ויקיפדיה:קישורים חיצוניים שבורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

פעמים רבות עובר אתר אינטרנט שינוי, הגורם לכך שקישורים רבים אל דפי האתר הופכים לקישורים שבורים. להלן רשימה של אתרים כאלה והנחיות כיצד לשקם את הקישורים השבורים.

אתרים שקישורים אליהם נשברו[עריכת קוד מקור]

למידע על אופן הטיפול בקישורים שבורים אחרים ראו ויקיפדיה:ויקיגמד/מדריך תיקון קישבורים. לרשימה אוטומטית שנוצרת על ידי בוט ראו רשימת קישורים שבורים.

BSH[עריכת קוד מקור]

אתר BSH נסגר. יש למחוק את כל הקישורים אליו.

בטיפול בטיפול, נא להמתין... בורה בורה - שיחה 08:19, 17 בספטמבר 2018 (IDT)[תגובה]

nrg[עריכת קוד מקור]

מסיבות הידועות רק לו, אתר nrg נוהג לפעמים לשבור קישורים אליו שעבדו בעבר. בדרך כלל יש דרך קלה לתקן אותם:

  • אם הקישור השבור הוא בסגנון הבא: http://www.nrg.co.il/online/36/ART1/625/570.html, אפשר לנסות לשנות את "36" ל"7".
  • אם הקישור השבור הוא בסגנון הבא: http://www.nrg.co.il/online/4/ART1/425/906.html, אפשר לנסות לשנות את "4" ל"1".
  • אם הקישור השבור הוא בסגנון הבא: http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/736/217.html, אפשר לנסות לשנות את "5" ל"47".
  • אם הקישור השבור הוא בסגנון הבא: http://www.nrg.co.il/online/12/ART1/683/832.html, אפשר לנסות לשנות את "12" ל"55".
  • אם הקישור השבור הוא בסגנון הבא: http://www.nrg.co.il/online/11/ART1/683/832.html, אפשר לנסות לשנות את "11" ל"1".

ייתכנו גם קישורים תקינים עם "36", "4", "5", "12" או "11", כך שיש לבצע זאת רק אם הקישור אכן שבור. בנוסף, גם אם הקישור שבור, לא מובטח שההחלפה תביא קישור תקין, כך שיש לבדוק את הקישור לפני שמחליפים בערך עצמו. כאשר ידועה כותרת המאמר, ניתן לאתרו באמצעות גוגל.

בנק ישראל[עריכת קוד מקור]

בעקבות שינוי מבנה הכתובות באתר בנק ישראל, כל הקישורים לכתובת http://www.bankisrael.gov.il הפכו לקישורים מתים - יש קרוב ל-200 קישורים כאלה. לתיקון יש לנסות לחפש את הדפים האבודים באתר הבנק.

גלי צה"ל[עריכת קוד מקור]

תחנת הרדיו גלי צה"ל העלתה בינואר 2013 עיצוב מחודש לאתר האינטרנט שלה, ובהזדמנות זו העלימה את כל הדפים שהופיעו באתר קודם לכן. כל הקישורים המשתמשים בתבנית:גלצ וכל הקישורים שתחילתם http://glz.co.il/NewsArticle.aspx מתו, ואין טעם לחפש אותם באתר גלי צה"ל. כאשר קישור כזה מהווה אסמכתא, רצוי להחליפו בקישור למקור אחר שמספק אסמכתא זו.

הקרן החדשה לישראל[עריכת קוד מקור]

כל הקישורים לאתר הקרן החדשה לישראל שצורתם http://www.nif.org.il/?id=1399 הם קישורים מתים, בעקבות מעבר לתוכנת ניהול תוכן חדשה. המעבר היה רשלני ביותר, ולא רק קישורים מאתרים אחרים מתו, אלא גם רבים מהקישורים הפנימיים באתר הקרן. הנה רשימת הקישורים המתים מוויקיפדיה. ניתן להיעזר בגוגל או בחיפוש הפנימי באתר הקרן לאיתור הכתובת הנוכחית.

הרשות השופטת[עריכת קוד מקור]

עם הפעלת מערכת "נט המשפט" הפכו כל הקישורים לפסקי דין, מלבד אלה של בית המשפט העליון, לקישורים מתים. הנה רשימת הקישורים המתים. חלק מפסקי הדין נמצא במערכת "נט המשפט", אך בכתובת אחרת. ניתן לאתר אותם בדף איתור החלטות (רצוי באמצעות אינטרנט אקספלורר), לפי פרטים מזהים של פסק הדין. ניתן להסתייע בגוגל כדי למצוא עותק של פסק הדין באתר משפטי אחר.

