ויקיפדיה:בקשות ממפעילים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:במ

שער הקהילה > תחזוקה > בקשות ממפעילים

בדף זה ניתן לבקש בקשות שונות ממפעילי המערכת או מביורוקרטים: יש בקשות שמחכות לטיפול
Oxygen480-actions-edit-delete.svg Oxygen480-actions-edit-delete-shred.svg Oxygen480-actions-edit-clear-locationbar-rtl.svg Oxygen480-actions-system-lock-screen.svg Oxygen480-actions-im-kick-user.svg Oxygen480-apps-preferences-desktop-cryptography.svg Oxygen480-actions-view-restore.svg Oxygen480-actions-contact-new.svg
מחיקה מחיקת גרסאות העברה:
דף / קובץ
הגנה / הסרת הגנה חסימה / הסרת חסימה עריכת דף מוגן / הודעת מערכת שחזור / בדיקת דף מחוק / אחר הרשאות

מפעילי המערכת יבצעו את השינויים המבוקשים, לפי שיקול דעתם, ויסירו את הבקשות הישנות מהדף (נא לציין בתקציר העריכה טופל/לא טופל). אנא פרטו את בקשתכם ואת כל הפרטים הנחוצים כפריט רשימה (כלומר, להתחיל את השורה בתו *).

בקשות שנועדו לדפים אחרים:

Other Requests:

שימו לב: דף זה איננו מאורכב והודעות ישנות בו נמחקות. מסיבה זו, אין לערוך דיונים בדף זה.
כמו כן, הודעות שלא יעמדו בכללי ההתנהגות בין חברי הקהילה יימחקו.

בקשות מחיקה[עריכת קוד מקור]

בקשות חסימה / הסרת חסימה[עריכת קוד מקור]

בקשות הגנה / הסרת הגנה[עריכת קוד מקור]

  • טבעונות יש דיונים רבים בדף שיחה וחשוב לא לבצע עריכות נוספות כלשהן לפני שנכריע בסוגיות העיקריות. אני מבקש להפעיל הגנה מלאה (מפעילי מערכת בלבד) לתקופה של כמה שבועות. אתייג את משתמש:ביקורת שהתחיל לטפל כבר בערך הזה. גילגמש שיחה 22:40, 30 בנובמבר 2015 (IST)
אני נגד הבקשה. אין בערך הזה מלחמות עריכה או מחלוקות על תוכן, אין מחלוקות ענייניות אלא יש דיונים בדף השיחה בסגנון "פני הערך לאן". כל מסקנה שיגיעו אליה בדף השיחה לא תיפגע משיפור שוטף של הערך. • איקס איקס - שיחה 23:36, 30 בנובמבר 2015 (IST)
גם לא יקרה כלום אם בכמה ימים הללו מישהו יראה משהו שונה בערך. חן, אתן לך את מלוא הגיבוי לכל אורך הדרך בטיפול בערך. כעת כדאי להתמקד בהתוויית המתווה כפי שעשית ואחר כך נפעל בכוחות משותפים ליישום. ביקורת - שיחה 23:51, 30 בנובמבר 2015 (IST)
מסכים. כל יום נערכות בויקיפדיה פעולות עריכה, פעולות איחוד ופעולות פיצול לערכים מורחבים. אין ערך "קדוש" שאסור לגעת בפסיק ממנו.
אבל, אין סיבה לנעול ערך אם אין מחלוקת. גלגמש התחיל דיון. הדיון דל במשתתפים ובינתיים אין הצעה אופרטיבית שניתן לעבוד לאורה. • איקס איקס - שיחה 00:04, 1 בדצמבר 2015 (IST)
לדעתי לחסום את הערך לעריכה למספר ימים זה בסדר גמור; אבל אני באמת חושב שזה לא ש"ירגיע את הרוחות" לפחות לא את רוחות השנאה שאני מזהה באופן סובייקטיבי אצל שני משתמשים שלפי השקפתי יעשו הכל כדי לצנזר כל נוכחות טבעונית משמעותית בויקיפדיה (בין אם נייטרלית למהדרין ובין אם פרו-טבעונית מובהקת) וזאת ממניעים שאינם שאיפה לאינציקלופדיה איכותית יותר לקורא העברי. ‏Ben-Yeudith‏ • שיחה 00:28, 1 בדצמבר 2015 (IST)

בקשות מחיקת גרסאות מסוימות[עריכת קוד מקור]

בקשות עריכת דף מוגן או הודעת מערכת[עריכת קוד מקור]

ניתן לבקש כאן ממפעילי המערכת או מעורכי ממשק לערוך דפים מוגנים והודעות מערכת שרק המפעילים ועורכי הממשק רשאים לערוך. אנונימיים רשאים לבקש גם עריכת דפים המוגנים בהגנה חלקית. ניתן לערוך הודעות מערכת כלליות של תוכנת מדיה־ויקי גם באתר translatewiki ללא הרשאת מפעיל. על ניסוח ההודעות אפשר לדון בדף ויקיפדיה:ניסוח הודעות מערכת.

