סת' רולינס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
סת' רולינס
Seth Rollins
רולינס, יולי 2019
רולינס, יולי 2019
לידה 28 במאי 1986 (בן 36)
באפלו, איווה, ארצות הברית
שם במה סת' רולינס
סת׳ "פריקין" רולינס
כינוי הארכיטקט
משקל 98 ק"ג
גובה 1.88 מטר
מקום מגורים דבנפורט, איווה, ארצות הברית
לאום אמריקאי
קריירה מקצוענית 2003–הווה (כ־20 שנה)
מאמנים דני דניאלס
ליגות WWE
תרגילי סיום הסטומפ

קולבי לופזאנגלית: Colby Lopez; נולד ב-28 במאי 1986), הידוע יותר בשם הבמה שלו סת' רולינס (המכונה לעיתים קרובות סת' "פריקין" רולינס) הוא מתאבק אמריקאי, המופיע בארגון ההיאבקות WWE, בתוכנית הדגל Raw.

עד 5 בנובמבר 2015 הוא כיהן בפעם הראשונה כאלוף WWE העולמי במשקל כבד ונאלץ לוותר על האליפות (אך נשאר ב-WWE) לאחר פציעה בברך. רולינס הוא המתאבק הראשון שהיה אלוף ארצות הברית ואלוף WWE העולמי במשקל כבד באותו הזמן. כמו כן, היה אלוף הזוגות של ה-WWE ביחד עם רומן ריינס, זכה במזוודת ה"כסף בבנק" לשנת 2014 ופדה אותה ברסלמניה 31 בקרב האליפות בין ברוק לסנר לבין רומן ריינס. רולינס הגיע ל-WWE כחלק משלישיית השילד, שכללה אותו, את רומן ריינס ואת דין אמברוז. ביוני 2014, רולינס בגד בחבריו לקבוצה כדי לחבור לטריפל H. באוגוסט 2016, טריפל H הגיע לקרב של רולינס כדי לעזור לו לזכות באליפות, אך לפתע בגד בו ותקף אותו, דבר שהוביל את רולינס לשינוי בדמותו. לאחר חודשים של מרדף, רולינס הצליח לנצח את טריפל H ברסלמניה 33 כאשר היה עם רגל פצועה ומאז קיבל את הכינוי קוטל המלך (Kingslayer). באוקטובר 2017, חברי השילד התאחדו, אך דין אמברוז נפצע ולכן האיחוד לא ארך זמן רב. ברסלמניה 34 הוא זכה באליפות הבין יבשתית לאחר שניצח את פין באלור והאלוף לשעבר, המיז כדי לזכות באליפות. זוהי הפעם הראשונה שהוא זכה באליפות ובכך הוא נחשב לאלוף "גרנד סלאם", שמשמעו מתאבק שזכה בארבע אליפויות פעילות ואפשריות ב-WWE, לאחר שזכה באליפות ארצות הברית בפעם השנייה, סת׳ הפך לאלוף "גראנד סלאם" פעמיים, שמשמעו שהוא זכה בארבעת האליפויות הפעילות פעמיים, כלומר זכה בכל אליפות פעילה פעמיים, והוא האדם השני בWWE שעשה זאת, האדם הראשון שעשה זאת היה המיז.

רולינס היה אלוף ה-NXT וזכה באליפות הגרנד סלאם של FCW. לפני שחתם ב-WWE הופיע בארגון ההיאבקות "זירה של כבוד" (ROH) תחת שם הבמה "טיילר בלאק", בו כיהן פעם אחת כאלוף העולמי של הארגון וגם פעמיים כאלוף הזוגות ביחד עם ג'ימי ג'ייקובס. רולינס הופיע גם בארגון ההיאבקות PWG, בו היה אלוף הזוגות של PWG ביחד עם אותו ג'ייקובס. רולינס הוא אחד משלושה מתאבקים,[1] שזכו הן באליפות WWE העולמית במשקל כבד והן באליפות העולמית של "זירה של כבוד" (ROH).

