שיחה:ישראל מאיר לאו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שבחים על הערך[עריכת קוד מקור]

בס"ד
ערך נהדר על אישיות מדהימה ומרגשת. הרב לאו ראוי להערכה על כל מעשיו לאורך כל השנים. ואני אומרת את זה מנקודת מבט נייטרלית כפי שנהוג כאן. כל הכבוד למי שכתב את הערך, ולויקיפדים שהמשיכו אח"כ. איזה כיף לראות את הערך הזה, הוא כתוב בצורה מכובדת ויפה המתארת את אישיותו של הרב לאו מתוך הערכה למעשיו, כל הכבוד חברים! יישר כח!

ליאת.שיחה מישהי שאיכפת לה 00:36, 4 נובמבר 2005 (UTC)

הגהה והוספות[עריכת קוד מקור]

האם (חןץ ממני) משהו שמע על כך שיש בכוונתו של הרב להתמודד בבחירות לנשיאות ב 2007?

בס"ד יש דיבורים כאלה באוויר, אבל בינתיים אין ידיעות רשמיות, אני מאמינה שברגע שיהיה מידע רשמי, יעדכנו את הערך. ליאת.מישהי שאיכפת לה "(שיחה 20:08, 26 בספטמבר 2006 (IDT)
  • הסרתי את התאריכים המדויקים של בחירתו לכהונת הרבנות וכניסתו לתפקיד. אין בהם חשיבות.
  • מן הראוי להביא סימוכין לטענה "הרב לאו נחשב כמומחה ביחס ההלכה להמתות חסד".
  • הוספתי סעיף על הפרשיות שנקשרו בשמו, והרי סימוכין: הטענות על הטרדות מיניות מוזכרות בכתבה העיתונאית הזו: [1], ובטורים העיתונאיים האלה: [2], [3]. פרשת המעטפות מוזכרת בין השאר כאן [4], [5], [6]. נתנאל 08:50, 27 באוקטובר 2006 (IST)

כל אלו הן טענות שלא נמצא להן בסיס, חבל להשמיץ אדם יקר סתם כך.

  • לא קוראים לאשתו חיה, כי אם חיטה.


חייטה (חיה יוטא). Wini - שיחה 12:02, 29 באפריל 2011 (IDT)

קטגוריה:ילדים בשואה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת קטגוריה:ילדים בשואה.

לא "הילד הכי צעיר ששוחרר מבוכנוואלד"[עריכת קוד מקור]

שטפן ירזי צווייג היה בן ארבע כששוחרר. הוא גם נודע כ"ילד מבוכנוואלד" ואף נכתב עליו ספר וסרט. אולי ראוי לערך? --‏Karpada‏ 19:43, 18 בספטמבר 2007 (IST)

אישית אל כבוד הרב ישראל מאיר לאו[עריכת קוד מקור]

בס"ד

לכבוד כבוד הרב ישראל מאיר לאו

שמי רבינוביץ מרים מחדרה אלמנה ואם לבת שב"ה מתחתנת בקרוב. אנו נצר לחסידות קוז'יניץ. לאחרונה מצבי הכלכלי הורע מאוד עקב קושי במציאת עבודה אולם לפני מספר שבועות ברוך השם מצאתי עבודה. מאז ילדותי אני שמעתי עליך וכיום בתי ואני עוקבות אחרי התוכניות שלך הכרתי גם אם חמך.הייתי מאוד שמח לשמוע האם תוכל קדש בחתונה של בתי כי זה מאוד ישמח אותה וחלילה איני מתכוונת בחינם. פשוט כל אם ואב מנסים להגשים חלומות של ילדיהם.

