שיחת משתמש:אבגד/ארכיון 5

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של דיונים שהסתיימו בשיחת משתמש:אבגד. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה. תודה.


תקציר[עריכת קוד מקור]

על עריכתך בחסידות חב"ד לא מוחקים תוכן וכותבים בתקציר עריכה זה עלול להחשב כהשחתה ויקיפדיה:תקציר עריכה. בברכה --שיע(שיחה) 17:22, 29 ביוני 2010 (IDT)

מיון בקט' אדמו"רי חב"ד[עריכת קוד מקור]

החלוקה הקודמת לפי דור הגיונית, אך חלוקה לפי שם החצר הרבה פחות (ק"ו כשלאדי ולובביץ שניהם בל'). יש לך גם טעויות מביכות כמו שיוך הרש"ז ללובביץ, בעוד שהוא כלל לא היה שם, ורק מהדור השלישי היו חילוקים. נא להחזיר לסידור הקודם על פי דורות, או לחלופין לשיטה הרגילה: על פי סדר א"ב של שמות. ‏DGtal‏ 10:43, 1 ביולי 2010 (IDT)

רגע, היחס אל שושלת שבעת אדמור"י חב"ד מכל החוקרים (אם אני לא טועה ממש כולם) היא אחידה. השם נקבע לאחר זמן אמנם. בזמנו הצעת ששבעת האדמורי"ם יהיהו בקטגוריה אדמורי חב"ד והשאר יהיהו בקטגורייה חדשה. עדיין תקף?. --אבגד - שיחה 11:46, 1 ביולי 2010 (IDT)
אל תשכח על הדיון הקודם שלנו בדף השיחה שלי כאן. --אבגד - שיחה 11:47, 1 ביולי 2010 (IDT)
בדיון שם כלל לא התקבלה החלטה כזו. המתנגדים לה ראו בכך ניסיון לשכתוב ההיסטוריה והעלמת אדמו"רי חב"ד לאדי, קאפוסט, ניעזין וכו'. אני שום מבקש שתחזיר את המצב לקדמותו. לגבי הבקשה הנוספת, לא הבנתי את תוכנה, נא להסביר בפירוט (פה או שם) במה בדיוק מדובר. ‏DGtal‏ 15:20, 1 ביולי 2010 (IDT)
העלמת ההיסטוריה, מי מעלים את ההיסטוריה?. האמת היא שלדעתי צריך לפתוח קטגוריה נוספת, בכל מצב זה לא משנה כל כך אם יהיה כמו לפני שערכתי או אחרי, אשחזר, זה לא עקרוני כ"כ מבחינתי. בהזדמנות צריך לדון על זה שוב. --אבגד - שיחה 07:36, 2 ביולי 2010 (IDT)
אני עושה זאת לפי דורות. --אבגד - שיחה 07:37, 2 ביולי 2010 (IDT)
ראה כעת בקטגוריה:אדמו"רי חב"ד --אבגד - שיחה 07:49, 2 ביולי 2010 (IDT)

הרב וולפא[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי את מחיקת שמו מ"רבני חב"ד". אם הוא כיהן בתפקיד רבני, הוא שייך לקטגוריה. בהנחה שהוא היה רב בתפקיד בקריית גת (רב ביכנ"ס או רב במוסד לימודי, אני כבר לא יודע מרוב עריכות אינטרנסנטיות בערך) הוא שייך לערך. גם אם הוא לא כיהן כרב בתפקיד, כמות כתביו ההלכתיים המובהקים מזכות אותו בקטגוריה. נא לשחזר או לפתוח דיון בדף השיחה. ‏DGtal‏ 10:17, 4 ביולי 2010 (IDT)

