שיחה:ג'אווה (שפת תכנות)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שאלה:[עריכת קוד מקור]

בחלק העוסק בביצועים, מופיע המשפט הבא: "על ידי כך מתקבלים ביצועים דומים לשפות כמו C++‎, ותיאורטית אף גבוהים יותר במצבים מסוימים" לדעתי האיטיות של Java לא נובעת רק מהעובדה שהיא מתקמפלת ל - bytecode ומורצת ע"י JVM אלא גם (ואולי בעיקר) מהסיבות הבאות:

  1. כל פניה למערך נבדקת ע"י השפה לאפשרות של חריגה (אפילו אם המתכנת בדק את זה בעצמו). במעבר סידרתי על מערך גדול עם פעולה קצרה על כל אבר, זה עלול להיות משמעותי.
  2. מנגנון ה - garbage collector : בשביל לעבוד כהלכה, הוא צריך לזהות מעגלים בגרפים מכוונים - זה לוקח זמן וזה עלול לקחת את הזמן הזה, בזמן לא צפוי.
  3. downcast נבדק לתקינות בזמן ריצה. לפני שהוספו templates לשפה, הדרך היחידה לתכנות עם מבני נתונים גנריים כללה הרבה downcasts.

מה אתם אומרים? Oril.pngאורי מוסנזון 00:42, 30 מרץ 2005 (UTC)

למיטב ידיעתי מנגנון איסוף הזבל של ג'אווה לא עובד בשיטת ספירת מצביעים, אלא על ידי בדיקה של כל המשתנים, אם יש מצביעים עליהם, אחת לכמה זמן. לכן אין את הבעיה של בדיקת מעגלים. צחי 20:25, 15 ינואר 2006 (UTC)
קודם כל, ב JDK מתקדמים (1.4 ומעלה) יש מה שנקרא generational GC, הרעיון הוא עבודה ב"דורות" של איסוף זבל וכך לא צריך לרוץ על כל ה HEAP בכל פעם. באופן כללי ברור ששפה מפורשת כמו ג'אווה תמיד תהיה איטית יותר מאשר קוד בשפת המכונה (שזה מה שיוצא מ C), אבל עם תחכומים כמו Hotspot ו JIT שמקמפלים לשפת מכונה חלקים שחוזרים על עצמם רבות ההבדלים האלו מתחילים להעלם. אליבאבא 13:01, 7 יולי 2006 (IDT)


צורך בעריכה[עריכת קוד מקור]

יש לתת את הדעת לפחות לנקודות אלו:

  • פיסוק שגוי במקומות רבים.
  • קישורים פנימיים חסרים.
  • שימוש במונחים לא מקובלים.
  • התייחסות לא אנציקלופדית ליחסים בין סאן למיקרוסופט.

בריאות ואושר. הא? 14:36, 25 פברואר 2006 (UTC)

תיקנתי. אני מקווה שהפעם לא תשחזר. צחי 18:04, 7 יולי 2006 (IDT)

בעייה טכנית[עריכת קוד מקור]

זו בעייה טכנית, שאיננה קשורה לערך, אך לנושא כן (אני משתמש בחלונות XP): התקנתי את JDK ואת SDK, והורתי לדוס שיחפש את הפקודות ששייכות לג'אווה בתיקייה המתאימה. כאשר אני קורא ל-javac, המהדר, שורת הפקודה מודיעה על שגיאה, על כך שהמערכת לא מזהה את הפקודה, אך את java באופן כללי היא כן מזהה. מה לעשות?

לשאול במקומות בהם שואלים שאלות טכניות על כל מני דברים, כמו פורומים, קבוצות דיון, וכאלה. לשאלתך, כניראה שהקומפיילר לא נמצא ב-path, ולכן אתה לא מוצא אותו. צחי 15:33, 10 אפריל 2006 (UTC)

מערכת הפעלה ואופיס של ג'אווה[עריכת קוד מקור]

יש אפשרות לבנות מערכת הפעלה ואופיס משפת ג'אווה???, אני יודע שיש דפדפן של ג'אווה אבל אני לא יודע אם אפשר לבנות איתה דברים ממש גדולים כמו מערכת הפעלה

