לדלג לתוכן

נירלט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
נירלט צבעים בע"מ
נתונים כלליים
תקופת הפעילות 1982–הווה (כ־42 שנים)
שליטה בחברה קבוצת אינרום
מוצרים עיקריים צבעים לבניין, מוצרי איטום
מנכ"ל עמרי לוטן
עובדים 400
 
http://www.nirlat.com/
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

נירלט צבעים בע"מ המוכרת בשם המקוצר "נירלט" היא חברה תעשייתית ישראלית העוסקת בייצור, מכירה ושיווק מוצרי צבע לענף הבניין והתעשייה ומוצרי איטום.

הסמל הישן של החברה

חברת נירלט הוקמה בקיבוץ ניר עוז בשנת 1982, כמפעל לייצור מוצרי איטום. בהמשך החלה לייצר צבעים לבניין. בשנת 1999 התמזגה החברה עם חברת אוניברקול שעסקה בייצור צבעים[1], באמצעות חברת אורלייט תעשיות ששלטה באוניברקול. לאחר רכישת מניות אורלייט תעשיות על ידי קרן פימי נשלטת נירלט על ידי חברת אינרום (אורלייט תעשיות בעבר)[2] הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ומחזיקה גם בחברת איטונג ובחברת כרמית מיסטר פיקס העוסקת בייצור מוצרי גמר לבנייה, ומוחזקת גם על ידי הקיבוצים ניר עוז ונירים[3].

לחברה שני אתרי ייצור והפצת מוצרים:האחד בקיבוץ ניר עוז והשני באזור התעשייה של נתניה. לחברה מרכז שירות לעיצוב בצבע הנמצא במתחם דיזיין סנטר בבני ברק, המהווה מקום להדרכה וייעוץ בנושא עיצוב הבית ובו נמכרים גם מוצרי החברה. בין מוצרי החברה צבעים לקירות, ציפויים חיצוניים, צבעי עץ ומתכת, מוצרי איטום, צבעים לתעשייה וצבעי אבקה לצביעה על משטחי אלומיניום, ברזל, פח ועוד[4].

החברה מעסיקה כ-400 עובדים. מוצרי החברה נמכרים בחנויות פרטיות לחומרי בניין וברשתות עשה זאת בעצמך ומשווקים לקבלנים ולאנשי מקצוע בתחום הבניין. מנכ"ל החברה הוא עמרי לוטן.

מפעל החברה בניר עוז נשרף במתקפת הפתע על ישראל, והעבודה בו הופסקה.[5] כעבור כשבועיים קיבלה החברה מקדמה בסך 100 מיליון ש"ח על חשבון הפיצוי שהיא זכאית לו לפי חוק מס רכוש וקרן פיצויים.[6] להמשך פעילותה ניסתה החברה לרכוש את חברת דקוליין שבעמק חפר, אך העסקה בוטלה עקב הגבלות שהציבה הממונה על התחרות.[7] בינואר 2024 מפעל החברה בניר עוז חזר לפעילות חלקית.[8]

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]