שיחת ויקיפדיה:קישורים חיצוניים שבורים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שימוש בקישורים לארכיון האינטרנט במידת האפשר[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:מזנון 11:34, 31 באוקטובר 2015 (IST)

מן הסתם הבעייה מוכרת לכל העורכים: קישורים לדפי אינטרנט, אם כהערות שוליים ואם כ"קישור חיצוני" רבים שבורים - מובילים לאתר לא קיים, או לדף גנרי באתר קיים במקום למאמר שהיה קיים בעת הקישור.

קיים לזה פיתרון חלקי - הסבת קישורים שכאלה שקיימים בארכיון האינטרנט לעותק הדף המקורי השמור בארכיון. אני מציע שכמדיניות יוחלפו קישורים בקישורים לארכיון האינטרנט במידה וקיימים, וכך גם לקישורים חדשים.

היתרונות הם

  1. ארכיון האינטרנט הינו גוף ציבורי ממומן והסיכויים שתוכן מתוכו יתפוגג אינם גבוהים
  2. חסכון בעבודה של אחזקת קישורים, מחיקת קישורים מתים.

בברכה אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 15:27, 12 באוקטובר 2015 (IDT)

רבים משתמשים מזה זמן בפתרון הזה. אפשר לומר שזו המדיניות בפועל. נרו יאירשיחה • כ"ט בתשרי ה'תשע"ו • 15:50, 12 באוקטובר 2015 (IDT)
שאלת תם (תם זה קיצור של טָמְבָּלׂ) יש אפשרות לבוט שיאתר קישורים שבורים וינסה להחליף אותם לקישורים לארכיון? וגם - לא כדאי להפוך זאת למדיניות מוכרזת עם דף עזרה מתאים? אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 16:24, 12 באוקטובר 2015 (IDT)
Matanya? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:49, 12 באוקטובר 2015 (IDT)
כאשר אפשר להחליף קישור שבור לקישור תקין, זה עדיף. קישור לארכיון האינטרנט הוא מוצא אחרון, ולכן כדאי להשתמש בו רק כשידוע שהאתר בוטל, ולא להשתמש בו כשידוע שהאתר רק עבר ארגון מחדש, והדף קיים בכתובת אחרת. דוד שי - שיחה 21:22, 12 באוקטובר 2015 (IDT)
במקרים רבים הדף כבר לא קיים באתר המקורי. שימוש בארכיון מלכתחילה יוריד תקורת ניהול קישורים ויקיים קישורים תקינים לאורך זמן. האם יש סיבה לא להשתמש בארכיון כברירת מחדל ולקשר ישירות לאתרים שאינם מאורכבים בו? אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 21:37, 12 באוקטובר 2015 (IDT)
כאשר הדף לא קיים באתר המקורי, ניתן לקשר לארכיון, אבל אם הדף קיים (בכתובת אחרת) עדיף לקשר אליו, מפני שארכיון האינטרנט הוא גוף סטטי בעולם דינמי. דף אינטרנט פעיל עובר שינויים שהזמן גרמם וכן תיקוני טעויות ושיפורים אחרים, דברים שאינם קורים בגרסה הסטטית של ארכיון האינטרנט. דוד שי - שיחה 06:15, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
יש גם מידה של הגינות בשימוש באתר, הם נותנים לנו משהו, ומותר להם לקבל את הטראפיק. גם אנחנו מעדיפים שאנשים יקשרו לוויקיפדיה ולא לאתר דמי. ביקורת - שיחה 09:31, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
שאלה דומה: הבקשה כשלעצמה לא נראית סבירה - אם הקישור לא עובד, רצוי לנסות למצוא אותו (או משהו חלופי) במקום אחר. אבל אם כבר יש לנו בוט נחמד שמזהה קישורים שבורים, עד כמה זה יהיה מסובך להוסיף להודעה שלו הצעה של הערך מארכיון האינטרנט ("אם לא הצלחת לאתר את היעד החדש של הקישור, אפשר אולי להשתמש בתוכן שנשמר בארכיון האינטרנט")? זכורים לי גם כל מיני מקרים שבהם התוכן האחרון ששמור בארכיון האינטרנט הוא כבר של האתר החדש והשבור ולכן בכל מקרה יש גבול למה שאפשר להפיק מהחלפה אוטומטית כזו. Tzafrir - שיחה 10:40, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
לגבי סוף דבריך: לכל היותר יוחלף בחלק המקרים קישור שבור אחד בקישור שבור אחר. בשאר המקרים - הרווחנו. נרו יאירשיחה • ל' בתשרי ה'תשע"ו • 11:36, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 16:45, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
בעניין זה, יש לבקש מיוצרי הקישורים, בייחוד כשמשתמשים בתבנית:קישור כללי (שלדעתי תמיד צריך להשתמש בה אם אין תבנית מיוחדת לאתר אליו מקשרים): תבנית זו כוללת פרמטר "ציטוט משפט מהדף המקושר". פרמטר זה לא מוצג בתצוגה של התבנית, אבל יכול לעזור מאד לאתר קישור חליפי כשהקישור נשבר. אנא הקפידו למלא את הפרמטר הזה, והשתדלו למצוא משפט כזה שמוביל לדף המקושר בחיפוש, עם מעט כפילויות. זה יכול לעזור גם לבוטים להחליף את הקישור אם יישבר בעתיד. קיפודנחש 19:17, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
אני נעזר בכותרות הקישורים למציאת קישור שנשבר, לדעתי חשוב להקפיד שהקישורים יכילו את הכותרת המקורית. לא ברור לי עניין השימוש בציטוט מהדף, בפרט לאור העובדה שכל שאר תבניות הקישורים פה לא מעודדות הוספת פרמטר כזה. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 21:59, 13 באוקטובר 2015 (IDT)
ממש בימים אלה עומד להתחיל לפעול בויקיפדיה האנגלית בוט חדש שיחליף קישורים מתים בקישורים לארכיון האינטרנט במידה שישנם, ויגבה קישורים חיים בעותק מארכיון האינטרנט. אם הכל ילך כשורה, לא יהיה קשה להתאים אותו אלינו. הבוט יודע גם ליזום שמירה של עותק בארכיון האינטרנט, עבור דפים חיים שאינם מגובים כרגע בארכיון. הוא פותח בתיאום עם ארכיון האינטרנט. Ijon - שיחה 03:32, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
Ijon, יש את "ארכיון האינטרנט" ויש את ארכיון האינטרנט "האלטרנטיבי" "archive.is". בעוד שבראשון מצאתי לאורך שנים חוסרים רבים בדפים שקישרנו אליהם וש"נעלמו" (כי הוא פשוט לא גיבה את אותו הדף, או שגיבה רק לפני זמן רב), השני נוח מאוד לשימוש ולפי עדות מפעילו, הוא עושה זאת בדיוק לצורך גיבוי המידע אליו אנו מקשרים (והגיבוי אכן אמין). פעמים רבות המרתי קישורים לדפים שהוסרו מהרשת בקישור לדף בארכיון האלטרנטיבי. אודה לך אם תביא את הנתון הזה לידיעת מי שצריך בקרן, או מי שמפתח את את הבוט החדש. Ldorfmanשיחה 03:47, 17 באוקטובר 2015 (IDT)
שלום, לירון. ובכן, האלטרנטיבי מצוי בבעלות עלומה, ויציבותו מוטלת בספק. גם מפעילו (האנונימי) מודה שאינו יכול להתחייב שלעולם לא תהיינה פרסומות באתר. ייתכן שמצאת בו דפים שאינם בארכיון האינטרנט כי הוא אינו מכבד את Robots.txt, אולי. ארכיון האינטרנט, לעומת זאת, הוא מלכ"ר ממוסד ויציב, שהוכיח מחויבות עצומה לשרידות ולהנגשה, ולכן עובדים איתו ולא עם האתר האלטרנטיבי. לדעתי חבל שהמרת קישורים לקישורים אליו (במקרים שבהם היה עותק גם בארכיון האינטרנט). Ijon - שיחה 05:07, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
Ijon, תוכל להרחיב קצת יותר?! אנחנו עובדים כרגע על משהו דומה ואולי זה יחסוך לנו עבודה. יש קישור לאיפה שעובדים על זה באנגלית?! Badidipedia - שיחה 09:16, 18 באוקטובר 2015 (IDT)
שלום, Badidipedia. הנה הדיון בבוט בויקיפדיה האנגלית, שבו מתוארת פעולתו. הוא פועל ברגעים אלה במרץ על הויקיפדיה האנגלית. לפי שעה אינו מתוכנת לטפל בויקיפדיות אחרות, אבל זה בתכנון. Ijon - שיחה 05:07, 20 באוקטובר 2015 (IDT)
תודה רבה. אני אסתכל על זה. Badidipedia - שיחה 12:16, 20 באוקטובר 2015 (IDT)

