Ouran High School Host Club

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: סגנון לקוי, שגיאות כתיב, חוסר במידע אנציקלופדי בסיסי.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Ouran High School Host Club
Host club logo.jpg
桜蘭高校ホスト部
Ōran Kōkō Hosuto Kurabu
סוגה קומדיה, פארודיה, דרמה, שוג'ו, רומנטי
יוצר ביסקו הטורי
מאנגה: Ouran High School Host Club
יוצר ביסקו הטורי
התפרסם לראשונה במגזין יפןיפן LaLa
תקופת הפרסום המקורית ספטמבר 2002 – נובמבר 2010
מספר הכרכים שהתפרסמו יפן-83 ארצות הברית-83
אנימה: Ouran High School Host Club
אורך פרק 25 דק'
במאי טקויה יגרשי
סטודיו Bones
תקופת שידור מקורית אפריל, 2006ספטמבר 2006
מספר העונות 1
מספר הפרקים 26

Ouran High School Host או בעברית מועדון האירוח של תיכון אוראן Club הוא שמה של סדרת אנימה יפנית אשר נוצרה על ידי ביסקו הטורי. הסדרה מספרת על מועדון האירוח ("הוסט קלאב") של בית הספר הפרטי והיוקרתי שנועד בעיקרו לעשירים, אקדמית אוראן, על חבריו השונים, על הלקוחות שלו ועל ההווי בבית הספר. גיבורת הסדרה היא נערה ענייה בשם הארוהי, שמצטרפת למועדון לאחר שהחברים חושבים בטעות שהיא בן. הסדרה החלה בתור מאנגה באותו השם שפורסמה לראשונה במגזין היפני LALA באוגוסט 2003. ביפן יצאו למאנגה כבר 10 כרכים והיא עדיין לא הסתיימה. בשנת 2006 הופקה סדרת האנימה שאורכה הוא 26 פרקים. את האנימה הפיק סטודיו Bones.

בסדרה בדיחות רבות על חשבונן של סדרות שוג'ו (למשל שימוש מוגזם בוורדים ובעלי סאקורה עפים ברקע), וגם בני ההוסט קלאב הם למעשה הסטראוטיפים הקלסיים של השוג'ו. בדיחות אלה הופכות את הסדרה לסוג של סדרת פארודיה על סדרות שוג'ו.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אקדמיית אוראן היא בית ספר פרטי שרוב תלמידיו הם בני עשירים. לבית הספר מתקבלת נערה ענייה בשם הארוהי פוג'יוקה שהתקבלה על בסיס של מלגת לימודים, ובגלל מצבה הפיננסי לא קנתה את התלבושת הרשמית של בית הספר. באחד הימים מגיעה הארוהי בטעות לחדר המוזיקה השלישי, שלמעשה הוא מקום משכנו של מועדון האירוח. המועדון מורכב מחבורה של שישה נערים יפים, שמטרתם היא לגרום אושר לבנות האקדמיה. הנערות אשר מתארחות במועדון בוחרות איזה מהמארחים הן מעדיפות, וכשמתחשק להן הן באות לחדר המועדון, לדבר עם המארח החביב עליהן או לשבת לכוס תה וארוחה.

הארוהי מפתחת שיחה עם חברי המועדון, ועקב המראה החיצוני המטעה שלה כולם חושבים אותה לבן. בלי כוונה היא שוברת כד יקר שהיה אמור להיות מוצע למכירה פומבית, ששווה 8,000,000 ין. כיוון שאין לה כסף כדי לשלם על הכד היקר, חברי המועדון הופכים אותה ל"כלבלב" של המועדון, ושולחים אותה לעשות עבורם מטלות שונות. מאוחר יותר, הם מורידים ממנה את המשקפיים לרגע, וכאשר הם מגלים פנים יפות, הם מחליטים לצרף את הארוהי לצוות המארחים. גם כאשר כולם כבר מבינים שהארוהי היא בכלל בחורה, נופלת ההחלטה להסתיר את העובדה משאר בית הספר ובייחוד מהבנות, שחלק מהן מחבבות את הארוהי ומבקשות להיות הלקוחות שלו.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרה ישנן שבע דמויות ראשיות, הן חברי מועדון האירוח. הדמות הראשית היא הארוהי פוג'יוקה, ושש הדמויות האחרות הם החברים הנוספים. לכול דמות ישנו "סוג" שמוצמד אליהם כדי להקל על האורחות לבחור מארח, והם הסטראוטיפים הקלאסיים בסדרות שוג'ו.

