תובל שפיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תובל שפיר
Tuval.JPG
תובל שפיר בטקס נבחרי הילדים, 2013
תאריך לידה 21 בינואר 1993 (בן 23)
מקום לידה ישראל
פרסים זוכה שחקן השנה ב"טקס נבחרי הילדים״ בין השנים 2012–2015
דמות ידועה בן-בן דרור (השמיניה)
יונתן מיטרני (גאליס והחולמים)
יובל פרנקו (פצועים בראש)
עיסוקים אחרים מדבב

תובל שפיר (נולד ב-21 בינואר 1993) הוא מדבב ושחקן טלוויזיה וקולנוע ישראלי.

תובל שפיר, 2011

קורות חייו

תובל שפיר נולד בשנת 1993 בתור האח הבכור במשפחה. כבר כילד התאהב במשחק ובדיבוב והחל לדבב בסדרות וסרטים וללמוד תיאטרון ופיתוח קול.

קריירת משחק

בשנת 2004 שיחק שפיר בקלטת הילדים "סבא טוביה - סיפורים כיד המלך". בשנים 2005 - 2007 השתתף שפיר במשך שלוש עונות בסדרת הטלוויזיה "השמיניה", בתפקיד בן-בן דרור. בשנת 2007 השתתף בתוכנית הראיונות לילדים "שיחה צפופה" ובתוכנית האקטואליה לילדים "המהדורה" בערוץ הראשון.

בשנת 2009 השתתף שפיר בסדרה "נשרים" של ערוץ "לוגי" בתור האח הגדול של שחר. בשנת 2010 הופיע בתפקיד ראשי בסרטו של אבי נשר, "פעם הייתי", בו גילם את אריק, נער חיפאי בן 15 שמתחבר לשדכן ניצול שואה (אדיר מילר). בשנת 2011 גילם שפיר את יונתן מיטרני - הדמות הראשית בסדרת הטלוויזיה "החולמים", סדרה של HOT המשודרת בערוץ הילדים. בסוף שנת 2011 זכה יחד עם אליאנה תדהר בתואר "זוג השנה" על משחקם בסדרה "החולמים" בטקס נבחרי הילדים בערוץ הילדים.

בשנת 2011 הוא השתתף בפסטיגל ושם שר שיר תחרות עם אליאנה תדהר בשם "הילדים של העתיד" שזכה במקום הראשון. משנת 2012 חזר לגלם את יונתן מיטרני ב"גאליס", סדרת בת של "החולמים", המשודרת בערוץ הילדים עד היום. גם בשנת 2012 השתתף בפסטיגל, שם ביצע את השיר "זה הזמן לקפוץ" שזכה במקום השני. ובסוף שנת 2012 זכה בתואר "שחקן השנה" בטקס נבחרי הילדים בערוץ הילדים.

בשנת 2013 החל להשתתף בסדרה "פצועים בראש" שאותה כתבו חנן סביון וגיא עמיר. וחזר שוב לבימת ה- X פסטיגל בתפקיד "טייפון"- יסוד הרוח והופיע עם השיר "אם רק נקשיב לרוח" שזכה במקום השני. בקיץ 2013 לקח חלק במופע של גאליס לצד חבריו מהסדרה אליאנה תדהר, דניאל מורשת, דניאל גד, שירן סנדל וליאור כהן. בסוף שנת 2013 זכה בפעם השנייה בתואר "שחקן השנה" בטקס נבחרי הילדים על משחקו בסדרה גאליס.

בשנת 2014 חזר להשתתף בעונה הרביעית של גאליס והשתתף בסרט של גאליס; "גאליס - המסע לאסטרה" בתור יונתן/הרמס. בסוכות 2014 שיחק במופע השני של גאליס (איי לאב גאליס) ביחד עם אליאנה תדהר דניאל מורשת ועוד. הוא גם השתתף ב-משחקי הפסטיגל 2014 כטקטיקו הלמור החי בחצי הכחול של כוכב אואזיס, כוכב רחוק אלפי שנות אור מכאן. שם הוא שר את שיר התחרות "להיות מוכן תמיד בזמן" שזכה במקום השלישי. בסוף שנת 2014 זכה בפעם השלישית ברציפות בתואר "שחקן השנה" בטקס נבחרי הילדים בערוץ הילדים.

