שיחת ויקיפדיה:בחירות לחבר הנאמנים של קרן ויקימדיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

לעצור את הסקר ולקשר לבחירות לחבר הנאמנים שנערכות עכשיו[עריכת קוד מקור]

הועבר מהמזנון ערן 19:33, 30 ביוני 2007 (IDT)

שלשום נפתחו הבחירות לחבר הנאמנים של קרן ויקימדיה, זכות ההצבעה נתונה לבעלי 400 עריכות ו-3 חודשי ותק. לחצו כאן כדי להצביע. אין ברירה, חייבים לעצור את הסקר ולקשר להצבעה מה-Sitenotice.

באותו עניין, עברתי על מצגות המועמדים והשאלות והתשובות שלהם, ואלה הם המועמדים שלמיטב שיפוטי אמרו 'לא' ברור לפרסומות (ולא תמיד קל לקבוע, כמעט כולם התייחסו לנושא, לעתים בתשובות עקלקלות למדי): Eloquence, Frieda, Kim Bruning, UninvitedCompany, WarX, ^demon. שאר המועמדים הביעו תמיכה כזאת או אחרת בפרסומות למיטב הבנתי, או שהתעלמו מהנושא. יחסיות האמת 19:29, 30 ביוני 2007 (IDT)

הבחירות לחבר הנאמנים מופיעים בsitenotice של המשתמשים הרושמים, הסקר מופיע למשתמשים הלא רשומים בsitenotice. אין בעיה עם זה... ערן 19:34, 30 ביוני 2007 (IDT)

אשמח לשמוע עוד דעות לגבי המועמדים. כמו כן, יש לתקן את הדף בקומונס, הקישורים לרשימת המועמדים שם הם לבחירות מ-2006. דוד 01:39, 1 ביולי 2007 (IDT)

קבלנות קולות![עריכת קוד מקור]

קיבלתי הודעה לתיבת הדואר שלי המפצירה בי ללכת להצביע. נטען שם ששיעור ההצבעה נמוך, בעיקר בקרב מצביעי ויקיפדיה האנגלית. אמרו לי ללכת להצביע גם אם אין לי העדפה מסוימת לאחד המועמדים, רק בשביל להראות שוויקיפדיה האנגלית שולתת. כמובן שלא אשמע בקול ההודעה, היות וכבר הצבעתי עם חשבוני העברי עבור המועמד/ת החביב/ה עלי (רמז: מועמד/ת עם השקפה בריאה על כך שיש רק ויקיפדיה אחת ולא 253 ויקיפדיות).

ללמדנו שגם בקהילות גדולות יותר מיידעים משתמשים על הצבעות חשובות. כל טוב, ליאור 18:46, 2 ביולי 2007 (IDT)

מיידעים רק על ההצבעה הזו ספציפית והייתה התנגדות לזה ברשימת הדיוור של הקרן כי שלחו רק לוויקיפדיה האנגלית, אז gmaxwell שיזם את המהלך עזר גם לוויקיפדיות אחרות לעשות את זה. יונתן שיחה 22:17, 13 ביולי 2007 (IDT)

מי טוב ליהודים?[עריכת קוד מקור]

איזה מועמד טוב לנו? ועבור מי להצביע? אין לי זמן לקרוא את הדרשות של כל אחד מהם... בן נון 20:53, 3 ביולי 2007 (IDT)

יש את דני, שהוא יהודי וישראלי לשעבר בעצמו, אז סביר להניח שיהיה טוב ליהודים. עם זאת, קרן ויקימדיה פועלת על עיקרון שיתופי (כמה שאני מפחד להיד סוציאליסטי אבל זה נכון), ולכן לא תהיה ויקיפדיה שתקבל יותר ממה שמגיע לה וזו שתקבל פחות.

הדבר החשוב באמת הוא תפיסת עולמם של המועמדים לגבי התנהלות הקרן (השאלה הבוערת ביותר היא שאלת הכסף והפרסומות). רק אגיד לך שדני "שלנו" תומך בפרסומות. אם גם אתה תומך, הצבע לו, ואם אינך... עם קשר עקיף, ממליץ לך לקרוא את המאמר שלי בגיליון האחרון של הטילדה "כולם יכולים לתרום, גם קוקה קולה?". וגם את דבריו של יונתן בגיליון. (גוטה*שוחחו עימי) 00:55, 6 ביולי 2007 (IDT)

