שיחת משתמש:Jwortzel

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Jwortzel, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
odedee שיחה 14:18, 13 במאי 2010 (IDT)

מד חום התנגדותי[עריכת קוד מקור]

שלום, הערך היה קצת לא ברור. הנחתי שכוונתך לצמד תרמי והפכתי את הערך להפניה לשם. אם לא, שחזר. ‏odedee שיחה 14:18, 13 במאי 2010 (IDT)

שלום, לא הבנתי את המשפט: הם שימשו לאורך זמן חוקים בגלל היתרונות הרבים שלהם Yoavd - שיחה 14:46, 13 במאי 2010 (IDT)

חיובי ושלילי.[עריכת קוד מקור]

מחקתי אותם, כיוון שהם היו קצרים מדי ולא נתנו הסבר כלל למושג. אשמח אם תעבוד עליהם בארגז חול. yanshoofשיחהמיזמון ערכים שאינם במעקב יצא לדרך! 18:35, 13 במאי 2010 (IDT)

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב[עריכת קוד מקור]

Ambox blue question.svg
שלום לך,
בוויקיפדיה אנו נדרשים לערוך אך ורק עריכות מבוססות, והשינוי שביצעת אינו עומד בסטנדרטים אלה.
אודה לך אם תסביר/י מדוע בוצע שינוי זה ועל סמך מה.

בברכה, אנדר-ויק • 19:21, 13 במאי 2010 (IDT)

אפקט פול פרנקל[עריכת קוד מקור]

שלום! ראיתי את הערך "אפקט פול פרנקל", שכתבת.

רצוי לשים לב לכך שכעת הערך הזה "יתום", כלומר אין אף ערך אחר בוויקיפדיה שמקשר אליו.

  • אפשר לבדוק אילו ערכים מקושרים לערך, על ידי לחיצה על "דפים המקושרים לכאן" בתיבת הכלים מצד ימין בזמן הצפייה בערך, או על ידי לחיצה על הקישור הזה: מיוחד:דפים המקושרים לכאן/אפקט פול פרנקל.
  • אם ידוע לך על ערך "מאמֵץ" שממנו ניתן לקשר לערך שכתבת, כדאי לעדכן זאת שם.
  • כדי למצוא ערך מאמץ, אפשר לחפש את שם הערך בערכים אחרים על ידי כתיבת השם בתיבת החיפוש ולחיצה על הכפתור "חיפוש".

תודה רבה! Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 14:11, 23 במאי 2010 (IDT)

אפקט הול[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

קודם כל, אני שמח שהצטרף פיזיקאי נוסף לשורותנו (אין מספיק כאלה בויקיפדיה). שנית ראה את השאלות שהצגתי בדף השיחה של שיחה:חיישן אפקט הול. צריך להזהר מלהשתמש בויקיפדיה האנגלית כמקור בלעדי! תרגום ערכים רעים משם הוא דבר מסוכן! לבסוף שים לב שאחרי שאתה כותב ערכים, כותבים אחרים עוברים עליהם ועושים בין-וויקי וויקיזציה(מקשרים את הערך לערכים בשפות אחרות ואת המושגים בערך לערכים עליהם בוויקיפדיה) - אבל כדאי שתתחיל ללמוד לעשות את הדברים הללו לבד! טוקיוני 18:27, 31 במאי 2010 (IDT)

מטען מרחבי[עריכת קוד מקור]

שלום! ראיתי את הערך "מטען מרחבי", שכתבת.

רצוי לשים לב לכך שכעת הערך הזה "יתום", כלומר אין אף ערך אחר בוויקיפדיה שמקשר אליו.