במהלך שנת 2015 חזר להצטלם לעונתה השנייה של הסדרה "פצועים בראש" והחל לצלם את סרט הקולנוע השני לסדרה גאליס שעתיד לצאת לאקרנים בפסח 2016. במהלך אותה שנה התארח בכמה מופעים של המופע "לוקחים את הזמן" שאותו מציגות חברותיו מהסדרה "גאליס", אליאנה תדהר ורוני דלומי ביחד עם לי בירן. בחנוכה 2015 לקח חלק במופע הקוסם! שיצר אותו היוצר, אורי פסטר וישחק את "פחפח איש הפח" לצד ישראל קטורזה, טל מוסרי, שיר מורנו ואחרים. בחודש ספטמבר של 2015 זכה בתואר "שחקן השנה" בפעם הרביעית ברציפות בטקס נבחרי הילדים בערוץ הילדים. בשנת 2016 הוא הצטרף למופע "יצא משליטה" שביים אותו דני קרפל שיעלה בחודש אפריל וישחק לצידם של עדי הימלבלוי, גאיה שליטא כץ, נוה צור ועוד. בחודש מרץ של 2016 חזר לצלם את העונה השביעית והאחרונה של הסדרה גאליס.

קריירת דיבוב

במהלך השנים דיבב שפיר בסרטים ובתוכניות טלוויזיה רבות. בהן, סדרות האנימה של "דרגון בול זי", "אוזי ודריקס", "סיפורי כתם שמש - של מי הביצה הזאת?", "מעבר ליער", "עידן הקרח 2: נמסים מצחוק", "גיבור על נמלים", ו"דואל מאסטרס".

בשנת 2006 דיבב שפיר בתוכנית המצוירת "ביל הקטן" ששודרה בערוצים ערוץ הופ!, ערוץ ניקלודיאון וניק ג'וניור. בשנים 20062007 דיבב שפיר בתוכנית המצוירת "טום" שעלתה לשידור בערוץ לוגי. בין השנים 20062008 תרם שפיר את קולו כאשר דיבב בתוכנית המצוירת "נארוטו" ששודרה בערוץ הילדים.

בשנת 2007 גילם שפיר דמויות שונות בתוכנית המצוירת "מגלים עם דורה" ששודרה בערוץ הופ! וניק ג'וניור. במהלך אותה שנה גילם שפיר את דמותו של "וינסנט" בתוכנית המצוירת "פוקימון", וכן גילם דמויות שונות בתוכנית המצוירת "ספירו ופנטזיו" ששודרה בערוץ לוגי. כמו כן, דיבב שפיר בתוכניות המצוירות "קריפי קריצ'ר" ששודרה בערוץ לוגי, "טורק" ששודרה בערוץ הופ!, "פפה פיג", בתוכנית המצוירת "כוח הצלה" ששודרה בערוץ הופ!, "סיפורי כתם שמש" שעלתה לשידור בערוץ הופ!, וכן, בתוכנית המצוירת "לולה ווירג'יניה" ששודרה בערוץ הילדים.

בשנת 2008 תרם שפיר את קולו לתוכנית המצוירת "צוות קוואנטום" ששודרה בערוץ לוגי. במהלך אותה שנה דיבב שפיר דמויות שונות בתוכנית המצוירת "אדגר ואלן". בשנת 2009 דיבב שפיר בתוכנית "הנוקמים הקטנים" שהוקרנה בערוץ הילדים. במהלך אותה שנה, דיבב שפיר בתוכניות המצוירות "אווטאר" ששודרה בערוץ ניקלודיאון, "חברים בחווה" ששודרה אף היא בערוץ ניקלודיאון, "משפחת דובינשטיין" ששודרה בערוץ הופ!, בתוכנית המצוירת "דובוני אכפת לי" שהוקרנה אף היא בערוץ הופ!, "קופצים למוזיאון" ששודרה בערוץ לוגי, וכן בסרט האנימציה "דובוני אכפת לי - הרפתקה בפארק השעשועים" שעלה לשידור בערוץ הופ!.

בשנת 2010 דיבב שפיר בתוכניות "סאלי בוליווד" ששודרה בערוץ הילדים, "בן 10 - כוח החייזרים" ששודרה אף היא בערוץ הילדים, וכן, שימש כקריין בתוכנית "תעלומות מתחת לאף" שהוקרנה בערוץ לוגי.

בשנת 2013 דיבב בסרט "היפה והגלדיאטור".

קישורים חיצוניים