כסף בבנק (2018)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
כסף בבנק (2018)

הפוסטר הרשמי של האירוע בכיכובן של ניה ג'קס ורונדה ראוזי
מידע
ארגון WWE
מותג(ים) Raw
סמאקדאון
תאריך 17 ביוני 2018
עיר רוזמונט, אילינוי
אולם אולסטייט ארנה
מספר צופים 15,214
סיסמה פרסומית הכוח שבלתי ניתן לעמוד בפניו פוגש
את האישה הכי רעה בפלנטה
שיר(י) הנושא "Money in the Bank" בביצוע
ג'ים ג'ונסטון
ספונסר(ים) Gold Bond Ultimate
WWE Champions
סדרת אירועי שלם וצפה של ה-WWE
:NXT TakeOver
Chicago II
כסף בבנק
(2018)
טורניר אליפות
בריטניה
סדרת אירועי כסף בבנק
2017 כסף בבנק
(2018)
2019

כסף בבנק (2018) היה אחד מאירועי השלם וצפה של ארגון ההיאבקות האמריקאי, ה-WWE, ששודר בערוץ של ה-WWE Network. האירוע כלל את שני המותגים (Raw וסמאקדאון) ונערך ב-17 ביוני 2018, באולם אולסטייט ארנה בפרוורי שיקגו של רוזמונט, אילינוי.[1] האירוע היה האירוע התשיעי בסדרת אירועי כסף בבנק.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמסורת של האירוע, התקיים קרב סולם בן שמונה משתתפים (ארבעה מ-Raw וארבעה מסמאקדאון), שהזוכה בו זכה במזוודה הירוקה שהכילה חוזה לקרב על אחת מאליפויות העולם. הזוכה בקרב יכול לממש את החוזה על אליפות ה-WWE או על האליפות האוניברסלית בכל זמן ובכל מקום שירצה במהלך השנה הקרובה. קרבות ההעפלה לקרב הסולם נקבעו במהלך התוכניות Raw וסמאקדאון. בנוסף לכך, התקיים קרב סולם נוסף בן שמונה משתתפות (ארבע מ-Raw וארבע מסמאקדאון), שהזוכה בו זכתה במזוודה הלבנה שהכילה חוזה לקרב על אחת מאליפויות הנשים. הזוכה בקרב יכולה לממש את החוזה על אליפות הנשים של Raw או על אליפות הנשים של סמאקדאון בכל זמן ובכל מקום שתרצה במהלך השנה הקרובה.

עלילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע כלל קרבות שנבעו מעלילות מתוסרטות גם מ-Raw וגם מסמאקדאון.

קרבות סולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-7 במאי במסגרת התוכנית Raw, הג'נרל מנג'ר, קורט אנגל הודיע שיתקיים קרב סולם מסוג "כסף בבנק", שיכלול מתאבקים משני המותגים. ברון סטרומן ניצח את קווין אואנס והעפיל לקרב הסולם. בקרב המרכזי של הערב, פין באלור גבר על רומן ריינס וסמי זיין בקרב משולש והעפיל גם הוא לקרב. לילה לאחר מכן בתוכנית סמאקדאון, המיז ניצח את אלוף ארצות הברית, ג'ף הארדי, והעפיל לקרב ה"כסף בבנק". כמו כן, בקרב המרכזי של הערב רוסב גבר על דניאל בריאן והעפיל גם הוא לקרב. ב-14 במאי בתוכנית Raw, שהתקיימה בלונדון, אנגליה, בובי רוד גבר על ברון קורבין ונו ויי חוסה בקרב משולש והעפיל לקרב. בקרב המרכזי של הערב קווין אואנס ניצח את בובי לאשלי ואליאס והעפיל גם הוא לקרב. לילה לאחר מכן בתוכנית סמאקדאון, ביג אי ואקסבייר וודס מהניו דיי ניצחו בקרב זוגות את סזארו ושיימוס, מה שאיפשר לקבוצת הניו דיי את האפשרות לבחור מי מביניהם יהיה לקרב הסולם. שבוע לאחר מכן בסמאקדאון, סמואה ג'ו היה אמור לפגוש את ביג קאס לקרב על המקום האחרון בקרב הסולם, אך בשל פציעה, קאס לא היה יכול להתחרות. המתחרה החדש של ג'ו נקבע בקרב הזדמנות שנייה שנערך בין דניאל בריאן לבין ג'ף הארדי, בקרב שבו בריאן ניצח. ב-29 במאי, קאס יכל להתחרות והקרב הפך לקרב משולש. בקרב זה ג'ו ניצח והיה המעפיל האחרון לקרב "כסף בבנק".