ראה את כל העריכות שלי. זה לא ספציפית על וולפא. ראה: אליטוב, וילשנסקי, יואל כהן, היילפרין, רסקין ועוד. --אבגד - שיחה 10:18, 4 ביולי 2010 (IDT)
אגב, וולפא בגלל מחלתו, עבר לפני שלושה ימים לביתר-עלית, אך לא זה הסיבה ח"ו שהסרתי. --אבגד - שיחה 10:25, 4 ביולי 2010 (IDT)
העריכה שלך תמוהה ביותר. אין הבדל בין רבני חב"ד לקטגוריה:רבני ברסלב (לדוגמה) - אם הוא בתפקיד רבני, הוא שייך לקטגוריה. להוציא ממנה את ר' יואל כהן, לדוגמה, זה אחד הדברים המתמיהים. ‏DGtal‏ 11:42, 4 ביולי 2010 (IDT)
קודם כל ר' יואל לא בתפקיד רב הוא בתפקיד משפיע. אולי צריך לפתוח קטגוריה משפיע (חב"ד) ולהשים שם את כהן, פוטרפס ועוד. --אבגד - שיחה 11:45, 4 ביולי 2010 (IDT)
אנחנו לא מדברים באותו עניין כנראה. אני תופס "רב" כמי שהוא מוסמך לרבנות וכיהן בתפקיד שמקובל שרבנים מתעסקים בו, בין אם זה ראש ישיבה, רב עיר, רב שכונה (ואפילו רב ביכנ"ס), ר"מ, משפיע, משגיח רוחני וכו'. אם הוא כזה הוא מקוטלג בקט' הרבנים הרלוונטיות, לפי זרם, מקום וכו'. סתם "קט' חסידי חב"ד" מיועדת למי שהוא חסיד, אבל אין לו קשר לרבנות (למשל לב לבייב או צבי מאיר שטיינמץ). יהיה מוזר לראות מישהו עם אוסף קט' של רבנים, אבל בהשתייכות לחסידות פלונית או "רק" חסיד. ‏DGtal‏ 11:56, 4 ביולי 2010 (IDT)
ראשית, מבחינה חבדי"ת זה אכן כך, הגדרת ממש טוב. מדוייק. מבחינה חבדית יש כאלו שהם "רק" חסידים למרות הייותם רבנים בישיבות וכדומה, "רב חבדי" הוא סמכות הלכתית. נקח דוגמה מהשלוחים שהרבה מהם רבנים בעריהם, אבל מבחינה חבדי"ת הם מוגדרים כחסידים פשוטים כמו שיטמיץ חסידים, בשונה מהרבנים לבית לנדא והרב לאזאר למשל שהם כן סמכות רבנית בתוך חב"ד. כמו כן "אהרן מסטרשלה" מופיע בתור חסיד חב"ד, "ישראל ג'ייקובסון" "יצחק גינזבורג", . חסיד הכוונה חחסיד של הרבי וזה כולם כך, חוץ מרבנים שזה היחידים שהם "רבני חב"ד" ואליהים יש יחס מיוחד, הרבי שם אותם כ"דבר מיוחד" בחסידות חב"ד. לא השלוחים לא המשפיעים ולא ראשי הישיבות.
לגבי משפיע כמו כהן ופוטרפס ניסן נמנוב, אתה בעד הקטגוריה החדשה? אני יכול לפתוח. --אבגד - שיחה 12:08, 4 ביולי 2010 (IDT)
(אגב, לגבי וילישנסקי. הוא לא רב, רב הקהילה של חב"ד בצפת כיום זה הבן של הרב לוי ביסטריצקי).‬ --אבגד - שיחה 12:09, 4 ביולי 2010 (IDT)
ויקיפדיה איננה חסידות חב"ד, כידוע היטב, והיא עובדת לפי שיטה אחרת. בוויקיפדיה מקובל לקטלג בדיוק כפי שציינתי, את ההיררכיה הפנים חב"דית צריך להשאיר לחב"דפדיה ודומותיה. אין לזה מקום כאן. נא לנחזיר למצב הקודם. כמובן שאתה מוזמן לפתוח דיון בשיחת קטגוריה:רבני חב"ד. ‏DGtal‏ 12:17, 4 ביולי 2010 (IDT)
רגע, שניה אחת לפני. אני מדבר כעת ספציפית על "משפיע חב"ד". אני חושב שזה מאוד מתאים לפתוח. נראה שאתה מהסס בנושא זה. תגיב לי לגבי זה. אם אתה מסכים אפתח קטגוריה "משפיע (חב"ד)". אחר כך אשחזר את שאר הדברים ואפתח את דף השיחה בקטגוריה שם. זה לא שייך לחבדפדיה הנושא של משפיע. זה הפרדה ברורה בין תפקידים. בנוגע לוולפא וכדומה נוכל להתווכח (אחר כך כמובן, לא כאן אלא בדיון שאפתח שם) אבל משפיע זה ממש משהו אחר. --אבגד - שיחה 12:22, 4 ביולי 2010 (IDT)
בדף שיחה:משפיע (חב"ד) כבר הצעתי מזמן קט' כזו, אני לא חושב שהדיון מוצה. בכל מקרה, גם אם נעשה זאת, זו תהיה תת קט' של רבני חב"ד. השאלה היא אם זו לא כניסה לרזולוציות נמוכות מאוד. אם היו 500 ערכים על רבני חב"ד, מילא, אבל אין, אז עוד תת קטגוריה רק תקשה על החיפוש. ‏DGtal‏ 12:50, 4 ביולי 2010 (IDT)
אוקיי. לא אפתח משפיע בשלב זה, נדון אחר כך על פרט זה (משפיע). אני משחזר. בהזדמנות אפתח אולי דיונון איתך גם לגבי היחס החבד"י אל ראשי ישיבות ורבנים שם בקטגוריה רבני חב"ד. תודה על הסבלנות. --אבגד - שיחה 13:02, 4 ביולי 2010 (IDT) 
בוצע בוצע פחות ויותר. אם זאת במקומות ששונה, ציינתי בדף השיחה של הערך. תודה. --אבגד - שיחה 13:15, 4 ביולי 2010 (IDT)