קישורים לאתר כתב העת נתיב - כתובת URL שגויה[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:מזנון 07:38, 30 בנובמבר 2015 (IST)

תחת הערך של רצח יצחק רבין גיליתי בקישורים החיצוניים הפניה שגויה למאמר באתר כתה העת נתיב. כפי הנראה האתר כבר לא פעיל תחת אותה כתובת URL. אז מי שיכול להריץ בדיקה על זה הכתובת היא לאnativ.cc/100/oren.htm (התעלמו מהמילה לא)--Yossipik - שיחה 14:52, 4 בנובמבר 2015 (IST)

החיפוש המבוקש, והאתר החדש. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 20:12, 4 בנובמבר 2015 (IST)
נראה שלא ניתן לתקן בצורה ממוכנת; למשל http://nativ.cc/march07/urieli.htm --> http://www.acpr.org.il/nativ/articles/2007_2_uriely.pdf . למתקנים ידנית הידד. ‏«kotz» «שיחה» 01:19, 5 בנובמבר 2015 (IST)
תיקנתי את כל הקישורים ממרחב הערכים. דוד שי - שיחה 06:42, 6 בנובמבר 2015 (IST)
דוד שי, האם בקישורים שמצויים בדפי משתמש/שיחה לא מבצעים תיקון? כמו כן, האם יש להערכתך/כם עוד קישורים מסוג זה. ז"א קישורים שבמהלך השנים כתובת URL השתנתה?--Yossipik - שיחה 20:04, 9 בנובמבר 2015 (IST)
תיקון קישורים שבורים הוא מלאכה מייגעת, ולכן טרחתי לתקנם רק במרחב הערכים, שם התיקון חשוב יותר בעיני. אין מניעה לתקן גם בדפי שיחה ובדפי משתמש.
באינטרנט כתובות משתנות ללא הרף, והמרדף שלנו לתיקון קישורים שבורים נראה כעבודה סיזיפית. ראה ויקיפדיה:קישורים חיצוניים שבורים לרשימה של כמה נזקים בולטים בתחום זה, שתיקונם יספק לך תעסוקה לזמן רב. דוד שי - שיחה 20:10, 9 בנובמבר 2015 (IST)
נראה שנדרש בוט שיוכל לטפל בסוגיה זו. גילגמש שיחה 20:12, 9 בנובמבר 2015 (IST)
דוד שי, תודה על התשובה. אך אני לא חפץ בתעסוקה מיותרת.. אני לא חושב שכתובות משתנות ללא הרף. הם משתנות אבל לדעתי זה באתרים לא גדולים ו/או "נחשבים". בטח יש דרך טכנולוגית לפתור זאת כמו שציין גילגמש בתגובתו --Yossipik - שיחה 20:36, 9 בנובמבר 2015 (IST)
העניין הוא שבוויקיפדיה, למרות הרושם שאולי נוצר, שום דבר לא קורה מעצמו. אם רוצים שיהיה פתרון טכנולוגי, מישהו צריך לכתוב את הבוט הזה. אנסה לטפל בזה. אני מניח שמדובר במשימה קשה מבחינה טכנית ואולי אפשר לעניין פקולטה כלשהי עם בוט כזה. גילגמש שיחה 20:40, 9 בנובמבר 2015 (IST)
הבוט אינו קוסם - יש קישורים שבורים שניתן לתקן באצמעות בוט (כאלה שניתן להגדיר פונקציה שמעבירה מהישן לחדש), ויש כאלה, כמו הדוגמה שהחלה דיון זה, שמצריכים תיקון ידני.
האם האתר של "גלי צה"ל" הוא אתר נחשב? כי אם כן, אספר לך שלפני כשנתיים מחקו מהאתר את כל הדפים שהיו בו. לא שינו כתובת אלא מחקו, השמידו. דמו של מי ששרף את הספרייה הגדולה באלכסנדריה כנראה זורם בעורקי מישהו ב"גלי צה"ל". דוד שי - שיחה 21:31, 9 בנובמבר 2015 (IST)
גילגמש, דוד שי, תודה על המענה והמידע. אני חושב שבכל אתר יש נפח קיבולת מידע שבמהלך השנים מגיע לרף מסויים. שהרי המידע ברשת גדל וגדל בצורה דרמטית ולבטח זו לא אותה כמות מידע שהייתה לפני כעשור. מי שמנהל את האתרים הקיימים, גדולים וקטנים כאחד, לבטח לא מתחשב בקישורים שיש בויקיפדיה או בכלל ברשת. אבל זה לא אומר שכך זה צריך להיות. האם אין למשל באיגוד האינטרנט מידע רלוונטי על אתרים שכתובת ה-URL שלהם השתנתה או שירדו מהאוויר? אני מניח שיש שם גורם שמעודכן בכך. לכל הפחות מיודע על זה. האם יש גורמים בויקיפדיה שעובדים מול האיגוד בצורה שוטפת?--Yossipik - שיחה 12:00, 10 בנובמבר 2015 (IST)
התלונה של דוד אינה על מחיקת הקישורים (בשביל זה מספיק הדבקה בעת תרומת דם מדמו של מישהו שזרק מפתחות לשירותים). המורשת הגנטית של שורפי הספרייה באלכסנדריה גרמה לכך שמחקו את אוצרות המידע שהיו באתרים אלו, ולא את הקישורים מוויקיפדיה. ביקורת - שיחה 12:28, 10 בנובמבר 2015 (IST)
איגוד האינטרנט מנהל דומיינים, ודי נדיר שדומיין מתבטל. האיגוד אינו עוקב אחר כל URL. הבעיה העיקרית, שאותה ממחישה דוגמת גלי צה"ל (ורשות המסים, ומשרד המשפטים ורבים אחרים) היא מחיקה של דפים בתוך אותו דומיין או החלפה של URL-ים של דפים רבים באותו דומיין, ללא שמירה על הפניה מה-URL הישן לחדש וללא פונקציה שתאפשר לבוט לתקן את ה-URL-ים. אין לכך הצדקה, ויש אתרים שעוברים שינוי עזה ללא שבירת קישורים (למשל "העין השביעית", "נזכור את כולם"). דוד שי - שיחה 05:03, 11 בנובמבר 2015 (IST)
אני עובד עכשיו על בוט שאמור להחליף קישורים שבורים או קישורים שכבר לא מובילים לתוכן המבוקש (הסימון נכון לכרגע יתבצע על ידי העורכים עצמם), לקישור מארכיון האינטרנט. כשהפיתוח יהיה במצב קצת יותר מתקדם אני אדווח. יש גם בוט דומה שנמצא בתהליכי בדיקה בויקי האנגלית (אבל נראה לי ששלי הולך להיות יותר טוב Face-smile.svg) Badidipedia - שיחה 10:43, 11 בנובמבר 2015 (IST)
דוד שי, אני לא מכיר את הפעילות של האיגוד אז טוב לדעת. לדעתי חייב להיות איזה גורם שעוקב אחרי שינויים במבנה האתר והפניות שונות. הרי יש קידומים שנפגעים כתוצאה מבניית אתר או מחיקת דפים. לעניין האתרים שציינת: גלי צה"ל ורשות המסים, ומשרד המשפטים וכו' - אלה אתרים ממש גדולים שלבטח עם הזמן מוחקים דברים או משנים שם תוכן. אולי צריך להפנות תשומת לב של אותם גורמי ניהול אתרים ולהביא לידיעתם את סוג הבעיתיות שעולה כאן. Badidipedia, טוב לדעת שיש פתרונות טכנולוגיים לבעיה זו. כל הכבוד על הטיפול.--Yossipik - שיחה 13:29, 11 בנובמבר 2015 (IST)