בקשות העברת דף תוך כדי מחיקת דף אחר / העברת קובץ[עריכת קוד מקור]

בקשות אחרות[עריכת קוד מקור]

בקשות אחרות שאינן מתאימות לאף אחת מהכותרות האחרות ייעשו בפסקה זו, בין היתר:

  • שחזור או בדיקת דף מחוק - יש לנסות קודם לכן את נוהל העזרה. ניתן לבקש שחזור דפים שנמחקו על ידי מפעילי מערכת או לבדוק תוכן של דפים מחוקים וגרסאות מוסתרות.
  • יבוא דפים מאתרים אחרים - בקשות לייבוא דפים מאתרים אחרים של קרן ויקימדיה תוך שמירה על קרדיט מתאים ליוצרים המקוריים
  • מיזוג גרסאות - לבקשות למיזוג גרסאות מדפים שונים

היסטורית עריכת הערך אודות מונופול הגבס אורבונד[עריכת קוד מקור]

ברצוני לבטא תסכול מנסיוני המר ביצירת הערך אודות מונופול הגבס הישראלי אורבונד. תקציר: כתבתי ערך בן שני משפטים אודות החברה והיותה מונופול בליווי קישורים, תוצאה: הערך נמחק. כתבתי את הערך מחדש, הפעם תוך מחקר על החברה, בדיקת שורת אתרי חדשות וכו'. תוצאה: הערך נמחק. הערתי בדף זה לגבי השיקול המוטעה שהופעל: תוצאה: תוכן פנייתי נמחק יחד עם עוד 3,369 תווים ע"י המשתמשת Hanay, תוך סגירת שלושה דיונים במכה אחת עם הערה חסרת משמעות: 'מה השיטה החדשה הזאת של פרקי משנה'.

למען הסר ספק בשייכותו הערך לויקיפדיה אמנה בקצרה את טיעונים לכך: חברה ישראלית המעסיקה מעל ל 100 עובדים, מפעל ענק בפארק התעשייה אלון תבור, מונופול מוכרז בשוק הגבס, מספר סימוכין חיצוניים וכמובן חלק מהקטגוריה 'מונופולים בישראל'.

מהזוית הטכנית העניין עוד יותר עצוב: מאחר וכתובת ששימשה ליצירת הערך דינאמית ומבוססת IPv6, אין לי מושג היכן נמצא המאמר כעת! ובמילים פשוטות: הרף להוספת תוכן כה גבוה עד שבמקרי קיצון הוא משיג השמדת תוכן!

התוצאה הכוללת: במקום להקדיש זמן להרחבת הערך המקורי, ובמקום לאפשר למשתמשים אחרים לעזור בכך, אני משוטט בין דפי השוואת גרסאות, מנסה להבין מי מבין המשתמשים שקול בשיפוטו, מחפש דפי משתמש היסטורים לכתובות IP שכבר לא בשימושי וכיוצא בזאת. מיותר לציין שמשתמש מן המנין ממזמן היה מתייאש מכל היעילות הזו, עם נזק כפול בדמות אובדן מידע ומשתמש שלא סביר שיחזור לתרום.

שחזרתי את הערך מגיבוי שהחזקתי לימים קודרים כמו אלו תוך הרחבתו. אני מזמין בזאת אדמין אמיצ/ה לסייע בהגנה עליו ולאפשר לויקיפדיה העברית לחזור ולתפקד ככר עריכה שיתופי ולא כמסלול מכשולים לתורמי תוכן.

בנוסף ברצוני להציע כותרת להרצאה: 'ויקיפדיה: הכנסת אורחים' ולתרום את חווית המשתמש שלי לנושא - אם מישהו יהיה מעוניין בכך אשמח לסייע.

מצטער על החווייה המתסכלת. אני מנחש שהמוחק חשד שמדובר בתוכן פרסומי, והעובדה שהכותב (אתה) אינו רשום הוסיפה לחשד. ככלל אין הרבה עריכות אנונימיות תורמות, ונראה שנפלת קורבן להסקת מסקנות מהסטטיסטיקה. אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 22:12, 30 בנובמבר 2015 (IST)
להלן קישור לערך על אורבונד שנמחק משתמש:2A02:ED0:500F:356A:CA60:FF:FE6A:1978/אורבונד. האם כך כותבים ערך? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 22:16, 30 בנובמבר 2015 (IST)
גם העובדה שאורבונד פתחה במסע פרסום בעיתונות בדיוק השבוע אינה תורמת להרגשה הטובה הכללית בנידון. ביקורת - שיחה 22:34, 30 בנובמבר 2015 (IST)
המחיקה הראשונה של הערך הייתה שלי והיא הייתה על רקע היותו אולטרא-קצרמר. לבקשת הכותב שחזרתי והעברתי למרחב המשתמש, תוך הערה תואמת בדף שיחתו. לו היה משקיע רבע מהאנרגיה שלו לטובת הרחבת הערך ולא לדיון העקר הזה, ייתכן ולא היינו נדרשים אליו בכלל. --Assayas - שיחה 22:37, 30 בנובמבר 2015 (IST)
בזה אני מסכים לחלוטין, אשתדל להמנע מקצרמרים כאלו בעתיד.
אנא הרשם. זה יחסוך אי הבנות (המנטרים עם יד קלה הרבה יותר על ההדק עם עריכות אנונימיות), ובהרשמה אינך מסגיר את זהותך, אם אינך מעוניין בכך. אילן שמעוני - שיחה החיים הם גבול של אתה פופולר 23:58, 30 בנובמבר 2015 (IST)

בקשת הרשאות[עריכת קוד מקור]

ניתן לבקש כאן ממפעילי המערכת את ההרשאות בדוק עריכות אוטומטית, מנטר הכוללת בתוכה את ההרשאה הקודמת, חסין חסימות IP וכן יוצר חשבונות, שהמפעילים רשאים להעניק על פי שיקול דעתם. מקומן של בקשות לדגל בוט הוא בויקיפדיה:בקשות לדגל בוט. יש למעט בדיונים ככל שניתן במסגרת זו.