שיחת משתמש:Smaddar

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Smaddar, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 06:21, 4 באוקטובר 2014 (IDT)

קובץ:OldAkko.png[עריכת קוד מקור]

Control copyright icon.svg
שלום,

העלית לוויקיפדיה תמונה שרישיונה הוא, על-פי הגדרתך, "שימוש הוגן", למרות שעל פי כללי ויקיפדיה העברית, התמונה לא יכולה להיות מוצגת בסטטוס זה. ניתן לעשות בה שימוש במיזם רק אם היא תמונה חופשית. לפיכך, אם התמונה אכן מתאימה להגדרה "חופשית", יש לתקן את הרישיון שנלווה לתמונה ולהחליפו ברישיון חופשי.
אם אינך בעל זכויות היוצרים, יש לשלוח את אישורו של בעל הזכויות המתיר להעלות את התמונה ברישיון מתאים לוויקיפדיה, על פי הנוסח המופיע בדף ויקיפדיה:OTRS תחת הכותרת "הצהרת הסכמה לכל הבקשות", לכתובת: permissions-he@wikimedia.org, שכן ללא אישורו התמונה תימחק.
לסיוע נוסף, ניתן להמשיך את השיחה כאן, בדף שיחתי או בדלפק ייעוץ זכויות יוצרים.

תודה, חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 06:21, 4 באוקטובר 2014 (IDT)

גם קובץ:Dimona-sodomy 40-50.jpg. שתי התמנות תימחקנה. את מוזמנת לפנות לבעלי זכויות היוצרים ולבקש מהם אישור להעלאה ברישיון חופשי המתאים לוויקיפדיה ולפעול בהתאם להנחיות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:48, 26 באוקטובר 2014 (IST)

תודה, חנה. אני רק מתחילה לכתוב ועדיין לא יודעת איך לנהל את עניין התמונות. יש לי אישור של בעלי הזכויות. הבנתי שניתן להעלות תמונות גם ב'שימוש הוגן' שישמור על הזכויות של בעל הזכויות. בכל אופן, אני מקווה לרדת לשורש העניין לפני שאעלה את דף הטיוטה לאוויר. תודה רבה, סמדר Smaddar - שיחה 21:33, 26 באוקטובר 2014 (IST)

אין לי מושג על בסיס מה הבנת. הוויקיפדיה הוא מיזם של תוכן חופשי וככזה הוא נגד תמונות בשימוש הוגן קראי את הדף ויקיפדיה:רישוי תמונות/שימוש הוגן. ובכל מקרה בתמונות כה ישנות זכויות היוצרים פגו בכל מקרה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:09, 27 באוקטובר 2014 (IST)

מחיקת תמונות[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמשת:Hanay

שלום חנה, אני עורכת חדשה לגמרי בויקיפדיה. אני מנסה, תוך לימוד, להעלות ערך גדול בנושא מורשת חב' נתיבי ישראל (אלה שסללו את כבישי הארץ מלפני קום המדינה ועד היום). אני מקבלת טקסטים ותמונות מחב' נתיבי ישראל כדי לעשות את זה. אבל... זה לא ממש פשוט :). פתחתי עמוד טיוטה, והעליתי את העשורים 40-50. הוספתי תמונות (שכאמור, קיבלתי באישור מחב' נתיבי ישראל). אני מנסה לסדר את העמוד, להראות את התוצאה בחברה ורק אז להעלות לאוויר. אלה תמונות של נתיבי ישראל וברשותם. יש צורך לשמור על זכויות היוצרים של החברה ולציין את מקור החומר (ארכיון חב' נתיבי ישראל) כאשר מפרסמים את התצלומים בויקיפדיה. הבנתי שזה אפשרי? אני מבינה שמחקת את התמונות בגלל זכויות היוצרים. האם אי אפשר להשאיר אותם בשלב זה, בעמוד הטיוטה?


