שיחת משתמש:Givati-m

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Givati-m, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חצי חציל 17:47, 17 באוקטובר 2014 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

שלום, לפי שם המשתמש שלך והעריכות האחרונות שלך אני משער שאתה ההיסטוריון משה גבעתי (היסטוריון). נשמח אם תתרום לוויקיפדיה גם בכתיבת והרחבת ערכים, ותיקון טעויות אם יש, ולא רק בהוספת קישורים לספריך. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 16:15, 27 במאי 2015 (IDT)

קישורים לספר "המערכה בחרמון"[עריכת קוד מקור]

משה שלום. הוספת בערכים רבים את הספר "המערכה בחרמון". למשל בערך חיל האוויר הישראלי. מקובל שספר שמופיע תחת הכותרת "לקריאה נוספת" מתעסק בנושא עצמו. לא ברור למה ספר שעוסק במערכה מסויימת בחרמון ולא מתמקד בזרוע האווירית דווקא אלא לכלל הזרועות צריך להיכלל שם. אודה להתייחסותך. אייל המהולל - שיחה 20:10, 27 במאי 2015 (IDT)

שלום אייל, התשובה לשאלתך היא שיש בספר הזה פרקים שלמים העוסקים בפעילות חיל האוויר במערכה על החרמון. ספר זה הוא תמצית המחקר שערכתי עבור המחלקה להיסטוריה של צה"ל בשנים 2005-1999. לחיל האוויר היה חלק מאוד משמעותי במערכה על החרמון במלחמת יוה"כ ולאחריה כגון: הפצצות, טיסות תצפית וצילום, הטסת כוחות וכד'. בספר זה אין לי כל תמלוגים ולא עומדת כאן שום כוונה לעשות לספר יחסי ציבור. זוהי תרומה חשובה לכל המתעניינים במערכה על החרמון ובהיסטוריה של חיל האוויר84.95.211.153 09:31, 28 במאי 2015 (IDT)
משה שלום. זה עדיין לא מצדיק. זאת מערכה מסויימת אחת. אפשר להפנות תחת הכותרת "לקריאה נוספת" רק מקורות שהם עוסקים בנושא עצמו במובן הרחב שלו. למשל ספר על תולדות חיל האוויר הישראלי. או לכל הפחות ספר על חיל האוויר בתקופה מסויימת. אני מקווה שתוכל לתרום מידיעותיך בהרחבת ערכים ולא רק בקישורים. בהצלחה. אייל המהולל - שיחה 17:34, 30 במאי 2015 (IDT)

אייל המהולל. חבל שאתה לא מזדהה בשם מלא כמוני למשל. לו היית לפחות מעיין בספר שעמלתי עליו תשע שנים, הייתי מבין את הערתך. זה ממש לא משנה לי שהספר לא יוזכר בערך על חיל האוויר. גם אין לי עליו כל תמלוגים. הוא רכוש צה"ל ומשרד הביטחון. אם יש לך בעיה עם מה שאי כותב, בבקשה תיצור עמי קשר לנייד 050-5261789. משה גבעתיGivati-m - שיחה 23:04, 30 במאי 2015 (IDT)

אני מסכים עם אייל המהולל. בערך העוסק בחיל האוויר הישראלי, שמאחוריו מאות פעולות מבצעיות, אין מקום להפניה, בפרק "לקריאה נוספת" לספר העוסק בפעולה מסוימת אחת. אם הפעולה המסוימת הייתה מוזכרת בערך, היה מקום לתת את הספר בהערת שוליים, אך ברזולוציה של הערך, אפילו לכך אין מקום. דוד שי - שיחה 00:14, 31 במאי 2015 (IDT)

דוד שי, גם אתה לא מכיר עדיין את ספרי המערכה בחרמון. בספר מחקרי זה מתוארים עשרות מבצעים של חיל האוויר על טייסותיו השונות, שמות טייסים, לוחות זמנים, תוצאות וכד' שמעולם לא פורסמו, כי המחקר נכתב עבור המחלקה להיסטוריה של צה"ל. תתכבדו, תקראו את הספר על 600 עמודיו ואז תביעו את עמדתכםGivati-m - שיחה 19:23, 31 במאי 2015 (IDT)

אם כך, אולי טעית בשם הספר, והשם הנכון הוא "קיצור תולדות חיל האוויר, עם טעימות מהמערכה בחרמון". מאידך, אם מדובר רק במבצעים הקשורים במערכה בחרמון, רבים ככל שיהיו, הרי דברי ודברי אייל המהולל עודם בתוקף. דוד שי - שיחה 19:59, 31 במאי 2015 (IDT)
משה שלום. נדמה לי שרוב העורכים בויקיפדיה בוחרים לעצמם כינוי מנותק מהשם האזרחי שלהם. כל אחד והעדפותיו. בעניין אחר אשמח אם תציץ בערך הניסיון הישראלי הראשון לכיבוש החרמון במלחמת יום הכיפורים. אני מניח שיש מקום להרחיב ולשפר. הערך באנגלית אגב ארוך משמעותית. אני מניח שהספר שכתבת מתאים לקריאה נוספת בערך הזה. אייל המהולל - שיחה 08:22, 1 ביוני 2015 (IDT)

מבקיע חומות ומיגון הדחפורים[עריכת קוד מקור]

