שיחת קטגוריה:מפלגות היסטוריות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

חשיבות[עריכת קוד מקור]

הצבעה משולבת למקרי הבהרת חשיבות המבוססים על אותו טיעון ראו שיחת קטגוריה:ישיבות היסטוריות באירופה. מי-נהר - שיחה 02:12, 17 באוגוסט 2018 (IDT)

לדגש לשאלתך ולמשתמש:lostam כאשר מבצעים הצבעה רוחבית כגון למשל שדנים על כל הערכים שיש בהם קישור לאתר זוכרות ראה ההצבעה אז על כך, אז גם מי שאינו סבור שיש להסיר את הקישור מאותם ערכים, רשאי כמו כל עורך לבצע את העבודה השיתופית ולהסדיר את הליכי ההצבעה הכוללנית!. כשם שאתה רשאי לבצע הסרת ערכים שאינך סבור שאין למוחקם לאחר שהצביעו על כך הגם שכלל לא השתתפת. (ועד שאתה מקשה עלי הקשה על נרו יאיר המצהיר שאין בעיה בתפקיד קט' אלא בשמם ובמקום להניח שינוי שם מניח עליהם תבנית חשיבות. אתם אלה שטוענים בצורה לא עקבית שאין משמעות למחיקת קט' כי אפשר לפתוח זהות בשם אחר לאחר הצבעה בעוד נאמר לכם שזה לא נכון ושאסור).
לכן מהות הצבת התבנית אינה על בסיס מהומה להבהרת עמדה שאם כן היא הייתה נעשית מזמן אלא משום שנרו יאיר הבהיר שהוא מבקש לקיים הצבעה כוללנית כלומר מרובת דפים ומאחר שכך כל ויקיפד נדרש לחוות דעתו אלו דפים הם אותו עניין שעליו מצביעים ואין היחיד יכול להחליט מה נוח לו להעלות להצבעה ומה לא במנותק מהמתודה שבבסיס ההצבעה. במקרה שלנו מדובר כפי שמצדד המחיקה כתב במפורש שהמינוח היסטורי איננו תקני. חבל מאד שאתם מסיתים את התהליכים לפי שפיטה של חיצוניות בשל הלך רוח. כגון במקרה זה שלא הבדלתם בין אופי הכתיבה לבין העילה של העריכה השיתופית.
היה עלי לעשות כן מאחר ולא ניתן לפתוח הצבעה כוללנית מבלי לפרסם באותם ערכים הליך הבהרת חשיבות מלא המאפשר לקהילה לחוות בהם את דעתה המנומקת בנושא בטרם ההצבעה. מי-נהר - שיחה 14:22, 17 באוגוסט 2018 (IDT)
בדפי שיחה לא עושים הצבעות, אלא דיונים. יוניון ג'ק - שיחה 21:47, 17 באוגוסט 2018 (IDT)

אני Symbol oppose vote.svg נגד מחיקת קטגוריה זו. מה שטוב לכ-50 ויקיפדיות זרות - טוב גם לויקיפדיה העברית. מחיקת הקטגוריה תהווה פגיעה בידידותיות למשתמש של ויקיפדיה עבור קוראיה. כפי שאני רואה זו, דיון החשיבות הזה נפתח רק על מנת לגרום למהומה. יוניון ג'ק - שיחה 21:58, 17 באוגוסט 2018 (IDT)

