הישרדות (תוכנית טלוויזיה ישראלית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף הישרדות 10)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Split-arrows.svg ערך זה מועמד לפיצול: ערך זה גדול מאוד או שהוא עוסק במספר נושאים. ייתכן שפיצול הערך לערכי משנה יקל על הקריאה ועל איתור מידע רלוונטי.
אתם מוזמנים לדון בדף השיחה בהצעה לפצל את הערך.
הישרדות
הישרדות.png
סמליל העונה השביעית בשידורי "רשת", ערוץ 2
סוגה תוכנית מציאות
חברת הפקה אבוט רייפ המאירי (עונות 1-6)
CASTAWAY (עונה 7 ואילך)
כותבים אמיר תומר, גלי מאיו
בימוי רועי סטריקובסקי
מנחים גיא זו-ארץ
משתתפים מתמודדי העונה הראשונה
מתמודדי העונה השנייה
מתמודדי העונה השלישית
מתמודדי עונת האולסטארס
מתמודדי העונה החמישית
מתמודדי עונת ה-VIP
מתמודדי העונה השביעית
זוכים נעמה קסרי (הישרדות האיים הקריביים)
אריק אלפר (הישרדות איי הפנינה)
שי אראל (הישרדות הפיליפינים)
נתן בשבקין (הישרדות אולסטארס)
אירית רחמים בסיס (הישרדות איי קמרינס)
איתי שגב (הישרדות VIP)
לירון "טילטיל" אורפלי (הישרדות הונדורס)
פרסים מיליון ש"ח (לפני מס)
ארץ מקור ארצות הברית (אולם הפורמט האמריקאי מבוסס על פורמט שוודי)
שפות עברית
מספר עונות 7
מספר פרקים 225
הפקה
אורך פרק 90 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ 10 - עונות 1–6
ערוץ 2, רשת - עונה 7 ואילך
תקופת שידור מקורית 15 בדצמבר 2007 – רץ
קישורים חיצוניים
http://reshet.tv/shows/survivor

הישרדות (נקראה בתחילתה הישרדות 10) היא תוכנית מציאות המהווה גרסה ישראלית לתוכנית הטלוויזיה האמריקאית "הישרדות". התוכנית זוכה למדרוג גבוה[1], ובמסגרתה צולמו שבע עונות לגרסה הישראלית.

הסדרה הופקה על ידי חברת אבוט רייפ המאירי עבור ערוץ 10 ובאוגוסט 2012, קנתה זכיינית רשת של ערוץ 2, את זכויות השידור של התוכנית. מאז החל מאבק משפטי בין השניים על זכויות השידור והפקת התוכנית הופסקה למשך כמספר חודשים. אולם לאחר כשנתיים של מאבקים משפטיים, באוקטובר 2014 הודיע ערוץ 10 כי הוא מוותר על זכויות שידור התוכנית לטובת זכיינית רשת של ערוץ 2 וכן הוא מושך את התביעה על זכויות שידור התוכנית[2]. ביוני 2015 החלו צילומי העונה השביעית ובנובמבר אותה השנה החלו שידורי עונה זו בזכיינית רשת, של ערוץ 2.

בחודש מרץ 2016 מיד בסיום הגמר נפתחה ההרשמה לעונה השמינית של התוכנית, אשר החלה את הצילומים בנובמבר 2016 וצפויה ולעלות לשידור במהלך 2017.

מהות המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

פורמט התוכנית מבוסס על התוכנית הישרדות שמשודרת בארצות הברית בערוץ CBS וכן במדינות רבות נוספות.

חברת ההפקה אוספת קבוצת אנשים שמספרם, מוצאם, גזעם ומינם משתנה מעונה לעונה, ולכאורה אין בינם קשר מוקדם. קבוצה זו נשלחת לאתר קשה למחיה, כגון אי בודד, והם נדרשים לחיות שם תקופת זמן, להתמודד במשימות שונות ועל פי תוצאות המשימות לקבל תגמולים ולקבוע מי ממשיך במשחק ומי מודח.

שיטת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

פסקה זו מתייחסת רק למאפייני המשחק המשותפים לכל העונות. השינויים בשיטת המשחק בכל אחת מהעונות מתוארים תחת הפסקאות המתאימות לעונה.

בשלב הראשון - המתמודדים מחולקים לשני שבטים, בכל שבט ישנם אותה כמות מתמודדים. השבטים חיים על שני איים שונים, ומתחרים זה בזה במשימות אתגריות:

 • משימת הפרס - השבט המנצח במשימה זוכה בפרס, כגון ציוד דיג, ציוד צלילה, מיטה, אבן אש או מזון.
 • משימת החסינות - תחרות בין השבטים שבסופה השבט המנצח במשימה זוכה ב"חסינות שבטית", משמע, השבט לא ידיח מישהו מחבריו. השבט המפסיד, לעומת זאת, נאלץ ללכת ל"מועצת השבט", בה נערכת הצבעה חשאית לבחירת מתמודד מתוכו שיודח מהתוכנית.
 • משימת החסינות האישית - הזוכה במשימה זו מקבל חסינות אישית מהדחה במועצת השבט הקרובה.
 • מועצת השבט - כל 3 ימים מגיע שבט אחד למועצת שבט כ"עונש" על זה שהפסיד במשימת החסינות וז"א שהוא ידיח את אחד מחבריו במועצת השבט. במועצת השבט המנחה מנהל תחילה שיחה עם המתמודדים על החיים בשבט ועל דברים נוספים במשחק, לאחר מכן המתמודדים נדרשים להצביע על המתמודד שלפי דעתם צריך להיות מחוץ למשחק.

לאחר ההצבעה וספירת הקולות המנחה מכריז על המודח שמכובה לו הלפיד והוא יוצא ממסגרת המשחק או מועבר למסגרות משחק אחרות כגון: "אי המתים", "אי התקווה", "וילת השורדים" וכו'. שם יכולה להינתן לו הזדמנות לחזור למשחק. במועצת השבט הראשונה כל מתמודד נדרש להדליק את לפידו באש. האש מסמלת את ה"חיים" של השורד במשחק וכאשר הוא יוצא ממסגרת המשחק מכובה לו האש, כלומר ה"חיים".

בשלב השני - אחרי מספר הדחות, שני השבטים מתאחדים לשבט אחד, וההתמודדות הקבוצתית הופכת להתמודדות אישית. המתמודדים ממשיכים להתחרות זה בזה במשימות הבאות:

 • משימת הפרס - הזוכה במשימה זו מקבל פרס אישי (למשל ארוחה או לילה בבית מלון).
 • משימת השכר והעונש - הזוכה מקבל צמיד וטו (צמיד לבן), המפסיד שמקבל צמיד שחור מקבל פתק אחד נגדו בתיבה. (משימה זו נראתה לראשונה בעונה 6)
 • משימת הוטו- הזוכה מקבל צמיד וטו שאותו אחר כך יוכל לענוד על אחד מחברי השבט במועצת השבט ואותו חבר לא יוכל להצביע באותה מועצת שבט.
 • משימת החסינות - הזוכה במשימה זו מקבל חסינות אישית מהדחה במועצת השבט הקרובה.
 • מועצת השבט - כל 3 ימים מגיע השבט למועצת שבט והוא ידיח את אחד מחבריו במועצת השבט. במועצת השבט המנחה מנהל תחילה שיחה עם המתמודדים על החיים בשבט ועל דברים נוספים במשחק, לאחר מכן המתמודדים נדרשים להצביע על המתמודד שלפי דעתם צריך להיות מחוץ למשחק.

לאחר ההצבעה וספירת הקולות המנחה מכריז על המודח שמכובה לו הלפיד והוא יוצא ממסגרת המשחק או מועבר למסגרות משחק אחרות כגון: "אי המתים", "אי התקווה", "וילת השורדים" וכו'. שם יכולה להינתן לו הזדמנות לחזור למשחק. בשלב השני של המשחק כל מודח מגיע למסגרת משחק אחרת וזוכה להיות מושבע במשחק. למושבעים יש חלק חשוב בהחלטה של מי יהיה ה"שורד האחרון".

 • חבר המושבעים - החל משלב האיחוד כל מתמודד שמודח מהתוכנית הופך להיות חלק מחבר מושבעים, שמטרתו העיקרית היא לקבוע מי הוא "השורד האחרון" באמצעות הצבעה שנערכת בסוף התוכנית. חבר המושבעים נוכח בכל הצבעות המועצה השבטית, ובכך אוסף מידע ונתונים רלוונטיים אשר יסייעו לכל אחד מחברי השבט המודחים להגיע להחלטה עבור איזה מתמודד להצביע בהצבעה הסופית.