רוב תודות וברכות עם הרבה בריאות והצלחה רבינובית מרים וליחי 077-******* 054-*******

לדעתי אין סיכוי שהרב יקרא פניה זו. מלכת אסתר - שיחה 15:58, 13 במרץ 2008 (IST)
אכן, מוטב לפנות אליו ישירות, ואני מאמין שישמח לקדש את הזוג (גם בחינם). מספר הטלפון בלשכתו הוא 03-6938911. מזל טוב, דוד שי - שיחה 20:20, 13 במרץ 2008 (IST)

שלום לבוא שבת[עריכת קוד מקור]

נדמה לי שיש בלבול בין הרב שמואל אבידור הכהן שהגיש תוכנית זו (שהוקלטה בחול ושודרה בשבת) לבין הרב לאו, שהיה מופיע לפעמים בתוכנית של מוצ"ש. --שפ2000 - שיחה 22:37, 3 ביולי 2008 (IDT)

לקח או לא לקח? שילם מס או לא שילם מס?[עריכת קוד מקור]

אלמוני תיקן פסקה כך שיופיע בה (הדגשתי את התוספות של האלמוני): "-1997 פרסם עיתון "הארץ" תחקיר של אורית שוחט ולפיו נוהג הרב לאו לקבל תשלום במזומן על טקסי נישואין שהוא עורך, ללא דיווח למס הכנסה ולמרות שהוא משמש בתפקיד דיין. הרב לאו הסביר כי הכסף מיועד לתרומה לישיבה שעמד בראשה, פרסם התחייבות פומבית שלא לקבל יותר תשלום על עריכת חופות והגיע להסדר עם מס הכנסה,בניגוד למה שפירסמה הגב' שוחט בעיתון הארץ הרב לאו דיווח כל השנים על הכנסותיו גם מחופות ולא היה לו שום בעיה עם רשות המיסים בארץ אך במהלך השנים פורסמו בעיתונים כתבות שלפיהן חזר הרב לאו למנהגו זה,כן אחרי שהוא יצא לפנסיה וכשניבחר שוב לתל אביב אין הוא לוקח לעצמו אלה למוסדותיו."

החזרתי את המצב לקדמותו, משום שנדרשת אסמכתא לשינויים אלה. 13:59, 26 באוגוסט 2008 (IDT)

הרב לאו: הילד בה"א הידיעה?[עריכת קוד מקור]

ידועה ומוכרת התמונה של ילד מהשואה מרים את ידיו. שמעתי שמועה לא מבוססת כי מדובר ברב ישראל מאיר לאו, האמנם? .

הרב לאו?

--נתנאל ברנדל - שיחה 10:23, 20 באפריל 2009 (IDT)

הילד זוהה כארטור דומב סמיונטק, ישראל רונדל, צבי נוסבאום או לוי זלינורגר. הידוען האלמוני - שיחה 10:32, 20 באפריל 2009 (IDT)

מה קורה עם הילדים שלו? מי שהוא מהם שרת שרות צבאי מלא?[עריכת קוד מקור]

כמו האחיין שלו הרב בני לאו? אן שכולם 'השחירו'

ומה קרה עם הילדים של פרס, האם כולם משלמים מס הכנסה כדין, או שיש בהם כאלה שמקבלים הכנסות ב"שחור"?
ומה קרה עם הילדים ביבי, האם חלק מהם כבר לקחו ג'וינט, או שהשמירה של השב"כ מפריעה?
ברוכה הבאה, ויקירכילות. דוד שי - שיחה 22:00, 28 בספטמבר 2009 (IST)


אי דיוקים שמובילים להרבה לשון הרע[עריכת קוד מקור]

הועלו טענות של נשים נגדו? איפה זה כתוב? איפה המקור למתלוננת שהרב הטריד אותה מינית? הערך מציג בנאדם, איך נאמר בעדינות, לא מי יודע מה. ולדעתי לא זו המציאות, מה גם שאין אסמכתות לדברים, ואם לא יהיו - צריך למחוק Guy.al - שיחה 12:38, 26 ביולי 2010 (IDT)

  • מסכים. בברכה, UserWikiped. 17:42, 29 ביולי 2010 (IDT)
הופיע ב"העיר" בשנת 1993. הייתשלהדוס - שיחה 16:04, 29 באפריל 2011 (IDT)

משפחתו[עריכת קוד מקור]

