ויקיפדיה:מפעיל נולד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מפעיל נולד.jpg
מפעיל מערכת

נהלים

דף זה נועד לרכז את הדיונים בנושא קבלת ואישרור הרשאות מפעיל:

קבלת הרשאות מפעיל: ויקיפדים המעוניינים להמליץ על מינוי ויקיפד או ויקיפדית לתפקיד מפעילי מערכת יכולים לעשות זאת בדף זה לאחר שקיבלו את אישורם בדף שיחתם.

רצוי שהמועמדים לתפקיד זה יפגינו פעילות בתחום התחזוקה השוטפת, כגון ניטור דף השינויים האחרונים. כמו-כן, רצוי מאוד לקיים התייעצות לא-רשמית בין חברים טרם הצעת המועמדים, ולהגיע לקונצנזוס בין משתמשים אחדים לגבי התאמת הוויקיפד או הוויקיפדית לתפקיד, בנוסף לכך שהם בעלי סיכוי טוב לחצות את משוכת הצבעת האמון הקהילתית.

שלא כמו תפקיד בודק, אין מגבלת גיל לתפקיד מפעיל.

אישרור הרשאות מפעיל: מפעילי מערכת שהשלימו שלוש שנות שירות ומעוניינים להמשיך בתפקידם, רשאים לפתוח דיון בדף זה. אחרת, הרשאתם תוסר.

לאחר הצגת המועמד/ת יתנהל דיון, שבו יוכלו חברי הקהילה להביע את דעתם על המינוי המוצע. לדיון אין תוקף מחייב והוא מהווה המלצה לבירוקרטים בלבד. ההחלטה הסופית למינוי/אשרור המפעילים מצויה בידי הביורוקרטים.

זו אינה הצבעה אלא במה בה הקהילה מביעה דעתה על המינוי או האישרור המוצע. ההחלטה היא של הביורוקרטים, אם כי אלו כמובן לא ימנו מפעילים כנגד דעת הקהילה. משכך, אין צורך בזכות הצבעה כדי לבטא עמדה Symbol support vote.svg בעד או Symbol oppose vote.svg נגד. כל הוויקיפדים הרשומים יכולים להביע עמדה בדף זה.

משך הדיון הוא כשבוע, ויש לארכבו פרק זמן סביר לאחר החלטת הבירוקרטים.

צורת ההמלצה/אשרור

על מנת להמליץ/לאשרר יש להוסיף בפסקת הדיונים את הפרטים הבאים בצורה הבאה:

== קישור לשם המשתמש ==
{{משתמש|שם המשתמש}}
* תגובה 1
* תגובה 2

ניתן פשוט להוסיף לתחתית הדף את התבנית: {{ס:הצעה במפעיל נולד|שם המשתמש|סיבה=הסיבה להמלצה|הצבעה=כן}}.

צורת הדיון

את דעתכם הביעו בצורה "{{בעד}}" או "{{נגד}}". ניתן ורצוי להוסיף מילים אחדות של הנמקה, אך זכרו כי הדיון עוסק בחברים לקהילה הנוכחים במקום; לכן - שיקלו היטב את תגובותיכם (בעיקר כשמדובר בהתנגדויות), נסחו אותן בזהירות ובכבוד הראויים, והימנעו מהשמצות והכפשות. בשום מקרה אין לפגוע בכבודם של ויקיפדים, גם אם אתם מתנגדים למינויים כמפעילי מערכת.

דיונים

Esh77

Esh77 (שיחה | תרומות | מונה)

שני פעילה זה חמש שנים, ואחראית לאינספור פעילויות שִׁיחוּר (outreach) ומיזמי גלאם, בארץ ובעולם. בכל פעילותה הפגינה שיקול דעת מדוד, והרשאות המפעיל תועלנה לה בעבודתה עם סטודנטים, שבה לעתים היכולת לבצע שינוי (כמו מיזוג דפים) מיידית, ולא לפעול דרך וק:במ, משמעותית להדרכה. בנוסף, לאור נסיונה הרב בחניכה ובעזרה למשתמשים חדשים בהקשר של פעילויות מחוץ לויקי, אין לי ספק שכמפעילה היא תהיה נכס בחניכת משתמשים חדשים, לצד השתלבות בשאר תחומי המפעילות. Ijon - שיחה 21:44, 16 במאי 2016 (IDT)

