שיחה:מגדלי עזריאלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דברים שהונצחו על המגדלים[עריכת קוד מקור]

"דברים שהונצחו על המגדלים" - המונח קצת צורם לי. קודם כל, דברים נשמע קצת "חפיפניקי", ולא-מקצועי. דבר שני - אותם "שידורים" (באמצעי של שימוש במגדל כמסך נורות ענק) לא "הונצחו" אלא היו זמניים בלבד. קריאת רחוב על שם מישהו היא הנצחת שמו. כתיבת ספר על אירוע היסטורי כלשהו מהווה הנצחה שלו. שידור חד-פעמי באמצעי לא מוקלט מהווה ביטוי רק לרגע שבו הוא קרה, ואע"פ שהארוע אולי חקוק בזכרונו של מי שחזה בו, זוהי אינה הנצחה.

קודם כל, מסכים בהחלט עם הכותב שלפני לגבי הסעיף האמור, שצריך, אם בכלל, להיות מוזכר בשורה אחת, בסוף הטקסט, ולא בהבלטה כזו.
בכל מקרה, לגבי שם הערך - למיטב ידיעתי, שם המתחם הוא מרכז עזריאלי המגדלים האמורים הם רק חלק ממנו. ובכלל, עושה רושם שיש עוד כמה אי-דיוקים בשמות הנזכרים גם בהמשך הטקסט. גיא4

שלושה מגדלים?[עריכת קוד מקור]

המגדלים אינם שלושה עדיין, הריבוע סתם שמנמוך בינתיים. למישהו יש רעיון לשכתוב מעודן?

כתוב בהמשך שבניית הריבוע טרם הסתיימה. לטעמי זה מספיק. דוד שי 16:07, 22 אפר' 2005 (UTC)

סודר ושונה[עריכת קוד מקור]

כיום ישנם 3 מגדלים בנויים ופועלים

לא. יש רק שניים. לא לשנות את זה. השלישי המרובע לא בנוי. אסף 14:54, 15 דצמבר 2005 (UTC)

חייבים להחליף את התמונה הראשית[עריכת קוד מקור]

למרות שהיא מצולמת מזווית טובה, האיכות שלה והצבעים בה ממש באיכות נמוכה. לראות תמונה ראשית בערך באיכות כזאת קצת מפריעה וחבל... לא עדיף להחליף עם אחת התמונות שבגלריה למטה? או אם למישהו יש תמונה אחרת.. --Itzike 11:48, 21 ינואר 2006 (UTC)

לא קשור, אבל חורה לי שיש לנו פה ערכים על ארכיטקטים שבנו בתל אביב ובכל מיני מקומות אחרים בארץ, ומצד שני, על מגדלי עזריאלי שהם הבניינים הבולטים ביותר בתל אביב, ובעיני הסובייקטיביות, גם יפים הרבה יותר מרוב הבניינים שמתכנניהם זכו לערכים, לא כתוב כלום מהבחינה הארכיטקטונית. המסקנה היחידה שלי מכך היא שדבר יפה לא צריך להסביר, ואת ההיפך כן.אודי 15:43, 30 בינואר 2007 (IST)

מה למאיץ חלקיקים למגדלי עזריאלי?[עריכת קוד מקור]

"את מגדלי עזריאלי ניתן לראות גם ממגדל מאיץ חלקיקים במכון וייצמן ברחובות". וואלה. זה היה מאוד מרגש אילו רחובות הייתה עיר סמוכה לאילת, או לקריית שמונה. אבל העובדה היא שאת מגדלי עזריאלי ניתן לראות מהרבה מקומות, חלקם רחוקים יותר: ממגדל "בינת" בהר חוצבים בירושלים, ניתן לראות את המגדלים. מהיישוב "חרשה", הגבוה ביישובי בנימין, ניתן לראות את המגדלים היטב. פעם מישהו אמר לי, שבלילה חורפי וצלול, אפשר לראות את המגדלים גם מהחרמון. טעון הוכחה. בכל מקרה, נראה לי שהמידע על מאיץ החלקיקים טעון מחיקה, ואם לא, כלומר, אם יש משהו מיוחד במאיץ החלקיקים, כדאי להסביר זאת בתוך הערך. זנגביל 00:16, 16 בפברואר 2007 (IST)

