שיחה:אילטם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

חשיבות[עריכת קוד מקור]

מה עשה האיגוד הזה עד היום? למה מגיע לו ערך אנציקלופדי בוויקיפדיה? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 20:49, 8 בספטמבר 2012 (IDT)

הנה ארכיון הפעילות שלהם 2000-2006 זה נראה איגוד מאוד רציני. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 00:56, 9 בספטמבר 2012 (IDT)
שלום. יכול להיות שמדובר באיגוד רציני ואולי לא, אך אין כל אפשרות ללמוד זאת מהתוכן שנערך. מאחר ומדובר בכותב חדש ורשום, אני ממליץ לוותר כרגע על דיון החשיבות ולהעביר את הערך למרחב המשתמש של הכותב בלווי תבנית {{עבר}}, עם עוד כמה טיפים נלווים, כגון בקשה למספר חברים, היקף פעילות, חשיפה תקשורתית ועוד. בברכה Assayas שיחה 12:28, 9 בספטמבר 2012 (IDT)
אולי עדיף שתפנה לכותב בדף שיחתו ותסביר לו שהוא צריך להרחיב את הערך, כדי שחשיבותו תהיה ברורה. לא רצוי להעביר אליו את הערך, לפחות בשלב זה, כי זה למעשה מחיקתו. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 12:36, 9 בספטמבר 2012 (IDT)
אתה מוזמן (-: Assayas שיחה 12:41, 9 בספטמבר 2012 (IDT)
כמו רשימת הפעילויות, גם רשימת החברות והמוסדות החברים בארגון מעידה על על רצינותו וחשיבותו - גם חשיבות אנציקלופדית. יש מקום לערך על הארגון. --א 158 - שיחה 18:31, 9 בספטמבר 2012 (IDT)
ראשית, תודה רבה לAvnerpaz על הערך. שנית, מסכימה עם נימוקי החשיבות שהועלו. • ♀♂קלאושיחה • 11:11, 10 בספטמבר 2012 (IDT)

/* חשיבות */ ראשית תודה לאבנר פז שהגה ועשה מעשה בהוספת הערך לוויקיפדיה. אכן חסרים פרטים כפי שכתבתם לעיל. אני (משה סלם, מנכ"ל אילטם) כעת עובד על השלמת פרטים , בשלב הראשון אוסיף ארבעה פרקים: ייעוד האיגוד, תחומי פעילות, תרומה לתעשיה פעילות והישגים, שיתופי פעולה עם איגודים מקצועייםוהאקדמיה. התוכנית שלי היא להעלות פרקים אלה עד יום חמישי 13/9/2012. לנקודות שעלו בשיחה אומר כי האיגוד פועל מאז 1997, מבוקר ומאושר ע"י תוכנית מגנט של המדען הראשי במשרד התמ"ס אחת לשנה. האיגוד מנוהל ע"י נשיאות המורכבת מנציגי חברות מהתעשייה הפועלים בהתנדבות לקידום נושאים עתידיים. האיגוד מקיים בשנה למעלה מ-12 סמינרים עם מובילי טכנולוגיה ברמה בינלאומית מחו"ל ומהארץ, מקיים מעל 30 מפגשים טכניים בהם מציג איש תעשייה או איש אקדמיה נושא הנמצא בשלבי אינקובציה או בראשית צמיחתו ובנוסף מקיים האיגוד, במסגרת קבוצות העבודה, מעל 35 מפגשים של סיעורי מוחות בין אנשי תעשייה מהחברות השונות על תהליכים ושיטות לשיפור כושר התחרותיות של התעשייה בארץ. חשוב לציין כי האיגוד אינו עוסק כלל במוצרים מכל סוג שהוא. האיגוד עוסק בתהליכים, שיטות וטכנולוגיות הנדרשות לפיתוח וייצור מערכות משולבות (רב תחומיות) עתירות ידע.

