שיחת משתמש:Daniel Ventura/ תשס"ט ב'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תמונות[עריכת קוד מקור]

שלום,

התמונות שהעלית תמונה:Le diffesa della razza 3.JPG ו-תמונה:La difesi della razza 1.JPG מטושטשות ואיכותן גרועה במידה בה לא ניתן אפילו להבחין בבירור באיור שמוצג בהן. אי לכן אין הן ראויות ויש להסירן מהערכים העושים בהן שימוש ולמחקן. אנא סרוק אותן שנית והעלה אותן ברמה מספקת. בברכה, אורי שיחה

אתה צודק. התמונות לא נסרקו. הן צולמו ממסך בכנס. אין לי אחרות. השאלה היא האם תמונות אלו או אף אחת. ההחלטה שלי הייתה בעד אלה. אם ייסירו את התמונות יהיה חבל אבל אני אשתוק - כמו תמיד. יועבר לדף השיחה של הערך. , דניאל ונטורה - שיחה 18:12, 30 באוקטובר 2008 (IST)

היי דניאל[עריכת קוד מקור]

מזמן לא דיברנו. כשקראתי את הערך ונציה נתקלתי בתמונה הזו. נתת רישיון שימוש הוגן, אך אין זה כך, כיוון שלקחת אותה מוויקיפדיה האיטלקית היא חופשית (שהרי ויקיפדיה מוגשת תחת רישיון GFDL). ערב טוב, הגמל התימני (מחלקת התלונות) (4.11.2008 18:21)

לפי מיטב זכרוני, לקחתי אותו מהדוח הסטטיסטי של עירית ונציה - מצוי בקישורים. לכן נתתי לזה סיווג של שימוש הוגן. אני לא מניח כי התרשים נערך על ידי כותב הערך בויקיפדיה האיטלקית ? מצידי שנה את הסיווג, אבל רק אל תוריד את התמונה. אנא אעבר את חליפת הדברים האלה לדף שיחה ונציה כדי שלא ישאלו על כך שוב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה , דניאל ונטורה - שיחה 18:26, 4 בנובמבר 2008 (IST)
חס וחלילה להוריד את התמונה. אתה בעצמך ציינת שהתמונה נלקחה מוויקיפדיה האיטלקית, ואכן כך. התמונה חופשית, והיא יכולה להישאר על כנה בערך. אעביר ברשותך את השיחה לדף השיחה. במחשבה שנייה אפשר גם בלי. הגמל התימני (מחלקת התלונות) (7.11.2008 01:30)

זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

50 שנה זה רק לתצלום. לשרטוט יש להמתין 70 שנה ממות המחבר. דוד שי - שיחה 01:19, 5 בנובמבר 2008 (IST)

יש שם צילום כתב היד. זה גם 70 שנה ? וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה , דניאל ונטורה - שיחה 01:20, 5 בנובמבר 2008 (IST)
האם זה צילום, או נוצר בטכניקה אחרת? לא יודע. דוד שי - שיחה 01:53, 5 בנובמבר 2008 (IST)
ברור שזה צילום של דף. איזה טכניקה אחרת ? וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה , דניאל ונטורה - שיחה 05:43, 5 בנובמבר 2008 (IST)

שולחני[עריכת קוד מקור]

אני ממש לא רוצה לפגוע, אבל התשובה שלך בשיחה נראתה כאילו אתה מתייחס לכתיבת הערך כ"שגר ושכח" וחבל. ‏DGtal‏ 21:48, 10 בנובמבר 2008 (IST)

האמת, חשבתי על זה בדרך לדף היומי. יש בעיה, הנושא המקיף שאתה מציג נמצא בערך בנק. גם כך יש חפיפה קלה. ראה פרק: "התפתחות הבנקאות" שתרמתי לו קטע. לכן לא נראה לי להרחיב את הערך לתחום חלפן כספים שהוא אבי אבות הבנקאי. לכן התייחסתי בדיוק למה שכתבת בהגדרה שלך :"השולחני (בשלהי העת העתיקה) על פי מקורות חז"ל" - קצת חרגתי קדימה כדי לקשור עם המציאות הקיימת. אשמח לשמוע דעתך ? אני מעתיק את הקטע לדף הערך ואנא תגיב שם. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 22:34, 10 בנובמבר 2008 (IST)