כמו כן, קרבות ההעפלה לקרב הסולם נקבעו במהלך התוכניות Raw וסמאקדאון. ב-7 במאי במסגרת התוכנית Raw, הג'נרל מנג'ר, קורט אנגל הודיע שיתקיים קרב סולם מסוג "כסף בבנק", שיכלול מתאבקות משני המותגים. אמבר מון גברה על סשה בנקס ורובי ריוט בקרב משולש ובכך הפכה למתאבקת הראשונה שהעפילה לקרב ה"כסף בבנק". לילה לאחר מכן בתוכנית סמאקדאון, שארלוט פלייר ניצחה את פייטון רויס והעפילה לקרב. ב-14 במאי בתוכנית Raw, אלכסה בליס ניצחה את ביילי ומיקי ג'יימס בקרב משולש והפכה למתאבק השלישית שהעפילה לקרב. לילה לאחר מכן בתוכנית סמאקדאון, בקי לינץ' ניצחה את מנדי רוז וסוניה דוויל בקרב משולש והעפילה לקרב הסולם. ב-21 במאי בתוכנית Raw, נטליה ניצחה בקרב מרובע את שרה לוגאן, ליב מורגן ודנה ברוק ובכך העפילה גם היא לקרב הסולם. לילה לאחר מכן בתוכנית סמאקדאון, לאנה ניצחה את בילי קיי והעפילה לקרב הסולם, כמו כן נעמי העפילה גם היא לקרב הסולם לאחר שניצחה את סוניה דוויל. ב-28 במאי בתוכנית Raw, בנקס ניצחה בקרב גאונטלט בן שבע משתתפות שכלל את ביילי, דנה ברוק, מיקי ג'יימס, שרה לוגאן, ליב מורגן ורובי ריוט והפכה למי שהעפילה אחרונה לקרב "כסף בבנק".

אחר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברסלמניה 34, AJ סטיילס גבר על שינסקה נקאמורה ושמר על תואר אליפות ה-WWE. לאחר הקרב, נקאמורה תקף את סטיילס, מה שהפך את דמותו של נקאמורה להילית (דמות רעה ושנואה על הקהל). השניים התאבקו פעמיים נוספות, האחת באירוע הרויאל ראמבל הגדול ביותר ב-27 באפריל, שבו סטיילס הצליח לשמור על התואר כתוצאה מספירת חוץ כפולה והאחר בקרב ללא פסילות באירוע באקלאש, שבו הקרב נגמר ללא הכרעה. ב-14 במאי הממונה על סמאקדאון, שיין מקמהן, הודיע דרך הטוויטר שייערך קרב רביעי ביניהם.[2] לילה לאחר מכן במסגרת התוכנית סמאקדאון, נקאמורה ניצח את סטיילס וברשותו לבחור את ההתניה לקרב ביניהם באירוע. שבוע לאחר מכן, נקאמורה תקף את סטיילס, ביצע את מהלך הסיום שלו, "קינשאסה", לאחר מכן נקאמורה חשף שהקרב ביניהם יהיה קרב מי שעומד אחרון.

ב-14 במאי, ה-WWE פרסמו סרטון שבו קתי קלי ראיינה את רונדה ראוזי. במהלך הראיון ניה ג'קס איתגרה את ראוזי לקרב על אליפות הנשים של Raw. קרב זה יהיה קרב היחידים הראשון של ראוזי בארגון, והקרב השני בסך הכל.[3][4]

ב-15 במאי במסגרת התוכנית סמאקדאון, אלופת הנשים של סמאקדאון, כרמלה ערכה את חגיגות ה-"Mellabration" שלה על הזכייה באליפות. במהלך החגיגות, הג'נרל מנג'ר של התוכנית, פייג', הגיעה לזירה, קטעה את החגיגות וקבעה קרב על האליפות בין כרמלה לאסקה באירוע כסף בבנק.

