ויקיפדיה באנגלית פשוטה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ויקיפדיה באנגלית פשוטה
סוג אנציקלופדיית אינטרנט חופשית
הקמה 18 בספטמבר 2001 עריכת הנתון בוויקינתונים
בעלות קרן ויקימדיה עריכת הנתון בוויקינתונים
שפה Simple English עריכת הנתון בוויקינתונים
הרשמה לא חובה
ערכים 249,982
https://simple.wikipedia.org/ עריכת הנתון בוויקינתונים
הסטטיסטיקה של ויקיפדיה באנגלית פשוטה
סטטיסטיקת צפיות של ויקיפדיה באנגלית פשוטה ב-30 הימים האחרונים

לא ניתן להציג את הגרף באופן זמני –
ההרחבה Graph להצגת תרשימים מושבתת כרגע.

לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

ויקיפדיה באנגלית פשוטהאנגלית: Simple English Wikipedia) היא גרסה מיוחדת בשפה האנגלית של אנציקלופדיית האינטרנט החופשית ויקיפדיה, המנוהלת ומתופעלת בידי קרן ויקימדיה. ייחודה של ויקיפדיה ב"אנגלית פשוטה", הוא הימנעות משימוש במילים אנגליות מורכבות, והתבססות על אוצר מילים בסיסי. היא מיועדת לאנשים שאינם שולטים היטב בשפה האנגלית ושאוצר המילים שלהם בשפה זו קטן.

בדומה ליתר הוויקיפדיות, ויקיפדיה באנגלית פשוטה היא אנציקלופדיה מקוונת, לשימוש חופשי (תחת רישיון CC-BY-SA), שכל גולש יכול לערוך. אנגלית פשוטה מוגדרת, לצורכי כתיבת האנציקלופדיה, כשפה שעושה שימוש רק במילים השכיחות ביותר באנגלית (מומלץ להשתמש רק ב-1000 המילים השכיחות ביותר) ובתחביר פשוט - למשל, משפטים קצרים. כאשר יש צורך להשתמש במילים שאינן שכיחות, יש להסבירן. שלא כבאנגלית בסיסית, אין הגדרה מחייבת של כללי התחביר המותרים ואין רשימה מוגדרת של מילים, נטיות וסיומות שרק בהן ניתן להשתמש. כל טקסט באנגלית בסיסית הוא בהכרח גם טקסט באנגלית פשוטה, כפי שהיא מתוארת בוויקיפדיה באנגלית פשוטה, אך לא להפך.

ויקיפדיה זו התחילה את דרכה ב-18 בדצמבר 2003, וכעבור פחות מחודש הגיעה ל-50 ערכים. ב-7 באפריל 2004 הגיעה הוויקיפדיה ל–1,000 ערכים, ב-27 בספטמבר 2005 היו בה 5,000 ערכים, וב-30 ביולי 2006 היו בה 10,000 ערכים. בסוף מאי 2013 נכתב בוויקיפדיה באנגלית פשוטה הערך ה-100 אלף. בתחילת 2022 נכתב הערך ה-200 אלף. רשומים בה למעלה ממיליון משתמשים, שמתוכם 17 הם מפעילי מערכת[1], 4 ביורוקרטים[2] ו-6 בודקים[3][4].

ניתן לראות את התקדמותה ההדרגתית של ויקיפדיה באנגלית פשוטה בדף ההכרזות.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


גילוי נאות: ערך זה מזכיר את קרן ויקימדיה או את אחד המיזמים שלה. ויקיפדיה היא מיזם של קרן ויקימדיה.