אליטה (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אליטה
Élite
סוגה מותחן
דרמת נעורים
יוצרים קרלוס מונטרו
ודריו מאדרונה
בימוי רמון סלזאר
שחקנים מריה פדרזה
איצן אסקמייה
מיגל ברנרדו
מיגל הראן
חיימה לורנטה
אלברו ריקו
ארון פייפר
מינה אל חמני
אסתר אקספוסיטו
עומר איוסו
דנה פאולה
חורחה לופז
קלאודיה סאלאס
ג'ורג'ינה אמורוס
סרחיו מומו
לייטי סנה
קרלה דיאז
מרטינה קרידי
מאנו ריוס
פול גרנץ'
אנדרס ולנקוסו
דייגו מרטין
ולנטינה סנרה
אנדרה למוליה
קרלוטו קוטה
ארץ מקור ספרד
שפות ספרדית
מספר עונות 7 (עונה 8 בפיתוח)
מספר פרקים 56
הפקה
מפיק קרלוס מונטרו
ודריו מאדרונה
הפצה נטפליקס
מוזיקה לוקאס וידאל
אורך פרק 45 דקות
שידור
רשת שידור נטפליקס
תקופת שידור מקורית 5 באוקטובר 2018 – הווה
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף התוכנית ב-IMDb

"אליטה" (בספרדית: Élite; מעוצב E L I T Ǝ) היא סדרת טלוויזיה מסוגת מתח-דרמת נעורים ספרדית שנוצרה עבור נטפליקס בידי קרלוס מונטרו ודאריו מדרונה. הסדרה מתרחשת בלאס אסינאס, בית ספר תיכון עילית בדיוני, ועוסק סביב היחסים בין שלושה תלמידים מתבגרים ממעמד הפועלים שנרשמו לבית הספר באמצעות תוכנית מלגות לבין חבריהם העשירים לכיתה. הסדרה כוללת צוות אנסמבל. רבים מצוות השחקנים הופיעו בעבר בסדרות אחרות של נטפליקס שהופקו או הופצו בספרד ובאמריקה הלטינית.

הסדרה "אליטה" חוקרת מושגים ונושאים הקשורים לדרמות נוער, אך מציגה גם נושאים מתקדמים יותר וצדדים אחרים, לצד העלילה שלה. אותם הנושאים נחשבים לעיתים קרובות למיניים ומגוונים. מבחינה מבנית, הסדרה משתמשת בעלילת פלשפורוורד הכוללת אלמנט מסתורי, כאשר כל עונה מתרחשת בשני קווי זמן (האחד של אירוע שקרה בעבר והשני של המציאות בהווה).

העונה הראשונה, המורכבת משמונה פרקים, הופצה לנטפליקס ב-5 באוקטובר 2018. היא זכתה לביקורות חיוביות מטעם המבקרים והקהל כאחד, כאשר רבים שיבחו את הסדרה והגדירו אותה כ"גילטי פלז'ר". זאת, תוך ששיבחו את תסריטה, המשחק והעובדה שהיא כוללת נושאים "בוגרים" ו"מורכבים". באוקטובר 2018, הסדרה חודשה לעונה שנייה, שהופצה ב-6 בספטמבר 2019. עונה שלישית הוכרזה באוגוסט 2019 והופצה ב-13 במרץ 2020. במאי 2020 ופברואר 2021, נטפליקס חידשה את הסדרה לעונה רביעית וחמישית. העונה הרביעית הופצה ב-18 ביוני 2021, בעוד שהעונה החמישית הופצה ב-8 באפריל 2022.[1] באוקטובר 2021, נטפליקס חידשה את הסדרה לעונה שישית והיא יצא ב-18 בנובמבר 2022.[2] ב-25 באוקטובר 2022, אישרה נטפליקס שהסדרה תחודש לעונה שביעית, כשהכוכב המקורי עומר איוסו יחזור לעונה זו.[3] ב-19 ביולי 2023, הוכרזה כי הסדרה תחודש לעונה השמינית,[4] כאשר מינה אל חמני תשוב לסדרה בתפקידה כנדיה שנאה.[5]

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי שבית הספר הישן שלהם נהרס, שלושה חברים ממעמד הפועלים – סמואל (איצן אסקמייה), נדיה (מינה אל חמני) וכריסטיאן (מיגל הראן) מקבלים מלגות ללמוד בבית הספר הפרטי לאס אסינאס, שנחשב ל"יוקרתי" ביותר בספרד. המלגות ממומנות על ידי חברת הבנייה שבאשמתה נהרס בית הספר השני.