  • אפשר לבדוק אילו ערכים מקושרים לערך, על ידי לחיצה על "דפים המקושרים לכאן" בתיבת הכלים מצד ימין בזמן הצפייה בערך, או על ידי לחיצה על הקישור הזה: מיוחד:דפים המקושרים לכאן/מטען מרחבי.
  • אם ידוע לך על ערך "מאמֵץ" שממנו ניתן לקשר לערך שכתבת, כדאי לעדכן זאת שם.
  • כדי למצוא ערך מאמץ, אפשר לחפש את שם הערך בערכים אחרים על ידי כתיבת השם בתיבת החיפוש ולחיצה על הכפתור "חיפוש".

תודה רבה! Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 15:14, 1 ביוני 2010 (IDT)

כתיבה מתוך בורות[עריכת קוד מקור]

נתקלתי במקרה בערך שכתבת על "היפוליט פיצאו". אני מבין שתרגמת אותו מהוויקיפדיה האנגלית, מבלי שציינת זאת (וצריך). ובכן, מילא שאינך יודע שהתעתיק הנכון מצרפתית הוא ארמן איפוליט פיזו, מילא שאינך יודע ש-interference היא התאבכות ולא "ממשק", מילא שאינך מבין שהמשפט "made the first suggestion that the "length of a light wave be used as a length standard"" אין משמעו "אורך גל אור נמדד במונחי אורך סטנדרטים", אבל לתרגם את המשפט הסתום "מדד את מהירותו של החשמל" זה כבר מוגזם. מחקתי את המשפט הזה, שיש לי אמנם השערה מה כוונתו, אבל בניסוח הזה אין לו שום משמעות לקוראים. מעכשיו עליך להקפיד לעסוק רק בערכים שאתה מבין מה כתוב בהם. מניסיון לכתוב ערכים שאינך מבין כלל את תוכנם לא תצמח כל טובה. ‏odedee שיחה 23:24, 9 ביוני 2010 (IDT)

