שיחה:גבריאל חזות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דיון חשיבות[עריכת קוד מקור]

תבנית החשיבות הונחה על ידי משתמש:GilCahana ואני מסכים לה. הערך נראה כמו CV של רבים מתושבי מדינת ישראל. חשובים , אך לא מבחינה אנציקלופדית.--כ.אלון - שיחה 23:23, 27 במרץ 2013 (IST)

יש בערך זה התייחסות למספר נושאים אנציקלופדיים: המיחשוב הראשון בארץ של מערכת החינוך, הלומדות הראשונות, פרויקט תפוח, מערכת מידה טובה, קבוצת המחקר שעוסקת בלוגיקה ובתלמוד. חזות גבריאל - שיחה 21:11, 27 במרץ 2013 (IST)
גבי, אתה אינך נאמן להעיד על הערך שכתבת אודותיך. שנילי - שיחה 21:40, 27 במרץ 2013 (IST)
בשמות הערכים בויקיפדיה השם הפרטי בא לפני שם המשפחה (למעט שמות סיניים וקוראניים). האמנם השם הפרטי הוא "חזות" ושם המשפחה הוא "גבריאל"?--א 158 - שיחה 21:55, 27 במרץ 2013 (IST)

מדובר בערך על אקדמאי שאינו פרופסור מן המניין, אינו גם מרצה זוטר ולא עשה פוסט דוקטורט. אז האיש הזה הרבה יותר חשוב והרבה יותר מלומד ממני. אבל בלי שמץ של זלזול, הוא עדיין לא מספיק חשוב כדי שיכתבו עליו ערך באנציקלופדיה. עִדּוֹ - שיחה 00:08, 28 במרץ 2013 (IST)

