שיחת ויקיפדיה:עמוד ראשי/עיצוב 2009

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בדף שיחת ויקיפדיה:עמוד ראשי/עיצוב 2009 מובאים התקצירים. אם פספסתי איזה שהוא עיצוב, אפשר כמובן להוסיפו. אם למישהו יש עיצוב חדש - גם הוא מוזמן להוסיפו, כמובן. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:28, 3 באפריל 2009 (IDT)

תגובות[עריכת קוד מקור]

הערותי:

 1. כל העיצובים לוקים באותה בעיה - מציגים את הטקסט (ערך מומלץ, הידעת) בשורות רחבות מדי. אנשים לא נכנסים לדף הראשי כדי להתחיל לקרוא לעומק, אלא קולטים דברים ברפרוף. לקריאה מהירה נוחים הרבה יותר טורים צרים, ואתם מוזמנים להעיף מבט בעיתונים ואתרי חדשות - הם יודעים מה הם עושים.
 2. חלק מהעיצובים זורקים את "היום בהסטוריה" מעבר לדף הראשון (ברזולוציה 1280X1024, שהיא הנפוצה במסכים חדשים יחסית), בניגוד למצב הנוכחי. זה חבל מאוד לדעתי, כי מעטים גוללים למטה.
 3. אני מאוד מתנגד לשימוש בלשוניות - זה פשוט יגרום לכך שכמעט אף אחד לא יראה את התוכן שבלשוניות האחרות.
 4. אני לא רואה סיבה טובה לתת מקום בולט לקטגוריות - קשה לי לדמיין שיש בהן שימוש רב כל כך לצרכי ניווט.
 5. חבל לתת הרבה מקום ל"ברוכים הבאים". אנשים ממילא לא מתחילים לקרוא מהשורות הראשונות, ומדובר בדברים מוכרים די טוב, שחבל לבזבז עליהם הרבה מקום.
 6. הלוגו הדהוי בכותרות (עיצובים 8, 9) נראה נחמד.
 7. אני מבקש להמנע משימוש בצבע כתום בכותרות (עיצוב 8) - לא ידוע לגביכם, אבל אני רואה כתום וחושב הודעה, וזה פשוט מציק לי בעיניים ככה.

אולם באופן כללי, אני חושב שלפני שדנים בעיצובים ספציפיים צריך להחליט איזה אלמנטים אנחנו רוצים שיופיעו. חבל לבלבל את כל הגורמים ביחד (צבע כזה, צבע אחר, סידור אחר, אלמנטים שונים). בואו נחליט - אנחנו רוצים להציג קטגוריות, פורטלים, שניהם, אף אחד מהם? אנחנו רוצים את תיבת הלוח העברי? יש איזושהי תועלת בתיבת האקטואליה (לי אישית היא נראית מיותרת, ולפעמים העדכון המועט שבה נותן לאתר מראה מעט זנוח)? בואו נחליט על זה קודם, ואז נדון בצבעים ומסגרות. עופר קדם - שיחה 18:18, 3 באפריל 2009 (IDT)

לעומת העמוד הראשי הנוכחי, אני חושב שיש מקום להשמיט את הפורטלים, ולהסתפק בפורטלים אקראיים (וממילא יש קישור משם לכל הפורטלים). אפשר להשמיט גם את חלק ה"עזרה", שניתן לקבל בקישורים בצד ימין של כל דף. לשאר המסגרות יש תועלת ועניין ואיני רואה סיבה לבטלן. לדעתי עדיף עמוד ראשי צבעוני שמשדר מראה חדש ואקטיבי. אני מסכים חלקית לגבי הלשוניות, אם כי זה נראה טוב חזותית. אני גם תומך במראה אחיד בכל הרזולוציות. לעניין המסגרות, אפשר לשקול מסגרות מלבניות כשבצד שמאל תמונה ובצד ימין טקסט. לחיצה על "הראה" או טקסט אחר יציג את שאר הטקסט בו במקום (באמצעות סקריפט). ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:32, 3 באפריל 2009 (IDT)
איך תעשה מראה אחיד בכל הרזולוציות?
כאשר מדובר בדברים זניחים יחסית, אפשר להשתמש ב"הראה/הסתר", אבל לא לאלמנטים חשובים (ואם זה לא חשוב - זה לא צריך להיות בדף הראשי). הוספה של הדברים האלה דורשת עוד ועוד קליקים (וכל ציד-קישור כזה קשה לחלק מהאנשים, וסתם מבזבז זמן לשאר), רק כדי לקבל מידע שעכשיו מוצג בקלות. אפילו אם זה אומר שצריך גלילה, היא עדיפה על פני קישורים מסוג זה. עופר קדם - שיחה 18:49, 3 באפריל 2009 (IDT)
סידור במסגרות קטנות: לחיצה על "הראה" יציג את ההמשך בו במקום, באמצעות סקריפט.
ראה עיצובים 11 ו-12 - להם יש מראה אחיד בכל רזולוציה מעל וכולל 800x600. להלן סקיצה מאויירת. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 18:51, 3 באפריל 2009 (IDT)
סלח לי, אבל זה נראה נורא. יש רווחים לבנים ענקיים משני צידי התוכן. אני לא רואה פסול בזה שרזולוציה גבוהה יותר תיתן לך יותר מהתוכן בעמוד הראשון, כל עוד דואגים לכך שאין שגיאות תצוגה (להשתמש בגדלים יחסית בתמונות, במקום במספר פיקסלים קבוע, למשל). עופר קדם - שיחה 19:15, 3 באפריל 2009 (IDT)
אני לא חושב שזה נראה כל כך נורא. וואלה, ynet ואתרים גדולים אחרים מציגים דבר דומה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:17, 3 באפריל 2009 (IDT)
שם זה פחות מפריע כי ממילא אתה אמור לגלול (במיוחד בדף כמו ynet), אז אם בגלל הרוחב צריך לגלול קצת יותר, זה לא נורא. אבל שם זה גם שונה - משני הצדדים יש רווח לבן שווה. אצלנו יש משמאל רווח לבן, ומימין רווח לבן שאחריו כל הפנל הימני (לוגו, חיפוש וכו'). עופר קדם - שיחה 20:31, 3 באפריל 2009 (IDT)