עם כל הכבוד לאילטם, יש עוד כמה וכמה אירגונים, יחידים, תנועות וכיוצ"ב, שחרתו על דיגלם שיפור תהליכי יצור. קראתי כמה וכמה פעמים ולא עלה בידי להבין כיצד אילטם שונה מהאחרים, ונראה שעיקר הפעולה היא אירגון מפגשים. נדמה שהרוח המנשבת במפרשי האירגון היא זו של מנגנון מימון של המדען הראשי באמצעות תכנית "מגנ"ט". כדי להצדיק את הערך, יש להדגים שהפעולה שלו הביאה לשינוי, או הציעה פרדיגמה חדשה שנתקבלה, וכיוצ"ב. במצבו הנכחי, הערך מדגים יותר חוסר חשיבות מאשר חשיבות. הכצעקתה - שיחה 11:32, 15 במרץ 2014 (IST)

תמיכה בדף אילטם[עריכת קוד מקור]

האיגוד מספק מסגרת מעולה להרצאות מקצועיות ולהעשרה טכנית בתחומים שונים של הנדסה בכלל, והנדסת מערכות בפרט - שהיא מכלול הכלים המדעיים והמעשיים הדרושים להובלת פיתוח טכנולוגי. כידוע, תחום הנדסת המערכות זוכה בעשור האחרון לתשומת לב גוברת בעולם בכלל ובישראל בפרט, ובהתאם לכך, גדלה הדרישה למהנדסי מערכות מקצועיים להנהגת הפיתוח הטכנולוגי בפרויקטים מורכבים ורב-תחומיים.

הנני מבקש להביע תמיכה בקיום ערך לאילט"ם בויקי, באשר גם הוא מעודד שיתוף ידע ונסיון אישי וקבוצתי של גורמים טכניים שונים בתעשיה ובאקדמיה, והדבר חשוב במיוחד למהנדס בעל תפיסה מערכתית, ובעל יכולת לאינטגרציה רב-תחומית בביצוע התכנון, ההנדסה, והניהול של פרויקטים.

אשמח למסור דעתי בהרחבה גם בשיחה בע"פ עם כל גורם מאשר בויקי.

בברכה, ד"ר משה איל | ראש המחלקה להנדסת מערכות | אפקה המכללה האקדמית להנדסה בתל-אביב.

שלום לך, רצוי להוסיף לערך עוד פרטים, כמו ההיסטוריה של האיגוד ועוד, כדי שחשיבותו תהיה ברורה. ראה לדוגמה איגוד האינטרנט הישראלי. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 15:45, 10 בספטמבר 2012 (IDT)


אני מכיר את אילטם למעלה מ-10 שנים הן כמשתמש (במסגרת עבודתי הקודמת ברפאל) והן כפעיל באיגוד (חבר בועדות כנסים, מנחה קבוצות עבודה וכו'). חשיבותו ותרומתו של אילטם ניכרים בבירור מתוך הגידול השוטף במספר החברות המצטרפות לאיגוד. חשיבותו העיקרית של אילטם היא ביצירת מסגרת של למידה ארגונית משותפת המפגישה חברות ותיקות עם צעירות, בטחוניות עם אזרחיות, גדולות עם קטנות, וכן גופי תעשיה ואקדמיה, ובכך מעשירה את גוף הידע הכולל של התעשיה בארץ בתומי הנדסת המערכות, הנדסת התוכנה ותחומים הנדסיים נוספים.

לדעתי, זהו ערך ראוי בויקיפדיה ומן הראוי שיורחב ויציג את מלוא היריעה של פעילות האיגוד ותרומתו הציבורית.

בברכה, ד"ר עמיר תומר, ראש המחלקה להנדסת תוכנה, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן (לשעבר הממונה על תהליכי הנדסת מערכת ותוכנה ברפאל) Amirtomer - שיחה 16:03, 10 בספטמבר 2012 (IDT)

