לדלג לתוכן

אלטשולר שחם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אלטשולר שחם בע"מ
נתונים כלליים
בורסה הבורסה לניירות ערך בתל אביב (ALTF) עריכת הנתון בוויקינתונים
מייסדים גילעד אלטשולר וקלמן שחם
תקופת הפעילות 1990–הווה (כ־34 שנים)
מיקום המטה תל אביב
ענפי תעשייה שירותים פיננסיים
מוצרים עיקריים קרנות נאמנות, קרנות השתלמות, קופות גמל, קרנות פנסיה
עובדים 1200 (נכון ל-2021)
 
www.as-invest.co.il
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

אלטשולר שחם הוא בית השקעות ישראלי. החברה מנהלת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה וקופות מרכזיות לפיצויים מסוגים שונים בהיקף כספי של כ-179 מיליארד ש"ח (נכון ל-2024). "אלטשולר שחם" משקיעה את נכסיה המנוהלים באפיקי השקעות שונים: מניות, איגרות חוב (אג"ח) וניירות ערך נוספים בישראל ומחוצה לה. כמו כן, מציע אלטשולר שחם גם שירותים משלימים כמו הכוונה לפרישה, השקעות אלטרנטיביות, שירותי נאמנות ושירותי מט"ח, הניתנים על ידי חברות בת המאוגדות בתוכו.

בית ההשקעות מנוהל במשותף על ידי גילעד אלטשולר ורן שחם. יאיר לוינשטיין משמש כמנכ"ל "אלטשולר שחם פיננסים בע"מ".

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ההשקעות הוקם בשנת 1990 על ידי גילעד אלטשולר וקלמן שחם. בשנת 1993 נסחרה בין גילעד אלטשולר לבין הבנק הבינלאומי הראשון האופציה הראשונה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. שנה מאוחר יותר, השיקה אלטשולר שחם את קרנות הנאמנות הראשונות שלה. בשנת 1999, הצטרף לחברה רן שחם בתפקיד "אנליסט", ובהמשך התמנה למנהל חדר המסחר והנוסטרו. בשנת 2002 השיקה אלטשולר שחם את קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הראשונות שלה.

ב-2005 עברו משרדי "אלטשולר שחם" לרחוב הברזל ברמת החייל, תל אביב. בשנת 2008 החליף רן שחם את קלמן שחם והחל לכהן כמנכ"ל-משותף ביחד עם גילעד אלטשולר. בהמשך השנה הקימה אלטשולר שחם את קרן הפנסיה שלה. באותה שנה, חתם בית ההשקעות אלטשולר שחם על חוזה עם ההתאחדות לכדורגל שבמסגרתו הפך לספונסר הראשי של נבחרת ישראל למשך שנתיים.[1]

ביוני 2016 רכשה אלטשולר שחם את "מיטב דש בנפיטס", שבסוף 2021 שונה שמה ל"אלטשר". ביוני 2024 רכשה 80% מחברת "קרדיטים" ששמה שונה ל-"אלטשולר שחם אשראי".[2]

פעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביוני 2009 נערך מיזוג בין "אלטשולר שחם קופות גמל בע"מ" לבין "פרפקט קופות גמל בע"מ", אשר בעקבותיו, אוחדה פעילות הגמל והפנסיה של שתי החברות. כתוצאה מהמיזוג, גדל היקף הנכסים המנוהלים באלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ. יאיר לוינשטיין התמנה למנכ"ל הגמל והפנסיה של החברה הממוזגת. ב-2010 רכש בית ההשקעות אלטשולר שחם את פעילות הנכסים המנוהלים בבית ההשקעות "רמקו", מידי איש העסקים רמי רחימי. ב-2015 השיקה אלטשולר שחם את חברת הביטוח "אלטשולר שחם חברת ביטוח בע"מ", אשר עסקה בביטוח ותוכניות חיסכון. החברה נסגרה לאחר כשנה.[3] בנובמבר 2018 נבחרה קרן הפנסיה של אלטשולר שחם על ידי רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון כאחת מארבע קרנות ברירת המחדל.[4] ב-2019 ניהלה החברה נכסי גמל והשתלמות בשווי של כ-90 מיליארד ש"ח, דבר שהעמיד אותה להיות הגדולה ביותר בתחום.[5]. נכון ל-2023 מנהל בית ההשקעות כ-191 מיליארד ש"ח בעבור כ-2.3 מיליון לקוחות[6].

בשנת 2019 אלטשולר שחם גמל ופנסיה נרשמה כחברה ציבורית והחלה להיסחר בבורסה בת"א.

בשנת 2022 הוקמה "אלטשולר שחם פיננסים" כחלק משינוי מבני במסגרתו אלטשולר שחם גמל ופנסיה הפכה לחברה פרטית בבעלות מלאה של אלטשולר שחם פיננסים.

תחום עיסוקה המרכזי של אלטשולר שחם פיננסים הוא ניהול חסכון ארוך טווח זאת באמצעות אלטשולר שחם גמל ופנסיה, אשר בראשה עומדת המנכ"לית ענת כנפו תבור.


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]