תחילה, השלושה לא מוצאים את מקומם בבית הספר והתלמידים העשירים מתנכלים להם. עד מהרה, סמואל מתחבר למרינה (מריה פדרזה) המרדנית, שאביה המושחת עומד בראש חברת הבנייה. נדיה מתקרבת לאחיה הכריזמטי והשחצן של מרינה, גוזמן (מיגל ברנרדו). חברתו של גוזמן, לוּ (דנה פאולה) מאתגרת את גוזמן לשכב עם נדיה ולקחת את בתוליה. כריסטיאן מתערבב עם הזוג האליטיסטי קרלה (אסתר אקספוסיטו) ופולו (אלברו ריקו) והשלושה הופכים למעין שלישייה פוליאמורית.

מחוץ לבית הספר, אחיה של נדיה, עומר (עומר איוסו) נמצא בארון ומוכר סמים בסתר כדי להרוויח מספיק כסף ולהתרחק ממשפחתו השמרנית. הוא מתחבר לבנה של מנהלת בית הספר, אנדר (ארון פייפר), שהוא גם חברם הטוב של גוזמן ופולו. עומר ואנדר מתחילים מערכת יחסים סודית. מרינה מתחילה לצאת עם סמואל אך היא גם מנהלת רומן עם אחיו הגדול, נאנו (חיימה לורנטה לופז) שיצא לא מזמן מהכלא ויש לו לא מעט חובות.

במהלך העונה, משולבים הבזקים לעתיד אשר חושפים שאחת מהדמויות הראשיות נרצחה ומתארים את תשאול חבריה ומכריה על ידי המשטרה.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלושה תלמידים חדשים מגיעים לבית הספר – קאייטנה (ג'ורג'ינה אמורוס), ולאריו (חורחה לופז) ורבּקה (קלאודיה סאלאס). קאייטנה היא נערה ענייה שקיבלה מלגה לבית הספר, אך מעמידה פנים שהיא עשירה ומיוחסת כדי להתחבב על בנות כמו לוּ וקרלה. ולאריו הוא אחיה למחצה של לוּ אשר חזר אחרי שהות בפנימייה ומנהל איתה רומן אסור. רבּקה היא נערה מרדנית ובת לאמא עשירה, אך הכסף שלה מגיע ממקומות מפוקפקים ולא ברורים.

גוזמן מתקשה להתמודד עם הרצח שהתרחש ופונה לאלימות ואלכוהול. לוּ נואשת להיות לו לכתף אך הוא נמשך יותר ויותר לנדיה. עומר יוצא מהארון ומגורש מביתו, ואנדר מתקשה להכיל את זה. קרלה מתרחקת מפולו ומוצאת את עצמה מתקרבת לסמואל, אך יש לו מניעים נסתרים. פולו, מצידו, מוצא נחמה אצל קאייטנה. סמואל ונדיה מתחברים עם הנערה החדשה, רבּקה, שמתאהבת בסמואל באופן חד-צדדי.

ההבזקים לעתיד בעונה הזאת חושפים שאחד התלמידים בלאס אסינאס נעלם וכולם מחפשים אחריו.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

זוהי השנה האחרונה ללימודים. גוזמן וסמואל ממררים את החיים של פולו. פולו מנסה להתעלם ולהמשיך הלאה עם קאייטנה, שנאחזת בו ובעושרו על אף מעשיו. אביהם של ואלריו ולו מנשל את שניהם אחרי שגילה על הרומן שלהם. ואלריו עובר לגור עם סמואל ולוּ נאלצת להילחם מול נדיה על מלגה לאוניברסיטה.

קרלה חוזרת בה מעדותה נגד פולו, בלחץ אביה. הוא מכריח אותה לצאת עם התלמיד החדש יראי (סרחיו מומו) בשביל הכסף שלו. נדיה מתחילה לצאת עם התלמיד החדש מאליק (לייטי סנה). רבּקה נכנסת עמוק יותר לעסקים הלא חוקיים של אמא שלה אחרי שהיא נכנסת לכלא. אנדר מגלה שהוא חולה בסרטן ומתקשה לשתף את עומר.