לא יכולתי שלא לשים לב שבסעיף זה מפורטים בניו וחתניו של הרב. ובנותיו? אלה זכו שיתקיים בהן "כל כבודה בת מלך פנימה". דוד שי 17:24, 6 במאי 2011 (IDT)

מה החידוש בזה? רפרוף קצר בערכי הרבנים מעלה כי זה דפוס קבוע. הבנות, בדרך כלל, אינן נושאות חשיבות עצמית ראויה לציון, ואם כן - הדבר מצוין בערך. יש מקרים שהן אף זוכות לערך עצמאי (למשל: לאה יפה'ן, ברוריה דוד). גרש - שיחה

פרסום מיותר[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:ספר אורחים
לגבי הערך הנוגע לרב ישראל מאיר לאו

שלום , אינני מבינה את הצורך להכניס "שמועות" כשמוגדרות עוד כ"שמועות", בערך באינציקלופדיה, מעבר לכך שמדובר בהשמצת אדם ללא שום קבלה לאמיתות הדברים תוך פגיעה בשמו הטוב והמבורך של הרב , ישנה פגיעה כללית בסגנון שאינציקלופדיה כתובה ומחוייבת בו, אבקש שתמחקו אלתר את החלק הנוגע לשמועות , חיפוש באינטרנט לא העלה שום איזכור לשמועות או לחקירה שפטית שהתנהלה אי פעם בנושא ואינני מבינה איך הוכנס חלק זה למאמר בנוגע לרב. מדובר בכפשה לשמה , חסרת כל בסיס או עדות .

בברכה לין לוי

לצערי, ולצער רבים, הערתך אינה מדוייקת. ככלל, הוויקיפדיה אינו יוצרת מידע, אלא אוספת מידע ממקורות חיצוניים. הוספתי מקור למידע הנמסר בערך כדי להסיר ספק, אם היה, שמקור הידיעה אינו בוויקיפדיה. Oyשיחה 16:45, 19 במאי 2011 (IDT)
"עיתון העיר" זה לא מקור ברור. נא צרף קישור או הפנייה לגליון ספציפי.
כמו כן לא צויין סימוכין לטענה בדבר תביעת דיבה וביטולה כביכול.

פסקת ביקורת[עריכת קוד מקור]

זה לא לעניין שביקורת שנמתחה על הרב, תופיע, בפסקה "קריירה רבנית", המקום הראוי לה היא ב"פסקת ביקורת" כמקובל, כמו כן הטיעון שמופיע בתקציר, לפיו "אין זו ביקורת אלא עובדות הקשורות ברבנות" אינו נכון, שכן על כל ביקורת ניתן לומר שהיא קשורה לקריירה של האיש, (אעיר גם שלא ראוי שטענות אלה שלא אומתו כלל, מכונים בתקציר עובדות). טיפוסי - שו"ת 11:49, 24 במאי 2011 (IDT)

ביקורת היא התייחסות ערכית למעשיו של אדם. אם נכתוב "על מנהגו לקבל כסף בעד עריכת חופות נמתחה ביקורת, בנימוק שלא יאה לרב לעשות כן" זו ביקורת. אם נכתוב "לקח כסף בעד עריכת חופות" זו עובדה (שהרב לאו אישר אותה, אם כי טען שכסף זה הוא מתנה ולא תשלום).
גם כל המידע "עלו טענות על התנהגות לא תקינה של הרב לאו כלפי נשים" והמשכו הוא עובדה - עלו טענות כאלה, ושלי יחימוביץ איימה (אנחנו לא מספרים האם מתחה ביקורת) - אלה עובדות. דוד שי - שיחה 20:29, 24 במאי 2011 (IDT)

שלום, קראתי את תגובתך אך אין קישור באמת אלא כתוב רק שתלונתה פורסמה בעיתון העיר אז איך בידיוק מדובר בהבאת מידע ממקורות אחרים כשאין לך קישור אפילו ?????? לין לוי 77.125.15.229 21:48, 18 באפריל 2012 (IDT)