כתבתי כאן למעלה את שמות המועמדים שלהתרשמותי מדבריהם מתנגדים נחרצות לפרסומות. חשוב לזכור שמותר להצביע לכמה מועמדים ולא רק לאחד (פשוט מסמנים את התיבה לצד כל אחד מהמועמדים שאתה תומך בהם). יחסיות האמת 01:47, 6 ביולי 2007 (IDT)

בחירות לקרן ויקימדיה - העברה מהמזנון[עריכת קוד מקור]

תוצאות הבחירות פורסמו ושלושת הנאמנים החדשים הם: קאט וולש האמריקאית (mindspillage), אריק מולר הגרמני (Eloquence) ופרידה בריושי האיטלקיה (Frieda). שהשניים הראשונים שמרו על מקומם בחבר הנאמנים, בעוד שפרידה לקחה את מקומו של אוסקר ואן דילן. ניתן לראות את התוצאות כאן. יונתן שיחה 23:26, 12 ביולי 2007 (IDT)

עכשיו אפשר לספר שהצבעתי לקים ברונינג השולת. ואז יחסיות האמת הזכיר שאפשר להצביע לכמה מועמדים. אז הוספתי להצבעתי גם את פרידה, שנבחרה בהפרש של עשרים קולות (1254:1234) על פני האיש המעשן שמתחתיה. זה כנראה הקול המשמעותי ביותר שנתתי עד כה בחיי הקצרים. ליאור 07:16, 13 ביולי 2007 (IDT)
אז לדני היו חסרים רק 37 קולות להבחר.. בכל אופן, היה פגם בבחירות, והוא שהן לא היו חשאיות וניתן היה כל הזמן לראות את רשימת המצביעים, אני משער שזה עודד תחרות עזה של בובות קש מכל הצדדים, ומכאן התוצאה הצמודה במקום השלישי. למזלנו, פרידה מתנגדת לפרסומות. יחסיות האמת 09:14, 13 ביולי 2007 (IDT)
היה ניתן לראות את רשימת המצביעים אבל לא למי הם הצביעו... בכל מקרה דווקא לא נראה לי שתופעת בובות הקש רווחה כל כך אבל אם כן, אפשר בקלות לשנות את תוצאות הבחירות. יונתן שיחה 22:15, 13 ביולי 2007 (IDT)

נציג משלנו בחבר הנאמנים?[עריכת קוד מקור]

רפרפתי קצת בדפים באנגלית על הבחירות לחבר הנאמנים. נדמה שהמועמדים שנרשמו עד עכשיו הם רובם ככולם פעילים בוויקינגלית. נדמה שלפעילים שם יש את הסיכוי הגבוה ביותר - הקהילה שם היא הגדולה ביותר. אלא שאם יהיו הרבה מועמדים משם, למה שלא "נריץ" מועמד משלנו? לפחות יש לקוות שיזכה לקולות הקהילה העברית, ואולי אפילו בקולותיהם של כמה חובבי-גיוון משאר העולם. אז נכון שאין לו הרבה סיכוי בבחירות המיוחדות האלה, שנועדו רק למלא את מקומה של אנג'לה, אבל בבחירות ה"כלליות" הבאות, למה בעצם שלא יתמודד גם מישהו משלנו? אולי יהיה לנו איזה אלכס גלעדי שכזה. Harel - שיחה 20:57, 1 אוגוסט 2006 (IDT)

אם היית מסביר מה החשיבות של חבר הנאמנים, ונותן איזה בדל קישור, זה היה עוזר... odedee שיחה‏ 21:37, 1 אוגוסט 2006 (IDT)
חבר הנאמנים (meta:Board of Trustees) הוא הגוף המנהל העליון של קרן ויקימדיה, גם מבחינה חוקית-פורמלית לא-וירטואלית. יש בו מעט מאוד חברים (את זה לא כ"כ הבאתי בחשבון כשכתבי מה שכתבתי), אבל מספרם עשוי לגדול, כפי שמוסבר בדף הבחירות. Harel - שיחה 21:39, 1 אוגוסט 2006 (IDT)

ולשאלה הגדולה מי מתנדב שטול הירוחמי  :-) 22:50, 1 אוגוסט 2006 (IDT)

אני הייתי מתנדב אילולא היה כתוב שהקרן אינו ממן הוצאות נסיעה (כלומר, טיסה לארה"ב). כתוב שם במפורש שהחבר לא יקבל שכר, לא יקבל החזר הוצ' מאף סוג שהוא, צריך שיהיה לו זמן פנוי, והון עצמי (במילים כאלו ואחרות). יש לנו מיליונרים בקהל? Yonidebest Ω Talk 23:12, 1 אוגוסט 2006 (IDT)