קיבלתי את הסכמת המועמדת, כמובן. Ijon - שיחה 22:08, 16 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד משתמש:Avi rosenthal - שיחה 21:44, 16 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד Ijon - שיחה 21:44, 16 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד ללא ספק. למי שמעלה על דעתו שלא להעניק לה הרשאות- מומלץ לקרוא על פעילותה הרבה והמבורכת במשתמשת:Esh77#אבני דרך בפעילות. כפי שאמרתי בעבר כאן לגבי מינוי "אופק כחול", אין משמעות רבה לכך שהיא אינה מוכרת כמו החברים שמרבים לכתוב במזנון ולהשתתף בהצבעות בוויכוחים. לא רואה סיבה לפקפק בדבריה במזנון שההרשאות נחוצות להמשך פעילותה. צריך גיוון, שתהיה לנו מפעילה רביעית. אגסי - שיחה 22:00, 16 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדGuycn2‏ · 22:03, 16 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד, אכן, ההרשאות יעזרו לה מאוד בפעילות היומיומית. אלדדשיחה 22:08, 16 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד אין זה נכון להעניק הרשאה רק כדי ששני תוכל למזג גרסאות. היא לא עוסקת בניטור ואין לה צורך בהרשאות אלה. את מיזוג הגרסאות היא יכולה לבקש בבקשות ממפעילים. לפעילותה מחוץ לוויקיפדיה אין קשר להענקת הרשאה זו. גילגמש שיחה 22:18, 16 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד הרשאות מפעיל יהיו שימושיות לשני, ואין טיפת ספק שהיא תעשה בהן שימוש רק לטובת ויקיפדיה. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 22:25, 16 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד אני לא מכיר את המשתמשת ואת פעילותה, אבל אני סבור כמו גילגמש. אין לה צורך בהרשאות מפעיל יותר מאשר מנטר פעיל שלא חוסם, אלא מבקש בוק:במ. בריאן - שיחה 22:29, 16 במאי 2016 (IDT)
לאחר שהוסיפה שהיא אכן מתכוונת להשתמש בהרשאות לפעולות נוספות מעבר למיזוג גרסאות, אני מתנגד אף יותר, שכן אין שום סיבה לחרוג כאן מהרף המבוקש ממשתמשים אחרים. בריאן - שיחה 13:56, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד - עד כה פנתה פעם אחד בלבד לוק:במ.[1] אני מבין שכנראה המטרה היא לחסוך בקשות למפעילים של הסטודנטים עצמם, אבל בכל זאת אני מצפה מוויקיפד להוכיח את שיקול דעתו בפניות משל עצמו לפני שהוא מקבל הרשאה, כי מיזוג מעלים גרסאות ישנות, ואם הוא שגוי הוא יכול לגרום הרבה נזק. בנוסף אין לה די עריכות בשביל לקבל הרשאות ניטור,[2] אז אני חושש שהענקת הרשאת מפעיל שכוללת הרשאת ניטור תהיה מנוגדת לכללים. בברכה, גנדלף - 23:49, 16/05/16