WWE[עריכת קוד מקור | עריכה]

"המגן" (2012–2014)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רולינס ערך את הופעה הבכורה שלו ב-WWE ביחד עם רומן ריינס ודין אמברוז כשלישיית "המגן". הם הופיעו באירוע סדרת ההישרדות, שנערך ב-18 בנובמבר 2012, כשהם תקפו את רייבאק וזרקו אותו על שולחן השדרנים עם מהלך הטריפל פאוורבומב, שהיה מהלך הסיום המשותף שלהם. קרב הבכורה של הקבוצה היה באירוע TLC: שולחנות, סולמות וכיסאות של אותה השנה נגד רייבאק, קיין ודניאל בריאן, בו "המגן" ניצחו. ב-19 במאי 2013, רומן ריינס זכה ביחד עם רולינס באליפות הזוגות כשהשניים ניצחו את קיין ודניאל בריאן באירוע חוקי אקסטרים; זו הייתה האליפות הראשונה של סת' רולינס ברוסטר הראשי של ה-WWE. ב-14 באוקטובר בתוכנית Raw, ריינס ורולינס הפסידו את אליפות הזוגות לקודי רודס וגולדאסט בקרב ללא פסילות לאחר התערבות של ביג שואו. ברויאל ראמבל 2014, רולינס נכנס לקרב כמספר 2 והדיח מהקרב שלושה מתאבקים, זמן השהייה שלו בזירה היה השני באורכו באותו הערב עם 48 דקות לפני שהודח על ידי חברו, ריינס. לילה לאחר מכן בתוכנית Raw, "המגן" התמודדו נגד שיימוס, דניאל בריאן וג'ון סינה בקרב שלושה נגד שלושה במטרה להיכנס לקרב תא ההדחות על אליפות ה-WWE העולמית במשקל כבד, אבל הפסידו בפסילה לאחר התערבות של משפחת וויאט, שתקפה את הקבוצה של סינה, בריאן ושיימוס. "המגן" רצו נקמה ונקבע קרב שלושה נגד שלושה לאירוע תא ההדחות, קרב שבו "המגן" הפסידו. מאוחר יותר בחודש מרץ, "המגן" התחילו פיוד עם קיין, שבמהלכו הפכו מהדמויות הרעות לטובות. ב-6 באפריל של אותה השנה ברסלמניה 30, "המגן" ניצחו את קיין, בילי גאן ורוד דוג, עם ניצחון שהיה הניצחון השני שלהם ברסלמניה כקבוצה. לאחר רסלמניה, "המגן" פתחו בפיוד עם מנהיג האות'וריתי, טריפל H, שמאוחר יותר איחד את קבוצת אבולוציה עם בטיסטה ורנדי אורטון. "המגן" ניצחו את קבוצתו של טריפל H באירוע חוקי אקסטרים ולאחר מכן גם באירוע פייבאק בקרב הדחות ללא חוקים, שבו שרדו כל חברי "המגן".

הבגידה ב"מגן", הברית עם טריפל H והזכייה במזוודה (2014)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2 ביוני 2014, יום אחרי הניצחון שלהם בפייבאק על אבולוציה (טריפל H, רנדי אורטון ובטיסטה) סת' רולינס בגד בחבריו ל"מגן" רומן ריינס ודין אמברוז והצטרף ל"ההנהלה" (The Authority) עם טריפל H וסטפני מקמהן. באירוע כסף בבנק זכה רולינס במזוודה והתחיל פיוד עם דין אמברוז, כאשר הפיוד הוביל לקרב באירוע סאמרסלאם; קרב זה הסתיים בניצחון של רולינס. באירוע לילה של אלופים רולינס הפריע באמצע הקרב של ג'ון סינה וברוק לסנר וגרם לניצחון טכני של סינה. הפיוד בין רולינס ואמברוז המשיך עד האירוע גיהנום בכלוב, שם רולינס ניצח את אמברוז לאחר שבריי וויאט הפריע בקרב ותקף את אמברוז. באירוע סדרת ההישרדות סת' רולינס ביחד עם קיין, מארק הנרי, לוק הארפר ורוסב (Team Authority) נלחמו בג’ון סינה, דולף זיגלר, רייבאק, אריק רואן וביג שואו (Team Cena) והפסידו לאחר שסטינג הפריע ותקף את רולינס וטריפל H.

הזכייה באליפות ה-WWE ותקופת הכהונה שלו (2015)[עריכת קוד מקור | עריכה]