דיון[עריכת קוד מקור]

אז לאן מתקדמים מכאן? יורי - שיחה 12:39, 4 באפריל 2009 (IDT)

אני מאוד אוהב את הכותרות עם הלוגו הדהוי שמופיעות בעיצובים 8,9, 10. הבעיה שאני רואה בעיצובים אלו הוא שלא נעשה שום מאמץ בעיצוב שורת הכותרת, והיא נראית, מבחינה עיצובית, כאילו היא איננה חלק מהדף. מחוץ לזה אני חושב שאלו העיצובים היפים ביותר. טוקיוני 17:58, 4 באפריל 2009 (IDT)
אפשר לעשות דף הצבעה, כאשר אין הגבלה על מספר ההצבעות (כל אחד יכול להצביע בעד ונגד כל עיצוב). כל אחד יצביע בעד עיצוב שהוא בעדו ונגד עיצוב שהוא נגדו - ולבסוף העיצוב שיקבל את מספר קולות הבעד הגבוה ביותר, בניכוי קולות הנגד, יזכה. דרור - שיחה 17:59, 4 באפריל 2009 (IDT)
עדיף לפני כן להגדיר את המבנה של העמוד הראשי מבחינת מיקום האובייקטים השונים, ורק אח"כ לעבור לעיצוב. יהיה ככה קל יותר להגיע להסכמה. עמרישיחה 18:12, 4 באפריל 2009 (IDT)
מצטרף לעמרי - קשה להצביע באופן שהדף מוצג כרגע. הדף מכיל 14 הצעות אך למעשה רק 3 קונספטים שונים לגבי המראה החדש. אני מציע שתהיה קודם הצבעה על הקונספט, ואחר-כך דיון על הפרטים. טוקיוני 18:34, 4 באפריל 2009 (IDT)
למה מדברים על הצבעה כשיש לנו עוד לפחות חודשיים של תכנון העמוד? לעניין העיצובים, הלוגו הדהוי נחמד, אבל מאחר שהוא נלקח מוויקיפדיה אחרת, אני נוטה לא להשתמש בו. מעדיף להיות יותר מקוריים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 19:35, 4 באפריל 2009 (IDT)
אני מסכים עם דבריו של זהר במזנון על כך שאסור לבצבע שינויי קיצוני מידי בעמוד הראשי. כמו כן אני נגד עיצוב צעקני מידי (כמו העיצוב עם הלוגו הדהוי), ומעדיף עיצובים פשוטים יותר (כמו עיצוב 7 של רמי ועיצובים שהם גרסאות של עיצוב 7). כמו כן בעיצובים רבים לא מופיע המיזם החדש של תמונת היום ופעמים רבות לא ברור איך הוא ישתלב בעיצוב. גם את זה צריך לקחת בחשבון. אני גם נגד ביטול שורת הפורטלים והחלפתם בפורטלים אקראיים. יש תועלת רבה בפורטלים והסרתם תביא לנזק הרבה יותר מתועלת. יורי - שיחה 19:42, 4 באפריל 2009 (IDT)
בכל העיצובים לא מופיעה "תמונת היום" מלבד עיצוב 10 (העיצוב שלי) ועוד כמה עיצובים. זה קצת מקשה על התפיסה לגבי עיצובים אחרים, שיכולים להשתנות מאוד כשמוסיפים להם את "תמונת היום". צריך לעשות תהליך של סינון עיצובים ולהכריע בפרלמנט לגבי 3 או 4 עיצובים סופיים --MT0 - שיחה 20:17, 4 באפריל 2009 (IDT)

העברה לפרלמנט[עריכת קוד מקור]