  צריך ראיה יותר רחבה, להתחשב בכל פעילותה הרבה לטובת ויקיפדיה, שאין לה תחליף, כעולה מדף המשתמש שלה, ולא להישען רק על הסטטיסטיקה היבשה שהבאת. שני הסבירה היטב במזנון מדוע היא זקוקה להרשאות, ואפשר לסמוך עליה שלא תגרום נזק. האם לא צריך להתחשב בכך שיש לנו רק 3 מפעילות לעומת 35 מפעילים? אגסי - שיחה 09:18, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדOvedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:29, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol neutral vote.svg נמנע - לא מכיר את המשתמשת. (שימנשמע?) מה, אין? 09:25, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol neutral vote.svg נמנע - לא מכיר את המשתמשת. BAswim - שיחה 09:54, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד משתמשת לא פעילה במרחב "המפעילי". פעילותה אכן ברוכה מאד וראויה לכל שבח, אך לטעמי הרשאת מפעיל איננה נדרשת במקרה הזה. --Assayas - שיחה 10:18, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד דוד א. - שיחה 10:19, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדעמיחישיחה 10:25, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד מהנימוקים של גילגמש וגנדלף, ולאור הדיון במזנון. היא צריכה את זה רק כדי למזג גירסאות, פעולה שיש צורך בזהירות רבה ביחס אליה, ומפעילי המערכת עושים אותה לפי בקשה. אם יתברר שבקשות מיזוג מתעכבות במשך זמן רב - ניתן יהיה לחשוב מחדש, אבל לא נראה לי שזה יקרה. נרו יאירשיחה • ט' באייר ה'תשע"ו • 10:30, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד מנימוקי מוטי ונרו יאיר. כרגע לא נראה שיש צורך ממשי המצדיק את ההרשאות, תוך התמקדות בפן מצומצם מאוד במסגרת תפקידי המפעיל. ‏Lionster‏ • שיחה 11:31, 17 במאי 2016 (IDT)
 • מהנימוקים שהועלו מעלי, לא התרשמתי מצורך ספציפי בהרשאות אלה. בפעמים שאני פניתי בבקשות למפעילים למיזוג גרסאות של סטודנטים, נעניתי במהירות. פרשתי בעבר מהמפעילות, לאחר שראיתי שבהיעדר זמן אינני עוסק בניטור. אני דורש מאחרים רק את מה שאני דורש מעצמי. משזה נאמר, יש לומר גם ששני היא אחד מהאנשים התורמים ביותר לויקיפדיה בעברית. היא פעילה במיזמים רבים וחשובים. ריכזה את מיזמי הגלאם וחיברה את המוזיאונים בארץ, ובראשם מוזיאון ישראל על אוצרותיו - למאגר הידע של ויקיפדיה ושל ויקישיתוף, ובמשך זמן רב מאוד נותנת הרצאות ואף קורסים שלמים לסטודנטים. בהתנדבותה, שני היא מהתורמים הגדולים יותר של הנגשת ויקיפדיה לציבור, ולהערכתי נכתבו מאות ערכים בזכות מעורבותה. אני יכול להבין את המקום ממנו הגיעה ההצעה, ואין ספק ששני ראויה להערכה על התנדבותה. (לא דווקא על ידי מתן סמכויות מפעיל). בברכה, דני. Danny-wשיחה 11:43, 17 במאי 2016 (IDT)
  המשך הדברים: אין לי ספק ששני לא תגרום במודע נזק. עם זאת, חנה צודקת בדבריה למטה, שמדובר במקרה בו אין עריכות או סמכות ניטור. לכן, מאחר ששני כתבה למטה במפורש שהיא מתכוונת לעסוק בין היתר ב"פעילות מפעילית", ולאור בקשתה, אני תומך על סמך התחייבותה, לאחר שבמשך זמן שאותו ייקבעו הביורוקרטים מראש, היא תראה בפועל פעילות של עריכה וניטור. Danny-wשיחה 13:12, 17 במאי 2016 (IDT) '
 • Symbol oppose vote.svg נגד מהנימוקים שהועלו במזנון וכאן--היידן 11:46, 17 במאי 2016 (IDT)

