שיחת ויקיפדיה:מזנון/ספר ויקיפדיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

lol. קראתי חלקים אקראיים מהדף הזה והצחיק אותי כמה שאנשים אוהבים לומר שהאנציקלופדיה שלנו פחות טובה מאחרות ושאף ערך מתוכה לא ראוי לדפוס. הקטע העצוב הוא שאני בטוח שדעה זו לא חלפה מן העולם. נוי - שיחה 15:22, 27 באוגוסט 2008 (IDT)

נוי, תעשה לעצמך טובה: פתח כרך אקראי של האנציקלופדיה העברית בעמוד אקראי, והשווה את הערך שמצאת לערך המקביל כאן. עוזי ו. - שיחה 16:23, 27 באוגוסט 2008 (IDT)
לא אמרתי שאנחנו יותר טובים, רק אמרתי שיש פה תחושה מוגזמת כאילו אין פה ערכים טובים ואנו מכלים מאמציינו לשווא. לגבי האנציקלופדיה העברית, אני לא יכול לערוב לגבי אמינות המידע, אבל- בדקתי החל ב"הרשל" (קודם נפתח לי על השכל, אך זהו ערך אימתני, ללא ספק טוב מזה שבוויקיפדיה אך ארוך מכדי שאקרא אותו כרגע).
  • הרשל- ערך משותף על ויליאם הרשל וג'ון הרשל. הקטע של ויליאם מתפרש על פני מעט פחות משתי עמודות (אמנם תופס חלקים משלוש עמודות, אך אחת מהן חסרה ואחת מהן מכילה רק את השורות הראשונות). על ג'ון- כעמודה (בחישוב דומה). בעניין ויליאם, ייתרון לנו על התקופה שלפני האסטרונומיה ועל חייו האישיים, לגבי התגליות די צמוד, מן הסתם בסגנון הם מנצחים בנוק אאוט. ערכים באיכות שווה בערך סה"כ. לגבי הערך על ג'ון, שלנו ארוך ומקיף בהרבה (למען ההגינות, מתבסס בין השאר על האנציקלופדיה העברית, אך לא כמקור עיקרי מאוד. למרות צורך בעריכה לשונית קלה, בערך זה אנחנו אוכלים אותם בלי מלח.
  • שלמה הרשל- בנו של צבי הירש לוין, רב כלשהו, לא קיים ערך אצלנו. אצלם "קצרמר" ממצה.
  • הרשעה- אצלנו הפניה, אצלם ערך טוב בן כשני טורים, אם כי ישראלי לחלוטין.

המשך בדיקה יבוא. נוי - שיחה 18:36, 27 באוגוסט 2008 (IDT)

בשולי הדברים, בחנתי את הערכים לפי הגרסה בה נתקלתי בהם לראשונה, אך ערכתי מספר שיפורים קטנים ע"פ האנציקלופדיה העברית. תודה לך. נוי - שיחה 18:36, 27 באוגוסט 2008 (IDT)

המשך בדיקה:

נראה שהם קורעים אותנו, לא? טוב, זה לא הצדקה, אבל תראו מה אין אצלם (לא בכתיב הזה)- הרתחה, השבר הסורי אפריקאי, השבת השחורה, השבתה, וקצת לאחר מכן, באיזורים שרק רפרפתי על פניהם- השומרוני הטוב, השפל הגדול, השערת רימן...

תשמעו, אין ספק שיש להם יתרונות על גבינו. אנחנו לא מצפים להיות כמותם. אבל בכל זאת- יש לנו במה להתגאות. נוי - שיחה 20:16, 27 באוגוסט 2008 (IDT)