מכיוון שעושה רושם שהדיון מוצה האם יש התנגדות להעברת הנושא לפרלמנט? אני מציע הצבעה על כל העיצובים השונים שהוצעו. לאחר שייבחר העיצוב המועדף אפשר יהיה להצביע על גרסאות שונות של העיצוב (צבעים, מיקומיי אובייקטים וכו). האם יש התנגדות? יורי - שיחה 10:45, 7 באפריל 2009 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד!! --MT0בואו לתמוך בעיצוב חדש לעמוד הראשי!שיחה • 14:04, 7 באפריל 2009 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד חזק ביותר. הדיון לא מוצה כלל ועיקר.
לא יתכן שנחליט על עיצוב לפני שאנחנו בכלל יודעים מה אנחנו רוצים שיהיה בו. העיצוב הוא כלי לשירות התוכן, ולא להיפך. קודם יש להחליט מה האובייקטים שאנחנו רוצים בדף הראשי - קטגוריות? פורטלים? לא זה ולא זה? מה לגבי אירועים בלוח העברי? ותבנית האקטואליה? אחרי שנחליט איזה תוכן רוצים שם, אז אפשר לחשוב על העיצוב שלו. אלה שיקולים נפרדים, ולא צריך לבלבל אותם ביחד.
מעבר לזה, קשה לומר שהדיון מוצה אפילו ברמה של העיצוב. כל העיצוב חוטאים באותו חטא - הרחבת הטורים (בערך המומלץ, הידעת וכו'), לרוחב שלא נעים לקריאה, תוך התעלמות מהעובדה שטורים צרים קלים יותר לקריאה מהירה, נקודה שעיתונים, לדוגמא, כבר הבינו מזמן. למרות שהערתי על כך, ומשתמש אחר הסכים איתי, אף אחד אחר לא מצא לנכון להגיב לכך בכלל. עופר קדם - שיחה 16:48, 7 באפריל 2009 (IDT)
אני חושב שאין בעיה להחליט קודם כל על העיצוב ואז להחליט מה כדי שיהיה בו על ידי יצירת מספר גרסאות. זה נראה לי הרבה יותר קל מלהחליט קודם על התוכן ואחר כך ליצור עשרות עיצובים שונים. יורי - שיחה 17:28, 7 באפריל 2009 (IDT)
בהחלט יש בזה בעיה. עיצוב מסוים גורם לאובייקטים להראות שונים. רוחב הטורים, הרווחים, גודל הכותרות וכו' כולם משפיעים על איך שנראים כל האלמנטים בדף, כמה מהם יופיעו במסך הראשון, אם זה יראה צפוף או לא. אין חשיבות לעיצוב בשאלה כמו "האם צריך תבנית אירועים בחודש העברי", או "האם אנחנו רוצים קישורים לקטגוריות או לפורטלים, ולאיזה מהם". אלה שאלות בסיסיות של ארגון המידע ומה הכיוון שלנו (לפתח יותר את הפורטלים, לדוגמא). לפני שמדברים על המהות, אין מה לדבר על העטיפה.
"עשרות עיצובים שונים"? למה? עכשיו יש עירבוב תמוה של שינוי עיצוב ושינוי תוכן באפשרויות שמוצגות כאן. לאחר שמחליטים על השאלות העקרוניות (אלמנטים), אפשר להציג כמה עיצובים, שכולם יכללו את אותם האלמנטים. הרבה יותר סביב להחליט ככה, כאשר רק העיצוב משתנה, מאשר כשהכל משתנה. הרי כמו שעכשיו יש X אפשרויות, גם לאחר שנחליט בדיוק מה האלמנטים יהיו אותם X אפשרויות, רק שהם יבדלו זה מזה רק בעיצוב, ולא בתוכן. כך יהיה הרבה יותר סביר להשוות ביניהם. עופר קדם - שיחה 19:06, 7 באפריל 2009 (IDT)
איזה אלמנטים צריכים להיות בעיצוב לדעתך? האם צריך בכלל לשנות את האלמנטים שיש בעמוד הראשי? יורי - שיחה 18:57, 8 באפריל 2009 (IDT)
תסתכל על העיצובים שמוצעים כאן - בחלקם יש פורטלים, בחלקם יש קטגוריות, ובחלקם יש שניהם, בסידורים שונים. אני חושב שצריך להחליט מה יהיה הכי שימושי לנווט, לפני שדנים בצבעים ועוביי מסגרות. אני אישית חושב שאין טעם בהצגת הקטגוריות באופן בולט. לומר את האמת, אני לא רואה תועלת רבה בפורטלים, ומבחינתי אפשר לסלקם, כמו בויקי האנגלית. אבל הייתה להם תמיכה מסוימת בסקר הקוראים, אם אני זוכר נכון, אז אולי הם כן מועילים.
מה עוד? הייתי מבטל את תבנית אירועים בלוח העברי. הסיבה לקיומה לא ברורה, והתועלת בה מוטלת בספק. מקסימום, אפשר לשלב את האירועים החשובים ביותר שבה בתיבת "היום בהיסטוריה" (הרי זה גם היום בהיסטוריה, גם אם לפי לוח אחר). הייתי מבטל את תיבת האקטואליה, שנראית לי מיותרת לגמרי. העדכון שלה לא אחיד, ומוצגים בה אירועים שלא ברור איך נבחרו (מוצגים הרי כל כך מעט, שנבחרו שרירותית למדי). אנחנו לא אתר חדשות, וחבל על המאמץ. בעיני זה רק פוגע בתדמית שלנו.
מה שחשוב להבין זה שרוב האנשים לא גוללים למטה, והתוכן שלא מופיע במסך הראשון זוכה לחשיפה מועטה. כדאי לחשוב היטב מה הדברים החשובים ביותר שאנחנו רוצים להציג. עופר קדם - שיחה 23:07, 8 באפריל 2009 (IDT)

מה עם הפורטלים האלה?![עריכת קוד מקור]

אני חושב שהשאלה של העיצוב של העמוד הראשי וההגדרה המשמעותית בכל העיצובים, לאור הביקורת הרבה, היא האם הפורטלים של הניווט הכרחיים? שאלה זו תשנה את רוב העיצובים, אם נחליט על עיצוב שלפחות יהיה מוסכם שלא יהיו בו פורטלים, וזה יקל על הבוררות בין העיצובים, אז, האם הם ראויים להיות בעמוד הראשי או שהם מיותרים?..--MT0בואו לתמוך בעיצוב חדש לעמוד הראשי!שיחה • 14:06, 13 באפריל 2009 (IDT)

