סת' רולינס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
סת' רולינס
Seth Rollins
רולינס, יולי 2019
רולינס, יולי 2019
לידה 28 במאי 1986 (בן 37)
באפלו, איווה, ארצות הברית
שם במה סת' רולינס
סת׳ "פריקין" רולינס
כינוי הארכיטקט
משקל 98 ק"ג
גובה 1.88 מטר
מקום מגורים דבנפורט, איווה, ארצות הברית
לאום אמריקאי
קריירה מקצוענית 2003–הווה (כ־21 שנים)
מאמנים דני דניאלס
ליגות WWE
תרגילי סיום הסטומפ
מידע אישי
בן או בת זוג בקי לינץ' (2021–?) עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר צאצאים 1 עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

קולבי לופזאנגלית: Colby Lopez; נולד ב-28 במאי 1986), הידוע יותר בשם הבמה שלו סת' רולינס (המכונה לעיתים קרובות סת' "פריקין" רולינס) הוא מתאבק אמריקאי, המופיע בארגון ההיאבקות WWE, בתוכנית הדגל Raw.

עד 5 בנובמבר 2015 הוא כיהן בפעם הראשונה כאלוף WWE העולמי במשקל כבד ונאלץ לוותר על האליפות (אך נשאר ב-WWE) לאחר פציעה בברך. רולינס הוא המתאבק הראשון שהיה אלוף ארצות הברית ואלוף WWE העולמי במשקל כבד באותו הזמן. כמו כן, היה אלוף הזוגות של ה-WWE ביחד עם רומן ריינס, זכה במזוודת ה"כסף בבנק" לשנת 2014 ופדה אותה ברסלמניה 31 בקרב האליפות בין ברוק לסנר לבין רומן ריינס. רולינס הגיע ל-WWE כחלק משלישיית השילד, שכללה אותו, את רומן ריינס ואת דין אמברוז. ביוני 2014, רולינס בגד בחבריו לקבוצה כדי לחבור לטריפל H. באוגוסט 2016, טריפל H הגיע לקרב של רולינס כדי לעזור לו לזכות באליפות, אך לפתע בגד בו ותקף אותו, דבר שהוביל את רולינס לשינוי בדמותו. לאחר חודשים של מרדף, רולינס הצליח לנצח את טריפל H ברסלמניה 33 כאשר היה עם רגל פצועה ומאז קיבל את הכינוי קוטל המלך (Kingslayer). באוקטובר 2017, חברי השילד התאחדו, אך דין אמברוז נפצע ולכן האיחוד לא ארך זמן רב. ברסלמניה 34 הוא זכה באליפות הבין יבשתית לאחר שניצח את פין באלור והאלוף לשעבר, המיז כדי לזכות באליפות. זוהי הפעם הראשונה שהוא זכה באליפות ובכך הוא נחשב לאלוף "גרנד סלאם", שמשמעו מתאבק שזכה בארבע אליפויות פעילות ואפשריות ב-WWE, לאחר שזכה באליפות ארצות הברית בפעם השנייה, סת׳ הפך לאלוף "גראנד סלאם" פעמיים, שמשמעו שהוא זכה בארבעת האליפויות הפעילות פעמיים, כלומר זכה בכל אליפות פעילה פעמיים, והוא האדם השני ב־WWE שעשה זאת, האדם הראשון שעשה זאת היה המיז.

רולינס היה אלוף ה-NXT וזכה באליפות הגרנד סלאם של FCW. לפני שחתם ב-WWE הופיע בארגון ההיאבקות "זירה של כבוד" (ROH) תחת שם הבמה "טיילר בלאק", בו כיהן פעם אחת כאלוף העולמי של הארגון וגם פעמיים כאלוף הזוגות ביחד עם ג'ימי ג'ייקובס. רולינס הופיע גם בארגון ההיאבקות PWG, בו היה אלוף הזוגות של PWG ביחד עם אותו ג'ייקובס. רולינס הוא אחד משלושה מתאבקים,[1] שזכו הן באליפות WWE העולמית במשקל כבד והן באליפות העולמית של "זירה של כבוד" (ROH).