באירוע רסלמניה 31 סת' רולינס הפריע באמצע הקרב של רומן ריינס וברוק לסנר ופדה את המזוודה שלו כך שהקרב הפך לקרב משולש וניצח בקרב. ב-30 במרץ 2015 יום אחרי האירוע לסנר הגיע לזירה מלווה על ידי המנג'ר שלו, פול היימן, והזמין את רולינס לקרב חוזר על האליפות באותו יום. רולינס אמר שיהיה קרב חוזר, אבל לא באותו יום והקרב נקבע לאירוע באטלגראונד. בעקבות כך, לסנר התעצבן ותקף את כל מי שהיה מסביבו כולל את צוות השדרנים, את העוזרים של רולינס (ג'יימי נובל וג'ואי מרקורי), את הצלם ורולינס עצמו שהצליח להתחמק וברח מן האולם. כתוצאה מכך, סטפני מקמהן השעתה את ברוק לסנר. זמן קצר לאחר מכן, רולינס חידש את הפיוד שלו עם דין אמברוז, רנדי אורטון ורומן ריינס שהוביל לקרב רביעייה באירוע פייבאק שהסתיים בניצחון של רולינס. באירוע באטלגראונד רולינס התמודד מול ברוק לסנר על אליפות ה-WWE, אך הקרב ביניהם הסתיים כאשר לסנר ניצח בפסילה לאחר שאנדרטייקר הפריע לקרב וחידש את הפיוד שלו עם לסנר. באירוע סאמרסלאם רולינס התמודד מול ג'ון סינה על אליפות ה-WWE ואליפות ארצות הברית של ה-WWE בקרב שהסתיים בניצחון לטובת רולינס. ניצחון זה הפך אותו למתאבק הראשון בתולדות הארגון, שמחזיק באליפות ה-WWE ובאליפות ארצות הברית של ה-WWE באותו זמן. ב-24 באוגוסט 2015, טריפל H וסטפני מקמהן הפתיעו את רולינס עם פסל של עצמו והתכוונו להראות לו את זה, אבל כשהסירו את כיסוי הפסל, סטינג היה מתחתיו, תקף את רולינס ואף איתגר אותו לקרב על אליפות ה-WWE באירוע לילה של אלופים, אך גם ג'ון סינה הזמין את רולינס לקרב חוזר על אליפות ארצות הברית של ה-WWE. רולינס נענה בחיוב לשני הקרבות והתמודד גם מול סטינג וגם מול סינה באותו ערב. באירוע זה, רולינס ניצח את סטינג ונשאר אלוף ה-WWE, מנגד, הוא הפסיד לסינה והפסיד את אליפות ארצות הברית של ה-WWE. ב-5 בנובמבר 2015 בזמן סיבוב הופעות רולינס נפצע בברך ונאלץ לוותר על אליפות ה-WWE ובעקבות זאת יצא לתקופת שיקום של חצי שנה.

המשיח (2020–היום)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רולינס הפך להיות המנהיג של Raw, אך כאשר קבוצתו הפסידה הוא הסתכל במיוחד על קווין אואנס בעקבות הופעתו ב-NXT ורולינס חשב שאואנס בגד בהם, ולכן רולינס הפך להיות נבל בפעם הראשונה מאז אוגוסט 2016. ביחד עם הצמד AOP הפך להיות מנהיגם והחל לקרוא לעצמו "המשיח". יחד עם קבוצתו הם תקפו את קווין אואנס, סמואה ג'ו, ריי מיסטריו ועוד. רולינס צירף את מרפי זמן קצר לאחר הפיכתו למשיח ושניהם זכו באליפות הזוגות של Raw. באותה תקופה, הוא המשיך לתקוף את אואנס. רולינס ומרפי הפסידו את אליפות הזוגות לסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד). באירוע הדגל של הארגון, רסלמניה 36, רולינס הפסיד לאואנס.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-13 במאי 2019, פורסם ברשתות החברתיות כי הוא בזוגיות עם מתאבקת ה-WWE, בקי לינץ'.[2][3][4] ב-23 באוגוסט, הודיעה בקי לינץ' כי השניים מאורסים.[5] ב־11 במאי, הודיעה בקי לינץ’ בתוכנית RAW שהיא וקולבי מצפים לילד ראשון. ב-21 במאי פרסם קולבי שארוסתו בקי לינץ׳ בהריון,וב־4 בדצמבר הילדה נולדה.

פילמוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-10 באוגוסט 2019, ה-WWE שחררו סרט תיעודי על רולינס אשר עקב אחר חייו בתוך הזירה ומחוצה לה בין התאריכים 23 ביוני 2019 ל-8 באוגוסט 2019 כחלק מהסדרה Chronicle ששודרה בערוץ ה-WWE Network.

אליפויות והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סת' רולינס בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ יחד עם סי אם פאנק ודניאל בריאן
  2. ^ Thompson, Andrew (13 במאי 2019). "Seth Rollins Confirms That He And Becky Lynch Are In A Relationship". Fightful.com. נבדק ב-13 במאי 2019. {{cite web}}: (עזרה)
  3. ^ Hendricks, Jaclyn (13 במאי 2019). "Becky Lynch and Seth Rollins confirm relationship rumors with one photo". New York Post. נבדק ב-13 במאי 2019. {{cite web}}: (עזרה)
  4. ^ "It's official: Seth Rollins and Becky Lynch are dating!". WWE.
  5. ^ לינץ' ורולינס מאורסים