ב-7 במאי בתוכנית Raw, ג'ינדר מהאל גרם לרומן ריינס להפסיד בקרב העפלה לקרב הסולם. שבוע לאחר מכן, כנקמה, ריינס תקף את ג'ינדר פעמיים באותו הערב ומנע ממהאל להיות חלק מהקרב המרכזי של התוכנית, שהיה קרב העפלה משולש שנקבע לו נגד בובי לאשלי ואליאס על מקום בקרב "כסף בבנק". ב-21 במאי לאחר הניצחון של ריינס וסת' רולינס בקרב הזוגות על מהאל וקווין אואנס, מהאל תקף את ריינס ורולינס באמצעות כיסא. יותר מאוחר באותו הערב, נקבע קרב בין ריינס לבין מהאל באירוע כסף בבנק.

ב-22 במאי בתוכנית סמאקדאון, לוק גאלוס וקארל אנדרסון ניצחו את האוסוס והפכו למועמדים לתואר אליפות הזוגות של סמאקדאון ובכך נקבע קרב ביניהם לבין הבלודג'ן בראדרס באירוע כסף בבנק.

במהלך קרב זוגות ב-23 באפריל תוכנית Raw, בובי לאשלי ביצע את תרגיל הסופלקס שלו על זיין, בעוד שהוא מחזיק אותו ביד אחת בלבד זמן ממושך באוויר, מה שלדברי זיין גרמה לו להיכנס אל מצב ורטיגו ומשום כך הוא פספס את אירוע הרויאל ראמבל הגדול ביותר. באירוע באקלאש, לאשלי וברון סטרומן ניצחו בקרב זוגות את קווין אואנס וסמי זיין. במהלך ראיון שהתנהל ב-7 במאי, לאשלי דיבר על משפחתו ובעיקר על שלוש אחיותיו. כתגובה, זיין אמר שלאשלי הוא לא בחור נחמד והבטיח להוציא את האמת מאחיותיו של לאשלי. ב-21 במאי, שלושה בחורים שהתחפשו לאחיותיו של לאשלי האשימו את לאשלי באלימות. לאשלי הגיע אל הזירה כדי לקטוע את הקטע הזה ולאחר מכן תקף את המתחזים לאחיותיו ואת זיין. שבוע לאחר מכן, נקבע קרב בין השניים לאירוע.

ב-28 במאי בתוכנית Raw, סת' רולינס הפריע לאליאס, שניסה לבצע את קטע הנגינה שלו, ובכך רולינס "כפה" עליו לעזוב את הזירה. לאחר הקרב של רולינס, אליאס הטיח את הגיטרה שלו על גבו של רולינס. ב-31 במאי הוכרז על קיומו של קרב ביניהם באירוע.

אירוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

אישיויות אחרות על המסך
תפקיד: שם:
צוות השידור באנגלית מייקל קול (Raw/קרב "כסף בבנק" גברים)
קורי גרייבס (כל הקרבות)
ג'ונתן קואצ'מן (Raw/קרב "כסף בבנק" נשים)
טום פיליפס (סמאקדאון/קרב "כסף בבנק" נשים)
ביירון סקסטון (סמאקדאון/קרב "כסף בבנק" גברים)
צוות השידור בספרדית קרלוס קבררה
מרסלו רודריגז
צוות השידור בגרמנית טים הבר
קלווין קני
כרוזים גרג המילטון (סמאקדאון/קרב "כסף בבנק" גברים)
ג'וג'ו (Raw/קרב "כסף בבנק" נשים)
שופטים דנילו אנפיביו
ג'ייסון איירס
מייק קיודה
ג'ון קון
דן אנגלר
צ'אד פטון
צ'ארלס רובינסון
רוד זאפאטה
מראיינת צ'ארלי קארוסו
פאנל לפני האירוע רנה יאנג
בוקר טי
פיטר רוזנברג
דייוויד אוטונגה

מופע מקדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך המופע המקדים, הבלודג'ן בראדרס (הארפר ורואן) הגנו על אליפות הזוגות של סמאקדאון נגד לוק גאלוס וקארל אנדרסון. הארפר ורואן ביצעו את מהלך ה-Reckoning על גאלוס ושמרו בהצלחה על חגורות האליפות.

קרבות מקדימים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע עצמו נפתח בקרב דניאל בריאן לבין ביג קאס. בריאן ניצח בקרב לאחר שפגע בפניו של קאס בעזרת תרגיל הברך הגבוהה, לאחר מכן בריאן תפס את רגלו של קאס וביצע את מהלך ההכנעה על העקב שלו.

