אלטשולר שחם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אלטשולר שחם בע"מ
Altshulershaham.gif
מייסדים גילעד אלטשולר וקלמן שחם
שנת הקמה 1990
מיקום המטה תל אביב
ענפי תעשייה שירותים פיננסיים
מוצרים עיקריים קרנות נאמנות, קרנות השתלמות, קופות גמל
עובדים 500 (2016)

אלטשולר שחם הוא בית השקעות ישראלי. החברה מנהלת תיקי השקעות, קרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה, קופות מרכזיות לפיצויים, וביטוח וחיסכון מסוגים שונים בהיקף של כ- 75 מיליארד שקל.

החברה משקיעה את נכסיה המנוהלים באפיקי השקעות שונים: מניות, אגרות חוב (אג"ח) וניירות ערך נוספים בארץ ובחו"ל.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית ההשקעות הוקם בשנת 1990 על ידי גילעד אלטשולר וקלמן שחם, לאחר שקלמן סיים את תפקידו כמנהל סניף בטוחה ירושלים ורחובות לצורך הקמת השותפות.

בשנת 1993 נסחרה בין גילעד אלטשולר לבין הבנק הבינלאומי הראשון האופציה הראשונה בבורסה בתל אביב. שנה מאוחר יותר, השיקה אלטשולר שחם את קרנות הנאמנות הראשונות שלה.

בשנת 1999 הצטרף לחברה רן שחם בתפקיד אנליסט ובהמשך התמנה רן כמנהל חדר המסחר והנוסטרו.

בשנת 2002 השיקה  אלטשולר שחם את קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הראשונות שלה.

ב-2005, אלטשולר שחם עברה למשכנה הקבוע ברחוב הברזל 19, ברמת החייל בתל אביב, שם היא שוכנת גם היום. 

בשנת 2008 החליף רן שחם את קלמן שחם והחל לכהן כמנכ"ל משותף ביחד עם גילעד אלטשולר. בהמשך השנה הקימה אלטשולר שחם את קרן הפנסיה שלה. באותה שנה, חתם בית ההשקעות אלטשולר שחם על חוזה עם ההתאחדות לכדורגל שבמסגרתו הפך לספונסר הראשי של נבחרת ישראל למשך שנתיים.[1]

שנה מאוחר יותר, ביוני 2009, נערך מיזוג בין אלטשולר שחם קופות גמל בע"מ לבין פרפקט קופות גמל בע"מ, אשר בעקבותיו אוחדה פעילות הגמל והפנסיה של שתי החברות. כתוצאה מהמיזוג גדל היקף הנכסים המנוהלים באלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ, וכתוצאה מכך הורחבה פעילות הגמל והפנסיה של אלטשולר שחם. יאיר לוינשטיין התמנה למנכ"ל הגמל והפנסיה של החברה הממוזגת. 

ב- 2010 רכש בית ההשקעות אלטשולר שחם את פעילות הנכסים המנוהלים בבית ההשקעות "רמקו". בהמשך השנה הצטרפה שירז דש השקעות כמשקיעה באלטשולר שחם.

ב- 2015 השיקה אלטשולר שחם את חברת הביטוח אלטשולר שחם חברת ביטוח בע"מ, החברה עסקה בביטוח ותוכניות חיסכון. החברה נסגרה לאחר כשנה.[2]

בית ההשקעות מנוהל במשותף על ידי גילעד אלטשולר ורן שחם. יאיר לוינשטיין משמש כמנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ ואלטשולר שחם חברת ביטוח בע"מ.

בשנת 2016 אלטשולר שחם הייתה החברה השלישית בגודלה בצבירה בקרנות הגמל וההשתלמות בצמידות למיטב דש שבמקום השני עם כ-38 מיליארד ש"ח של כספים מנוהלים. אלטשולר שחם בצוותא עם ילין לפידות נחשבות לחברות המובילות בתשואות ובצמיחה בשנים האחרונות בתחום הגמל וההשתלמות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]