WWE[עריכת קוד מקור | עריכה]

"המגן" (2012–2014)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רולינס ערך את הופעה הבכורה שלו ב-WWE ביחד עם רומן ריינס ודין אמברוז כשלישיית "המגן". הם הופיעו באירוע סדרת ההישרדות, שנערך ב-18 בנובמבר 2012, כשהם תקפו את רייבאק וזרקו אותו על שולחן השדרנים עם מהלך הטריפל פאוורבומב, שהיה מהלך הסיום המשותף שלהם. קרב הבכורה של הקבוצה היה באירוע TLC: שולחנות, סולמות וכיסאות של אותה השנה נגד רייבאק, קיין ודניאל בריאן, בו "המגן" ניצחו. ב-19 במאי 2013, רומן ריינס זכה ביחד עם רולינס באליפות הזוגות כשהשניים ניצחו את קיין ודניאל בריאן באירוע חוקי אקסטרים; זו הייתה האליפות הראשונה של סת' רולינס ברוסטר הראשי של ה-WWE. ב-14 באוקטובר בתוכנית Raw, ריינס ורולינס הפסידו את אליפות הזוגות לקודי רודס וגולדאסט בקרב ללא פסילות לאחר התערבות של ביג שואו. ברויאל ראמבל 2014, רולינס נכנס לקרב כמספר 2 והדיח מהקרב שלושה מתאבקים, זמן השהייה שלו בזירה היה השני באורכו באותו הערב עם 48 דקות לפני שהודח על ידי חברו, ריינס. לילה לאחר מכן בתוכנית Raw, "המגן" התמודדו נגד שיימוס, דניאל בריאן וג'ון סינה בקרב שלושה נגד שלושה במטרה להיכנס לקרב תא ההדחות על אליפות ה-WWE העולמית במשקל כבד, אבל הפסידו בפסילה לאחר התערבות של משפחת וויאט, שתקפה את הקבוצה של סינה, בריאן ושיימוס. "המגן" רצו נקמה ונקבע קרב שלושה נגד שלושה לאירוע תא ההדחות, קרב שבו "המגן" הפסידו. מאוחר יותר בחודש מרץ, "המגן" התחילו פיוד עם קיין, שבמהלכו הפכו מהדמויות הרעות לטובות. ב-6 באפריל של אותה השנה ברסלמניה 30, "המגן" ניצחו את קיין, בילי גאן ורוד דוג, עם ניצחון שהיה הניצחון השני שלהם ברסלמניה כקבוצה. לאחר רסלמניה, "המגן" פתחו בפיוד עם מנהיג האות'וריתי, טריפל H, שמאוחר יותר איחד את קבוצת אבולוציה עם בטיסטה ורנדי אורטון. "המגן" ניצחו את קבוצתו של טריפל H באירוע חוקי אקסטרים ולאחר מכן גם באירוע פייבאק בקרב הדחות ללא חוקים, שבו שרדו כל חברי "המגן".

הבגידה ב"מגן", הברית עם טריפל H והזכייה במזוודה (2014)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2 ביוני 2014, יום אחרי הניצחון שלהם בפייבאק על אבולוציה (טריפל H, רנדי אורטון ובטיסטה) סת' רולינס בגד בחבריו ל"מגן" רומן ריינס ודין אמברוז והצטרף ל"ההנהלה" (The Authority) עם טריפל H וסטפני מקמהן. באירוע כסף בבנק זכה רולינס במזוודה והתחיל פיוד עם דין אמברוז, כאשר הפיוד הוביל לקרב באירוע סאמרסלאם; קרב זה הסתיים בניצחון של רולינס. באירוע לילה של אלופים רולינס הפריע באמצע הקרב של ג'ון סינה וברוק לסנר וגרם לניצחון טכני של סינה. הפיוד בין רולינס ואמברוז המשיך עד האירוע גיהנום בכלוב, שם רולינס ניצח את אמברוז לאחר שבריי וויאט הפריע בקרב ותקף את אמברוז. באירוע סדרת ההישרדות סת' רולינס ביחד עם קיין, מארק הנרי, לוק הארפר ורוסב (Team Authority) נלחמו בג’ון סינה, דולף זיגלר, רייבאק, אריק רואן וביג שואו (Team Cena) והפסידו לאחר שסטינג הפריע ותקף את רולינס וטריפל H.