בפרק הסיום של התוכנית, מתמודדים שניים או שלושה שורדים אשר הגיעו לשלב הסופי, על תואר "השורד האחרון" אשר מקנה את הפרס הראשון שמוצע בתוכנית. חבר המושבעים שואל את המתמודדים הסופיים מספר שאלות שעוזרות לכל אחד מהם להגיע להחלטה עבור מי להצביע. כמו כן, רשאים המתמודדים הסופיים, לשאת נאום סיום, על מנת לנסות לשכנע את חבר המושבעים שהם ראויים לזכות בתואר "השורד האחרון". בסיום סדרת השאלות, ניגש כל אחד מחבר המושבעים להצביע בהצבעה חשאית עבור האדם שלדעתו זכאי לתואר ה"שורד האחרון".

עונות התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר עונה שם העונה מנצח/ת מקום שני מקום שלישי פילוג קולות מספר מושבעים מספר מתמודדים מספר ימים תאריכי שידור העונה ערוץ משדר
1 הישרדות האיים הקריביים נעמה קסרי נועם טור דן מנו
5-4-0
9
20
52
דצמבר 2007 - מאי 2008 ערוץ 10
2 הישרדות איי הפנינה אריק אלפר מירית וקנין נטע-לי זלצרמן
6-3
9
20
52
דצמבר 2008 - מאי 2009 ערוץ 10
3 הישרדות הפיליפינים שי אראל טום אלתגר ליאורה גולדברג
6-3-0
9
25
52
אוגוסט 2009 - דצמבר 2009 ערוץ 10
4 הישרדות אולסטארס נתן בשבקין עידן קפון שרון רפאלי
5-3-2
10
16
32
יוני 2010 - אוגוסט 2010 ערוץ 10
5 הישרדות איי קמרינס אירית רחמים בסיס גב פשטי נטלי כבסה
6-3-0
9
20
40
פברואר 2011 - יוני 2011 ערוץ 10
6 הישרדות VIP איתי שגב ענת הראל אנה ארונוב
5-3
8
16
40
מאי 2012 - אוגוסט 2012 ערוץ 10
7 הישרדות הונדורס לירון "טילטיל" אורפלי טיטי איינאו רוסלנה רודינה
עומרי כוכבי
1-1-2-4
8
18
46
נובמבר 2015 - מרץ 2016 ערוץ 2, רשת

חמשת המתמודדים ששרדו הכי הרבה ימים הם: 1.מירית וקנין (81 ימים) 2.דן מנו (78 ימים) 3.אביגיל פרל (77 ימים) 4.עידן קפון (73 ימים) 5.מרינה קבישר (67 ימים)

הישרדות האיים הקריביים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו של הישרדות האיים הקריביים

בעונה הראשונה, צילומיה החלו ביוני 2007, המתמודדים שהו 52 ימים באי בודד בפארק הלאומי "לוס האיטיסס" (Los Haitises) שברפובליקה הדומיניקנית. הפרס בו זכתה המנצחת בעונה הראשונה, נעמה קסרי, הוא 645,000 שקלים במזומן, ורכב שטח מתוצרת לנד רובר.

בעונה זו חולקו המתמודדים לשני שבטים - "סבאנה" (על שם אנשי העמק באיים הקאריביים) ו"ג'יבארו" (על שם אנשי היערות).

בעונה זו צולמו 36 פרקים, בתקציב משוער של כ-5 מיליון דולר. הפרק הראשון בתוכנית שודר ב-15 בדצמבר 2007, והגמר שודר בשידור חי מהיכל נוקיה שבתל אביב ב-17 במאי.

לגמר הגיעו המתמודדים דן מנו, נעמה קסרי ונועם טור. לאחר הצבעת חבר המושבעים זכתה נעמה קסרי במקום הראשון (5 קולות[3]), במקום השני נועם טור (4 קולות[4]) ובמקום השלישי דן מנו (בלי אף קול).

שינויים באופן המשחק בעונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • משימת הכוח הכפול / חסינות אישית - בשלב הראשון של המשחק, השבט המפסיד במשימת החסינות התמודד במשימה נוספת, בה יכול היה כל אחד מהמתמודדים לזכות בזכות הצבעה כפולה, כלומר, המתמודד יכול היה להצביע בעד הדחת שני מתמודדים שונים משבטו או פעמיים לאותו המתמודד לפי בחירתו. בשלב השני של המשחק, המנצח במשימה זו היה זוכה באחד משלושת התגמולים הבאים, בהתאם למה שנאמר בתחילת המשימה:
 1. זכות בחירה של שני מתמודדים שלא יצביעו במועצת השבט.
 2. זכות הצבעה לשני מתמודדים שונים.
 3. זכות הצבעה כפולה לשני מתמודדים שונים או למתמודד אחד, לפי בחירתו.
 • משימת אי המתים - כל מתמודד שהודח מהמשחק נשלח ל"אי המתים", אי שלישי ונפרד מהאיים שעליהם חיו שני השבטים. המתמודדים במשחק ה"שוטף" לא היו מודעים לקיומו של אי זה. המתמודדים שהודחו מהמשחק, נשלחו לאי במטרה לקבל הזדמנות לחזור למשחק. על המתמודדים המודחים באי היה לשהות לבדם במשך שלושה ימים. לאחר שלושה ימים היה מגיע המודח הבא לאי, והשניים היו מתחרים במשימת אתגר האחד נגד השני. המפסיד במשימה יצא מהמשחק באופן סופי ואילו המנצח היה מחכה למודח הבא וחוזר חלילה. בשלב מתקדם יותר של המשחק, המתמודד ששרד על האי, נועם טור, חזר למשחק.

הפרס[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפרס שהובטח תחילה למנצח בתוכנית היה רכב שטח ודירה בפרויקט "מצפה בראשית" שבגליל. הפרסום הרב שקיבל פרויקט "מצפה בראשית" בשידור התוכנית גרם למאות צופים להתעניין בדירות המוצעות בו. אלו גילו עד מהרה שיזם הבנייה, "חברת מיישבי הגליל", נקלע לקשיים כלכליים כבדים, והקרקע שעליה היה אמור לקום הפרויקט נמצאת תחת חסותו של כונס נכסים.

בעקבות תחקיר "כלבוטק" בפרשה, הוסרו הפרסומים לפרויקט "מצפה בראשית" מפרקי התוכנית, ולאחר הבטחתה של הפקת ערוץ 10 שונתה ההודעה בפרקי התוכנית, כי הפרס המובטח לזוכה כעת הוא פרס כספי בשווי כולל של מיליון שקלים (כשוויה של הדירה), כאשר רכב השטח שהובטח עוד בפרסומים המקוריים הוא חלק ממיליון השקלים.

שידורי התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתוכנית לא צפו הרבה אנשים בהתחלה, וימי השידור עברו שינויים מדי שבוע. לאחר כחודש, החלה התוכנית לצבור תאוצה ולעקוף את התוכניות של ערוץ 2, שהיו עד אז הנצפות ביותר. למרות הביקורת עליה, לא ירד המדרוג של התוכנית מ-20% עד 25% במדד הצפייה. לשיא הגיעה התוכנית במשדר הגמר, בו צפו 36% ממשקי הבית היהודיים, ו-42.2% בשיא, שהם כ-1,206,000 צופים בממוצע. נכון לזמנו, זה היה המשדר הנצפה ביותר בטלוויזיה בישראל[5], מאז החלו במדידת המדרוג בשנת 1995, לתוכנית טלוויזיה שאינה חד-פעמית (בינתיים, שיא זה נשבר כבר מספר פעמים, ובתור דוגמה, תוכנית הגמר של מאסטר שף 3 הגיעה לרייטינג ממוצע של 46.6% ורייטינג שיא של 52.3%[6]).

מונחים ששימשו בסדרה הוזכרו גם בשיח המדיני בישראל. כך למשל התייחס חבר הכנסת אופיר פינס משורות האופוזיציה לממשלת אולמרט: "האסטרטגיה היחידה שיש היום לממשלה היא הישרדות", כאשר גם המילה "אסטרטגיה" הייתה מילה שהוזכרה רבות בהקשר של אסטרטגיית המשחק של המתמודדים בתוכנית. ב-3 באפריל 2008, בעיצומה של העונה, פרסם אתר nrg מעריב כתבה תחת הכותרת "אולמרט ב'הישרדות' ובניזרי זקוק לחסינות"[7]. תושבת אשקלון ליה גיל, בשבתה כמתמודדת בתוכנית, רואיינה מספר פעמים בכלי התקשורת בנושא ירי הקסאמים על עירה מרצועת עזה.

