גאליס - המסע לאסטרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
גאליס - המסע לאסטרה
כרזת הסרט הרשמית
כרזת הסרט הרשמית
מבוסס על גאליס
בימוי עודד רז
הפקה יוני פארן
תסריט עידו דרור
דוד דהן
עריכה יובל שר
שחקנים ראשיים תובל שפיר
אליאנה תדהר
דניאל מורשת
נוה צור
שירן סנדל
מוזיקה עידו ריבלין
דניאל מרקוביץ'
צילום שי גולדמן
מדינה ישראל
אולפן דורי מדיה דרסט
הקרנת בכורה 7 באוגוסט 2014
משך הקרנה 95 דקות
שפת הסרט עברית
סוגה פנטזיה, אקשן והרפתקאות
תקציב 5 מיליון ש"ח
הכנסות כ-220 אלף כרטיסים (8 וחצי מיליון שקלים)
פרסים היה מועמד לפרס אופיר.
סרט הבא גאליס - קונקט (2016)
דף הסרט ב-IMDb

גאליס - המסע לאסטרה הוא סרט הרפתקאות, אקשן ופנטזיה אשר מבוסס על סדרת הטלוויזיה המצליחה "גאליס" של חברת דורי מדיה דרסט, ערוץ הילדים ו-HOT. את הסרט יצרו במאי הסדרה עודד רז ותסריטאי הסדרה דוד דהן ועידו דרור. עלילת הסרט עוסקת בדמויות הראשיות מהסדרה - יונתן, דני, ליעם, הוגו ויולי. הסרט יצא לבתי הקולנוע ב-7 באוגוסט 2014 ובסוף השבוע הראשון שלו מכר כ-50,000 כרטיסים, הוא הסרט הנצפה ביותר ברשת "סינמה סיטי". בעקבות הצלחת הסרט הוציאו מגזין מיוחד לסרט, ומספר של מוצרים כגון: מחברת של הסרט, קלסר של הסרט, די.וי.די של הסרט ועוד. לסרט יצא אף שיר נושא מיוחד הנקרא "כמו כל יום" בביצוע עידן חביב.

ב-11 במאי 2016, ערוץ הילדים ב-HOT וב-yes הקרינו את הסרט בבכורה בערוץ. למחרת, יום העצמאות, הוקרן הסרט פעם נוספת. ב-3 באוקטובר אותה שנה הסרט הוקרן בערוץ 2.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשיא תהילתו, נקלע יונתן (תובל שפיר) להרפתקה באסטרה - עולם פוסט-אפוקליפטי הנשלט בידי שליט אכזרי בשם אגיר. בעולם הקשוח וחסר הרחמים בו אין לו מעריצות או פמליה מחניפה, הופך יונתן להרמס "המיועד" ונאלץ להוכיח מי הוא ומה הם כוחות ההישרדות שלו, ויוצא בראש קבוצת המורדים להציל את אסטרה מידי השליט האכזר, שמאוחר יותר, בסיום הסרט, מתגלה כהרמס. המפגש עם חבריו הישנים ועם טיקה (אליאנה תדהר) – כפילתה של דני ביקום המקביל ואהובתו המיתולוגית מלמד אותו שיעור על הנהגה, חברות, ובעיקר על אהבה.