ההבזקים לעתיד חושפים שתלמיד מהחבורה נרצח במסיבת סיום הלימודים.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם הגעתו של מנהל חדש וילדיו – ארי (קרלה דיאז), מנסיה (מרטינה קרידי) ופטריק (מאנו ריוס) – מגיעה תעלומה חדשה לאחר שארי נמצאת קרוב למוות. שנת לימודים חדשה בלאס אסינאס, כמו גם מנהל חדש (דייגו מרטין), אחד מאנשי העסקים החזקים באירופה, שמוכן להביא למוסד שיטות ניהול חדשות. את שלושת ילדיו (דיאז, קארידי, וריוס) נהגים תמיד לעמוד על דרכם ולקבל מה שהם רוצים מתי שהם רוצים, לא משנה מי ייפול, ומי יסכן את החיים.

אמבר לוסיד הופיעה ככוכב-אורח.

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר מותו של ארמנדו (אנדרס ולנקוסו) בידי גוזמן, סמואל ורבּקה שומרים על האמת על מה שקרה מכולם, כולל החבר הטוב ביותר שלהם, עומר. כלומר, עד שגופתו של ארמנדו מתגלה וגורמת לשרשרת של שינויים באירועים שמפרקים את מערכות היחסים שלהם ומשנה את חייהם לנצח. בהבזקים לעתיד, גופתו של סמואל מתגלה צפה בבריכת שחייה, כאשר כל עלילה מובילה כיצד זו הגיעה לשם ומגלה מה באמת קרה. כמו כן, שני סטודנטים חדשים – איסדורה (ולנטינה סנרה) ואיוון (אנדרה למוליה) – מתחילים ללמוד בלאס אסינאס ויוצרים קשרים עם הכיתה הנוכחית של הסטודנטים ובעיקר עם פיליפ (פול גרנץ') ופטריק, אך חלק ממערכות היחסים הללו מתגלות כקטלניות יותר מאחרות.

עונה 6[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמה חודשים לאחר מותו של סמואל בידי בנג'מין, האחים ארי, פטריק ומנסיה נאלצים לחזור ללאס אנסיאינס לשנתם האחרונה, שם הם נפגשים שוב עם איוון ואיסדורה. את פניהם מקבלים כמה תלמידים חדשים: ניקו, רוסיו, דידאק ושרה, יחד עם החבר של שרה, ראול. ישנם אירועים טרגיים המתרחשים בעונה, הצדק שאיסדורה מנסה להשיג, מערכת היחסים הקשה בין שרה לראול, ארי ובעיות האלכוהול שלה ובמיוחד מותו של קרוז, אביו של איוואן, תעלומת העונה - מי פגע באיוואן עם מכונית והכניס אותו לתרדמת?

