גאליס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
גאליס
גאליס.png
סוגה סדרת נעורים, דרמה, פנטזיה
חברת הפקה דורי מדיה דרסט הפקות
יוצרים דוד דהן, עידו דרור
כותבים דוד דהן, עידו דרור
בימוי עודד רז
אביעד קידר (עונות 6–7)
שחקנים תובל שפיר
אליאנה תדהר
דניאל מורשת
שירן סנדל
דניאל גד
נווה צור
פרסים סדרת השנה ב"טקס נבחרי הילדים" בשנים 20122015
פסקול פתיח הסדרה "גאליס":
מילים: אילן רוזנפלד, לחן: עידו ריבלין, שירה: אביהו שבת, רוני דלומי
ארץ מקור ישראלFlag of Israel.svg  ישראל
שפות ישראלFlag of Israel.svg עברית
מספר עונות 7
מספר פרקים 213
סדרת מקור "החולמים"
הפקה
מפיקים יהונתן פארן
מפיקים בפועל רחל פארן
עורכים עידית פארן-וייס
מיכל פארן
אביעד קידר
אתר צילומים יער בן שמן, נווה אילן, כפר הנופש אכזיב.
צלמים דניאל קדם, ירון בנישתי
אורך פרק 25-31 דקות (לעתים גם פרקים כפולים באורך 50 דקות)
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים (HOT)
תקופת שידור מקורית 12 בפברואר 201217 ביולי 2016
קישורים חיצוניים
אתר הסדרה
דף הסדרה ב-IMDb
מתוך צילומי הסדרה במרץ 2013
מתוך צילומי הסדרה באפריל 2013

גאליס הייתה סדרת נעורים ישראלית ששודרה בין פברואר 2012 ליולי 2016 בערוץ הילדים, למנויי HOT. הסדרה, ספין-אוף של סדרת הטלוויזיה "החולמים", עסקה במחנה קיץ ששמו "גאליס", והביאה את הרפתקאות חניכי המחנה. היא כללה 212 פרקים בשבע עונות שידור, בבימויו של עודד רז.

באוגוסט 2014, יצא לאקרנים הסרט "גאליס - המסע לאסטרה" ובאפריל 2016, הסרט "גאליס - קונקט", אשר שניהם מבוססים על עלילות הסדרה.

"גאליס" היא זוכת פרס סדרת השנה בטקס נבחרי הילדים בשנים 2012 עד 2015. בעקבות הצלחתה, נמכרה הסדרה לערוץ Planet Kids האיטלקי ודובבה לאיטלקית.[1] הסדרה נמכרה לדיבוב גם לאנגלית ולהינדית.

סקירת סדרה

העונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל Flag of Israel.svg
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
60
12 בפברואר 2012 7 באוגוסט 2012
2
27
9 בדצמבר 2012 22 בינואר 2013
3
29
16 ביוני 2013 31 ביולי 2013
4
25
16 במרץ 2014 12 במאי 2014
גאליס - המסע לאסטרה
7 באוגוסט 2014
5
25
15 בפברואר 2015 29 במרץ 2015
6
26
15 בדצמבר 2015 25 בינואר 2016
גאליס - קונקט
14 באפריל 2016
7
21
30 במאי 2016 17 ביולי 2016

העלילה

עונה 1

פרקים 1–60 (60 פרקים)

12 בפברואר 2012 עד 7 באוגוסט 2012.

יונתן מיטרני מגיע יחד עם חבריו דני וליעם מבית האומנה למחנה הקיץ "גאליס". "תורם אלמוני" עומד מאחורי שליחתם למחנה ובמהלך הסדרה מתבררת זהותו. הסיבה האמיתית להבאתו של יונתן אל המחנה היא מציאת "לוחות הגורל". מבלי שהוא יודע שסיימון רוצה להשיג את לוחות הגורל לעצמו. בעונה יולי מגיעה עם אחותה החורגת רונה אליה יולי מתנהגת כמשרתת. יולי רוצה להשיג את הקמפיין ולשם כך מנצלת את דורי. לבסוף דורי מגלה את האמת ונפרד מיולי. בזמן שיולי בקמפיין דורי ורונה מתאהבים, יולי חוזרת למחנה וסוחטת את רונה שאם היא תהיה חברה של דורי היא תגרום לעזיבתו מהמחנה בעקבות מחלה שיש לו. לבסוף יולי מודה על השקרים שלה ורונה ודורי הופכים לבני זוג. בסוף העונה, מזימותיו של סיימון נחשפות, ארי ויונתן משיגים את לוחות הגורל וארי מגלה מיהו - אביו של יונתן.

