שיחה:איחוד הישיבות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האם יש טעם גם לציין שאיחוד הישיבות פתח משרדים באותו רחוב של משרדי ועד הישיבות בירושלים? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

התקבלה בזעם[עריכת קוד מקור]

"העתירה התקבלה בזעם על ידי אתרי האינטרנט החרדיים המפלגתיים, כמו בחדרי חרדים. ניתן לראות את הטיעונים האמוציונליים נגד העתירה המשפטית המנומקת". טוב עשה נדנד שהסיר את המכתם המביש הזה. וכמובן שאין שום גירסה יציבה לצד המשפט בערך שנכתב היום, להפך, הגירסה היציבה היא בלעדיו. בברכה אגלי טל - שיחה 14:32, 7 באוקטובר 2018 (IDT)

זו הגרסה שהיוצר הוסיף בגרסה שאחרי היצירה. אין סיבה שלא להכריז עליה כגרסה יציבה. מעבר לזה, יש בהתנהלות האחרונה בעיה מנהלתית. אם יש לכם בעיה עם הניסוח אז יתכבדו המשיבים לנסח אותה כהוגן. eli - שיחה 14:40, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
לערך חדש אין גרסה יציבה. אם ערך נוצר וטיעון כלשהו בו שנוי במחלוקת, מסירים את הטיעון עד השגת רוב בדף שיחה. Dovno - שיחה 14:42, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
אלי, לא. ההיגיון שעומד בבסיס הגרסה היציבה זה הנח לערך כפי שהתקבל בטרם תשנה אותו. זמן הקבלה של ערך שנוי במחלוקת קלה; יש אומרים שבועיים, יש המחמירים לחודש. ברור כשמש שערך שעלה אמש בשעת ליל שום דבר בו לא יציב, וכל תוספת לא אמינה או לא כתובה נכון אינה יציבה.
לגבי הסיפא - לא בטוח שאנחנו צריכים לשטוף כלים אחרי עורכים אחרים, שלא טורחים אפילו במאומה לכתוב בנייטרליות, ומשתמשים בוויקיפדיה כפלטפורמה לקידום ארגוניהם. דגש - שיחה 14:46, 7 באוקטובר 2018 (IDT)
פרט להטייה הברורה, הפרט חסר חשיבות אנציקלופדית ואין צורך לנסח מחדש. נדנד - שיחה 14:50, 7 באוקטובר 2018 (IDT)

חשיבות[עריכת קוד מקור]

רבותי לאחר שינויים מפליגים ברוח ובסגנון הערך, אני קורא לויקיפדים לאשר את הערך.