הזכייה באליפות ה-WWE ותקופת הכהונה שלו (2015)[עריכת קוד מקור | עריכה]

באירוע רסלמניה 31 סת' רולינס הפריע באמצע הקרב של רומן ריינס וברוק לסנר ופדה את המזוודה שלו כך שהקרב הפך לקרב משולש וניצח בקרב. ב-30 במרץ 2015 יום אחרי האירוע לסנר הגיע לזירה מלווה על ידי המנג'ר שלו, פול היימן, והזמין את רולינס לקרב חוזר על האליפות באותו יום. רולינס אמר שיהיה קרב חוזר, אבל לא באותו יום והקרב נקבע לאירוע באטלגראונד. בעקבות כך, לסנר התעצבן ותקף את כל מי שהיה מסביבו כולל את צוות השדרנים, את העוזרים של רולינס (ג'יימי נובל וג'ואי מרקורי), את הצלם ורולינס עצמו שהצליח להתחמק וברח מן האולם. כתוצאה מכך, סטפני מקמהן השעתה את ברוק לסנר. זמן קצר לאחר מכן, רולינס חידש את הפיוד שלו עם דין אמברוז, רנדי אורטון ורומן ריינס שהוביל לקרב רביעייה באירוע פייבאק שהסתיים בניצחון של רולינס. באירוע באטלגראונד רולינס התמודד מול ברוק לסנר על אליפות ה-WWE, אך הקרב ביניהם הסתיים כאשר לסנר ניצח בפסילה לאחר שאנדרטייקר הפריע לקרב וחידש את הפיוד שלו עם לסנר. באירוע סאמרסלאם רולינס התמודד מול ג'ון סינה על אליפות ה-WWE ואליפות ארצות הברית של ה-WWE בקרב שהסתיים בניצחון לטובת רולינס. ניצחון זה הפך אותו למתאבק הראשון בתולדות הארגון, שמחזיק באליפות ה-WWE ובאליפות ארצות הברית של ה-WWE באותו זמן. ב-24 באוגוסט 2015, טריפל H וסטפני מקמהן הפתיעו את רולינס עם פסל של עצמו והתכוונו להראות לו את זה, אבל כשהסירו את כיסוי הפסל, סטינג היה מתחתיו, תקף את רולינס ואף איתגר אותו לקרב על אליפות ה-WWE באירוע לילה של אלופים, אך גם ג'ון סינה הזמין את רולינס לקרב חוזר על אליפות ארצות הברית של ה-WWE. רולינס נענה בחיוב לשני הקרבות והתמודד גם מול סטינג וגם מול סינה באותו ערב. באירוע זה, רולינס ניצח את סטינג ונשאר אלוף ה-WWE, מנגד, הוא הפסיד לסינה והפסיד את אליפות ארצות הברית של ה-WWE. ב-5 בנובמבר 2015 בזמן סיבוב הופעות רולינס נפצע בברך ונאלץ לוותר על אליפות ה-WWE ובעקבות זאת יצא לתקופת שיקום של חצי שנה.