הוצאת שם רע[עריכת קוד מקור]

ה"טענות" שהעלו כאן הם עורבא פרח, אלו פרסומים שאף פעם לא אומתו ומאפיינים את הרצון לפגוע בשמו הטוב של כל רב באשר הוא. טוב ייעשה אם זה יימחק, למען הצדק 95.86.84.215 17:18, 18 באוגוסט 2011 (IDT)

מצילו של הרב לאו במחנה בוכנוולד[עריכת קוד מקור]

http://www.youtube.com/watch?v=MNpJNffqzLc&feature=player_embedded


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 08:07, 25 בספטמבר 2013 (IDT)

ממש מגעיל שלא רושמים את שם בתו - רק את חתנו![עריכת קוד מקור]

ערב הסעודית, אירן - זה כאן?! הרב לאו המכובד, אדם המקסים בעל חותם בתרבותנו בארץ! שמחתי לקרא אודותיו - ושיזכה לאריכות ימים.

נתנחם בכך שעדיין לא הושווינו בגין כך לגרמניה הנאצית. נרו יאירשיחה • כ"ז באייר ה'תשע"ז • 22:16, 23 במאי 2017 (IDT)
אני מציע לאלמוני למחוק את החלקים הנבזיים יותר בהודעתו, ולהכניס בעצמו את שמות הבנות הנפלאות בנותיו של המקסים ובעל החותם. זו אנציקלופדיה חופשית שכל אחד יכול לערוך, אבל רק אם הוא יודע. חיפשתי ומצאתי אצלנו את שמה של אחת הבנות והוספתי. ביקורת - שיחה 22:37, 23 במאי 2017 (IDT)

משמיע את דברה של היהדות אורתודוכסית[עריכת קוד מקור]

דוד שי, אני רואה שהוספת את המילה "אורתודוקסית" למילים "משמיע את דברה של היהדות". לא הבנתי לגמרי את כוונתך. עד היום ידעתי שיש יהודים אורתודוקסים ויהודים חילונים, אבל לא ידעתי שיש גם יהדות אורתודוקסית וכזו שאינה אורתודוקסית. אולי תוכל לתאר לי בקווים כלליים מה כוללת אותה "יהדות לא אורתודוקסית"? לא מתוך התרסה, אלא מתוך רצון אמיתי להבין את כוונתך.

יש את היהדות רפורמית ואת היהדות הקונסרבטיבית ס.ג'יבלי - שיחה - הצטרפו למיזם סין 09:45, 2 בפברואר 2021 (IST)

דיווח שאורכב ב-14 באפריל 2020[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

מצב טיפול: טופל

שלום רב, הרב לאו היה מורה לתלמוד (תושב"ע) ולא לתנ"ך , בבי"ס ברנר בפ"ת. היה מורה אהוב על תלמידיו. היה פותח את השיעור בחימום קל של ענייני דיומא (ספורט, מצעד פזמונים וכו') ורק אחרי שרכש את הקשב ותשומת הלב שלנו אמר - "אוקיי, תוציאו החוברות. שניים אוחזין בטלית". היינו בכיתה י' שנת 1962/3.

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בערך הזה כתוב שיהושע הגר לאו עלה לארץ בשנת 1944, ואילו בערך על אביו כתוב שהוא עלה בשנות השלושים של המאה העשרים דווח על ידי: 45.80.90.7 22:55, 28 בינואר 2021 (IST)

הרב יהושע יוסף (שיקו) הגר לאו זצ"ל, בנו בכורו של הרה"ג רבי משה חיים לאו הי"ד אב"ד פיעטריקוב, ונכדו של מרן בעל "אהבת ישראל" מויז'ניץ. המנוח נפטר בביתו שבירושלים לאחר מחלה קשה והוא בן 91. הוא אחיו למחצה של רבה הראשי של תל-אביב, הרה"ג רבי ישראל מאיר לאו, ושל מר נפתלי לביא מי ששימש קונסול ישראל בניו יורק.
היו שני יהושע לאו.