אני הוספתי את השורה, ואם היא ממש מפריעה או שאתה ועוד גולשים חושבים שהיא לא במקום אתם מוזמנים למחוק, אני הייתי במאיץ וכשראיתי חשבתי שיהיה נחמד להוסיף לערך.--Andrei 21:17, 16 בפברואר 2007 (IST)

למה מבטלים את העריכה שלי?[עריכת קוד מקור]

בויקיפדיה האנגלית כבר ממזמן מתחילים לשבץ קטעי יוטיוב ובכלל, הסרטון עם הזיקוקים על עזריאלי בהחלט משהו מיוחד שלא נראה כל יום.

לדעתי כדאי להוסיף את הקישור לסירטון תחת הכותרת קישורים חיצוניים. י.ש. - שיחה 14:29, 23 במרץ 2008 (IST)

מרובע או ריבוע[עריכת קוד מקור]

אין ספק שהמגדל הוא ריבוע אז למה קוראים לו כאן המרובע? חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ו' באייר ה'תשס"ח • 09:38, 11 במאי 2008 (IDT)

זה נכון, אבל "מרובע" נשמע טוב יותר מ"ריבועי" וכך גם לדעתי מקובל. מכיוון ש"מרובע" בא להבדיל ממגדל עזריאלי "המשולש" או "העגול" ולא מגדל עזריאלי "המעויין" או "הטרפזי", אני לא רואה בזה שום בעייה. השמח בחלקו (-: 09:59, 11 במאי 2008 (IDT)

מידע חסר על פרוייקט מגדלי עזריאלי[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:דלפק ייעוץ:

שלום רב, ברצוני לבקש הוספת מידע החסר בנוגע להיסטוריה של תכנון והקמת מרכז עזריאלי: בדף המידע על "מגדלי עזריאלי" אבקש לציין בנוסף כי "מר דוד עזריאלי,אדריכל ומתכנן, היה שותף החל משלביו הראשונים של הפרוייקט בתכנון ועיצוב מרכז עזריאלי וכן תכנן הוא את חזיתות המגדלים, שהפכו לסמלה של העיר תל אביב".

ארנון תורן, מנכ"ל מרכז עזריאלי

קבלת שבת[עריכת קוד מקור]

אנונימי הוסיף משפט ששופץ בהמשך: "בשנת 2008, החלה מסורת של חגיגות קבלת שבת של הקהל הדתי בכניסה למרכז המסחרי". סליחה על הבורות, אבל מישהו מוכן להסביר לי מה הכוונה? בהנחה שלא מתפללים שם עם כניסת השבת, מה המשמעות של ה"מסורת" הזו? ‏DGtal‏ 22:44, 21 בדצמבר 2008 (IST)

חניכים מתנועת הצופים בנו על גג הבניין העגול[עריכת קוד מקור]

"-16 באפריל 2009, בנו חניכים מתנועת הצופים על גג הבניין העגול את מבנה-הצופים בנקודה הגבוהה בעולם. היה זה לציון פתיחת חגיגות ה-90 לתנועת הצופים בישראל יחד עם ציון חגיגות המאה לתל אביב." למה זה משהו חשוב ומה הכוונה "בנקודה הגבוהה בעולם"? ‏Ori‏ • PTT‏ 14:06, 17 ביוני 2009 (IDT)

הכוונה "בנקודה הגבוהה בעולם" היא שהצופים עדיין לא טיפסו על בורג' דובאי או על האוורסט. דולבשיחה 22:16, 17 ביוני 2009 (IDT)
לאור שחזור המחיקה של המשפט הנ"ל ע"י המשתמש הנ"ל (הראשון מהשניים) ולמרות שלא אני הוספתי את המידע במקור, במקום להכנס למלחמות עריכה, אעלה כאן את השאלה: מה דעתכם - המשפט ראוי או לא ראוי להכלל בערך ברשימה האירועים המיוחדים שהתקיימו במגדלים? Ldorfman - שיחה 01:14, 18 ביוני 2009 (IDT)

תוכניות עתידיות למרכז עזריאלי[עריכת קוד מקור]