חזרה, יריבות עם טריפל אייץ' ואיחוד של השילד (2016-2018)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-Extreme Rules ב-22 במאי 2016, רולינס חזר מפציעה, ותקף את רומן ריינס עם מהלך הסיום שלו לאחר הגנת אליפות העולם במשקל כבד של ה-WWE נגד AJ Styles בלילה הבא ב-Raw, שיין מקמהן קבע קרב בין ריינס ורולינס על התואר ב-Money in the Bank. באירוע ב-19 ביוני, רולינס ניצח את ריינס כדי לזכות באליפות העולם השנייה שלו ב-WWE במשקל כבד, והפך למתאבק הראשון שניצח באופן לגיטימי את ריינס בתחרות יחידים בסגל הראשי, רק כדי להפסיד את התואר דקות לאחר מכן לדין אמברוז, שהרוויח את התואר. כסף בחוזה הבנק בו זכה מוקדם יותר באותו לילה. ביולי, רולינס לא הצליח לזכות מחדש באליפות ה-WWE ששמה שונה מאמברוז ב-Raw וגם ב-SmackDown.במהלך דראפט ה-WWE 2016 ב-19 ביולי, רולינס נבחר ל-Raw כבחירת הדראפט הראשונה של המותג.ב-Battleground ב-24 ביולי, רולינס התחרה ללא הצלחה במשחק איום משולש נגד אמברוז וריינס על אליפות העולם החדשה של ה-WWE, שהפכה בלעדית למותג SmackDown. בשל כך, אליפות ה-WWE האוניברסלית הוצגה בלילה שלאחר מכן ב-Raw. רולינס הפסיד במשחק התואר הראשון נגד פין באלור ב-21 באוגוסט בסאמרסלאם.

לאחר שבאלור ויתר על התואר בלילה שלאחר מכן ב-Raw עקב פציעה חוקית בכתף שנגרמה בסאמרסלאם, רולינס התמודד מול ביג קאס, קווין אוונס ורומן ריינס בקרב על התואר, אך טריפל אייץ' הפריע ותקף את רולינס, ואיפשר לאוונס לזכות באליפות. בפרק ה-5 בספטמבר של Raw, רולינס תקף את אוונס במהלך טקס החגיגה שלו, והפך את פניו בפעם הראשונה מאז 2014. רולינס לא הצליח לזכות בתואר מאוונס ב-Clash of Champions ב-25 בספטמבר וב-Hel in a Cell ב-30 באוקטובר בשל כמה הפרעות של כריס ג'ריקו. ב-Survivor Series ב-20 בנובמבר, רולינס היה חלק מ-Team Raw עם אוונס, ג'ריקו, בראון סטרומן ורומן ריינס במאמץ מפסיד ל-Team SmackDown. במחסום דרכים: סוף הקו ב-18 בדצמבר, רולינס ניצח את ג'ריקו.