חברי המועדון: מורי, האני, טאמאקי, קיויה, קאורו והיאקרו.

הארוהי פוג'יוקה, "הטירון הטבעי"[עריכת קוד מקור | עריכה]

הארוהי היא נערה פיקחית והגיונית שהחלה את שנת הלימודים הראשונה בבית הספר אוראן. בשונה מהחבורה המטורפת סביבה, הארוהי אינה תיאטרלית ומוזרה. היא קצת אדישה ומתנהגת בטבעיות ובלי מניפולציות. אימה של הארוהיהיא עורכת דין והרוהי רוצה ללכת בדרכה היא נפטרה לפני 10 שנים, הרוהי גרה בדירה קטנה עם אביה, טרנסג'נדר ביסקסואל. אביה אוהב אותה מאוד, אבל היא נוטה לדחות אותו ולצנן את ההתלהבות שלו. להארוהי חשוב מאוד להצליח בלימודים, דבר שלא תמיד מתאפשר עקב מחויבות למועדון. היא נוהגת להגיד הרבה "לעזאזל עם העשירים!" משום שהיא באה מרקע כלכלי אחר משאר התלמידים בבית הספר. בנוסף היא מתנהגת בצורה לא נשית במיוחד לפי ילדי המועדון ובכל הזדמנות הם מנסים לגרום לה ללבוש בגדי נשים או להתנהג יותר בנשיות לדוגמה בפרק 8 הרוהי לובשת בגד ים ליום בריכה עם חבריה אך טאמאקי מכריך אותה ללבוש סוודר בטענה שזה לא ראוי שנערה תחשוף את גופה כך לפני שהתחתנה או שפעם בפרק טאמאקי מפנתז על רגע או סיטואציה בה הוא והרוהי חווים רגע רומנטי או תלבושת נשית בה הרוהי יכולה להיות

טאמאקי סואו, "המלך"[עריכת קוד מקור | עריכה]

טאמאקי הוא נשיא המועדון ומייסדו. טאמאקי הבלונדיני הוא נסיך בית הספר הבן של המנהל וגם מארח פופולרי מאוד בגלל מראה היופי הקלאסי שלו והתנהגותו הג'נטלמנית, אבל כשאין לקוחות הוא מתנהג בטיפשות גמורה. טאמאקי בא ממשפחה עשירה במיוחד, והוא נוטה להתנשא על אחרים ולסווגם כפשוטי עם. הוא דרמה קווין מוחלט וההתנהגות שלו מאופיינת בתאטרליות, נטייה להגזמה בדרך כלל נסחף מאוד אחרי רגשותיו ומבטיח הבטחות חסרות אחריות וניסיון מתמיד למשוך תשומת לב, בייחוד את זו של הארוהי. כשהוא נעלב או מרגיש מסכן הוא מתיישב בפינת החדר, מצונף בעצמו ומחכה שמישהו יבוא לנחם אותו. למרות התנהגותו העליזה וההיפראקטיבית, לטאמאקי יש סיפור חיים עצוב ומשפחה מתוסבכת ביותר. אמו מתגוררת בפריז ונאסר עליו ליצור עימה קשר, וסבתו שונאת אותו כיוון שאימו היא המאהבת של בנה. לטאמאקי יש חיבה רבה להארוהי ומהרגע בה גילה שהיא בת מאוהב בה קשות. במהלך הסדרה הוא מגדיר עצמו כ'אביה', מגן עליה ומנסה להרשים אותה ללא הצלחה, אך לקראת סוף הסדרה השניים מתקרבים והופכים לחברים טובים. הוא מעוניין ביותר מכך, אבל הארוהי אינה ממהרת להתקדם ואינה חושפת את רגשותיה.