הרב רסקין[עריכת קוד מקור]

דיון על חשיבות הערך התקיים ומוצה בעבר, כפי שתראה בדף השיחה. ממילא, אין מקום לתבנית חשיבות נוספת. אם לדעתך הדיון לא משכנע הינך רשאי כמובן לפתוח הצבעת מחיקה. ‏DGtal‏ 15:27, 4 ביולי 2010 (IDT)

את הדיון ראיתי גם קודם שנחתי את התבנית. לא חשבתי שזה דיון חשיבות. בכל מצב, לא אלך להצבעת מחיקה (בכ אופן לא אני). אם יש אפשרות להחזיר את הדיון - בסדר. --אבגד - שיחה 01:17, 5 ביולי 2010 (IDT)

פולמוס המשיחיות בחב"ד[עריכת קוד מקור]

הוספתי בעריכות שלי פרטים רבים, תיקנתי דברים רבים, בשיחזור שלך הכל אבד והיה כלא היה. השקעתי זמן ומחשבה רבה בעריכת הערך. אם לדעתך הציטוטים היו ארוכים, יכלת לקצר אותם, אבל אתה קטעת אותם לגמרי ושיחזרת את העריכה שלך שהיתה לוקה בחסר לטעמי ולא מסודרת. בנוסף, שינית דברים וכתבת לדוגמא שהרב וולפא הוציא את קול מבשר, זה לא נכון. להשלמת פרטים וידע ראה במאמר הארוך והמפורט שהעתקתי לדף השיחה של הערך. בכל אופן, הייתי מציע לשחזר את העריכה שלי ולהקטין את הציטוטים שעליהם דיברנו. בברכה, Naftali.b - שיחה 11:56, 8 ביולי 2010 (IDT)

ראשית אני עדיין באמצע עבודה, שנית כנראה בטעות הסרת את עמדת בית דין רבני חב"ד. שלישית נמשיך לדון עוד מעט כאשר אסיים. --אבגד - שיחה 11:58, 8 ביולי 2010 (IDT)
נפתלי, אתה צריך להבין שהערך חייב להיות "אוביוקטיבי" זה לא ישאר כמו שאתה עשית. אני עוד מעט מסיים. השתדל להתמקד סביב איך שהערך בנוי. ותשים לב לעריכות ולצורת הבניה. כאסיים העדכן אותך. --אבגד - שיחה 12:20, 8 ביולי 2010 (IDT)
כמו כן, כדי שכאשר אתה עורך - תערוך קטע קטע כדי שיהיה קל לכולם. זה רק לטובתך ולטובת כולנו. כמו כן שים לב: הרעיון הוא שהעובדות יהיו - בפרקי ההיסטוריה, והפרשנות תהיה - ב"נקודות המחלוקת". --אבגד - שיחה 12:54, 8 ביולי 2010 (IDT)
"נקודות המחלוקת" זה פרשנות והסבר של כל צד. --אבגד - שיחה 12:56, 8 ביולי 2010 (IDT)
סימתי צדיק. שים לב להיצמד לכותרות והנושאים הנוכחיים. תודה. --אבגד - שיחה 14:01, 8 ביולי 2010 (IDT)
אוקיי, Naftali.b - שיחה 17:05, 8 ביולי 2010 (IDT)
שים לב שערכתי מחדש את הפסקאות, תוך היצמדות לפלטפורמה שלך - אך הדגשה על חילוק בין עובדת היות הרבי משיח, עובדה המקובלת על כלל החסידים, שכולם מסכימים שהרבי היה ראוי להיות משיח, לבין עובדת פרסומו של הרבי כמשיח.שמתי דגש על סימני שאלה - חידוד נקודות המחלוקת.אנא, התבונן היטב בעריכה שלי - לפני שאתה משחזר במהירות את הכיתוב הקודם וניגש לערוך מחדש. לדעתי הניסוח העכשווי הוא מעולה ומבטא נכונה את שני הפלגים בחב"ד. בברכה, Naftali.b - שיחה 17:20, 8 ביולי 2010 (IDT)
ראשית הפירוט שלך מצויין. הכותרות לא טובות בכלל. את כל הקטע שלך על הרבי בטוח שמשיח הסרתי לגמרי. וערכתי עוד כמה עריכות ראה שם - את הערך כעת. אבגד - שיחה 22:33, 9 ביולי 2010 (IDT)
איך אתה עושה תיקונים בלי שום התייחסות לכך ב"שיחה"? שיחזרתי, תהיה רציני, קודם תסביר למה אתה מתקן.Mendeleyev - שיחה 23:31, 14 ביולי 2010 (IDT)
א בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. ב. אל תהיה תמים, הוספת דברים לא נכונים. ג. צריך להיות הפוך אתה צריך להסביר. --אבגד - שיחה 02:21, 16 ביולי 2010 (IDT)