גם אני סבור שיש חשיבות לערך. עם זאת, צריך שאחד מכם, שמכיר היטב את הארגון, שירחיב את הערך בנוגע להיסטוריה שלו, לפעילות שלו בעבר ובהווה וכו', ואז כל מי שיקרא את הערך יבין את חשיבותו. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 18:07, 10 בספטמבר 2012 (IDT)
חברים, כשדף שיחה אודות ערך, מתארך יותר מהערך עצמו, יש לנו בעייה. איך אמרו הגששים "אני את ההונגרי לא מכיר". הקורא ההדיוט לא קורא כרגע יותר מידי על האיגוד ומכאן גם עלתה שאלת החשיבות האנציקלופדית של הערך. זה שמאן דהוא שמע או מכיר, או מוקיר את הארגון בדף השיחה, זה טוב ויפה, אך לא מועיל לצערי. לאור הדברים, הגיוני שיש חשיבות, אך היא צריכה לקבל ביטוי בערך ובהקדם, או לחילופין למשוך אותו לארגז חול, לעבוד עליו בניחותא ללא אילוצי תבנית חשיבות ולהחזירו למרחב הערכים אחרי שיושלם. אגסי-העברה לארגז חול איננה מחיקה והיא יכולה להיות יופי של מנוף לשיפוץ הערך לרמה גבוהה. כך או כך, חסרים נתונים מספריים (מספר החברים לאורך השנים, הסגמנטציה שלהם ועוד) וכן נתונים היסטוריים על הקמת הארגון והתפתחותו ומעט על הדים תקשורתיים במידה וישנם. עוד חשוב לשים לב שמדובר בכתיבה אנציקלופדית השונה מכתיבה באתר מסחרי ומכתיבה שיווקית או עיתונאית. הייתי עוזר בשמחה, אך אינני מכיר את האיגוד. אז כל המכירים והמוקירים, אנא התכבדו והוסיפו מידע לערך. Assayas שיחה 22:03, 10 בספטמבר 2012 (IDT)
הערך הורחב ואפשר להסיר את תבנית החשיבות. אגסי - שיחהרשימת הערכים הכי חסרים בויקיפדיה 19:07, 13 בספטמבר 2012 (IDT)
תומך. במתכונת הנוכחית מדובר בערך ראוי. GHA - שיחה - למען החלום, למען השלום, אמצו עוד היום ערך יתום! 09:15, 14 בספטמבר 2012 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:09, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:09, 14 במאי 2013 (IDT)

הבהרות[עריכת קוד מקור]

עברתי על הערך והנחתי בו תבניות מקור ותבניות הבהרה, בכל מקום שסברתי שהניסוח לא ממש מובן. הכצעקתה - שיחה 14:28, 15 במרץ 2014 (IST)

דיון חשיבות חדש[עריכת קוד מקור]

פתחתי הצבעת מחיקה (ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:אילטם) על הערך הזה כי הוא נראה לי שגוי. יחד עם זאת הובא לתשומת לבי שההצבעה נפתחה בניגוד לנהלים כי חלפו יותר מ-4 חודשים מתום דיון חשיבות קודם. לכן, אני פותח בדיון חשיבות חדש כמתבקש לפי הנהלים. אני מתנצל בפני הקהילה שלא פעלתי כך מלכתחילה, פרק הזמן המקסימלי האפשרי לפתיחת הצבעת מחיקה לאחר תום דיון החשיבות חמק מעיני. גילגמש שיחה 17:42, 15 במרץ 2014 (IST)