אין לנו ויקפידים תושבי ארה"ב זה יחסוך להם את הסעיף טיסה לארצות הברית אולי הם יצטרכו טיסה בארצות הברית שטול הירוחמי  :-) 23:26, 1 אוגוסט 2006 (IDT)

אם זה מעודד מישהו, חלק נכבד מהפגישות נערכות דווקא באירופה. טרול רפאים 00:08, 2 אוגוסט 2006 (IDT)
אפשר שאני אהיה מועמד ואם אצטרך לטוס לאן שהוא, תתרמו אתם את הכסף ;-) טוב האמת זה לא בשבילי. אני לא עובד טוב מול קהל, כפי שחלקכם יודעים... Yonidebest Ω Talk 00:13, 2 אוגוסט 2006 (IDT)
אני בעד. אני מוכן גם לעזור קצת בלובי. רק צריך מישהו שיסכים... עידן ד 00:16, 2 אוגוסט 2006 (IDT)

אתה מועמד או מה כי אם אתה מועמד יש לך קול אחד בטוח ממני שטול הירוחמי  :-) 11:27, 2 אוגוסט 2006 (IDT)

נראה שבוע הבאה - אולי אזכה בלוטו בינתיים. Yonidebest Ω Talk 13:20, 2 אוגוסט 2006 (IDT)

בחירות לחבר הנאמנים של ויקימדיה (הודעה מתורגמת)[עריכת קוד מקור]

ועדת הבחירות לחבר הנאמנים לשנת 2008 מכריזה על תהליך הבחירה. הפעילים במיזמי ויקימדיה יוכלו לבחור מועמד אחד מטעם הקהילה לשמש נציגם בחבר הנאמנים. המועמד שייבחר יכהן בתפקידו שנה, עד ליולי 2009.

המועמדים רשאים להציע עצמם לבחירה בין 8 במאי ל-22 במאי, והבחירות תיערכנה בין 1 ביוני ל-21 ביוני. למידע נוסף על ההצבעה ודרישות הסף מן המועמדים, ראו כאן.

שיטת ההצבעה המדוייקת טרם נקבעה, אך ההצבעה תהיה בכל מקרה חשאית, תוך הקפדה יתרה על סודיות ההצבעה.

ההצבעה תתבצע בשרת המתוחזק על ידי צד ג' עצמאי וניטרלי, (Software in the Public Interest (SPI. גוף זה יחזיק בסודות הקריפטוגרפיים ויהיה אחראי לספירת הקולות ולמסירת התוצאות הסופיות לוועדת הבחירות. שירותיו של SPI בבחירות בשנת 2007 היו לעילא ולעילא.

למידע נוסף ראו כאן. שאלות לחברי ועדת הבחירות ניתן להפנות באמצעות דף זה. אם הינכם מעוניינים לעזור בתרגום דפי הבחירות הרשמיים לעברית, ראו כאן.

בשם ועדת הבחירות,

פיליפ בודט

אחרי שתרגמתי את ההודעה שלעיל, התחלתי גם במלאכת תרגום מערך הדפים של הבחירות באתר מטא (במקביל לשפות אחרות רבות שעוברות תהליך דומה). אני מקווה שזה יעורר, ולו במשהו, עניין בחבר הנאמנים גם אצלנו. חבר הנאמנים הולך לגדול לעשרה חברים (שלושה נציגי קהילה, שני נציגי סניפים, ארבעה חיצוניים בעלי מומחיות מיוחדת ואחד ג'ימבו ויילס) והגיע הזמן שגם לוויקיפדיות הקטנות יותר, ואנחנו בכללן, יהיה שם ייצוג, או לפחות שיידעו על קיומנו. ‏Harel‏ • שיחה 22:46, 29 באפריל 2008 (IDT)

בחירות לחבר הנאמנים 2008[עריכת קוד מקור]

שלום כולם,

למי שזוכר, הודעתי פה לפני כמה שבועות שאני מתמודד על המקום שמתפנה כנציג קהילה בחבר הנאמנים של קרן ויקימדיה, שזה הגוף הרשמי שמנהל את קרן ויקימדיה העולמית. מכיוון שאינני יודע אם תצא הודעה רשמית, ומתי, אז אפשר להודיע כאן שההצבעה התחילה, ותימשך שלושה שבועות. המידע המלא על ההצבעה מצוי בmeta:Board elections/2008. שם תוכלו לראות גם את 15 המועמדים בmeta:Board elections/2008/Candidates ואת תשובותינו לסדרה ארוכה של שאלות בmeta:Board elections/2008/Candidates/Questions.

