אליטה (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אליטה
Élite
Elite logo clean.png
סוגה מותחן
דרמת נעורים
יוצרים קרלוס מונטרו
ודריו מאדרונה
בימוי רמון סלזאר
שחקנים מריה פדרזה
איצן אסקמייה
מיגל ברנרדו
מיגל הראן
חיימה לורנטה
אלברו ריקו
ארון פייפר
מינה אל חמני
אסתר אקספוסיטו
עומר איוסו
דנה פאולה
חורחה לופז
קלאודיה סאלאס
ג'ורג'ינה אמורוס
סרחיו מומו
לייטי סנה
קרלה דיאז
מרטינה קרידי
מאנו ריוס
פול גרנץ'
אנדרס ולנקוסו
דייגו מרטין
ארץ מקור ספרד
שפות ספרדית
מספר עונות 4
מספר פרקים 32
הפקה
מפיק קרלוס מונטרו
ודריו מאדרונה
הפצה נטפליקס
מוזיקה לוקאס וידאל
אורך פרק 45 דקות
שידור
רשת שידור נטפליקס
תקופת שידור מקורית 5 באוקטובר 2018 – רץ
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף התוכנית ב-IMDb

אליטהספרדית: Élite; מעוצב כ-E L I T Ǝ) היא סדרת דרמה ואקשן ספרדית לנוער, שנוצרה עבור נטפליקס.

העונה הראשונה עלתה לשירות האתר במלואה ב-5 באוקטובר 2018. העונה השנייה עלתה לאתר ב-6 בספטמבר 2019. העונה השלישית עלתה לשידור ב-13 במרץ 2020. סיפורים קצרים עלו לשידור ב-14 ביוני והסתיימו ב-17 ביוני 2021. העונה הרביעית עלתה לשידור ב-18 ביוני 2021.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי שבית הספר הישן שלהם נהרס, שלושה חברים ממעמד הפועלים- סמואל (איצן אסקמייה), נדיה (מינה אל חמני) וכריסטיאן (מיגל הראן) מקבלים מלגות ללמוד בבית הספר הפרטי "לאס אסינאס", שנחשב ליוקרתי ביותר בספרד. המלגות ממומנות על ידי חברת הבנייה שבאשמתה נהרס בית הספר השני.

תחילה, השלושה לא מוצאים את מקומם בבית הספר והתלמידים העשירים מתנכלים להם. עד מהרה, סמואל מתחבר אל מרינה (מריה פדראזה) המרדנית, שאביה המושחת עומד בראש חברת הבנייה. נדיה מתקרבת אל אחיה הכריזמטי והשחצן של מרינה, גוזמן (מיגל ברנרדו). חברתו של גוזמן, לוּ (דנה פאולה) מאתגרת את גוזמן לשכב עם נדיה ולקחת את בתוליה. כריסטיאן מתערבב עם הזוג האליטיסטי קרלה (אסתר אקספוסיטו) ופולו (אלברו ריקו) והשלושה הופכים למעין שלישייה פוליאמורית.

מחוץ לבית הספר, אחיה של נדיה, עומר (עומר איוסו) נמצא בארון ומוכר סמים בסתר כדי להרוויח מספיק כסף ולהתרחק ממשפחתו השמרנית. הוא מתחבר אל בנה של מנהלת בית הספר, אנדר (ארון פייפר), שהוא גם חברם הטוב של גוזמן ופולו. עומר ואנדר מתחילים מערכת יחסים סודית. מרינה מתחילה לצאת עם סמואל אך היא גם מנהלת רומן עם אחיו הגדול, נאנו (חיימה לורנטה לופז) שיצא לא מזמן מהכלא ויש לו לא מעט חובות.

במהלך העונה, משולבים הבזקים לעתיד אשר חושפים שאחת מהדמויות הראשיות נרצחה ומתארים את תשאול חבריה ומכריה על ידי המשטרה.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלושה תלמידים חדשים מגיעים לבית הספר- קאייטנה (ג'ורג'ינה אמורוס), ולאריו (חורחה לופז) ורבּקה (קלאודיה סאלאס). קאייטנה היא נערה ענייה שקיבלה מלגה לבית הספר, אך מעמידה פנים שהיא עשירה ומיוחסת כדי להתחבב על בנות כמו לוּ וקרלה. ולאריו הוא אחיה למחצה של לוּ אשר חזר אחרי שהות בפנימייה ומנהל איתה רומן אסור. רבּקה היא נערה מרדנית ובת לאמא עשירה, אך הכסף שלה מגיע ממקומות מפוקפקים ולא ברורים.