לא נורא, הרווחנו עוד שבוע דיון חשיבות ועוד הצבעת מחיקה. אני ממש מתפלא שהחברים לא תומכים בהצעה שלי במזנון, לעשות בדק בית של כל השיטה שלנו של דיון דו שלבי- חשיבות והצבעת מחיקה. אגסי - שיחה 12:27, 16 במרץ 2014 (IST)
אכן, הכי טוב למחוק ישר. גילגמש שיחה 12:38, 16 במרץ 2014 (IST)
כל אחד מוחק לשני- ככה מנהלים מיזם שיתופי. להערכתי כל הטרחה העצומה הכרוכה בניסיונות למחוק את הערך הזה, לא תצליח בסופו של דבר והערך ישרוד (אם לא יהיו בובות קש או גיוס כללי של כל המחקנים, או שהלא מחקנים ימאס להם להגיע שוב לקלפי). ובכלל מלחמת עולם על ערך אחד גבולי, זה ממש לא מועיל. אגסי - שיחה 12:48, 16 במרץ 2014 (IST)
אגסי, אני לא יודע מה קורה איתי. לאחרונה אני מוצא את עצמי מסכים איתך יותר ויותר. נותר רק שאתה עצמך תצביע בעד המחיקה ויבוא לציון גואל. גילגמש שיחה 12:49, 16 במרץ 2014 (IST)
גילגמש, אתה לפעמים מבלבל אותי, כי לא אתה לא תמיד נגדי:) אתה לא כמו השני, שהוא שקוף וצפוי. אם הקול שלי יהיה מכריע, אני אשקול להיענות לבקשתך, אם זה יעשה לך את היום. אגסי - שיחה 14:09, 16 במרץ 2014 (IST)
אני מנסה לפתוח ולאמר "במצבו הנכחי של הערך...", אבל אפילו בזאת אני מתקשה. אין מדובר כאן ב"מצב" כי אם ב"מצג", מצג שעליו מתנוסס דגל שחור (בהשאלה). מי שיתעלם מהדגל השחור הזה, וינסה לשחות בים המילים הנבובות והאמירות חסרות המשמעות שיש כאן - יטבע, ואפילו אם הוא מי שבא מהתחום. ערך ראוי, הכתוב כך שכל בוגר חטיבת ביניים יבין, ללא טענות הריקות, אך עם מקורות,יתקבל בזרועות פתוחות. אפילו אם אילטם מהווה צינור להעברת כספים מהמדען הראשי לחברות טכנולוגיה, הוא ראוי לערך, אבל לערך הזה, אין כל ערך. הכצעקתה - שיחה 16:05, 19 במרץ 2014 (IST)
איכשהו הדף הזה חמק מרשימת המעקב שלי, ואני רואה את הדיון רק עכשיו. גילגמש, איפה כתוב הכלל הזה של ה-4 חודשים? כי לי הוא לא זכור. בכל מקרה, בדיון החשיבות הקודם הייתה הבהרת חשיבות של 2 ויקיפדים בעלי זכות הצבעה. כל עוד הם לא חזרו בהם בדיון הנוכחי, בכל מקרה לא ניתן למחוק את הערך במחיקה מהירה ללא הצבעת מחיקה. לכן, אני מציע שתחזור ותפתח את הצבעת המחיקה. Lostam - שיחה 22:38, 22 במרץ 2014 (IST)
Lostam/הכצעקתה/אגסי/Gilgamesh - לתשומת לבכם, מאחר שלא התקבלה החלטה החזרתי את התבנית. ברעזרא - שיחה 11:31, 26 בנובמבר 2016 (IST)

דיון חשיבות אחרון (אני מקווה)[עריכת קוד מקור]

לאחר שהערך הזה עבר שתי דיוני חשיבות והצבעה אחת שמעולם לא הסתיימה, נראה שיש להבהיר את מעמדו של הערך. ברעזרא - שיחה 21:53, 24 בנובמבר 2016 (IST)

תודה על הפניית תשומת לבי לדיון. אני לא מעוניין לקחת בו חלק בשלב זה. גילגמש שיחה 09:39, 27 בנובמבר 2016 (IST)
לפני שאתה מכלה את זמננו, תוכל להצביע על שינוי נסיבות משמעותי. זה אצלי כלל יסוד לטוב ולרע בדיוני חשיבות חוזרים. בורה בורה - שיחה 10:55, 28 בנובמבר 2016 (IST)
אין כזה, אלו אתן הנסיבות בדיוק. הדיון האחרון גווע למרות שנראה היה שקיים רוב למחיקת הערך. ברעזרא - שיחה 12:22, 28 בנובמבר 2016 (IST)
אם אין שינוי נסיבות אין מקום לשינוי ההחלטה הראשונית. בורה בורה - שיחה 18:12, 28 בנובמבר 2016 (IST)
מסכים לגמרי עם בורה בורה. רק שמעולם לא התקבלה החלטה. ברעזרא - שיחה 21:27, 28 בנובמבר 2016 (IST)
ודאי שהתקבלה. מרגע זה יש להוכיח שינוי נסיבות לדיון מחודש. בורה בורה - שיחה 21:33, 28 בנובמבר 2016 (IST)
מצטער, זו לא החלטה. בבד בבד, שנים לאחר מכן נערכה הצבעה בה היה רוב לתומכים במחיקה, אך היא מעולם לא הושלמה. מעבר לכך, דעתך נשמעה. אם אין לך מה לתרום לדיון החשיבות, אתה לא חייב להגיב. ברעזרא - שיחה 22:05, 28 בנובמבר 2016 (IST)
אתה חדש פה. אל תמציא חוקים. משתמש:Lostam? בורה בורה - שיחה 22:22, 28 בנובמבר 2016 (IST)
כפי שכבר כתבתי כאן בדף השיחה למעלה יותר: "בדיון החשיבות הקודם הייתה הבהרת חשיבות של 2 ויקיפדים בעלי זכות הצבעה. כל עוד הם לא חזרו בהם בדיון הנוכחי, בכל מקרה לא ניתן למחוק את הערך במחיקה מהירה ללא הצבעת מחיקה." Lostam - שיחה 22:28, 28 בנובמבר 2016 (IST)
דיון מאוד מוזר. גלשתי לאתר של הארגון הזה, רואים שלמעט תקופת החגים יש להם קורסים וסדנאות בכל מיני נושאים טכנולוגיים בתדירות גבוהה מאוד. לפי האתר http://www.iltam.org/info.php?id=companies רוב חברות ההיי טק הגדולות בארץ מיוצגות בארגון הזה. ממש לא ברור מה הספק בחשיבותו. 77.126.77.238 22:23, 28 בנובמבר 2016 (IST)