קישורים שבורים לאתר עיתונות יהודית היסטורית[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:מזנון 07:22, 19 בינואר 2016 (IST)

בוויקיפדיה פזורים מאות (ואולי יותר) קישורים לידיעות בעיתונים היסטוריים, שהועלו לאתר עיתונות יהודית היסטורית. בבדיקה שערכתי אתמול מצאתי שחלק מקישורים אלו לפחות נשברו בעקבות שינויים טכניים שנעשו על ידי מנהלי האתר (ראו למשל בערך פרשת קבורת תרזה אנגלוביץ). כיצד יש להתמודד עם הבעיה? אני מתייג את דוד שי, שעסק בעבר בבעיות דומות של קישורים לאתרים ארכיוניים שנשברו. יואב ר. - שיחה 10:19, 25 בדצמבר 2015 (IST)

בוויקיפדיה יש אלפי קישורים לאתר הישן של עיתונות יהודית היסטורית. כרגע כל הקישורים לאתר הישן אינם פועלים, אולי עקב שינוי יזום ואולי עקב תקלה. בעזרת דריה אנסה לבדוק זאת ביום ראשון מול מתחזקי האתר. דוד שי - שיחה 18:11, 25 בדצמבר 2015 (IST)
אני משערת שהאתר עבר שדרוג מסוג כל שהוא... הודעתי לאנשי האתר (הם די נחרדו...). אבל בגלל ששבת אני לא בטוחה אם יוכלו לתקן את התקלה בסוף שבוע, אבל הם הבטיחו לסדר את זה בהקדם. דריה - שיחה 19:25, 25 בדצמבר 2015 (IST)
האתר החדש אכן עבר שדרוג, חיובי ביסודו. עם תיקון התקלות אפשר לחכות ליום ראשון. דוד שי - שיחה 19:35, 25 בדצמבר 2015 (IST)
אני ואביעדוס עוקבים אחרי התקלה מרגע היווצרה. גם בקישורי האתר החדש (שבתבניות) ישנה בעיה. בעקבות הכנסת השיפור החשוב שמאפשר להגדיל את התצוגה, נשארו תקינים רק הקישורים שהפנו לדפים שלמים של העיתונים ונשברו אלו שקישרו לכתבה ספציפית. ביקורת - שיחה 19:42, 26 בדצמבר 2015 (IST)
בדיקת דוגמאות בתבנית:דבר מראה שקישורים בתבנית לאתר החדש תקינים, אך הקישורים לאתר הישן עדיין אינם תקינים. דוד שי - שיחה 07:26, 28 בדצמבר 2015 (IST)
דברתי הבוקר עם האחראים על האתר. הם מנסים לטפל בבעיה, אבל כיוון שזה קשור לתשתית של האתר, הם זקוקים לסיוע של החברה, ושם זה התקופה של חג המולד... אז בגלל זה זה מתעכב. אבל הם מודעים לדחיפות של העניין והבטיחו להמשיך לעדכן. דריה - שיחה 08:51, 28 בדצמבר 2015 (IST)
כיוון שהתיקון באתר מתעכב, הכנסתי תיקון זמני אצלנו, וכעת כל הקישורים הישנים פועלים - הם מפנים לאתר החדש, לעמוד שבו נמצאת הידיעה שאליה קישרנו (שאותה יוכל הקורא לזהות לפי כותרתה). כאשר האתר יחזור לאפשר קישור ממוקד לידיעה בפורמט הישן, אשמח להחזיר את התבנית לקדמותה. דוד שי - שיחה 22:15, 5 בינואר 2016 (IST)
הקישורים עם תבנית:דבר ותבנית:מעריב לאתר הישן לא עובדים, אולי כדאי לבצע שינוי דומה גם בכל התבניות לפי עיתון ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 22:21, 5 בינואר 2016 (IST)
אתמול קישרתי לאתר החדש, כתבות מ"המליץ" בערך משה קוניץ, הקישורים לא עובדים. רק קישורים לעמוד שלם עובדים, השאר מקבלים שגיאה 500. ביקורת - שיחה 22:26, 5 בינואר 2016 (IST)
Tomtom‏, לדעתי כעת כל הקישורים לאתר הישן דרך התבניות פועלים. האם תוכל להצביע על ערך שבו הקישור לא פועל? דוד שי - שיחה 23:54, 5 בינואר 2016 (IST)
כעת זה אכן עובד,כנראה שלקח זמן לעדכון, תודה ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 23:59, 5 בינואר 2016 (IST)
בשורה טובה