* Symbol neutral vote.svg נמנע- מצד אחד אני לא חושב שהרשאות מפעיל זו איזו מתנה הניתנת לראויים ביותר. מצד שני, להשתמש בבקשות למפעילים מדי פעם זה לא כזה קשה. אין צורך אמתי בהענקת הרשאות, למרות שהמתן שלהם לא יגרום לנזק. Corvus‏,(Nevermore)‏ 11:52, 17 במאי 2016 (IDT)

 • Symbol support vote.svg בעד - לאחר התלבטות. הפחד הגדול לתת הראשות מפעיל לאדם הלא נכון הוא חשד לשימוש לרעה בהרשאות אלא. אין מישהו שבאמת חושד ששני הולכת להפוך לנו למוחקת וחוסמת סדרתית. הנזק הפוטנציאלי לאתר הוא נמוך ביותר, בזמן שישנו יתרון ברור. זאת לא הפעם הראשונה שיש הרשאות מפעיל מסיבות טכניות ולא רק לצורך ניטור. בנוסף, שני כתבה במפורש שמתכוונת לעסוק בין היתר ב"פעילות מפעילית". Corvus‏,(Nevermore)‏ 12:55, 17 במאי 2016 (IDT))
  מסכים עם נימוקים אלה ב־100%. לא ייגרם שום נזק בהענקת ההרשאות. --‏Guycn2‏ · 19:43, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדSymbol support vote.svg בעד Talmor Yair - שיחה 11:56, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד --Maor X - שיחה 12:14, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד - סומך על שיקול דעתה בעיניים עצומות. טוב שיהיו בקהל המפעילים מישהי כמוה. ואני לא זוכר שכל המפעילים שנבחרו עברו מסננת כה רצינית, כפי שמציגים כעת המתנגדים. ולא רואה שיקול עניני בהתנגדות לה. - אפי ב.התחברו ל♥ • 12:21, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד - ראויה ביותר לתפקיד ללא כל ספק Dahlia - שיחה 12:31, 17 במאי 2016 (IDT)
 • אני מאד מעריכה את פעילותה של שני במסגרת מיזמים שונים שתורמים ליצירת ערכים ותוכן בוויקיפדיה. אבל שני לא מתכננת להיות מפעילה פעילה, ולעסוק בכל פעילות הניטור, השחתות, חסימת משחיתים, וטיפול בבעיות עם עורכים. המידע שגנדלף כתב כאן, הוא בעייתי מבחינתי, אם שני הייתה פונה לבקשות מפעילים לבקש הרשאת מנטר, כל המפעילים היו חייבים להגיד לא, כי זה מתחת לרף המינימלי שהקהילה החליטה. אז נראה לי לא סביר לתת לה הרשאת מפעיל. שני רוצה את ההרשאה כדי למזג גרסאות של טיוטות עם ערכים בפרויקטים שהיא מובילה. לפי הבדיקה של גנדלף, היא לא ניסתה בעבר את הדרך שמובילי מיזמים אחרים במסגרת מטלה אקדמית משתמשים בו, פשוט לפנות לבקשות מפעילים. פעולת המיזוג דורשת עבודה רבה יותר מאשר פניה למפעילים, כך שגם הסיבה שהוצגה שמטרתה להקל עליה, אינה רלוונטית. אני ממליצה לשני לנסות את הדרך הזאת, אני בטוחה שלא תתאכזב. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:42, 17 במאי 2016 (IDT)
חנה, לא מדובר רק במיזוג גרסאות. נכון שזה היה העניין שהעלתי במזנון, אך הרשאות מפעיל יסייעו לי באופן כללי בעבודה השוטפת. מה גם שההנחה שלך אינה נכונה. אם אקבל הרשאות, יש לי כל כוונה לעסוק בפעילויות מפעילים נוספות ככל שזמני יותיר לי. בברכה, Shani - שיחה 12:44, 17 במאי 2016 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - שני, קראתי מה שאסף כתב למעלה כשהציע אותך, וגם מה שכתבת במזנון, לא הוצג בשני המקרים כל רצון להיות מפעילה פעילה, מעבר למיזוג גרסאות. וכפי שכתבתי, בעיני גם כמות העריכות המעטות יחסית שלך במרחב הערכים, עד כדי כך שאינך יכולה לקבל הרשאת מנטר, היא בעייתית. זה נושא שהיית צריכה לבדוק אותו לפני כן. יש לנו כאן בעיה בהגדרות של מפעיל נולד שצריך לתקן, אבל כנראה שהצורך לא עלה לפני כן, בגלל הפרופיל של מבקשי ההרשאות. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 12:52, 17 במאי 2016 (IDT)
חנה, אני מבינה היטב כל מה שכתבת על כמות העריכות. אם יורשה לי, על אף שכמות עריכות במרחב הראשי הוא המדד שרבים בקהילה נשענים עליו, יש להתייחס למדד הזה בערבון מוגבל במקרה שלי. ראוי שתלקח בחשבון הפעילות המאסיבית והעקבית שלי, במסגרתה כל הדרכה שאני עושה או קורס שאני מעבירה גוררת עריכות של עשרות ויקיפדים. כפי שדני ציין, אני עומדת מאחורי מאות ערכים שהורחבו או נכתבו בוויקיפדיה, גם אם אני לא חתומה עליהן. אז נכון, זה לא מקרה סטנדרטי. אבל אנחנו קהילה שדוגלת ב- diversity והנה הזדמנות טובה להרחיב את המנעד. :) את מכירה אותי מספיק זמן כדי לדעת שאעשה שימוש מושכל בהרשאות. בברכה, Shani - שיחה 13:05, 17 במאי 2016 (IDT)