נתונים הראו כי בעקבות תוכנית המציאות, נמכרו תחפושות פורים רבות בדמויות המשתתפים, וכן חלה עלייה במכירות האננס והקוקוס בישראל[8], אך מגדלי האננס העידו כי הביקוש לפרי לא השתנה[9].

אמינותה של העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך שידורה של התוכנית, עלו טענות רבות לגבי ההבדלים בין הגרסה הישראלית לגרסה האמריקאית של התוכנית, לרבות התערבות של ההפקה על מנת לתת העדפה למתמודדים "צבעוניים", הצפויים למשוך יותר רייטינג. באפריל 2008 התפרסמה כתבה ב"ידיעות אחרונות", בה פורטו טענות לפיהן הסדרה צולמה בחופים מיושבים וארוחות שחלק מהמתמודדים קיבלו בסתר (בניגוד להצגת הדברים לצופים), טענות בדבר התערבות אנשי ההפקה לטובת המתמודד דן מנו, יצירה של תחרויות חסרות אמצעי שיפוט אובייקטיבי, והטיית המשחקים לטובת מתמודד או שבט מסוים. בנוסף, נטען כי התחרות המתוקשרת בין מושיק ליפץ לנועם טור באי המתים הייתה מבוימת, כיוון שליפץ, שטען שהודח כדי שחברי שבט ג'יבארו לשעבר יישארו עד סוף המשחק, החליט לא להתמודד מול טור. בסופו של דבר ההפקה שכנעה אותו לשחק ולהפסיד לטור, ובתמורה לכך יקבל את תפקיד יושב ראש חבר המושבעים, כך שיוכל להפנות בכל מועצת שבט שאלה אחת כלפי אחד המתמודדים שנותרו.

חברת אבוט-רייפ-המאירי הכחישה את הטענות וטענה כי "כל טענה אחרת משקפת חוסר הבנה בעשייה טלוויזיונית בכלל ובהפקת ריאליטי בפרט".

המתמודדים לאחר העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות זכייתה הפכה נעמה קסרי לידוענית. מדורי הרכילות בעיתונים החלו לדווח על מעשיה, ובחודש יוני 2008 הופיעה תמונתה בשער השבועון "לאשה". בדצמבר 2008 החלה קסרי להנחות, יחד עם ליה גיל, תוכנית אירוח בשם "שורדות בבית". כאשר גיל יצאה לחופשת לידה, החליפה אותה מירית וקנין מהעונה השנייה של הישרדות. בהמשך, קסרי הנחתה תוכנית בוקר בשם "איזה יופי - עם נעמה".

דן מנו השתתף לאחר התוכנית במספר תוכניות ואף הנחה תוכנית בוקר. לאחר מכן חבר לצוות האסטרטגי של בנימין נתניהו בקמפיין הבחירות בשנת 2009, ואף נבחר על ידי העיתון מעריב לאחד מעשרת אנשי הטלוויזיה המשפיעים ביותר בעשור (אנשי העשור). העיתון דה מרקר דירג את מנו במקום הרביעי בהשפעתו על תעשיית המדיה בישראל בשנת 2008 (רשימת 100 המשפיעים) ועיתון הארץ דירג אותו במקום העשירי בהשפעתו על חינוך (רשימת 50 המשפיעים בחינוך).

נועם טור ניצל את הפופולריות שלו וחתם על חוזה דוגמנות בפוקס-ויזל. משתתף מ-2008 בקמפיינים עונתיים לפוקס-דיזל, יחד עם בר רפאלי.

מושיק ליפץ, שהיה אחד המתמודדים הבולטים, רכב על המומנטום מהסדרה. באפריל 2008, לאחר פטירתו של ראש המועצה המקומית סביון רוממיה הלוי-סגל, בחרו בו חברי המועצה לממלא מקומו. בבחירות שנערכו בסוף 2008 זכה בכ-75% מקולות הבוחרים ונבחר לראש המועצה הקבוע.

ויקה פינקלשטיין ומרינה קבישר הפכו לאחר התוכנית לדוגמניות. פינקלשטיין השתתפה בתוכנית הריאליטי רוקדים עם כוכבים עם הרקדן דני יוכטמן, ואף העפילה לגמר והגיעה למקום השני.

מתמודדי העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפתיחת הטבלה, לחצו על "הצגה" משמאל
מתמודד שבט מקורי גברים נגד נשים שבט מקורי שבט מאוחד סיים אי המתים מספר הצבעות
מיה אלחרר
29, טירת הכרמל
סבאנה
מודחת 1
יום 3
מפסידה 1
יום 7
8
יואב בר
33, רמת השרון
סבאנה
מודח 2
יום 6
מפסיד 2
יום 10
9
עומר גלעדי
25, קיסריה
ג'יבארו
מודח 3
יום 9
מפסיד 4
יום 16
8
אלישבע (טינה) ברקוביץ'
57, עין הוד
סבאנה
מודחת 4
יום 12
מפסידה 3
יום 13
8
ויקה פינקלשטיין
25, תל אביב
ג'יבארו
מודחת 5
יום 15
מפסידה 7
יום 22
5
סיוון שיטרית
32, שדרות
ג'יבארו
מודחת 6
יום 18
מפסידה 5
יום 19
9
נועם טור
חזר למשחק ביום 49
ג'יבארו
גברים
מודח 7
יום 21
מנצח
יום 49
4
מולי קרצ'ו
25, אלפי מנשה
סבאנה
גברים
מודח 8
יום 21
מפסיד 6
יום 22
5
אלכס מץ
47, קרני שומרון
ג'יבארו
גברים
ג'יבארו
מודח 9
יום 24
מפסיד 8
יום 25
5
משה (מושיק) ליפץ
47, סביון
סבאנה
גברים
סבאנה
טאיינו
מודח 10
מושבע 1
יום 28
מפסיד 9
יום 29
5
ורה ליכטס
27, תל אביב
סבאנה
נשים
סבאנה
מודחת 11
מושבעת 2
יום 31
מפסידה 10
יום 32
6
גיא זילברמן
29, רמת גן
סבאנה
גברים
סבאנה
מודח 12
מושבע 3
יום 34
מפסיד 11
יום 35
8
ליה גיל
32, אשקלון
סבאנה
נשים
סבאנה
מודחת 13
מושבעת 4
יום 37
מפסידה 12
יום 38
7
עידן קפון
30, חיפה
סבאנה
גברים
סבאנה
מודח 14
מושבע 5
יום40
מפסיד 13
יום 41
5
שחר רז
28 ,שיטים
סבאנה
נשים
סבאנה
מודחת 15
מושבעת 6
יום 43
מפסידה 14
יום 44
6
יעל צפריר
32, תל אביב
ג'יבארו
נשים
ג'יבארו
מודחת 16
מושבעת 7
יום 45
מפסידה 15
יום 46
7
משה דן
23, חולון
ג'יבארו
גברים
ג'יבארו
מודח 17
מושבע 8
יום 47
מפסיד 16
יום 49
6
מרינה קבישר
24, תל אביב
ג'יבארו
נשים
ג'יבארו
מודחת 18
מושבעת 9
יום 52
17
דן מנו
29, חיפה
ג'יבארו
נשים[10]
ג'יבארו
מקום שלישי
0
נועם טור
24, חופית
ג'יבארו
גברים
מקום שני
4
נעמה קסרי
29, כרמיאל
ג'יבארו
נשים
ג'יבארו
השורדת האחרונה
5

הישרדות איי הפנינה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו של הישרדות איי הפנינה

עונה זו, אשר צילומיה החלו ביוני 2008 ושידורה החל ב-24 בדצמבר 2008, צולמה באיי הפנינה שבפנמה. לפני תחילת הצילומים, נדרשו המתמודדים להפקיד בידי ההפקה צ'ק ביטחון בסך 50,000 ש"ח, שייפדה אם יפרו את החוזה. זאת במטרה למנוע במהלך שידורי העונה השנייה טענות מצד המתמודדים על התערבות ההפקה, או הדלפת פרטים לגבי התקדמות המשחק. שמות השבטים בעונה זו הם "קניבה", על שם שוכני איי הפנינה המקוריים, שהיו ידועים כאוכלי אדם ו"בארו", על שמו של הר הגעש היחיד בפנמה, בארו, המתנשא לגובה של 3,474 מטר. השבט המאוחד נקרא "קסאיה" על שם אחד מאיי הפנינה. הגמר התקיים ב-23 במאי 2009 בתיאטרון בקיסריה. לגמר עלו אריק אלפר, מירית וקנין, ונטע-לי זלצרמן (שהודחה בגמר באמצעות הצבעות במסרונים), בין מירית לאריק נעשתה הצבעה של המושבעים, בסופה ניצח אריק (6 קולות[11]) ובמקום השני זכתה מירית (3 קולות[12])

