לדלג לתוכן

The Mrs. Carter Show World Tour

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
The Mrs. Carter Show World Tour
מאת ביונסה
מיקומים אוקיאניה
אירופה
אמריקה הצפונית
אמריקה הדרומית
אלבום נתמך 4
Beyoncé
תאריך התחלה 15 באפריל 2013
תאריך סיום 27 במרץ 2014
לגים 9
מספר הופעות 60 באירופה
7 בדרום אמריקה
47 בצפון אמריקה
18 באוקיאניה
132 בסך הכול
הכנסות 229.7 מיליון דולר
כרונולוגיית הופעות ביונסה
Revel Presents: Beyoncé Live
‏(2012‏)
The Mrs. Carter Show World Tour
‏(2013-14‏)
On the Run Tour
‏(2014‏)

The Mrs. Carter Show World Tour הוא סיבוב ההופעות החמישי של הזמרת ביונסה. סיבוב ההופעות זה החל בשנת 2013 וכלל 132 הופעות ברחבי העולם שהיו ב-6 יבשות, הרשימת שירים של ההופעות בשנת 2013 כללו שירים מכל ארבעת אלבומי האולפן של ביונסה. לאחר שביונסה הוציאה לאור את אלבום האולפן החמישי שלה, Beyoncé בשנת 2014, ההופעות שונו. הסיבוב הופעות זכה לשבחים ממבקרי המוזיקה ששיבחו את ביונסה על הופעותיה האנרגטיות, הריקודים והיכולות הווקליות שלה.

הסיבוב היה הצלחה גדולה כאשר גרף 229 מיליון דולר ברחבי העולם, 118.6 מיליון דולר בשנת 2013 ו-41.1 מיליון דולר בשנת 2014. סיבוב ההופעות היה הרווחי ביותר בשנת 2013, הרווחי ביותר של ביונסה, והאחד הרווחיים ביותר של העשור ונכנס לעשרים מסעי הופעות הרווחיים ביותר בכל הזמנים.

השם של הסיבוב הופעות הוא התייחסות לנישואיה עם הראפר האמריקאי ג'יי זי, בשמו המקורי שון קרטר, שנכח בהופעות אורח מרובות.

בשנת 2014 בטקס פרסי הבילבורד ביונסה הייתה מועמדת לפרס בקטגוריית סיבוב ההופעות הטוב ביותר על "The Mrs. Carter Show World Tour".

Crazy in Love ביונסה מבצעת את השיר

בתאריך 31 בינואר 2013 הופיעה ביונסה בסופרבול XLVII, במסיבת עיתונאים שהתרחשה באותו יום הודיעה ביונסה שלאחר סיום ההופעה יש לה הודעה לצופים, והוסיפה "המעריצים צריכים להישאר כדאי לראות". ביונסה הודיעה על סיבוב ההופעות "The Mrs. Carter Show World Tour", השם של המסע הופעות מתייחס לנישואיה עם הראפר ג'יי זי, ששם הולדתו שון קרטר. עם זאת, השם של המסע הופעות ביחד עם שמו הודלף כבר קודם לאינטרנט. ביונסה שחררה את הכרזה הרשמית של המסע הופעות, בה נראית ביונסה לבושה בחולצה ויקטוריאנית זהב מלכותית וכתר, התייחסות למלכה אליזבת הראשונה. המבקרים תיארו את הכרזה בתור "חותמת חזותית של סמכות". זמן קצר לאחר ההכרזה על סיבוב ההופעות, פורסמו תאריכים ראשוניים באירופה ובצפון אמריקה, ומאוחר יותר נוספו תאריכים נוספים בדרום אמריקה, אוסטרליה ואסיה.

ההופעה בלונדון באצטדיון O2 הוכרזה ב-3 בפברואר ביחד עם פרסומת קצרה להופעה, מאוחר יותר פורסמה גרסה מורחבת של הסרטון שהופיע בסוף פברואר.