המחתרת באסיזי[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, אולי יעניין אות הסיפור של אחד מגדולי אלופי איטליה באופניים, ג'ינו ברטלי, שהיה מעורב במחתרת הנ"ל. בערך על הכדורגלן פבריציו רבאנלי הוספתי למטה משפט על השתתפותו במסע אופניים לציון פעולותיו של ברטלי עם קישור למאמר באיטלקית. אני מקווה שאתה קורא את השפה כי אני לא (נזקקתי לתרגום אוטומטי של babelfish). יום אחד אכתוב ערך על ברטלי, עד אז, בהצלחה עם הערך על המחתרת.אודי - שיחה 23:35, 15 בנובמבר 2008 (IST)

תודה רבה. שולב בערך. אני אעבור על הספר שוב כדי למצוא איזכור. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 00:04, 16 בנובמבר 2008 (IST)
יש כבר פרק לכבודו. ועדין נותרו לי לקרוא את השליש האחרון של הספר. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 00:52, 16 בנובמבר 2008 (IST)
ערך יפה וחשוב, אך הוא נזקק לניתוח קל, כדי שיתמקד בעיקר. דוד שי - שיחה 23:17, 16 בנובמבר 2008 (IST)
יש לי קצת בעיה, אחרי מחשבה נוספת, אהיה גלוי איתך, לא ברור לי מה מצאו עניין בנושא (היו הרבה מקרים דומים}. אולי רק לשם טיהור הכנסיה. בעוד ימים אחדים אנסה להשמיט "פרטים טפלים" . וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:29, 16 בנובמבר 2008 (IST)
אי"ה, אבקר שם בשנה הבאה עם משלחת מישראל, אולי אחכים יותר. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:36, 16 בנובמבר 2008 (IST)
יועתק לערך של הספר. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:36, 16 בנובמבר 2008 (IST)

שלום, ראיתי שבעבר ניסית לעסוק בג'ורג'ו ניסים שהיה קשור לרשת באסיזי ובאזור, או לפחות העיד על קיומה. יש עליו ערך בוויקי האיטלקית כאן. האם תוכל לכתוב עליו מספר מילים בתוך הערך.אודי - שיחה 17:52, 18 בנובמבר 2008 (IST)

כתבתי עליו ערך ג'ורגיו ניסים. פגשתי את בנו לפני כחודש. הקשר שלו לאסיזי, אם בכלל קלוש מאד. הוא עבד במשלוש פיזה, לוקה וירג'יו, כאשר הבסיס היה סן מניאטו. באופניים לא ניתן לגמוע, כל כך הרבה ק"מ !!! מכל מקום תודה. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 18:04, 18 בנובמבר 2008 (IST)

אעתיק לדף השיחה של הערך. אגב, אם יש הערות נוספות כתוב כאן שכן אני לא מקיים מעקב על הערכים שאני כותב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 18:04, 18 בנובמבר 2008 (IST)

אום אל-קנאטר[עריכת קוד מקור]

נהניתי לקרוא את הערך שהרחבת בצורה משמעותית. --Yoavd - שיחה 14:16, 18 בנובמבר 2008 (IST)

תודה. אם קראת יש לך רעיון לשם עברי. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 14:31, 18 בנובמבר 2008 (IST)
התרגום לעברית יכול להינתן על ידי כל יודע ערבית, להערכתי הוא "אם הקשתות" אבל אלדד בוודאי יוכל להיות פסקני בנושא. --Yoavd - שיחה 20:47, 18 בנובמבר 2008 (IST)
התרגום ידוע לי, הוא כתוב באתר. אני רוצה שיהיה יישוב בשם כזה ! וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 21:27, 18 בנובמבר 2008 (IST)

עצה שלי[עריכת קוד מקור]

זה לא זמן טוב להתחיל בהרחבות משמעותיות של הערך על היישוב. הכל נפיץ בימים אלה ובקלות יגרר למלחמת עולם ויקיפדית שסופה מי ישורנו. יחסיות האמת • כ"ו בחשוון ה'תשס"ט 11:31:57

סיימתי. רציתי רק שהפתיח יהיה כוללני יותר. אם תשים לב, אני לא נגרר למלחמות עריכה, אני כותב ומי שרוצה יימחוק . וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 11:42, 24 בנובמבר 2008 (IST)

חזון דוד[עריכת קוד מקור]

איני יודע כיצד מעבירים תמונות מכאן לויקישיבה אז הנה תמונה מ"חזון דוד" שמומלץ להעבירה לשם.

