אלטשולר שחם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אלטשולר שחם בע"מ
אלטשולר שחם.png
נתונים כלליים
מייסדים גילעד אלטשולר וקלמן שחם
תקופת הפעילות 1990–הווה (כ־32 שנים)
מיקום המטה תל אביב
ענפי תעשייה שירותים פיננסיים
מוצרים עיקריים קרנות נאמנות, קרנות השתלמות, קופות גמל, קרנות פנסיה
עובדים 1200 (נכון ל-2021)
 
www.as-invest.co.il
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

אלטשולר שחם הוא בית השקעות ישראלי. החברה מנהלת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה וקופות מרכזיות לפיצויים מסוגים שונים בהיקף כספי של כ-231 מיליארד ש"ח (נכון ל-2021). "אלטשולר שחם" משקיעה את נכסיה המנוהלים באפיקי השקעות שונים: מניות, איגרות חוב (אג"ח) וניירות ערך נוספים בישראל ומחוצה לה.

בית ההשקעות מנוהל במשותף על ידי גילעד אלטשולר ורן שחם. יאיר לוינשטיין משמש כמנכ"ל "אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ".

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ההשקעות הוקם בשנת 1990 על ידי גילעד אלטשולר וקלמן שחם. בשנת 1993 נסחרה בין גילעד אלטשולר לבין הבנק הבינלאומי הראשון האופציה הראשונה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. שנה מאוחר יותר, השיקה אלטשולר שחם את קרנות הנאמנות הראשונות שלה. בשנת 1999, הצטרף לחברה רן שחם בתפקיד "אנליסט", ובהמשך התמנה למנהל חדר המסחר והנוסטרו. בשנת 2002 השיקה אלטשולר שחם את קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הראשונות שלה.

ב-2005 עברו משרדי "אלטשולר שחם" לרחוב הברזל ברמת החייל, תל אביב. בשנת 2008 החליף רן שחם את קלמן שחם והחל לכהן כמנכ"ל-משותף ביחד עם גילעד אלטשולר. בהמשך השנה הקימה אלטשולר שחם את קרן הפנסיה שלה. באותה שנה, חתם בית ההשקעות אלטשולר שחם על חוזה עם ההתאחדות לכדורגל שבמסגרתו הפך לספונסר הראשי של נבחרת ישראל למשך שנתיים.[1]

ביוני 2009 נערך מיזוג בין "אלטשולר שחם קופות גמל בע"מ" לבין "פרפקט קופות גמל בע"מ", אשר בעקבותיו, אוחדה פעילות הגמל והפנסיה של שתי החברות. כתוצאה מהמיזוג, גדל היקף הנכסים המנוהלים באלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ. יאיר לוינשטיין התמנה למנכ"ל הגמל והפנסיה של החברה הממוזגת. ב-2010 רכש בית ההשקעות אלטשולר שחם את פעילות הנכסים המנוהלים בבית ההשקעות "רמקו". ב-2015 השיקה אלטשולר שחם את חברת הביטוח "אלטשולר שחם חברת ביטוח בע"מ", אשר עסקה בביטוח ותוכניות חיסכון. החברה נסגרה לאחר כשנה.[2] בנובמבר 2018 נבחרה קרן הפנסיה של אלטשולר שחם על ידי רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון כאחת מארבע קרנות ברירת המחדל.[3] ב-2019 ניהלה החברה נכסי גמל והשתלמות בשווי של כ-90 מיליארד ש"ח, דבר שהעמיד אותה להיות הגדולה ביותר בתחום.[4]. נכון ל-2021 מנהל בית ההשקעות כ-243 מיליארד ש"ח בעבור כ-1.8 מיליון לקוחות[5].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]