העמוד שהכנתי יצא די נחמד, ובחברה מחכים שאראה להם איך זה יצא. לפני העליה לאויר אני אסדר גם את נושא האישור בכתב מחב' נתיבי ישראל. אשמח לקבל ממך עצה איך אני יכולה להתקדם עם זה. תודה, סמדר Smaddar - שיחה 23:27, 26 באוקטובר 2014 (IST)

שלום סמדר, כתבת "להראות את התוצאה בחברה ורק אז להעלות לאוויר" ו"בחברה מחכים שאראה להם איך זה יצא". האם את כותבת את הערך מטעמם תמורת תשלום? Liad Malone - שיחה 23:36, 26 באוקטובר 2014 (IST)
סמדר, עניתי לפנייתך בדף השיחה של Lionster. אין צורך לפנות למספר עורכים באותן שאלות ממש. מלבד זה, הייתי ממליץ לך מניסיוני, שכלל הדרכה של לא מעט כותבים חדשים, לשפר ערכים קיימים בוויקיפדיה ולהוסיף מידע טרם כתיבת ערך חדש. כתיבה של ערך מייד לאחר פתיחת החשבון אינה פעולה מומלצת ואכן, כפי שאת מתארת כאן, עלולה להיות גם די מתסכלת. לאחר שתתנסי ותתרגלי לצורת הכתיבה בוויקיפדיה ודרך הפעולה במיזם, תוכלי לשוב לדף הטיוטה וליצור ערך שניתן יהיה להעבירו למרחב הערכים (אגב, גם ללא קשר לאישור או לאי-קבלת אישור מהחברה עצמה - הערך אמור להיות אנציקלופדי ולא כזה המשרת את האינטרסים של גוף זה או אחר). בברכת הצלחה בצעדייך הראשונים ככותבת בוויקיפדיה, Ldorfmanשיחה 23:40, 26 באוקטובר 2014 (IST)
במסגרת העבודה שלי ערכתי את הטקסטים לחב' נתיבי ישראל. הם ביקשו ממני גם להעלות את זה לויקיפדיה. אני לא מחפשת איך להיות בהמשך דרכי עורכת בויקיפדיה. אני רק רוצה במקרה הספציפי המעניין הזה להעלות חומר על כבישי הארץ. אני צריכה להראות את זה בחברה משום שהם נתנו לי את החומרים, את הטקסטים ואת התמונות. דרך אגב, ראית כמה יפה העמוד הראשון שעשיתי? :)
לא מתכוונת להטריד. בהמשך לא אפנה למספר עורכים במקביל. אני חושבת שזה יהיה ערך עשיר ומעניין בויקיפדיה ואשמח לקבל עזרה.
תודה
סמדר Smaddar - שיחה 00:01, 27 באוקטובר 2014 (IST)
אם כך, בטרם תמשיכי ונמשיך לעזור לך, בהתאם לנוהל שהתקבל במאי 2014, הינך מתבקשת לציין בבירור בדף המשתמש שלך מהו הקשר בינך לבין נתיבי ישראל ולאיזו מטרה קיבלת את החומרים שברצונך לפרסם. Ldorfmanשיחה 00:07, 27 באוקטובר 2014 (IST)

עשיתי כפי שאמרת. ציינתי בדף המשתמש. אשמח לקבל עזרה ועצות. לילה טוב. אחזור לכאן מחר. Smaddar - שיחה 01:12, 27 באוקטובר 2014 (IST)

סמדר (לצורך נוחות אני מקשר לדף הטיוטה משתמש:Smaddar/מורשת נתיבי ישראל), כתבת שבמסגרת העבודה שלך ערכת את הטקסטים לחברה והם ביקשו ממך "גם להעלות את זה לויקיפדיה". אני מבין מכך שכבר ערכת את הטקסטים עוד קודם למטרה אחרת, כלומר, הם כבר פורסמו היכנשהו. היכן? באתר החברה? במקום אחר? Liad Malone - שיחה 01:30, 27 באוקטובר 2014 (IST)

הטקסטים לא פורסמו בשום מקום. למעשה, הם עדיין נכתבים ונערכים. אבל למה שאלת? האם יש מגבלות כלשהם בעניין פרסום החומר במקומות אחרים? Smaddar - שיחה 08:46, 27 באוקטובר 2014 (IST)

