סמוראי ג'ק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סמוראי ג'ק
סמוראי ג'ק
סוגה אנימציה
פעולה/הרפתקאות
פנטזיה
מדע בדיוני
יוצרים גנדי טרטקובסקי
מדבבים במקור פיל למאר (ג'ק)
מאקו (אקו)
מדבבים בעברית אינה מדובבת לעברית
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 52
הפקה
אורך פרק 22 דקות
שידור
רשת שידור Cartoon Network
רשת שידור בישראל Cartoon Network
ערוץ הילדים
תקופת שידור מקורית 10 באוגוסט 200125 בספטמבר 2004

סמוראי ג'קאנגלית Samurai Jack) היא סדרת אנימציה שנוצרה בידי גנדי טרטקובסקי (היוצר של המעבדה של דקסטר). הסדרה שודרה לראשונה בערוץ Cartoon Network. זוהי הסדרה הראשונה של Cartoon Network שמתמקדת באקשן וכוללת טון אפל, בניגוד לשאר הסדרות, הרכות יותר. ב-2013, החלה חברת IDW Publishing לפרסם קומיקס בעל שם זהה המבוסס על הסדרה.

ייחודה של הסדרה הוא בעיצובה הוויזואלי המינימליסטי המחקה את הסגנון היפני הקלאסי. הקרבות בסדרה שואבים השראתם מז'אנר סרטי הסמוראים. הסדרה היא יותר רצינית ואפלה ופחות קומית בניגוד לשאר הסדרות ב-Cartoon Network. למרות סיום הסדרה ב-2004, טרטקובסקי אמר שזהו אינו סופה הרשמי וכי יש תכנון לסרט קולנוע מצויר שימשיך מהנקודה בה הסדרה הסתיימה, וג'י ג'י אברהמס (היוצר של אבודים) יהיה מעורב בהפקה.

סמוראי ג'ק זכתה בפרס אמי עבור סדרת הטלוויזיה המצוירת הטובה ביותר לשנת 2004 (והייתה מועמדת לפרס בשנים 2002 ו-2005).

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה מגוללת את סיפור הרפתקאותיו של נסיך ממלכה מהמזרח הרחוק מתקופת ימי הביניים. כאשר האימפריה של אביו הקיסר מושמדת על ידי השד אקו (יפנית 悪 "רשע"), שד שהובס בעבר על ידי האב, נמלט הנסיך - אז ילד צעיר, ומתחיל באימוני לחימה על מנת לשוב בבוא היום ולהביס את השד. בשיאם של האימונים, שנמשכים שנים ארוכות, הוא מקבל את החרב הקסומה של אביו, מכלי הנשק הבודדים המסוגלים לפגוע באקו. לאחר שהוא משחרר את אביו, הוא נלחם עם אקו וידו על העליונה; אך בכוחותיו האחרונים, פותח אקו שער לעתיד הרחוק ושולח את הנסיך דרכו, בציפייה שיצבור כח רב עד אז ויוכל להתמודד עמו בקלות.

סמוראי ג'ק.

הנסיך מגיע לעולם עוין, עתידני וחסר חוק הנשלט על ידי אקו ונתיניו. הוא מאמץ את הכינוי "ג'ק" (שמו האמיתי לעולם לא נחשף) ומתחיל בחיפושו אחר דרך לחזור לזמנו, במטרה להרוג את אקו לפני שיצבור כח. אקו מוציא על סמוראי ג'ק חוזה בשווי של שני גוגולפלקס, ועשרות ציידי ראשים נלחמים נגד ג'ק על מנת לתופסו ולהביאו לאקו על מנת לקבל את הפרס. ג'ק חרת על דגלו את החשיבות של האומץ והעזרה לחלשים ולחברים. לעתים קרובות הוא מוצא את עצמו נלחם עבור אנשים אחרים, בין אם זה נגד אקו עצמו, עושי דברו או הרובוטים שלו. במהלך הרפתקאותיו פוגש ג'ק חברים, ידידים ואויבים, אך לרוב הוא ממשיך לבדו במסעותיו למציאת הדרך חזרה לזמנו.

אקו, אויבו המשובע של ג'ק.