אולי תסביר לי משהו קטן[עריכת קוד מקור]

אין לי שום דבר אישי נגדך, ונראה שאתה גם קרוב לדעותי, אבל תסביר לי דבר אחד:

מי בדיוק אתה חושב שאתה?

עד היום, כל מילה שערכתי, בערך הרבי מליובאוויטש ובערך פולמוס המשיחיות בחב"ד, ביטלתי וערכת מחדש.

אתה היחיד והבלעדי במרחבי ויקי שהוא בעל כושר יכולת עריכה וניסוח בכל הנוגע לרבי מליובאוויטש?

ומה פתאום אתה מאיים בחסימה? יש לך יכולת לחסום מישהו?

מה דעתך שאעבור אחרי כל עריכה שאתה עושה, ואבטל אותה בנימוקים שונים ומשונים?

לגבי הערך 'פולמוס המשיחיות', היתה הסכמה כללית שההפניה לערך הזה לא מספיקה, וכולם הסכימו שצריך להופיע תקציר - בדיוק כמו הערכים המורחבים האחרים.

אתה היחיד שלא הסכמת לכך, מה פתאום אתה מבטל את העריכה שלי שלוש פעמים ועוד מאיים בחסימה?

הסברים בבקשה. Naftali.b - שיחה 16:05, 13 ביולי 2010 (IDT)

