שיחה:איתן גינזבורג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האישי הוא הפוליטי[עריכת קוד מקור]

גינצבורג בהיותו ראש העיר ההומו הגלוי הראשון והיחידי עד כה בישראל, פרץ תיקרת זכוכית ולכן מידע זה חייב להיות הפתיח, כי האישי הוא הפוליטי. כמו הפתיח בערך של גולדה מאיר: "...גולדה מאיר היא האישה הראשונה והיחידה שכיהנה כראש ממשלה בישראל."

עבד א-רחמן זועבי: "...היה לשופט הערבי הראשון שכיהן בבית המשפט העליון." סלים ג'ובראן: "...האזרח הערבי הראשון בישראל המכהן במשרות אלו במינוי של קבע", ברק אובמה: "...האפרו-אמריקאי היחיד שכיהן בתפקיד זה." הילרי קלינטון: "...קלינטון היא האישה הראשונה שהייתה מועמדת של מפלגה אמריקאית גדולה לנשיאות", עמנואל מקרון: "...הצעיר ביותר בתולדות הרפובליקה הצרפתית", ג'סטין טרודו: "...ראש הממשלה השני הצעיר ביותר בתולדותיה", וכו'.BAswim - שיחה 00:18, 18 במרץ 2018 (IST)
זהות גזעית, זהות לאומית, זהות מגדרית, זהות לפי גיל, זהות מינית חלק מהותי ומרכזי באישיותו של נשוא ערך. BAswim - שיחה 01:15, 18 במרץ 2018 (IST)
נדמה לי שאפשר להשמיע צפירת הרגעה: אין יותר "תקרת זכוכית" להומוסקסואלים, וכל התפקידים בחברה פתוחים בפניהם. אין צורך לציין ראש עירייה ראשון, מנכ"ל ראשון, מתכנת ראשון וכו'. כאשר יהיה ח"כ הומו מוצהר ראשון מטעם "הבית היהודי" אפשר יהיה לכתוב זאת בפתיח. גם על דוגמאות הטריוויה האחרות שהצגת ראוי לשקול סילוקן מהפתיח. דוד שי - שיחה 07:14, 18 במרץ 2018 (IST)
ראש העיר הראשון והיחידי בישראל! מתוך אלפים. כל התפקידים פתוחים בפני כולם, כמעט, אבל איך זה שעדיין לא היה שר הומו מוצהר, מתוך מאות, שופט עליון/מחוזי מוצהר (יש רק שופט אחד מוצהר בישראל דורי ספיבק), מתוך אלפים ורק 5 ח"כים מתוף כ-1000!!! (מרשה פרידמן הייתה בארון שכיהנה בכנסת, עוזי אבן כיהן חודש ואיציק שמולי היה צריך רצח, שירה בנקי ז"ל, כדי לצאת מהארון) ורק כדורסלן אחד בישראל שהוא הומו מוצהר אורי קוקיה: "...קוקיה הוא הכדורסלן הישראלי הפעיל הראשון אשר יצא מהארון כהומוסקסואל." ובסך הכל רק 4 גברים ספורטאים בכירים!!! יצאו מהארון מתוך אלפים, אז מדובר באירוע דרמטי ומשמעותי בחברה הישראלית. BAswim - שיחה 08:34, 18 במרץ 2018 (IST)
מעולם לא הצהרתי על נטייתי המינית, וגם מרבית האנשים שאני מכיר אינם מצהירים על נטייתם המינית, כך שלא פלא שגם הומוסקסואלים אינם מצהירים על נטייתם המינית. מי שרוצה להצהיר, זכותו לעשות זאת, אבל אני לא חושב שצריך לעשות מזה עניין, ולכתוב זאת בפתיח של הערך. שר שיש לו תיק במשטרה, זה עניין בעל חשיבות; שר שמעדיף מנאז' א-טרואה, או BDSM או את בני מינו, זו חדירה לפרטיות. גם סגן שר שמעדיף אישה הנשואה לאחר זה עניין פרטי, עד שסגן השר רץ להצהיר על כך בטלוויזיה, אבל אני לא ממליץ לכתוב בפתיח לערכו שהוא הנואף המוצהר הראשון בממשלה. דוד שי - שיחה 20:38, 18 במרץ 2018 (IST)
אני בטוחה שכל ארגוני זכויות הלהט"ב שעוסקים יום ביומו באלימות, אפליה, עוני, חוסר נגישות לשירותי בריאות ורווחה, נוער שנזרק מביתו ומדורדר לזנות, שיעורי התאבדות אסטרונומיים, בריונות רשת ובריונות IRL, פיטורים ממשרות, ביזוי דתי, התעמרות בצבא, ועוד שלל התנהלויות דכאניות - ישמחו ממש שאתה עכשיו משחרר אותם מהתפקיד הקשה הזה, והרי התייתרו. רק שזה לא באמת כך, והצהרותיך הבלתי מבוססות, דוד שי, אינן הופכות את המציאות על פיה. עדיין על פי כל מדד שקיים, היות אדם להט"ב אומר שהוא חלק מקבוצת שוליים מובחנת, ובוודאי שזה נושא זהותי בעל חשיבות לא פחותה מלאום, מקום מגורים, או כל דבר אחר שנהוג לציין בפתיח ביוגרפי, לבטח כשהוא הראשון שהגיע להישג שבגינו מגיע לו ערך. ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 23:33, 18 במרץ 2018 (IST)
מצטרף ל- BAswim ו-TMagen. ראוי לציון בפתיח. Eladti - שיחה 23:35, 18 במרץ 2018 (IST)
מסכים עם BAswim ומשתמשת:TMagen--היידן 05:51, 19 במרץ 2018 (IST)