שיחה:רשות המסים בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני מוחק את מס רווח הון מאחר וזו שגיאה. מס רווח הון הוא סוג של מס הכנסה, הוא אף מופיע בפקודת מס הכנסה. אפשרות אחרת היא ליצור פירוט של מיסי ההכנסה השונים: הכנסת עבודה, מס רווח הון, הכנסה מעסקת אקראי, הכנסות מריבית וכו' - אך זה נראה לי מיותר וטרחני מידי.

מיזם קואורדינטות בישראל[עריכת קוד מקור]

מיזם קואורדינטות בישראל
Bouncywikilogo.gif   מיזם קואורדינטות בישראל     Rotating globe.gif
Israel map-DMSpositioning.svg

איתור קואורדינטות באמצעות "עמוד ענן"
Postscript-viewer-shaded.png הסבר מפורט על שיטת העבודה

סטטוס = אין צורך שאושר
משתמש =

בסיום הטיפול בערך לא לשכוח לעדכן:
|סטטוס = טופל
|משתמש = <שם משתמש>

אם הערך איננו מתאים למיזם זה מסיבות שונות, אין למחוק תבנית זו. צריך פשוט לרשום: |סטטוס = אין צורך

QA - גוף ממשלתי. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • ב' באייר ה'תשס"ח • 19:54, 6 במאי 2008 (IDT)

הערך רשות המיסים[עריכת קוד מקור]

לפי דעתי בערך של רשות המיסים הישראלית בחלק של סוגי מיסים שהרשות גובה אתם צריכים לכתוב מיסים קיימים או מיסים מבוטלים שהרשות כבר לא גובה -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הוספתי מידע על מסים שבוטלו. דוד שי - שיחה 20:24, 2 בפברואר 2011 (IST)

מבנה ארגוני[עריכת קוד מקור]

אני מוסיפה את המבנה הארגוני של הרשות, בהיותו גוף גדול יש במבנה הארגוני לסייע לציבור לדעת את הכתובת המדוייקת שלהם.

מנהל רשות המיסים החדש[עריכת קוד מקור]

רצוי לעדכן כי משה אשר החליף את ארבלי בחודש שעבר (מאי). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

עדכנתי. דוד שי - שיחה 05:55, 3 ביוני 2013 (IDT)

מס הכנסה[עריכת קוד מקור]

שלום שי, מחקת את תרומתי לערך בתואנה של סובייקטיביות. גם אם אתה חושב כך, אני תמה מדוע מחקת את כל הפסקה - יש שם בטוח עובדות חשובות שלא מצוינות בערך כמו הניסוח הבעייתי בחוק "לפי מיטב השפיטה". אביעד‏ • שיחה 15:35, 20 ביולי 2013 (IDT)

אינני רואה שמץ של בעיה בניסוח "לפי מיטב השפיטה", המשמש במקרה של נישום שפעל כדי לא לאפשר שומה בדרכים אובייקטיביות יותר. שים לב להוראות הפקודה בעניין זה:
(א) לא תיעשה שומה לפי מיטב השפיטה על פי 145 ולא יינתן צו לפי סעיף 152, בלי שניתנה לנישום הזדמנות סבירה להשמיע טענותיו.
(ב) בהודעה על שומה או בצו כאמור בסעיף קטן (א), יפרט פקיד השומה, בנוסף לנימוקים לאי קבלת הדו"ח או ההשגה, גם את הדרך שלפיה נעשתה השומה.
יש מקום לדיון, בערך שלפנינו או בערך פקיד שומה, בסמכויותיו של פקיד שומה ובדרך פעולתו, אך לדעתי ראוי לעשות זאת בצורה מבוססת יותר, תוך הסתמכות על מקורות טובים יותר מאשר מאמרים מתלהמים בעיתונות. הריצה לכתוב ביקורת קודם שמביאים לקורא את העובדות הבסיסיות היא טעות נפוצה. דוד שי - שיחה 15:51, 20 ביולי 2013 (IDT)
אפשר לפרט בדיוק מה מאחורי הניסוח "לפי מיטב השפיטה" - אך הפרשנות הנפוצה פקיד השומה או מנהל מס שבח חולק על ההכנסה או על ההוצאות שדווחו על ידי הנישום היא אבסטרקטית לחלוטין. מה עניין "חולק"? - חובת הנישום להוכיח. את אלה יש לציין בערך. אביעד‏ • שיחה 16:02, 20 ביולי 2013 (IDT)
אכן, יש לכתוב את הערך פקיד שומה, להסביר מה סמכויותיו, מה מעשיו, מהיא שומה, מתי מסתמכים על ספריו של הנישום ומתי פוסלים אותם ועוברים לשומה לפי מיטב השפיטה, כיצד נעשית שומה לפי מיטב השפיטה וכיצד ניתן לערער עליה. עבודה רבה לפנינו, וגם לאחר שתיעשה כל העבודה הזו, אינני משוכנע שיהיה מקום לביקורת שכתבת (אני סבור שבדרך כלל אין מקום לביקורת באנציקלופדיה). בשלב הנוכחי, בוודאי אין מקום לדברים שכתבת. דוד שי - שיחה 16:19, 20 ביולי 2013 (IDT)
לצערי אין בידעותי לכתוב את הערך הזה. אני דווקא כן חושב שיש מקום לביקורת, אם היא אובייקטיבית. לעת עתה, לא אגע בערך. אביעד‏ • שיחה 18:06, 20 ביולי 2013 (IDT)