בינואר 2017, רולינס פתח ביריבות עם טריפל אייץ' המוביל לרסלמניה. ב-28 בינואר הופיע רולינס ב-NXT TakeOver: San Antonio, קטע את ההופעה ודרש להתעמת עם טריפל אייץ', שיצא רק כדי להורות לאבטחה להסיר את רולינס מהזירה. בפרק ה-30 בינואר של Raw, רולינס התעמת עם סטפני מקמהן ושוב קרא לטריפל אייץ', ודרש תשובות על בגידתו. מאוחר יותר באותו לילה, רולינס נקלע מאחור מאחור על ידי הבכורה של סמואה ג'ו, שחנק אותו ב"קוקינה קלאץ'". רולינס חתם על חוזה להתחרות מול טריפל אייץ' במשחק ללא פסילות ב-2 באפריל ברסלמניה 33 בו ניצח. רולינס ניצח את סמואה ג'ו ב-Payback ב-30 באפריל כדי לתת לג'ו את ההפסד הראשון שלו בקרב יחידים בסגל הראשי. ב-Extreme Rules ב-4 ביוני, רולינס התחרה במשחק קטלני בחמישה כיוונים של כללי אקסטרים כדי לקבוע את המועמד מספר אחת לאליפות ה-WWE האוניברסלית, בהשתתפות באלור, ג'ו, ריינס וויאט, בה ניצח ג'ו. בפרק ה-10 ביולי של Raw, רולינס הציל את דין אמברוז מהתקפה של המיז ו־the Miztourage (קרטיס אקסל ובו דאלאס). לאחר שלא הצליח לזכות באמונו של אמברוז במשך מספר שבועות, השניים התווכחו בזירה בפרק של Raw ב-14 באוגוסט והתקוטטו זה עם זה לפני שנלחמו בסזארו ושימוס, ואיחדו את הצוות בתהליך. ב-SummerSlam ב-20 באוגוסט, אמברוז ורולינס ניצחו את סזארו ושיאמוס כדי לזכות באליפות הזוגות של Raw ושמרו על התארים במשחק חוזר ב-No Mercy ב-24 בספטמבר. בפרק ה-9 באוקטובר של Raw, רולינס ואמברוז התאחדו מחדש עם רומן ריינס והקימו מחדש את השילד. "המגן החדש" היה אמור להתמודד מול בראון סטרומן, סזארו, קיין, המיז ושיימוס ב-TLC: Tables, Ladders & Chairs ב-22 באוקטובר במשחק נכים של 5 על 3 שולחנות, סולמות וכיסאות, אבל ריינס הוחלף בגלל חשש למחלה על ידי קורט אנגל והם ניצחו במשחק. אמברוז ורולינס איבדו את התארים בחזרה לסזארו ושיאמוס בפרק ה-6 בנובמבר של Raw עקב The New Day של SmackDown שהסיח את דעתם של האלופים, וסיים את תקופת מלכותם ב-78 ימים (WWE מכירה בתקופת שלטונם כ-79 ימים). ב-Survivor Series ב-19 בנובמבר, המגן ניצח את היום החדש. בדצמבר, אמברוז סבל מקרע דו-ראשי, והשבית אותו למשך כתשעה חודשים, והכניס את המגן להפסקה.