עונות 2–3

פרקים 61–116 (56 פרקים)

9 בדצמבר 2012 עד 31 ביולי 2013.

הקיץ השני במחנה נפתח, ויונתן מגלה על העיר האבודה - "גאליסיה" ומגלה שרק הוא יכול להציל את העיר ואנשיה משלטונה של זארדה ולהחזיר לחיים את כל האנשים שזארדה הקפיאה. כדי לא לאבד את שלטונה על העיר שולחת זארדה את בנה אדוארד ("אדי"), שמתחזה לחניך בשם ברק הניס בעזרתם של דני ויונתן, לסכל את סיכויו של יונתן להגיע אל העיר האבודה. עם הזמן אדי מתאהב בדני והופך לבן זוגה עד שהיא מגלה שהוא בעצם הנסיך אדוארד, ונפרדת ממנו. דורי, שרוצה להתקבל לקבוצת מכבי בכדורסל, אך לא יכול מבלי להשיג ציון טוב בפיזיקה, עושה הסכם עם הוגו. הוגו יעשה את מבחן הקיץ בפיזיקה במקומו, ודורי יהיה בן זוגה של דפני, כדי שעדי לא תסתיר את הזוגיות עם הוגו. התוכנית מצליחה בהתחלה, ובמהשך דורי מתאהב בדפני ונהיה בן זוגה מרצון, אך לבסוף דפני ועדי מגלות על התוכנית בטעות ונפרדות מדורי והוגו. בסוף העונה השנייה מגלה יונתן את אימו קפואה בגאליסיה ומחליט לעשות הכל על מנת להציל אותה ולהחזיר אותה ואת שאר התושבים לחיים. בעונה השלישית מגלה יונתן שאם הוא יפעיל את היהלום ללא מגן גאליסיה, הוא יקפא בעיר האבודה. דני הופכת לנסיכת גאליסיה, במטרה לבדוק עם יש משהו שיכול להציל את יונתן מהגורל שמחכה לו בעיר האבודה. בעונה דורי עושה את מבחן הבגרות שלו בפיזיקה. דפני רוצה להכשיל את דורי, כדי לנקום בו על מה שעשה לה, והיא נהיית בת זוגו כחלק מהתוכנית. לבסוף היא מוותרת על ההחלטה, אך דורי מגלה זאת והם נפרדים. רונה, שחוזרת לגאליס לתקופה קצרה, נהיית בת זוגו של דורי. לבסוף, רונה מכשילה את דורי, כי היא רוצה שיטוס איתה חזרה ללונדון. כולם חושבים שדפני הכשילה אותו. בסוף העונה, יונתן יותר להציל את העיר האבודה, אך נתקל בבעיות. זארדה מאיימת שתהרוג את ארי, אביו של יונתן, אם לא ייתן לה את המגן. יונתן נותן לה את המגן והיא הורסת אותו, ומקפיאה את ארי. יונתן נחוש להציל את העיר, גם במחיר של קפיאה, אך לפני זה מדבר עם דני והם חוזרים להיות בני זוג. יונתן מפעיל את היהלום וקופא. כל הפסלים התעוררו, העיר ניצלת, ארי ורות, אימו של יונתן, חוזרים למחנה. הם מגלים לדני שהוא קפא, והיא בוכה עליו.

עונות 4–5

פרקים 117–166 (50 פרקים)

16 במרץ 2014 עד 29 במרץ 2015.