בסרטון היא נראית לבושה עם מחוך זהב ושמלה מלכותית עם תכשיטים, היא הולכת לאולם ריקודים בהילוך איטי ומספר משרתים, וה-DJ לבוש כליצן מנסה להסיח את דעתה. בסוף הסרטון מוצגים קטעים בשחור לבן של צילומים מאחורי הקלעים. ביונסה פרסמה במרץ 2013 פוסטר חדש לסיבוב הופעות בדף הפייסבוק הרשמי שלה, כאשר היא נראית בארבע תנוחות שונות, לובשת פאה בלונדינית, חולצה לבנה ומכנסיים קצרים כחולים, ומחזיקה שלט ועליו כיתוב "The Mrs. Carter Show World Tour".

ביחד עם ביונסה מופיעה גם להקת הבנות שלה המורכבת מאחד עשר נגנים שעבדה איתם בסיבובי הופעות הקודמים שלה, שלוש זמרות ליווי "The Mamas", שמונה רקדניות וצמד הרקדנים התאומים הצרפתי. בהופעה היו שתי במות, במה מרכזית שעליה ביונסה הופיעה מהלך כל ההופעה, ובמה קטנה במרכז הקהל וביצעה שם שירים יותר שקטים.

בהופעות של שנת 2013 ביונסה שרה עשרים וחמישה שירים מארבעת אלבומי הסולו הראשנים שלה, ולאחר שיצא אלבום הסולו החמישי שלה בשנת 2014 היה שינוי ברשימת השירים, נוספו שמונה שירים מהאלבום החדש.

במהלך המסע הופעות ביונסה הופיעה בפסטיבלים שונים כגון Rock in Rio, Sound of Change Live, Made in America Music Festival.

תקציר ההופעות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הופעות בשנת 2013

[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההופעה נפתחת בווידאו של ביונסה בו היא לבושה כמו מלכה, לאחר מכן שמים כתר על ראשה, ומופיע מסך שחור עם הכיתוב "Beyonce". תוך כדי המנגינה של השיר "(Run the World (Girls" עולות לבמה הרקדניות, ולאחר מכן ביונסה הופיעה על הבמה כשאר היא עומדת מספר שניות שברקע שלה זיקוקים. ביונסה פותחת את ההופעה בשיר "(Run the World (Girls", המלווה ברקדנים ובריקוד כמו בקליפ של השיר. השיר השני "End of time" בוצע כמו בקליפ שלו, ביונסה רוקדת ובסוף ההופעה יש זיקוקים. "If i were a boy" בוצע בלחן שונה מהשיר המקורי. השיר "Get me bodied" התחיל באינטראקציה של ביונסה עם הקהל כאשר היא מבקשת מהם לחזור אחריה על המשפט "היי, גברת קרטר", וההופעה מלווה ברקדנים בכוריאוגרפיה כמו בקליפ של השיר. "Baby Boy" בוצע על רקע הולוגרפי בוא רואים את ביונסה מספר פעמים, והשיר הסתיים עם ריקוד "דאטי יין", ולאחר מכן ביונסה ממשיכה עם השיר "Diva". השיר "Naughty Girl" בוצע בריקוד של ביונסה תוך כדי שורת אש על הבמה. את השיר "Freakum Dress" ביונסה מבצעת בשמלה אדומה ביחד עם הרקדניות שלה.

 ביונסה מבצעת את השיר "1+1" בישיבה על פסנתר, בסיום ביצוע השיר היא עוברת לבמה שנמצאת במרכז הקהל ומבצעת את השירים "Love On Top", "Survivor" ו"Irreplaceable". לאחר שנשמעה מנגינת השיר "Countdown" והתחילה הספירה לאחור מעשר עד אחד ביונסה התחילה לבצע את השיר "Crazy in love" לראשונה השיר בוצע בכוריאוגרפיה שונה, לאחר מכן בוצע השיר "(Single Ladies (Put a Ring on It" בשילוב קטע מהשיר "Movin 'On Up". השיר "Grown Women" נפתח בווידאו של ביונסה רוקדת בלבוש בסגנון אפריקאי, ולאחר מכן השיר בוצע בכוריאוגרפיה בדומה לקליפ שלו השיר "I Was Here" הוצג בווידאו בוא מוצגת ביונסה עם ברק אובמה, ביונסה כאשר לקחה חלק בפעילות הצדקה, במהלך חופשה עם ג'יי זי וקטעים של ביצועי הופעות בכל הקריירה שלה. לאחר מכן ביונסה ביצעה קאבר לשיר "I Will Always Love You", וסיימה את ההופעה עם השיר "Halo".