העניין הוא שפשוט אין צורך. את צריכה את ההרשאות למטרה שיש לה פתרון פשוט יותר, גם מבחינתך וגם מבחינת הקהילה. נרו יאירשיחה • ט' באייר ה'תשע"ו • 13:10, 17 במאי 2016 (IDT)
שני אני שמחה לראות שאת ממעוניינת גם לעסוק בפעילות ניטור באופן שוטף, היו כבר מקרים שעורכים עלו למפעיל נולד, ללא ביצוע פעילות ניטור, ונאמר להם קודם תגבירו את פעולת הניטור. היו גם מקרים שמועמדים התחייבו לבצע פעילות ניטור, קיבלו את ההרשאה,, אבל לא עשו זאת. אני בטוחה שגם הם האמינו בכל לבם שהן יעשו זאת, אבל העומס האישי מנע זאת מהם. הדרך הנכונה היא קודם כל להגביר את הניטור, לצבור ניסיון, לקבלת הרשאת מנטר, ואז להגיע למפעיל נולד. אין סיבה לעשות קיצורי דרך, וזה גם לא נדרש, כי יש פתרון לבעיה בגינה הגעת לכאן. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 14:08, 17 במאי 2016 (IDT)
לא יתכן שמשתמש עם רף פעילות נמוך יקבל הרשאות כאלה שדורשות הכרות מעמיקה עם הקהילה ועם מנהגיה. גילגמש שיחה 14:49, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד ערןב - שיחה 12:57, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד ללא ספק מדובר במקרה חריג. שני ראויה להערכה והוקרה על פעילותה הנרחבת והמיוחדת למען ויקיפדיה. בוודאי שלכולנו יש אמון מלא באמינותה וביושרה שלה. עם זאת, היא עוסקת בפעילות נישה ייחודית, שבעטייה היא צברה ניסיון ממש מועט בעריכות במרחב הערכים. זה לגיטימי לגמרי - יש כאן מקום לכולם ורבים מוצאים לעצמם גזרת פעילות התואמת את כישוריהם באופן מיטבי, אבל לא תמיד גיזרה זו מכשירה אותם כהלכה לתפקיד מפעיל - מה גם ששני ציינה שהיא מעוניינת לעסוק בפעולות מפעיל נוספות. ניסיון מספיק במרחב הערכים נראה לי כתנאי בל-יעבור לקבלת הרשאות מפעיל. אם שני תרצה לצבור ניסיון מספיק בעריכות במרחב הערכים, נשמח כולנו, ולאחר שתעשה זאת היא תהיה מועמדת מעולה למפעילות, אבל כרגע נראה לי שמוקדם מדי. יואב ר. - שיחה 13:07, 17 במאי 2016 (IDT)
אגב, כתבתי את דעתי לפני שקראתי את דבריה של שני מספר שורות למעלה. יואב ר. - שיחה 13:12, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אני מכיר ומוקיר את פועלה הרב של שני. זה נכון שהיא לא הוויקיפדית הכי פעילה במרחב הערכים או בפעילויות "מפעיליות" באופיין, אך אם יש בהרשאות כדי לסייע לה בפעילותה הברוכה, אני לא רואה סיבה להתנגד. הייתי שמח אם שני הייתה מגבירה במקביל את פעילותה ומעורבותה במרחבי ויקיפדיה עצמה. Lostam - שיחה 13:14, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד Ehud2244 - שיחה 13:27, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד כמו לוסתם וגם יהיה נחמד לראות פה עוד מפעילה. אבנר - שיחה 13:36, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד דרור - שיחה 17:20, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אני בטוחה לגמרי שאם שני אומרת שכוונתה לתפקד כמפעילה, אז זה בדיוק מה שהיא תעשה. ‏TMagen‏ • שיחהמה חדש במיזם ויקי נשים 19:34, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. זה רק יכול לעזור. דריה - שיחה 21:07, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד רחל - שיחה 21:16, 17 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד - אני מניח שלכל מועמד ב"מפעיל נולד" עם הנתונים הסטטיסטיים של שני הייתי מתנגד. 1144 עריכות במרחב הראשי במשך חמש שנים, זה מספר שלא עובר שום רף מקובל. קראתי בעיון את ההמלצות של אלו שמכירים אותה, ואני מקבל את הטענה ש"לזכותה" נזקפות עוד אלפי עריכות של משתמשים אחרים שאותם הדריכה. אם היא סבורה שהרשאות מפעיל יכולות לעזור לה אני מציע לאשר זאת, ובמקביל לפקוח עין ולוודא שלא תעשה טעויות טכניות. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:12, 18 במאי 2016 (IDT)
 • יואב, אם העריכות האלה נזקפות על חשבונה, הן נזקפות לטוב ולרע. האם היית ממנה למפעיל מישהו שיש לו אלפי עריכות ברמה של עורך מתחיל? שעושה טעויות בסיסיות ושלעתים ערכיו נמחקים? בריאן - שיחה 09:15, 18 במאי 2016 (IDT)
