לדלג לתוכן

קסם מדדים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קסם תעודות סל ומוצרי מדדים בע"מ מבית אקסלנס נשואה, המוכרת בשם המקוצר קסם מדדים, היא חברה ישראלית המנפיקה תעודות סל בישראל. החברה מנהלת כ-32.5 מיליארד ש"ח בלמעלה מ-180 תעודות במגוון נרחב של מדדי מניות, סחורות ומטבעות, בישראל ובעולם. לחברה מוצרי מדדים רבים הכוללים תעודות סל על מדדי מניות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, תעודות סל על מדדי אג"ח ממשלתי, תעודות סל על מדדי אג"ח קונצרני, תעודות סל על מדדי מניות בפיזור עולמי, תעודות סל על סחורות, תעודות ותעודות ממונפות. החברה הוקמה על ידי רוי רגב. מנכ"ל החברה הוא אבנר חדד ויו"ר החברה הוא בועז נגר.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קסם מדדים נוסדה בשנת 2003 תחת השם "קסם תעודות סל" על ידי רוי רגב. השם "קסם" הוא ראשי תיבות של "קרן סחירה מדדית" - ETF. חברת קסם מדדים הציגה מודל יעילות, על פיו נכון להשקיע במדדים ולהתמקד פחות בהשקעות הכוללות מניות ואיגרות חוב, וזאת מתוך הבנה ואמונה כי בזמן שהמידע גלוי, ידוע ונגיש לכולם, קשה עד בלתי אפשרי להשיג תשואה עודפת ביחס למדדים מובילים[1]

באוקטובר 2003 הונפקה קסם ת"א 100[2] ומיד אחריה הונפקה קסם תל – טק. בשנת 2005 קבלה החברה רישיון להנפיק תעודת סל אודות מדד המניות המוביל של הודו. קסם מדדים הייתה חברת ההשקעות הראשונה בישראל שאפשרה השקעות בהודו[3]. בשנת 2009 רכשה קסם מדדים מבית ההשקעות פריזמה את תעודות הסל על מדדי MSCI[4]. בשנת 2010 התחילה החברה לפעול בתחום הקרנות המחקות[5], ובשנת 2013 חצתה את רף ה-30 מיליארד ₪. בשנת 2014 מרבית מפתרונות ההשקעה של החברה מיושמים באמצעות מדדים (הן לטווח הארוך והן לטווח הקצר) ומוצרי המדדים אותם מספקת החברה, נאמדים בכ-45 מיליארד שקלים חדשים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]