מצויין. אניצרעך עוד הרבה תמונות על חברון. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 19:01, 25 בנובמבר 2008 (IST)

אנא כתוב את דעתך בנוגע לערך משתמש:בית השלום/בית הכנסת חזון דוד האם לדעתך הוא זכאי לערך עצמאי , נא כתוב זאת בדף השיחה שלו. בברכה בית השלוםשיחה • א' בכסלו ה'תשס"ט • 10:20, 28 בנובמבר 2008 (IST)

זכאי ועוד איך זכאי . חודש טוב ושבת שלום. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 10:37, 28 בנובמבר 2008 (IST)

חדל.[עריכת קוד מקור]

דניאל היקר. למרות כל חילוקי הדעות ביננו, מעולם לא פניתי אלייך בלשון מעליבה, וכשראיתי לנכון לעמוד לצידך בוויכוח תמיד עשיתי זאת. איני דורש יחס שווה ממך. ברור לי כעת עד כמה הפוליטיקה חשובה לך יותר מכל דבר אחר במיזם הזה. לכן אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה, אפילו אם איני מסכים לפוליטקיה שלך, אל תפנה אליי בלשון מזלזלת או מעליבה. איני תמים, ואיני אידיוט, למרות שאתה חושב ככה. יודע מה, אפילו אם אני כזה, איש לא צריך אותך כדי שיצביע על כך, אם האמת כל כך ברורה תן לה לדבר בקולה שלה, ואל תוסיף את שלך. אם אינך מסוגל לדון איתי, בכל נושא שהוא, כבן שיח ולא כאויב, אבקש שלא תדון איתי בכלל. כולי תקווה שתצליח בכל זאת לדון גם עם בור תם שכמותי בצורה ראויה. שבוע טוב, נינצ'ה - שיחה 19:30, 6 בדצמבר 2008 (IST)

מקובל עלי. אם פגעתי בך אני מתנצל. מה לעשות, מכות הרצח שספגה סבתא נדיה מטר בת 60 , המוכרת ליהיטב כואבות לי. גם העלילה על גברת זר בחברון - המוכרת לי היטב - אשר מקורה ב"סצינה" מתוכננת היטב וביום - כפי שהם עשו לנגד עיני גם בקדומים - מעט חורה לי. אבל אחדול מטיפול בערך עד כמה שאוכל. ושוב, אם אני מתנצל את הפגיעה . כל טוב לך. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 19:44, 6 בדצמבר 2008 (IST)

צר לי על כאבך, ובכל זאת, אני מקווה שזה לא ישפיע על סגנון דיבורך. בתקווה שמעכשיו נדון בנעימים, כל טוב. נינצ'ה - שיחה 19:50, 6 בדצמבר 2008 (IST)

אסכם, הפנייה שלך "ישר מהלב" השפיע עלי. חבל שיש מי שמצליח לגרום לסכסוכים האלה, אשר בחלקם המזערי - אולי יש לו בסיס - אך הליבוי נעשה כולו במימון זר וגם חלק - לדעתי זעיר - על ידי בני עמי. שוב, שבוע טוב. ומצטער על הפגיעה (בפעם השלישית) וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 19:55, 6 בדצמבר 2008 (IST)

מה עובר עליך?[עריכת קוד מקור]

לא שמעת על עקרון נקודת המבט הנייטרלית? לך לפורום פוליטי או משהו. אני יודע שאם אתה רוצה אתה יכול לכתוב ערכים לא רעים בכלל, אבל התייאשתי ממך. בבקשה, די לערוך ערכים שקשורים לחברון או בכלל לנושאים פוליטיים שיש לך קשר רגשי אליהם. נוי - שיחה 19:42, 6 בדצמבר 2008 (IST)