כן לשתי השאלות. ראה לדוגמה מערכת הפעלה הכתובה בג'אווה [1]. ישנם יישומי צד-לקוח ענקיים בג'אווה, לדוגמה [2] (בגרסה האחרונה, כ-17 מיליון שורות קוד), כך שאין בעיה מהותית לכתוב גם יישום "אופיס". רנדום 19:17, 18 ביולי 2007 (IDT)
תודה על התשובה, אני לא מבין למה מערכת הפעלה של ג'אווה לא מתפתחת למכשירים כמו טלפונים סלולריים או פלייסטיישן 3 (כי הפליסטיישן כבר מריץ לינוקס) ודברים אחרים שהם לא PC, כי העיקרון של ג'אווה זה שהיא תרוץ על כל פלטפורמה, אני מניח שזה בגלל שאין לזה מספיק תמיכה בגלל זה גם בהתחלה הלינוקס לא התפתח אבל עם התפתחות הקהילות שמספקות תמיכה טכנית ללינוקס אז התפוצה שלה גדלה בהרבה
מה הטעם לפתח מערכת הפעלה בג'אווה כאשר גנו/לינוקס כבר קיימת ועובדת טוב על עשרות ארכיטקטורות חומרה? רנדום 22:57, 18 ביולי 2007 (IDT)
צודק, אבל בתחום הPC אין ללינוקס סיכוי כי מיקרוסופט שולטת בשוק זה ולווינדוס יש תמיכה רחבה ויש גם תוכנות שפועלות על ווינדוס שלא פועלות על לינוקס, אבל ג'אווה יכולה לעבוד בצורה יעילה על פלטפורמות אחרות, חשוב שיהיה מבחר כי ברגע שיש לך מערכת הפעלה אחת אז אתה לוקח אותה וזהו ואין תחרות אבל אם יש מתחרה אז יש לשתי החברות או קבוצות הפיתוח סיבה להשתפר בגלל זה לא טוב שיהיה מונופול למוצר מסוים או חברה מסוימת

ניתוח "Hello Wold"[עריכת קוד מקור]

רשום שם סתם כככה איך רושמים "שלום עולם", ללא ניתוח של כל תג וכו'. האם מישהו מוכן לקחת עליו את זה?

דוגמת Hello Wold היא דוגמה גרועה ביותר, שאינה מלמדת דבר על מהותה של שפת התכנות. השימוש שעושים בה בקורסי תכנות הוא למטרה אחת: לתת לתלמידים את ההרגשה שזה עובד - כותבים פקודה ויש לה תוצאות. כדי להבהיר את מהותה של שפת תכנות יש לתת דוגמה שבה מציגים מימוש של אלגוריתם: אריתמטיקה ובקרת זרימה. ראו דוגמה כזו בערך JavaScript (מי שיודע Java מוזמן לייבא אותה, אני מניח שאין הבדלים בולטים). את דוגמת Hello Wold הסרתי. דוד שי - שיחה 08:33, 20 ביולי 2008 (IDT)
אי אפשר ללמוד כלום על שפת תכנות מדוגמה אחת. מאחורי שפת תכנות יש פילוסופיה,מניעים והמון תכונות שבלתי אפשרי ללמוד מדוגמא אחת.

Java ובמיוחד Java 5/6 הביאו איתה המון שיפורים והמום תכונות חדשות. אי אפשר לתת אותן בדוגמה בודדת כאן, נכתנו עשרות ספרים עבי כרס (ולי יש כמה מאלו) על Java. היות וויקיפדיה לא ספר לימוד, דוגמה פשוטה של התחביר של השפה יכול להיות הוספה נחמדה. המכונה הירוקה - שיחה 01:03, 4 באוקטובר 2008 (IDT)

JAVA וC++[עריכת קוד מקור]

כדאי לציין את ההבדלים המהותיים בין שתי שפות אלו, למשל הנושא של מצביעים שלא מוזכר כלל בערך. וגם להגדיר טוב יותר את השפה, למשל האם היא דינמית, ומה סוג הטיפוסיות שלה, חלשה או חזקה. אפי ב. • התחברו לרגשותיכם • 00:51, 26 במרץ 2010 (IST)


לכל טיפוס פרימיטיבי בג'אווה יש מחלקה עוטפת, אליה וממנה מתבצעת המרה אוטומטית (Boxing) צריך לשנות את זה לWrapping במקום Boxing

אני די בטוח שבספר The Java Programming Language הם קוראים לזה Boxing ו-Unboxing. אם כי כרגע הספר לא ברשותי. הספר הוא של Sun ככה שהוא אמין, בוודאי מבחינת טרמינולוגיה. --אלעזר - שיחה 11:12, 6 בדצמבר 2011 (IST)