הקיץ השלישי נפתח, ולמחנה מצטרף צוות חדש, "טורינו". כבר בפרק הראשון מתגלה כי יונתן חי באיבוד זיכרון, וחי עם רפאל ואנה שמתחזים למשפחתו. דני ודורי יוצאים לחפש את יונתן, ולאחר שמצאו אותו, יוצאים לחפש את "מעיין הנשמות". בהמשך העונה נינה מצטרפת למחנה, שלמעשה זאת אנה במסכה. במהלך העונה מראים את העבר של החניכים החדשים. ארז, שכועס על אודי, סוחט אותו על התאונה כדי לגרום למאיה לשנוא את אודי ולאהוב אותו. הוגו וגילי יוצאים לחפש את האמזונה כחולת החזה, ציפור שגילי שחררה. במהלך העונה קורים דברים לא צפויים, בסוף העונה, סודות נחשפים. גילי חולה במחלה ונשאר לה חצי שנה לחיות, מתגלה כי ארז הוא זה שדרס את דנה ולא אודי, ליעם מגלה שרותם משקרת ושהיא ויולי מכירות מבית ספר ולא מהמחנה, טיראן הוא זה שרוצה להעיר את 400 הלוחמים האכזריים בהיסטוריה בעזרת מעיין הנשמות וחוטף את רפאל ואנה, דני נפרדת מיונתן כאשר האחרון רוצה לחזור להרפתקאות, ונהיית חברה של דורי. העונה החמישית נפתחת בסצנה מלפני שבעה חודשים, הרגע בו יונתן משתחרר מהעיר האבודה על ידי שיקוי ממעיין הנשמות, שהשני העיר את טולה, לוחמת עתיקה. מיקה מחליטה לשבור את השגרה ומחליפה בין הקבוצות את החניכים והופכים לצוות 1 ו-2 אך הסיפורים במחנה מהעונה הקודמת ממשיכים ומתגברים, יונתן יוצא לחיפוש יחד עם דני, דורי ואנה שמצטרפת לאחר מות אביה אחר מעיין הנשמות, כדי להשמיד את הייעוד של יונתן כך אמרה לו סיגריט. הוגו מארגן מאחורי גבה של גילי סרט המבוסס על חייה כדי לזכות בתרופה, ובהתחלה אכן מצליח והתרופה נתרמת לה ולחמישה-עשר הילדים האחרים החולים. בזמן שמאיה גויסה על ידי רשף לשוטרת סמויה, מתוודה אודי על כך שהוא דרס את דנה, ומאוחר יותר מנסה אודי בזמן שכלוא יחד עם מאיה שמאמינה לו, למצוא הוכחות שארז הוא הדורס. ליעם מצטרף לרותם לנקום ביולי, אך הוא שיקר לה כדי לגלות מה היא זוממת נגד יולי כדי להציל אותה, שלבסוף בתצוגה רותם ודניאל חוזרים ורותם מבטלת הכל ויולי מתקבלת לבית ספר לאופנה של דורין פרייבורג. מאוחר יותר יונתן מצליח להשמיד את המעיין, ובגידתו של דורי נחשפת. טיראן נורה ונהרג בידי רשף, ודורי לא מצליח להעיר את אחיו. לבסוף, ארז מודה בנהיגה בתאונה ואודי משתחרר מהכלא. דני טסה לעבוד בבית הארחה במקסיקו כדי להתנתק מיונתן, אך הוא מגלה שהיא כוח הייעוד שלו ובכל זאת מחפש אותה, מוצא אותה לאחר חצי שנה, והם חוזרים להיות ביחד.

עונות 6–7

פרקים 167–213 (47 פרקים)

15 בדצמבר 2015 עד 17 ביולי 2016.

