לדלג לתוכן

ש:גזע (אדם): הבדלים בין גרסאות

נוספו 1,124 בתים ,  לפני 13 שנים
::אז לפי המכנה המשותף של אלו שהזכרתי, כנראה שכל מי שבא מתחום המדעים באקדמיה (וניסה לתרום לערך זה) הוא שטחי וטוען טענות לא מבוססות. אם ככה, אתה יכול להיות גאה בכך שהרחקת אנשים אלו מהערך. המשך בדרכך הצודקת. [[משתמש:ST|ST∙אסתר]] - [[שיחת משתמש:ST|שיחה]] 14:17, 12 בנובמבר 2008 (IST)
:::מכיוון שפנית אלי אישית, ומכיוון שנקבת בשמם של ויקיפדים ספציפיים, התייחסת לרקע שלהם וביקשת לנכס אותו, לא נותר לי אלא להגיב נקודתית. למיטב זכרוני עוזי תיקן כמה תיקונים מועילים בערך הן בתרגום מושגים סטטיסטיים הן בהבהרת כמה ניסוחים. פניתו הייתה עניינית ונדמה לי שגם התשובות שקיבל היו כאלו והערותיו מצאו דרכן לערך. למלמדים התייחסתי לעיל והצבעתי בעיקר על כמה בעיות, לצד דברים אליהם אני מסכים אולם הם החליטו מה שהחליטו וחבל. אם אינני טועה אני הזמנתי אותך לכתוב את הפרק הגנטי ואת סרבת. הצעתי שוב למחוק את מה שאני כתבתי ושתכתבי את הפרק מחדש - וסרבת. במהלך הדיון דרשתי שוב ושוב שטענות שונות ומשונות יגובו בסימוכין. את אותה דרישה הצבתי גם לעצמי והנה הערך מגובה היטב בסימוכים לטענות המופיעות בו. אין לי שום דעה לגבי שטחיותם של הבאים מתחום המדעים. למעשה, אני בטוח שהן עוזי והן המלמדים אינם שטחיים כלל וכלל, אבל לאור ההיסטוריה של הערך, ולאור הכללים המקובלים בכלל בוויקיפדיה, הדרישה להביא מקורות לטענות איננה שערורייתית או חריגה, ואם אדם, לא משנה מה הרקע שלו, לא מסוגל או לא רוצה לעמוד בה - הבעיה היא אצלו. אם את מצפה שנפנוף בהשכלה מדעית יפתור אותך מהבאת סימוכין לטענות מסויימות, או שהוא יקנה לך כרטיס חופשי מביקורת לעריכה - את טועה. אם זה כל מה שאת מסוגלת "לתרום" לערך אני שמח שתרמתי להתרחקותך ממנו. אם את, או כל אחד אחר, ירצה להפשיל שרוולים ולכתוב, לערוך, לתקן כל חלק בערך תוך כדי דיון ובגיבויים של סימוכין - יבורך. מי שלא רוצה לדון ולא רוצה להביא סימוכין לטענות - שוב, כמו בכל ערך אחר - מוטב שלא יערוך. ויהיה "מדען" בעיני עצמו או לא. [[משתמש:Uri R|אורי]] <small>•</small> [[שיחת משתמש:Uri R|שיחה]] 01:41, 13 בנובמבר 2008 (IST)
::::לידיעתך, ודווקא למרות הרמזים המכוערים. יש לנו ידע בסוגיית הגזע, אפילו ידע רב. רצינו לשפר את הערך, גם משום שיש בו בעיות בפן המדעי שמשתקף גם בפתיח, אבל גם בגלל סיבה נוספת, אישית יותר - קראנו את הדיון הארוך ורצינו לתת לערך נופך מדעי מדויק יותר, על מנת שיהיה לך קל יותר להגן עליו מול ההתקפות שהיו ושיהיו. למעשה, הדעות שלנו קרובות לשלך בהתייחסות למושג הגזע, ואפילו בראייה חברתית של מושגים קרובים. למעשה, אנו חולקים דעות דומות לשלך כלפי מדעי החברה. אבל בגלל ההתנהגות הדורסנית שלך התרחקנו מהערך. יותר מכך - כגודל הציפיות כך גודל האכזבה. חשבנו שאתה שייך לזן אחר. [[משתמש:מלמד כץ|מלמד כץ]] • [[שיחת משתמש:מלמד כץ|שיחה]] 00:53, 14 בנובמבר 2008 (IST)
 
== חזרה חזור ושוב בהערות השוליים ==
23,954

עריכות