שלמה נחמה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

שלמה נחמה (נולד ב-6 באפריל 1955 בשכונת פלורנטין שבתל אביב) היה מבכירי "קבוצת אריסון השקעות" וכן יושב ראש בנק הפועלים במשך מעל לעשור.

לאחר סיום לימודיו בבית ספר אליאנס (תל אביב), התגייס לשירות סדיר בצה"ל. עם תום השירות החל ללמוד הנדסת תעשייה וניהול בטכניון בחיפה וזה היה המקום בו פגש את אשתו - נירה. בתקופת לימודיו כיהן כיושב ראש אגודת הסטודנטים בטכניון.

מקום העבודה הראשון שלו אחרי סיום הלימודים היה בחברת ארגמן טכנולוגיות בע"מ, שם שימש כמנהל מכירות ומנהל שיווק. כעבור כשנתיים, ב-1982 עבר לעבוד כמהנדס באשד מהנדסים יועצים, בשנת 1986 קודם להיות מנהל-שותף בחברה.

בשנת 1993 פגש אותו תד אריסון, שהתחיל לעשות עסקים בישראל, והציע לו לנהל את אורבונד. תוך זמן קצר התמנה נחמה למנהל של חברת אריסון השקעות.

בספטמבר 1997, במסגרת תהליך מכירת נכסי הבנקים, תד אריסון הוביל את מהלך רכישת גרעין השליטה בבנק הפועלים מהחברה הממשלתית נכסים מ.י שהחזיקה בהם מאז משבר מניות הבנקים, נחמה היה אחד מאנשי המפתח במשא ומתן שהסתיים בכך שהבנק נמכר תמורת 1.37 מיליארד דולר, ומונה כדירקטור ומ"מ יו"ר הבנק. ב-1998 מונה ליו"ר בנק הפועלים.

באוקטובר 1999 עם פטירתו של תד אריסון הפך נחמה לאיש הדומיננטי ביותר בקבוצת אריסון השקעות. הוא היה כזה עד חודש מרץ 2006 בו מכר את כל אחזקותיו בקבוצת אריסון תמורת 140 מיליון דולר.

באוקטובר 2006 שרי אריסון הודיעה לשותפיה בבנק כי נחמה אינו מייצג יותר את חברת אריסון אחזקות בכל הנוגע להצבעות באסיפות בעלי המניות של בנק הפועלים ובדיוני הדירקטוריון בבנק וב-15 במרץ 2007 יצאה הודעה על פרישתו מבנק הפועלים ואריסון השקעות.

ב-6 ביוני 2006 קיבל תואר דוקטור לשם כבוד מהטכניון.

בתקופה שחלפה מאז שמכר את מניותיו הקים יחד עם איש העסקים סול זכאי קרן נדל”ן משותפת.

נחמה נשוי לנירה, אמנית הפעילה בעמותות ציבוריות שונות, ומכהנת כיו"ר מועדון הידידים של האגודה לזכויות האזרח. אב לשלושה ילדים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Stub Israelis.png ערך זה הוא קצרמר בנושא ישראלים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.