חחח בורה בורה אתה מתפז"ם עלי? חבל שאין לך טיעון יותר ענייני. בכל מקרה, כלל לא עסקתי כלל בחוקים, לא הקיימים ולא המומצאים. ונראה שפעלתי בדיוק לפי מה שחברנו Lostam הציע. ברעזרא - שיחה 22:42, 28 בנובמבר 2016 (IST)

לא מתפז"ם, רק הבהרתי את המצב. גם אם אף אחד לא יכתוב כלום, זה לא יגרום למחיקת הערך. בעצם הדיון הזה הוא רק כסת"ח לפתיחת הצבעת מחיקה אם מישהו ירצה. בינתיים גם לוסתם כתב דברים דומים... אבל למען הסר ספק, אני מצטרף לטיעוני האלמוני לחשיבות הערך ובזה תם חלקי בערך זה. בורה בורה - שיחה 06:44, 29 בנובמבר 2016 (IST)
אין מניעה לפתוח דיון חשיבות חדש לאחר הדיון הישן. אין אפשרות לפתוח הצבעת מחיקה ללא דיון חשיבות, לכן דיון חשיבות הוא שלב הכרחי בתהליך זה. גילגמש שיחה 07:14, 29 בנובמבר 2016 (IST)
בורה בורה ממש לא. ייתכן ובדיון החשיבות יוצגו טענות כבדות משקל שימנעו את הצבעת המחיקה. וייתכן שלא. ברעזרא - שיחה 08:33, 29 בנובמבר 2016 (IST)
המקיסט, Bharel, Meir138, טבעת-זרם, Tshuvaבעלי הידע בטכנולוגיה/Meni yuzevich, Bharel, saifunny, Ovedc, י.כצמן, Ijon, טבעת-זרם, Tshuva, Mysterion, CodeGuru, Dovno, רונאלדיניו המלך, Zardavבעלי הידע בתכנות למישהו מכם יש ידע שיכול לתרום לשיפור הערך או להבהרת החשיבות? ★ ℬ𝐴ℛשיחה ★ 14:48, 17 בדצמבר 2016 (IST)
משתמש:ברעזרא, לא אני... אם אני ארצה לשפר יהיה צורך באישור החונך שלי (קובץ על יד), אם הוא יסכים לשפר אז אוכל. דרך אגב, קובץ על יד סליחה שתייגתי למרות שזוהי שבת שביקשת לא לתייג. תודה, BDaniel - שיחה 14:52, 17 בדצמבר 2016 (IST)
דניאל, אישרתי. כמופיע בדף שיחתך. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 18:45, 17 בדצמבר 2016 (IST)
אני אנסה. בינתיים אתחיל עם שימוש במה שכתוב באתר של אילטם.המקיסט --- על דא ועל הא 14:54, 17 בדצמבר 2016 (IST)
לא מצאתי הרבה מידע על האיגוד הנ״ל פרט לאתר שלהם, אך מצאתי גם מסמך PDF, מאנם מעט ישן, אך כזה שיכול להראות כי לאיגוד יש מספיק חשיבות כדי להשאיר את הערך עליו: נראה שאלתא מערכות הייתה (אולי היא גם היום?) חלק ממנו (ראו בקישור שלהלן:[1]).המקיסט --- על דא ועל הא 15:08, 17 בדצמבר 2016 (IST)