גוזמן מתקשה להתמודד עם הרצח שהתרחש ופונה לאלימות ואלכוהול. לוּ נואשת להיות לו לכתף אך הוא נמשך יותר ויותר לנדיה. עומר יוצא מהארון ומגורש מביתו, ואנדר מתקשה להכיל את זה. קרלה מתרחקת מפולו ומוצאת את עצמה מתקרבת לסמואל, אך יש לו מניעים נסתרים. פולו, מצידו, מוצא נחמה אצל קאייטנה. סמואל ונדיה מתחברים עם הנערה החדשה, רבּקה, שמתאהבת בסמואל באופן חד צדדי.

ההבזקים לעתיד בעונה הזאת חושפים שאחד התלמידים ב"לאס אסינאס" נעלם וכולם מחפשים אחריו.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

זוהי השנה האחרונה ללימודים. גוזמן וסמואל ממררים את החיים של פולו. פולו מנסה להתעלם ולהמשיך הלאה עם קאייטנה, שנאחזת בו ובעושרו על אף מעשיו. אביהם של ואלריו ולו מנשל את שניהם אחרי שגילה על הרומן שלהם. ואלריו עובר לגור עם סמואל ולו נאלצת להילחם מול נדיה על מלגה לאוניברסיטה.

קרלה חוזרת בה מעדותה נגד פולו, בלחץ אביה. הוא מכריח אותה לצאת עם התלמיד החדש יראי (סרחיו מומו) בשביל הכסף שלו. נדיה מתחילה לצאת עם התלמיד החדש מאליק. רבקה נכנסת עמוק יותר לעסקים הלא חוקיים של אמא שלה אחרי שהיא נכנסת לכלא. אנדר מגלה שהוא חולה בסרטן ומתקשה לשתף את עומר.