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוסטר העונה הראשונה.
 • מרינה נונייר (מריה פדרזה) (עונה 1): אחות של גוזמן. נשאית HIV. בת זוגו של סמואל ואז של נאנו. נכנסת ממנו להיריון והם מחליטים לברוח ביחד. נרצחת בעונה הראשונה על ידי פולו.
 • סמואל (סמו) גרסיה (איצן אסקמייה) (עונות 1–5, סרטים קצרים): אחד משלושת התלמידים החדשים בבית הספר, שהגיעו על תקן מלגה. אחיו של נאנו. מתאהב במרינה ומאוחר יותר בקרלה. נפרד מקרלה. בעונה הרביעית מנהל רומן עם ארי מאחורי גבו של גוזמן. עזר לגוזמן להיפטר מגופתו של ארמנדו והשליך אותה לאגם עם גוזמן ורבה. הוכה ונרצח על ידי בנחמין בסוף העונה החמישית מותו הוכרז בתחילת עונה 6.
 • גוזמן נונייר (מיגל ברנרדו) (עונות 1–4, סרטים קצרים): אחיה הלא ביולוגי של מרינה שאומץ בילדותו והריו הביולוגיים מתו ממנת יתר. בזוגיות עם לו אך מתאהב בנדיה. בעונה הרביעית נפרד מנדיה ונמצא בזוגיות עם ארי. רצח את ארמנדו והשליך אותו לאגם. בסוף העונה הרביעית נסע לטיול עם אנדר.
 • כריסטיאן ורלה (מיגל הראן) (עונה 1–2): אחד משלושת התלמידים החדשים בבית הספר, שהגיעו על תקן מלגה. מתערבב בזוגיות של קרלה ופולו ומנהל איתם שלישייה. בעונה השנייה חושד בפולו וקרלה וכתוצאה מכך אבא של קרלה פוגע בו.
 • פרננדו (נאנו) גרסיה (חיימה לורנטה) (עונות 1–2): אחיו הגדול של סמואל שהשתחרר מהכלא. מתאהב במרינה. היה חשוד ברצח מרינה וזוכה מאשמה לאחר שהתגלה שפולו רצח אותה.
 • לאופולדו (פּוֹלוֹ) בנבנט ויאדה (אלברו ריקו) (עונות 1–3): בן זוגה של קרלה ומאוחר יותר של קאייטנה, רצח את מרינה בעונה הראשונה ונרצח בעונה השלישית על ידי לוּ. ביסקסואל.
 • אנדר מוניוס (ארון פייפר) (עונות 1–4, סרטים קצרים): בנה של המנהלת ושחקן טניס שנאבק עם זהותו המינית. מתאהב בעומר. בעונה השלישית התגלה כחולה סרטן ומתחיל לעבור כימותרפיה. בעונה הרביעית ברומן עם פטריק אך בסוף חוזר לעומר לפרק זמן קצר לפני שנסע לטיול עם גוזמן.
 • נדיה שאנה (מינה אל חמני) (עונות 1–4, עונה 8, סרטים קצרים): אחת משלושת התלמידים החדשים בבית הספר, תלמידה מצטיינת שהגיעה על תקן מלגה. מוסלמית שמתחילה קשר עם גוזמן. נפרדה מגוזמן מכיוון שלא יכלה לנהל קשר מרחוק אחרי שנסעה לניו יורק.
 • קרלה רוסון קלרוגה (אסתר אקספוסיטו) (עונות 1–3, סרטים קצרים): בת זוגו של פולו. נדלקת על כריסטיאן ומצרפת אותו לזוגיות שלה. בעונה השנייה מתאהבת בסמואל. נפרדה מסמואל.
 • עומר שאנה (עומר איוסו) (עונות 1–5, 7–8, סרטים קצרים): אחיה של נדיה. סוחר סמים. הומו בארון, מתאהב באנדר. בעונה השלישית ברומן עם מאליק ובעונה הרביעית נדלק על פטריק. בסוף חוזר לאנדר עד שנסע לטיול עם גוזמן. עוזר לבילאל למצוא עבודה. עוזב לאחר מותו של סמואל.
 • לוּקרסיה (לוּ) מונטסינוס הנדריך (דנה פאולה) (עונות 1–3): בת זוגו של גוזמן. מניפולטיבית ותככנית. גרמה לגוזמן לפתות את נדיה, ובעקבות כך נפרדו. בעונה השנייה חזרו ונפרדו שוב. רצחה את פולו בעונה השלישית.
 • ולריו מונטסינוס רוחאס (חורחה לופז) (עונות 2–3): אחיה למחצה הצ'יליאני של לו. הוא נרקומן, אוהב לחגוג, ויעשה הכל למען לו, איתה הוא מגלה עריות. בסופו של דבר הוא מתיידד עם נדיה. בסוף העונה השלישית הוא גורש בגלל שהיה מעורב במכירת הסמים של רבקה בבית הספר, אך במקום לחזור הוא ממונה על ידי קרלה להיות אחראי על היקבים של אביה בזמן שהיא לומדת בלונדון.
 • רבּקה (רבּה) דה בוֹרמוּחו אוואלוס (קלאודיה סאלאס) (עונה 2–5, סרטים קצרים): נערה חדשה בבית הספר שעושרה מגיע ממקורות מפוקפקים. מתאהבת בסמואל. מתאהבת במנסיה ומתגלה כביסקסואלית. עוזבת לאחר מותו של סמואל ונפרדת ממנסיה.
 • קאייטנה גרחרה פנדו (ג'ורג'ינה אמורוס) (עונה 2–5, סרטים קצרים): נערה חדשה בבית הספר. מתחזה לעשירה אך למעשה היא בתה של המנקה והיא בבית הספר על תקן מלגה. מפתחת רומן עם הנסיך פיליפ אך לא הסתיים טוב.
 • מאליק דיאלו (לייטי סנה) (עונה 3): תלמיד מוסלמי עשיר שמראה עניין בנדיה אך מתגלה כגיי ומתאהב בעומר.
 • יראי אנגונגה (סרחיו מומו) (עונה 3): תלמיד לשעבר בבית הספר שחזר אחרי היעדרות של שלוש שנים. היה בעברו קורבן לשיימינג. מאוהב בקרלה.