נראה שכל הקישורים, גם הספציפיים, עובדים היטב. תודה לכל המטפלים ולדריה שהכתה על קודקודם ולא נשאה פנים לאיש. ביקורת - שיחה 00:16, 7 בינואר 2016 (IST)

לא ממש. באתר "עיתונות יהודית היסטורית" טרם נעשה תיקון. מה שאתה רואה כעת זה המעקף הזמני שלי. דוד שי - שיחה 22:18, 7 בינואר 2016 (IST)
אוי ויי. דריה, להמשיך לנדנד. ביקורת - שיחה 22:23, 7 בינואר 2016 (IST)
אני אדבר איתם. בסוף אני מקווה שזה יסתדר Face-smile.svg. דריה - שיחה 09:32, 8 בינואר 2016 (IST)
הסתדר. תודה לדריה ולחבריה. דוד שי - שיחה 20:34, 20 בינואר 2016 (IST)

הפרטת הגבורה בצה"ל[עריכת קוד מקור]

מגלישתי באינטרנט אני יודע שפעמים רבות קישורים אינם מאריכים ימים. לעתים דף מסוים נעלם, ולעתים אתר שלם נעלם. לעתים הדפים שנעלמו רק משנים כתובת (גם זו בעיה לא קטנה) ולעתים הם נמחקים לחלוטין. לא אגזים אם אומר שמדי יום נמחק באינטרט מידע העולה בהיקפו (אם כי לא בחשיבותו) על זה שאבד עם שריפת הספרייה הגדולה של אלכסנדריה. אף שהתופעה נפוצה, קשה להתרגל אליה. הקישורים הם מאבני היסוד של האינטרנט, ולכן מחיקה של דף או שינוי כתובתו היא פגיעה בכל הדפים המקשרים אליו.

אתר אחד שנעלם באחרונה מצער אותי במיוחד. כוונתי לאתר "בעוז רוחם" של אגף כוח האדם בצה"ל, שבו פורטו כל עיטורי צה"ל שניתנו לגיבוריו הבולטים מאז הקמתו. היה אתר, וראו - איננו עוד. בוויקיפדיה העברית לבדה נשברו 355 קישורים. אתר אכ"א החדש כולל (בתחתית הדף) קישור "בעוז רוחם", אך הוא מוביל לאתר פרטי (לא צה"לי) שמטרתו אחרת.

אך לא אלמן ישראל. את סיפור גבורתם של חיילי צה"ל לדורותיהם מספר לנו אתר הגבורה, שהוקם ומתוחזק על ידי עופר דרורי. ייתכן שצה"ל מסתפק בעמלו של עופר דרורי, הפועל בהתנדבות.

בימים טרופים אלה, שבהם רבים מעניקים את התואר "גיבור ישראל" לחייל שהורשע בהריגה, אולי מוטב להם לגיבורים האמיתיים שצה"ל יסתיר את גבורתם. דוד שי - שיחה 11:32, 7 בינואר 2017 (IST)

צה"ל עידכנו את האתר שלהם. הם פתחו אתר חדש מתקדם יותר. אולי זה עבר לשם. חוץ מזה תמיד יש את Wayback Timemachine של Interent Archive. – אסף (Sokuya)שיחה 11:54, 7 בינואר 2017 (IST)
הקמת אתר חדש אין פירושה שיש לקיים "עוֹלָם יָשָׁן עֲדֵי הַיְּסוֹד נַחְרִימָה". אם "בעוז רוחם" עבר לכתובת חדשה באתר החדש, לא מצאתי שום רמז לכך. אני לא חושב שצה"ל משחק אתי במחבואים, אבל אם תמצא את המחבוא, ספר לי.
Wayback Machine יכול לעזור (דוגמה), אבל במקרה זה עזרתו מיותרת, משום שכל המידע נמצא באתר הגבורה, ואפשר להסתפק בו. דוד שי - שיחה 13:06, 7 בינואר 2017 (IST)
מאתר צה"ל החדש יש אתר חדש ל"בעוז רוחם": http://www.beoz-rucham.com/ , אבל מעיון עולה שאין בו את סיפורי הצל"שים אלא מידע על פעילויות שמארגנת עמותה בשם זה. בכל מקרה, אני מציע ליזום פנייה מסודרת לדובר צה"ל מעמותת ויקימדיה ישראל בנושא הקישורים השבורים לאתר זה ולאתר צה"ל הישן. ‏ MathKnight (שיחה) 13:16, 7 בינואר 2017 (IST)
אני מתקשה לאמוד את גודל הנזק שנגרם לוויקיפדיה מהשינוי באתר צה"ל. הנה יותר מ-1,000 קישורים שנשברו, אבל זה לא הכל. דוד שי - שיחה 22:16, 7 בינואר 2017 (IST)
משתמש:Itzike, משתמשת:לסטר - אנא דאגו שהעמותה תפנה לדובר צה"ל בנידון. אפשר עוד להציל את המידע והקישורים. ‏ MathKnight (שיחה) 22:51, 7 בינואר 2017 (IST)
בהחלט ננסה. לסטר - שיחה 09:28, 8 בינואר 2017 (IST)
תודה, אנחנו מנסים לבדוק עם דוברות אכ"א את הנושא --Itzike - שיחה 09:41, 8 בינואר 2017 (IST)
מעדכנת שהעברנו את הנושא לגורמים הרלוונטיים. אין תשובות סופיות אבל תהליך שילוב החומרים מאתר בעוז רוחם לאתר/ים אחרים ייקח זמן מה. לסטר - שיחה 18:55, 15 בינואר 2017 (IST)
עדכון נוסף: בעקבות הפנייה שלנו נערכו מספר פגישות בצה"ל בנושא. הוחלט כי המידע שהיה באתר עוז רוחם יעלה מחדש לאתר צה"ל החדש. לא ברור כמה זמן יימשך ההליך הזה (העברת חומרים והזנה), אבל אני מנחש שהוא ייקח. נמשיך לעקוב אחר הנושא ולעדכן. --Itzike - שיחה 15:42, 17 בינואר 2017 (IST)
המידע אכן עלה מחדש, אבל נדרש תיקון של הקישורים. ראו ויקיפדיה:כיכר העיר#אתר "בעוז רוחם" חזר לחיים. דוד שי - שיחה 17:47, 23 ביוני 2017 (IDT)