שינויים באופן המשחק בעונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • משימת חסינות אישית - בשלב הראשון של התוכנית המתמודד שהיה זוכה במשימה זו קיבל חסינות אישית מהדחה במועצת השבט הקרובה.
 • אי הגלות - מתמודד מכל שבט היה נשלח בסיום משימת החסינות השבטית לאי הגלות. באי זה התמודדו השניים במשימה שהמנצח בה היה מקבל רמז על פסלון חסינות הטמון באי השבט שלו. בשבט המאוחד, הזוכה בחסינות האישית מחליט איזה מתמודד ילך לאי הגלות ומתמודד זה בוחר חבר שבט נוסף שיצטרף אליו. בניגוד לשלב בו היו שני שבטים ושני פסלוני חסינות על האיים, לאחר איחוד השבטים, פסלון החסינות נמצא באי הגלות.
 • מתמודדים אורחים מהעונה הראשונה - בפרק החמישה עשר הצטרפו למשחק משה דן ונועם טור לקניבה ולבארו בהתאמה ולמשך פרק אחד.
 • אי המודחים (שבט סנטיאגו) - לאחר כל הדחה, המתמודד נשאל על ידי המנחה אם הוא רוצה לחזור למשחק בשלב מאוחר יותר או לחזור הביתה. המתמודדים שהשיבו שברצונם לחזור למשחק, נשלחו לאי בודד. כל שאר המתמודדים אינם יודעים על "אי המודחים". על אי המודחים שהו נתן בשבקין, מעיין פורטר, דיוה חתמי-גולדוסר, מיכל סיאני ומירית וקנין, שחזרה לשבט קסאיה לאחר משימת החזרה למשחק.
 • משימת הוטו - משימה שהונהגה לאחר איחוד השבטים. הזוכה במשימה זו, יכול למנוע את זכות ההצבעה לאחד מחברי השבט במועצת השבט.
 • הדחה על ידי הקהל - בגמר העונה, כאשר נשארו שלושה מתמודדים, הקהל הצביע על ידי מסרונים ובאתר האינטרנט של התוכנית מי הם השניים שיעלו לשלב הבא, בו יכריעו המושבעים את זהות השורד האחרון.
 • אריק שזכה במקום הראשון זכה במיליון שקלים, ומירית, שזכתה במקום השני זכתה ב-100,000 ש"ח על תואר "מקום שני".

אירועים בולטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המתמודד גל ארז פונה לבית חולים לאחר שנעקץ על ידי דג טריגון ופרש מהמשחק כתוצאה מכך.
 • המתמודד מאיר צרפתי הפר את חוקי המשחק והודח על ידי ההפקה. פרטי ההפרה לא פורסמו על מנת לשמור על פרטיות המתמודד.
 • המתמודד איתי האפרתי זכה באופנוע ים בשווי 100,000 ש"ח במשימת פרס.
 • המתמודד יואב כספי זכה ברכב שטח חדש במשימת פרס, ופרש כאשר ניתנה לו האפשרות לבחור אם לקחת את הרכב ולפרוש מהמשחק או להישאר במשחק ולוותר על הרכב.

מתמודדי העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפתיחת הטבלה, לחצו על "הצגה" משמאל
מתמודד שבט מקורי חילוף ראשון חילוף שני שבט מאוחד סיים מספר הצבעות
אירית וירג
35, תל אביב
קניבה מודחת 1
יום 3
6
נסרין גנדור
29, חיפה
קניבה מודחת 2
יום 6
8
גל ארז
43, ארסוף
קניבה פרש מסיבות רפואיות[13]
יום 7
0
סיוון ראוך כחלון
23, נווה ימין
בארו בארו מודחת 3
יום 12
8
מאיר צרפתי
28, תל אביב
בארו קניבה מודח 4[14]
יום 13
0
נתן בשבקין
29, ניל"י
קניבה קניבה מודח 5
יום 15
6
מעיין פורטר
26, אילת
בארו בארו מודחת 6
יום 18
6
דיווה גולדווסר
40, כפר ויתקין
בארו בארו קניבה מודחת 7
יום 21
5
מיכל סיאני
30, תל אביב
בארו בארו קניבה מודחת 8
יום 24
4
מירית וקנין
חזרה משחק ביום 29
בארו בארו קניבה מודחת 9[15]
יום 27
3
אפרת יקותיאל
27, מנהטן
קניבה קניבה בארו קסאיה מודחת 10
מושבעת 1
יום 31
7
גיא גיאור
28, תל אביב
קניבה קניבה קניבה מודח 11
מושבע 2
יום 34
4
עידן חביב
28, מכבים רעות
בארו בארו בארו מודח 12
מושבע 3
יום 37
3
אנסטסיה מירקין
24, טירת הכרמל
קניבה קניבה בארו מודחת 13
מושבעת 4
יום 40
2
איגור טיגנר
28, הרצליה
בארו בארו בארו מודח 14
מושבע 5
יום 43
4
אופיר דלאל
33, תל אביב
בארו בארו בארו מודח 15
מושבע 6
יום 46
3
איתי האפרתי
23, תל מונד
קניבה קניבה קניבה מודח 16
מושבע 7
יום 49
3
יואב כספי
26, לונדון
בארו בארו בארו פרש[16]
מושבע 8
יום 52
5
נטע לי זלצרמן
27, תל אביב
קניבה קניבה בארו מודחת 17[17]
מושבעת 9
יום הגמר
1
מירית וקנין
26, לוד
בארו בארו קניבה מקום שני 4
אריק אלפר
34, תל אביב
קניבה קניבה קניבה השורד האחרון 4

הישרדות הפיליפינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו של הישרדות הפיליפינים

ב-29 באוגוסט 2009 עלתה העונה השלישית לשידור[18]. צילומי העונה השלישית החלו בפברואר 2009 בפיליפינים[19] והסתיימו בחודש אפריל 2009[20]. שמות השבטים בעונה זו הם "טינאגו", על שם מפלי המים טינאגו, אתר תיירותי בפיליפינים ו"קאראו", על שם שבט פיליפיני עתיק[21]. בדומה לעונה הקודמת, גם בעונה זאת ניתנה האפשרות להצביע במסרונים בתוכנית הגמר. טל כהן הודח בשלב המסרונים, שי אראל זכה במקום הראשון (6 קולות[22]), במקום השני זכה טום אלטגר (3 קולות[23]) ובמקום השלישי זכתה ליאורה גולדברג (בלי אף קול), שי אראל גם מחזיק במספר שיאים שלא נשברו עד היום - הוא השתתף ב13 מועצות שבט, הכי הרבה מכל עונות הישרדות ישראל. שיא נוסף שטרם נשבר הוא מתוך שלוש עשרה מועצות שבט השם שלו נכתב להדחה רק פעמיים במהלך כל העונה. בעונה זו זכה המתמודד טל אנגלנדר בתואר "חביב הקהל".

שינויים באופן המשחק בעונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מספר מתמודדים - בעונה זו השתתפו 25 מתמודדים לעומת 20 בעונות הקודמות, וכל שבט כלל 9 מתמודדים לעומת 10 בעונות הקודמות.
 • רביעית גמר - בעונה זו הגיעו 4 מתמודדים לגמר במקום 3 כמו בעונות הקודמות.
 • האי הנעלם - אי שבו נמצאים 7 מתמודדים שהודחו בפרק הראשון ולא נכנסו למשחק באופן ישיר, אך ניתנה להם הזדמנות להיכנס למשחק בהמשך. בכל פעם שהודח מישהו מהמשחק, הוא הצטרף לאי הנעלם ובמקומו מודח מישהו מהאי הנעלם. בסופו של דבר מי שהוחזרו למשחק אלו ריקי שמש, טל כהן, ליעד פרקש ואביטל אייסמן.
 • חלוקה לשבטים נעשתה על ידי המתמודדים בשונה מהעונות הקודמות בהם ההפקה בחרה את חלוקת השבטים.
 • דו-קרב - בשלב השבטים הנפרדים, כל שבט בחר מתמודד אחד שיצא למשימה מול המתמודד של השבט השני, המתמודדים שנבחרו מתמודדים על פרס והמתמודד שזוכה מביא לשבטו את הפרס. בשלב השבט המאוחד, נבחרו שני מתמודדים לשחק בדו-קרב כאשר המנצח זוכה בחצי פסלון חסינות. הוא יכול להשתמש בו אם ינצח גם במשימת הדו-קרב הבאה או אם ישתף פעולה עם מחזיק חצי הפסלון השני כאשר כל חצי פסלון תקף לשתי מועצות בלבד.
 • משימת וטו - בדומה לעונה השנייה, הזוכה במשימה זו, היה יכול למנוע את זכות ההצבעה לאחד מחברי השבט במועצת השבט.