המצב של העמוד הראשי שלנו הוא ממש אבסורד. מצד אחד, בחלקו המרכזי של העמוד מוקצה המון מקום לפורטלים, ומצד שני, רובם הגדול לא מתוחזקים וזקוקים לעריכה או שכתוב. לאור המצב האבסורד, אני מציע שבעיצוב החדש השטח המוקצה של הפורטלים יצומצם משמעותית, ורצוי גם לדחוק אותם ממרכז העמוד. עמרישיחה 14:17, 13 באפריל 2009 (IDT)
אני חושב שהפתרון צריך להיות מיזם לשיפור הפורטלים מכיוון שאין לנו ממש חלופה טובה אחרת. יורי - שיחה 14:41, 13 באפריל 2009 (IDT)
יש כזה, ואכן כמה פורטלים השתפרו בזכותו, אך זה לא מספיק. אני לא מציע לבטל את הפורטלים, אלא להקצות להם פחות מקום בעמוד הראשי. עמרישיחה 15:49, 13 באפריל 2009 (IDT)
אפשר גם בלי, ולראיה, בויקיפדיה האנגלית בכלל לא מקשרים לפורטלים בעמוד הראשי. יש אנרגיה מוגבלת לעבודה כאן - כאשר הבחירה היא בין שיפור ערכים לשיפור פורטלים, הערכים חשובים פי כמה. יש לנו סטטיסטיקת צפיות בפורטלים? אני יודע שבסקר אנשים אמרו שהם משתמשים בזה, אבל מה המספרים? מחוויית השימוש שלי ושל מכרי, ראיתי רק שימוש בחיפוש. עופר קדם - שיחה 16:48, 13 באפריל 2009 (IDT)
מסכים עם עמרי. טוקיוני 16:49, 13 באפריל 2009 (IDT)
בויקיפדיה האנגלית מקשרים לפורטלים מהעמוד הראשי, אבל בצורה מאוד מוצנעת (שורת ה-welcome). עמרישיחה 16:52, 13 באפריל 2009 (IDT)
על אף חיבתי העזה לפורטלים, אני סבור שאין צורך לבזבז כל כך הרבה מקום בעמוד הראשי עבורם.ניתן לכתוב משפט קצר שיסביר מה זה פורטל והפניה לפורטל הפורטלים וזהו. מעבר לזה, זה מיותר לטעמי. אמיר - שיחה 17:07, 13 באפריל 2009 (IDT)
הרבה אומרים שהפורטלים מיותרים, אבל במה נמלא את העמוד הראשי?..בויקי האנגלית "היום בהיסטוריה" זו טבלה ענקית, ויש בויקי האנגלית גם דברים לא חשובים, כמו בפיסקה האחרונה שלהם; "ויקיפדיה בשפות שונות". לנו אין במה למלא את העמוד הראשי, ובנוסף שיש כאלה שגם מתנדגים ל"היום בהיסטוריה" ו"ארועים בלוח העברי"..בקצב הזה נציג רק מסך לבן. אני מציע כך, בואו נערוך סקר/הצבעה נרחבת על מה צריך להופיע בעמוד הראשי (ללא קשר לעיצוב או מקום בעמוד) ונציע סקיצות על פי ה"תקן" המוסכם.. --MT0בואו לתמוך בעיצוב חדש לעמוד הראשי!שיחה • 19:39, 13 באפריל 2009 (IDT)
פתחתי דף סקר בעמוד ויקיפדיה:עמוד ראשי/עיצוב 2009/סקר. אתם מוזמנים להוסיף/לשפצר שאלות. אני משאיר את תבנית בעבודה שם עד שתפתח ההצבעה על מנת שלא יצביעו עד שתוסר התבנית. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:07, 14 באפריל 2009 (IDT)

השארת העמוד הראשי כפי שהוא[עריכת קוד מקור]

למה לא להשאיר את העמוד הראשי כפי שהוא עכשיו? מה הבעיה עם העיצוב הנוכחי? מה גם שממה שראיתי בעיצובים המוצעים כל עיצוב בנוי ממסגרות בלבד. זה די מרגיז להכנס לאתר מלא במסגרות, במיוחד כשיש עוד מסגרות בצד ימין וכשהמסגרות עצמן נמצאות בתוך מסגרת אחת גדולה. ‏miniature‏ • שיחההדף האדום 08:31, 16 באפריל 2009 (IDT)

הבעיות שעלו בכל הדיונים שהיו, גם בעבר הרחוק, הם ההתיישנות והאי חידוש של העמוד הראשי, התוכן המיותר (לדעת כמה אנשים), האפרוריות וחוסר הצבע, האי סדר, חוסר ההתאמה לכל הרזולוציות ועוד עוד --MT0בואו לתמוך בעיצוב חדש לעמוד הראשי!שיחה • 08:42, 16 באפריל 2009 (IDT)
העמוד הראשי של ויקיפדיה צריך להיות ייצוגי, ולא כמו פורטל נחמד לילדים. זאת אנציקלופדיה. אני לא אומר שהעמוד הראשי צריך להיות שחור-לבן, אבל יותר מדי צבעים יגרום לו להיות ילדותי. בנוגע לרזולוציה - אם אפשר להתאים אותה לעיצובים החדשים, אני לא רואה סיבה לא להתאים גם לעיצוב הנוכחי. ‏miniature‏ • שיחההדף האדום 21:38, 16 באפריל 2009 (IDT)

עיצוב תלוי-רזולוציה[עריכת קוד מקור]

מה דעתכם על עיצוב 15? עיצוב אופטימלי לכל רזולוציה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 01:10, 19 באפריל 2009 (IDT)

