לימור סמימיאן-דרש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לימור סמימיאן-דרש
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית
לידה 8 באוקטובר 1974 (בת 49)
איראן עריכת הנתון בוויקינתונים
עיסוק חוקרת מדיניות ציבורית
מקום לימודים האוניברסיטה העברית בירושלים עריכת הנתון בוויקינתונים
מוסדות
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

לימור סמימיאן-דרש (נולדה ב-8 באוקטובר 1974 באיראן) היא פרופסור בבית הספר למדיניות ציבורית וממשל על שם פדרמן בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית בירושלים.

תחומי המחקר שלה כוללים: אנתרופולוגיה וסוציולוגיה של ביטחון ובריאות, היערכות למצבי חירום אזרחיים, תפיסות של סיכון ואי וודאות עתידית[1].

קורות חיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמימיאן-דרש שירתה כקצינת חינוך בצה"ל והשתחררה בדרגת סגן[2][3]. את שלושת תאריה האקדמיים קיבלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 2001 סיימה בהצטיינות את התואר הראשון בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. בשנת 2003 סיימה בהצטיינות את התואר השני בסוציולוגיה ארגונית במסלול המחקרי ובשנת 2009 סיימה את לימודי הדוקטורט במחלקה לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה. מחקרה עסק באופן שבו מוסדות וגופים לאומיים במדינת ישראל נערכים לאיומים ביולוגיים עתידיים. כותרתו: "State, Preparedness, and Uncertainty: Preparedness for Biological Threats in Israel."

בשנת 2007 מאמר שפרסמה נבחר על ידי ה-American Ethnological Society of the American Anthropological Association כמאמר הטוב ביותר (לדוקטורנטים). בשנים 2006–2008 הייתה חוקרת אורחת באוניברסיטת קליפורניה בברקלי ובשנים 2008–2010 הייתה מרצה עמיתה באוניברסיטה העברית. בשנת 2009 הייתה מרצה עמיתה במכללת רופין.

בשנים 2010–2012 הייתה פוסט-דוקטורנטית באוניברסיטת סטנפורד וחקרה היבטים פוליטיים של מדע וסיכון בפרויקטים בתחום הביו-ביטחון בישראל וארצות הברית. בשנת 2012 זכתה במלגת אלון מטעם המועצה להשכלה גבוהה וקיבלה מינוי כחברת הסגל בבית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. בשנת 2016 הועלתה לדרגת מרצה בכירה וקיבלה קביעות. ב-2021 קיבלה מינוי של פרופסור.

מחקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מחקרה עוסק בהיערכות לאי ודאות ותכנון תרחישי עתיד, והיא חוקרת את השימוש בתרחישים בארגונים גלובאליים ובתחומי הבריאות והאנרגיה. היא עורכת מחקר על תרחישים וטכנולוגיות תכנון עתיד בתחום ההייטק ובמבט משווה בין ישראל לארצות הברית. היא חקרה את נושא ההיערכות של גורמים מדינתיים לשפעת פנדמית בהקשר של סיכון ואי-ודאות. כמו כן חקרה את תחום התרחישים ותרגילי ההיערכות ואת האופן שבו גופי היערכות לאומיים בישראל מכינים ומתרגלים תרחישי חירום[4].

בשנת 2020, ייעצה לראש ממשלת ישראל דאז בנימין נתניהו בקשר להתפרצות נגיף הקורונה בישראל[5][6].

פעילות פוליטית ופובליציסטיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמימיאן-דרש נשואה ואם לשניים, ומתגוררת בירושלים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]