קישורים חיצוניים/הערות שוליים לאתרים שכבר לא פעילים[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:מזנון 09:42, 4 במאי 2018 (IDT)

נושא שחשוב מאוד לשים אליו לב בהקשר להפניות למקורות שונים למידע בקישורים חיצוניים/הערות שוליים. מעת פתיחת הויקיפדיה יש לא מעט אתרים (אתרי חדשות וכו') ו/או פורטלים גדולים שכבר לא פעילים או שפעילים אבל באופן שונה מה שגורם ללא מעט קישורים שבורים ולמידע לא שלם. לדעתי האישית יחולו עוד לא מעט שינויים בתחום כך שעוד מקורות מידע הזמינים כיום לא ישארו/יפעלו במתכונת זהה. מי שלא שם לב רשות השידור כבר לא פעילה ובמקומה יש את התאגיד, האתר של גל"צ משתנה כל כמה שנים, מעריב הפך ל-nrg שהפך למקור ראשון ולאחרונה ראיתי שנענע 10 הפך לערוץ 10tv. מה שמציב שאלה גדולה לגבי מדיניות הויקיפדיה בנושא זה ולאופן שבו משנים פעם אחר פעם את ההפניות ואת התבניות. האם יש דרך אחת לטפל בזה ומהי הדרך הטובה ביותר לטפל בנושא?

--Yossipik - שיחה 16:25, 2 באפריל 2018 (IDT)