לא אוהב את עניין הגלילה הרבה, והחלקים העירומים משני הצדדים בעיצובים הללו. לעומת זאת, אהבתי את דחיסת הפורטלים בעיצוב 15ב' --MT0בואו לתמוך בעיצוב חדש לעמוד הראשי!שיחה • 15:29, 19 באפריל 2009 (IDT)
לא הבנת. אין חלקים עירומים בצידי העיצובים. אלו עיצובים תלויי רזולוציה: אם יש לך 600x800 - תראה את עיצוב ג' (ואז אין חלקים עירומים). אם יש לך 1024x768 - תראה עיצוב ב' (וגם אז אין חלקים עירומים) ואם יש לך רזולוציה גבוהה יותר, תראה עיצוב א'. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:44, 19 באפריל 2009 (IDT)
זו בדיוק הבעיה! תמיד יש צד מופסד, ולכן הולכים ע"פ רוב. תומכי הרזולוציה הזאת הולכים ונכחדים ולכן אין מקום לעיצובים כאלו, לטעמי כמובן --MT0בואו לתמוך בעיצוב חדש לעמוד הראשי!שיחה • 14:32, 20 באפריל 2009 (IDT)
MT0, שוב לא הבנת. קרא את דבריו של יוני בשנית. יוני, איך יעבוד המנגנון שמתאים לך את העיצוב על פי הרזולוציה? דניאל ב. 14:35, 20 באפריל 2009 (IDT)
אפשר עם אובייקטי DOM כמו: screen.width, screen.height. אולי יש דרך יותר טובה, כבר מזמן לא התעסקתי עם זה.. ‏miniature‏ • שיחההדף האדום 16:32, 20 באפריל 2009 (IDT)
אכן, באמצעות AJAX ו-JS. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 13:59, 25 באפריל 2009 (IDT)
למה AJAX? ‏miniature‏ • שיחההדף האדום • 20:14, 25 באפריל 2009 (IDT)
באמצעות AJAX אפשר לטעון את הדף הרלוונטי. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:19, 25 באפריל 2009 (IDT)
זה אפשרי עם AJAX אבל מה לגבי מי שהדפדפן שלו לא תומך בJS? אולי עדיף שבדף יהיו את שלושת העיצובים בDIVים, שניים נסתרים ואחד גלוי. מיד בעליית הדף (לפני שהוא מוצג), הJS יסתיר את שלושתם, ואז יציג את המתאים מהם על פי גודל המסך. אני לא שמעתי על אתר שיש לו עיצוב שונה למסכים בגדלים שונים, אבל זה מעניין לנסות...
אגב, בוויקיטקסט יש גם התחלה של עיצוב חדש לדף הראשי - אשמח עם תגיבו על הסקיצה בS:עמוד ראשי חדש. תודה, אוֹרי - שיחה 17:38, 28 באפריל 2009 (IDT)
מובן שתהיה ברירת מחדל כאשר JS אינו זמין. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 17:39, 28 באפריל 2009 (IDT)

רק עכשיו שמתי לב לדיון זה. עיצוב תלוי רזולוציה הוא רעיון רע מאוד. ככלל דפים באינטרנט הם סתם תוכן שמיוצג על ידי HTML, והעיצוב מוגדר על ידי CSS, התנהגות ופונקציונליות נוספת מוגדרת באמצעות JS. הפתרונות שCSS נותן לעיצוב הם מצוינים, ובין היתר גדלים צריכים לבוא באחוזים - ולא כפיקסלים ככלל (אפשר לחרוג במקרה של תמונות קטנות, קווים רוחביים או אנכיים, מסגרות וכו'). לכל היותר אפשר להשתמש בmedia בCSS לעיצוב שונה לסוגים שונים של תצוגה. שימוש בJAVASCRIPT להשגת הרזולוציה הוא שגוי: לא חשוב רק הרזולוציה שמשתמשים בה, אלא גודל החלון של הדפדפן (שתלוי למשל האם יש חלון מעוגן כמו תוכנת מסרים מיידיים מימין או משמאל? האם יש TOOLBAR מורחב מלמעלה בדפדפן? במקרה של פיירפוקס - האם יש חיפוש פתוח? ועוד). ערן - שיחה 21:23, 7 במאי 2009 (IDT)

עיצוב או שינוי[עריכת קוד מקור]

הוספתי עיצוב חדש בו הרעיון הוא ליצור נגישות למשתמש שלא מכיר את ויקיפדיה.לפי דעתי הדף הראשי צריך להיות קליל הרבה יותר ממה שהוא היום (ללא גלילה כמעט), רק שאין לי ממש רעיון איך. אולי לעשות דף שונה למשתמשים רשומים וללא רשומים. —> יהונתן = )השיחה • 05.05.09 - 19:34

היום שאחרי הסקר[עריכת קוד מקור]

בעקבות תוצאות הסקר, שיניתי את העיצוב שלי (עיצוב 10). שאר המעצבים מוזמנים שלשנות או שלא. ומה עכשיו?..דיונים ולפרלמנט?... --MT0 - שיחה 20:59, 7 במאי 2009 (IDT)