 • אריאדנה (ארי) בלאנקו קומרפורד (קרלה דיאז) (עונה 4–6): אחותו התאומה של פטריק ואחותה הגדולה של מנסיה, נקלעה למערכת יחסים בין סמואל לגוזמן. ארי הוכתה על ידי ארמנדו ויצאה בחיים לאחר שהייתה במצב אנוש. משתמשת באלכוהול כמנגנון הגנה מופרז. נכנסת להריון מאיוון ועושה הפלה.
 • מנסיה בלאנקו קומרפורד (מרטינה קרידי) (עונה 4–6): אחותם הצעירה של ארי ופטריק, היא יוצרת מערכת יחסים עם רבקה בזמן שהיא עובדת גם כזונה בשביל ארמנדו כדי להרוויח כסף. מנסה לעזור לשרה עם מערכת היחסים האלימה שלה עם ראול.
 • פטריק בלאנקו קומרפורד (מאנו ריוס) (עונה 4–6): אחיה התאום של ארי ואחיה הבכור של מנסיה היוצר קשר עם עומר ואנדר. חווה בעיות עצבים והתקפי זעם. בן זוגו של איוון לשעבר.
 • בנחמין בלאנקו קומרפורד (דייגו מרטין) (עונה 4–6): מנהל בית הספר החדש ואביהם של פטריק, ארי ומנסיה. מכה ורוצח את סמואל בסוף העונה החמישית לאחר ויכוח.
 • פיליפ פלוריאן פון טריזנברג (פול גרנץ') (עונה 4–5): נסיך שיוצר מערכת יחסים עם קאייטנה. היורש הישיר לכס המלוכה של נסיכות מרכז אירופה. חווה בעיות דחף וסטייה.
 • ארמנדו דה לה אוסה (אנדרס ולנקוסו) (עונה 4–5): המאהב המבוגר של מנסיה, ששכר אותה לקיים יחסי מין איתו. נהרג על ידי גוזמן בעזרת אקדח זיקוקים ולאחר מכן נזרק לאגם.
 • איסדורה ארטיניאן (ולנטינה סנרה) (עונה 5–8): תלמידה חדשה, די ג'יי מאוד מפורסמת, המחזיקה בהמון מועדונים באיביזה, מכורה לקטמין, תומכת בפיליפ בפרשיות האונס שלו, במהלך העונה נאנסת על ידי 3 תלמידים.
 • איוון קרוואלו (אנדרה למוליה) (עונה 5–8): התלמיד החדש, אבא שלו שחקן כדורגל מפורסם הנהרג בעונה 6 על נטייתו המינית. כתומאה ממות אביו מאשים את פטריק בכך ונפרד ממנו. נדרס על ידי שרה בסוף העונה.
 • קרוז קרוואלו (קרלוטו קוטה) (עונות 5–7): אביו של איוון, שחקן כדורגל המסתיר את האמת על המיניות שלו ועל מערכת היחסים שלו עם פטריק. הוא נרצח באכזריות בעונה 6 על ידי הומופובים לאחר שיצא בפומבי.
 • בילאל איברהים (אדם נורו) (עונה 5–6): נמצא ליד האגם על ידי עומר המנסה לעזור לו למצוא עבודה. תלמיד חדש, מלצר במועדון של איסדורה, מתאהב בארי אך לבסוף מתאהב ברוסיו.
 • הוגו מולר (גיירמו קמפרה) (עונות 5–6): אחד האנסים של איסדורה שמתאמץ מאוד כדי לברוח מהאמת. הוא נעצר יחד עם אלקס וחאבייר, שהזעיקו את המשטרה, לאחר שניסה לאנוס בחורה אחרת.
 • חאבייר (איגנסיו קרסקאל) (עונה 5–6): אחד האנסים של איסדורה. חבר ילדות של דידאק, שבניגוד לחבריו חש חרטה רבה, מה שמוביל לכך שהוא מודה באשמה בסוף העונה ונעצר. רוסיו קעקעה אותו בגב עם הכיתוב "סוטה".
 • אלחנדרו "אלקס" דיאז (מארק בונין) (עונה 5–6): עוד אחד מהאנסים של איסדורה וחברו הנאמן של הוגו. הוא נעצר יחד עם הוגו וחאבייר, שהזעיקו את המשטרה, לאחר שניסה לאנוס בחורה אחרת.
 • שׂרה (כרמן ערופאת) (עונה 6–8): תלמידה חדש, ולוגרית שמגיעה לבית ספר כדי לפרסם אותו ולהראות את השם הטוב שלו ביחד עם בן זוגה ראול המכה אותה. פגעה באיוון עם מכוניתו של פטריק בטעות ומאשימה ביחד עם ראול את מנסיה.
 • ראול (אלכס פסטרנה) (עונה 6–7): תלמיד חדש, ולוגר המפרסם ביחד עם שרה את בית הספר, בינו לבין שרה מערכת יחסים רעילה כיוון שראול אלים, שתלטן ומניפולטיבי כלפיה. עוזר לשרה לאחר שדרסה את איוון ומפיל הכל על מנסיה.
 • דידאק (אלברו דה חואנה) (עונה 6–7): תלמיד חדש, מלצר במועדון של איסדורה, נאבק בין החברות שלו עם חאבייר לאיסדורה. ישנה יריבות בין משפחתו לבין משפחתה של איסדורה. מאוהב באיסדורה.
 • ניקולאס "ניקו" פרננדס דה ולסקו ויוורוס (אנדר פוץ') (עונה 6–8): תלמיד חדש, טרנסג'נדר, מתאהב בארי ועוזב את סופיה. מתלבט אם לעשות את הניתוח שישנה אותו סופית.
 • רוסיו (אנה בוקסה) (עונה 6–7): תלמידה חדש, מאומצת בידי הורים "לבנים", אך מגדירה את עצמה אפריקאית, איפה שהוריה הביולוגיים נמצאים. מאוהבת בבילאל ומקנאה בארי על כך שבילאל מאוהב בה. היא ובילאל ביחד בסוף עונה 6.
 • סוניה (נדיה אל סעידי) (עונה 6–8): בת זוגו של ניקו. היא מתקרבת מאוד לארי ותומכת בה לעשות הפלה, תוך שהיא מלווה אותה לאורך כל הדרך באותה התקופה. היא בחורה רגישה וידידותית שנראית בעיקר נותנת תמיכה רגשית לאנשים. לאחר הפרידה מניקו בסוף עונה 6, מתעוררת בהם כמיהה עזה לאהבה חוזרת בעונה 7. היא גם מתקרבת מאוד לעומר, ועוזרת לו עם הפרויקט שלו.