כותרת המשוב[עריכת קוד מקור]

ומה עם קצת מידע נחמד על הפרשה שהתפוצצה ועל חשדות נוספות לשחיתות חמורה בתוך רשות המסים? סביר להניח שמי שיעז לנסות לכתוב על זה בויקפדיה ימצא את עצמו עם שקית נליון על הראש שמוצמדת בדבק נייר לגרון (אין מה לחשוש, המשטרה תסגור את התיק עוד באותו יום ותקבע כמובן, שזה התאבדות על פי מיטב ההגיון הסציליאני). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אם כוונתך לפרשת רשות המסים, יש ערך שלם העוסק בה, והיא מוזכרת גם בערך שלפנינו, בפרק "רשות המסים". אם כוונתך לפרשה אחרת, ספר לנו עליה. דוד שי - שיחה 07:03, 29 בדצמבר 2014 (IST)

כן זה *חלק* קטן מאוד מרשות המיסים (היותר קל לפתרון התיק) אני מדבר על השחיתות העמוקה ברשות המיסיםפ וסיפור רפי רותם ומסמך ה15 וכו

נציב מס הכנסה[עריכת קוד מקור]

הערך נציב מס הכנסה מפנה לכאן. אולם מקריאה שנייה ושלישית לא הצלחתי להבין מה תפקידו של נציב מס הכנסה, מעבר לטבלת נציבי מס הכנסה וראשי רשות המסים. Yuri, Geagea, Ovedc, Nizzan Cohen, hagay1000, Ldorfman, Yoavd, דן וינקלר, Orielno, RonyH73בעלי הידע בכלכלה, אשמח לעזרתכם. • בקרה וייעוץשיחה • י' בטבת ה'תשע"ח • 16:07, 28 בדצמבר 2017 (IST)

נציב מס הכנסה הוא השם הקודם של ראש רשות המיסים - כשמו כן הוא, האיש שעומד בראש המערכת. Eladti - שיחה 16:10, 28 בדצמבר 2017 (IST)
מסכים עם אלעד. יש גופים שהעומד בראשם זכה ל"שם" יחודי. כך ה"כנ"ר" מכונס הנכסים הרשמי ו"גנז המדינה" מארכיון המדינה. Ldorfmanשיחה 16:14, 28 בדצמבר 2017 (IST)
לא מדויק - מציב מס הכנסה היה אחראי אך ורק לנושאי מס הכנסה. לאחר איחוד הטיפול של מע"מ, מס הכנסה ומיסים נוספים הרשות נקראה רשות המיסים. למעשה התפקיד של נציב מס הכנסה היה חלק מתפקידו של ראש רשות המיסים היום. --‏Yoavd‏ • שיחה 17:11, 28 בדצמבר 2017 (IST)

שם הערך[עריכת קוד מקור]

מסים ==> מיסים

בהתאם להחלטת האקדמיה וההחלפות שהתקבלו בבוט ההחלפות. וכן: ויקיפדיה:מתן שם לערך - שמות של יצירות.

‏«kotz» «שיחה» 09:41, 26 בדצמבר 2018 (IST)

Symbol oppose vote.svg נגד הרשות מאייתת את שמה "רשות המסים בישראל" [1]. דוד שי - שיחה 20:36, 26 בדצמבר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד. הסיבה השהרשות מאייתת ללא יו"ד, נובעת מכך שהיא לא טרחה להזמין לוגו חדש מאז שהתקבלה הרפורמה בכתיב המלא ב-2017, ולא טרחה ליידע את כותבי ההודעות והפוסטים באתר. אבל כמוסד ממשלתי היא כפופה על פי חוק לכללי הכתיב של האקדמיה ללשון, גם אם לוקח לה זמן להטמיע אותם בפרסומים. Ronam20 - שיחה 20:09, 29 בדצמבר 2018 (IST)
גם אם לוקח לה זמן, עלינו להמתין בסבלנות, ולא להקדים את הרשות בשינוי שמה. דוד שי - שיחה 20:51, 29 בדצמבר 2018 (IST)
אלא שגם הם עצמם בחלק מהמסמכים הרשמיים שלהם מאייתים "רשות המיסים". ראה לדוגמה כאן: https://taxes.gov.il/incometax/documents/horaotbitsua/hor_14-2018_acc.pdf לכן אין סיבה לא לשנות גם אצלינו. .Ronam20 - שיחה 21:03, 29 בדצמבר 2018 (IST)
דומני שהנימוק שנתן החבר דוד שי מנוגד לכתוב בוק:מתן שם לערך, דהיינו "גם שמות של יצירות". ‏«kotz» «שיחה» 08:25, 15 בינואר 2019 (IST)

גם אני Symbol oppose vote.svg נגד מאותם נימוקים של דוד שי. יוניון ג'ק - שיחה 03:01, 29 בינואר 2019 (IST)