שלום Smaddar, התמונות נמחקו כי העלית אותן ברישיון בשימוש הוגן ולא ברישיון חופשי. תמונות שצולמו בארץ ישראל עד ה-31 בדצמבר 1963 כל זכויות היוצרים פגו ויש להעלות אותן ברישיון {{PD-Israel}}. תמונות צולמו לאחר מכן יש להעלות ברישיון {{Cc-by-sa-3.0}} ומכיוון שזכויות היוצרים עדין לא פגו יש לפעול להעברת האישור בהתאם לדף ויקיפדיה:OTRS.
עכשיו שימי לב מה קרה. פניתי אליך בדף שיחתך ב-4 באוקטובר, לא רק שהתעלמת מפנייתי ולא ענית לי, אלא המשכת להעלות תמונות ברישיון בשימוש הוגן. אז מחקתי את כולן, והנה את כאן בדף שיחתי מגיבה ושואלת. הוויקיפדיה הוא מיזם שיתופי וחושב להתייחס ולהגיב כשפונים אליך. שיהיה לך בהצלחה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 08:34, 27 באוקטובר 2014 (IST)
אכן, ראיתי שפנית אלי. אבל לא מצאתי איך עונים ואיך מתנהלת השיחה. כאמור, אני חדשה כאן. אני דווקא לא מאלה שמתעלמים (כמו שאת רואה). מאחר והתמונות שהעליתי צולמו בשנות ה40-50 בכלל לא היה צורך למחוק אלא רק לשנות את הרישיון. בכל אופן השאלה עכשיו אם בשביל להעלות אותן בחזרה יש צורך להעלות אותן מחדש, או שניתן לבטל את המחיקה? Smaddar - שיחה 08:46, 27 באוקטובר 2014 (IST)
אם לא יודעים איך לענות אז מחפשים דרך ומוצאים, בדיוק כמו שמצאת את הדרך לאחר שהתמונות נמחקו. אם אשחזר את התמונות תצטרכי להיכנס ולתקן את כל התבניות, וזה יותר מסובך מאשר להעלות אותו מחדש ברישיון שציינתי עם כל המידע שיש להוסיף שם. אם את מתקשה טכנית את מוזמנת לשאול בדף ויקיפדיה:דלפק ייעוץ או בדך ויקיפדיה:חממה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 08:58, 27 באוקטובר 2014 (IST)
סמדר, דף השיחה של חנה הוא אמנם לא המקום לכך, אבל אני נמנע בינתיים מלפצל את הדיון (אלא אם חנה תחליט להעביר אותו למקומו הראוי). כתבת "הם נתנו לי את החומרים, את הטקסטים ואת התמונות". לכן השתמע שהטקסטים היו קיימים עוד קודם ברשות החברה, ואז צריך אישור מהם גם לטקסט, אחרת יהיה גם הוא בבחינת הפרת זכויות יוצרים. אבל אם טעית בניסוח ואת כותבת אותם עכשיו בעצמך, אז הכל בסדר. ולשאלה עקרונית לא פחות: כבר קיים הערך נתיבי ישראל - החברה הלאומית לתשתיות תחבורה. כמדומני אין מקום ליצירת ערך חדש בשם "מורשת נתיבי ישראל", אלא רק בהרחבת הערך הקיים. Liad Malone - שיחה 10:00, 27 באוקטובר 2014 (IST)
- סוף העברה
אני לא כותבת בעצמי את הטקסטים. אני רק עורכת אותם. למטרות פנימיות של החברה, ועכשיו גם לצורך העלאתם לויקיפדיה. גם החומרים וגם התמונות שייכים לחב' נתיבי ישראל ואני קיבלתי אותם באישור. כמובן שכל האישורים ינתנו לפני שאני אעלה את הערך לאוויר. כדי לסגור את כל הפינות אני צריכה להראות בחברה דוגמא איך זה נראה ולשם כך העליתי בטיוטה את העשורים 40-50. יש יש עוד כ-7 פרקים כאלה. ובקשר לשאלה העקרונית - חב' נתיבי ישראל היא החברה הלאומית לכבישים בארץ. הערך 'נתיבי ישראל - החברה הלאומית לתשתיות תחבורה' מדבר על החברה עצמה. הערך שאני מנסה לעלות הוא שונה לחלוטין ומעניין מאוד. חב' נתיבי ישראל (ובעבר - מע"צ) הייתה חלק מהקמת המדינה ומהתפתחות הארץ. הערך 'מורשת נתיבי ישראל' מלווה על פי עשורים את הקמת המדינה והתפתחותה. זה סיפור מדינת ישראל דרך סלילת הארץ. ממש ממש לא נראה הגיוני לשלב בין השניים.