יוניון ג'ק הנכבד, אנו נמצאים בשאלה עקרונית בקנה מידה מיזמי כאשר הטענה היא על האם השימוש במינוח במקרה זה "היסטורי" בהטיותיו הוא תקני בקטגוריות נצרכות ולכן הוא נוגע להיכן שישנו שימוש כזה בחתך רוחבי במיזם. בטענה של אחד הויקיפדים שמדובר ב"מושג סובייקטיבי שמשמעותו לגמרי לא ברורה". ואנו נדרשים לחוות דעתינו כקהילה האם הטענה הזו נכונה. והאם היא נוגעת בצורה רוחבית או לא ולמה. כך אנו מתמודדים עם הצבעה מרובת מקרים במקום להצביע על חלק היום על אחרות מחר. גם אתה נוקט יוזמה ומציב תבניות שונות גם כשאינך מעורב ומביע עמדה בדיון על מנת לנהל את התקדמות העבודה השיתופית ע"פ הנהלים. אנא אל תבלבל בין סמנטיקה ורעש למהות. מי-נהר - שיחה 22:11, 17 באוגוסט 2018 (IDT)
אם כל מה שכתבת נכון, אז מדוע הנחת תבנית "חשיבות" ולא תבנית "שינוי שם"? יוניון ג'ק - שיחה 23:14, 17 באוגוסט 2018 (IDT)
מאחר והחל כבר ההליך של הכנה להצבעת מחיקה כוללנית עם הצהרה על קיומה לאלתר תוך הבהרה חוזרת שאין שום כוונה להציע שינוי שם במקרה של קטגוריות. כלומר דילגו על השלב הזה. בלי להשאיר לקהילה כל אפשרות לקיומם של ההליכים האחרים שאינם המחיקה בטרם יעשו זאת. ולא ניתן לעשות הצבע כוללנית לריבוי מקרים בהשהייה של חלק מהם. מי-נהר - שיחה 00:08, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
אין דבר כזה "הצבעת מחיקה כוללנית". החלטות גורפות יש להעביר דרך המזנון/פרלמנט. ובכל מקרה, אתה מערבב כאן דברים שלא קשורים אחד לשני. אני מתנגד למחיקת קטגוריה זו. לגבי שינוי שמה - אפשר לדון על כך בנפרד. יוניון ג'ק - שיחה 02:44, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
אולי המינוח שהשתמשתי לא מדויק אשמח אם תאמר איך אנו קוראים להצבעה שיש בה ריבוי דפים. יש לנו דוגמאות רבות לכך בהצבעות מחלוקת כגון ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:יבנא או ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:ח'דיתה וגם דוגמאות לכך במידה מה בהצבעות מחיקה. כגון: ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/סיומות אינטרנט שונות, ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:רשימת זוכים בתארי גראנד סלאם, ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:חברי כנסת ערבים, ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:חברי הכנסת לפי מוצאם, ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/ימין רדיקלי בישראל2, ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:משפחת שך-לויטן. הצד השווה שבהם שהיה צריך לפרסם מראש בכל דף שההליך הקהילתי נפתח ולפרסם בראש דף ההצבעה את הדפים עליהם מצביעים. מי-נהר - שיחה 16:52, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

להבנתי איני קובע מדיניות אלא פועל לפי הכללים הנדרשים בעוד אחרים לא עשו זאת כעת כשזה מתחייב. אם לאחר הסבריי משתמש:lostam עדיין סבור שיש להסיר את תבניות החשיבות הוא ודאי יגיב ולאחר מכן יעשה זאת. ובאשר למה שאמרת על דיון מקדים במזנון כאשר ההצבעות נוגעות ליותר מדף אחד, אדרבה אתה יותר מאשר צודק, אנא התכבדו ועשו זאת.

לענייננו כשם שאם בהצבעה על ימין רדיקלי/שמאל רדיקלי אם יפתחו רק על ערך אחד ולמרות ההסתייגות של עורכים שונים על כך שזו שאלה של יותר מדף אחד, ולא יגשו למזנון ולא ידונו על כך בערך השני אלא ימשיכו, אזי כל אחד גם המתנגדים למחיקה רשאים ואף נדרש מהם לשים בדף השני הבהרת חשיבות ולהכניס לאותה הצבעה את הדפים הרלונטים. אין הבדל בין ימין/שמאל רדיקלי לבין ישיבות/מפלגות היסטוריות. וזה לא מהומה אלא ניהול התהליך בצורה שיתופית. חובה לפרסם ולכן זו אינה פעולה העומדת בפני עצמה אלא חלק מהכנה של אותה הצבעה. מי-נהר - שיחה 19:21, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

אני מסיר שוב את התבנית ומבקש ממך לא להחזיר אותה בעצמך. אם אתה סבור שאני טועה, אתה רשאי לבקש את החזרתה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים ולקוות שיהיו מפעילים אחרים שיחשבו כמוך, אך אנא אל תיכנס למלחמת עריכה. אתה בעצמך תומך בהשארת הקטגוריה, ולכן הצבת התבנית על ידך מהווה מבחינתי הפרה של הכללים בויקיפדיה:אל תגרמו למהומה כדי להדגיש עמדה. זה חלק ממאבק אחר שאתה מנהל על שתי קטגוריות שקשורות לישיבות היסטוריות, שאתה כאמור בכלל תומך בהשארתן. אתה בודד בעמדתך, אף ויקיפד אחר לא הצטרף לעמדתך עד כה, ולטעמי כל ההתעסקות הבלתי נגמרת בעניין שולי זה היא טרחנית ומיותרת, אבל זו כבר עמדתי האישית כוויקיפד ולא כמפעיל. יש דיון חשיבות על 2 קטגוריות שלגביהן יש מחלוקת, ולאחר מכן כנראה שתהיה עליהן גם הצבעת מחיקה (מיותרת לדעתי, כי קטגוריית העל כבר נמחקה בהצבעה). אין מקום לגרור לדיון קטגוריות נוספות, שאינן חלק מהדיון המקורי, ושכאמור אתה עצמך סבור שהן צריכות להישאר. Lostam - שיחה 20:01, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
אני מודה לך על תגובתך ומכבד את החלטתך. מי-נהר - שיחה 20:20, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