אירועים בולטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בעונה זו השתתפו 25 מתמודדים, בשונה מהעונות הקודמות בהן השתתפו 20.
 • לראשונה בתוכנית השבטים נבחרו על ידי המתמודדים ולא על ידי ההפקה.
 • בעונה זו, שלושה מתמודדים פרשו מיוזמתם בעקבות התנאים הקשים, ומתמודדת אחת נאלצה לפרוש עקב פציעה[24].
 • בעונה זו התמודדה אינה בקלמן בת ה-19, שהיא המתמודדת הצעירה ביותר בתולדות הישרדות 10.
 • בעונה זו, נוצר לראשונה שוויון במועצת השבט השישית (של "טינאגו") בין טל בן-דוד לטל כהן, ההכרעה הייתה אמורה להיות במבחן האש אך לבסוף המתמודדת נטלי פרשה ברגע שהשוויון הוכרז ולכן לא היה צורך במבחן האש.
 • בעונה זו אף מתארח רופרט בונהם, אחד המתמודדים הפופולריים ביותר בתוכנית המקור האמריקאית.
 • זיו גלברט זכה ב-50,000 ש"ח בגירוד כרטיס חישגד במשימת פרס.

מתמודדי העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפתיחת הטבלה, לחצו על "הצגה" משמאל

המודחים לפני חלוקת השבטים

מתמודד שבט מקורי סיים האי הנעלם מספר הצבעות
אורי לפיד
32, תל אביב
ללא שבט הודחה במשימת הדחה
יום 1
מפסידה 1
יום 3
3
איתן ברנט
23, הרצליה
לא קיבל אמון
יום 2
מפסיד 2/פרש
יום 6
0
לירן גלעדי
23, קיסריה
לא קיבל אמון
יום 2
מפסיד 3
יום 9
3
מירב פישלזון
44, תל אביב
לא קיבלה אמון
יום 2
מפסידה 7
יום 14
1
טל (טלכו) כהן
29, חיפה
לא קיבל אמון
יום 2
מנצח 1
יום 14
0
אביטל אייסמן
23, חדרה
לא קיבלה אמון
יום 2
מנצחת 2
יום 14
0
ליעד פרקש
22, רמת ישי
לא קיבלה אמון
יום 2
מנצחת 3
יום 14
0
מתמודד שבט מקורי חילוף שבטים שבט מאוחד סיים האי הנעלם מספר הצבעות
מיטל בן דוד
31, קריית אונו
קאראו מודחת 1
יום 4
מפסידה 5
יום 14
7
נועה ווינטראוב
26, רעננה
קאראו מודחת 2
יום 7
מפסידה 4
יום 12
5
ריקי שמש
חזרה למשחק ביום 14
טינאגו מודחת 3
יום 10
מנצחת 4
יום 14
6
יעל צוקר
23, תל אביב
קאראו מודחת 4
יום 13
מפסידה 6
יום 14
6
יעקוב קריספל
40, חיפה
טינאגו טינאגו פרש מסיבות רפואיות
יום 20
3
אינה בקלמן
19, גן יבנה
טינאגו קאראו מודחת 5
יום 20
6
אביטל אייסמן
23, חדרה
ללא קאראו פרשה מסיבות רפואיות
יום 21
0
נטלי ניב
28, נהריה
קאראו טינאגו פרשה
יום 23
0
טל בן דוד
29, שדות ים
טינאגו טינאגו מודח 6
יום 26
4
אבי רז
27, מבשרת ציון
קאראו קאראו מודח 7
יום 29
4
טל אנגלנדר
30, תל אביב
טינאגו קאראו מנסאקה מודח 8
מושבע 1
יום 33
7
חנוך בודין
46, נס ציונה
קאראו קאראו מודח 9
מושבע 2
יום 36
8
זיו גלברט
39, מגדים
קאראו טינאגו מודח 10
מושבע 3
יום 39
17
ריקי שמש
33, גן שורק
טינאגו קאראו מודחת 11
מושבעת 4
יום 42
13
אביגיל פרל
25, תל אביב
טינאגו טינאגו מודחת 12
מושבעת 5
יום 45
7
אוהד טייב
23, ראשון לציון
טינאגו טינאגו מודח 13
מושבע 6
יום 45
4
ליעד פרקש
22, רמת ישי
ללא טינאגו מודחת 14
מושבעת 7
יום 48
4
הדס הורנבלס
27, אלקנה
קאראו קאראו מודחת 15
מושבעת 8
יום 51
6
טל (טלכו) כהן
29, חיפה
ללא טינאגו מודח 16
מושבע 9
יום הגמר
5
ליאורה גולדברג
50, רעננה
טינאגו קאראו מקום שלישי 7
טום (טומי) אלתגר
23, גני תקווה
טינאגו טינאגו מקום שני 5
שי אראל
31, קריית אתא
קאראו קאראו השורד האחרון 2

הישרדות אולסטארס[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו של הישרדות אולסטארס

ערוץ 10 בחר בהחלטה פרובוקטיבית על ידי הובלת הקמפיין לעונת האולסטארס עם הסיסמה: "דן מנו חוזר לשחק". הקמפיין בעלות של מיליון ש"ח בשילוט חוצות ופרומואים בערוץ קיבל ביקורת מצד משתתפים אחרים, מאוחר יותר התגלה בחשיפת בלוגר טלוויזיה כי שולם לדן מנו למעלה מחצי מיליון ש"ח על השתתפותו בתוכנית[25]. חקירת משטרה מצאה שחשבונות רבים של חברת ההפקה ומשתתפים נפרצו בידי אדם העונה לכינוי הרשת "אגוז צרפתי" וכך נחשף חוזה ההעסקה של דן מנו ומשתתפים אחרים[26][27][28]. העונה הרביעית צולמה בפיליפינים, ובתחילתה היו שני שבטים, שבט של מתמודדים מהעונות הקודמות אשר נקרא "מאיון", על שם הר געש באזור לוזון שבפיליפינים ושבט אוהדים של המשחק הנקרא "קלינגה", גם כן על שם פרובינציה העונה לאותו שם בלוזון. כמו כן גם בעונה זאת ניתנה האפשרות להצביע במסרונים. בתוכנית הגמר שצולמה בכרמיאל מקס לבקובסקי (שפקס) הודח בשלב המסרונים, במקום הראשון זכה נתן בשבקין (5 קולות[29]), במקום השני זכה עידן קפון (3 קולות[30]) ובמקום השלישי זכתה שרון רפאלי (2 קולות[31]). בעונה זו זכה המתמודד דן מנו בתואר "חביב הקהל".

שינויים באופן המשחק בעונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מספר מתמודדים - בעונה זו השתתפו 16 מתמודדים.
 • משך התוכנית - צילומי עונה זו נערכו במשך 32 ימים ולא 52 כמו בעונות הקודמות.
 • אי המתים - בעונה זאת מתקיימות תחרויות על אי המתים בדומה לעונה הראשונה.

אירועים בולטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הייתה פעם שבה שני השבטים השתתפו יחדיו במועצת שבט אחת.
 • היה שוויון בשתי מועצות שבט שונות.
 • היו שתי משימות הדחה.
 • היו שלוש שרשראות חסינות במועצת שבט אחת.
 • שיא אורך המשימה נשבר פעמיים במהלך העונה.