שוב תבנית על רקע מאבק כלשהו? משתמש:דגש חזק מה בדיוק מפריע לך? בורה בורה - שיחה 00:22, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
מה החשיבות של הערך? כל ארגון זכאי לערך?! ארגון לא פעיל שעכשיו מתעסק עם גיוס חרדים כ"סניף למרכז ההצלה". סורי, לא מספיק. נדנד - שיחה 00:21, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
האם עמותה רשומה המייצגת ציבור מכובד ומוסדות חינוך רבים, ומנהלת בשמם ובשם הציבור החרדי כולו מאבק ציבורי שכולל מספר עתירות הנידונות כעת בבג"ץ, מהן שכבר השפיעו השפעה ניכרת על חוק טעון כל כך כחוק הגיוס, ובכלל על ההתנהלות הצבאית לעתיד - אני מתכונן בל"נ להרחיב על כך בערך - האם ניתן לקרוא לארגון "לא פעיל"? תמהני. כמו כן איני מבין במה שונה ערך זה מערכים אחרים בדוגמתו כמו "ועד הישיבות", "דרשו", "ושננתם", ועוד? נחמיה ישראלזון - שיחה 01:16, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
זה ארגון חסר השפעה לעת עתה. לעתור לבג"ץ גם אני יכול. אין לארגון הישג מוגדר או בכלל משהו מוגדר. הוא מנסה להשיג מעמד על ידי בג"ץ, ומבוקשו עדיין לא ניתן לו. בערך מצויין היטב שהוא "פועל כסניף" של מרכז ההצלה, אפשר לציין אותו בערך על מרכז ההצלה. נדנד - שיחה 01:21, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
מתברר שכבר מצויין שם. נדנד - שיחה 01:46, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
אני מסכים שאם תעתור לבג"ץ בשם כמה וכמה מוסדות ציבור, והיועץ המשפטי לממשלה יצטרך לשנות בגללך את תבנית חוק הגיוס, ושכמה וכמה בחורים יקבלו שוב מעמד חוקי שנשלל מהם, בפסיקת בג"ץ בעתירתך, ועוד תהיה ידך נטויה בעתירות נוספות עבור אינטרס כלל-ציבורי, שיהיה זה ראוי לכתוב עליך ערך נכבד! מה נחשב אצלך הישג אם לא פסיקות תקדימיות שכאלו?נחמיה ישראלזון - שיחה 02:27, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
בדיחה. לכל עורך דין יש כמה פסקי דין וכמה אנשים שהוא השפיע על מעמדם. נדנד - שיחה 12:02, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
למחיקה מהירה, לפני שיווצר ערך לכל תת פלג של הפלג הירושלמי. חסר תקנה :-)שיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ט • 16:41, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
איני רוצה להתייחס להערת "חסר תקנה", מאחר והנגיעה האישית והאינטרס המפלגתי זועקים מדבריו והוא כלל לא מסתיר אותם. נחמיה ישראלזון - שיחה 20:46, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
ובנוגע לדברי נדנד, אחשוב שזה מופרך להשוות עמותה ציבורית שפועלת עבור הציבור כולו (אגב, הסיוע ניתן בלי הבדלים של חוגים, יהיה מי שיהיה), והיא אף פעלה הישגים משמעותיים המשפיעים על הציבור כולו, ולא רק על "לקוחותיה", לעבודתו של עורך דין שפועל עבור לקוחותיו ואין זה מעניין הציבור - ולשם המחשה, לא ביקשתי ליצור ערך לאותם עורכי דין שפועלים עבור איחוד הישיבות, אף שבשטח הם שהביאו את ההישגים... מקוה שדי בזה, ושויקיפדים אחראיים ובלתי תלויים ידאגו לתמוך בערך חשוב זה לציבור. נחמיה ישראלזון - שיחה 20:45, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
עזוב, נו, זה פשוט לא חשוב מספיק לערך נפרד. אפשר להרחיב על הארגון בערך מרכז ההצלה. נדנד - שיחה 21:16, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
משום מה דעתי לא נחה והגיוני לא סופק במילים 'עזוב, נו, זה פשוט לא חשוב מספיק...'. נחמיה ישראלזון - שיחה 21:59, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
לדעתי אתה סתם מבזבז את זמנך. הארגון, במהותו, הוא סניף של מרכז ההצלה ושם מקומו. נדנד - שיחה 22:01, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
איחוד הישיבות מהוה אמנם חברת בת של מרכז ההצלה, אבל במהות שונה ממנו מאוד, הן בעובדה שמדובר בעמותה רשומה לעצמה, והן בכך שהיא מייצגת מוסדות רבים שאין כל קשר בינם לפעילות 'מרכז ההצלה', אולי יש לשנות את הגדרת הארגון מ"סניף", ל"ארגון בתמיכת (או במימון) מרכז ההצלה" וכדו'. נחמיה ישראלזון - שיחה 05:44, 9 באוקטובר 2018 (IDT)
לא התרשמתי שמדובר בהבדל כה דרמטי. זו זרוע של מרכז ההצלה שמיועדת לאותה מטרה ממש, גם אם זו נרשמה כעמותה וזו לא, וגם אם השם של זו מתחיל בא' ושל זו מתחיל במ', ועוד הבדלים שאפשר תמיד לכתוב עליהם שהם מהותיים מאוד מאוד, כי המסך סובל הכול. נרו יאירשיחה • א' בחשוון ה'תשע"ט • 12:35, 10 באוקטובר 2018 (IDT)
אמנם ייתכן שיש מקום לערך על איחוד הישיבות הישן שפעילותו הופסקה עם השנים כפי שכתוב כאן, מקור שהובא בהערת שוליים בערך. משתמש:AddMore-III, אולי תוכל לערוך את הערך באופן מקצועי? נרו יאירשיחה • א' בחשוון ה'תשע"ט • 12:41, 10 באוקטובר 2018 (IDT)
אכן עשו מיקס בין הישן והטוב לחדש שהוא נסיון חיקוי עלוב של הישן, יש להפריד ביניהם ואת החדש לנכש • חיים 7שיחה • 11:50, 11 באוקטובר 2018 (IDT)
נראה שיש חשיבות לארגון הישן, ואין חשיבות לארגון הבת החדש של מרכז ההצלה שנושא את אותו שם. בנסיבות אלו אין הצדקה לערך כפי שהוא עכשיו, עד שמישהו יטרח לכתוב ערך שיתמקד בארגון הישן. בינתיים צריך להעביר למרחב המשתמש ופרטים רלוונטיים למרכז ההצלה, אם עדיין אינם שם. נרו יאירשיחה • ב' בחשוון ה'תשע"ט • 20:12, 11 באוקטובר 2018 (IDT)
אם כל חשיבות הערך נתמכת בזה שהוא ישן וכ'ו בלא נגיעה של גופו של ארגון פועלו והשפעתו על כן הנני מצדד במחיקה הלל יערישיחה • ג' בחשוון ה'תשע"ט • 20:42, 11 באוקטובר 2018 (IDT)

נייטרליות[עריכת קוד מקור]

לדעתי אפשר להוריד את תבנית הנייטרליות. אבל לא את תבנית החשיבות, כמובן. נדנד - שיחה 22:15, 8 באוקטובר 2018 (IDT)