זכייה באליפות הבין יבשתית, גראנד סלאם והאליפות האוניברסלית (2018-2019)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפרק של Raw ב-25 בדצמבר, רולינס וג'ייסון ג'ורדן ניצחו את סזארו ושיאמוס והפכו לאלופי הזוגות של Raw החדשים. ברויאל ראמבל ב-28 בינואר 2018, רולינס נכנס במקום ה-18 במשחק הרויאל ראמבל אך הודח על ידי רומן ריינס. מיד לאחר משחק הרויאל ראמבל, רולינס וג'ורדן איבדו את תוארי התג לסזארו ושיימוס, וסיימו את מלכותם ב-34 ימים. הצוות של רולינס וג'ורדן התפרק ב-6 בפברואר לאחר שג'ורדן עבר ניתוח צוואר. בעקבות כך, רולינס הוגדר כמתחרה בקרב ה-Elimination Chamber כדי לקבוע את המועמד מספר 1 לאליפות האוניברסלית, שתתקיים ב-Elimination Chamber. בפרק של Raw ב-19 בפברואר, רולינס התחרה במשחק כפפה של שבעה גברים כדי להחליט מי ייכנס אחרון למשחק ה-Elimination Chamber, שם הוא חיסל את רומן ריינס בסתיו הראשון ולאחר מכן את ג'ון סינה בסתיו השני, לפני שהודח על ידי אליאס. רולינס התאבק במשך שעה וחמש דקות, שהיא ההופעה הארוכה ביותר במשחק של כל מתאבק בתולדות התוכנית. שישה ימים לאחר מכן, ב-Elimination Chamber, רולינס היה האיש החמישי שהודח על ידי בראון סטרומן בקרב. ב-8 באפריל ברסלמניה 34, רולינס ניצח את פין באלור והמיז במשחק איום משולש כדי לזכות באליפות הבין יבשתית בפעם הראשונה בקריירה שלו. עם זכייתו, הפך רולינס לאלוף הכתר המשולש העשרים ותשע ואלוף הגראנד סלאם השמונה עשר בתולדות ה-WWE, בהתאמה. לאחר ששמר על התואר מול המיז ב-Backlash. ב-6 במאי ואליאס ב-17 ביוני ב-Money in the Bank, רולינס הפסיד את האליפות בלילה שלאחר מכן ב-Raw לדולף זיגלר לאחר הסחת דעת על ידי בעל בריתו של זיגלר דרו מקינטייר, מסיים את שלטונו ב-71 ימים. רולינס לא הצליח להחזיר את התואר מזיגלר במשחק איירון מן של 30 דקות ב-Extreme Rules ב-15 ביולי לאחר הפרעה של מקינטייר, אך בסאמרסלאם ב-19 באוגוסט, רולינס ניצח את זיגלר כדי להחזיר את האליפות לאחר שנעזר ב דין אמברוז חוזר. באוגוסט 2017, רולינס התאחד עם דין אמברוז כדי לעשות חזרה בחלק מהמגן. למחרת בלילה ב-Raw, רולינס יצר חזרה ב-השילד עם אמברוז ורומן ריינס, ומנע מסטרומן לפדות את הכסף שלו בחוזה הבנק לאליפות האוניברסלית נגד ריינס. ב-Hell in a Cell ב-16 בספטמבר, רולינס ואמברוז לא הצליחו לזכות באליפות הזוגות של Raw של מקינטייר וזיגלר. ב-Super Show-Down ב-6 באוקטובר, השילד ניצח את מקינטייר, זיגלר וסטרומן במשחק של שישה שחקנים. שני לילות מאוחר יותר ב-Raw, השילד הובס על ידי השלישייה במשחק חוזר, כאשר אמברוז התרחק מחבריו לקבוצה לאחר תבוסתם. בפרק של Raw ב-22 באוקטובר, ריינס לקח הפסקה בגלל הלוקמיה החוזרת הלגיטימית שלו. מאוחר יותר באותו לילה, רולינס ואמברוז ניצחו את זיגלר ומקינטייר כדי לזכות באליפות הזוגות של Raw (מה שהופך את רולינס לאלוף כפול), רק כדי שאמברוז יתחיל להפעיל את רולינס בזמן שהוא תקף אותו, והצית ריב בין השניים ופירק את המגן פעם נוספת..רולינס ואמברוז הפסידו את התארים בפרק ה-5 בנובמבר של Raw, כאשר רולינס הפסיד במשחק נכות ל-AOP (אקאם ורזר). ב-18 בנובמבר ב-Survivor Series, רולינס ניצח את אלוף ארצות הברית שינסקה נקאמורה במשחק בין מותגים בין אלוף מול אלוף. ב-16 בדצמבר ב-TLC: Tables, Ladders & Chairs, רולינס הפסיד באליפות הבין-יבשתית לאמברוז, וסיים את שלטונו ב-119 ימים. רולינס לא הצליח להחזיר את האליפות מאמברוז במספר הזדמנויות, כולל במשחק Falls Count Anywhere כאשר בובי לאשלי התערב, ובמשחק איום משולש שבו לאשלי זכה באליפות לאחר שהצמיד את אמברוז.