יש משהו בדבריו של נפתלי. לא צריך לקחת את ויקיפדיה כל כך קשה. יש עולם בחוץ שמתנהל גם אם בוויקיפדיה כתוב אחרת. למחוק את הפולמוס המשיחי המסועף מהדף על הרבי מליובאוויטש, לא יעלים את זה מהמציאות. --חיים נהרשיחה • ב' באב ה'תש"ע 16:19, 13 ביולי 2010 (IDT)
נפתלי, אל תשחק אותך דפוק. לא כל מה שערכת שיניתי, הרבה דברים נכנסו. זה דברים שנויים במחלוקת ואתה דן עליהם בדף השיחה ומתנהג כאילו אין דף שיחה, אתה חדש כאן ואתה עורך רק בדברים שנויים במחלוקת, צריך להתנהג כמו בדברים שנויים במחלוקת ולא בעריכות רגילות. מאוד מעניין שאתה לא פונה גם לנרו יאיר שמשחזר אותך. הגבתי ברור בדפי השיחה שלא רק אני נגד זה. אתה לא נראה לי בדיוק פי מה שאתה מנסה לייצג. לגמי פולמוס - שוב לא הסכימו, אני לא היחידי. לגמי מה שכתבי לגבי חסימה: פשוט מאוד, בוקיפדיה מי שהולך במלחמת עריכה - חוסמים אותו פשוט, ואתה הלכת לכיוון כזה. מענייין שברגע שכתבי מילים אלו הפסקת. אבגד - שיחה 03:39, 14 ביולי 2010 (IDT)
העריכה שלי האחרונה כללה ניסוח מחודש, אין שום הפרה של האיזון בערך המדובר, הוא היה ונותר אובייקטיבי לחלוטין ומייצג את שתי הדעות.
אין מצב שתמחק את העריכה שלי, אני הולך לעמוד על זה בתוקף.
אם תוביל את זה לחסימה שלי, אדרוש בהתאם גם חסימה שלך כי אתה מתנהג בדיוק אותו דבר - מכניס שינויים מידי פעם כפי שנראה לך, ומבטל כל גירסה אחרת שלא מוצאת חן בעיניך באותו רגע.
העירו לך על זה כמה פעמים, לא רק אני אלא גם משתמשים אחרים. בשעת הצורך אביא את כל הציטוטים מהם ואוכיח שהצדק איתי.
בברכה, Naftali.b - שיחה 10:49, 14 ביולי 2010 (IDT)
הלו שיהיה ברור. יש כללים. אתה לא עומד בהם. לערוך דברים אין בעיה. להכנס דברים שנויים במחלוקת - יש בעיה. תלמד את הכללים. --אבגד - שיחה 10:50, 14 ביולי 2010 (IDT)
הגיע הזמן שתתחיל להתבונן טוב לפני שאתה משחזר במהירות כמנהגך בקודש. אין שום שינוי משמעותי בערך, זה דברים מוסכמים על כולם, שני הצדדים מיוצגים, מה הבעיה? יש צד שלא מובהר די הצורך? למה למחוק כל דבר? Naftali.b - שיחה 10:55, 14 ביולי 2010 (IDT)
יש כללים. אתה חושב שיש לי משהו אישית נגדך לכן תבקש מנרו שיסביר לך, הוא כתב לך בדף השיחה שלך. --אבגד - שיחה 10:56, 14 ביולי 2010 (IDT)
כמובן, בכל הנוגע אליי יש כללים. בכל הנוגע אליך או אליו, זה כללים אחרים. הייתי צריך לרדוף אחריך ולבטל את כל הגירסאות שלך בתואנות שונות ומשונות, כדי שתרגיש על מה אני מדבר. הרי לא בעיה למצוא פגמים בכל ניסוח שיהיה. Naftali.b - שיחה 11:04, 14 ביולי 2010 (IDT)
אין לי שום דבר אישי נגדיך. אמרת טוב, יש כללים בויקיפדיה והם "כללים האחרים". ואתה לא יודע אותם או יותר נכון כפי הנראה לי לא רצית לדעת אותם. ה"כללים בנוגע אלי" שהחלטת, או יותר נכון דמיינת, לא קיימים בכלל, הכללים זהים בקשר לכולם, אם היית שומר עליהם, לא היה שום בעיה לאף אחד. (לא אתפלא אם אתה לא בדיוק הצד שאתה מנסה לייצג). תודה לך. שלום. --אבגד - שיחה 11:10, 14 ביולי 2010 (IDT)
אני חייב להבהיר. אני לא יודע על מה אתה מדבר בנוגע ל"צד". כתבתי כבר שאינני חסיד חב"ד, ואני רואה בצער רב את כל ענין המשיחיות שעשה את הרבי זצ"ל מוקצה מחמת מיאוס, כפי שהוא עצמו התבטא. אני לא חי בתוך חב"ד, ולכן אני רואה זאת היטב ממקום מושבי. לכן חשוב לי להדגיש את עמדתו של הרבי עצמו כפי שאני רואה אותה, והייתי רוצה שבערך של הרבי עצמו יובהר הענין שרוב חסידי חב"ד מבינים את דבריו של הרבי כפשוטם, ויש מיעוט שטוען שהוא "חזר בו", וכל המבקר בערך זה יבין את הגיחוך שבדבר. למרבה הצער, אתה בעצמך שכפי שאני מבין נמנה על ה"זרם המרכזי", לא מכיר בחשיבות הענין, ואתה דואג לבטל את העריכות שלי בתואנות שונות מן הגורן ומן היקב, ומתעלם מכך שהמיעוט השולי והצעקני שמפרסם את עובדת היות הרבי משיח, גרם לכך שכל יהודי חרדי רואה בחסידי חב"ד "משיחיסטים", ולכן צריך להדגיש בערך של הרבי מליובאוויטש שזה לא נכון, טעות מצערת, והרבי עצמו התנגד לכך בכל תוקף. כל טוב Naftali.b - שיחה 11:22, 14 ביולי 2010 (IDT)
אני שוב מתחיל לחשוב (מההצטדקויות שלך) שהחשש שלי לגבי זהויך הוא נכון ולא לא בדיוק כפי שאתה מנסה לייצג ובכל מקרה זה כלל לא משנה לדיון שלנו (מה הקשר מי אתה ומה אתה? ואם כבר - אתה נכסת כאילו לדמות ודרכה אתה משנה פרטים של הצד שאתה רוצה, לא תוכל לעבוד על אף אחד). שוב אומר, יש כללים, גם אני רוצה לשנות לפי השיטה שלי, אך לא, אני לא עושה זאת. כי זה צריך להיות אוביוקטיבי. דבר שני ועיקרי: הפיסקה שנויה במחלוקת, ולכן אין להכניס דברים ללא הסכמה ולא משנה לאיזה צד. איך זה עובד בדיוק, אומר שוב, נרו יסביר לך. אם הוא לא מסכים, אסביר לך אני . אבגד - שיחה 11:28, 14 ביולי 2010 (IDT)
יודע מה? לא חשוב מי אני ומה דעותיי, אם אני סוכן כפול, או לא יודע מה, בוא נתמקד במה שכתבתי, ולמה מחקת את את זה, ואיך זה בדיוק שנוי במחלוקת. אני מזמין אותך לדף השיחה של הערך, להתבונן בעריכה שלי ולהסביר לי למה מחקת אותה. אני מהמר שתתחמק באלגנטיות בניסוח מעורפל, כי באמת לא נראה לי שיש לך מה לומר. Naftali.b - שיחה 12:09, 14 ביולי 2010 (IDT)
בשמחה. --אבגד - שיחה 12:11, 14 ביולי 2010 (IDT)
המתנתי עד בוש, ואין שום התייחסות מצידך לשינויים שהכנסתי. ככלל, אתה אמור להיות "בצד שלי", מול נרו, ואתה מתעלם באופן תמוה.Naftali.b - שיחה 11:17, 15 ביולי 2010 (IDT)
אני כבר מגיע לזה. אני קורה לך בבקשה לעזור להשלים את הערך פולמוס המשיחיות בחב"ד. זה מאוד חשוב. --אבגד - שיחה 22:47, 15 ביולי 2010 (IDT)
הגבתי שם. כרגע יש הסכם המתנה. לא נוגעים בעריכה שם עד אחרי סיום עריכת פולמוס המשיחיות. --אבגד - שיחה 02:18, 16 ביולי 2010 (IDT)