מתייג את Laliv g, Eldad, המקיסט, GHA, Ijon, יואל, amikamraz, DimaLevin, סיון_ל, דקל ערבעלי הידע בתרגום ואת Shaun The Sheep, Atzatz, saifunny, Nahum, גלייכער, RimonLV, המקיסטבעלי הידע באנגלית ואת DimaLevin, דן וינקלרבעלי הידע במדע המדינה - אני חושב שצריך למצוא שם מוצלח יותר לקטגוריה זו ולתתי-הקטגוריות שלה. באנגלית זה נקרא Defunct political parties. ובעברית: "מפלגות פוליטיות שאינן פעילות עוד"? יוניון ג'ק - שיחה 18:25, 18 באוגוסט 2018 (IDT)

מפלגות שפסו מן העולם? :) אלדדשיחה 19:08, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
זה קצת מסובך כי יש ישויות ארגוניות שאינם קיימות כמפלגות אבל קיימות בצורה אחרת גם כיום כגון למשל ויצו. מי-נהר - שיחה 19:23, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
אולי: מפלגות פוליטיות מהעבר/לשעבר? אני מסכים עם יוניון ג'ק שהשם הנוכחי לא טוב, כי גם מפלגות שעדיין קיימות יכולות להיות "היסטוריות" בתוקף העבר שלהן. Amikamraz - שיחה 21:54, 18 באוגוסט 2018 (IDT)
Amikamraz, המילה "לשעבר" קצת מפריעה לי - כי משתמע מזה שגוף מסוים היה מפלגה פוליטית בעבר, וכעת איננו מפלגה פוליטית, אלא משהו אחר. אז אני שב ומבקש מLaliv g, Eldad, המקיסט, GHA, Ijon, יואל, amikamraz, DimaLevin, סיון_ל, דקל ערבעלי הידע בתרגום ואת Shaun The Sheep, Atzatz, saifunny, Nahum, גלייכער, RimonLV, המקיסטבעלי הידע באנגלית ואת DimaLevin, דן וינקלרבעלי הידע במדע המדינה תרגום מוצלח יותר ל-"Defunct political parties". תודה. יוניון ג'ק - שיחה 19:20, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
אני לא אוהב את "לשעבר", אבל כנראה שאין תרגום קולע בן מילה אחת. אולי משהו כמו "לא פעילה" או "שחדלה להתקיים" או "שפעילותה פסקה"?? --Atzatz - שיחה 19:29, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
אולי: מפלגות שחדלו להתקיים, כפי שמציע Atzatz. אלדדשיחה 19:32, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
אלדד, אנחנו חוזרים למה שאמר קודם מי-נהר: אולי לא חדלו להתקיים, כמו ויצ"ו, אבל חדלו להיות מפלגות פוליטיות... אולי במקום לשעבר: "מפלגות פוליטיות בעבר/מהעבר"? Amikamraz - שיחה 21:42, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
אם כך, "מפלגות פוליטיות מהעבר". אלדדשיחה 22:20, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
סליחה על ההתערבות. מציע "מפלגות פוליטיות לשעבר" ככה יצרתי קטגוריות רבות אחרי הייעוץ. בנוסף, זוכר ששאלתי עמיתים בוויקי באנגלית שהסבירו לי כי המגמה הייתה להסב defunct ל-former כשם גנרי. המילה צריכה להיות קצרה. "מהעבר", לעניות דעתי, לא מתאימה. ראו למשל, קטגוריה:אתרי מורשת עולמית לשעבר שהציע מקטלג בכיר מאוד בוויקי – יואב, יצרן קטגוריות מס' 1 – שממנו למדתי רבות. ---David.r.1929 - שיחה 23:28, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