ב-27 בינואר 2019, ברויאל ראמבל, רולינס זכה במשחק הרויאל ראמבל הראשון שלו על ידי חיסול סופית של בראון סטרומן. בלילה הבא ב-Raw, רולינס אתגר את ברוק לסנר על אליפות האוניברסלית ברסלמניה 35. זמן קצר לאחר מכן, רולינס השלים עם אמברוז ועם ריינס שחזרו לאחרונה כדי לבצע חזרה ב-השילד בפעם השלישית. השלישייה ניצחה את דרו מקינטייר, בובי לאשלי וברון קורבין ב-10 במרץ בפסטליין. ברסלמניה 35 ב-7 באפריל, רולינס ניצח את לסנר כדי לזכות באליפות האוניברסלית בפעם הראשונה. רולינס בתור אלוף אוניברסלי במאי 2019 לאחר מכן נכנס רולינס לריב עם אי ג'י סטיילס, ושמר על האליפות האוניברסלית נגדו ב-19 במאי ב-Money in the Bank. רולינס הגן בהצלחה על התואר מול קורבין ב-Super ShowDown ב-7 ביוני וב-Stamping Grounds ב-23 ביוני; ההגנה על התואר האחרון הציגה את לייסי אוונס כשופט אורח מיוחד. הוא ניצח בעזרת אשתו האמיתית ואלופת הנשים השל Raw בקי לינץ' כדי להתגבר על השיפוט המוטה של אוונס. רולינס ולינץ' ניצחו את קורבין ואוונס ב-Extreme Rules ב-14 ביולי ב-Extreme Rules Winner takes all תואם התאמה לקבוצת תגים מעורבת. לאחר מכן, רולינס איבד את התואר ללסנר, אשר העמיד את חוזהו ב-Money in the Bank, וסיים את שלטונו ב-98 ימים. בלילה הבא ב-Raw, רולינס ניצח בקרב מלכותי של עשרה שחקנים על הזכות להתמודד מול לסנר על האליפות בסאמרסלאם על ידי חיסול אחרון של רנדי אורטון. באירוע ב-11 באוגוסט, רולינס ניצח את לסנר כדי להחזיר את האליפות, מה שהפך אותו למתאבק השני שמחזיק באליפות האוניברסלית יותר מפעם אחת. הוא גם הפך לכוכב העל הראשון שהביס את לסנר הן ברסלמניה והן בסאמרסלאם, והבן אדם השני שמביס אותו פעמיים, הראשון היה גולדברג. בפרק של Raw ב-19 באוגוסט, רולינס זכה באליפות ה-הזוגות של Raw החמישית עם השיא שלו יחד עם בראון סטרומן כאשר ניצחו את קארל אנדרסון ולוק גאלוס. ב-Clash of Champions ב-15 בספטמבר, רולינס וסטרומן הפסידו את התארים לדולף זיגלר ורוברט רוד. מאוחר יותר באותו לילה, רולינס שמר על האליפות האוניברסלית נגד סטרומן אך הותקף על ידי "הפינד" בריי וויאט לאחר המשחק. ב-Hell in a Cell ב-6 באוקטובר, רולינס הגן על תוארו נגד המשחק הפינד ב-in a Hell in a Cell שהסתיים בעצירת שופט לאחר שהפינד נקבר תחת מספר כלי נשק ונפגע בפטיש על ידי רולינס, החלטה אשר התקבל באופן שלילי על ידי מבקרים ומעריצים. ב-31 באוקטובר ב-Crown Jewel, רולינס הפסיד באליפות האוניברסלית להפינד במשחק ספירת נפילות בכל מקום, וסיים את שלטונו השני ב-80 יום.

המשיח (2019–2020)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רולינס הפך להיות המנהיג של Raw, אך כאשר קבוצתו הפסידה הוא הסתכל במיוחד על קווין אואנס בעקבות הופעתו ב-NXT ורולינס חשב שאואנס בגד בהם, ולכן רולינס הפך להיות נבל בפעם הראשונה מאז אוגוסט 2016. ביחד עם הצמד AOP הפך להיות מנהיגם והחל לקרוא לעצמו "המשיח". יחד עם קבוצתו הם תקפו את קווין אואנס, סמואה ג'ו, ריי מיסטריו ועוד. רולינס צירף את מרפי זמן קצר לאחר הפיכתו למשיח ושניהם זכו באליפות הזוגות של Raw. באותה תקופה, הוא המשיך לתקוף את אואנס. רולינס ומרפי הפסידו את אליפות הזוגות לסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד). באירוע הדגל של הארגון, רסלמניה 36, רולינס הפסיד לאואנס.