העונה מתחילה כאשר ליעם בכלא במקסיקו. במהלך חקירתו ליעם מספר את כל סיפורו מהרגע שהגיע למקסיקו. הוא מסכם עם דני ויונתן על תוכנית בריחה והם בורחים ביחד עם דוד, ישראלי שליעם פגש בכלא. במקביל, יולי שהפכה למדריכה מתכוננת לקראת תחילת המחנה. השנה היא שנתם האחרונה של החניכים במחנה ולכן מתאחד צוות אולימפוס המקורי לשנה האחרונה. הם יתחרו במחנה המתחרה ביער גאליס, מחנה עתידים, שהקים המדריך לשעבר בגאליס, רועי. עדי חוזרת למחנה ומנסה לחזור להוגו. דני ויונתן נלחמים בנבל חדש, ספקטור, שרוצה להשתלט על העולם בעזרת ספר הבריאה-ספר שכל מה שנכתב בו הופך למציאות. שרון אומרת לליעם ויולי שהיא ורועי נפרדו, ובהמשך היא מתאהבת שוב בליעם והם הופכים לבני זוג אבל מסתבר ששרון ורועי בכלל לא נפרדו ושניהם רוצים להרוס את גאליס. עדי רוצה לחזור להוגו אבל הוא לא מעוניין בקשר עמה. אדם מנסה להחזיר אותם להיות שוב ביחד ולאט לאט עדי ואדם מתקרבים והיא נשארת עם הוגו חברים. יונתן וניקה מגלים שיש שני מיועדים אחד שיציל את העולם ואחד שיחריב אותו, הוא בטוח שהוא המיועד המואר ודני המיועדת האפלה. הוא לא מוכן להודות בזה שדני המיועדת המוארת ועקב כך ונשאר לבד לחפש את הספר. בסוף העונה יונתן מוצא את ספר הבריאה. מתגלה כי אחיו של מורטון הוא סרחיו, ראש כנופיית הדמעות בכלא במקסיקו שהגיע לכלא בכדי לשמור על הנוצה אך מתברר כי סרחיו מת מפני שדוד הרעיל אותו וגנב לו את הנוצה. מתברר כי דוד הוא המיועד האפל ויונתן הוא המיועד המואר. דוד לא באמת צלע כל הזמן הזה, אלא העמיד פנים כי הוא צולע ולאחר שגנב את הנוצה מסרחיו החביא אותה בנעל שלו.

יונתן מגלה לדני וליעם שדוד המיועד האפל, אך הם לא מאמינים לו. יולי מצלמת את שרון ורועי מתנשקים אך התמונה נמחקת. דוד כותב בספר הבריאה שיונתן ימות אך המשאלה אינה מתגשמת מכיוון שספר הבריאה עובד רק כאשר קיים מיועד אחד בעולם. יונתן וניקה חוזרים לעבוד יחד ונחטפים על ידי ספקטור שמתגלה כי עדיין חי. ספקטור לא רוצה לחטוף אותם אך מתכוון לשתף פעולה בחטיפה בכדי שהוא והבן שלו ישארו בחיים, וביחד הם משתפים פעולה. דוד אומר לדני שצריך שיהיה מיועד אחד בעולם ואחרי שכנועים ארוכים דני הולכת לדחוף את יונתן מהצוק, אך לבסוף לא עושה זאת. דוד רוצה להיות עם דני והיא מסרבת לו. באותו זמן יונתן בתוך החדר מתחת לאדמה, ואומר לדני על דוד אך היא לא מאמינה לו. בסוף דוד רוצה להרעיל את דני, והיא מגלה עליו. יונתן נוסע לעבר וזרדה אומרת לדוד שבינתיים הוא המיועד היחיד, וכתוצאה מכך דני מאמינה לו והם מתנשקים ומשחררים את רות. דוד הולך ומוציא את הספר, דני מגיעה וכאשר הוא כותב שהיא תמות היא אכן מתה, אך לבסוף מתברר שהם עשו לו תרגיל. דני דוקרת את דוד, יונתן נותן מכה עם מקל לארמונד והם הולכים וזרדה אומרת שהם עוד יפגשו. לאחר לכתם, זרדה מבינה משהו ובסוף הפרק נכנסת למכונת הזמן כדי לחטוף את ארי הצעיר, להיכנס בעזרתו לגאליסיה ולשאוב את כוח היהלום אך יונתן ורות הצעירה מקדימים אותה ולוקחים את היהלום ושמים אותה בכלא בגאליסיה, בזמן שדוד כולא את ספקטור עם לאון, ניקה ומורטון במשרד של ספקטור ומטמין שם פצצה, דני וליעם מתעמתים עם דוד וארמונד ובסוף דוד נהרג מהרעל שהיה בעוגה שהכין, ודני וליעם מעלפים לזמן מה את ארמונד אך הוא יורה במכונת הזמן וניקה ומורטון הורגים אותו. המשימה אשר תקבע את גורל המחנה יוצאת לדרך במשימה עתידים מרמים ומביסים את כולם פרט לדורי ולתדהמת כולם הוא מוריד את הגבס אשר חשבו שיש לו ברגל ומביס את איתן, בזמן שליעם מסביר לשרון מה קרה כאשר הוא ורונה גילו שהיא צילמה את התמונה של רונה ובכך עובדים על שרון ורועי, גאליס מנצחים וארי מזמין לשרון ורועי משטרה ויוצא לשחרר את קובי מהכלא, ליעם ויולי חוזרים וכך גם הוגו ועדי ודורי ורונה, לקראת סוף הפרק יונתן מציע לדני נישואים והיא מסכימה.