Smaddar - שיחה 21:02, 27 באוקטובר 2014 (IST)

סמדר, אני מצטערת, אבל לא ברור לי למה את לא פועלת בהתאם למה שהסברתי לך. תמונות משנות ה-50 זכויות היוצרים עליהן פגו ולכן הרישיון הנכון הוא

{{PD-Israel}} ולא הרישיון שאת הכנסת. אני אשנה את הרישיונות של כל התמונות בהתאם ואני מבקשת שתפעלי בהתאם למה שהנחיתי אותך, אין כל סיבה שאצטרך לעבור אחריך ולתקן אחריך. ולגבי הטקסטים שקיבלת מהחברה חובה להעביר עליהם אישור OTRS אחרת כל הטקסט הזה יימחק. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 21:13, 30 באוקטובר 2014 (IST)

שלום חנה. אם היית מסבירה לי, במקום לנזוף בי, בודאי לא הייתי עושה שגיאה כזו. בקשר לאישורים על הטקסטים - אני אשיג את כל האישורים. בחברה כמו נתיבי ישראל, כל דבר לוקח הרבה זמן. אני לא מתכוונת להעלות את הדף און-ליין לפני שיהיו כל האישורים מסודרים. בהוראות ובהסברים על כתיבת הערכים בויקיפדיה כתוב בפירוש שדף טיוטה נועד להתנסות ולאפשר תהליך כתיבה ממושך וכו'. אני מבקשת ממך שלא תמחקי. אני עובדת על זה ברצינות ובהשקעה רבה, תוך עריכה ותיקון טקסטים, והשגת תמונות מארכיון, וקבלת אישורים שונים וכל זה תוך לימוד חוקי הויקיפדיה ותוך הרבה עיסוקים אחרים. אני מבקשת שתתני לי את הזמן ללמוד ולהתנסות (וגם לטעות, אם זה קורה) עד שאצליח שהכול יעמוד במקומו נכון, לשביעות רצון כולנו. אם מתאים לך, אבקש את אישורך לפני שאפרסם את העמוד. Smaddar - שיחה 22:45, 30 באוקטובר 2014 (IST)
שלום סמדר, אם היית קוראת בתשומת לב את מה שמופיע בפסקה למעלה לא הייתי צריכה להיכנס שוב לדף הזה ולהסביר לך שוב. אני מעתיקה עכשיו עוד פעם את ההסבר שנתתי לך ב- 08:34, 27 באוקטובר 2014 שלום Smaddar, התמונות נמחקו כי העלית אותן ברישיון בשימוש הוגן ולא ברישיון חופשי. תמונות שצולמו בארץ ישראל עד ה-31 בדצמבר 1963 כל זכויות היוצרים פגו ויש להעלות אותן ברישיון {{PD-Israel}}. תמונות צולמו לאחר מכן יש להעלות ברישיון {{Cc-by-sa-3.0}} .
את החלטת להתפרנס מהוויקיפדיה מיזם שבנוי על בסיס כתיבה התנדבותית כשאינך מכירה בכלל את האתר, ואת מצפה שאחרים שעוסקים בכך בהתנדבות ישקיעו שוב ושוב מזמנם כדי להסביר לך בפרטי פרטים שוב ושוב איך לערוך, כמקום שאת תשקיעי מזמנך ותקראי בתשומת לב את המדריכים השונים ואת ההסברים שניתנו לך.
העובדה היא שפניתי אליך בתחילת אוקטובר ולא טרחת לענות בתירוץ שלא מצאת את הדרך, אבל הפלא ופלא מרגע שמחקתי את התמונות התאמצת קצת ומצאת את הדרך לפנות אלי בדף שיחתי. אז אל תספרי לי על נזיפות, אני מציעה שתנזפי בעצמך על שבאת למקום חדש ואינך משקיעה את המאמץ הנדרש כדי ללמוד אותו, וכעורכת בתשלום שמתפרנסת מהתרומה ההתנדבותית של אחרים עליך להשקיע מאמץ רב יותר.
ולעצם הטיוטה: יש לך אי הבנה כשאת חושבת שאת יכולה לכתוב טיוטה בלי אישור OTRS במשך זמן רב. הטיוטה גם נמצאת בוויקיפדיה וכפופה לאותם כללים. אני לא רואה מה הבעיה שבעל סמכות מתאימה בחברת נתיבי ישראל ישלח את האישור המתאים לכתובת המופיעה בדף. יש לי ניסיון רב בנושא הזה והאישורים נשלחים מידית. יש לך את השבוע הבא לטפל בכך, אם לא יגיע אישור עד סוף השבוע הבא הטיוטה שלך תימחק. אפשר יהיה לשחזר אותה אבל זה יעשה רק לאחר קבלת האישור על פי הכללים. אני מאד מקווה שההסבר שלי ברור לך ושתקראי אותו בתשומת לב כדי שלא אצטרך למחוק את התוכן. אין לי רצון לעשות זאת, אבל הכללים שנקבעו הם מאד ברורים ובוויקיפדיה אנחנו מאד מקפידים בנושא זכויות יוצרים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 07:16, 31 באוקטובר 2014 (IST)