לקוטי שיחות[עריכת קוד מקור]

שכתבתי את הערך, אם יש לך הערות וכו', כדאי שנדון בדף השיחה. כל הפרטים שנשמטו (והם לא מעט), נמחקו בכוונה תחילה שכן אין בהם תועלת ויקיפדית, לאידך הוספתי רבות בתוכן הערך. עיין שם ותמצא נחת.

כמו כן, אני עמל כעת על כתיבת פיסקה מיוחדת על משנתו התורנית של הרבי, אך היא תופיע בערך על הרבי עצמו, כך שמיותר להוסיף פירוט בערך לקוטי שיחות על משנתו של הרבי (זה פשוט ענין כללי יותר). בהצלחה רבה. התמים הנעלה - שיחה 21:35, 14 ביולי 2010 (IDT)

אטפל בהקדם האפשריאבגד - שיחה 22:47, 14 ביולי 2010 (IDT)
עריכה יפה מאוד. ראה את השינויים שלי. --אבגד - שיחה 02:26, 16 ביולי 2010 (IDT)

קובץ:מדליית הזהב לרבי מליובאוויטש.png[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי למה שמת תבנית שימוש הוגן אם אתה צילמת וערכת Tomtom - שיחה 22:26, 14 ביולי 2010 (IDT)

ראשית תודה על הפניה. זה מצולם מתוך ספר בשתי תמנות נפרדות וערכתי לתמונה אחת עריכה וכולי. מה ההיתי צריך לעשות? סוף סוף זה מתוך ספר, תגיד לי מה אתה חושב, אני לא יודע פשוט. --אבגד - שיחה 22:46, 14 ביולי 2010 (IDT)
ככל הנראה או שזו הפרת זכויות יוצרים או שזה ברשות הציבור. אם זה תחת זכויות יוצרים - אסור לך לערוך את המקור לתמונה אחת. אם זה שימוש חופשי מכיוון שזו יצירה של הקונגרס - אז הרשיון שגוי. אנא פנה לדרור אבי, להתייעצות. מתניה שיחה 22:49, 14 ביולי 2010 (IDT)
בא נגיד ככה, זה כמו סריקה- אני סרקתי מתוך ספר, אלא שכאן זה לא סריקה זה צילום, הספר הוא ספר באנגלית, שחב"ד הוציאה על הרבי לאחר פטירתו ויש שם תמונות של מעמד קבלת המדלייה, כמו כן יש שם צילום של המדלייה, ואת זה לקחתי וצלמתי בעצמי בשתי תמונות נפרדות (זה מופיע שמ גם בנפרד) וחתחתי ועבדתי בתוכנת מחשב, ולכן שמתי שימוש הוגן. אבגד - שיחה 23:06, 14 ביולי 2010 (IDT)
אנא פנה לדרור, אינני עו"ד. מתניה שיחה 23:18, 14 ביולי 2010 (IDT)
פניתי אליו להתייעצות. תודה רבה על ההפניה. --אבגד - שיחה 22:36, 15 ביולי 2010 (IDT)
תחת "שימוש הוגן" אפשר לקחת שתי תמונות וליצור מהן יצירה אחת או יותר. השאלה היא הוגנות השימוש. האם זה באמת הכרחי לערך. מכל מקום, הרישיון נכון. דרור - שיחה 11:53, 16 ביולי 2010 (IDT)
ראשית תודה רבה לך על הייעוץ ממש תודה, אני שמח לשמוע שזה בסדר. שנית, אם לא הייתי חושב שזה הכרחי לא הייתי משקיע בעבודה ומעלה. שוב תודה. --אבגד - שיחה 21:39, 16 ביולי 2010 (IDT)