אני לא מן האו"ם. ארץ ישראל היא מולדתי החדשה : 65 מתוך 73 שנות חיי. בחברון גרים בני משפחתי. אני רחוק מלהיות בעל "נקודת המבט הנייטרלית" - את המותרות האלה אני משאיר לזולתי. היישוב היהודי בחברון סופג מכות על גבי מכות וכאשר הוא מגן על עצמו (לא כמו [בשואת יהדות איטליה ) באים בני עמי ומגינים על שונאי עם ישראל, הנוהגים בכל התיחכום והערמה, בעזרת ... שבוע טוב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 19:48, 6 בדצמבר 2008 (IST)
אתה לא חייב שתהיה לך נקודת מבט נייטרלית, אלא שזו הנקודה ממנה תכתוב בוויקיפדיה. נוי - שיחה 19:52, 6 בדצמבר 2008 (IST)
סליחה, הויקיפדיה היא עברית - כך לפחות היא נגדירה את עצמה - ויקיפדיה העברית נקודת המבט יכולה לכלול - במחילה מכבודך - גם את הגירסה של יהודי חברון הכוללת את בעברי הראשון אברהם אבינו שקנה בה בית, שדה ומערה מערת המכפלה מזל שאז לא - לא ביניש ולא ברק . מה זה "חיכוך" - מישהו עושה לך את המוות - פשוטה כמשמעו - על כך שחזרת לבית שלך , אחרי שהבריטים "פינו" אותם בשל סכנת נפשות בשנת 1929 . זה אצל נטרלי!!! נסיים זה די מרגיז אותי ואין לי עניין לדון בכך יותר. שבוע טוב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 20:08, 6 בדצמבר 2008 (IST)

שתי הערות[עריכת קוד מקור]

  • חדל לכתוב בתקצירי עריכה "אולי פעם אפשר גם לכתוב את האמת" - כולנו כותבים את האמת, ומדבריך נובע כאילו לא זה המצב.
  • בערך נדיה מטר כתוב שנולדה בשנת 1966, כלומר היא בת 42. כאשר אתה מתאר אותה "סבתא בת 60" עולה חשש שאינך כותב את האמת. אם יש טעות בערך, הבא אסמכתא לכך ותקן. דוד שי - שיחה 20:05, 6 בדצמבר 2008 (IST)
לא בדקתי ולא אשקיע בזה מאמץ: האם לסבתא בת 42 מותר לתת מכות רצח !, כמעט לשתק את עמוד השדרה ובעיקר אסרו להגיש לה עזרה רפואית עד ל"תום הקרב" של יחידת העילית של היס"ם נגד נשים וילדים. האם השמטת את העובדה שהיו 48 פצועים ! . מצטער העויינות (אם זו מילה לא פרלמטרית אז תמיר אותה למילה אחרת - רק אל תמצא בזה עילה לחסימה) שוב העויינות שלך כלפי תושבי היישוב היהודי בחברון ניכרת לכל העריכה. הייתי מצפה ממך קצת יותר הבנה למצבם הקשה של היהודים בעיר האבות - מותקפים מבחוץ ומבפנים. שבוע טוב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 20:14, 6 בדצמבר 2008 (IST)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

אם תערוך עוד עריכה אחת בעלת אוריינטציה ימנית בערך כלשהו הקשור לחברון, לאחר שהצהרת בפירוש שאינך מנסה אפילו לכתוב מתוך נקודת מבט נייטרלית, אבקש את חסימתך. נוי - שיחה 16:37, 7 בדצמבר 2008 (IST)

איני יודע למה אתה מתכוון. עריכה אחת של השר ריכטר מYNET ושנייה על מספר הפצועים - דיווח של ערוץ שבע מהשטח. לא מקובל עלי האיומים שלך. בושה וחרפה. עוד מעט תשלח גם את היס"ם לשבור לי את העצמות ! וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 16:44, 7 בדצמבר 2008 (IST)
ערוץ שבע, יופי של מקור. תשמע, אם היית עורך עריכה אחת לפה ואחת לשם זה היה בסדר, אבל לעריכות שלך יש מטרה פוליטית, וזה לא בסדר. ויקיפדיה היא לא כלי להשלטת דעותיך. נוי - שיחה 16:54, 7 בדצמבר 2008 (IST)
ידידי הנכבד, ערוץ שבע הוא מקור ככל מקור אחר. היה לו נגישות ישירה למד"א חברון ולכן המידע שלו אמין יותר מאחרים. במקור יש גם התפלגות הפצועים - עובדה המעידה על האמינות. זה גם דיווח מהשטח. אני ממליץ לך לא להשתמש במונח יופי של מקור - אפ אין לך מידע מפורש על רמתו. נכון לי יש "אבל לעריכות שלך יש מטרה פוליטית" ! כל האחרים כותבים לשם שמים !. זה כבר יותר מדי, האם בזה שאני כותב שנפצעו 48 איש נהפכה הויקיפדיה "כלי להשלטת דעותיך" - מאד מוזר. זה מה שאמרתי - ואני רוצה לחזור על כך. כל טוב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 18:02, 7 בדצמבר 2008 (IST)

יהדות בולגריה[עריכת קוד מקור]

