שרון רוטברד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית
עטיפת ספרו של שרון רוטברד "עיר לבנה, עיר שחורה"

שרון רוטברד (נולד ב-2 באוקטובר 1959 בתל אביב) הוא אדריכל, מורה לאדריכלות, סופר ומוציא לאור ישראלי.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת שנות ה-80 למד אמנות במדרשה לאמנות ברמת השרון, לאחר מכן למד אדריכלות בפריז ב-École Spéciale d'Architecture (אנ'). לאחר שסיים את לימודיו בשנת 1991 עבד במשרדי אדריכלות הפריזאיים ז'אן נובל ו-Architecture Studio. לאחר שובו ארצה בשנת 1993, עבד כ-4 שנים במשרדו של האדריכל אברהם יסקי.

בשנת 1998 הצטרף להוצאת בבל שהוקמה על ידי אשתו, עמית רוטברד, ב-1995. רוטברד ערך את סדרת "ארכיטקטורות" בה ראו אור בין השאר ספרו של לה קורבוזיה "לקראת ארכיטקטורה" ואוסף כתביו של הארכיטקט הוינאי אדולף לוס "דיבור לריק, למרות הכול". מאז 2005 הוא עורך את סדרת הפרוזה של ההוצאה "הספרייה של בבל", שבה ראו אור ספרים של מחברים כנדין גורדימר, ז'ורז' פרק, מישל וולבק, תומאס ברנהרד, דרור בורשטיין, אסף שור ובן ורד. בשנת 2005 הוציא רוטברד את ספרו הראשון "עיר לבנה עיר שחורה" הבוחן את שורשיה של העיר תל אביב-יפו, ובשנת 2007 הוציא את הספר "אברהם יסקי, אדריכלות קונקרטית" המסכם ובוחן את פועלו של האדריכל הישראלי אברהם יסקי.

בשנים האחרונות משמש רוטברד כמורה ומרצה לאדריכלות במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל בירושלים. רוטברד מפרסם מאמרים בנושאים שונים הקשורים לאדריכלות הישראלית מעל לבמות שונות.

ספרים של שרון רוטברד[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספר שתרגם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]