שמעון מימרן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

שמעון מימרן, (נולד ב-30 באוקטובר 1966) הוא שחקן תיאטרון, טלוויזיה וקולנוע ישראלי.

שמעון מימרן הינו בוגר לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, הוא זכה בפרס השחקן המצטיין בתיאטרון הקאמרי בשנת 1996. הופיע בהצגות רבות, ביניהן: "הילד חולם", "אשכבה" "הנשים האבודות מטרויה" של חנוך לוין ובהצגות אחרות כגון: ו"ביקור הגברת הזקנה", "קומדיה של טעויות", "השחקן", "תיקון חצות" ועוד. ישנם גם הפקות עצמאיות שלו - "החקירה", "מן הכנרת", "הפותחן", "מגרד-לי", "מועדון הקופים הירוקים", "הילדים משם" ו"שיעור באלימות". יתר על כן, מימרן שיחק בסדרות "זינזאנה", "היעלמות", "לחיי האהבה", "שלווה", "רצח בטלוויזיה", "המשאית", "שחקנית ספסל", "חיי כלב", "״החברה הטובים״, השמיניה" ו"זכותא", בסרטים - "לשחרר את הנסיכה", "אהבות אחרונות", "ההסדר", "תנועה מגונה", בעונה השלישית של "סרוגים" ועוד. בין היתר השתתף בפרסומות טלוויזיה.

כמו כן לימד משחק בביה"ס יורם לווינשטיין ובהחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. משנת 2004 עוסק גם בבימוי. ביים בבתי ספר למשחק ובתיאטרון חיפה (חי בסרט), בתיאטרון גשר (יאקיש ופופצ'ה) ובתיאטרון בית ליסין (תמונות יפואיות).

בימים אלו משחק בבית ליסין בהצגות: תקלה קלה, בראנז'ה, וולנטינו. ברעב בתיאטרון תמונע ובהצגת יחיד "לפגוש את חנוך לוין". בנוסף, משחק בסדרה המיוחדת בתור הפסיכיאטר.

בדצמבר 2012 שיחק בתפקיד שמעון צור בהצגה "אהבת הדסה", דרמה משפחתית אודות סיפור עליית יהודי תימן ארצה, לצד נלי תגר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]