שלום, ראה את שאלתי בשיחת משתמש:אריה ענבר#יהדות בולגריה, לגבי חלק מהמידע שהוספת שם ואת תשובתו.אודי - שיחה 13:01, 9 בדצמבר 2008 (IST)

עניתי שם. אני לא נלהב לגבי אמינות מידע זה ואחר. נשאר רק להציג אותו ולציין מקור. השאר יישאר לשיפוט הקורא. מה דעתך על המלכה ממוצא יהודי. אני מחפש את התמונה שלה שעכשיו באנגליה ! גילית שקברה טקבר בעלה שהיה בכנסיה נהרס, ראו באתר של בעלה המלך - שם כתבתי את הפרטים. כל ערך מעין זה כולל ספולציות רבות ומי שרוצה ייקבל זאת בתור סיפור. גם הנושא של הגיור של עובדי-האלילים היה מוזר עד שמצאתי מקור על הקשר עם הכוזרים. כך שאלו אולי שני סיפורים משולבים. ברשותך העתיק את הדו-שיח לדף השיחה של הערך. עוד לא גמרתי את הערך, אשמח אם תמשיך את המעקב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 13:58, 9 בדצמבר 2008 (IST)

אולי כדאי[עריכת קוד מקור]

שלום ונטורה,

אולי כדאי שתיצור דפי הפניה ממשתמש:דניאל ונטורה ושיחת משתמש:דניאל ונטורה. כך אני ניסיתי להגיע לכאן. ‏Gridge ۩ שיחה 22:47, 9 בדצמבר 2008 (IST).

חיובי. אני בחרתי בלועזית לאחר שהיה לי בעבר ניסיון עם "גרבג". אבל ההצעה שלך טובה. אנסה לעשות זאת.תודה.וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:08, 9 בדצמבר 2008 (IST)
אנא בדוק, האם בוצע בצורה תקינה, אם לא תקן. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:11, 9 בדצמבר 2008 (IST)
לא בוצע באופן תקין. כך יוצרים דף הפניה:
#הפניה [[ערך היעד]]
תיקנתי בעצמי. תודה. ‏Gridge ۩ שיחה 23:22, 9 בדצמבר 2008 (IST).
תודה. לילה טוב. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:30, 9 בדצמבר 2008 (IST)

היי[עריכת קוד מקור]

היי, אני לא יודע עם הקישור מוצדק, והאמת שאין לי פנאי להמשיך להתעסק בכל מילה בערך הזה. אבל כרגע יש מלחמת עריכה והמצב היציב הוא כשאין קישור. על כן נאמר - לדף השיחה! ערב מוצלח, נינצ'ה - שיחה 22:03, 10 בדצמבר 2008 (IST)

ידעתי שזה יהיה הסוף. למרות שאיני מבין במה עדיפה בצלם על ישיבת בית אל. מזל שעדיין אפשר לכתוב בדף השיחה. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 22:06, 10 בדצמבר 2008 (IST)
זה לא בהכרח הסוף. הסוף הוא לחזור להתחלה. אני בכלל לא רוצה להכנס לויכוח של מי יותר חשוב או מי עדיף. אני פשוט לא רוצה שתהיה מלחמת עריכה, תפתרו את זה בדף השיחה. חשוב שתבין שזו לא סנקציה נגדך, בדיוק באותה מידה שביקשתי לפני כמה ימים מקלודיה להפסיק להילחם על הפתיח של אותו הערך, כדווקא אז הגירסא היציבה הייתה כזו שאתה אהבת. בקיצור, אני מקווה שיהיה דיון פורה בדף השיחה, אולי אוכל אז גם אני לקבוע עמדה. נינצ'ה - שיחה 22:08, 10 בדצמבר 2008 (IST)
חבל על הזמן - הדף שיחה מפוצץ. שים לב איזה תמונות יפות הביאו "בני אברהם". אני מעלה עכשיו לדף שלי עוד תמונות. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 22:12, 10 בדצמבר 2008 (IST)


כולנו היינו רוצים לחגוג את יום הולדתך[עריכת קוד מקור]

ולשלוח לך עוגה וירטואלית, אבל אין לנו מושג מתי זה קורה. אתה מוזמן להוסיף את יום הולדתך ל-לוח האירועים החדש. חג שמח. ‏ΔΜΫ‏ • ﺃاااااااשיחה • 21:37, 21/12/2008