ההצדקה העיקרית, אם ישנה, היא בעבודה שלו עם הרב מיכאל אברהם בנסיונם להראות את הלוגיקה הפנימית המסודרת בדרשות שהתלמוד והמדרשים לומדים מהפסוקים, תחום לימוד שנזנח/הודחק ברוב הישיבות ואצלם מהווה חלק חשוב מהלימוד. ‏DGtal‏ 01:36, 28 במרץ 2013 (IST)
אם כך, יש מקום לכתוב ערך על אותו תחום ידע. עִדּוֹ - שיחה 13:18, 28 במרץ 2013 (IST)
איש אשכולות אך כמוהו יש עוד הרבה. מה שלא שמעתי עליו חוץ מהערך כאן כך שעולה השאלה האם הוא מוכר ציבורית? כיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר 01:07, 29 במרץ 2013 (IST)
ערב טוב. הערך כתוב בצורה מעט לא תואמת את ויקיפדיה... אך יש לו חשיבות אנציקלופדית. לא הייתי רוצה שימחק. לכן אבקש מד"ר חזות לשכתב את הערך. תוך כדי לימוד, כיצד נכתבים כאן הערכים הדומים לשלו. ולא בצורה של קורות חיים. אם ילמד זאת ויערוך שינויים, אצביע בעדו. כמו כן ראיתי שהם הוציאו לאור ספר אחד בשנת 2011. האם המאמרים האחרים הם חלק מספר כלשהו? אנא ציין זאת. בברכה ובכבוד רב, Rafael Guri שיחה 19:21, 29 במרץ 2013 (IDT)
בקישור הבא [1] יש רשימת ספריו של גבריאל חזות. די ברשימה זו כדי לזכותו בערך בויקיפדיה על פי הקריטריונים המקובלים כאן (שני ספרים למיטב זכרוני). ייתכן וצריך לשפר את הערך, כמה תקלדות תיקנתי. --Yoavd - שיחה 11:34, 31 במרץ 2013 (IDT)
"סופרים: ויקיפדיה העברית אימצה את הכלל לפיו המונח "סופר" יכול לתאר רק אדם שכתב לפחות שני ספרים. אין הגבלה כזו לגבי המונח "משורר"." (מתוך ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים) - בהחלט עבר. ‏Hyuna‏ • שיחהאפל, זה לא רק תפוח • חציל-צילון • 12:00, 31 במרץ 2013 (IDT)
הכלל הוא לגבי סופרים ומדבר על ספרי פרוזה ולא על ספרי עיון. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 13:36, 31 במרץ 2013 (IDT)
בדיקה שערכתי בויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים מתברר שהעורך Hyuna‏ • שיחהאפל, זה לא רק תפוח שציטט מתוך הכללים מילה במילה, צודק. (אלא אם יש עקרונות אחרים במקום אחר שאינני מכיר ואשמח להכיר), לא רשומה שם הבחנה בין פרוזה לעיון. בברכה, Rafael Guri שיחה 14:47, 31 במרץ 2013 (IDT)
מדובר בהיגיון פשוט, המשפט הזה מגדיר סופרים, מי שכתב ספרי עיון לא מוגדר כסופר. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 15:28, 31 במרץ 2013 (IDT)
לא. על סמך מה אתה אומר זאת? מי שכתב ספרי עיון מוגדר סופר בהחלט. בברכה, Rafael Guri שיחה 15:46, 31 במרץ 2013 (IDT)
"סופר הוא אדם העוסק בכתיבת סיפורת - ספרים וסיפורים קצרים (לעתים נקרא כך גם מי שעוסק בכתיבת ספרי עיון)." (מתוך הערך סופר) אם כך לפי הערך סופר, אדם שכותב ספרי עיון הוא סופר. ‏Hyuna‏ • שיחהאפל, זה לא רק תפוח • חציל-צילון • 19:31, 31 במרץ 2013 (IDT)
מי שכותב ספרי עיון בדרך כלל לא נקרא סופר. כמו כן, מי שכתב שני ספרי פרוזה יכול להיכנס לקטגוריות של סופרים, אבל חשיבותו כמובן אינה מובנת מאליה. כבר היה מקרה עם רב שכתב שמונה ספרים ונמחק בהצבעה. נרו יאירשיחה • כ"ה בניסן ה'תשע"ג • 00:49, 5 באפריל 2013 (IDT)
אפילו מי שאיננו סופר, נקרא למשל סופר סת"ם! לא כל שכן מי שכותב ספרי עיון. בברכה, Rafael Guri שיחה 04:19, 5 באפריל 2013 (IDT)
יש גם מי שסופרים כבשים, אבל שתי הדוגמאות לא רלוונטיות למושג "סופר". מחברי ספרי עיון הם בדרך כלל חוקרים. נרו יאירשיחה • כ"ה בניסן ה'תשע"ג • 09:37, 5 באפריל 2013 (IDT)
אין ערך בשום מקום באנציקלופדיה רצינית, שמכבדת עצמה, למונח שהבאת: "סופר כבשים". כמובן שהמונח "סופר סת"ם" רלוונטי. שהרי גם סופר סת"ם כותב או ליתר דיוק מעתיק ספרים... ואילו החוקר, שמעמיק, מאחר ומצא ממצאים המחזקים את תפיסתו, וגם הניח ספק, ואף המשיך וחיפש תשובות לשאלותיו, מוכיח עמדות ואף ממציא, יותר נכון יוצר תאוריות חדשות, וכותב אותן בספרים. לכן מכונה סופר, גם בשפות לועזיות. בברכה, Rafael Guri שיחה 10:29, 5 באפריל 2013 (IDT)
קשה לי להבין את ההגיון של אלו שרוצים למחוק את הערך. מה אם הוא לא פרופסור מן המנין. באותו הגיון, יכולתם לטעון שהערך ישעיהו לייבוביץ צריך להתעסק רק בפעולתו בתחום של ביוכימיה, כי הוא לא היה פרופסור לפילוסופיה! נאמר בערך: "אברהם וחזות העלו לתודעת הציבור והחוקרים את החשיבות של חקירת המנגנון הלוגי של מידות הדרש". אם זה נכון (ויש הוכחות בתוך הערך שזה אמנם נכון) זה בודאי נושא שצריך להיכלל בויקיפדיה. --פלוני אלמוני - שיחה 10:52, 24 באפריל 2013 (IDT)
שלום רב. הדיון הסתיים והערך אושר. אין טעם לפתוח זאת מחדש וחבל על הטרחה. יחד עם זאת טעות בידיך. פרופ' לייבוביץ הוא בהחלט גם פרופ' לפילוסופיה, וגם בעל דוקטוראט בתחומי הביוכימיה וגם בתחום המוח וגם בתחום מערכת העצבים... יש לו כמה וכמה דוקטורטים. ואני יודע זאת משיחה אישית עימו. לא כדאי לדון בנושא, כאמור, אושר. בברכה, Rafael Guri שיחה 11:57, 24 באפריל 2013 (IDT)