תוספת[עריכת קוד מקור]

סמדר שלום, אני שמח לראות שאת באה להוסיף מידע לוויקיפדיה. אני שמח לראות את התמונות שדרכך הגיעו ממע"צ (כל עוד הן חופשיות). כל תוספת מועילה מתקבלת בברכה. לעניין זכויות היוצרים על התוכן: האם את כתבת את הדף (ולו על סמך מקורות שסיפקה לך מע"צ) או שמדובר על תוכן (ולו ערוך) שסופק על ידי מע"צ? מעבר לשאלה החוקית והיבשה של זכויות יוצרים, יש כאן גם שאלה מהותית יותר של תוכן. ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא אתר שמיועד לפאר גופים שונים. יכול להיות שממילא יהיה טעם לשכתב חלקים מסוימים כדי להמנע מהסגנון השיווקי. ככלל לא ברור לי אם יש טעם בערך נפרד או שעדיף להוסיף את התוכן לערך הנוכחי על נתיבי ישראל - החברה הלאומית לתשתיות תחבורה. את יכולה להתחיל להרחיב את פרק ההיסטוריה שבערך על סמך החומר שבטיוטה (גם ללא העתקה ישירה).

המשפט האחרון מעלה נקודה נוספת: מקורות. בפרסום של מע"צ אין בעיה להסתמך על מע"צ. אבל ויקיפדיה נוהגת להסתמך על מקורות אחרים. מנין לי שאכן "כמאה וארבעים מיליון לירות הוצאו על עבודות פיתוח בעשור הראשון להקמת המדינה. כ-1,500 ק"מ כבישים נסללו"?

האם את יכולה להתחיל להרחיב את הערך הקיים? בברכה, Tzafrir - שיחה 10:34, 31 באוקטובר 2014 (IST)

הי צפריר. אני ערה לבעייתיות שהעלית, בכל הנושאים: זכויות היוצרים, תוכן שיווקי, ערכים חופפים. אני שמחה לקבל הערות ופידבקים. אני אינני עובדת של מעצ. נתבקשתי להעלות את החומר לויקיפדיה ושמחתי על ההזדמנות ללמוד את הנושא. אינני מתכוונת לעבור על אף אחד מהכללים שלכם ואני מאוד מעריכה את העשייה שלכם. האינטרס שלי הוא לשמור על האינטרסים משני צדדי - גם של ויקיפדיה וגם נתיבי ישראל. אני אתאמץ בשבוע הבא (על פי אולטימטום שקיבלתי מחנה) לסגור את כל הפינות בנושא זכויות יוצרים ואז אהיה רגועה יותר בשביל להמשיך ולעבוד על הערך. אני חושבת שזה ערך מאוד מעניין לויקיפדיה. פה ושם ראוי לעריכה שתתאים אותו יותר ואני מקווה שאוכל לעשות את זה כך שהערך באמת יוסיף ויתרום לויקיפדיה ולא יפגע באף אחד ובשום עקרון. תודה לך.

Smaddar - שיחה 10:54, 31 באוקטובר 2014 (IST)

אישור OTRS לתכנים במשתמש:Smaddar/מורשת נתיבי ישראל[עריכת קוד מקור]

האישור שהבטחת לשלוח מתעכב מאוד. אני מצטערת אבל אאלץ למחוק את הטיוטה משתמש:Smaddar/מורשת נתיבי ישראל. כשהאישור יגיע הטיוטה תשוחזר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 07:24, 9 בדצמבר 2014 (IST)

שלום חנה, אכן הם מאווד איטיים, כמו שצפיתי. אם אפשר לשחזר את הטיוטה, אז אחכה בסבלנות לאישור ואמשיך אחר כך. סמדר Smaddar
כל דבר ניתן לשחזור בוויקיפדיה.
בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה.. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 11:47, 10 בדצמבר 2014 (IST)
תודה - Smaddar - שיחה 23:36, 10 בדצמבר 2014 (IST)
מחקתי את הטיוטה, להערכתי זה יעזור לקדם את האישור, כך הם יראו שאנחנו רציניים. אני ממליצה שתודיעי להם שהטיוטה נמחקה וכי אינך יכולה להמשיך לעבוד עליה עד לקבלת האישור. הם מאד מאד מאד איטיים. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 03:40, 11 בדצמבר 2014 (IST)