רעיון יפה. היחידי שחגג יום הולדת במקרא היה פרעה מלך מצרים, כפי שנאמר:"וַיְהִי בַּיּוֹם הַשְּׁלִישִׁי יוֹם הֻלֶּדֶת אֶת-פַּרְעֹה וַיַּעַשׂ מִשְׁתֶּה לְכָל-עֲבָדָיו וַיִּשָּׂא אֶת-רֹאשׁ שַׂר הַמַּשְׁקִים וְאֶת-רֹאשׁ שַׂר הָאֹפִים בְּתוֹךְ עֲבָדָיו:" (ספר בראשית מ', כ') וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 22:48, 21 בדצמבר 2008 (IST)
חן חן. אז אם זה רעיון יפה - אתה מוזמן להוסיף את ימי ההולדת שלך ושל פרעה ללוח החדש. ‏ΔΜΫ‏ • ﺃﺃااااااשיחה • 22:34, 22/12/2008
שמח שקבלת את ההערה ברוח טובה. היות ואין לי את הכשרון להוסיף את יום ההולדת, אנא עשה זאת במקומי : א' מרחשוון תרצ"ז. תודה. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:19, 22 בדצמבר 2008 (IST)
מה דעתך לקבל על עצמך בהזדמנות זו את תואר הכבוד זקן הוויקיפדים? יחסיות האמת • כ"ה בכסלו ה'תשס"ט 23:36:30
בטרם אבעט החוצה ! בינתיים אפילו את האבות לא הצלחתי להשחיל . חג שמח. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:51, 22 בדצמבר 2008 (IST)

מחנה הריכוז פוסולי[עריכת קוד מקור]

לא ברור מדוע אתה מחזיק את הטיוטה משתמש:אוהב מולדת/מחנה הריכוז פוסולי, כאשר יש ערך מחנה הריכוז פוסולי. אני מציע שתסמן את הטיוטה למחיקה. דוד שי - שיחה 22:55, 24 בדצמבר 2008 (IST)

בוצע. לילה טוב. חג שמח. וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 23:42, 24 בדצמבר 2008 (IST)
תודה. דוד שי - שיחה 00:02, 25 בדצמבר 2008 (IST)

הודעה[עריכת קוד מקור]

Daniel Ventura שלום, המשתמש חגי אדלר מעוניין למסור לך את ההודעה הבאה:

הטילדה הרביעית
הטילדה הרביעית - כל מה שמעניין ויקיפדים

לרגל השנה האזרחית החדשה – הטילדה הרביעית יוצאת בגיליון חדש!

בלעדי: סקר מפעילי מערכת ראשון מסוגו, ויקיפדיה ניידת לגלישה בטלפון שלכם, שופט שכותב את גזרי הדין בעזרת סיאנס ועלילותיה של תמרה ומצלמתה מעבר לים.

כל זה ועוד הרבה בגיליון החדש של הטילדה הרביעית! מנעים הזמן הרשמי בממ"ד שלכם!


אם ברצונך להסיר את שמך מרשימת תפוצה זו, אנא פנה לדף זה. בברכה, ‏Yonidebot‏ 01:16, 2 בינואר 2009 (IST)

@@@[עריכת קוד מקור]

נשלח איתןשיחה 20:29, 6 בינואר 2009 (IST)

קבלתי. תודה. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה - שיחה 21:27, 6 בינואר 2009 (IST)

בראשית[עריכת קוד מקור]

מחקתי שוב מה שהחזרת לשם - לא כותבים ככה באנציקלופדיה. אם תיכנס למלחמת עריכה אבקש לנעול את הערך כדי להגן עליו מהתוספות שלך.

קודם זהה את עצמך. אחר כן תפעל. אגב, תקנתי מעט את הכתוב. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה - שיחה 14:15, 8 בינואר 2009 (IST)

אונקולוס[עריכת קוד מקור]

לתשומת ליבך, קיים ערך אונקלוס (בלי הו') וכן תרגום אונקלוס tomtom - שיחה 15:04, 12 בינואר 2009 (IST)

חשבתי כך ולכן לא התקדמתי בכתיבה. תודה. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה - שיחה 15:37, 12 בינואר 2009 (IST)

הפלימפססט של ארכימדס[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תוכל לעבור על הערך החדש שכתבתי. זה לא בדיוק תחום עיסוקך העיקרי אבל אולי זה ימצא חן בעיניך. טוקיוני 20:35, 12 בינואר 2009 (IST)