הדמויות והשחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמות בגאליס דמות באסטרה שם השחקן/ית תיאור הדמות
יונתן מיטרני יונתן מיטרני\הרמס תובל שפיר
  • יונתן- גיבור הסרט הראשי. בתחילת הסרט מתגלה כי דני חברתו נפרדה ממנו. עובר לעולם המקביל אסטרה. שם פוגש את הדמויות אלטר אגו של חבריו מכדור הארץ- טיקה טורסו זויה והודור. הוא יוצא איתם למסע באסטרה כדי להציל אותם משלטון אגיר ומצבאו. במהלך הדרך הוא מתמודד עם ההשלכות שלו/של הרמס והוא לומד על עצמו ערכים חדשים על אהבה חברויות ומי הוא בעצם. בסוף הסרט החברים מגלים כי הוא לא הרמס אלא יונתן ועוזרים לו להשלים את משימתו. לבסוף הורג את הרמס (הוא השמיד את אגיר ועלה לשלטון) וחוזר לעולם שלו. שם חוזר לדני ונהיים שוב בני זוג.
  • הרמס- הכפיל של יונתן בעולם המקביל. היה חבר בספטימה וגם בן זוגה של טיקה. יצא להביס את אגיר ולא חזר. חבריו בספטימה חשבו שהוא מת. רק בסוף הסרט מתברר כי הוא עלה לשלטון והביס את אגיר. לבסוף מביס אותו בקרב מראות ומציל את טיקה ממנו
דני רובין טיקה אליאנה תדהר הכפילה של דני מעולם המקביל. הייתה בת זוגו של הרמס ונפרדה ממנו והפכה להיות בת זוגו של טורסו. היא היחידה שהאמינה שהרמס עדיין חי והוא עדיין יציל אותם. לאחר שיונתן הגיע חזרו לה בקצת רגשותיה והם התנשקו. טורסו ויונתן רבים עליה. מוכנה להציל את חבריה מפניה. נפגעה מהירייה של אחד מהחייל בצבא של טראלאן וחבריה חשבו שמתה. בסוף הסרט גילו שהיא חיה והאמינה כי יונתן הוא יונתן.
ליעם בן בסט טורסו דניאל מורשת הכפיל של ליעם בעולם המקביל. היה חברו הטוב של הרמס. ולאחר שנעלם נהייה בן זוגה של טיקה וחשב שהרמס הוא בוגד. במהלך הסרט חושב שיונתן הוא הרמס והם מתקוטטים ורבים על טיקה. לאחר שמבין כי יונתן הוא יונתן הוא בוטח בו ואף עוזר לו להביס את אגיר. חוזר להיות בן זוגה של טיקה לאחר שמתגלה כי היא אינה מתה.
יולי סער זויה שירן סנדל הכפילה של יולי בעולם המקביל. בספטימה היא המדענית ומייצרת את הנשק וגם רופאה. אוהבת להתעסק באלכמיה סוג 17. מאוהבת להודור ובמהלך הסרט מנסה לגרום לו להסתכל עליה. בסוף הסרט היא נחטפת על ידי טיטו שמאיים להרוג אותה אך הודור מציל אותה והם מתחבקים ואף משמידים את המפעלים.
הוגו הודור נוה צור הכפיל של הוגו בעולם המקביל. הוא בן האדם הכי חזק באסטרה והיחיד שהצליח לברוח מהמפעלים. אהובתו דיארה נרצחה על ידי טארלאן ובגלל זה מצטרף לחבורה במטרה לנקום את מותה. בסוף הסרט מבין כי נקמתו לא תחזיר את אהובתו לחיים ומתחבר עם זויה. לבסוף גם הורג את טארלאן.
- טארלאן הנרי דוד באסטרה היה מנהל כח העבודה של המפעלים והרמס מינה אותו להיות ראש הצבא שלו. רצח את דיארה אהובתו של הודור. בסוף הסרט הודור מצליח להגיע עליו ואף לאיים עליו ברצח אך הוא מצליח לברוח. לבסוף הודור הורג אותו.
- טיטו איצ'ו אביטל הוא עוזרו של טארלאן. עזר לטארלאן לברוח מהודור בכך שאיים על הודור שאם לא ישחרר את טארלאן הוא יפוצץ את זויה עם הפצצות שהיא יצרה בשביל לפוצץ את המפעלים. נפצע מתחבולה של הודור.
- דיארה ליאת אזר אהובתו של הודור אשר נרצחה על ידי טארלאן ומאז הודור מנסה לנקום את מותה.

הצלחת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

"גאליס המסע לאסטרה" זכה להצלחה רבה וביקורות חיוביות רבות. הסרט מכר בסופ"ש הראשון שלו בקולנוע כ- 50,000 כרטיסים ולבסוף הגיע למכירה של כ- 200,000 כרטיסים ונחשב לשובר קופות של שנת 2014. הסרט הועמד ל"פרס אופיר" בעקבות הצלחת הסרט הוצאה הודעה רשמית ממדיה פארן כי בשנת 2016 יצא סרט המשך, שלא יתקשר לעלילה של סרט זה. הסרט נקרא גאליס: קונקט ויצא לאקרנים ב-14 באפריל 2016.

סרט המשך[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרט ההמשך יצא ב-14 באפריל 2016 ונקרא "גאליס - קונקט". עלילת הסרט שונה מעלילת "גאליס - המסע לאסטרה" ולא מתרחשת באותו עולם, אך כן מתרחשת בעולם מקביל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]