חקירה פלילית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-dialog-question.svg חשיבותו האנציקלופדית של הערך אינה מובהרת בו, לדעת מניח/ת תבנית זו. אתם מוזמנים להרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, או להסביר את חשיבותו בדף השיחה שלו.
מקובל להקצות לדיון פרק זמן של שבוע. אם במהלכו לא תובע תמיכה מנומקת בהשארת הערך בידי ויקיפד/ית עם זכות הצבעה, מלבד יוצר/ת הערך, הערך יימחק (התבנית הוצבה ב-19.01.2017).
Merge-arrows-3.svg מתקיים דיון בו מוצע לאחד את הערך חקירה משטרתית עם ערך זה.
אם אין התנגדויות, ניתן לאחד את הערכים שבוע לאחר הצבת התבנית.
חוקר פלילי של צבא היבשה של צבא ארצות הברית, מעבד זירת פשע בתוך מתקן צבאי.
בסיס חיל האוויר האמריקאי בעיראק - קצין משטרה עיראקי, הלוקח חלק בקורס חקירות פליליות בסיסי, מניח כרטיסיות ממוספרות בזירת פשע מדומה, כדי לסמן ראיות במהלך תרגיל גמר.

חקירה פלילית היא תחום במדע שימושי שכרוך במחקר של עובדות, המשמשות לזיהוי, איתור להוכחת אשמתו של חשוד בפלילים. חקירה פלילית מלאה יכולה לכלול חיפוש ותפיסה, ראיונות, תשאולים, איסוף ושימור ראיות וכן שיטות שונות של חקירה.[1] בחקירות פליליות מודרניות נעשה שימוש נפוץ בטכניקות מדעיות מודרניות המכונות בשם זיהוי פלילי.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעידן המודרני, חקירות פליליות לרוב נעשות על ידי כוחות המשטרה הממשלתית. לעתים, נעשה אף שימוש בחוקרים פרטיים כדי להשלים או לסייע בחקירות פליליות.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Fundamentals of Criminal Investigation (Sixth Edition). Charles E. O'Hara and Gregory L. O'Hara; 1994; ISBN 0-398-05889-X