יוצא מהכלל. כאשר בקרתי בסירקוזה, קראתי עליו חומר רב. אם רעיונות דומים לשלו היינו מצליחים. רק המשפט הפותח טעון שינוי. לערך איו דבר וחצי דבר עם ספר תפילות או עם הנזירים במנזר סבא. יש כמה אנשים כמוני, שכאשר הם רואים ערך המתחיל עם נושאי "נצרות" עוברים לצד שני של הכביש - כך חונכתי מילדותי. במקרה זה אני מבין שנושא התפילה הוא שולי לחלוטין. מצא דרך שלא ירתיע ממאמינים להתקרב לערך. כל טוב. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה - שיחה 21:56, 12 בינואר 2009 (IST)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

אתה לא מעודכן... כיום מקובל במקום <references /> לכתוב {{הערות שוליים}}. יש גם הסבר בתבנית:הערות שוליים.

-- ‏גבי‏ • שיח 11:05, 13 בינואר 2009 (IST)

תודה. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה - שיחה 11:57, 13 בינואר 2009 (IST)

כותרת בטבלה[עריכת קוד מקור]

בערך משתמש:Daniel Ventura/אבני חשן משפט יש טבלה. אני מבקש כי הכותרת תתפזר על פני השורה העליונה וזלא יהיה מקשים סמויים בין כותרות השורה העליונה.

איפוא יש תשובה לכך בדפי העזרה או איך מגיעים לשם בזמן סביר. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה - שיחה 15:17, 13 בינואר 2009 (IST)

תפריט עזרה בצד ימין -> תמיכה טכנית -> איך ליצור טבלאות -> קישור בפסקת דוגמאות -> עזרה:טבלאות/דוגמאות#טבלת עמודות פשוטה. אגב, אבקש שתשנה את החתימה שלך. מטרתה לזהות אותך, לא פוליטיקה (כיצד למשל תרגיש אם תורם מוסמלמי יכתוב בחתימתו "נישא תפילה לחברי העזתים הנלחמים בכוחות הכיבוש"?). ‏Yonidebest Ω Talk‏ 21:40, 13 בינואר 2009 (IST)
תודה. אם זה נגד הנוהל אשנה. אם לא זה מה שאני חושב.רדיפת שונאי בראש שאיפתי. ותקוים בהם תפילת דוד המלך ע"ה "ארדוף אויבי ואשיגם ולא תשוב עד כלותם" - תפילת הרב שמואל אליהו לחיילי צה"ל בגבול חבל עזה - שיחה 22:10, 13 בינואר 2009 (IST)

הערוך מול רש"י נתן מרומי[עריכת קוד מקור]

נאלצתי לבטל את עריכתך האחרונה שהייתה למעשה שיעור תורני, אך לא היה לה מקום בערך. הבאת דוגמה להבדל בין רש"י לערוך בהבנת סוגיא, אך זו דוגמה מקרית שייתכן שכמותה יש רבים (ויתכן שלא), כשבעצמך לא טענת שזו דוגמה מייצגת. בשולי הדברים אציין שדבריך מהווים גם "מחקר מקורי" שאסור להביאו. אם תזכה למצוא מחקר שמשווה בין הפרשנים, ודאי שראוי להביאו, אך מה שעשית אינו לענ"ד שייך לערך. ‏DGtal‏ 23:47, 21 בינואר 2009 (IST)

מצטער, אני סבור אחרת. ספר הערוך אינו נושא למחקרים רבים ולכן גם לא אמצא את "המחקר המשווה" שאתה מחפש. מה שרציתי הוא להדגים את גישתו, על מנת שהקורא יוכל להעזר בו. ואין כמו דוגמא על מנת לעורר עניין בקורא וזאת לדעתי מטרת מתן המידע בויקיפדיה. אעביר את הדיון לערך. אולי יהיה מי שיצטרף לדעתי ויושיע את הערך. אני לא אכנס למלחמות עריכה. רק אוסיף, כי הערך המקורי נשאר שלם - ללא פגע - כאן הערך "רבינו נתן מרומי", באתר ויקישיבה "ותשקוט הארץ ..." דניאל ונטורה - שיחה 00:25, 22 בינואר 2009 (IST)
מחקת גם פרטים נוספים מן הערך - לא ברור לי למה. אבל לא אכנס אתך לדיונים. "ותשקוט הארץ ..." דניאל ונטורה - שיחה 00:29, 22 בינואר 2009 (IST)