הסקר לא מספיק. צריך לדון גם על מיקום וגודל האובייקטים השונים. אני ורבים אחרים למשל חושבים השטח שהוקצה לפורטלים בעמוד הראשי הוא מוגזם ובמקום מרכזי מדי. מצד שני, חלק נכבד מהפורטלים במצב לא טוב. זה קצת אבסורד. עמרישיחה 21:04, 7 במאי 2009 (IDT)
אין טעם לדון באיכות הפורטלים לטעמי. די בכך שהם נושאים מרכזיים שחשוב שיוצגו בעמוד הראשי. בעיית חלק מהפורטלים זו בעיה אחרת. ושוב, אם אתה ורבים חושבים שכך וכך, בשביל זה יש מגוון רחב של עיצובים, שעבור אחד שעל פי העדפותיך תצביע לו בפרלמנט. אין טעם לדון על זה, כי הדעות רבות - ובשביל זה עשו סקר!..אין יותר לאן ללכת חוץ מלפרלמנט --MT0 - שיחה 21:08, 7 במאי 2009 (IDT)
זה לא מדויק. אם יתברר שהרוב חושב כמוני, ניתן יהיה להוריד כמה עיצובים שלא עונים לקריטריון, או להוסיף חדשים. ככה נהיה ממוקדים יותר. עמרישיחה 21:11, 7 במאי 2009 (IDT)
אז אתה מציע לעשות עוד סקר? אני לא חושב שיש יותר במה לדון חוץ מלבחור --MT0 - שיחה 21:12, 7 במאי 2009 (IDT)
לא בטוח שסקר. צריך להתחיל מדיון, ונראה כבר איך הוא יתפתח. צריך לדון בכל הסוגיות האפשריות לפני שהולכים לפרלמט, כי לא מחליפים את העיצוב של העמוד הראשי כל יום. עמרישיחה 21:21, 7 במאי 2009 (IDT)

על כן אני מציע:

חמשת המועמדים הסופיים[עריכת קוד מקור]

כיוון שיש יותר מידי עיצובים, עלינו לבחור 5 עיצובים עליהם נדון. זה ייקל על הבחירה ועל הדיון. אז השאלה היא: איך בוחרים בסקר או בדיון? --MT0 רוצים עיצוב חדש לעמוד הראשי?שיחה 20:29, 9 במאי 2009 (IDT)

איך שאני תופס את זה: כל משתמש שהציע יותר מעיצוב אחד, ייבחר בעצמו, על סמך שיקול הדעת שלו ועל סמך הערות שקיבל את העמוד הראשי הטוב ביותר שלו, ואת שאר ההצעות שלו יימשוך מהדף - כצמצום ראשוני של הצעות. בשלב שני אפשר להפנות לבקשת הערות על עמודים המוצעים (כמעט אף אחד מהם לא במצב גימור טוב), ולשפר על סמך הערות. ערן - שיחה 20:35, 9 במאי 2009 (IDT)
אני מציע לקבוע איזה תאריך יעד למיצוי כל התהליך הזה. נדמה שזה נמשך כבר חודשים ארוכים. ‏Harel‏ • שיחה 20:39, 9 במאי 2009 (IDT)
אפנה למעצבים ואתן להם תאריך לשיפור העיצובים שלהם, אם יחפצו בכך. בתאריך המוסכם תחל הצבעה על חמישה עיצובים. מוסכם? --MT0 רוצים עיצוב חדש לעמוד הראשי?שיחה 20:45, 9 במאי 2009 (IDT)

אני מציע את משתמש:Yonidebest/ניסוי מספר 5,343:

 • רזולוציה 800x600: זוועה. אבל לדעתי, לא מי יודע מה יותר גרוע מהעמוד הראשי הנוכחי ברזולוציה זו.
 • רזולוציה 1024x786: מתאים בול.
 • רזולוציות מעל 1024x786: פה ושם יש ריווח, שטחים לבנים/צבעוניים ריקים, בתלות בכמות הטקסט שיש בכל מסגרת דינמית. הריווח נעשה בכוונה, כדי להעביר תחושה של "חופש", ופחות תחושה של צפיפות ואובר-מידע.
 • יש מה לדבר על:
  • הצבעים: בהירים יותר, בהירים פחות.
  • מספר הפורטלים: רצוי להוסיף פורטל אחד נוסף כדי להציג 3x7 פורטלים.
  • מיקום המסגרות: הזזת המסגרות כדי להקטין את גודל השטח הפתוח (אך לדעתי, לא מזיק), תוך התחשבות בעיצוב המתקבל ברזולוציות נמוכות יותר.

בברכה, ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:02, 9 במאי 2009 (IDT)

