שקית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מגוון שקיות קנייה

שקית היא תיק קטן, בעל תא אחד, עשוי מנייר, בד או פלסטיק. משמשת לנשיאת חפצים קלים יחסית. לרוב משמשת שימוש חד פעמי ומושלכת לאחר השימוש.

לשקית שימושים יומיומיים רבים, החל מאריזת כריך לחם לבית הספר או לעבודה בשקית אוכל, וכלה בשקית קניות מפלסטיק או נייר, הניתנת בחנויות כאמצעי נשיאה של הפריטים שנקנו, וכוללת לרוב הדפסה של פרטי החנות, כאמצעי פרסום.

חוזק השקית מותאם לפריטים הנמכרים: חנויות ספרים יעניקו שקיות חזקות ועמידות יותר, בהתאם ובהתחשב בכובד הספרים, ואילו חנויות מזון יעניקו כמות של שקיות דקות יותר.

שקית אטומה משמשת גם כאמצעי פרטיות להסתרת חפצים פרטיים כדי לשאת אותם במקומות ציבוריים, גם כאשר אין בה צורך פרקטי אחר.

חלק ממוצרי החלב, נארזים בישראל בשקית, המשמשת כאריזה. כמו גם שקיות השוקו הייחודיות למדינת ישראל. גם משקאות קלים נארזים בשקיות קטנות, המשמשות בעיקר לחלוקה במקומות ציבוריים, בהפגנות או בכנסים, בהם משתתפים אנשים רבים.

יתרונות וחסרונות של שקית כאריזה לנוזלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שקיות חלב ישראליות

לשקיות המשמשו כאמצעי אריזה למשקה, מספר יתרונות על פני בקבוקי הפלסטיק, בקבוקי הזכוכית והקרטוניות המשמשים כחלופות לשיווק המשקה.

מבחינה אקולוגית שקית עדיפה על פני בקבוק פלסטיק משום שמשקל ונפח הפלסטיק של שקית קטן משל בקבוק. בהשוואה לקרטון משקה, שלא ניתן למיחזור, שקית ניתן למחזר במרבית המדינות, וגם אם לא - היא תופסת נפח אשפה קטן מזה של החלופות. במרבית המדינות, משקה בשקית זול יותר מהחלופות.

שקיות המכילות משקה נקרעות לעיתים במהלך הפצתן לרשתות הקמעונאיות ותכולתן נשפכת על השקיות שסביבן.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]