דורית סלינגר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

דורית דיאנה אלטר סלינגר (נולדה ב-12 באוגוסט 1960) היא הממונה על רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון במשרד האוצר. קודם לכן כיהנה כמנכ"לית חברת S&P מעלות.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סלינגר נולדה בחיפה, היא בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מהטכניון ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון מאוניברסיטת תל אביב (1989).

הצטרפה לחברת הדירוג "מעלות" עם הקמתה ב-1991, כיהנה כאנליסטית ראשית, סמנכ"לית וב-1998 מונתה למנכ"לית החברה, תפקיד בו כיהנה עד 2011. בתקופת כהונתה נמכרה החברה לחברת הדירוג העולמית סטנדרד אנד פורס. על סלינגר ו"מעלות" נמתחה ביקורת על חוסר התאמה בין דירוג החברות למצבן בפועל בזמן המשבר הכלכלי העולמי ב-2008 ואף הוגשה נגד החברה תובענה ייצוגית על רשלנות, בגיבוי הרשות לניירות ערך.[1][2][3][דרושה הבהרה]

לאחר פרישתה הקימה חברת ייעוץ וכיהנה כדירקטורית במספר חברות ציבוריות בהן מליסרון, בריטיש-ישראל השקעות, חילן, פרוקוגניה (ישראל) וקרן אלטו. הייתה חברה בוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות וחברת הוועד המנהל בארגון "מעלה".

ב-1 בספטמבר 2013 החלה לכהן כממונה על אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.[4] במהלך כהונתה הובילה שלל רפורמות ברגולציה של תחום פעילותה - בחוקים, בתקנות ובהנחיות, ובכלל זה מבנה אחיד להעברת מידע ונתונים בשוק החיסכון הפנסיוני,[5] פתיחת אפשרות למשיכה קצבתית מקופת גמל לחיסכון, חידוד והעמקה של הוראות סעיף 20 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), חיוב המבטחים הפנסיוניים במשלוח דו"חות קריאים לעמיתים[6] ועוד. ב-1 בנובמבר 2016, בהתאם לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (תיקוני חקיקה), התשע"ו–2016, הפך האגף לרשות עצמאית, וסלינגר המשיכה לעמוד בראשה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכתביה

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]