אני רואה בהצעותיך, כקו מנחה למעצבים, כמובן על פי דעתך בלבד. זאת עד לתאריך 16.05.09, שהוא שבוע מהיום (09.05.09), עד למועד בחירת העיצובים. --MT0 רוצים עיצוב חדש לעמוד הראשי?שיחה 21:07, 9 במאי 2009 (IDT)
אוקיי, הזזתי את המסגרות לפחות או יותר הסדר שהם תופסים היום משתמש:Yonidebest/ניסוי מספר 5,344. ביחס לעמוד הראשי הנוכחי ברזולוציה נמוכה, זה סביר פלוס. אין בעיה של גלישה על תמונת היום, והפורטלים מעמיסים הרבה פחות.
ההבדלים בין העיצוב הנוכחי לעיצוב המוצע: מסגרות צבעוניות, רוחב קבוע של העמודה הימנית, פחות תחושה של צפיפות ואובר-מידע למרות שאין רווחים משמעותיים בדף (למעט בסוף - כמו שיש היום בכל העיצובים המוצעים). סמלי פורטלים קטנים, פורטל נבחר, וזהו בינתיים. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 22:08, 9 במאי 2009 (IDT)
לדעתי הסמלים קטנים מידי והיחס בין הצד הימני לשמאלי מוגזם מידי, תן קצת מרחב לצד הימני --MT0 רוצים עיצוב חדש לעמוד הראשי?שיחה 23:30, 9 במאי 2009 (IDT)
הסמלים קטנים כדי שיהיה מקום להרבה פורטלים באזור קטן מאוד. העמודה הימנית קבועה ברוחבה כדי שהתמונה לא תגלוש מהמסגרת שלה ברזולוציות נמוכות. להתחשבות שאני נותן לרזולוציות נמוכות בא על חשבון העיצוב של העמוד ברזולוציה גבוהה. אילו היינו יכולים ללכת על רעיון העמוד הראשי תלוי הרזולוציה, היה הרבה יותר קל לעצב את העמוד בלי להתחשב במה שקורה ברזולוציות הנמוכות. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:35, 9 במאי 2009 (IDT)
הגדלתי את היחס באמצעות min-width שאמור לוודא שלא יהיו בעיות ברזולוציות נמוכות. אבל את סמלים של הפורטלים אני לא מוצא דרך להגדיל בלי לפגוע ברזולוציות הנמוכות, תוך השארת העיצוב הנוכחי. אולי אפשר שעיצוב הפרוטלים בלבד יהיה תלוי-רזולוציה, ולא כל הדף. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:43, 9 במאי 2009 (IDT)
אני לא בטוח שיש מספיק חשיפה לעניין ולכן אני חושב שלא הגיוני ליצור תאריך יעד. צריך לאפשר לכל משתמש להציע הצעה ואז לבחור 5 הצעות. לפי דף השיחה לא נראה שהרבה אנשים מתעניינים בנושא למרות שהוא מאד חשוב! —> יהונתן = )השיחה • 10.05.09 - 16:25
כל משתמש רשאי להוסיף גם עכשיו עיצוב משלו, אם יספיק. כמו שהראל כבר אמר, הדיונים נמשכים חודשים רבים. זהו הזמן בו ניתן למעצבים זמן לעשות או שלא לעשות, פינישים בעיצוביהם. עד אז אין על מה לדון או מה לבחור. כשתתקיים הצבעה ודיונים, אפרסם זאת בלוחות הקהילה --MT0 רוצים עיצוב חדש לעמוד הראשי?שיחה 16:28, 10 במאי 2009 (IDT)

צמצום רשימת העיצובים[עריכת קוד מקור]

לא ניתן להצביע על קרוב ל-20 הצעות. לדעתי כדאי להוציא מהרשימה את את העיצובים שאינם לפי תוצאות הסקר. זה ישאיר אותנו אם בין 3 ל-5 עיצובים שאפשר להצביע בינהם.

אפשרות אחרת, היא שהציאו עיצובים בדף זה, והם אינם רבים, יהפכו לועדה שתחליט ביחד על עיצוב סופי שיובא לאישור הפרלמנט ונגמור את כל הסיפור. טוקיוני 20:59, 10 במאי 2009 (IDT)

מוסבר לעיל שההצבעה תהיה על כ-5 עיצובים. איך הגעת ל-20? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:02, 10 במאי 2009 (IDT)

רשימה[עריכת קוד מקור]

אבקש מכל יוצר שרוצה להציע גרסה סופית, שיוסיף אותה לדף ויקיפדיה:עמוד ראשי/עיצוב 2009/חמשת המועמדים הסופיים (בתקווה שאכן לא יהיו שם יותר מחמשה עיצובים). ‏Yonidebest Ω Talk‏ 13:28, 14 במאי 2009 (IDT)

למעצבים הנותרים[עריכת קוד מקור]

אני קורא למעצבים הנותרים להוסיף את עיצובם הסופי ברשימה שבפיסקה לעיל, לקראת ההצבעה והדיונים הקרבים (מעצב יכול להוסיף יותר מעיצוב סופי אחד) --MT0 - שיחה 10:42, 17 במאי 2009 (IDT)

אני צריך כמה ימים בבקשה יש לי קצת בעיות עם המחשב. Ye co (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום
סבבה --MT0 - שיחה 23:21, 17 במאי 2009 (IDT)
הוספתי! לא התכוונתי לשים שניים אבל פשוט לא יכולתי להחליט ביניהם.. —> יהונתן = )השיחה • 18.05.09 - 22:34
זה בסדר גמור --MT0 - שיחה 22:37, 18 במאי 2009 (IDT)

הערונת מהצד[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע מה אתם מתכננים לגבי הפרלמנט, באיזה פורמט וכן הלאה, אני רק מבקש להזכיר, למען הפרוטוקול, שיש לתת האפשרות גם להשארת העיצוב כמות שהוא. באופן אישי, אני לא בטוח אם כדאי להחליף את העיצוב לאחד מאלו המוצעים כעת, אבל רוצה לציין שניכרת עבודה יפה ומרשימה בנושא. יישר כוח לכל המעצבים. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:38, 18 במאי 2009 (IDT)