ב-Money in the Bank ב-10 במאי, רולינס תיגר ללא הצלחה את דרו מקינטייר על אליפות ה-WWE. למחרת בלילה ב-Raw, רולינס תקף את ריי מיסטריו ופצע את עינו במדרגות טבעת הפלדה. בפרק ה-18 במאי של Raw, רולינס גייס את אוסטין תיאוריה כחבר בסיעתו, אך אוסטין חזר ל־NXT מאוחר יותר, בסופו של דבר מיסטריו חזר ואתגר את רולינס למשחק עין תחת עין, שבו הדרך היחידה לנצח הייתה לחלץ את גלגל העין של היריב. המשחק התקיים ב-The Horror Show at Extreme Rules ב-19 ביולי, בו ניצח רולינס לאחר שהשתמש במדרגות הטבעת כדי להסיר את עינו של מיסטריו. במהלך השבועות הבאים, בנו של ריי מיסטריו, דומיניק, התעמת עם רולינס לגבי ההתקפות עליו ועל אביו. בסאמרסלאם ב-23 באוגוסט, רולינס ניצח את דומיניק בקרב רחוב. בלילה הבא ב-Raw, נקבע משחק בין רולינס ומרפי נגד ריי ודומיניק מיסטריו ב-Payback ב-30 באוגוסט, שם הפסידו רולינס ומרפי לריי ודומיניק. בפרק ה-5 באוקטובר של Raw, מרפי תקף את רולינס לאחר שסירב להתנצל בפניו, ובכך סיים את הברית ביניהם. כחלק מהדראפט של ה-WWE לשנת 2020 באוקטובר, רולינס גויס למותג SmackDown. בפרק ה-20 בנובמבר של סמאקדאון, רולינס הפסיד למרפי כדי לסיים את הריב. ב-Survivor Series יומיים לאחר מכן, רולינס היה חלק מ-Team SmackDown, אבל היה האדם הראשון שהודח על ידי שיימוס לאחר ש"הקריב" את עצמו וקבוצתו הפסידו במשחק, ולאחר מכן נעלם בשביל לקבל ולגדל את בתו הראשונה, שנולדה ב-4 בדצמבר.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-13 במאי 2019, פורסם ברשתות החברתיות כי הוא בזוגיות עם מתאבקת ה-WWE, בקי לינץ'.[2][3][4] ב-23 באוגוסט, הודיעה בקי לינץ' כי השניים מאורסים.[5] ב־11 במאי, הודיעה בקי לינץ’ בתוכנית RAW שהיא וקולבי מצפים לילד, וב־4 בדצמבר הם קיבלו בברכה את בתם הראשונה, רו.

פילמוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-10 באוגוסט 2019, ה-WWE שחררו סרט תיעודי על רולינס אשר עקב אחר חייו בתוך הזירה ומחוצה לה בין התאריכים 23 ביוני 2019 ל-8 באוגוסט 2019 כחלק מהסדרה Chronicle ששודרה בערוץ ה-WWE Network.

אליפויות והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סת' רולינס בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ יחד עם סי אם פאנק ודניאל בריאן
  2. ^ Thompson, Andrew (13 במאי 2019). "Seth Rollins Confirms That He And Becky Lynch Are In A Relationship". Fightful.com. נבדק ב-13 במאי 2019. {{cite web}}: (עזרה)
  3. ^ Hendricks, Jaclyn (13 במאי 2019). "Becky Lynch and Seth Rollins confirm relationship rumors with one photo". New York Post. נבדק ב-13 במאי 2019. {{cite web}}: (עזרה)
  4. ^ "It's official: Seth Rollins and Becky Lynch are dating!". WWE.
  5. ^ לינץ' ורולינס מאורסים