התכוונתי שברור לגמרי שזו איננה הצבעה רגילה של מפעיל נולד. גם שני לא תציג את עצמה כמומחית טכנית עם עשרות אלפי עריכות שבהן הכירה את כל רזי הויקיפדיה. הבחינה אם שני ראויה להיות מפעיל/ה צריכה לקחת בחשבון את הנתונים המיוחדים שהוצגו ואת השימוש העיקרי ששני מתכוונת לעשות בהרשאות. אני עדיין סבור שבמקרה הספציפי הזה ולאור נסיונה בתחומים אחרים שלמרבית הויקיפדים אין נסיון היא ראויה. --‏Yoavd‏ • שיחה 09:20, 18 במאי 2016 (IDT)
שני עשתה (לפי הכתוב בדף שלה) עשרות סדנאות עריכה מעשית בסיסית ומתקדמת באוניברסטאות ועוד, לצד הרצאות רבות, אז מן הסתם היא כן בעלת ניסיון רב ואפילו מומחית בעריכה. אגסי - שיחה 09:37, 18 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד אשנה את דעתי לאחר שתעבור את הרף של הרשאות הניטור. אילי - שיחה 09:46, 18 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד - התכוונתי להימנע כי מצד אחד לא השתכנעתי שלשני יש צורך אמיתי בהרשאות אך מצד שני לא ראיתי נזק גדול בזה שיהיו לה אותם. אולם משנאמר כאן שהיא לא עומדת אפילו ברף הנדרש לצורך קבלת הרשאות מנטר שיניתי את דעתי לנגד. זה פשוט נראה לי מגוחך שאדם שלפי הנהלים שלנו לא יכולה להחזיק בהרשאות מנטר, יקבל הרשאות של מפעיל מערכת. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לשני על פעילותה החשובה באקדמיה ובחניכת סטודנטים בויקיפדיה. יורי - שיחה 10:51, 18 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד תמכתי בדיון במזנון בהענקת הרשאות מיזוג לשני, ואני עדיין תומך בכך. אבל המילים שלה שגרמו לכמה אנשים לשנות את דעתם לבעד לי דווקא גרמו להפוך למתנגד, ואני מתכוון לכוונתה להשתמש בהרשאות אחרות של מפעיל, מה שהופך אותה למפעילה מן המניין. שזה היה טוב כשלעצמו, ובאמת חסרות לנו מפעילות, אבל יש תנאים למי מותר או אסור לקבל הרשאות שונות, כמו מנטר שכבר הוזכר. עד שראיתי את המילים הללו התכוונתי לתמוך תמורת בקשה להתחייבות שלא תשתמש בהרשאות אחרות. אני מקווה ששני, כשיש מול עינייה מטרה שהציבה לעצמה, תשלים את הדרישות ואז אשמח לההצביע בעדה. וזה לא אמור לקחת עוד חמש שנים. לקח לי עצמי חמישה חודשים מרגע שבאתי לוויקיפדיה עד שעברתי את ההצבעה במפעיל נולד בהצלחה. ודרישות של אופי לא יהוו אז בעיה בשבילה כי ממה שאומרים כאן לא מעט אנשים הן לא מהוות בעיה כבר עכשיו. אני מניח שאם שני הייתה מתמודדת לתפקיד ביורוקרט, נגיד, ולא מפעיל, השיקולים שלי היו אחרים, כי שם נדרשות סגולות אופי נעלות, וכנראה גם הייתי מצביע אחרת. אבל כאן מדובר בהרשאות טכניות שדורשות נסיון בעבודות השחורות בוויקיפדיה. מקווה שנראה אותך כאן שוב בקרוב. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:15, 18 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol neutral vote.svg נמנע - מעריך את פועלה של העורכת, אך לי זה מרגיש כאילו היא צריכה מספר מצומצם של הרשאות לצורך עבודתה בויקיפדיה ו"על הדרך" היא רוצה להיות מפעילה. לדעתי ויקיפד קודם צריך להראות שהוא מתאים להיות מפעיל ורק אז לקבל את ההרשאות, ולא ההפך. OmriOmri - שיחה 07:19, 21 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד מטעמי קודמי. לא סביר שמפעיל יהיה בעל מספר עריכות כה נמוך במרחב הראשי. כיום ההרשאה של מפעיל דורשת רף מסויים של פעילות והיכרות מעמיקה עם הקהילה. בשני הסעיפים שני לא עומדת בקריטריונים. במידה ותהיה הגמשה של הקריטריונים, אשמח להצביע עבורה (כפי שנאמר מעלי לשני יש זכויות רבות וממשק רב עם האתר ותפעולו). גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 08:42, 21 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אין להקשות על שני בקבלת ההרשאות. תומר - שיחה 10:03, 21 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד כמו לוסתם. Ravit - שיחה 13:42, 21 במאי 2016 (IDT)
 • Symbol neutral vote.svg נמנע אינני יכול להעריך את שני הפרמטרים החשובים: מידת התאמתה לתפקיד ומידת הצורך שלה בהרשאות. Dvh - שיחה 20:35, 21 במאי 2016 (IDT)