מבט מל"מ[עריכת קוד מקור]

תבנית:מבט מל"מ משמשת לקישורים לאתר מבט מל"מ, והיא מספקת קישור תקין. קישורים לאתר שלא דרך תבנית זו (הקישורים האחרונים ברשימה זו) אינם תקינים. יש לאתר את המאמר בארכיון של מבט מל"מ, ולקשר אליו באמצעות התבנית.

מכון ון ליר[עריכת קוד מקור]

כל קישור לאתר של מכון ון ליר שאינו מתחיל ב-http://www.vanleer.org.il/he חשוד כקישור שבור. קישורים בצורה ישירה למאמר בכתב העת "תיאוריה וביקורת" יש להחליף לתבנית:תיאוריה וביקורת. לקישורים אחרים יש למצוא תחליף באתר המכון. רשימת הקישורים לטיפול

משטרת ישראל[עריכת קוד מקור]

כ-200 קישורים לאתר של משטרת ישראל הפכו לקישורים מתים (כל הקישורים שבהם לא מופיעה המילה aspx, וגם אלה שהמילה מופיעה בהם בסוף ה-URL). נסו לחפש תחליפים באתר של משטרת ישראל. אפשר להסתייע גם בגוגל (החליפו את המילים "מילות חיפוש" בדף זה), אך הרושם הוא שחלק מהדפים נעלמו ואינם.

משרד החוץ[עריכת קוד מקור]

משרד החוץ הישראלי העלה ב-1 במאי 2013 עיצוב מחודש לאתר האינטרנט שלו, ובהזדמנות זו שבר את כל הקישורים שהובילו למאמרים באתר המשרד. בוויקיפדיה העברית יש 284 קישורים כאלה. המאמרים נמצאים באתר המשרד, וניתן לאתר אותם לפי כותרתם, באמצעות תיבת החיפוש שבראש אתר המשרד.

Time Out תל אביב[עריכת קוד מקור]

כל הקישורים לאתר Time Out תל אביב חדלו לפעול. אלה שנעשו באמצעות תבנית:Time Out תל אביב מוצגים עדיין כקישורים לכתב העת המודפס.

עיונים בתקומת ישראל[עריכת קוד מקור]

נשברו יותר מ-250 קישורים ישנים לכתב העת "עיונים בתקומת ישראל". לתיקון הקישורים יש למצוא את המאמר בכתובתו הנוכחית, לפי מספר הכרך או בעזרת גוגל, ולתקן את הקישור או את התבנית (ראו תבנית:עיונים בתקומת ישראל. דוד שי - שיחה 20:52, 28 בספטמבר 2015 (IDT)[תגובה]

אתרים שחדלו לפעול?[עריכת קוד מקור]

להלן אתרים שנתגלו כלא פעילים. אם יתגלו ככאלה גם לאחר שבוע, יש להכריז על כל הקישורים אליהם כשבורים.

גם בבדיקה ב-9 בדצמבר האתרים אינם פועלים. חבל על דאבדין. דוד שי - שיחה 07:42, 9 בדצמבר 2016 (IST)[תגובה]

אתר תנועת העבודה הישראלית[עריכת קוד מקור]

324 קישורים לאתר של תנועת העבודה הישראלית נשברו ומחכים לתיקון. ניתן למצוא (לא תמיד) את הקישור החדש באמצעות מדורי "מאגר המידע" שבראש כל דף באתר בצד ימין. דוגמה לתיקון. דוד שי - שיחה 07:39, 9 בדצמבר 2016 (IST)[תגובה]

אתר השב"ס[עריכת קוד מקור]

אתר השב"ס נסגר לרגל שיפוצים, 38 קישורים אליו נשברו, מי יודע מה יהיה גורלם בתום השיפוצים. דוד שי - שיחה 06:19, 18 בדצמבר 2016 (IST)[תגובה]

דוד שי, נראה שהשיפוצים תמו והקישורים נשברו. ניתן לתקן בעזרת ארכיון האינטרנט.‏ Uziel302שיחה 19:29, 11 באפריל 2017 (IDT)[תגובה]
תיקנתי את כל הקישורים במרחב הערכים.‏ Uziel302שיחה 10:50, 12 באפריל 2017 (IDT)[תגובה]