אברהם שם טוב[עריכת קוד מקור]

אני מזמין אותך לעזור לי לבנות את ערך אברהם שם טוב יו"ר אגודת חסידי חב"ד כאן. להב אש - שיחה 04:36, 16 ביולי 2010 (IDT)

אין בעיה, אני מוכן לעזור. ברגע הראשון שאוכל. אבגד - שיחה 04:38, 16 ביולי 2010 (IDT)
אגב שים לב שאפשר בתוך ויקיפדיה לתת קישור יותר בקלות, כך: משתמש:להב אש/ארגז חול/אברהם שם טוב. --אבגד - שיחה 04:39, 16 ביולי 2010 (IDT)
תודה. להב אש - שיחה 04:40, 16 ביולי 2010 (IDT)
בבקשה. בשמחה. --אבגד - שיחה 06:58, 16 ביולי 2010 (IDT)
אם תוכל בבקשה לעזור לי לעלות את הערך לויקיפדיה. להב אש מחוץ לחשבון 69.114.216.58 05:29, 19 ביולי 2010 (IDT)
טופל, אך להבא בקש ממני בבקשה מתוך החשבון בפנים. --אבגד - שיחה 22:08, 20 ביולי 2010 (IDT)
ין בעיה.להב אש - שיחה 00:35, 22 ביולי 2010 (IDT)


@[עריכת קוד מקור]

האם עדיין לא בדקת אימייל, או שמא מסיבות מסוימות אין בכוונתך להגיב? --דרכיה דרכי נועם - שיחה 06:06, 16 ביולי 2010 (IDT)

קח תה. לאן אתה ממהר? --אבגד - שיחה 06:56, 16 ביולי 2010 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

למרות שלא הצטרפת אליי משום מה בהכנסת השינויים ההכרחיים בערך הרבי מליובאוויטש, אני מרגיש חובה להודות לך על עריכתך הנפלאה בערך פולמוס המשיחיות בחב"ד. הפכת את הערך לאובייקטיבי ומשקף את כל הצדדים, עמדת הזרם המרכזי הובהרה לשביעות רצוני (המטרה שלשמה נרשמתי לויקיפדיה - זמני קצר), ואני מקוה שהערך אכן ישאר כך ולא יושחת ע"י אינטרסנטים שינסו להכניס את דעותיהם האישיות באמצעות עובדות מסולפות וכדומה.

אני בטוח שהרבי זצ"ל שבע רצון מעבודתך בנדון, ויהי רצון שדבר זה יועיל לשיפור התדמית החבדי"ת בעיני היהודי המצוי, ויקרב יהודים ליהדות ולחסידות בפרט.

בברכה, Naftali.b - שיחה 12:30, 19 ביולי 2010 (IDT)

?[עריכת קוד מקור]

ראה תגובתי בבקשתך הקנטרנית לבדיקה. אני מקווה שאתה מודע לבעיות של הוצאת לשון הרע במפשט הישראלי. אל תנסה אותי. Rex - שיחה 23:30, 22 ביולי 2010 (IDT)

מחקתי טקסט בעייתי. ואני מצטט שוב את דברי העיקריים בבקשות לבדיקה: "אני תובע מהמשתמש אבגד לסייג את דבריו, להעמיד השערות וקונספרציות על דיוקם, ולהסיר את דברי לשון הרע שכתב בפסקה זו. ולא - אמצה עמו את דיני לשון הרע כנהוג בוויקיפדיה או במשפט הישראלי (כל עוד ואינם עומדים בסתירה עם נוהלי ויקיפדיה).". בלשון אחר: אמצה עמך את הדין במסגרת המקובל בוויקיפדיה. (שעל בעיות לשון הרע הנוסח בדף המדיניות לא ברור לי כל צורכו). Rex - שיחה 00:15, 23 ביולי 2010 (IDT)
ישראל, תרגיע. אף אחד לא מתייחס לבקשה ההיא ברצינות. לעומת זאת אתה עובר על ויקיפדיה:טיפול באיומים משפטיים, ועלול להיחסם. רד מזה. ברי"אשיחה • י"ב באב ה'תש"ע • 23:34, 22 ביולי 2010 (IDT)
ברי"א, אני שמח שאתה נמנע מדבריו של נפוליאון. לעצם העניין - פניתי במקביל בדף בקשות ממפעילים. Rex - שיחה 23:48, 22 ביולי 2010 (IDT)
ישראל, אני מצטער שלא הסרתי את זה, זה היה מזמן, וכמה אמרו לי שאין סיכוי שזה אתה וזה איפילו לא לשון הרע. מצטער. סליחה. אבגד - שיחה 00:16, 23 ביולי 2010 (IDT)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה: :::לו יהי. סייגו/ארכבו מה שתרצו. Rex - שיחה 00:22, 23 ביולי 2010 (IDT)