מתמודדי עונת האולסטארס[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפתיחת הטבלה, לחצו על "הצגה" משמאל
מתמודד שבט מקורי שבט מאוחד סיים אי המתים מספר הצבעות
אריאלה קיים
51, נתניה
קלינגה מודחת 1
יום 3
מפסידה 1
יום 8
6
אושר הדרי
25, הרצליה
קלינגה מודחת 2
יום 6
מפסידה 2
יום 11
2
איתי שטראוס
חזר למשחק ביום 14
קלינגה מודח 3
יום 9
מנצח 1
יום 14
4
דן מנו
חזר למשחק ביום 14
מאיון מודח 4
יום 9
מנצח 2
יום 14
5
דר פישלזון
21, סביון
קלינגה מודח 5
יום 12
מפסיד 3
יום 14
5
טל אנגלנדר
31, תל אביב
הישרדות הפיליפינים
מאיון סאמה סאמה מודח 6
מושבע 1
יום 15
9
מרינה קבישר
26, תל אביב
הישרדות האיים הקריביים
מאיון מודחת 7
מושבעת 2
יום 15
6
גיא גולד
27, רחובות
קלינגה מודח 8
מושבע 3
יום 18
11
איתי שטראוס
30, תל אביב
קלינגה מודח 9
מושבע 4
יום 21
9
מעיין פורטר
28, אילת
הישרדות איי הפנינה
מאיון מודחת 10 הודחה במשימת הדחה
מושבעת 5
יום 23
0
דן מנו
32, חיפה
הישרדות האיים הקריביים
מאיון מודח 11
מושבע 6
יום 24
15
מירית וקנין
28, לוד
הישרדות איי הפנינה
מאיון מודחת 12
מושבעת 7
יום 27
7
לידר שני
30, אילת
קלינגה מודחת 13
מושבעת 8
יום 30
5
אביגיל פרל
26, תל אביב
הישרדות הפיליפינים
מאיון מודחת 14 הודחה במשימת הדחה
מושבעת 9
יום 31
1
מקס (שפקס) לבקובסקי
41, תל אביב
קלינגה מודח 15
מושבע 10
יום הגמר
0
שרון רפאלי
27, רעננה
קלינגה מקום שלישי 2
עידן קפון
32, חיפה
הישרדות האיים הקריביים
מאיון מקום שני 3
נתן בשבקין
30, נילי
הישרדות איי הפנינה
מאיון השורד האחרון 5

הישרדות איי קמרינס[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו של הישרדות איי קמרינס

העונה החמישית, שעלתה לשידור ב-14 בפברואר 2011, צולמה באי קרמואן שבקמרינס סור (Caramoan Camarines Sur) בפיליפינים, מיד לאחר צילומה של העונה הרביעית. בעונה זו ניצחה אירית רחמים בסיס, במקום השני והשלישי זכו גב פשטי ונטלי כבסה בהתאמה, ויניב רוחן זכה לתואר "חביב הקהל".

שינויים באופן המשחק בעונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • משך התוכנית - צילומי עונה זו נערכו במשך 40 ימים ולא 52 כמו בעונות הקודמות (חוץ מעונת האולסטארס).
 • מספר מתמודדים - בעונה זו השתתפו 20 מתמודדים.
 • אי הגלות - בעונה זאת מתקיימות תחרויות על אי הגלות בדומה לעונה השנייה.
 • בחירת מנהיגים בהתחלה - ישר כשהמתמודדים נכנסו למשחק, בלי שהם הכירו אחד את השני גיא זוארץ (מנחה התוכנית) אמר להם לבחור מנהיגים, וגם בשבטים החדשים הם היו צריכים לבחור מנהיגים.
 • משימת מבחן - בפרק ה-8 התקיים מבחן אמון השבט, אשר בסופו המתמודד שקיבל אמון נמוך משל השאר הודח מהמשחק.
 • משימת הוטו - בדומה לעונה השנייה, השלישית והרביעית, לזוכה במשימה זו, ניתנה האפשרות למנוע את זכות ההצבעה לאחד מחברי השבט במועצת השבט.

אירועים בולטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בתחילת העונה היו שני שבטים, שבט "באנאו" השבט האדום ושבט "מריקודו" השבט הצהוב. שבט "באנאו" ניצח במשימת הפרס הראשונה וזכה במחנה מאובזר, ואילו "מריקודו" נאלץ להתמודד עם תנאי מחיה קשים יותר.
 • ביום השישי הם החליפו איים ובכך גם את תנאי המחיה.
 • כבר בתחילת העונה נבחרו 2 מנהיגים לשני השבטים, במטרה לנסות להנהיגם. מנהיג שבט "מריקודו", לירון שטראוס, הצליח בתפקיד ואף המשיך לכהונה שנייה, אך היה הראשון מבין המודחים לאחר האיחוד. לעומתו מנהיג "באנאו", אביב בסיס, כשל מבחינה חברתית כבר בשלבים הראשונים של המשחק והודח חמישי, לאחר מרד אשר יצר יריבו: בן מלכא. ואת אביב החליף יונתן בתור מנהיג.
 • סמוך לפני האיחוד התמודדו יולה קרביץ ויניב רוחן במשימת חזרה למשחק, בה ניצח יניב וחזר למשחק.
 • גיורא נפל מהקורה במשימת החסינות של פרק 13, נאנק מכאבים אך חזר למשימה ולבסוף יונתן ניצח במשימה.
 • בפעם הראשונה בתולדות הישרדות זכתה אתי ב"טריפל" - זכייה בדו-קרב, במשימת חסינות ובמשימת וטו, כולן רצופות.

מתמודדי העונה החמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפתיחת הטבלה, לחצו על "הצגה" משמאל
מתמודד שבט מקורי חילוף שבטים שבט מאוחד סיים מספר הצבעות
נטלי בן ארי
22, רמת השרון
מריקודו מודחת 1
יום 2
6
מוראל בן חמו
21, קריית אתא
באנאו מודחת 2
יום 5
6
פנינית רוזנברג
25, חיפה
מריקודו מודחת 3
יום 8
5
עפרי יריב
22, חצור
באנאו פרשה מסיבות רפואיות
יום 10
0
אביב בסיס
33, בת חן
באנאו מודח 4
יום 11
5
יגאל בן בנימין
39, רחובות
מריקודו מודח 5
יום 12
0
בן מלכא
28, טבריה
באנאו מריקודו מודח 6
יום 14
5
יולה קרביץ
23, ראשון לציון
באנאו מריקודו מודחת 7
יום 16
4
יניב רוחן
חזר למשחק ביום 18
מריקודו באנאו מודח 8
יום 17
4
לירון שטראוס
28, כפר שמריהו
מריקודו מריקודו מלאיה מודח 9
מושבע 1
יום 21
8
יונתן שמלא
26, עין כרם
באנאו באנאו מודח 10
מושבע 2
יום 24
7
רועי לולו
35, חיפה
באנאו באנאו מודח 11
מושבע 3
יום 24
7
יאנה קלמן
36, תל אביב
באנאו באנאו מודחת 12
מושבעת 4
יום 27
3
אוהד אלון
28, מנחמיה
מריקודו מריקודו מודח 13
מושבע 5
יום 30
5
גיורא רוטמן
53, הרצליה
באנאו מריקודו מודח 14
מושבע 6
יום 33
4
שונית פרג'י
23, קריית טבעון
מריקודו מריקודו מודחת 15
מושבעת 7
יום 36
2
אתי חליווה
28, קריית שמונה
באנאו באנאו מודחת 16
מושבעת 8
יום 39
4
יניב רוחן
29, פתח תקווה
מריקודו באנאו מודח 17
מושבע 9
יום הגמר
0
נטלי כבסה
29, בית ינאי
מריקודו באנאו מקום שלישי 0
גב פשטי
27, תל אביב
מריקודו באנאו מקום שני 3
אירית רחמים בסיס
36, תל אביב
מריקודו מריקודו השורדת האחרונה 6

הישרדות VIP[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו של הישרדות V.I.P

עונה זו צולמה בתאילנד, באי Koh Pu, או בשמו היותר ידוע Koh Jum, הנמצא דרומית לקרבי. בעונה זו משתתפים 16 ידוענים ישראלים. העונה הייתה אמורה לעלות לשידור בסוף ינואר 2012, אך היא עוכבה עקב איומי סגירת ערוץ 10[32], והחלה רק ב-2 במאי 2012. גמר התוכנית התקיים בבריכת הסולטאן בירושלים ביום רביעי, 29 באוגוסט 2012. אל הגמר העפילו המתמודדים אנה ארונוב, ענת הראל ואיתי שגב. אנה ארונוב הודחה בשלב המסרונים מהצופים. בסופו של דבר, ניצח איתי שגב (5 קולות[33]), ובמקום השני זכתה ענת הראל (3 קולות[34]). כמו כן, בגמר הוכרז כי יוליה פלוטקין זכתה בתואר "חביבת הקהל". הגמר גרף למעלה מ-32% צפייה ופיק למעלה מ38%. צפו בו למעלה ממיליון איש ברגע השיא. עונה זו נחשבת לאחת מהעונות הנצפות ביותר של הישרדות ובעקבות הצלחתה של העונה, נבחרה גם העונה הבאה, העונה השביעית של הישרדות, להיות עונת VIP. כאמור, בעקבות העניין המשפטי לגבי זכויות השידור העונה השביעית נדחתה.

אירועים בולטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

גם בעונה זו השבטים נבחרו על ידי המתמודדים.

לראשונה בתולדות התוכנית עונה זו הייתה עונת VIP (בתוכנית האמריקאית לא הייתה עונת VIP מעולם).