שינוי שם הערך ל-Java (שפת תכנות)[עריכת קוד מקור]

בימים אלה אני עובד על כתיבת הערך Java (פלטפורמת תוכנה). בגלל הוספת הערך על הפלטפורמה לדעתי יהיה נכון להעביר את הערך הנוכחי על שפת התכנות תחת השם "Java (שפת תכנות)". זה גם המצב בויקיפדיה האנגלית, שם יש את שני הערכים: (Java (software platform ו-(Java (programming language. האם יש מתנגדים? רוני ב. - שיחה 00:48, 31 בדצמבר 2011 (IST)

אני בעד, אם כי צריך לעשות דיון במזנון. התחלתי אחד כזה פעם.--אלעזר - שיחה 22:04, 1 בינואר 2012 (IST)
אין צורך לדון במזנון בשינוי שמו של ערך אחד. די בדיון כאן. אפשר להפנות אליו מלוח המודעות. דוד שי - שיחה 22:16, 1 בינואר 2012 (IST)
כבר נזפו בי על זה - שיניתי אחרי שבועיים ואחרי ששמתי הפניה בלוח מודעות. אז כדאי שזה יהיה ברור. --אלעזר - שיחה 23:01, 1 בינואר 2012 (IST)
לא ידוע לי מה המקרה שלך, אולי היה זה שינוי שהתייחס לקבוצה של ערכים. לשינוי שמו של ערך יחיד אין צורך בדיון במזנון. 08:32, 2 בינואר 2012 (IST)
ראה דיון כאן, מסתבר שבאמת לא הפניתי מלוח המודעות. בכל מקרה, אני חושב שצריך להחליט קטגורית על שפות תכנות, איך לקרוא לערכים שלהם - אנגלית\עברית\(שפת תכנות) וכדומה. --אלעזר - שיחה 16:05, 2 בינואר 2012 (IST)
ההשוואה לוויקיפדיה האנגלית במקרה הזה לא נכונה, שם הערך הראשי (Java) עוסק באי שאצלנו כמובן נקרא ג'אווה. כאן שאנחנו עוסקים בשם באנגלית (במידה והוא ישאר ככה), כלומר בערכים הקשורים לשפה ונגזרותיה לדעתי השפה צריכה להישאר כערך ראשי ולפתוח דף פירושונים בנוסף. לגבי דיון כולל לדעתי קצת קשה כי לא כל שם של שפה הוא נוח לתעתוק. לגבי המקרה הנ"ל אולי באמת יש מקום לתעתק, הן את שם השפה והן את הפלטפורמה. במקרה הזה הערך כמובן יקרה ג'אווה (שפת תכנות) יחד עם זאת לדעתי במידה והערך יועבר לשם בעברית צריך להשאיר את Java כהפנייה לשפת התכנות ושם להניח תבנית מפנה כדי לקשר לדף הפירושונים. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 16:41, 2 בינואר 2012 (IST)
ג'אווה היא הצורה הנפוצה - מחפש אקראי יחפש "ג'אווה" ולא "Java", וכנ"ל לגבי קישור אקראי. הפלטפורמה היא לא בדיוק נגזרת של השפה ולכן באמת צריך להעביר לג'אווה (שפת תכנות). --אלעזר - שיחה 16:49, 2 בינואר 2012 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד אני מאמין שאם מישהו בויקיפדיה בעברית יחפש ערך ששמו הוא "Java" הוא יצפה למצוא את הערך העוסק בשפת המחשב (כמו שאם מחפשים - מחפשים אחר "C++", ולא "סי פלאס פלאס"). ועל כן - אני לא חושב שצריך לשנות את שמו של ערך זה. מה שכן - צריך פשוט להוסיף הפניות לערך זה, מ-ג'אווה (שפת תכנות) ומ-Java (שפת תכנות), וכן ליצור ערך פירושונים Java (פירושונים), וזהו. קולנואני - שיחה 02:26, 3 בינואר 2012 (IST)