בוא נסיים עם זה בבקשה. אבגד, אתה מוכן להסיר או לסייג את דבריך שם? אביעדוס • י"ב באב ה'תש"ע, 00:19, 23 ביולי 2010 (IDT)
כן, אני באמצע לכתוב. אני מעלה שם. אבגד - שיחה 00:20, 23 ביולי 2010 (IDT)
ישראל שוב סליחה. אבגד - שיחה 00:23, 23 ביולי 2010 (IDT)

פולמוס[עריכת קוד מקור]

יש לנו אינטרס משותף, להפוך את הערך למקיף וממצה. אתה מתבקש לנמק לפני שאתה מסיר פרטים חשובים, הן ב'פולמוס' והן בערך על הרבי. חסיד מחב"דפדיה

אל תהיה תמים. אבגד - שיחה 22:45, 23 ביולי 2010 (IDT)
לא הבנתי, מתנצל. אשמח שתבהיר את דבריך. חסיד מחב"דפדיה
נרו כבר ענה לך בדף השיחה שלו. אסור לך לעשות את מה שאתה עושה, זה נקרא מלחמת עריכה וזה אסור. אתה עלול להיגרר לאי-נעימות שלא תכננת כגון חסימה וכאלה. --אבגד - שיחה 08:16, 25 ביולי 2010 (IDT)
הוא ענה שאני יכול להוסיף פרטים, וזה מה שעשיתי. חסיד מחב"דפדיה
כשרוצים להכניס דברים שנויים במחלוקת, המצב הוא הפוך, צריך שיהיה קודם דיון בדף השיחה. וכנראה לא קראת את מה שהוא ענה. --אבגד - שיחה 14:20, 25 ביולי 2010 (IDT)


התוכל להסביר לי מדוע שינת את מה שכתבתי?[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחה:שלום דובער שניאורסון

אתה יכול לעזור לי[עריכת קוד מקור]

לבנות את הערך החדש שעשיתי על רבי שניאור זלמן ווילענקין. תודה מראש. להב אש - שיחה 08:01, 3 באוגוסט 2010 (IDT)

קודם שיסתיים דיון החשיבות. --אבגד - שיחה 09:55, 3 באוגוסט 2010 (IDT)

הערך דוד דייטש[עריכת קוד מקור]

הערך דוד דייטש שנכתב על ידי קיבל "תבנית חשיבות" (ע"י משתמש לא רשום) והוסר לאחר יומיים ע"י דרכיה דרכי נועם. כעת הוא הוחזר שוב למשך יום אחד! (איני יודע מדוע לא יתנו לו שבוע פחות יומיים). אבקשך להביע את דעתך בדף השיחה בדבר חשיבות הערך. ראובן הגרשוני - שיחה 01:17, 12 באוגוסט 2010 (IDT)

הרב"ש[עריכת קוד מקור]

אני מזמין אותך לעזור לי בערך משתמש:להב אש/ברוך שלום שניאורסון. להב אש - שיחה 08:26, 12 באוגוסט 2010 (IDT)

שם משפחתו של אדמו"ר האמצעי[עריכת קוד מקור]

שניאורי או בר שניאורי? --דרכיה דרכי נועםשיחה • ג' באלול ה'תש"ע • למנינם: 04:21, 13 באוגוסט 2010 (IDT)

שניאורי. להב אש - שיחה 05:04, 13 באוגוסט 2010 (IDT)

כמופיע בהיום יום. חיים נהרשיחה • ג' באלול ה'תש"ע 15:52, 13 באוגוסט 2010 (IDT)

הוספות[עריכת קוד מקור]

שלום, כבר למעלה משבוע שפולמוס המשיחיות חב"ד מחכה להסכמה. תודה. חסיד מחב"דפדיה

חסיד, כבר למעלה מחצי שנה מחכים בדפי השיחה של הערך על הרבי, מספר טענות שהעליתי, שיתייחסו אליהם (נבור בארכיונים). ואז מה? --חיים נהרשיחה • ג' באלול ה'תש"ע 15:51, 13 באוגוסט 2010 (IDT)

יחזקאל פייגין[עריכת קוד מקור]

אם תוכל לחוות דעה על הערך משתמש:אחדובי/יחזקאל פייגין. תודה מראש אחדובי - שיחה 08:12, 15 באוגוסט 2010 (IDT)