לראשונה בתוכנית הייתה בקתת משא ומתן שבה יש חפצים ומחליטים מי ייקח את מה.

במשימת החסינות הראשונה ביום השני נפצע המשתתף מייקל לואיס, מה שאילץ אותו לפרוש מן התוכנית.

סמוך לאיחוד נערכה מועצת שבט ובה הודח משה.

מתמודדי עונת ה-VIP[עריכת קוד מקור | עריכה]

לפתיחת הטבלה, לחצו על "הצגה" משמאל
מתמודד שבט מקורי חילוף שבטים שבט מאוחד סיים אי התקווה מספר הצבעות
מייקל לואיס
24, תל אביב
דוגמן, שחקן
דאנג פרש מסיבות רפואיות
יום 2
פרש מסיבות רפואיות
יום 2
0
דורון ג'מצ'י
50, תל אביב
כדורסלן לשעבר
דאנג מודח 2
יום 3
מפסיד 1
יום 8
5
הראל מויאל
30, גדרה
זמר
טיניום מודח 3
יום 6
מפסיד 5
יום 17
5
ענבל גבריאלי
36, כפר סירקין
חברת הכנסת לשעבר
טיניום טיניום מודחת 4
יום 9
מפסידה 3
יום 11
3
מיכל זוארץ
43, תל אביב
מגישת טלוויזיה, שחקנית
דאנג טיניום מודחת 5
יום 12
מפסידה 4
יום 14
4
אושרי כהן
שחקן
חזר למשחק ביום 21
דאנג דאנג מודח 6
יום 15
מנצח 2
יום 21
5
נטלי דדון
דוגמנית
חזרה למשחק ביום 21
דאנג דאנג מודחת 7
יום 18
מנצחת 1
יום 21
2
משה פרסטר
48, גבעתיים
קומיקאי, שחקן
טיניום דאנג מודח 8
יום 19
מפסיד 10
מושבע 5
יום 36
2
עזאם עזאם
48, מע'אר
אסיר לשעבר בכלא המצרי
טיניום טיניום סאנאי מודח 9
יום 22
מפסיד 6
מושבע 1
יום 24
6
אושרי כהן
28, תל אביב
שחקן
דאנג דאנג מודח 10
יום 25
מפסיד 7
מושבע 2
יום 27
5
יוליה פלוטקין
23, תל אביב
דוגמנית
דאנג דאנג מודחת 11
יום 28
מפסידה 8
מושבעת 3
יום 30
4
נטלי דדון
28, קריית ביאליק
דוגמנית
דאנג דאנג מודחת 12
יום 31
מפסידה 9
מושבעת 4
יום 33
3
איתי תורג'מן
28, תל אביב
שחקן
טיניום טיניום מודח 13
יום 34
מפסיד 11
מושבע 6
יום 38
1
ענת הראל
מדריכת כושר, מגישת טלוויזיה
חזרה למשחק ביום 38
טיניום טיניום מודחת 14
יום 37
מנצחת 3
יום 38
2
בוקי נאה
54, רמת גן
כתב פלילים
דאנג דאנג מודח 15
מושבע 7
יום 40
3
אנה ארונוב
29, תל אביב
רקדנית
טיניום טיניום מודחת 16
מושבעת 8
יום הגמר
-
ענת הראל
41, תל אביב
מאמנת כושר, מגישת טלוויזיה
טיניום טיניום מקום שני 3
איתי שגב
39, רחובות
קומיקאי, שחקן
דאנג דאנג השורד האחרון 5

הישרדות הונדורס[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלוגו של "הישרדות הונדורס"

העונה השביעית, והראשונה בערוץ 2 / רשת, צולמה בחודשים יוני ויולי 2015 במדינת הונדורס שבאמריקה המרכזית. עונה זו, בה השתתפו ידוענים ישראלים ואנשים אנונימיים, עלתה לשידור ב-1 בנובמבר 2015[35][36]. גמר התוכנית התקיים בהיכל מנורה מבטחים ב-1 במרץ 2016[37]. בעונה זו ניצח לירון "טילטיל" אורפלי, במקום השני זכתה טיטי איינאו ובמקום השלישי זכו רוסלנה רודינה ועומרי כוכבי, ובנוסף טילטיל זכה לתואר "חביב הקהל".[38]

שינויים באופן המשחק בעונה השביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • משך התוכנית: צילומי עונה זו נערכו 46 ימים ולא 52 או 40.
 • חפץ לכל מתמודד: בתחילת המשחק כל מתמודד קיבל חפץ הישרדותי, המשמש את השבט בו המתמודד. כשהמתמודד מודח, החפץ מתלווה אליו.
 • רביעיית גמר: בעונה זו, בניגוד לעונות הקודמות, יש ארבעה שורדים בגמר במקום שלושה השורדים, והקהל בבית לא משפיע אין מסרונים, ההצבעה על ידי המושבעים בלבד והמושבעים הצביעו במועצת הגמר על האי ולא בשידור החי בגמר.
 • הרכבת השבטים: בשונה מעונות אחרות, בתחילת המשחק היו פרושים מקומות כחולים לשבט הוראקן וסגולים לשבט קויופה, כל מתמודד צריך לתפוס מקום וברגע שנתפסו כל המקומות נוצרו שני השבטים.
 • בקתת משא ומתן: בדומה לעונה הקודמת, הייתה בקתת משא ומתן אבל הפעם היה או משא ומתן או לפתוח תיבה. כל שבט שלח נציג אליה, הנציגים צריכים לדון ולקיים משא ומתן. באחת מבקתות ההדיינות דנה והודא התחלפו בשבטים, ובאחת אחרת הודא ולירון קיבלו כל אחת מפה לפסל חסינות.
 • מודחי המשחק הופכים ל"זומבים": בעונה השביעית המודחים במועצת השבט לא עזבו ישירות את אי השבט אלא סומנו כ"זומבי". הזומבי חי במתחם נפרד מהשבט אך על אותו אי, סמוך לשבט. בדיעבד הסתבר כי שני זומבים חזרו למשחק. לאחר כל משימת חסינות שבטית, הזומבי מהשבט המפסיד מגיע לנקום ובוחר מתמודד מהשבט להלחם נגדו בדו-קרב. אם הזומבי מפסיד, הוא עוזב את המשחק סופית. כאשר הזומבי מנצח, הוא מצביע במועצת השבט במקום המתמודד שהפסיד אך עדיין נשאר זומבי ולא חוזר למשחק. היות שאין מקום לשני זומבי, המתמודד האחרון שהודח במועצת השבט מקיים דו-קרב עם הזומבי. המנצח נשאר זומבי והמפסיד מודח סופית מהמשחק. בסופו של דבר, לקראת האיחוד נערכה עוד מועצת שבט, כך שנשארו 3 זומבים. זומבי מכל שבט (עומר ומושיק) והזומבי שהודח אחרון (הודא). נערך בין השלושה קרב משולש, המקום השלישי (עומר) המשיך להיות זומבי בשבט המאוחד, המקום השני (הודא) חזרה ישירות לשבט המאוחד והמקום הראשון (מושיק) חזר לשבט המאוחד בתוספת חסינות אישית.

בנוסף, המודחת האחרונה טיטי והזומבי שנשאר דנה ערכו דו-קרב, בסופו המנצחת נכנסת לגמר והמפסידה נכנסת לחבר המושבעים, וכן טיטי נצחה ונכנסה לגמר למרות הדחתה.

 • פלאפה: לראשונה בפורמט הופיעה הפלאפה. לאחר האיחוד, לפני כל משימת חסינות בוחרים נציג אחד שילך. פלאפה זוהי משימת אומץ שאם מצליחים בה, זוכים במפתח אחד מתוך שישה שצריך להשיג. כאשר נאספים כל המפתחות ניתן לפתוח את התיבה, בה נמצאים מכשירי טלפון בעזרתם ניתן להתקשר למשפחות.
 • כרטיס "הכוח הכפול": באחת ממשימות הפרס, שהתבססה על מכירה פומבית, בה לשורדים יש סכום כסף מסוים והם קונים איתו דברים מוסתרים. השורדת לירון, קנתה בהפתעה את כרטיס הכוח הכפול, שנותן לה זכות הצבעה כפולה. לא היה בשימוש במהלך העונה.

מתמודדי העונה השביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה זו משתתפים 18 מתמודדים, 9 ידוענים ו-9 אלמונים.