אף שלשני אין באופן ישיר עריכות רבות, הרי שאם נספור גם את התרומות של תלמידיה הרבים, שאותן עודדה ועליהן פיקחה, נגלה שיש לה די והותר ניסיון ויקיפדי. לפיכך אישרנו את מינויה למפעילה, ואנו משוכנעים שתדע להשתמש במינוי בתבונה. דוד שי - שיחה 21:32, 24 במאי 2016 (IDT)

ברכות לשני על מינויה למפעילה (הרביעית) ובהצלחה בתפקידה. אני משוכנע שהיא תעשה עבודה טובה. אגסי - שיחה 21:38, 24 במאי 2016 (IDT)
זאת החלטה הזויה להעניק הרשאות מפעיל מערכת למשתמש שלא מגיע אפילו לפעילות של מנטר. אני רואה את הדברים בחומרה. ובאשר לשני - לא מכיר אותה, בעיקר כי היא פשוט לא פה ואין לי מושג אם היא תשתמש בהרשאות בתבונה, אבל כנראה שהיא פשוט לא תשתמש כמו שהיא לא ערכה בוויקיפדיה. לגבי התלמידים שערכו בהדרכות שלה - זה כמובן לא היה צריך להשפיע על ההחלטה. החלטה מגוחכת מהסוג של היתה בזמן האחרון. אני אוותר על הרשאת המנטר אם זה המצב פה. גילגמש שיחה 21:59, 24 במאי 2016 (IDT)
גם אני מופתע מההחלטה ומתנגד אליה אם כי ממניעים שונים מאלו של גילגמש. גם לי זה לא נראה הגיוני לתת הרשאות מפעיל למישהי שאפילו לא עומדת בתנאי הסף לקבל הרשאות מנטר. עם זאת, ברור לי שהקהילה לא חייבת להסכים עם דעתי. למעשה, לא פעם ראיתי החלטות שמתקבלות ברוב קולות שחשבתי שהן הזויות לחלוטין. אולם זה לא המקרה כאן. רק כ-60% מהמצביעים תמכו במתן הרשאות לשני ו-30% התנגדו (השאר נמנעו). במצב העניינים הזה אני לא חושב שלבירוקרטים אמור להיות שיקול דעת. הם צריכים לדחות את הבקשה אוטומטית. נדמה לי שבזמנו הצעתי שמועמד שלמינויו למפעיל תמכו פחות מ-2/3 מהמצביעים, לא יוכל להתמנות למפעיל מערכת. בדרך הזו לבירוקרטים תהיה הלכה למעשה רק זכות וטו. משמע הם יוכלו לא למנות מועמדים שעברו את סף הקולות הנדרש אך הם לא יוכלו למנות מועמדים שלא הגיעו לסף זה. אמרו לי אז שזה לא רלוונטי כי במילא הבירוקרטים פועלים כך - לא ממנים ויקיפדים למפעיל מערכת שלא קיבלו תמיכה של לפחות שני שליש מקולות המצביעים. והנה רואים שזה לא המצב. לאור זאת, אני מעלה את הצעתי הנ"ל לדיון מחודש. יורי - שיחה 22:20, 24 במאי 2016 (IDT)
יורי לדעתי אתה טועה. 60% זה יותר מחצי, מה שאומר שרוב הקהילה דווקא תומכת במתן ההרשאות. מה ההיגיון בכך שלמתנגדים יש השפעה יותר חזקה מלתומכים? לגבי העניין ששני לא עומדת בתנאי הסף לקבלת הרשאות מנטרת, זה אולי באמת די בעייתי (לא שמתי לב כשהצבעתי). אולי כדאי בינתיים לחכות ולתת את ההרשאה רק כששני תגיע לסף (אפילו בלי הצבעה נוספת). בברכה, ‏Guycn2‏ · 22:24, 24 במאי 2016 (IDT)
זאת היתה החלטה בזויה ביותר. אני מאוד כועס על כך שממנים מישהי כמו שני שבקושי מראה את האף שלה בוויקיפדיה לתפקיד של מפעיל מערכת. מה היא עשתה בוויקיפדיה ומה היא תעשה? היא תהיה מפעילה? היא עושה את האפס המוחלט בכל הקשור לניטור. החלטה בזויה של דוד שי. אני מקווה שמשתמשים נוספים ינהגו כמוני ופניה אישית לשני - אם יש לך אפילו מעט אינטגרטי אולי תוותרי בעצמך על המינוי שאינך ראויה לו. מבחינתי את בוודאי לא מפעילה. עשית אפס בכל הקשור לניטור וכמובן שתעשי אפס. גילגמש שיחה 22:28, 24 במאי 2016 (IDT)