כיוון שאינך מגיב לנאמר כאן, ואתה ממשיך לתרגם ערכים תוך השתלת שגיאות (למשל "תכונות אנרגטיות" של פרמיונים בגז פרמי), חסמתי אותך מעריכות נוספות. לא תוכל לערוך כאן יותר מבלי להגיב בדף זה ולהסביר מדוע אתה מתעלם מהפניות, באילו תחומים יש לך ידע שיאפשר לך לכתוב ערכים שאינם שגויים. ‏odedee שיחה 11:57, 10 ביוני 2010 (IDT)
מה נותן לך את הזכות לחשוב שאתה מבין יותר ממני או ממשתמשים אחרים? תכונות אנרגטיות הכוונה לספין ולהיטל שלו, ואין כאן שום שגיאה, כמובן שאתה יכול לחשוב שאתה מבין יותר מכולם ולקטול הכל, או שאתה יכול לנסות להבין את כוונתי ולנסח את הכתוב בצורה מעודנת יותר. התרגום של השם מצרפתית הוא לא שלי אלא מקישור מדף אפקט דופלר ובכלל, הגישה שלך קצת מתנשאת. חשבתי שהכוונה בויקיפדיה היא לאפשר לתרום.
חתירה לאיכות אינה התנשאות. ברור לי שכוונתך טובה, אבל במה שאתה כותב יש שגיאות על ימין ועל שמאל, אפילו כשמדובר בתרגום מהערך באנגלית. עברתי רק על חלק קטן ממה שכתבת, אך השגיאות מסמרות שיער: Morton bay הוא מפרץ מורטון ולא חוף מורטון, interference היא התאבכות ולא ממשק, ITO זה לא "אינדיום בדיל מחומצן" אלא תחמוצות של אינדיום ובדיל, deposited זה דפוזיציה ולא "מושתלים", וספין הוא לא תכונה אנרגטית (תוספת שלך שלחלוטין לא הייתה כתובה במקור) אלא הוא מספר קוונטי. אני לא צריך "לנסות להבין את כוונתך". אין לך (ולא לאף אחד אחר) עוזרים קטנים שמנקים אחריך ומנסים לנחש למה התכוונת, ובפועל צריכים לכתוב את הכל מחדש. אל לך לכתוב מה שאינך מבין. אף אחד לא צריך - ולא יכול - ללכת לנקות אחריך. אתה עורך לא מעט, ואם כל העריכות בעייתיות ודורשות בדיקה מדוקדקת של כל מילה שכתבת, עדיף לנו בלעדיהן. אני מבקש את התחייבותך לערוך רק בנושאים שאתה מבין. ‏odedee שיחה 12:42, 10 ביוני 2010 (IDT)
ל-Jwortzel, אני תמיד שמח כשמצטרפים משתמשים נמרצים חדשים בתחום הפיזיקה. אבל אני עוקב אחרי פעילותך מההתחלה, והערכים שאתה כותב בעייתיים. האמינות בויקיפדיה היא במקום הראשון, ושגיאה אחת בערך נזקה גדול מהתועלת שבערך כי הקורא מאבד את אמונו באינציקלופדיה. בנוסף, ויקיפדיה היא אינציקלופדיה שיתופית, וככזו דרוש שיתוף פעולה בין הכותבים, ודיון בדפי שיחה (שלא עשית עד כה).
אני מציע לך בחום לעבור מחדש על כל הערכים שכתבת, ולבדוק אותם: האם הכתוב נכון, והאם הוא מתורגם באופן מדויק מאנגלית. ערך אחד טוב שווה חמישים ערכים שדורשים תיקון ושכתוב. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 13:03, 10 ביוני 2010 (IDT)
איני יודע מי מחלק פה הרשאות להיות מנהל של ויקיפדיה, אבל חבל שאתם עם היד קלה על ההדק. אולי בגלל זה חסרים הרבה ערכי יסוד בויקיפדיה העברית, מפני שכל אחד שרוצה לתרום, מדכאים אותו (ממש שגיאות מסמרות שיער, הערך מוטעה לחלוטין בעקבותיהם, בציניות). ואם אתה (הכוונה ל odedee, מה ש setrest כתב הוא דווקא דוגמא לאיך כן להתייחס לאנשים חדשים הרוצים לתרום) יודע כל כך הרבה, אז למה אתה לא תורם לויקיפדיה וכותב את הערכים האלו? אולי מכיוון שאתה עסוק בלדכא אנשים אחרים מלתרום.
זה רק חצי נכון: בחצי מזמני אני עסוק בלדכא אחרים, ובחצי השני אני עסוק בתיקון של עריכות גרועות. אני מקווה שתאפשר לי להקדיש את כל זמני לדיכוי כאשר חפצתי. ‏odedee שיחה 13:26, 10 ביוני 2010 (IDT)
סבבה, אז הרבה יותר ידכא אותי אם תמחוק את כל הערכים שכתבתי. הייתי עושה את זה, כי הם הרי מכילים טעויות מסמרות שיער, אבל אין לי הרשאות (וטוב שכך). אז קדימה, תצמצם עוד את הגרסא העברית של ויקיפדיה עד שבסוף היא תכיל רק ערכים שאתה כתבת...
אין לי עניין במחיקתם, אתה כתבת בנושאים בעלי חשיבות אנציקלופדית. אבל אי אפשר לפזר ערכים שגויים ולהמשיך לכתוב ערכים שגויים נוספים. ערכים שמכילים שגיאות גורמים נזק לוויקיפדיה, ומוטב שתתמקד בתיקון ובהרחבה של מה שכתבת, במקום לכתוב עוד ועוד ערכים קצרים באיכות בעייתית. ‏odedee שיחה 15:16, 10 ביוני 2010 (IDT)
סוף סוף תגובה בלי התנשאות. אז עכשיו אפרוס בפניך את משנתי: לדעתי, עדיף לרשום הרבה ערכים קצרים (ללא טעויות, אתה צודק בחלק הזה, אשתדל יותר להבא) בויקיפדיה, על מנת להעשיר אותה, וכך אנשים אשר יחפשו את הערך, וייתקלו בערך קצר אך קיים, יקבלו טריגר להרחיב אותו, ולאט לאט הערכים יקבלו יותר משמעות. אני קצת מתבייש שערכי בסיס בתחום הפיסיקה והנדסת חשמל אינם מופיעים בויקיפדיה בעברית, ולכן בכל פעם שאני נתקל בערך שאני צריך, אשר איננו קיים בעברית, אני משתדל לתרגם אותו סימולטנית. אודה לך אם תתיחס (אולי צריך לעורר דיון מה עדיף, לכתוב ערכים קצרים או לא לכתוב בכלל). כמובן אין צורך להתיחס לעניין הטעויות אותן כבר אמרתי שאשתדל לתקן.
הדבר הזה נידון כבר הרבה פעמים, הקהילה מעדיפה ערכים מעטים וטובים מאשר ערכים רבים וקצרים. וגם אני כקורא, אם כי אין "קהילת קוראים" שאפשר לשאול אותה. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 15:29, 10 ביוני 2010 (IDT)

