הנטאי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
איור הנטאי
הגדלה
איור לוליקון טיפוסי

הנטאייפנית: 変態 להאזנה (מידעעזרה); מילולית: "סוטה") היא אנימציה, קומיקס או משחק מחשב יפני הכוללים תוכן מיני וזוכים למיקום גבוה (בין מקום שני לחמישי) ברשימת החיפושים באתרי פורנו[1][2].

סיבות לפופולריות החריגה של תוכני הנטאי

שאלת סיבת הפופולריות של תוכני הנטאי בולטת בהשוואה לתכנים שאינם פורנוגרפיים, בהם יש ייצוג מועט לאנימציה שאיננה מתחזה לאמיתית. מוּצעות כמה סיבות לכך.

 • תוכני הנטאי, ופורנוגרפיה מונפשת באופן כללי, מאפשרים ייצוג של פטישים שאסורים על פי חוק במדיה מצולמת. לדוגמה, צפייה בתוכן פדופילי מצולם היא עבירה על החוק בארצות רבות, וגם נחשבת לטאבו חברתי. תוכני הנטאי משוחררים לגמרי מהמגבלה החוקית, ועבור חלק ניכר מהחברה אינם טאבו.
 • תוכני הנטאי מאפשרים דמויות שלא ייתכנו במציאות. בדומה לתכני אנימה, המדיום מציג לעיתים קרובות דמויות בעלות פרופורציות בלתי אפשריות בעליל.
 • תוכני הנטאי מאפשרים סקסואליזציה של תכנים לא פורנוגרפיים. תת-הז'אנר המכונה "כלל 34", בו דמויות ורקע של תכנים לא פורנוגרפיים הופכים לארוטיים או פורנוגרפיים ממש, כעובדה תת-סוגה זאת זוכה לפופולריות גבוהה[3].
 • תוכני הנטאי משחררים את הצופה מרגשות אשם שמקורם באמפתיה כלפי הדמויות. קיימת הסכמה רחבה למדי שתעשיית הפורנו נצלנית וגורמת לשחקנים ולשחקניות נזק נפשי ניכר. בפורנוגרפיה מצוירת פטור הצופה מאמפתיה כלפני הדמויות, ויכול להנות מצפייה באקטים מיניים שבמציאות הם טאבו גם עבורו.

משמעות המילה

משמעות המילה ביפנית היא "שינוי צורה", "יוצא דופן" או "סטייה מינית". לא ברור כיצד התגלגלה המילה לתוך עולם חובבי האנימה דובר האנגלית, אך עם עליית רשת האינטרנט שימושה לתיאור תוכן פורנוגרפי מצויר הייתה נרחבת. האות H, האות הראשונה של המילה באנגלית, בין אם כתחילית ובין אם בפני עצמה, משמשת ביפן לתיאור תוכן מיני.

ביפן תוכני ההנטאי אסורים ומצונזרים, למעט תיאורי שדיים או עכוזים ושאר הרמזים מיניים. סדרות אלו נקראות אצ'י ואין להתבלבל ביניהם לסדרות הנטאי.

ההנטאי במדיה היפנית

בגלל חוק הצנזור ביפן המחייב צנזור אברי מין, הומצא ז'אנר ההנטאי. ההנטאי התחיל ללא אברי מין, אלא עם זרועות רבות (כמו של תמנון) הבאות במגע עם איברים אינטימיים של אישה. כיום ישנם כותרי הנטאי שבהם מראים אברי מין באופן מפורש, ביפן סדרות אלה אינן חוקיות ולרוב נמכרות בבזארים ולא ברשתות השכרת וידאו גדולות.

סוגי הנטאי

"חלומה של אשת הדייג", ציור משנת 1820 לערך, נחשב למבשר תת-הסוגה טנטקלס.
 • הרוגס [Eroges]- הנטאי המציג יחסי מין בין גבר לאישה (הסוג של הנטאי הנפוץ ביותר).
 • יורי [Yuri] - הנטאי המציג נשים עם נשים (לסביות).
 • יאוי [Yaoi] או בארה [Bara] - הנטאי המציג גברים עם גברים (הומואים).
 • לוליקון [Lolicon] - הנטאי שבו הנקבה היא קטינה.
 • שוטא [Shota] - הנטאי שבו הזכר הוא קטין (הערה: מקור השם שוטא חבוי בשמה של דמות מסדרת אנימה בשם טטסוג'ין. שמה של הדמות הייתה שוטארו).
 • טנטקלס (פירוש: זרועות תמנון) - הנטאי שבו לחודר יש אברי מין רבים.
 • גורו [Goru] - הנטאי סדיסטי שבו מבצעים יחסים עם נשים מדממות, כרותות איברים ובמקרים הקיצוניים ההחדרה נעשית דרך האיבר הכרות.
 • פוטאנארי [Futanari] - הנטאי שבו יש אישה שלה איבר מין זכרי.
 • אינססט [Incest] - הנטאי שבו יש יחסים בין קרובי משפחה (גילוי עריות).

דרכי הפצה

ההנטאי כאנימה מופץ באופן נרחב באתרים פורנוגרפיים, ביניהם אתרים המוקדשים לסוגה זו בלבד. שידור ההנטאי בטלוויזיה אסורים במדינות רבות עקב התכנים החריגים. הנטאי כמאנגות נמכר בדוכנים בבזארים ובחנויות מאנגה עצמאיות, אך לרוב מפורסם באינטרנט.

בנוסף, בשנים האחרונות נשמעו תלונות רבות על הנושא מארגוני נשים גם בארץ וגם ביפן על משחקים הקשורים לאונס ובכך הוגבלה הפצת ההנטאי לציבור.

קישורים חיצוניים

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא הנטאי בוויקישיתוף


הערות שוליים