שלום, היום הייתי בחנות ספרים וקניתי את ספרך "מבקיע חומות" על דוד לסקוב ויחידת יפת"ח. ראיתי שבסוף הספר פרסמת נספח הכולל את הפיתוחים המרכזיים של היחידה, ובהם מיגון הדחפורים מסוג D9L. הפסקה שמופיעה בספר על מיגון הדחפורים היא העתקה של מילה במילה מהפסקה שכתבתי בערך על יחידת יפת"ח#מיגון לדחפורים, ללא מתן קרדיט לכותב או לפחות לוויקיפדיה. וחבל. אין צורך שתסיר את הפסקה, להפך - אני שמח שהיא שם. אני רק מבקש שתיתן את הקרדיט כראוי (אם אפשר במהדורה מודפסת מתוקנת או באתר האינטרנט של הספר/סופר אם יש כזה). ‏ MathKnight (שיחה) 21:25, 2 באוקטובר 2015 (IDT)

להלן תשובתו של פרופ' לסקוב לדוא"ל שהעברתי לו:

"נספח הפיתוחים" היה כנראה רעיון שלי שדיברנו עליו עוד תוך כתיבת הספר. כשמצאתי את הערך על הדחפור המשוריין בוויקיפדיה, חשבתי שמן הראוי להזכירו במסגרת פיתוחים חשובים שנעשו בשיתוף יפת"ח. לצערי לא הייתי ער לקרדיט שיש לתת לוויקיפדיה על ציטוט זה ואני מתנצל מכל הלב על השגיאה שבוצעה בנידון. אני מוכן לדבר ישירות עם העורך ולהסביר לו מה קרה, וכמובן באם נוציא מהדורה חדשה ומתוקנת לנסות ולתקן את האמור.

בברכה

משה גבעתי

תודה. ‏ MathKnight (שיחה) 13:46, 4 באוקטובר 2015 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

אני מקווה שאתה מבין שבגילי המתקדם, במעמדי כחוקר קרבות ובהיקף הידע שלי על צה"ל בכלל ועל מלחמותיו בפרט, איני נזקק לוויקיפדיה כדי לכתוב את ספריי. נכון שאני כתבתי את הספר 'מבקיע חומות', אבל מאז שהגשתי אותו למזמינים: פרופ' ראובן לסקוב, בנו של דוד לסקוב וחתנו של דוד לסקוב, השופט בדימוס שמואל צור, נעשו בכתב היד שינויים שלא על דעתי ובלא הסכמתי. למשל התנגדתי להכניס את נספח הפיתוחים לספר. בכתב היד המקורי הופיעו האמצעים ותהליכי פיתוחם בגוף הספר בהתאם לזמנם הכרונולוגי. בספר הערות שוליים שלא אני כתבתי ושהתנגדתי להכנסתם לספר, אך בעל המאה הוא בעל הדעה. בשלב כלשהו שקלתי להסיר את שמי מהספר, אף שכתבתי את מרביתו. בחוסר ברירה הסכמתי שהספר יראה אור במתכונתו הנוכחית כי לא היה לי כוח להיכנס למאבק משפטי עם שופטים בדימוס. על מסע התלאות שעברתי עם מזמיני הספר אני יכול לכתוב ספר נוסף. את השגותיך באשר לציטוט ככל הנראה המדויק מוויקיפדיה יש לכן להפנות לפרופ' ראובן לסקוב. מאחר שרכשת את הספר, ראית בוודאי את רשימת המקורות הארוכה ואת רשימת המרואיינים. אני אכן משתמש לעיתים במרשתת לצורך כתיבת עבודות אקדמיות, אבל ביום שאזדקק לוויקיפדיה כדי לכתוב ספרים, מוטב שלא אכתוב בכלל. איני מזלזל בוויקיפדיה, אבל יש לי השגות רבות בקשר לדיוק של ערכים רבים הכתובים בה. גם כאשר אני נזקק למרשתת בעת כתיבת עבודות, ברורים לי היטב כללי הכתיבה והנימוס ואני מביא מובאות בתוך מירכאות ומציין במדויק את המקור. את הערותיך אעביר בדוא"ל לפרופ' לסקוב תוך הדגשה שהוא פגע בשמי הטוב. שנה טובה חג שמח. משה גבעתי

מבצע קלחת 2[עריכת קוד מקור]

תודה על תרומת הנאה לערך המעניין אייל ההמ - שיחה 18:17, 3 באוקטובר 2015 (IDT)

הוספת ספרך בערכים רבים[עריכת קוד מקור]

שלום רב. ראשית, אני מעריך את פועלך, הן כאיש צבא והן כחוקר. עם זאת, בהמשך למה שכבר כתבו לך אחרים, כללי הכתיבה האנציקלופדית המקובלים כאן חלים על כולנו, וגם עליך. מתבקש שספרך יופיע בערך של מאיר הר ציון. אולי גם ביחידה 101. הוא לא מתאים ברוב ככל הערכים האחרים, משום שהנושא שם הוא הר ציון. אם יש בספרך מידע חשוב הנוגע לערכים אחרים עליך להכניס את הספר בהערות שוליים במקומות מתאימים. תודה. נרו יאירשיחה • כ"ו באב ה'תשע"ט • 22:58, 27 באוגוסט 2019 (IDT)

סיירת מטכ"ל[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף סיירת מטכ"ל בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, נרו יאירשיחה • כ"ו באב ה'תשע"ט • 23:00, 27 באוגוסט 2019 (IDT)