העונה (והסדרה) נגמרת בכך שהתמונה זזה לאחור וחושפת את המצלמות ואנשי ההפקה. השחקנים משתחווים לעבר המצלמה ובמאי הסדרה מסיים אותה באמירת "קאט".

דמויות

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – גאליס - דמויות

מונחים חשובים

 • לוחות הגורל - לוחות שמראים את העבר ומנבאים את העתיד. נוצרו על ידי אדם שביקש לראות את העבר ואת העתיד וכתב זאת בספר הבריאה.
 • הכדור - הכדור מראה את הזמן שלוחות הגורל התגלו ואיפה הם יהיו ביום התאריך.
 • תליון גלגמש - תליון שנראה כמו מפתח סול בצורת נחש. מי שעונד את התליון אפשר לשלוט במחשבותיו בעזרת מטה.
 • שומרי הסוד - מסדר סודי ששומר על לוחות הגורל מפני המחפשים אותם.
 • העיר האבודה - גאליסיה - עיר אבודה, שהפתח שלה בלתי נראה. הייתה גן עדן עד שזרדה ואיקרה השתלטו עליה. נוצרה על ידי אדם שביקש שיהיה גן עדן עלי אדמות וכתב זאת בספר הבריאה.
 • צמיד גאליסיה - מפתח הכניסה לגאליסיה שבעזרתו אפשר להיכנס בבטחה.
 • המניפה - המניפה שייכת למלכת גאליסיה. ברגע שהיא מנופפת במניפה היא יכולה להקפיא אדם ולהפכו לפסל.
 • יהלום גאליסיה - יהלום הנמצא בעיר האבודה, אם המיועד יפעיל את היהלום כל הפסלים שקפאו יחזרו לחיים והעיר תינצל אך אם המיועד יפעיל את היהלום הוא יהפוך לפסל אבן בעצמו.
 • מגן גאליסיה - טבעת בצורת שריון שהמיועד צריך לכבוש אותה בעת הפעלת היהלום כך הוא יוכל להישאר בחיים ולא לקפוא.
 • מעיין הנשמות - מעיין פלאי שמימיו יכולים לעיר את המתים. נוצר על ידי אדם שביקש להחזיר את אהובתו לחיים וכתב זאת בספר הבריאה.
 • מפתח ענח' - המפתח שפותח את מעיין הנשמות. בצורת צלב.
 • ספר הבריאה - ספר שכל מה שנכתב בו הופך למציאות ורק המיועד יכול לכתוב בו. בעבר 3 אנשים כתבו בספר, ומסתבר שכל אחד מהם ביקש ליצור את 3 האוצרות אחריהם חיפש יונתן בעונות הקודמות: לוחות הגורל, גאליסיה ומעיין הנשמות. נמצא בים. אי אפשר להשמיד אותו אלא אם המיועד רושם שזה מה שיקרה.
 • הפראים - שבט אינדיאני סודי ששומר על ספר הבריאה.
 • נוצת המיועד - הכלי היחיד בעזרתו המיועד יכול לכתוב בספר הבריאה.
 • הגביש - הגביש שמראה למיועד את האזור שבו נמצא ספר הבריאה.
 • מכשיר המיועד - מראה איפה המיועד על פי קריאת גלי מוח. נמצא בבונקר של גרגורי.
 • המיועד המואר - יונתן, המיועד שיציל את העולם מפני המיועד האפל וישמיד את ספר הבריאה.
 • המיועד האפל - דוד, המיועד שיחריב את העולם בעזרת ספר הבריאה.