השיטה המחודשת[עריכת קוד מקור]

בלי קשר לחשיבות אותה אני לא מוצא, הפסקה כתובה כפמפלט. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ מיפוי ויקיפדיה ♠ 11:41, 28 במרץ 2013 (IST)

תודה על ההתיחסויות, לא ידעתי שהדברים מתנהלים כך,יישר כח לכל המעירים, להלן תגובותי:
א. החלפת הסדר בין שם משפחה לפרטי, בוצע.
ב.אני מבקש לפרסם שלשה נושאים שלהם להערכתי, חשיבות אנציקלופדית: 'מידה טובה', מה שכבר מפורסם בחלקו בערך של שותפי מיכאל אברהם, פרויקט תפו"ח, פרויקט המחשוב הראשון במערכת החינוך בישראל, 'שיטה מחודשת' - שיטה מהפכנית להערכתי בהתמודדות עם שאלת לימוד המשנה והתלמוד במערכת. אינני מנסה לפרסם כאן את עצמי . אני בפרישה מחברת ההיי טק שלי מצד אחד, ואיני רואה את עצמי מתחיל קריירה חדשה באקדמיה. כל הנושאים להערכתי ראויים . כל המידע שציינתי לגביהם הוא עובדתי אם כי יש להודות נוסחו על ידי. איני רואה את עצמי מביא הוכחות ממערכת החינוך(=ד"ר ברטא?) לגביהם כדי שיתפרסמו ואם הם אינם ראויים, שירדו, זה ממש לא בנפשי.
ג.אינני יודע מי מסתתר תחת השם עדו, המבקר העיקרי, חג שמח לך ולכל משפחתך: האם פוסט דוקטוראט או דרגת פרופסורה הם תנאי לפרסום ערך בויקיפדיה? וכן, אינני מתכוין לעשות פוסט דוקטוראט, ואף לא לפרסם מאמרים לצורך קבלת דרגה. מה לעשות אני לא במשחק הזה, וגם לא הייתי מעולם. יחד עם זאת, תודה, היבול בנושא מידות הדרש מכובד מאוד, קצת יותר מכל מה שכתבו הרבה פרופסורים.עוד הנך טועה ביחס להוראה, כבר לימדתי גם באוני' חיפה וגם בבראודה, מרצה זוטר? בכיר? מן המנין? זה באמת משנה? מדוע אתה משווה אותי אליך? אני חשבתי שבמערכת הזו שומרים על כללי נימוס. אגב, אני הולך ללמוד אי"ה תואר ראשון בפסיכולוגיה, זה מוריד או מעלה את סיכויי הערך להתפרסם?
ד.לא, ברוך השם, אינני מוכר ציבורית, חוץ ממאות תלמידי בעשרות מסגרות הוראה בשני העשורים האחרונים. אפשר מבחינתי לפרסם את הנושאים גם מבלי להזכיר את שמי בכלל. אשמח אם מי מן האנשים היקרים שטרחו להגיב יעשה זאת עבורי.
ה.לרפאל גורי, כל השמות הם של ספרים ולא של מאמרים, (אם תבטיח לי שתקרא בהם, אשמח לשלוח לך אותם),ציינתי שהמאמרים מפורסמים גם באתר תורה ומדע של בר אילן.הספר שיצא ב 2011 אינו עוסק במידות הדרש אלא ב'שיטה המחודשת' שזכתה למאמר ב'שמעתין' .המאמר נכתב על ידי המפקח על ההוראה של תושב"פ במכללות, ד"ר יהודה שוורץ. השיטה המוצעת על ידי הושוותה במאמר למה שהרב שג"ר זצ"ל הציע. על מה זה מעיד, שזה עוד ספר או אולי כפי שאני סבור הצעתי עשויה לגרום למהפכה של ממש!!!
ו. אני מסכים לחלוטין שאני מנסה לעשות נפשות להצעתי(מלבד הערך החינוכי אין כאן כל אינטרס), על אף שאני סתם איש הייטק , לא פרופסור, לא בעל קתדרה, ומאמריי (שלא נשלחו) לא התפרסמו עדיין בכתבי העת החשובים. בשל כך, ולפי הערת אחד מן המעירים פירטתי מעט את השיטה. אם יש בכך יסוד שלילי, בבקשה, אצמצם את ההרחבה עליה.
ז. הערה אחרונה, לגבי פרסומי. אין להערכתי אדם אחד מן האקדמיה בתחום התושבע"פ שאיננו מכיר את פרויקט 'מידה טובה', רבי מורי ושותפי הרב ד"ר מיכאל אברהם מוכר יותר, הוא שייך למערכת האקדמית ( = ר"מ במכון הגבוה לתורה בבר אילן), גם אני מנסה לא בהצלחה רבה לנסות וללמד באקדמיה את הנושאים בהם התמחיתי, לצורכי הוראה בלבד כאמור, ולא לקריירה אקדמית. אם מי מכם בעל השפעה(עדו?), אשמח אם יעזור לי. אני מוכן ללמד אפילו ללא תמורה.
ח. אם מי מן המעירים, לאור דברים אלו, ירצה לשכתב את הערך איתי או בלעדי, אודה לו על כך, ואם לא, גם אז תודה וחג שמח. חזות גבריאל (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