  • כאשר משתמשים בתבניות מסודרות (למשל תבנית:נענע10) במקום קישור חיצוני, וכאשר בעלי האתר משמרים בצורה זו או אחרת את מבנה הכתובות הישנות - ניתן להציל את הקישורים באמצעות עדכון התבנית.
  • כאשר לא משתמשים בתבנית, ניתן לאתר את כל הקישורים החיצוניים לאתר (מיוחד:חיפוש קישורים חיצוניים) ולעדכן אותם למבנה כתובת חדש או לשימוש בתבנית
  • כאשר האתר נסגר לחלוטין, או שבעלי האתר לא משמרים את הכתבות הישנות, ניתן להשתמש בארכיון אינטרנט ({{ארכיון האינטרנט}}
ערן - שיחה 20:39, 2 באפריל 2018 (IDT)
ראו גם ויקיפדיה:קישורים חיצוניים שבורים. ערן - שיחה 20:41, 2 באפריל 2018 (IDT)
מה שערן אמר. – אסף (Sokuya)שיחה 21:31, 2 באפריל 2018 (IDT)
תסתכלו במפלגות ישנה טבלה ושם יש קישור לרשימת המתמודדים המלאה, הקישור מאתר הכנסת. נכנסתי לש"ס ומחקתי את הקישורים. אח"כ נכנסתי למפלגתה התאומה מרצ וראיתי ששם גם יש קישורים שבורים, אמרתי לעצמי כנראה זו תופעה שאולי תסתדר ואולי לא. עזבתי את זה. כעת כשהעלתם את הנושא, חשבתי שזה הזמן לדבר גם ע"ז. ראו בטבלה מרצ#נבחרי מרצ בכנסת בחלק מהקישורים הנחתי תבנית "קישבור". ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 21:42, 2 באפריל 2018 (IDT)
הפרסום הרשמי של רשימות מועמדים לבחירות הוא ילקוט הפרסומים, וקישורים אליו מופיעים בערכי הבחירות. ניתן להשתמש בקישורים אלה לתיקון הקישורים השבורים שהצגת. דוד שי - שיחה 22:48, 2 באפריל 2018 (IDT)
דוד שי תוכל בבקשה לשלוח לי קישור כמו זה? ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 23:17, 2 באפריל 2018 (IDT)
עט הזמיר, ראה דוגמאות בעריכה זו. דוד שי - שיחה 05:29, 3 באפריל 2018 (IDT)
תודה רבה דוד שי. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 11:28, 3 באפריל 2018 (IDT)
ערן, תודה אבל דיברתי על המכלול ולא על הטיפול הפרטני. וזאת כדי להציף את הנושא מבחינת המדיניות של ויקיפדיה. היום לדוגמה ערכתי את הערך שוש עטרי ותיקנתי קישור מnrg ו-נענע10. תחשוב כמה עשרות, מאות ואולי אלפי ערכים יש עם הפניות למקורות מידע שכבר לא פעילים/תקינים מבחינת כתובת URL. זאת הסוגיה על הפרק.--Yossipik - שיחה 23:20, 2 באפריל 2018 (IDT)
יוסי, ערן ענה היטב גם על זה. יש ערך בכתובות הישנות, משום שגם במקרה הכי גרוע, שהאתר נסגר לגמרי, עדיין ניתן, בדרך כלל, לקרוא בארכיון האינטרנט. ערן והשאר, האם אי אפשר להכין בוט שיעביר קישורים שבורים לקישור לארכיון? נרו יאירשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ח • 01:31, 3 באפריל 2018 (IDT)
יש בוט שמוצא קישורים שבורים שמתניה הפעיל. לעתים אתרים לא פעילים בצורה זמנית/זמן התגובה שלהם ארוך/לא ממומשים נכון (מציגים כאילו אין דף למרות שיש כשבוט נכנס אליהם) ולכן לא בהכרח רצוי להחליף כל קישור לא מגיב לקישור לארכיון אינטרנט. ערן - שיחה 08:18, 3 באפריל 2018 (IDT)
מזכיר שוב שחשוב לציין כמה שיותר פרטים לגבי התוכן המקושר (מחבר, כותרת, תאריך וכו'; בתבניות הסטנדרטיות יש פרמטרים מובְנים), לעתים אפשר למצוא חלופה נאותה בעזרת פרטים אלה. לעתים התוכן המקושר גם הופיע בדפוס, ואז ההפניה הביבליוגרפית עומדת בפני עצמה, גם ללא קישור. ראובן מ. - שיחה 08:30, 3 באפריל 2018 (IDT)
נרו יאיר, ערן, ראובן מ. תודה. העניין עלה בעקבות מחשבה עד כמה מקורות המידע שאנו מקשרים אליהם אמינים. לא אמינים מבחינת אמינות המידע אלא אמינים ככאלה שישארו לאורך זמן. יש הרבה דוגמאות לאתרים גדולים (גל"צ/רשות שידור/icast/יוטיוב/נענע10/מעריב/nrg/מומה וכד') אליהם בוצעו הפניות והפניות אלה כבר לא רלוונטיות. לא רק כאלה עם לינקים שבורים אלא כאלה בהם הURL נשאר זהה אך התוכן הוסר או השתנה. האם בוט שמגיע לתוכן שהשתנה יודע שהתוכן לא זהה? אני לא יודע אם ניתן לעשות זאת אבל אולי כדאי לעשות בוט שיסמן בצבע/סמל/גופן/תיארוך קישורים לא פעילים בכל דף. כמו כן לגב ארכיב האינטרנט - אני יודע שהוא סורק מדגמית כל האתר כך שלא בטוח שיהיה בו את כל המידע המבוקש. --Yossipik - שיחה 10:25, 3 באפריל 2018 (IDT)
יוסי, באתרים גדולים כמו אלה שמים לב לזה די מהר ומחפשים פתרון מערכתי. זו פחות הבעיה. ערן, אני מבין שלא צריך לשנות מיד, אבל יש שלב שבו צריך. אולי אחרי שנה. האם זה אפשרי? נרו יאירשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ח • 10:40, 3 באפריל 2018 (IDT)
נרו יאיר, רק כדי להבין- מה כוונתך "באתרים גדולים כמו אלה שמים לב לזה די מהר"? האם זה נעשה ע"י בוט או ידני? האם למשתמש הפשוט יש את הידע לדעת שזה עובד? דוגמה: בערך על דני קרפל יש הערת שוליים שמפנה לידיעה הג'אז בנשמתו: בגלצ ערכו אירוע פרידה מדני קרפל באתר גל"צ שכבר אינה פעילה. זה עבר בוט?. --Yossipik - שיחה 11:23, 3 באפריל 2018 (IDT)
כאמור, יש בוט שמוצא קישורים שבורים. ייתכן שזה לוקח זמן. מה שכתבתי הוא שכאשר יש בעיה מערכתית באתר גדול כמו אלה שמנית באופן טבעי שמים לב לזה (בפרט דוד שי שפעיל גם בעניין הזה) די מהר. נרו יאירשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ח • 12:12, 3 באפריל 2018 (IDT)
בהתחשב באתרים שכבר נשברו, אי אפשר לומר על אתר כלשהו שהוא חסין משבירה. אלה החיים באינטרנט - מדי יום מושמד מידע שעולה בהיקפו על על זה שאבד בספרייה הגדולה של אלכסנדריה, וכמעט אין פוצה פה. שריפת ספרים מעוררת רעש רב, ואילו שריפת אתרי אינטרנט עוברת די בשקט. מי שרוצה להשקיע זמנו בשיקום קישורים שבורים יוכל להתחיל ברשימה שבויקיפדיה:קישורים חיצוניים שבורים, שהיא קצה הקרחון. דוד שי - שיחה 12:32, 3 באפריל 2018 (IDT)
לפעמים אני מנסה את טכניקת השיימינג, אבל אינני יכול להצביע על תוצאות חיוביות - שוברי קישורים אינם מתרגשים ממני. בכל זאת, הנה נסיון שיימינג נוסף. יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין מנהל מאבק עז על זכותו להיו נואם יחיד בטקס הדלקת המשואות, בנימוק שזהו מאבק על כבוד הכנסת. ובכן, כבוד היו"ר אדלשטיין, הנאום שלך הוא חנטריש. אולי כבודך נמדד בו, אבל לא כבוד הכנסת. כבוד הכנסת נמדד בתהליך החקיקה, שתוצאתו הוא החוקים שכולנו נדרשים לציית להם. והנה, במסגרת סדר חדש (ומועיל) במדור החקיקה שבאתר הכנסת, נשברו כל הקישורים ברחבי האינטרנט להצעות החוק ולחוקים שהופיעו באתר הכנסת. הנה דוגמה ל65 קישורים שבורים מוויקיפדיה לאתר הכנסת, ודומים להם קיימים באתרים רבים ששגו לחשוב שניתן לסמוך על אתר הכנסת, אתר שהתגלה כמשענת קנה רצוץ. דוד שי - שיחה 12:48, 3 באפריל 2018 (IDT)
הנה שני הסנטים שלי: (1) בניגוד למה שחשבתי פעם (ואפילו בניתי מעין כלי שמנסה לעזור ליצור תבניות ייחודיות לקישור לאתרים ספציפיים), דעתי היום היא שעדיף להשתמש בתבנית {{קישור כללי}}. אם התבנית הזו לא מושלמת, עדיף להפוך אותה למושלמת, אך לא להשקיע אנרגיה ביצירת ותחזוקת עוד ועוד תבניות ספציפיות לאתרים. (2) אחד השדות/פרטים/פרמטרים החשובים ביותר ב"קישור כללי", בהם כמעט איננו משתמשים, הוא השדה "ציטוט". שדה זה מופיע כפרמטר בתבנית, אבל אינו מוצג כלל לקורא. הרעיון הוא שכשמוסיפים קישור כללי, אוספים מהדף המוצג משפט מייצג, ארוך מספיק, כך שכשה !@#$%^ שמתחזק את האתר ישבור (או תשבור) את הקישור, אפשר יהיה להציץ בקוד המקור של הדף, לאסוף את הציטוט, להזין אותו (בתוך מירכאות) לדודה גוגל, ולקבל מיד את הבית החדש של הדף. זה לא תמיד עובד, אבל ניסיוני מראה שזה עובד יותר פעמים מאשר נכשל. הנושא מתואר בדף התבנית של תב:קישור כללי. עוד יותר טוב אם יש לדף doi - בהסתברות גבוהה, במקרה כזה, אפשר יהיה למצוא את הדף ולתקן את הקישור, קרוב לוודאי שאפילו באופן אבטומטי (מה שמכונה "בעזרת בוט"). כמובן שאם אנחנו לא טורחים להזין doi אפילו כשיש כזה, זה לא יעזור.
אמלק: הבה נעבור לשימוש ב"קישור כללי", הבה נזין ציטוט, הבה נזין doi. קיפודנחש 00:45, 4 באפריל 2018 (IDT)
דוד שי, ערן, האם יש תבנית גם לarchive.is חוץ מתבנית {{ארכיון האינטרנט}}? --Yossipik - שיחה 00:51, 4 באפריל 2018 (IDT)
קיפודנחש, תוכל לתת דוגמה חיה מהערך על דני קרפל. החלפתי עכשיו {{קישור כללי}} להפניה בארכייב.איז --Yossipik - שיחה 01:00, 4 באפריל 2018 (IDT)
יש שירותים שונים של ארכיוני אינטרנט (en:Wikipedia:List_of_web_archives_on_Wikipedia), למיטב ידיעתי התבנית היחידה בעברית לנושא היא {{ארכיון האינטרנט}}. ערן - שיחה 01:01, 4 באפריל 2018 (IDT)
ערן, תודה.
משתמש:Yossipik לא הבנתי למה אתה מתכוון ב"לתת דוגמה חיה". אם לוקחים את מה שכתבתי ברצינות, נובע שמה שעשית זו חבלה. החלפת תבנית יפה וטובה, בקישור עירום. כשהקישור הזה יישבר, נעמוד בפני שוקת שבורה. מה שהיית "אמור" לעשות (שוב, אם לוקחים את דברי ברצינות), זה להשאיר את התבנית "קישור כללי", להחליף בה את הפרמטר "כתובת", אולי גם את הפרמטר "אתר", ולהוסיף פרמטר "ציטוט", שיעזור לתקן בפעם הבאה שאותו קישור יישבר. קיפודנחש 01:07, 4 באפריל 2018 (IDT)
קיפודנחש, זה מה שביקשתי להבין (וברצינות). במה להחליף את הכתובת=http://glz.co.il/1140-72290-he/Galatz.aspx.. מה כוונתך? --Yossipik - שיחה 01:15, 4 באפריל 2018 (IDT)
לפי עריכתך שם, נראה שכבר מצאת כתובת - אבל במקום להחליף את הפרמטר "כתובת" בתבנית הקיימת, הסרת את התבנית, ובמקומה שמת קישור "עירום", ללא תבנית, מהצורה [כתובת-מרשתת כיתוב-הקישור]. זה פחות רצוי, וספציפית, בקישור עירום אין איפה להוסיף "ציטוט", כך שכשהוא יישבר, אין סיוע לתיקון הבא. קיפודנחש 02:09, 4 באפריל 2018 (IDT)
התבנית "קישור כללי" היא תבנית מכוערת, שקשה להתמצא בה. השימוש בפרמטר "ציטוט" הוא סוג של הפרת זכויות יוצרים (איש לא יקבל את ההסבר "אני מצטט כדי להתגונןן מכך שבעתיד תשבור את הקישור" כנימוק להפרת זכויות יוצרים), ומטרה זו מושגת היטב באמצעות הבאת כותרת המאמר המקושר כלשונה. דוד שי - שיחה 06:07, 4 באפריל 2018 (IDT)
קיפודנחש, עודכן בשנית ב{{קישור כללי}}. תודה --Yossipik - שיחה 10:47, 4 באפריל 2018 (IDT)