הצלחה מסחרית

הסדרה הוציאה מדי שנה, מחברות של גאליס, מדבקות למחברת, יומנים של גאליס וקלסרים של גאליס. כל שנה מאז תחילת הסדרה, הסדרה הוציאה עיתונים של גאליס שאותם מפיצים "ראש אחד". בשנת 2013 הוציאה הסדרה משחקי קופסה וארטיקים של הסדרה. בשנת 2014, הוציאה הסדרה עטים, מחקים, בקבוקים, טרמוסים, קעקועים, מרקרים, צמידים, אוזניות, קלמרים, טישו, ג'ל לשיער, קורנפלקס, שמפו, סבון, מנורה לקריאה, כדור שלג, עטיפות למחברות של הסדרה ועוד. לקראת יציאת הסרט "גאליס - המסע לאסטרה", יצאו מספר מוצרים של הסרט הסרט כגון: יומן, קלסר, עט וכו'.

סמדר שיר פרסמה חמישה ספרים המבוססים על עלילות הסדרה. הספר הראשון, "גאליס - הקיץ של רונה ודורי", יצא לאור לאחר שידור העונה הראשונה. הספר השני יצא לאחר העונה השלישית ונקרא "גאליס - הכוכבים של יולי". הספר השלישי פורסם לקראת העונה הרביעית ושמו "גאליס - ליעם הולך בעקבות הלב". הספר הרביעי בסדרה, "גאליס - יונתן ודני במבצע מקסיקני", יצא לאור לאחר העונה החמישית. הספר החמישי והאחרון יצא בזמן שידור העונה השישית והוא נקרא: "גאליס - מתחילים מחדש".

ב-2014, כוכבי הסדרה, אליאנה תדהר, תובל שפיר, דניאל מורשת, שירן סנדל ונוה צור, החלו לעבוד על סרט לסדרה. ב-3 ביולי 2014, הכריזו על שם הסרט: "גאליס - המסע לאסטרה", בהמשך גם נחשף הטריילר של הסרט. באוגוסט 2014, יצא לאקרנים הסרט, העוסק אף הוא בגיבור הסדרה יונתן (תובל שפיר) והרפתקאותיו ב"אסטרה" לצידם של ארבעת חבריו מהסדרה ביקום המקביל: טיקה (אליאנה תדהר), טורסו (דניאל מורשת), זויה (שירן סנדל) והודור (נווה צור).

באוגוסט 2013 הוצג "גאליס-המופע" - מופע המבוסס על תוכני הסדרה, שהועלה שלוש פעמים בהיכל נוקיה ופעם אחת בקריית מוצקין, ובו הופיע תובל שפיר, אליאנה תדהר, ליאור כהן, דניאל גד, שירן סנדל, דניאל מורשת ודנה פרידר כאורחת. בחג הסוכות שלאחר מכן הוצג מופע נוסף, גם הפעם בהיכל נוקיה, "I Love Galis".[2]

ב-13 בינואר 2015, יצא לאור אלבום המדבקות הרשמי של "גאליס", השקת האלבום התקיימה בחנות סטימצקי בקניון איילון.[3] יחד עם אלבום יצאו גם בקבוקי מים בשיתוף עם חברת מי עדן והוחבאו בפנים האסים של האלבום. בנוסף באלבום הוקנו לאוספים הזוכים שלל פרסים כמו טיסה בארץ עם אליאנה [בה זכתה יולי ריינס], שיחת טלפון עם אחד הכוכבים והשתתפות בעונה השישית של גאליס.