ד"ר חזות הנכבד ! בוקר טוב לך. חשתי שמדובר במספר ספרים. אך עליך לרשום אותם כספרים. לדוגמה "חזות גבריאל וד"ר מיכאל.../ התלמוד ומשנת הרמב"ם (סתם), 537 עמודים, הוצאת תם-תם, 2010" (צריך שיהיה ברור שמדובר בספרים ולא בחוברות סתמיות שכל אחד יכול להוציא. אולי תכתוב בהערות את כתובת ההוצאה כי היא לא מוכרת?!) יקשה לי מאוד להיכנס ולערוך את הערך שלך, משום שהוא כתוב ממש באי-סדר ולא עומד בקריטריונים של כתיבה בויקיפדיה. אנא עשה מאמץ קטן. במקום להתווכח כאן עם אנשים שלא מבינים כלל את הנושא שלך. חבל על הזמן שלנו ושלך. שב ולמד כיצד כותבים ערך בצורה מסודרת. אדם מחונן כמוך!! יקח לו אולי חצי יום. תקדיש לזה מחשבה וזמן. תבקש אולי מאחד מילדיך. הם כבר יודעים לעשות זאת טוב מאיתנו. בברכת הצלחה במעשיך הברוכים, Rafael Guri שיחה 09:45, 31 במרץ 2013 (IDT)
שלום ד"ר חזות הנכבד. אם אכן מדובר בספרים אין טעם לרשום זאת. הסר את המילה "ספר מכל שורה". כמו כן אין טעם לכתוב גם כוכבים וגם מספור אותיות. תחליט מה אתה בוחר. גם לא הייתי מכניס לרשימה דף. זה מבלבל. רוצה רשימה למאמרים התחל נושא חדש למאמרים. אל תערבב. הצעתי לך לרשום מספר עמודים לכל ספר. כך יהפוך הערך שלך לאפשרי. בברכה, Rafael Guri שיחה 11:01, 31 במרץ 2013 (IDT)

