שיחה:אנטישמיות בעולם הערבי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תבנית[עריכת קוד מקור]

תבנית ערכי האיסלאם אינה במקום בכלל! אין שום קשר (במהות) בין הדת לאנטישמיות בעולם הערבי. צריך לשנות לתבנית אנטישמיות בערך אנטישמיות. --Yechiel.sh - שיחה 16:02, 10 בינואר 2016 (IST)

עכשיו זה הגיוני. Yechiel.sh - שיחה 19:58, 11 בינואר 2016 (IST)

תרומות אנונימיות ללא סימוכין[עריכת קוד מקור]

אנונימי הוסיף מידע רב, עם בעיות ניסוח ואובייטיביות שונות ומעל הכל - בלי הערות שוליים לגבות את טיעוניו. לפיכך ביטלתי את תרומתו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 04:20, 31 בינואר 2016 (IST)

ברעזרא, איני יודע אם אתה המקור לדברים שהוסיף האנונימי, או שראית את פנייתו ובחרת להרים את הכפפה. בכל מקרה, התוספת שלך עודנה בעייתית. ספר כגון "חמת דמשק", אינו יכול לחשב כמקור מהימן לדברים שאירעו ליהודים (שכן נכתב על ידי יהודי עם נקודת מבט לא אובייקטיבית). לא נוספו מקורות המוכיחים שמדובר אכן ב"מגמה אנטישמית" (כפי שנטען בפרק על המאה ה-19 וכן בפרק שאחריו). כיצד ניתן לקבוע ממקרה אחד, או כמה מקרים, שלא נעשו בידי אותו הגוף - שיש ביניהם קשר אידיאולוגי? כרגע אין הוכחה שכזו. יש צורך במחקר רציני שמוכיח שיטתית הימצאותו של קשר. אנא השתדל להמציא הוכחות אלו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 02:43, 6 בפברואר 2016 (IST)
שחזרתי את התוספת - לא ניתן להוסיף טקסט זה בלי מקורות אמינים. גילגמש שיחה 05:08, 6 בפברואר 2016 (IST)
ראשית כל אם זה לא היה ברור, אני ביצעתי כמעט את כל העריכות בערך, אך לעיתים התעצלתי להתחבר. בכל אופן, הגישה שלך אמביוולנטית. הספר "חמת דמשק" לא מספיק מהימן בשביל פסקה המאזכרת את עלילת דמשק, אך הוא כן מספיק מהימן בכדי להוות מקור מרכזי לערך עלילת דמשק עצמו? זה נראה לי מוזר. ואני מצטער, לא הבהרת מדוע נקודת מבטו של מרדכי אהרן גינצבורג אינה אובייקטיבית. משום שהוא יהודי? לא הבנתי מה השאלה שלך, איך ניתן לקבוע ששורה של פוגורומים ביהודים וברכושם, הם מעשים אנטישמיים? גארפילד אנא הבהר את עצמך. ברעזרא - שיחה 14:14, 6 בפברואר 2016 (IST)
אני מתכוון להמשיך לערוך את הערך, גילגמש אנא פרט את ההסתייגויות שלך מהעריכה שבוטלה - אוסיף את כל מה שלא נמצא תחת מחלוקת. ברעזרא - שיחה 23:19, 25 בספטמבר 2016 (IDT)
בסדר, אעבור על זה וענה במהלך השבוע. חלפה כחצי שנה ואני צריך לקרוא פעם נוספת. גילגמש שיחה 23:22, 25 בספטמבר 2016 (IDT)
היי Gilgamesh, בדקת? ברעזרא - שיחה 16:46, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
כן, אני מצטער שלא עניתי. בדקתי את התוספת ואני חושב שגארפילד צודק - יש בעיית מקורות בתוספת ההיא. יתרה מכך, אני לא חושב שצריך להתמקד באירועים ממוקדים. אירוע ממוקד צריך להיות בערך אודות האירוע. בערך כללי כדאי להצמד לתהליכים ארוכי טווח. גילגמש שיחה 19:41, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
Gilgamesh אין התמקדות באירועים ספציפיים, אלא רק ציונם בחצי משפט לכל היותר בכדי להמחיש את גודל התופעה (גאוגרפית) ועצימותה בטווח זמן קצר יחסית. לעניין המקורות - בין המקורות נזכרים עיתון הארץ, עיתון דבר, ומחקריו של ברנרד לואיס, אשר לעניות דעתי, ואני מעריך שתסכים איתי, אינם חשודים באמינותם. מסיבה זו, אשמח אם תציין בספציפיות באילו מקורות מאלו שנעשה בהם שימוש, לא מומלץ להשתמש. מכאן נוכל להתקדם לעבר שיפור הערך, הערך במצבו הנוכחי "חצי עשוי" ולמעשה נקטע במאה ה-19 מבלי המשך, מה שעושה אותו לא טוב מספיק. ברעזרא - שיחה 20:52, 4 באוקטובר 2016 (IDT)
אני לא חושב כך. אתייג את משתמש:גארפילד שגם כן השתתף בדיון הקודם. גילגמש שיחה 09:14, 6 באוקטובר 2016 (IDT)