לפי התוכניות האדריכליות מתוכנן לקום גשר להולכי רגל מהאמפיתאטרון שנימצא בקומה 3 אל תחנת רכבת תחתית שאמורה לקום בצומת הרחובות "דרך מנחם בגין פינת רחוב גבעת התחמושת" מיתחת למעבר הקרקעי של מחלף קפלן. ישנה גם כוונה להפעיל "מוניות אויר" שיפעלו על המנחת של המגדל העגול. SHAHAR - שיחה 15:33, 13 באוקטובר 2009 (IST)

סמלה של העיר תל אביב?[עריכת קוד מקור]

"המגדלים הם מהמאפיינים הבולטים של קו הרקיע של העיר, והם היו במידה רבה לסמלה." מי קבע את זה? האם עיריית תל אביב שינתה את הלוגו שלה ללוגו של מרכז עזריאלי? זו לא כתיבה אנציקלופדית. Rahashyol - שיחה 15:26, 16 באפריל 2012 (IDT)

"היו ל" הוא ביטוי שמקביל ל-Became. המשמעות אינה זמן עבר. • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 21:15, 28 במרץ 2013 (IST)

סמלה של העיר תל אביב 2[עריכת קוד מקור]

בכל מקרה, לא הבנתי את העריכה הזו. "הם היו" - בעבר, ובהווה כבר לא? חזרתישיחה 14:51, 28 במרץ 2013 (IST)

חתך בצורת מנסרה?[עריכת קוד מקור]

בעריכת המשפט על המגדל העתידי נאמר - "שצורת החתך שלו היא מנסרה אליפטית". נדמה לי שחתך הוא דו מימדי ומנסרה היא תלת מימדית ולכן אי אפשר לקשר ביניהם כך. לדעתי עדיף המשפט מהעריכה שקדמה (שבו לא צויינה המנסרה) או לציין אותה כך: "הבניין הוא בצורה של מנסרה אליפטית". שרשרשיחה 17:55, 27 במאי 2013 (IDT)

צודק, תוקן. איתמר ק. - שיחה 18:23, 27 במאי 2013 (IDT)

המגדל האליפטי לא יהיה הגבוה בישראל. ברמת גן יוקם מגדל במתחם עלית של 60 קומות גם. בגבעתיים בפרוייקט הסיטי יוקם מגדל של 70 קומות ובתל אביה עצמה במתחם הקרייה מתוכנן להתחיל ב2015 בניינתו של מגדל "קרן הקריה" לגובה של 80 קומות. (נכתב על-ידי אלמוני ב-23:41, 23 ביולי 2013)

גובה המגדל העתידי[עריכת קוד מקור]

העריכה הזו ביטלה את גובה המגדל המתוכנן של 350 מטר מעל פני הים שבה הסתמכתי על תוכנית בניין עיר שאושרה השבוע בוועדה המחוזית. הסימוכין לתיקון לקוח מישראל היום והוא דומה לזה שמופיע בוואלה ובגלובס, למעט הגובה שמופיע רק בישראל היום. אני חושש שישראל היום התייחסו לנתון הגובה ממקור לא מעודכן. גם הקביעה שגובהן של 85 קומות יהיה 255 מטר בעייתית עבור מבנה משרדים (ניתן לראות במקורות שנמחקו שלגובה הזה תוכננו 60 קומות). שרשרשיחה 10:18, 25 במרץ 2016 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

יש טעות בגובהם של המגדלים במלבן בצד שמאל. דווח על ידי: נדב 109.226.48.195 14:21, 11 בנובמבר 2017 (IST)

תודה על הדיווח. לפני 11 ימים מישהו שינה את הנתונים הללו בתבנית ואיכשהו לא שמו לב לזה. העריכה שלו בוטלה. כל הכבוד על הערנות! אוריאל, Orielno - שיחה 16:20, 11 בנובמבר 2017 (IST)


גשר הולכי רגל[עריכת קוד מקור]

בתכנון המקורי היה צריך להיות גשר עבור הולכי רגל מעל רחוב גבעת התחמושת. Shaimosmos - שיחה 12:49, 3 באפריל 2019 (IDT)