ויקיפדיה:מפעיל נולד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מפעיל נולד.jpg
מפעיל מערכת

קיצור דרך: וק:מנ

נהלים

דף זה נועד לרכז את הדיונים בנושא קבלת ואישרור הרשאות מפעיל:

קבלת הרשאות מפעיל: ויקיפדים המעוניינים להמליץ על מינוי ויקיפד או ויקיפדית לתפקיד מפעילי מערכת יכולים לעשות זאת בדף זה לאחר שקיבלו את אישורם בדף שיחתם.

רצוי שהמועמדים לתפקיד זה יפגינו פעילות בתחום התחזוקה השוטפת, כגון ניטור דף השינויים האחרונים. כמו-כן, רצוי מאוד לקיים התייעצות לא-רשמית בין חברים טרם הצעת המועמדים, ולהגיע לקונצנזוס בין משתמשים אחדים לגבי התאמת הוויקיפד או הוויקיפדית לתפקיד, בנוסף לכך שהם בעלי סיכוי טוב לחצות את משוכת הצבעת האמון הקהילתית.

שלא כמו תפקיד בודק, אין מגבלת גיל לתפקיד מפעיל.

אישרור הרשאות מפעיל: מפעילי מערכת שהשלימו שלוש שנות שירות ומעוניינים להמשיך בתפקידם, רשאים לפתוח דיון בדף זה. אחרת, הרשאתם תוסר.

לאחר הצגת המועמד/ת יתנהל דיון, שבו יוכלו חברי הקהילה להביע את דעתם על המינוי המוצע. לדיון אין תוקף מחייב והוא מהווה המלצה לבירוקרטים בלבד. ההחלטה הסופית למינוי/אשרור המפעילים מצויה בידי הביורוקרטים.

זו אינה הצבעה אלא במה בה הקהילה מביעה דעתה על המינוי או האישרור המוצע. ההחלטה היא של הביורוקרטים, אם כי אלו כמובן לא ימנו מפעילים כנגד דעת הקהילה. משכך, אין צורך בזכות הצבעה כדי לבטא עמדה Symbol support vote.svg בעד או Symbol oppose vote.svg נגד. כל הוויקיפדים הרשומים יכולים להביע עמדה בדף זה.

משך הדיון הוא כשבוע, ויש לארכבו פרק זמן סביר לאחר החלטת הבירוקרטים.

צורת ההמלצה/אשרור

על מנת להמליץ/לאשרר יש להוסיף בפסקת הדיונים את הפרטים הבאים בצורה הבאה:

== קישור לשם המשתמש ==
{{משתמש|שם המשתמש}}
* תגובה 1
* תגובה 2

ניתן פשוט להוסיף לתחתית הדף את התבנית: {{ס:הצעה במפעיל נולד|שם המשתמש|סיבה=הסיבה להמלצה|הצבעה=כן}}.

צורת הדיון

את דעתכם הביעו בצורה "{{בעד}}" או "{{נגד}}". ניתן ורצוי להוסיף מילים אחדות של הנמקה, אך זכרו כי הדיון עוסק בחברים לקהילה הנוכחים במקום; לכן - שיקלו היטב את תגובותיכם (בעיקר כשמדובר בהתנגדויות), נסחו אותן בזהירות ובכבוד הראויים, והימנעו מהשמצות והכפשות. בשום מקרה אין לפגוע בכבודם של ויקיפדים, גם אם אתם מתנגדים למינויים כמפעיל.

דיונים

ביקורת

ביקורת (שיחה | תרומות | מונה)

אני בטוח שאין צורך להציג את ביקורת, אולם אתכבד ואעשה זאת בכל זאת: ביקורת הוא עורך שקול ונמרץ. מאז הצטרפותו, לפני שנה ותשעה חודשים, הספיק לכתוב מאות ערכים, קטגוריות ושאר ירקות, ולתרום במקביל גם לדיונים השונים במרחב (הספיק כבר לבצע מעל ל-30,000 עריכות בסך הכל). כל פעילותו באתר נעשית בצניעות, נועם הליכות ושיתוף פעולה עם חברי הקהילה. לפיכך, לאחר שקיבלתי את הסכמתו, אני מתכבד לפתוח את הדיון הנוכחי עליו. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 12:55, 5 ביולי 2015 (IDT)

תודה לגארפילד על ההצעה וההצגה. מן הסתם תתבקש הצהרת כוונות, אצהיר: אני מתכוון לסייע בכל מה שיידרש. תוך כדי פעילותי במרחב הערכים (למעלה מ-60% מתרומותי) אני נתקל פעמים רבות בדברים שהרשאות המפעיל יכולות לסייע בהם, כמו העברת קבצים וכדומה. כך שאוכל לעשות בהן שימוש, לאחר שאלמד אותן, הן בפעילותי כמנטר והן במרחב הערכים. ביקורת - שיחה 13:02, 5 ביולי 2015 (IDT)
ביקורת, אני רוצה לנצל את הבמה הזאת, אם הדבר מותר כאן, לומר לך משהו אישי באופן פומבי. בתחילת דרכך כאן היית משב רוח רענן, שהביא תנופה חדשה וחזקה לויקיפדיה. הפכת מהר מאד לאחד המשתמשים החביבים עלי ביותר. באותה תקופה הגיעו מספר משתמשים חדשים נוספים, ולאחר תקופה בעייתית משהו של "מתקפת ילדים" הזכורה לי לשלילה, הבאתם אתכם אוירה מצוינת ורמה גבוהה. היית לדעתי העורך המצחיק ביותר בויקיפדיה, מלא במשפטים הומוריסטיים, שנונים וקולעים. גרמת לי לצחוק בקול רם מול מסך המחשב לא מעט פעמים. אני לא יודע מה קרה, אבל לצערי השנינות וההומור די נעלמו עם הזמן, לפעמים אפילו לטובת קצת חוסר סבלנות (לא כלפי חלילה) ועוקצנות שלא למטרות הומוריסטיות. לא ברור לי אם הגורם לכך הוא שינוי כלשהו בחייך האישיים או סתם שחיקה מההתנהלות כאן והעובדה שאתה כבר לא "חדש". כולי תקוה שעם הולדתך כמפעיל, תחזיר לנו גם משהו מביקורת הישן והטוב. שיהיה בהצלחה! Liad Malone - שיחה 23:00, 5 ביולי 2015 (IDT)
Liad. כבר מזמן לא הוחמאתי כל כך, אשתי תשמח מאד על השיוך ל"מתקפת הילדים", ואני שמח מאד על השנינות וההומור. אתה זוכר יותר טובים מאלה: שיחת משתמש:ביקורת#אילומינטי? אם כן, תזכיר לי, אולי הזדקנתי. אם לא, תתחיל לעקוב מחדש אחרי דף התרומות שלי... חיוך, לילה טוב. ביקורת - שיחה 23:08, 5 ביולי 2015 (IDT)