לדעתי, הבעיה החמורה באמת היא בטווח הארוך, של עשרות שנים קדימה. קיימת נורמה רווחת מאוד של הזנחה של דפים באינטרנט. לא מדובר רק בתחזוקה הטכנית של שימור כתובות הדפים, כך שהקישורים ימשיכו לפעול. התכנים עצמם עשויים להשתנות, להתחלף ולהיעלם. מוסדות מכובדים ואף גופים ממשלתיים לא תמיד רואים את עצמם מחויבים לשימור נאמן, לדורות, של פרסומים שהעלו לרשת; קל וחומר כשמודבר בגופים פרטיים או קיקיוניים. מובן שיש גופים רבים שכן מחויבים לכך (ויקימדיה למשל), ומובן שיש סוגי פרסומים שמטבעם, חזקה עליהם שיתקיימו דרך קבע, באופן כזה או אחר, ללא שינוי בתוכנם. אבל במקרים רבים קשה לצפות בביטחון, לגבי תוכן מסוים, אם ישרוד לאורך זמן. יש הרבה הפתעות לא נעימות בהקשר זה. כרבע מאה מראשית עידן האינטרנט, אנחנו צריכים להתחיל להפנים ולהתמודד עם העובדה שפרסומים במדיום הזה נוטים להיות בני חלוף. ראובן מ. - שיחה 13:31, 4 באפריל 2018 (IDT)

דוד כתב למעלה שתבנית קישור כללי מכוערת, ושימוש ב"ציטוט" מפר זכויות יוצרים. הטיעון הראשון לא רציני: אם יש לדוד ביקורת על יופיה של תבנית זו או אחרת, המקום לדיון הוא דף השיחה של התבנית, אבל זה לא יכול להחשב נימוק קביל, אלא אם כן ההצעה היא להפסיק להשתמש בתבניות בכלל. לגבי זכויות יוצרים: אלע"ד, אבל אנחנו מצטטים משפט או פסקה מטקסטים מוגנים השכם והערב, במסגרת "שימוש הוגן". קשה לי לחשוב על משהו שהוא יותר "שימוש הוגן" משימור משפט יחיד (בגוף הקוד, אפילו בלי להציגו לקוראים) כדי לסייע באיתור עותק של המאמר/כתבה/מידע במקרה בו הם מחליפים כתובת באינטרנט. קיפודנחש 15:28, 4 באפריל 2018 (IDT)

אנחנו דנים כאן בקישורים חיצוניים ובתבניות שישמשו להם. הזכרת כאן את התבנית "קישור כללי" והמלצת להשתמש בה, ולכן הבעתי דעתי עליה. זה בדיוק המקום להביע דעה זו, גם אם היא שונה מדעתך.
ציטוט משפט באופן גלוי, כאשר הוא רלוונטי לנושא הערך, הוא שימוש הוגן. ציטוט (לעובדה שהוא מוסתר אין חשיבות) לשם הגנה מסכנה שאולי תתממש ואולי לא, אינו ממטרות השימוש ההוגן. יתרה מזו, את המטרה של הציטוט אנו ניתן להגשים באמצעות הבאת הכותרת המדויקת (בדרך זו הצלתי פעמים רבות קישורים שבורים), כך שאין צורך בציטוט. דוד שי - שיחה 19:41, 4 באפריל 2018 (IDT)
דוד שי, ערן ואחרים, רק לשם סיכום העניין בדיון על הקישורים השבורים, האם יש דרך ליצור בולטות, הדגשה או עדכון עוקבים בדף בדבר הקישורים האלה. כפי שיש עדכון בעת יצירת קישורים חדשים בין דפים שונים. כוונתי היא שיהיה משהו נוסף מלבד העדכון בדף שיחה לאחר ריצת בוט --Yossipik - שיחה 11:13, 10 באפריל 2018 (IDT)
עדכון בדף השיחה כבר מעדכן עוקבים. אפשר ליצור דוח בדף מרכזי של קישורים חיצוניים שבורים כך שעורכים יוכלו לעבור על הדוח במקום על דפי שיחה שונים ולטפל בצורה מרוכזת בקישבורים. ערן - שיחה 13:44, 10 באפריל 2018 (IDT)
ערן, תודה. משום מה לא קיבלתי עדכון מסוג זה שאתה מציין. מה שכן היה חשוב לדעתי זה בולטות או הדגש כבר בדף הערך כך שאם גולש רואה את הלינק שלא ילחץ עליו סתם ויבזבז זמן בחיפוש פרט כזה או אחר בארכיב או בדף שיחה.--Yossipik - שיחה 15:30, 11 באפריל 2018 (IDT)

