ויקיפדיה:הצבעות מחיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Merge-arrows-3.svg מתקיים דיון בו מוצע לאחד ערך זה עם הערך ויקיפדיה:מדיניות המחיקה, הסיבה לכך היא: לא ברור מדוע יש הפרדה בין הדפים, כאשר הם נוגעים לאותו הנושא, ואפילו אין הפנייה לדף הקטן ממסמך המדיניות....
אם אין התנגדויות, ניתן לאחד את הערכים שבוע לאחר הצבת התבנית.
דפים בקטגוריית הצבעות המחיקה
ניקוי מטמון

הצבעות מחיקה הן הצבעות על מחיקת ערכים שיש מחלוקת האם הם צריכים להיות בוויקיפדיה: יש הסבורים שעליהם להימחק לפי מדיניות המחיקה, ויש הסבורים שעליהם להישאר. ערכים שלא הובהרה חשיבותם שבוע לאחר השמת תבנית {{הבהרת חשיבות}}, או שהם בעליל למחיקה מהירה, נמחקים ללא הצבעה.

רק משתמש בעל זכות הצבעה יכול לפתוח הצבעה או להוסיף תבנית חשיבות.

מעמידים ערך להצבעת מחיקה באמצעות צירוף התבנית {{הצבעת מחיקה}} בראשו. ניתן להעלות ערך להצבעת מחיקה רק לאחר שהתקיים דיון חשיבות כולל הנחת תבנית {{|חשיבות}} על הערך ותבנית החשיבות הוסרה, בתקופה של עד ארבעה חודשים שקדמו לפתיחת הצבעת המחיקה. על כל ערך כזה נערך דיון בדף נפרד, שמקושר מהתבנית, וכן הצבעה באותו הדף.

בתום הצבעת המחיקה יש לבצע פעולות אחדות:

  • לציין בסוף דף ההצבעה את ההחלטה שהתקבלה - אם 55% או יותר מכלל המצביעים הצביעו בעד מחיקה, ההחלטה היא למחוק, אחרת ההחלטה היא להשאיר.
  • לארכב את ההצבעה באמצעות התבנית {{ארכיון}}.
  • אם הוחלט למחוק את הערך, למחוק את הערך או לבקש מהמפעילים לעשות זאת (עם תבנית {{למחוק}} או בויקיפדיה:בקשות ממפעילים#בקשות מחיקה). לאחר מכן יש להוסיף בדף השיחה של הערך תבנית {{הועמד למחיקה}} ובה תאריך ההעמדה להצבעה.
  • אם הוחלט להשאיר את הערך, להסיר את תבנית {{הצבעת מחיקה}} ולהוסיף בדף השיחה של הערך תבנית {{הועמד למחיקה}} ובה תאריך ההעמדה להצבעה.

רשימה אוטומטית של דפים המועמדים למחיקה נמצאת בקטגוריה הצבעות מחיקה.

רשימת דיונים בעבר ובהווה ניתן למצוא כאן.