גילגמש, גם אם אתה צודק, אין סיבה לתגובה כל כך חריפה ומעליבה. זה לא סוף העולם ואפשר גם בלי הסגנון התוקפני. Liad Malone - שיחה 22:35, 24 במאי 2016 (IDT)
גיא, הרשאת מפעיל היא הרשאה שמבטאת אמון מהקהילה, לא סתם הצבעה של רוב. 30% שלא מאמינים בה, זה ממש לא אמון של הקהילה. בריאן - שיחה 22:30, 24 במאי 2016 (IDT)
גם לטעמי ההחלטה בעייתית, לאור העובדה שהיתה התנגדות משמעותית למינוי (26 בעד, 12 נגד, 4 נמנעים). בנסיבות אלו מן הראוי היה שהבירוקרטים ידחו את הבקשה או יאשרו את המינוי בכפוף לסייג. כיוון שמדובר במקרה יוצא דופן אני מקווה שהוא לא יהווה תקדים לעתיד. יואב ר. - שיחה 22:31, 24 במאי 2016 (IDT)
גילגמש, אני מציע לך להירגע. כפי שראית גם אני חושב שההחלטה פסולה ועם זאת, בתגובות האחרונות שלך אתה לא תורם דבר לדיון ובעיקר מבזה את עצמך. יורי - שיחה 22:47, 24 במאי 2016 (IDT)
 • חברים הדיון נגמר! התקבלה החלטה לאחר ש-26 היו {בעד} ורק 12 {נגד}. נא לכבד את החלטת הביורוקרטים, ולפרגן לגברת שני ולאחל לה בהצלחה, ולחזור לכתוב אנציקלופדיה, בתקווה שהדיון הזה לא ירתיע ויקיפדיות אחרות (או ויקיפדים) מלעמוד לבחירה כאן. אגסי - שיחה 22:37, 24 במאי 2016 (IDT)
אני לא מבין את הטענות שלכם. לא מדובר על הצבעה אלא על הבעת עמדה, בסוף לביורוקרטים הסמכות לאשר או לא. זה היה חדש למישהו? אישית אני מכיר את שני מפעילותה עבור ויקיפדיה גם אם לא ככותבת פעילה יותר מידי ואני סבור שהיא תהיה מפעילה טובה. אישית, אני לא חושב ששני צריכה להיות מפעילה רק כדי למזג דפים ואם לאור המינוי היא תתחיל לנטר קצת יותר - הרווחנו כולם מזה. אז בהצלחה לך שני. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:42, 24 במאי 2016 (IDT)
בהצלחה, שני. אני בטוח שתשתמשי בהרשאות בתבונה. אלדדשיחה 22:53, 24 במאי 2016 (IDT)
אני מסכים עם דבריו של יונה בנדלאק. --‏Guycn2‏ · 23:05, 24 במאי 2016 (IDT)
לאחר שהתקבלה ההחלטה המוצלחת, לדעתי, אני רק רוצה להזכיר שלא מדובר בטירונית בויקיפדיה. שני פתחה ב-2013 את הקורס האקדמי הראשון בעולם המוקדש כולו לוויקיפדיה (ויקי-רפואה), ומאז היא פתחה עוד קורס ויקיפדיה אקדמי כללי. בסמסטר האחרון שני תומכת בחמישה קורסים בהר הצופים, אוני' ת"א ולווינסקי. תחת השגחתה וניהולה בוויקי-רפואה ובויקי נכתבו מאות ערכים. אין ספק שיש לה את היכולות הניהולית שאותה אנחנו רוצים כאן ואת הטמפרמנט הנכון. אני רק בוש ונכלם מהתגובה הזו שלאחר ההחלטה של כמה ויקיפדים. ככה לא מקבלים אנשים כישרוניים, טובים ומוצלחים. תגובות שכאלו גרמו בעבר להרחיק מאתנו אנשים רצויים וטובים. ולשני אני מאחל הצלחה רבה בתפקיד. --אפי ב.התחברו ל♥ • 23:22, 24 במאי 2016 (IDT)
מצטרף לדוד שי, אגסי, יונה בנדלאק, אלדד, ואפי ב.. מזל טוב שני :-) ובהצלחה לכולם! Ehud2244 - שיחה 23:38, 24 במאי 2016 (IDT)
באתי לכאן מהדיון במזנון. שני, את ויקיפדית מ-ק-ס-י-מ-ה, ואין לי ספק שההרשאה הזאת מגיעה לך, ללא כל ש-א-ל-ה. אז שיהיה לך המון ב-ה-צ-ל-ח-ה יקירה!!! חיוך יאצקין52 - שיחה 05:20, 25 במאי 2016 (IDT)
טענתי למעלה מופנית כלפי הבירוקרטים ולא כלפי שני, ובוודאי שאני מצטרף לאיחולי ההצלחה לה בתפקידה החדש. יואב ר. - שיחה 06:24, 25 במאי 2016 (IDT)