לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "תיבת נח (סדרת טלוויזיה ישראלית)"

מ
אין תקציר עריכה
מ
}}
'''תיבת נח''' היא סדרת [[דרמה]] [[ישראלית]], ששודרה לראשונה ב[[ערוץ 2]], [[רשת (זכיינית שידור)|בשידורי רשת]], ב-[[6 בנובמבר]] [[2009]]. הסדרה שנוצרה על ידי [[שמוליק קלדרון]], עוקבת אחר מפגשים טיפוליים שבועיים הנערכים בקבוצה המונה כשמונה חברים שעורך [[פסיכותרפיסט]] לשעבר בשם נח, המגולם על ידי [[מארק איווניר]]. במקביל מוצגים אירועים המתרחשים במרינה ב[[יפו]], שם עוגנת ה[[יאכטה]] של נח.
 
{{פרטי עלילה}}
==דמויות==
{{פרטי עלילה}}
* '''נח''' ([[מארק איווניר]]) - פסיכותרפיסט מורשה אשר איבד את רישיון הטיפול הקליני שלו ומאז מנחה קבוצות. נח הוא אדם בודד, החי על יאכטה מיושנת במרינה של יפו וכל עולמו נסב סביב הטיפול בדמויות המרכיבות את הקבוצה. עד לכניסתה לחייו של טסה - זרה מסתורית ויפהפייה. בשלב מסוים נח פונה למפגשים על "הפסיכולוגיה ההתגלותית" המבוססת על החלק בו החוכמה במקורות ה[[יהדות]] מפנה את תשומת לבה אל [[בריאות הנפש]]. הדבר קוסם לו והוא מבקש מהקבוצה לאפשר לו להפגיש אותם עם שיטת הטיפול במסגרת לא פורמאלית דבר שגורם לכולם, כולל נח, לעבור חוויה ייחודית.
* '''טסה בלום''' ([[יעל אבקסיס]]) - דמות מסתורית ויפהפייה שמגיעה למרינה. טסה, אלמנה בת ארבעים, מגיעה למרינה בתל אביב על מנת לגייס צוות ולשפץ את היאכטה לקראת מסע חציית ה[[אוקיינוס]]. בזמן שהותה היא פוגשת את נח, הוא מעורר בה עניין ובשל כך היא מנסה לגייס אותו כאיש צוות. נח מסתייג בשל אחריותו למטופליו, או אולי מהאופציה לרומן סוער, אך טסה נחושה, היא לא מוותרת, מחזרת בישירות וכובשת בסערה.