גם "לשעבר" אפשרי. אבל מה שמפריע לי בצירוף בכללותו הוא שעולה ממנו משהו אחר: זו מפלגה שהייתה פוליטית לשעבר, אבל כעת היא... מה? חברתית? משהו אחר? אלדדשיחה 00:05, 26 באוגוסט 2018 (IDT)
המסקנה שעולה מכל הדיון הזה היא שמוטב להשאיר את המילה "היסטוריות". גם בוויקי באנגלית לא הצליחו ליצור שם גנרי אחיד (אומר זאת מניסיוני אחרי עיון בקטגוריות רבות). אישית, אני פחות אוהב את המילה "היסטוריות" אך היא לגיטימית לחלוטין. הכוונה של מי-נהר הייתה ברורה. תנו לו קרדיט ותפסיקו בבקשה את העיסוק הסמנטי המיותר הזה. --David.r.1929 - שיחה 00:21, 26 באוגוסט 2018 (IDT)
אז אני חוזר להצעתי המקורית: מפלגות פוליטיות שאינן פעילות עוד. יוניון ג'ק - שיחה 03:18, 26 באוגוסט 2018 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד, שם מסורבל וארוך שאינו מתאים למבנה הקטגוריות ואינו מתאים לקטגוריית האב: קטגוריה:ארגונים לשעבר. אהיה יותר החלטי: המילה "היסטוריות" כפי שנטען בצדק בדיון ארוך שהתקיים לא מזמן היא מילה סובייקטיבית ולכן אני חוזר להצעתם של אלדד ועמיקם קטגוריה:מפלגות פוליטיות מהעבר או קטגוריה:מפלגות פוליטיות בעבר שהן מתאימות יותר למבנה הקטגוריות. טעות שלי שלא אימצתי אותה מלכתחילה. במחשבה שנייה, אלדד, אולי נאמץ את הצעתו של יוניון קטגוריה:מפלגות פוליטיות שאינן פעילות עוד שגם היא תקינה ואז אשנה את קטגוריית האב לקטגוריה:ארגונים שאינם פעילים עוד במקום קטגוריה:ארגונים לשעבר, מה גם שיש לנו קטגוריה:מוסדות לימוד ומחקר שאינם פעילים עוד. אם מאמצים שם גנרי "שאינו קיים עוד" או "שאינם קיימים עוד" עבור defunct אז זה בסדר (אם כי, כפי שציינתי, קיימת מגמה בוויקי באנגלית לעבור ל-former אך היא עדיין לא מומשה לגבי קטגוריות לא מעטות). אני רק זקוק לאישור לשוני שלך שהדבר תקין. במילים אחרות, רוצה לומר, שצריכה להיות התאמה מבנית ולשונית בין הקטגוריה הראשית לבין הקטגוריות המשניות ואני אתאים את עצמי לצורה שתהיה מקובלת על הקהילה --David.r.1929 - שיחה 06:55, 26 באוגוסט 2018 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── מפלגות פוליטיות בעבר --גלייכערשיחה: • ט"ו באלול ה'תשע"ח • 08:16, 26 באוגוסט 2018 (IDT)

סליחה שאני מקשה, אבל אני רק מזכיר (ולא שיש לי פתרון אידיאלי) ששמות כמו "מפלגות פוליטיות שאינן פעילות עוד" (וכך גם "ארגונים שאינם פעילים עוד") אינם מכסים ארגונים כמו ויצ"ו שעדיין בהחלט פעילים, אך לא כמפלגות פוליטיות. Amikamraz - שיחה 08:45, 26 באוגוסט 2018 (IDT)
תודה. מקשה עוד יותר. ואילו הקטגוריה המשנית תיקרא אחרי השינוי המוצע לעיל קטגוריה:מפלגות פוליטיות שאינן פעילות עוד לפי מדינה?? במילים אחרות, ממליץ לראות את התמונה הכוללת של עץ קטגוריות בטרם מביאים הצעה לשינוי שם, ולהציע שם תואם לקטגוריה הראשית ובנותיה --David.r.1929 - שיחה 05:38, 29 באוגוסט 2018 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

לאור כך שאין הסכמה רחבה על שינוי השם, מצאתי לנכון להסיר את התבנית {{שינוי שם}} מדף שיחה זה. לעת עתה, שמה של הקטגוריה יישאר כפי שהוא כעת. יוניון ג'ק - שיחה 02:00, 6 בספטמבר 2018 (IDT)