מי שרשאי להצביע יכול פשוט לגשת לדף מיוחד:Boardvote כאן אצלנו ולעקוב שם אחר ההוראות. זה פשוט וקל. ההצבעה מתבצעת בשיטת שולצה, שבה ניתן לדרג את המועמדים. הכל מוסבר בדף ההצבעה. שימו לב רק שמספר נמוך יותר פירושו שהמועמד מועדף יותר. אפשר לדרג כמה מועמדים באותו הדירוג, ולהשאיר מועמדים לא מדורגים (אלה ייחשבו כמועדפים פחות מכל המועמדים שדורגו).

המועמדים הם ברובם מארצות אנגלוסקסיות (ארצות הברית, בריטניה, קנדה, אוסטרליה) או אירופה (גרמניה, הולנד, פינלנד). אם למישהו יש שאלות נוספות על מועמדים ספציפיים או על ההצבעה, אשמח לענות. ואשמח כמובן אם תתמכו בי. תודה, ‏Harel‏ • שיחה 11:53, 1 ביוני 2008 (IDT)

אצלי מופיעה שגיאת אבטחה. סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 14:17, 1 ביוני 2008 (IDT)

זה בסדר, אתה יכול לאשר אותה. ‏– rotemlissשיחה 14:33, 1 ביוני 2008 (IDT)

עכשיו זה עובד![עריכת קוד מקור]

אמנם הם אמרו שזה יקח יממה, אבל מסתבר שזה לקח רק כמה דקות. עכשיו ניתן להצביע, לכו להצביע! לירן (שיחה,תרומות) 19:04, 1 ביוני 2008 (IDT)