תודה רבה, אני מתחיל להתלהב מן העזרה של החברים.ומלאה הארץ דעה כמים לים מכסים. אכן אני הנציג הראשון של אפל בישראל לנושא החינוך. את הראשי תיבות של הפרויקט התאמנו כמובן לתרגום העברי. אנא העירו לי עוד הערות כך שאוכל לסיים היום את התיקונים.חזות גבריאל - חזות גבריאל - שיחה 12:23, 31 במרץ 2013 (IDT)

קראתי עליך בגוגל, התודה שלי עוד יותר גדולה לאור מה שקראתי. האם אתה עורך מקצועי בתשלום? אם כן, האם תוכל להעביר לי את המייל או הטלפון להתקשרות עימך?חזות גבריאל - חזות גבריאל - שיחה 12:23, 31 במרץ 2013 (IDT)

שלום ד"ר חזות הנכבד! לא יודע אל מי פנית בעניין העריכה המקצועית? אילו הייתי זקוק לתשלום לא הייתי עורך להנאתי כאן בויקיפדיה ובהתנדבות. יחד עם זאת, ערכתי קצת את סעיף הספרים שלך, ונראה לי שכעת לא ניתן למחוק את הערך הזה. את יתר העריכות (ויש עוד הרבה עבודה) אני משאיר לך. כי הערך באמת כתוב בצורה שאיננה תואמת ויקיפדיה. אך היות ופרסמת ספרים רבים, לא ניתן למחוק אותו, לעניות דעתי. בברכה, Rafael Guri שיחה 12:47, 31 במרץ 2013 (IDT)

שוב תודה, אני עושה ככל שאני יכול, אשמח לשמוע הערות. הערך שונה לחלוטין ממצבו בתחילת הבוקר. בעניין העריכה, מפאת לחץ הזמן שבו אני נמצא אני מחפש מישהו שיכול לקצר ולשכתב מאמרים רבים המיועדים לכתבי עת או לעיתוני השבת.לדוגמה: כתבתי פרק של 50 עמוד בניתוח אגדת חז"ל, ברם, בכתב העת מבקשים ממני לקצר. מלכתחילה זה נכתב באריכות משום שזה מיועד להיות פרק בספר. האם אתה מכיר מישהו שיכול לעזור בנידון, תמורת תשלום כמובן.חזות גבריאל - שיחה 13:29, 31 במרץ 2013 (IDT)

עליך ללמוד לערוך[עריכת קוד מקור]

שלום ד"ר חזות הנכבד. אל תעשה טעויות כאלה. את השורה שבה אתה מציין מאמריך: "שורשים", אין לחבר לקישור חיצוני. א) או שהקישור יופיע בהערות שוליים (שפתחתי עבורך לפני דקות אחדות). ב) או ב"קישורים חיצוניים". ג) אל תהפוך שורה בויקיפדיה לקישור. זה לא יאושר לך. בברכה, Rafael Guri שיחה 13:22, 31 במרץ 2013 (IDT)

זו טעות שלי, זה הוכנס לקישורים מלכתחילה, עתה השמטתי את זה בכלל מסעיף המאמרים.חזות גבריאל - שיחה 13:35, 31 במרץ 2013 (IDT)
החזרתי. אל תמחק אחרי שכבר עשו לך תיקונים. בבקשה. Rafael Guri שיחה 13:49, 31 במרץ 2013 (IDT)
מתי תוסר התבנית? האם צריך עוד תיקונים? משתמש:גבריאל
תבנית אחת הוסרה. סימן שהערך נשאר. אך תבנית העריכה לא תוסר עד שעורך מנוסה לא יעבור על כל הערך ויעשה בו סדר בצורה רצינית. שים לב שאינך חותם את שמך כראוי... הבט מה אני רושם לאחר המילה "בברכה" ורשום גם אתה כדי לחתום את דבריך. אני רושם ארבע פעמים את הסימן ~ בברכה, Rafael Guri שיחה 11:00, 8 באפריל 2013 (IDT)