ההבזקים לעתיד חושפים שתלמיד מהחבורה נרצח במסיבת סיום הלימודים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוסטר העונה הראשונה.
 • מרינה נונייר (מריה פדרזה) (עונה 1): אחות של גוזמן. נשאית HIV. הופכת להיות בת זוג של סמואל ואז של נאנו. נכנסת ממנו להריון והם מחליטים לברוח ביחד. נרצחת בעונה הראשונה על ידי פולו.
 • סמואל (סמו) גרסיה (איצן אסקמייה): אחד משלושת התלמידים החדשים בבית הספר, שהגיעו על תקן מלגה. אחיו של נאנו. מתאהב במרינה ומאוחר יותר בקרלה. נפרד מקרלה. בעונה הרביעית מנהל רומן עם ארי מאחורי גבו של גוזמן. עזר לגוזמן להיפטר מגופתו של ארמנדו והשליך אותה לאגם עם גוזמן ורבה
 • גוזמן נונייר - (מיגל ברנרדו) (עונות 1–4, סרטים קצרים): אחיה המאומץ של מרינה. בזוגיות עם לו אך מתאהב בנדיה. בעונה הרביעית נפרד מנדיה ונמצא בזוגיות עם ארי. רצח את ארמנדו והשליך אותו לאגם. בסוף העונה הרביעית נסע לטיול עם אנדר.
 • כריסטיאן ורלה (מיגל הראן) (עונה 1; אורח עונה 2): אחד משלושת התלמידים החדש בבית הספר, שהגיעו על תקן מלגה. מתערבב בזוגיות של קרלה ופולו ומנהל איתם שלישייה. בעונה השנייה חושד בפולו וקרלה וכתוצאה מכך אבא של קרלה פוגע בו.
 • פרננדו (נאנו) גרסיה (חיימה לורנטה לופז) (עונות 1–2): אחיו הגדול של סמואל שהשתחרר מהכלא. מתאהב במרינה. היה חשוד ברצח מרינה וזוכה מאשמה לאחר שהתגלה שפולו רצח אותה.
 • לאופולדו (פּוֹלוֹ) בנבנט ויאדה (אלברו ריקו) (עונות 1–3): בן זוגה של קרלה ומאוחר יותר של קאייטנה, רצח את מרינה בעונה הראשונה ונרצח בעונה השלישית על ידי לוּ. ביסקסואל.
 • אנדר מוניוס (ארון פייפר) (עונות 1–4, סרטים קצרים): בנה של המנהלת ושחקן טניס שנאבק עם זהותו המינית. מתאהב בעומר. בעונה השלישית התגלה כחולה סרטן ומתחיל לעבור כימותרפיה. בעונה הרביעית ברומן עם פטריק אך בסוף חוזר לעומר לפרק זמן קצר לפני שנסע לטיול עם גוזמן.
 • נדיה שאנה (מינה אל חמני) (עונות 1–4, סרטים קצרים): אחת משלושת התלמידים החדשים בבית הספר, תלמידה מצטיינת שהגיעה על תקן מלגה. מוסלמית שמתחילה קשר עם גוזמן. נפרדה מגוזמן מכיוון שלא יכלה לנהל קשר מרחוק אחרי שנסעה לניו יורק.
 • קרלה רוסון קלרוגה (אסתר אקספוסיטו) (עונות 1–3, סרטים קצרים): בת זוגו של פולו. נדלקת על כריסטיאן ומצרפת אותו לזוגיות שלה. בעונה השנייה מתאהבת בסמואל. נפרדה מסמואל.
 • עומר שאנה (עומר איוסו) - אחיה של נדיה. סוחר סמים. הומו בארון, מתאהב באנדר. בעונה השלישית ברומן עם מאליק ובעונה הרביעית נדלק על פטריק. בסוף חוזר לאנדר עד שנסע לטיול עם גוזמן .
 • לוּקרסיה (לוּ) מונטסינוס הנדריך (דנה פאולה) (עונות 1–3): בת זוגו של גוזמן. מניפולטיבית ותככנית. גרמה לגוזמן לפתות את נדיה, ובעקבות כך נפרדו. בעונה השנייה חזרו ונפרדו שוב. רצחה את פולו בעונה השלישית.
 • רבּקה (רבּה) דה בוֹרמוּחו אוואלוס (קלאודיה סאלאס) (עונה 2–הווה): נערה חדשה בבית הספר שעושרה מגיע ממקורות מפוקפקים. מתאהבת בסמואל. מתאהבת במנסיה ומתגלה כביסקסואלית.
 • קאייטנה גרחרה פנדו (ג'ורג'ינה אמורוס) (עונה 2–הווה): נערה חדשה בבית הספר. מתחזה לעשירה אך למעשה היא בתה של המנקה והיא בבית הספר על תקן מלגה. מפתחת רומן עם הנסיך פיליפ אך לא הסתיים טוב.
 • ולאריו מונטסינוס רוחאס (חורחה לופז) (עונות 2–3): אחיה למחצה של לו שחוזר אחרי שהות בפנימייה.
 • מאליק (לייטי סנה) (עונה 3): תלמיד מוסלמי עשיר שמראה עניין בנדיה אך מתגלה כגיי ומתאהב בעומר.
 • יראי (סרחיו מומו) (עונה 3): תלמיד לשעבר בבית הספר שחזר אחרי היעדרות של שלוש שנים. היה בעברו קורבן לשיימינג. מאוהב בקרלה.
 • אלקסיס (חורחה קלמנט) (עונה 3–סיפורים קצרים): חבר של אנדר שעובר כימותרפיה.
 • אריאדנה (ארי) בלאנקו קומרפורד (קרלה דיאז) (עונה 4–הווה): אחותו התאומה של פטריק ואחותה הגדולה של מנסיה, נקלעה למערכת יחסים בין סמואל לגוזמן. ארי הוכתה על ידי ארמנדו ויצאה בחיים לאחר שהייתה במצב אנוש.
 • מנסיה בלאנקו קומרפורד (מרטינה קרידי) (עונה 4–הווה): אחותם הצעירה של ארי ופטריק, היא יוצרת מערכת יחסים עם רבקה בזמן שהיא עובדת גם כזונה בשביל ארמנדו כדי להרוויח כסף.
 • פטריק בלאנקו קומרפורד (מאנו ריוס) (עונה 4–הווה): אחיה התאום של ארי ואחיה הבכור של מנסיה היוצר קשר עם עומר ואנדר. חווה בעיות עצבים והתקפי זעם.
 • פיליפ פלוריאן פון טריזנברג (פול גרנץ') (עונה 4–הווה): נסיך שיוצר מערכת יחסים עם קאייטנה. היורש הישיר לכס המלוכה של נסיכות מרכז אירופה. חווה בעיות דחף וסטייה.
 • ארמנדו (אנדרס ולנקוסו) (עונה 4): המאהב המבוגר של מנסיה, ששכר אותה לקיים יחסי מין איתו. נהרג על ידי גוזמן בעזרת אקדח זיקוקים ולאחר מכן נזרק לאגם.
 • בנחמין בלאנקו קומרפורד (דייגו מרטין) (עונה 4–הווה): מנהל בית הספר החדש ואביהם של פטריק, ארי ומנסיה.

סקירת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים שודרה לראשונהארצות הברית ארצות הברית
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
8
5 באוקטובר 2018 5 באוקטובר 2018
2
8
6 בספטמבר 2019 6 בספטמבר 2019
3
8
13 במרץ 2020 13 במרץ 2020
4
8
18 ביוני 2021 18 ביוני 2021

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אליטה בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]