קישורים שבורים למאמרי "תרביץ"[עריכת קוד מקור]

כאילו רק כדי להמחיש את שכתבתי לעיל, נתגלה לי כעת באקראי (בעקבות עריכה זו של Yoavd), שבנקודת זמן כלשהי בשנים האחרונות, זמן מה לאחר שהמאמרים של כתב העת "תרביץ" ב-JSTOR נעשו זמינים לציבור הרחב על ידי הספרייה הלאומית, הוחלפו מספרי הזיהוי שלהם באופן ששבר את הקישורים שנוצרו עד אותו זמן. רבים מהקישורים השבורים טרם תוקנו ועדיין נמצאים בדפי ויקיפדיה. מדובר בקישורים שאמורים להיות יציבים לאתר המכובד JSTOR. אם בארזים נפלה שלהבת. ראובן מ. - שיחה 19:00, 15 באפריל 2018 (IDT)

באופן דומה, שמתי לב שעם המעבר לאתר החדש של אתר הפיוט והתפילה ותחילת שיתוף הפעולה עם הספריה הלאומית, נשברו כל הקישורים. במקרה זה, האתר הישן עודנו קיים וכל מה שיש לעשות הוא להחליף את .www בקישור ב-.old. בן עדריאלשיחה • א' באייר ה'תשע"ח 17:57, 16 באפריל 2018 (IDT)

קישורים שבורים לדפים באתר רשות השידור לשעבר[עריכת קוד מקור]

עדכון משמח, עם תום מונדיאל 2018 (אמצע יולי) נתחיל בהדרגה להעלות תכני וידאו שהיו באתר רשות השידור לאתר כאן. זה יצור כתובות URL חדשות במקום הישנות שאינן קיימות יותר באתר הרשות. עם התקדמות העלאת התכנים, נוכל לתקן עוד ועוד לינקים מ 864 הפריטים ברשימה המופיעה פה: https://he.wikipedia.org/wiki/ויקיפדיה:קישורים_חיצוניים_שבורים#רשות_השידור דיגיטל כאן תאגיד השידור הישראלי - שיחה 13:58, 27 במאי 2018 (IDT)

דוד שי יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 14:49, 27 במאי 2018 (IDT)
מעולם לא התענייתי במונדיאל כמו הפעם Face-smile.svg.
מה שמוצג כאן זה עבודה ידנית מייגעת, כשלדעתי בדקות מעטות של עבודה ניתן להחזיר לחיים את אתר רשות השידור בשלמותו (בתקווה שאף אחד לא פירמט את השרת שעליו נמצא האתר). דוד שי - שיחה 19:55, 27 במאי 2018 (IDT)

תחזוק הרשימות[עריכת קוד מקור]

משתמש:דוד שי האם אתה מתחזק את הרשימות בדף המיזם או רק מוסיף? במילים אחרות, אם היה ויקיפד שקדן או בוט שניקה הכל, האם מוחקים את הסעיף הרלוונטי? האם אתה עושה את זה מעת לעת? בורה בורה - שיחה 21:30, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

אני לא עושה את זה, אף שזו משימה פשוטה מאוד. אתה מוזמן לתרום את חלקך. דוד שי - שיחה 21:38, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
אני יכול לתרום את חלקי בהרצת בוטים אם נחוץ. נראה אם יקום מתנדב לתחזק את זה. משתמש:דגש חזק הביע פעם רצון לסייע בתחזוקה. בורה בורה - שיחה 21:53, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
אמ;לק תסבירו לי במה מדובר. דגש - שיחה 22:57, 16 בספטמבר 2018 (IDT)
בכל סעיף מתוארת בעיה ופיתרון מוצע. צריך לתקן ולעקוב על הביצוע. אני מוכן לתקן אותם המקרים שבוט יכול לעשות. בורה בורה - שיחה 23:03, 16 בספטמבר 2018 (IDT)

אתר מעריב שינה את כתובתו כמעט באופן מלא[עריכת קוד מקור]

אתר מעריב שונה לכתובת: https://www.makorrishon.co.il

ההסבר שמוצע בערך נראה כבר שאינו רלוונטי.

דעתכם?

Shay IL - שיחה 21:55, 10 בינואר 2019 (IST)

קץ הדמוקרטיה, לפחות הקישורים למכון[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:מזנון 02:00, 13 באוגוסט 2019 (IDT)


הקישורים לאתר המכון הישראלי לדמוקרטיה, ממנו אנו לוקחים את רשימות המועמדים בערכי המפלגות, שבקו חיים לכל חי. ניסיתי למצוא הגיון בשגעון ולא מצאתי. עדירל - שיחה 15:54, 24 במאי 2019 (IDT)

מי שרוצה לתקן, מצאתי את הקישורים בעמוד: זה. אפשר לחליף את השנה בכתובת כדי לקבל שנה אחרת. תהנו. עד לפעם הבאה שהם ישברו את כל הקישורים. עדירל - שיחה 16:00, 24 במאי 2019 (IDT)
עדירל, תיקנתי בערכי הבחירות. תוכל לתת דוגמה לעוד ערך שבו הקישור שבור? דוד שי - שיחה 23:22, 29 במאי 2019 (IDT)
תודה רבה. נראה לי שבכל המפלגות, כמו מפד"ל, רב גדול של רשימות המועמדים והמצעים שבורים. אני תיקנתי מעט, אבל אולי צריך בוט. עדירל - שיחה 00:02, 30 במאי 2019 (IDT)
יצרתי את תבנית:המכון הישראלי לדמוקרטיה, להאחדה של הקישורים לאתר זה. ביקשתי מהבוט לתקן את הקישורים שביכולתו לתקן, ואחר כך יידרש תיקון ידני של הקישורים השבורים (הרבים) שמעבר לכוחו של הבוט. דוד שי - שיחה 18:48, 31 במאי 2019 (IDT)