דיון חשיבות חדש[עריכת קוד מקור]

עיינתי בדיון החשיבות הקודם ולא השתכנעתי שמגיע ערך במקרה זה. אני מציע לדון פעם נוספת בעניין זה. נראה שמחקריו לא פורסמו בהוצאה אקדמית הנתונה לביקורת עמיתים, כמקובל לספרי עיון רציניים. אני בספק שיש פה מספיק כדי לזכות בערך. גילגמש שיחה 12:47, 9 בפברואר 2014 (IST)

בעד השארת הערך, כפי שנימקתי בדיון הקודם. בברכה, Rafael Guri שיחה 07:45, 10 בפברואר 2014 (IST) (תיקון שלי את עצמי Rafael Guri שיחה 07:47, 10 בפברואר 2014 (IST))
אין הצדקה פרוצדורלית למהלך של פתיחה מחודשת של דיון חשיבות שהוכרע. לגופו של עניין מדובר במייסד שותף של דיציפלינה מחקרית חדשה - לוגיקה תלמודית, וזה בנוסף לנימוקים הנוספים שהועלו. ‏DGtal‏ 08:38, 10 בפברואר 2014 (IST)
בהחלט יש הצדקה - בכוונתי לעלות את הערך להצבעת מחיקה. דיון חשיבות נדרש לפני הצבעת מחיקה. אלא אם כמובן יעלו טיעונים חדשים שישכנעו אותי שלא צריך ליזום הצבעה זו. גילגמש שיחה 12:02, 10 בפברואר 2014 (IST)
גם אני תומך בחשיבות הערך. בנוסף לנימוקים שהועלו לפני, יש לציין שהספרים יצאו לאור בספריית בית אל, הוצאה ידועה וודאי לא פרטית. כמו כן, אחד הספרים ומאמרים רבים יצאו לאור בהוצאה ובפרסומים של אוניברסיטת בר-אילן. ‏עמיחישיחה 13:48, 10 בפברואר 2014 (IST)
תודה. לא שמתי לב שהיה פרסום שיצא מבר אילן. לגבי ספריית בית אל - אני בספק שזה עולה לכדי פרסום אקדמי. גילגמש שיחה 15:10, 10 בפברואר 2014 (IST)
ספריית בית אל היא הוצאה לאור שניתן להגדירה כבהחלט רצינית ובהחלט לא אקדמית. לגופו של נימוק, לפי הנהלים והנוהג יש סיבוב אחד של חשיבות, לא פותחים סיבוב שני אלא הולכים ישר להצבעת מחיקה גם אם עבר זמן. במקרה הזה, הרוח נושבת לכיוון די ברור. ‏DGtal‏ 15:49, 10 בפברואר 2014 (IST)
הסרתי את תב' החשיבות לאחר הערתו של עמיחי. הדיון הקודם היה די ישן אז חשבתי שעדיף לקיים דיון מקדים נוסף. בכל אופן, זה כבר לא רלוונטי. תודה למשתתפי הדיון. גילגמש שיחה 15:56, 10 בפברואר 2014 (IST)

הסרת תב' שכתוב[עריכת קוד מקור]

ערכתי את הערך לפי מיטב יכולתי. הפרק "לימודים והוראה" תקוע בצורה לא טובה במרכז הערך והיה כדאי לשלב אותו בתוך פרק הביוגרפיה, אך אני לא מסוגל לעשות את זה. בכל אופן, הורדתי את הניסוחים הבעייתיים. גילגמש שיחה 19:24, 10 בפברואר 2014 (IST)