בקרב השני, בובי לאשלי התחרה נגד סמי זיין. לאשלי ביצע שלוש פעמים את תרגיל הסופלקס שלו תוך כדי שהוא מחזיק באוויר את זיין ובכך השיג את הניצחון בקרב.

הקרב שבא לאחר מכן היה קרב על האליפות הבין יבשתית בין האלוף, סת' רולינס לבין אליאס. רולינס הצמיד את אליאס תוך כדי שהוא מחזיק את מכנסיו של אליאס כדי להגן בהצלחה על התואר.

בקרב הרביעי התנהל קרב "כסף בבנק" של הנשים, שכלל את אמבר מון, שארלוט פלייר, אלכסה בליס, בקי לינץ', נטליה, נעמי, לאנה וסשה בנקס. רגעיו האחרונים של הקרב היו שלינץ' ניסתה להוריד את המזוודה מוו התלייה, אך בליס הגיעה כדי לדחוף את הסולם, מה שגרם ללינץ' ליפול אל תוך סולם אחר. בליס טיפסה במעלה הסולם עד שהגיעה אל הפסגה, הורידה את המזוודה וניצחה בקרב, מה שאיפשר לה לקבל חוזה לקרב על אליפות הנשים בכל זמן ובכל מקום שתרצה.

אז, רומן ריינס התחרה נגד ג'ינדר מהאל, שלווה לקרב על ידי סוניל סינג הפצוע שהיה נמצא על כיסא גלגלים. במהלך הקרב, סינג לפתע קם מכיסא הגלגלים, דבר שהוכיח שכל הפרשייה התבררה כתחבולה של מהאל. לבסוף, ריינס ביצע את מהלך "אגרוף הסופרמן" על סינג. בתוך הזירה, מהאל הצמיד את ריינס, אך ריינס יצא מכך בספירה של שתיים, לאחר מכן ריינס ביצע את מהלך הסיום שלו, ה"ספיר" על מהאל והשיג את הניצחון בקרב.

לאחר מכן, כרמלה הגנה על אליפות הנשים של סמאקדאון מול אסקה. לקראת סוף הקרב בן אדם בלבוש של אסקה הגיע כדי להסיח את דעתה של אסקה, מי שהתגלה בסופו של דבר כג'יימס אלסוורת' שביצע את חזרתו ל-WWE. כרמלה הפיקה תועלת מהסחת דעת זו ובעטה בפניה של אסקה כדי לנצח בקרב ולשמור על התואר.

הקרב הבא היה בין AJ סטיילס לבין שינסקה נקאמורה בקרב מי שעומד אחרון (המנצח הוא מי שיריבו לא מצליח לקום לספירת עשר) על אליפות ה-WWE. נקאמורה ביצע את מהלך הסיום שלו, "קינשאסה", על סטיילס על שולחן השדרנים, אך סטיילס הצליח לקום בספירת תשע. נקאמורה זרק את סטיילס אל שולחן שעמד בפינת הזירה, אך שוב סטיילס הצליח לקום בספירת תשע. סטיילס שם לעצמו כמטרה לפגוע ברגלו של נקאמורה בכך שביצע על אותה הרגל את הקאלף קראשר. סטיילס החל לתקוף את נקאמורה בעזרת כיסא, לעומת זאת, נקאמורה הגיב במכה מתחת לחגורה; כתוצאה מכך, סטיילס הצליח לקום בספירת שמונה. מחוץ לזירה, נקאמורה ביצע את הקינשאסה על סטיילס, שהצליח לקום בספירת תשע. לאחר מכן, סטיילס ביצע את מהלך ה"פנומנל פורארם" ואת מהלך הסיום שלו, הסטיילס קלאש, אך נקאמורה הצליח לקום לספירת תשע. לקראת סוף הקרב, סטיילס תקף את נקאמורה עם מכה מתחת לחגורה ולאחר מכן המשיך את תקיפתו ב"פנומנל פורארם" על שולחן השדרנים, שכתוצאה מהמתקפה נשבר. נקאמורה בתגובה לא הצליח לקום לספירת עשר, מה שאיפשר לסטיילס לנצח בקרב ולשמור על תוארו.