הצבעתי :) שיהיה בהצלחה, הראל. ליאה - שיחה 19:44, 1 ביוני 2008 (IDT)
הבעיה אכן סודרה. בהצלחה. דוד א. - שיחה 19:51, 1 ביוני 2008 (IDT)
גם אני הצבעתי. האם יש דרך לראות תוצאות ביניים? או לשנות את ההצבעה? ‏עמיחי 21:11, 1 ביוני 2008 (IDT)
תוצאות ביניים - לא. התוצאות מוצפנות בהצפנה א-סימטרית אל המפתח הפרטי של נאמנים שייפתחו אותן רק בסוף. אפשר לראות מי הצביע, מאידך, באחד הדפים שם באתר ההצבעות. אפשר גם להצביע שוב וההצבעה החדשה מחליפה את הקודמת. ‏Harel‏ • שיחה 21:17, 1 ביוני 2008 (IDT)
הצבעתי. הראל, בהצלחה! בברכה, MathKnight הגותי 21:32, 1 ביוני 2008 (IDT)
מימשתי את חובתי הדמוקרטית! עידן ד - שיחה 23:24, 1 ביוני 2008 (IDT)
כנ"ל בהצלחה.--דרול * שיחה ו 12:45, 2 ביוני 2008 (IDT)
מעניין שאין אפילו אישה אחת בין כל המתמודדים. ויש מספר מתמודדים צעירים מאוד. לדעתי, היה כדאי בדף המקדים מיוחד:Boardvote לכתוב מספר הנחיות להצבעה כדוגמת מה שהראל רשם כאן. "ההצבעה מתבצעת בשיטת שולצה, שבה ניתן לדרג את המועמדים. שימו לב רק שמספר נמוך יותר פירושו שהמועמד מועדף יותר. אפשר לדרג כמה מועמדים באותו הדירוג, ולהשאיר מועמדים לא מדורגים, אלה ייחשבו כמועדפים פחות מכל המועמדים שדורגו."
אני מוצא שגם אם קראת על המתמודדים, קשה לקשור בין ההתרשמות שקיבלת עליהם לבין השם שלהם שמופיע ברשימת ההצבעה. בכדי שההצבעה תהיה אפקטיבית, היה צריך אולי להוסיף תמונת בול קטנה ומספר פרטים ליד כל שם בהצבעה. --אפי ב.שיחה • 15:07, 2 ביוני 2008 (IDT)
גם אני שמתי לב שאין אף אישה בקרב המתמודדים. לדעתי זה מצער - המתמודדים שם נראים כאילו טבעו את כולם בערך מאותה תבנית. ערןב - שיחה 15:14, 2 ביוני 2008 (IDT)
במיוחד מצער לאור העובדה שהבחירות האלה נועדו למלא את מקומה של פלורנס שכהונתה תמה, ובכך תישאר אישה אחת בלבד בחבר הנאמנים. האמת שהמועמדים דומים זה לזה רק במבט ראשון. אם תקראו את דפי השאלות ותשובות (לבעלי סבלנות ברזל בלבד), תגלו שיש ביניהם כמה חריגים למדיי בהשקפת עולמם ושהמסרים שם לאו דווקא הומוגניים. מעבר לעניין המגדרי, גם מבחינה גיאוגרפית או לאומית הרכבי חבר הנאמנים עד היום, וגם המועמדים כאן, אינם ייצוג הולם של הקהילות השונות. ‏Harel‏ • שיחה 17:04, 2 ביוני 2008 (IDT)
אחרי חלופת מיילים עם הראל והצבעה שלי, מי שבאמת רוצה לעזור להראל (ולא פעיל במיזמים האחרים שם הוא גם יכול לעשות למענו נפשות) פשוט צריך לסמן 1 ליד שמו ברשימת המעומדים ולהשאיר את שאר השמות ריקים (אלא אם כן יש שם איזה שם שאומר לו משהו- לי אף אחד מהם לא אמר כלום- והוא רוצה לתת תמיכה גם לבחור האחר.) קוני למלא' בסיוון ה'תשס"ח • 18:18, 3 ביוני 2008 (IDT)
אני לא אעשה כאן קמפיין גדול, רק אציין שאני אישית ממליץ, מלבד הראל, על עוד שני מועמדים: סמואל קליין מארה"ב וריי סיינטונג' מקנדה. עם שניהם ביליתי כמה ימים ב"וויקימניות" שחלפו והם מועמדים ראויים ביותר. את שאר המועמדים אני לא מכיר מספיק, כך שקשה לי לחוות דעה לגביהם. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 19:17, 4 ביוני 2008 (IDT)
תודה לכולם! נכון לעכשיו, הצביעו 1023 מצביעים, מתוכם 409 מהוויקיפדיה האנגלית, 121 מהוויקי הגרמנית, 65 משלנו, 52 דוברי רוסית, 48 דוברי ספרדית, 43 סינים, 39 הולנדים, 33 צרפתים ועוד היד נטוייה. כפי שאתם רואים, אנחנו במקום השלישי ובמקום ממש מרשים בנירמול לפי גודל הקהילות. זה מצויין. אני חושב שבזכות שיטת ההצבעה המדרגת ולא מעט משוב חיובי והמלצות שזכיתי להן בכל מיני דפי שיחה ובלוגים במיזמים זרים, המשימה לא בלתי אפשרית. אז תודה רבה למי שהצביע ולמי שעוד יצביע. ומצטער שאני נאלץ ככה לעשות נפשות לעצמי (זו הרגשה מגעילה...) ‏Harel‏ • שיחה 21:43, 4 ביוני 2008 (IDT)
רק בהתחלה, הראל. אחר כך אי אפשר בלי זה...
עכשיו אתה מבין איך מרגישים האומללים האלה אובמה, קלינטון ומקיין. בבחירות הקודמות, אגב, הצביעו רק 10 או לכל היותר 15 דוברי עברית (אני לא זוכר את המספר המדויק) ובבחירות שלפניהן אולי אחד או שניים, ועכשיו 65 עם מועמד משלנו. יפה. אנחנו מתקדמים. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 00:12, 5 ביוני 2008 (IDT)
אני מאחל להראל בהצלחה רבה אבל אני חושש שהנתונים על ההצבעה עד כה לא ממש מעודדים. אנחנו כמעט ומיצינו את פוטנציאל המצביעים שלנו, בערך במחציתו, ואילו הוויקיפדיות האחרות לא מימשו עדיין אחוזים ניכרים מפוטנציאל המצביעים שלהם. נקווה לטוב. אורי שיחה 00:23, 5 ביוני 2008 (IDT)
עקרונית מה שאתה אומר נכון, רק המסקנות שלך פסימיות מדי. בשיטת שולצה אפשר לדרג את המועמדים, ולהפתעתי המסויימת מבין הוויקיפדים בשפות השונות שפרסמו איך הצביעו או איך לדעתם כדאי להצביע, מצאתי את שמי מוזכר על פי רוב בין המומלצים ואף מוזכר בין אלה שסיכוייהם גבוהים להיבחר. תוסיף לכך את העובדה שלאותן ויקיפדיות גדולות יותר אין מועמד אחד שמזוהה איתן באופן מובהק, ותראה שאין סיבה לפסימיות כזו (וגם לא לאופטימיות מוגזמת). ‏Harel‏ • שיחה 19:49, 5 ביוני 2008 (IDT)

http://en.wikipedia.org/wiki/User:Mindspillage[עריכת קוד מקור]

צריך לקשר את הגברת וולש לכתובת בכותרת.