ביונסה בהופעה.

הופעות בשנת 2014

[עריכת קוד מקור | עריכה]

מסע הופעות נמשך עד שנת 2014 ולאחר הוצאת האלבום החדש "Beyoncé", נוספו מספר שירים מהאלבום למסע הופעות. 

בשנת 2014 עם הוצאת האלבום החמישי של ביונסה נוספו שירים הרגל האירופית של הקונצרט בהשתתפות הופעות של שירים מאלבום האולפן החמישי של ביונסה; ביניהם היו "שיכורים באהבה" שהזמרת הופיעה יושבת על כיסא ומוקף בעשן (משמאל) ו" מכה "(מימין). 

ההופעות של השירים שביונסה ביצעה במהלך שנת 2013 נשארו אותו הדבר, עם זאת חלק מהם קוצרו או שונו במעט. שירים חדשים רבים מהאלבום החמישי של הזמרת נוספו למסע ההופעות. השיר "Drunk in Love" בוצע בדומה להופעה של ביונסה בשנת 2014 בטקס פרסי גראמי, כשאר היא יושבת על כיסא מוקף בעשן, והראפר ג'יי זי נתן הרבה הופעות אורח בשיר מהלך המסע הופעות.

השיר "Flawless" היה השיר השני בהופעה כשאר ביונסה התלבשה והשתמשה באותה כוריאוגרפיה כמו בקליפ של השיר, לאחר מכן בוצע השיר "Yoncé" עם כוריאוגרפיה חדשה עם רקדניה. השיר "Blow" מוזג עם "Naughty girl", ההופעה כללה כוריאוגרפיה חדשה בשילוב הרקדנים ולהקת הליווי שלה. השיר "Partition" בוצע באופן דומה לקליפ של השיר, שביונסה רוקדת על הספא מול אור סגור. השיר " XO "בוצע ביום המופע ביחד עם השיר "Halo".

רשימת השירים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ביונסה בסיבוב ההופעות, The Mrs. Carter Show World Tour.
 1. "(Run the World (Girls"
 2. "End of Time"
 3. "Flaws and All"
 4. "If I Were a Boy" / "Bitter Sweet Symphony"
 5. "Get Me Bodied"
 6. "Baby Boy"
 7. "Diva"
 8. "Naughty Girl"
 9. "Party"
 10. "Freakum Dress"
 11. "I Care"
 12. "I Miss You"
 13. "Schoolin' Life"
 14. "Why Don't You Love Me"
 15. "1+1"
 16. "Irreplaceable"
 17. "Love on Top"
 18. "Survivor"
 19. "Crazy in Love"
 20. "Single Ladies (Put a Ring on It)" / "Movin' on Up"
 21. "Grown Woman"
סיום
 1. "I Will Always Love You"
 2. "Halo"
 1. "Run the World (Girls)"
 2. "Flawless"
 3. "Yoncé"
 4. "Get Me Bodied"
 5. "Baby Boy"
 6. "Diva"
 7. "Naughty Girl"
 8. "Blow"
 9. "Partition"
 10. "Haunted"
 11. "Drunk in Love"
 12. "1+1"
 13. "Why Don't You Love Me"
 14. "Irreplaceable"
 15. "Love on Top"
 16. "Crazy in Love"
 17. "Single Ladies (Put a Ring on It)"
 18. "I Will Always Love You"
 19. "Heaven"
 20. "XO"
 21. "Halo"

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא The Mrs. Carter Show World Tour בוויקישיתוף