תודה. אנחנו מכינים את העיצובים לפרלמנט, כדי שעם ההחלטה האם להחליף את העמוד הראשי או לא, יהיו הצעות למה להחליף..--MT0 - שיחה 22:40, 18 במאי 2009 (IDT)
גם אם לא משנים עיצוב, יש בעיות טכניות עם העיצוב הנוכחי. לדוג' שהצד הימני קטן בהרבה מהצד השמאלי ושיש בעיות עם רזולוציות מסוימות (בעיה שצריך לתקן גם בעיצוב החדש). —> יהונתן = )השיחה • 18.05.09 - 23:15
לא ראיתי בעיות בעיצובים הסופיים שהוצעו ברזולוציות מסוימות. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:28, 18 במאי 2009 (IDT)
אכן יש בעיה עם העיצובים הסופיים האחרונים שהוספו. אלו העיצובים שלך, ye_co. אנא תקן אותם, כי ככה העיצוב לא יעבור לפרלמנט. לא ניתן להעמיד להצבעה עיצוב שגולש כולו מהעמוד ברזולוציה זו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:34, 18 במאי 2009 (IDT)
תיקנתי את עיצוב ה' (ראה דבריי בדף השיחה), את החלק העליון של ד' אני לא מצליח. גם עכשיו יש בעיה עם כל העיצובים שהצד הימני נמרח בלי הגיון והתמונה גדולה מדי. לפי דעתי צריך פשוט ליצור דף מותאם לרזולוציות ומי שיש לו רזולוציה קטנה יוכל לבחור אותה. —> יהונתן = )השיחה • 19.05.09 - 21:11

זהו?[עריכת קוד מקור]

הוצגו חמישה עיצובים סופיים (אם כי אני בעד להסיר אחד של Ye co, בגלל הדימיון הרב שיש ביניהם). אף על פי שיש בעיה עם שתי העיצובים של Ye co ברזולוציות נמוכות, אני מאמין שניתן לגשת להצבעה עקרונית על העיצוב הרצוי, ולאחר מכן לתקן בעיות עיצוביות אם אחד העיצוב שלו יתקבלו. האם לפתוח את דף ההצבעה? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:30, 19 במאי 2009 (IDT)

רמי לא הוסיף עיצוב. והוא לא ענה לי. פנה אליו. חוץ מזה, אתה לא רוצה להוסיף עוד עיצוב משלך?..הכנת הרבה.. --MT0 - שיחה 00:01, 20 במאי 2009 (IDT)
אמרתי לעיל (או במקום אחר) שזה לא רעיון טוב. יותר מידי עיצובים יביאו לבחירה בעיצוב שלאו דווקא רצוי על דעת רוב הקהילה. המגבלה היא 5, ונסתדר טוב מאוד עם פחות. אם רמי מעוניין להוסיף עיצוב בסגנון חדש, נסיר אחד העיצובים של Ye co. אפנה אליו. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 00:04, 20 במאי 2009 (IDT)
רק אל תשכחו להציג גם את העיצוב הנוכחי. כלל לא מובן מאליו שבכלל צריך לשנות. ‏odedee שיחה 00:09, 20 במאי 2009 (IDT)
כמובן, האפשרות השישית תהיה לא לשנות דבר, והשביעית - נגד עמוד ראשי בכלל. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 01:08, 20 במאי 2009 (IDT)
גיחוך --MT0 - שיחה 01:17, 20 במאי 2009 (IDT)
תוסיף שמינית - שלא יהיו עוד דיונים על עיצוב העמוד הראשי עד שיהיו בוויקיפדיה מיליון ערכים. ‏odedee שיחה 01:37, 20 במאי 2009 (IDT)
כמובן שאם צריך אני אסיר את עיצוב ד'. (ye_co, אני לא יכול להיכנס לחשבון כרגע)
חבל שדווקא את עיצוב ד' אתה חושב להסיר; אני חושב שהוא יותר מוצלח מה' (וגם מב' ומג'). Kulystabשיחההמטמון מחכה למוצא • כ"ז באייר ה'תשס"ט • 20:33, 20 במאי 2009 (IDT)
אני מקווה ששניהם ישארו, אני חושב ששניהם טובים אבל אם אני אצטרך אני אחשוב על זה שוב. —> יהונתן = )השיחה • 20.05.09 - 21:12
צריך לקבוע שמרגע פתיחת ההצבעה אין לשנות את העיצובים כי אח"כ אנשים יצביעו על משהו ובסוף יהיה משהו אחר. —> יהונתן = )השיחה • 20.05.09 - 18:13
טוב, לאור זאת שרמי לא הוסיף עיצוב משלו, לאור זאת שהוא הגיב על עיצוב אחר וטען שהוא יפה [1] ולאור זאת שעיצוב ב' מבוסס על עיצוב שלו, אני מאמין שאפשר לפתוח את ההצבעה. אכין את דף ההצבעה. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:18, 20 במאי 2009 (IDT)
האם הניסוח וק:פ מקובל עליכם? ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:47, 20 במאי 2009 (IDT)
כן. שים לב שהחלפתי את הכותרת של "אפשרות 6" ל"העיצוב הנוכחי" - כדאי שיהיה ברור עוד ברמת הכותרת שהאפשרות הזו בשונה משאר האפשרויות היא שלא משנים עיצוב העמוד הראשי. ערן - שיחה 22:03, 20 במאי 2009 (IDT)

סמליל ערך מומלץ[עריכת קוד מקור]

הערתי את הערתי זו בדף השיחה של עיצוב א', אך אני רואה שהיא תקפה לכמה עיצובים. בויקיפדיה העברית הסמליל של ערך מומלץ הוא Article.gif (סרט) ולא Fairytale bookmark gold.png (כוכב). לתשומת לבכם. Kulystabשיחההמטמון מחכה למוצא • כ"ז באייר ה'תשס"ט • 18:34, 20 במאי 2009 (IDT)

א- יוני ענה לך שהסמל לא משהו. ב- חלק מהעיצוב זה גם לשנות סמלים. הסמל הזה מתאים לעיצוב הנוכחי והכוכב מתאים יותר לעיצובים החדשים. לפי דעתי לא כ"כ נורא שהוא יהיה שונה רק בעמוד הראשי אבל אפשר לשנות. —> יהונתן = )השיחה • 20.05.09 - 19:22