קובץ:Keli paz.jpg[עריכת קוד מקור]

התמונה נמחקה כיוון שאיננה תמונה חופשית ואיננה עומדת בתנאי שימוש הוגן. אגב, ראה בדף השיחה, שם כמה ויקיפדים הצדיקו את תבנית השכתוב, וממילא אין כאן נסיון להקנטה. ‏DGtal‏ 22:13, 25 בינואר 2009 (IST)

מתפלא על השיפוט שלך. עשה מה שתמצא לנכון. אני עומד על קביעתי. "ותשקוט הארץ ..." דניאל ונטורה - שיחה 23:23, 25 בינואר 2009 (IST)
מאוד פשוט: שימוש הוגן מותר כשאתה בא להציג ולתאר יצירה של מישהו ולצורך כך אתה מפר את זכויותיו לתארו (וגם אז בהיקף מוגבל). במקרה דנן, הזכויות הן של וירטואל-יודאיקה, אך הערך איננו על האתר אלא על מישהו אחר. הדבר דומה לאיסור של שימוש בתמונות של אישים מאתרי העיתונים, זאת להבדיל מלקיחת תמונה של האדם מאתר האינטרנט הרשמי שלו, שאז שייך לעיתים שימוש הוגן. אם אינך מסכים, מומלץ לבדוק בויקיפדיה:זכויות יוצרים/שאלות ותשובות ואשחזר אם טעיתי.
ובקשה חשובה: צר לי מאוד שאתה נמנע בהתמדה מדיאלוג בנוגע לערכים שיצרת ושיצרו אחרים. דיאלוג פורה הוא המבדיל בין אתרי שגר ושכח לאנציקלופדיה איכותית. כל עוד מפנימים ששום דבר פה לא אישי אלא רק בא לשפר את "התוצר הסופי" שמוצג לקוראים, אין שום סיבה לקחת ללב ביקורת בונה (גם לכמה מערכיי "כיסחו את הצורה", בדרך כלל בצדק). ‏DGtal‏ 23:50, 25 בינואר 2009 (IST)
"מתפלא על השיפוט שלך" - לא היה כוונתי לתמונה. כוונתי הייתה לבקורת על האתר. האתר דל בפרטים, לא מצאתי יותר לצערי. היה שגיאה אחת ועלבון בעילום שם. השגיאה נמחקה ובזה היה צריך לסיים את סיפור התבנית. מצטער אני חש מותקף ולכן אני כותב היום כמה שפחות בויקיפדיה. אין כל ענין להתגונן ולא אפרט את הנימוקים. למי שרציתי לפרט, שלחתי מייל. איני מוכן בפומבי להתבזות. אני עושה זאת רק בלית ברירה. "ותשקוט הארץ ..." דניאל ונטורה - שיחה 00:02, 26 בינואר 2009 (IST)
אכן, תבנית השכתוב מיותרת כעת והסרתיה. ‏DGtal‏ 06:47, 26 בינואר 2009 (IST)


אזהרה[עריכת קוד מקור]

שיחזרתי את הערך ארבע כוסות לגרסה יציבה. אם תיכנס למלחמת עריכה בו או בכל ערך אחר, תיחסם. דוד שי - שיחה 14:11, 17 בדצמבר 2008 (IST)

לא אגיב, מחשש לחסימה וְתֵן טַל וּמָטָר לִבְרָכָה עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וְשַׂבְּעֵנוּ מִטּוּבָהּ , דניאל ונטורה - שיחה 18:56, 17 בדצמבר 2008 (IST)

יהדות גיברלטר[עריכת קוד מקור]

שלום דניאל! חזק וברוך על התוספת על גיברלטר. האם ידוע לך במקרה איזה בית כנסת זה? בערך מוזכר שיש חמישה בתי כנסיות? תודה רבה אסי אלקיים - שיחה 09:55, 28 בינואר 2009 (IST)

אשאל את הרב אליהו בירנבוים. יישר כח על עזרתך. "ותשקוט הארץ ..." דניאל ונטורה - שיחה 10:01, 28 בינואר 2009 (IST)
תודה רבה! אסי אלקיים - שיחה 10:05, 28 בינואר 2009 (IST)
התמונות היו מבית הכנסת בפיליפינים ! "ותשקוט הארץ ..." דניאל ונטורה - שיחה 14:29, 28 בינואר 2009 (IST)
יפה החכמנו. אסי אלקיים - שיחה 14:35, 28 בינואר 2009 (IST)