סקירת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונהפרקיםהוזרמה לראשונה
188 באוקטובר 2018
286 בספטמבר 2019
3813 במרץ 2020
4818 ביוני 2021
588 באפריל 2022
6818 בנובמבר 2022
7820 באוקטובר 2023

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אליטה בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ 'Élite': Ya hay fecha para la quinta temporada con nuevos alumnos, La Vanguardia, ‏2022-03-14 (בספרדית)
 2. ^ Jamie Lang,John Hopewell, Jamie Lang, John Hopewell, Netflix Confirms ‘Elite’ Will Return for Season 6, Unveils Cast for ‘Bird Box’ Adaptation, Variety, ‏2021-10-28 (באנגלית אמריקאית)
 3. ^ https://twitter.com/elitenetflix/status/1584892546987065345?s=46&t=z0hPWnXB3zqsrPrRrRh_kw
 4. ^ "La serie 'Élite' se despedirá definitivamente en Netflix tras 8 temporadas". 6 ביולי 2023. נבדק ב-6 ביולי 2023. {{cite web}}: (עזרה)תחזוקה - ציטוט: url-status (link)
 5. ^ "'Élite' prepara su temporada 8, prevista como la última y definitiva y con regreso de Mina El Hammani". 6 ביולי 2023. נבדק ב-6 ביולי 2023. {{cite web}}: (עזרה)תחזוקה - ציטוט: url-status (link)