בוודאי אין מקום להפניות משם עם תוספת בסוגריים. למטרה זו יש דפי פירושונים והפניית "פירוש נוסף".
אם אנחנו נשארים בשם Java, השאלה העיקרית שיש לענות עליה היא האם השם משמש במידה שווה את שפת התכנות ואת הפלטפורמה, או ששפת התכנות היא המשמעות הדומיננטית. במקרה הראשון Java יהיה דף פירושונים, ובמקרה השני Java יהיה שמו של הערך העוסק בשפת התכנות, וממנו תהיה הפניית פירוש נוסף לפלטפורמה. הרושם שלי הוא ששפת התכנות דומיננטית, אבל אינני סומך על עצמי, כי היכרותי עם סביבה זו שטחית.
אם עברים לשם "ג'אווה", הבעיה מתבטלת, משום שגם השפה וגם הפלטפורמה אינם משמעות דומיננטית. דוד שי - שיחה 07:25, 3 בינואר 2012 (IST)
קולנואני, אתה עונה לטענה הלא-נכונה. מי שמחפש Java ירצה למצוא את שפת התכנות. אני טוען שמי שמחפש את שפת התכנות, יחפש "ג'אווה", וזה מה שרלוונטי. בשביל לפתור את מה שאמרת מספיק להשאיר הפניה, כמקובל. דוד, שפת התכנות דומיננטית, ללא שמץ של ספק. --אלעזר - שיחה 10:57, 3 בינואר 2012 (IST)
(דומיננטית על פני הפלטפורמה) --אלעזר - שיחה 10:58, 3 בינואר 2012 (IST)
ובפרט, קולנואני, אישית אני לא אחפש "סי פלאס פלאס", זה לא הגיוני. "ג'אווה", לעומת זאת, הוא תעתיק מקובל, ונוח בהרבה למשתמשים ישראליים. כמו ההבדל בין ABC לפייתון --אלעזר - שיחה 11:00, 3 בינואר 2012 (IST)
אם שפת התכנות דומיננטית על פני הפלטפורמה, אין הצדקה לשינוי שפתח דיון זה, ודי במצב הנוכחי, שבו יש הפניה לפירוש נוסף.
באשר לדיון הנוסף שהתפתח, האם לכתוב את שם השפה (והפלטפורמה) בעברית או באנגלית, אין לי דעה מוצקה. דוד שי - שיחה 16:44, 3 בינואר 2012 (IST)

אני מבין נכון, שאין הסכמה לשינוי שם הערך? אם כן - ניתן להסיר את תבנית "שינוי שם". קולנואני - שיחה 02:04, 6 בינואר 2012 (IST)

לטעמי ניתן להסירה (אך יש לזכור שהנחתי אותה רק כסיוע טכני לאלעזר). דוד שי - שיחה 06:57, 6 בינואר 2012 (IST)
לא אני הצעתי את שינוי השם... אני תומך בהעברה שלו לג'אווה (שפת תכנות) אבל לא נראה לי שתהיה הסכמה. הסרתי. --אלעזר - שיחה 12:14, 6 בינואר 2012 (IST)

צריך לכתוב על אנדרואיד![עריכת קוד מקור]

ג'אווה משמשת לשם פיתוח על אנדרואיד! אם היה לי זמן הייתי כותב, אך אין לי :( לטיפולו של מי שכן יש לו זמן!

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

ממליץ לשנות לג'אווה, כמו פייתון, פסקל וכו'. בר 👻 שיחה 02:23, 6 באוגוסט 2017 (IDT)

Meni yuzevich, Bharel, saifunny, Ovedc, י.כצמן, Ijon, טבעת-זרם, Tshuva, Mysterion, CodeGuru, Dovno, רונאלדיניו המלך, Zardav, JewHyperבעלי הידע בתכנות, Bharel, hagay1000, Tshuva, Michael4123, Kotz, Mysterion, Saifunny, CodeGuru, Dovno, Zardav, זה ינחמנו, JewHyperבעלי הידע במדעי המחשב. בברכה, BDaniel - שיחה 07:37, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

ערבית או אנגלית?[עריכת קוד מקור]

משתמש:בר, בעריכה זו כתבת שזה שם בערבית. בא עכשיו אלמוני ותיקן לאנגלית, שזה נראה לי נכון. אבל אתה הרי לא משחית... אז מי צודק? בר בחופשה, אז אולי משתמש:Eldad? בורה בורה - שיחה 23:42, 2 באוקטובר 2017 (IDT)

לא ברור לי איך הגיעו לזה שזה בערבית. נשמע לי נכון שמדובר דווקא בשפה שנכתבת באותיות לטיניות (למשל, באי יאווה, ששמו נכתב Java). אני לא בטוח שדווקא "אנגלית" (אם כי נכון ש-Java זה גם באנגלית). אלדדשיחה 23:46, 2 באוקטובר 2017 (IDT)