בקרב הלפני אחרון, ניה ג'קס הגנה על תואר אליפות הנשים של Raw נגד רונדה ראוזי. לקראת סוף הקרב, ראוזי ביצעה את מהלך ההכנעה שלה על ידה של ג'קס, אך עוד לפני שהצליחה להשיג את מלוא האחיזה הגיעה אלכסה בליס ותקפה את ראוזי בעזרת מזוודת "כסף בבנק" שלה, מה שגרם לפסילת הקרב. לאחר שתקפה את ראוזי וג'קס בעזרת המזוודה, בליס פדתה את המזוודה וקרב בין בליס לג'קס התקיים. בליס ביצעה את מהלך ה-DDT ולאחר מכן את מהלך הסיום שלה, טוויסטד בליס, ובכך זכתה באליפות הנשים של Raw בפעם השלישית בקריירה שלה.

הקרב המרכזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקרב המרכזי של האירוע היה קרב "כסף בבנק" של הגברים, שכלל את ברון סטרומן, פין באלור, המיז, רוסב, בובי רוד, קווין אואנס, קופי קינגסטון וסמואה ג'ו. כל המשתתפים בקרב תחילה תקפו את סטרומן, ו"קברו" אותו מתחת לערימת סולמות. סטרומן התאושש לאחר מכן ותקף את באלור וקינגסטון. ג'ו, אואנס ורוסב עבדו יחדיו כדי לרתק את סטרומן בכך שהניחו אותו על שולחן, כשאואנס טיפס על סולם בגובה של כחמישה מטרים כדי לנחות על סטרומן. סטרומן הצליח להשתחרר מג'ו ורוסב וטיפס במעלה הסולם עד שתפס את אואנס וזרק אותו מפסגת הסולם אל תוך שני שולחנות. ג'ו תקף את סטרומן בעזרת סולם, באלור ביצע את מהלך הסיום שלו מסולם שהיה נמצא מחוץ לזירה על רוד ששכב בתוך הזירה. לאחר מכן באלור ניסה לשים את ידיו על המזוודה, אך סטרומן הוא זה שהפריע לו. סטרומן ביצע את מהלך הסיום שלו, הפאוורסלאם גם על המיז וגם על ג'ו. לקראת רגעיו האחרונים של הקרב, באלור וקינגסטון ניסו להוריד את המזוודה, אך סטרומן ניער את קינגסטון ממנו וזרק אותו לרצפת הזירה. בעוד שבאלור היה נמצא בתחתית הסולם, סטרומן הצליח להוריד את המזוודה וניצח בקרב.

תוצאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מס' תוצאות התניות זמן
P1 הבלודג'ן בראדרס (הארפר ורואן) (א) ניצחו את לוק גאלוס וקארל אנדרסון קרב זוגות על אליפות הזוגות של סמאקדאון[5] 07:00
2 דניאל בריאן ניצח את ביג קאס בהכנעה קרב יחידים[6] 16:20
3 בובי לאשלי ניצח את סמי זיין קרב יחידים[7] 06:35
4 סת' רולינס (א) ניצח את אליאס קרב יחידים על האליפות הבין יבשתית[8] 17:00
5 אלכסה בליס ניצחה את בקי לינץ', שארלוט פלייר, אמבר מון, לאנה, נעמי, נטליה וסשה בנקס קרב סולם כסף בבנק על חוזה לקרב על אליפות הנשים[9] 18:30
6 רומן ריינס ניצח את ג'ינדר מהאל (עם סוניל סינג) קרב יחידים[10] 15:40
7 כרמלה (א) ניצחה את אסקה קרב יחידים על אליפות הנשים של סמאקדאון[11] 11:10
8 AJ סטיילס (א) ניצח את שינסקה נקאמורה קרב מי שעומד אחרון על אליפות ה-WWE[12] 31:15
9 רונדה ראוזי ניצחה את ניה ג'קס (א) בפסילה קרב יחידים על אליפות הנשים של Raw[13] 11:05
10 אלכסה בליס ניצחה את ניה ג'קס (א) קרב יחידים על אליפות הנשים של Raw
קרב זה היה קרב פדיית מזוודת "כסף בבנק" של בליס
0:35
11 ברון סטרומן ניצח את בובי רוד, פין באלור, קווין אואנס, קופי קינגסטון, רוסב, סמואה ג'ו והמיז קרב סולם כסף בבנק על חוזה לקרב על אליפות העולם[14] 20:00
(א) - מתייחס למתאבק/מתאבקים שהגיעו לקרב כאלוף/אלופים
P - מציין שהקרב התקיים במופע המקדים לאירוע

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]