לפתיחת הטבלה, לחצו על "הצגה" משמאל
מתמודד שבט מקורי חילוף שבטים שבט מאוחד זומבי סיים/ניצח מספר הצבעות (מצטבר מכל העונה)
בן יהב נבט
36, פתח תקווה
הוראקן הפך לזומבי 1
יום 3
מפסיד 2
יום 11
7
ז'נט זוהר סבג
55, יפו
שחקנית
קויופה פרשה מסיבות רפואיות
יום 5
0
מיטל דוהן
36, לוס אנג'לס
שחקנית, זמרת
קויופה הפכה לזומבי 2
יום 6
מפסידה 1
יום 8
5
מושיק גלאמין
36, תל אביב
מעצב, מנחה טלוויזיה

חזר למשחק ביום 23

קויופה הפך לזומבי 3

יום 9

מנצח

יום 23

4
ליסה שורקין
36, תל אביב
הוראקן הוראקן הפכה לזומבי 4
יום 12
מפסידה 3
יום 15
4
עומר רוזן
33, תל אביב
הוראקן הוראקן הפך לזומבי 5
יום 15
מפסיד 7
יום 29, מושבע 2
4
יהודה שושן
42, נווה אילן
הוראקן הוראקן מודח 6
יום 19
פרש מהדו- קרב במועצת השבט, 4
יום 19
6
שמעון אמסלם
49, תל אביב
פרשן ספורט, כדורסלן עבר
הוראקן הוראקן מודח 7
יום 22
מפסיד 5
יום 22
2
הודא נקאש
26, חיפה, חזרה למשחק ביום 23
הוראקן קויופה הפכה לזומבי 8
יום 23
מנצחת יום 23 2
רון אלוף
23, ראשון לציון
קויופה קויופה טיפיו מודח 9
יום 27
מפסיד 6
יום 27, מושבע 1
5
רון שובל
42, רמת גן
זמר
קויופה קויופה מודח 10
יום 30
ויתר על האפשרות להשאר כזומבי עקב פציעתו
ובכך פרש (8) והפך למושבע 3
יום 30
11
לירון רביבו
21, בית עוזיאל
הוראקן הוראקן הפכה לזומבי 11 (בהדחה כפולה)
יום 33
מפסידה 12
יום 41, מושבעת 7
4
מושיק גלאמין
36, תל אביב
מעצב, מנחה טלוויזיה
קויופה מודח 12 (בהדחה כפולה)
יום 33
מפסיד 9
יום 33, מושבע 4
8
הודא נקאש
26, חיפה
הוראקן קויופה מודחת 13
יום 36
מפסידה 10
יום 36, מושבעת 5
10
ג'ני צ'רוואני
33, תל אביב
דוגמנית, אשתו של רוני מאנה
קויופה קויופה מודחת 14
יום 39
מפסידה 11
יום 39, מושבעת 6
4
דנה ברגר
45, ירושלים
זמרת, שחקנית
קויופה הוראקן הפכה לזומבי 15
יום 42
מפסידה 12
יום 46, מושבעת 8
18
טיטי איינאו
24, תל אביב
דוגמנית, מלכת היופי לשנת 2013

(חזרה למשחק היישר לגמר, יום 46)

קויופה קויופה מודחת 16
יום 46
מנצחת 3
יום 46
2
עומרי כוכבי
28, תל אביב
קויופה קויופה מקום שלישי 1
רוסלנה רודינה
27, רחובות
דוגמנית, זוגתו של אייל גולן
הוראקן הוראקן מקום שלישי 4
טיטי איינאו
24, תל אביב
דוגמנית, מלכת היופי לשנת 2013
קויופה קויופה מקום שני 2
לירון "טילטיל" אורפלי
40, רמת גן
מתמודד המירוץ למיליון 4
הוראקן הוראקן השורד האחרון 5

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ ‫רועי ברק, ‏"הטריק המלוכלך" של בוקי הזניק את "הישרדות" לרייטינג שיא, באתר גלובס, 5 באוגוסט 2012‬
 2. ^ דוד אברהם‏, סופי: "הישרדות" לא תשודר בערוץ 10, באתר וואלה! NEWS‏, 29 באוקטובר 2014
 3. ^ מושיק, גיא, עידן, משה ומרינה
 4. ^ ורה, ליה, שחר ויעל
 5. ^ מירב קריסטל, "הישרדות": הכי נצפה מאז הקמת ערוץ 2, באתר ynet, 18 במאי 2008
 6. ^ הערך מאסטר שף, מתוך ויקיפדיה - האנציקלופדיה החופשית (גרסה מ-18 ביוני 2013).
  מערכת ערוץ התרבות, ‏גמר "מאסטר שף": התכנית הכי נצפית ב-13 השנים האחרונות, באתר ‏mako‏‏, ‏30 בינואר 2013‏
 7. ^ אולמרט ב"הישרדות" ובניזרי זקוק לחסינות, באתר nrg‏, 3 באפריל 2008
 8. ^ רינה רוזנברג‏, בעקבות החשיפה ב"הישרדות" - מכירות האננס עלו, באתר וואלה! NEWS‏, 26 בפברואר 2008
 9. ^ רוני שני, ‏ספין האננס, באתר גלובס, 18 במרץ 2008
 10. ^ היה תחילה בשבט הגברים, אך הועבר לשבט הנשים.
 11. ^ נטע-לי, יואב, אופיר, אפרת איגור ועידן
 12. ^ גיא, איתי ואנסטסיה
 13. ^ פרש מיוזמתו במסר מוקלט במועצת השבט לאחר שנעקץ על ידי דג חתול
 14. ^ הודח על ידי ההפקה עקב הפרת חוקי המשחק
 15. ^ חזרה לשבט קסאיה המאוחד לאחר שניצחה במשימה החזרה למשחק את שאר חברי שבט סנטיאגו ששהו באי המודחים
 16. ^ זכה ברכב שטח חדש במשימת פרס, ופרש כאשר הוכרח לבחור בין הרכב שזכה בו לבין המשך המשחק
 17. ^ הודחה בעקבות הצבעת הצופים בגמר והגיעה למקום השלישי ונהפכה למושבעת התשיעית והאחרונה
 18. ^ יוני פרת, ‏"הישרדות 3" תעלה ב-29 באוגוסט, באתר ‏mako‏‏, ‏11 באוגוסט 2009‏
 19. ^ יפעת הללי, ‏נשבענו זה לזו ברגע של פרידה, באתר ‏mako‏‏, ‏25 בפברואר 2009‏
 20. ^ ערן סויסה, הסתיימו צילומי העונה השלישית של "הישרדות", באתר nrg‏, 2 במאי 2009
 21. ^ מערכת הישרדות, הכירו את השבטים, נענע 10, 20 באוגוסט 2009
 22. ^ טל אנגלנדר, חנוך, זיו, ריקי, ליעד, טל כהן
 23. ^ אביגיל, אוהד, הדס
 24. ^ גיא גולד, החיים קשים בפיליפינים, באתר nrg‏, 22 ביוני 2009
 25. ^ ערן סויסה, דן מאני, באתר nrg‏, 15 באפריל 2010
 26. ^ חדשות 2, ‏כך נתפסו הפורצים למחשבי הישרדות, באתר ‏mako‏‏, ‏2 בספטמבר 2010‏
 27. ^ נעם גיל, אגוז צרפתי: הבלוגר שמטריף את הריאליטי - ריאיון שפורסם ב- mynet, 5 ביולי 2010
 28. ^ אמילי גרינצווייג‏, כתב אישום נגד הפורצים למחשבי הפקת "הישרדות", באתר וואלה! NEWS‏, 11 במאי 2011
 29. ^ טל, מרינה, מעיין, דן ומירית
 30. ^ גיא, איתי ואביגיל
 31. ^ לידר ושפקס
 32. ^ ‫דוד אברהם‏, ערוץ 10 לא ייסגר בשנה הקרובה, באתר וואלה! NEWS‏, 23 בינואר 2012‬
 33. ^ עזאם, יוליה, נטלי, משה, בוקי
 34. ^ אושרי, איתי תורג'מן, אנה
 35. ^ ברייק אה לג: משתתפי "הישרדות" המפורסמים טסים לתחרות, באתר וואלה! NEWS‏, 26 במאי 2015
 36. ^ יוני פרוים, לרדת בגדול: רון שובל, טיטי איינאו ומושיק גלאמין אחרי הריאליטי, באתר ynet, 19 ביולי 2015
 37. ^ ערן סויסה, "הישרדות" ו"הכוכב הבא": יש תאריכי גמר, באתר nrg‏, 3 בפברואר 2016
 38. ^ רן בוקר, טילטיל זכה בגמר "הישרדות", באתר ynet, 1 במרץ 2016


הקודם:
2007 - נולד לרקוד
פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה - תוכנית מציאות
2008 - הישרדות 10
הבא:
2009 - האח הגדול