העונה החמישית הייתה אמורה לעלות בתאריך ה-22 בפברואר 2015, אך בגלל "אתגר הגאליס" הקדימה הוט תקשורת את העונה בשבוע.[4] לקראת העונה החמישית, ב-15 בינואר 2015 נפתח ערוץ גאליס ב-HOT, בו משודרים כל הפרקים מכל העונות, ההופעות, ספיישלים, וכל מה שקשור לסדרה. הערוץ שודר באפיק 73 ב-HOT, והיה פתוח לחודש בלבד.

בעיתון "ישראל היום", באתר "פרוגי" ובחדשות הבידור הודיעו כי לאור הצלחת הסרט הראשון של גאליס, התחילו בהפקת הסרט השני במספר, עם עלילה חדשה ולא סרט המשך.[5] הצילומים החלו בסוף אפריל, תחילת מאי.

עם יציאתה של העונה החמישית, הושקה אפליקציית "OH MY גאליס!" שניתנת להורדה בחנויות האפליקציות.

ב-2015 פורסמה כתבה במוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות, בה דוד דהן ועידו דרור, יוצרי הסדרה, מסרו כי עונתה השביעית של גאליס תהיה האחרונה. ב-11 במאי באותה שנה, ערוץ הילדים הודיע על סרט שני, אשר החל להצטלם ב-24 ביוני באותה שנה. בסרט השתתפו תובל שפיר, אליאנה תדהר, דניאל מורשת, שירן סנדל, נווה צור, דניאל גד, רותם סלע ועפר שכטר. את התסריט לסרט כתבה שירלי מושיוף ובמאי הסרט הוא אסף קורמן. ב-25 בינואר 2016 פורסם כי הסרט ייקרא "גאליס - קונקט" והוא יצא לאקרנים ב-14 באפריל 2016. לסרט יצא ספר המבוסס עליו, בקבוקי מים, מגזין ועוד כמה מוצרים.

ב-20 וב-21 ביולי 2016 עלה מופע הפרידה של הסדרה, אשר נקרא "גאליס מופע סוף" והתקיים גם הוא בהיכל נוקיה בהשתתפות של אליאנה תדהר, תובל שפיר, דניאל מורשת, שירן סנדל, נוה צור, דניאל גד ובפעם הראשונה גם בן אדם ומור פולונוהר.

מועמדויות ופרסים

מאז 2012, הסדרה מועמדת מדי שנה לפרס "סדרת השנה" בטקס נבחרי הילדים בערוץ הילדים, וזכתה בתואר זה ארבע פעמים ברציפות. בשנת 2011 זכו תובל שפיר ואליאנה תדהר בפרס "זוג השנה" באותו הטקס. אליאנה תדהר קיבלה את התואר "שחקנית השנה" ארבע פעמים ברציפות, כך גם תובל שפיר קיבל את התואר "שחקן השנה" ארבע פעמים ברצף בטקס נבחרי הילדים. בשנת 2013 זכה הספר "גאליס - הקיץ של רונה ודורי" בתואר "ספר השנה" ובפרס "ספר הזהב" לשנת 2013.

בשנת 2014 הועמד הסרט "גאליס - המסע לאסטרה" בפרס האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה אך לא עלה לשלב הגמר. באותה שנה גם זכו תובל שפיר (שחקן השנה), אליאנה תדהר (שחקנית השנה) וגאליס (סדרת נוער השנה) ב"נבחרי פרוגי 2014".

ב-23 באפריל 2015, זכה פתיח הסדרה בתחרות "מצעד השירים" בערוץ הראשון בהנחייתו של דניאל מורשת, כוכב הסדרה. חלק מאורחיה היו: תובל שפיר, רוני דלומי וסמדר שיר (כותבת ספרי הסדרה).

הסדרה הייתה מועמדת שלוש פעמים בתואר "סדרת דרמה לילדים ולנוער הטובה ביותר" בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה בשנים 20122014, אך לא זכתה.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים


הקודם:
2011 - אליפים (סדרת טלוויזיה)
טקס נבחרי הילדים - סדרת השנה
2012, 2013, 2014, 2015 - גאליס
הבא:
2016 - טרם נקבע