זיהום מוליך למחצה[עריכת קוד מקור]

היי. אתה מוכן להסביר לי מה פירוש הערך שפתחת. אני מבין שתרגמת את הערך מאנגלית אבל לא נראה לי שהביטוי "זיהום מוליך למחצה" מקובל בעברית. מלבד זאת, אתה לא חושב שכדי לאחד את הערך עם מוליך למחצה? יורי - שיחה 13:45, 10 ביוני 2010 (IDT)

המונח מקובל בעברית, ולדעתי צריך להקדיש ערך נפרד לתהליך הזיהום עצמו ולא לאחד אותו עם מוליך למחצה. הערך מדבר על תהליך שקורה על מנת להביא למצב בו במוליך למחצה יש נושאי מטען חופשיים, על ידי זיהום החומר הטהור (בדרך כלל סיליקון) בתורמים או מקבלים (מונחים מתחום המוליכים למחצה). התהליך מוסבר בפירוט בערך שכתבתי.
המונח אכן מקובל, הוספתי לזיהום (פירושונים). אפשר גם לשים סוגריים בשם הערך, כך: זיהום (מוליך למחצה) - הפכתי בינתיים להפניה. ‏Setresetשיחהמתקפת איכות בפיזיקה! 14:55, 10 ביוני 2010 (IDT)

מטען מרחבי[עריכת קוד מקור]

אהלן. שוב אני שמח מאוד שהצטרף לקהילתנו ויקיפד שמתעניין בפיזיקה, אך כמו בערך חיישן אפקט הול, בחרת לתרגם ערך שהוא במצב עגום במיוחד בוויקיפדיה האנגלית. אני לא רוצה להישמע שחצן אבל בוויקיפדיה העברית אנחנו מנסים לשמור על רמת ערכים גבוהה יותר מזאת שבאחותינו הגדולה. לכן אם תרצה נשמח לארגן לך רשימה של ערכים חסרים בתחום הפיזיקה והטכנלוגיה שכתובים טוב בויקיפדיה האנגלית - ושאותם ניתן לתרגם לעברית ללא חשש.

אחרת הייתי ממליץ לך לכתוב רק על נושאים שאתה מבין בהם, אבל באמת מבין בהם. טוקיוני 15:21, 13 ביוני 2010 (IDT)

ערכים לשכתוב[עריכת קוד מקור]

העברתי את הערכים שכתבת אל משתמש:Jwortzel/I²C ואל משתמש:Jwortzel/HID. אני לא מסכים שאתה תהיה בית חרושת לערכים לשכתוב. כל מה שאינו עומד בדרישות של ויקיפדיה יועבר למרחב המשתמש שלך לתיקונים, עד שיהיה ברמה סבירה. מה שחסר תקנה יימחק במחיקה מהירה. ‏odedee שיחה 15:36, 5 ביולי 2010 (IDT)