קישורים לאחד מאוספי החזנות והמוזיקה הגדולים נשברו[עריכת קוד מקור]

"Judaica Sound Archive" ובכלל כל האתר הזה, שינו את מבנה הקישורים. הם היו מקושרים אצלנו בערכי חזנים, ראיתי עכשיו אצל גרשון סירוטה ולייבלה גלאנץ שנשברו הקישורים. ביקורת - שיחה 21:27, 2 בינואר 2017 (IST)[תגובה]

לפי החיפוש מדובר ב-35 קישורים. תיקנתי בערכים של סירוטה וגלאנץ. את הראשון תיקנתי על פי חיפוש בגוגל ועוד כמה תיקנתי על פי המבנה של הקישור הראשון עם השם האנגלי מוויקיאנגלית.‏ Uziel302שיחה 21:46, 2 בינואר 2017 (IST)[תגובה]

תיקון קישורים לאתר מפעל התיעוד יהודי ארצות האסלאם[עריכת קוד מקור]

"מפעל התיעוד - יהודי ארצות האסלאם" חידשו את האתר שלהם, וכעת מאות קישורים אליהם מוויקיפדיה נותרו לא זמינים. פניה אליהם נותרה ללא תגובה. מכמה שראיתי אפשר בדרך כלל לתקן את הקישורים דרך "ארכיון האינטרנט" או דרך האתר החדש שלהם, אך האם ישנה אפשרות להפעיל בוט שיתקן אותם באופן אוטומטי? בברכה, Ben tetuan - שיחה 00:26, 7 בפברואר 2014 (IST)[תגובה]

זו צרה צרורה, משום שמדובר ב-638 קישורים הדורשים תיקון. רבים מהקישורים הם למאמרים בכתב העת "פעמים", ואת אלה עדיף היה מלכתחילה לקשר לארכיון המקורי של כתב העת, באמצעות תבנית:פעמים. בוט לא יעשה זאת, אבל הנה דוגמה לתיקון אנושי. דוד שי - שיחה 06:33, 7 בפברואר 2014 (IST)[תגובה]
כן, זה מדגיש את חשיבות השימוש בתבניות בקישורים כאלה. גילגמש שיחה 06:37, 7 בפברואר 2014 (IST)[תגובה]
במקרה הזה, תבנית לקישור לאתר של "מפעל התיעוד" הייתה עוזרת מעט. מבדיקה קצרה שערכתי, המאמרים שנעלמו נמצאים באתר של "מפעל התיעוד", אך הקישור אליהם השתנה בצורה לא שיטתית, כך שתיקון התבנית לבדו לא היה עוזר.
מתוך מאות הקישורים שמתו, הנה 440 קישורים שאת מרביתם כדאי להחליף לקישור ישיר ל"פעמים", באמצעות תבנית:פעמים, הנה עוד דוגמה להחלפה כזו.
לתיקון קישורים שאינם ל"פעמים" יש לחפש את המאמר, לפי שמו או שם מחברו, במנוע החיפוש הפנימי של "מפעל התיעוד", ולהחליף לקישור התקין. רצוי להשתמש בתבנית:מה-יא"ה. דוד שי - שיחה 08:34, 7 בפברואר 2014 (IST)[תגובה]

קישורים שבורים לאתר המכון הישראלי לדמוקרטיה[עריכת קוד מקור]

198 קישורים לאתר של המכון הישראלי לדמוקרטיה נשברו. כדי לשקמם יש לחפש בגוגל את שם הפרסום, ולמצוא את הכתובת החדשה שלו. דוד שי - שיחה 11:41, 13 באפריל 2017 (IDT)[תגובה]

רשות השידור[עריכת קוד מקור]

עם סגירת רשות השידור, יותר מ-850 הקישורים לאתר רשות השידור (בכתובת www.iba.org.il) נשברו, וכעת הם מפנים לאחד הדפים הראשיים של תאגיד השידור הציבורי.

נענע 10[עריכת קוד מקור]

בדצמבר 2017 הקישורים לדפי האתר מפנים אוטומטית לדף הבית של האתר החדש של ערוץ 10. כ-1,800 קישורים מוויקיפדיה העברית נשברו.

אתר הכנסת[עריכת קוד מקור]

163 קישורים להצעות חוק באתר הכנסת נשברו לאחר פתיחת מאגר החקיקה הלאומי. כל הצעת החוק נמצאות באתר הכנסת, אבל כתובתן השתנתה.

אתר iCast[עריכת קוד מקור]

קרוב ל-1,200 קישורים שבורים.

אתר משרד המשפטים[עריכת קוד מקור]

1,376 קישורים שבורים באתר משרד המשפטים

גם אלה: [1]

כתב העת "עלי משפט"[עריכת קוד מקור]

6 קישורים שבורים, להחלפה בתבנית:עלי משפט.

ועוד 120 קישורים שבורים, חלקם ניתנים להחלפה בתבנית:עלי משפט.

המשפט[עריכת קוד מקור]

75 קישורים שבורים, ניתנים לתיקון באמצעות תבנית:המשפט.

חקיקה באתר הכנסת[עריכת קוד מקור]

65 קישורים לחוקים ולהצעות חוק באתר הכנסת נשברו. כל המידע קיים באתר הכנסת, וניתן למצוא אותו כאן. דוד שי - שיחה 12:40, 3 באפריל 2018 (IDT)[תגובה]

אתר משחקים[עריכת קוד מקור]

נראה שהאתר לא קיים יותר, כך שיש בויקיפדיה כ-70 קישורים שבורים.

הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל אביב[עריכת קוד מקור]

40 קישורים שבורים, כנראה ניתנים להחלפה בקישורים פעילים.

מרכז המחקר והמידע של הכנסת[עריכת קוד מקור]

כל הקישורים לאתר זה, עם תבנית:מממ ובלעדיה, נשברו. התבנית תוקנה, אבל כעת יש לעבור על כ-300 קישורים ולתקנם (הקישורים הראשונים ברשימה זו, שלהם URL ארוך, תקינים; אלה שבהמשך, עם URL קצר, דורשים תיקון). בקישור שנעשה באמצעות התבנית יש להחליף את רק זיהוי המאמר (לאחר שמאתרים אותו באמצעות גוגל). קישור שאינו באמצעות התבנית כדאי להחליף בהזדמנות זו לקישור באמצעות התבנית. הנה דוגמה לתיקון בתבנית.

משפט וממשל[עריכת קוד מקור]

50 קישורים שבורים לאתר "משפט וממשל". לתיקון הקישורים משתמשת תבנית:משפט וממשל, וכאשר היא כבר קיימת והקישור שבור, להחליף את פרמטרים 3 ו-4 בה (דוגמה לתיקון).

תבנית:האקדמיה ללשון העברית - מילה[עריכת קוד מקור]

הפרמטר השלישי בתבנית:האקדמיה ללשון העברית - מילה, תאריך הפרסום, שהיה חודש ושנה, שונה ליום, חודש ושנה. ברשימה זו מופיעים כל מופעי התבנית, יש לתקן מתוכם רק את אלה שבהם התאריך (מיד לאחר https://hebrew-academy.org.il/) אינו כולל יום. דוגמה לתיקון.

אתר המשפט החוקתי של המרכז הבינתחומי הרצליה[עריכת קוד מקור]

37 קישורים לאתר www.constitution.org.il, שהיה אתר המשפט החוקתי של המרכז הבינתחומי הרצליה, ושינה את אופיו. יש להחליף קישורים אלה לפסקי דין בקישורים אחרים (למשל באתר "נבו").

מגזין "ארץ אחרת"[עריכת קוד מקור]

92 קישורים למגזין "ארץ אחרת", שניתן לתקנם באמצעות תבנית:ארץ אחרת. הנה דוגמה לתיקון.

מכללת שערי מדע ומשפט[עריכת קוד מקור]

43 קישורים לאתר של מכללת שערי מדע ומשפט.

בלוג "בננות"[עריכת קוד מקור]

110 קישורים שבורים, לתיקון בעזרת גוגל. דוגמה לתיקון.

חקיקה באתר הכנסת[עריכת קוד מקור]

228 קישורים שבורים לחוקים באתר הכנסת. ניתן לתקן באמצעות חיפוש במאגר החקיקה הלאומי. דוגמה לתיקון.

אתר 0404[עריכת קוד מקור]

80 קישורים חיצוניים שבורים לאתר חדשות 0404. יש לתקנם באמצעות תבנית:0404א.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]