קיויה אוטורי, "הקול"[עריכת קוד מקור | עריכה]

קיויה הוא האחראי על ענייני הכספים של המועדון. ברוב הופעותיו בסדרה הוא מתעסק בטפסים וברשימות. כדי לממן את הבזבוזים הרבים של המועדון (תחפושות, עיצוב חדר המועדון ומאכלים מתוקים) הוא נוהג לנצל את הפופולריות של חברי המועדון ולמכור תמונות שלהם וחפצים אישיים שלהם ללקוחות השונות. הוא חבר טוב של טאמאקי אבל בניגוד אליו הוא חכם ומסיק מסקנות במהירות, והראשון שהבין שהארוהי היא לא בן. הוא גם הרבה יותר רגוע ואדיש ממנו. משפחתו של קיויה עשירה מאוד ויש בבעלותה נכסים רבים ורשת של בתי חולים. אביו הוא איש עסקים מצליח וקפדן. קיויה שואף להצליח בחברה של אביו ולגבור על שני אחיו הבכורים. למרות האופי שהוא מציג הוא וטאמאקי מאוד דומים באופים ונכונותם לעזור לחבריהם ולזולת

היקארו וקאורו היטאצ'ין, "הילד הרע"[עריכת קוד מקור | עריכה]

היקרו וקארו הם שני אחים תאומים כשקאורו נולד קודם שניהם הומוסקסואלים ולא חברותיים במיוחד לזרים למרות שהם תאומים הם שונים מאוד באישיותם. קאורו:קאורו הוא האח הגדול יותר הוא יותר גוע ודואג מאוד להיקרו הו המון פעמים מנסה לחנך ולהוות דוגמה להיקרו ולא תמיד זה מצליח לו לדוגמה בפרק 15 קאורו מתחבר בקלות יותר עם הידיד של הרוהי מהחטיבי בעוד שהיקרו שומר טינה היקרו: היקרו הוא האח הקטן המון פעמים הוא בוכה או מתלונן הוא מתנהג דמו ילד קטן ולא מוכן לקבל ביקורת נוקבת הדרך כלל הוא. היקרו וקאורו מאוד אוהבים את הרוהי ומחשיביםאותה לבן אדם הראשון שהם מתחברים אליו . הם נראים ומתנהגים אותו הדבר וגם מדברים בהתאמה מוחלטת. התאומים הם חברים לכיתה של הארוהי והיא היחידה שיודעת להבדיל ביניהם. בעבר היו התאומים מסתובבים רק אחד עם השני ולא נפתחו בפני איש, אך מצב זה השתנה אחרי שהצטרפו למועדון ובמיוחד אחרי שהכירו את הארוהי. התאומים אוהבים להציק, הם מתנהגים ברעשנות ובחוסר רגישות. למרות זאת הם פופולריים מאוד בקרב הבנות, שנמשכות לאהבת האחים העמוקה ביניהם. בין תחביביהם הם ניסיונות לגרום להארוהי ללבוש תלבושות נשיות, פלרטוטים עם הארוהי כדי לעצבן את טאמאקי והמשחק הפופולרי "נחשו מי מאיתנו הוא היקארו".

מיצקוני האנינזוקה 'האני', "ילד קטן וחמוד"[עריכת קוד מקור | עריכה]

האני הוא המארח המייצג את סגנון ה"לולי-שוטה", כלומר ילד קטן וחמוד עד גיל שש. למרות שהוא לומד בכיתה י"ב, הוא מתנהג בילדותיות ותמימות וסוחב איתו בובה של ארנבון שמאוד יקרה לו , אוהב מאוד ואוכל מתוקים על בסיס קבוע, והמראה שלו מטעה לחשוב שהוא ילד קטן. הוא בן למשפחת האנינזוקה המכובדת והידועה, שאימנה את צבא ומשטרת יפן ומדינות נוספות. כיאה למסורת המשפחתית, הוא אלוף אמנויות לחימה. האני הוא חברו הטוב ביותר של מורי ותמיד נמצא בסביבתו. הבנות מחבבות אותו בגלל האופטימיות התמידית שלו, כיוון שהוא חמוד מאוד ובגלל מערכת היחסים ההדוקה בינו לבין מורי האני ישן צהריים בשעות המועדון ומאוד אופטימי ביחס להרוהי ומשפחתה .

דמותו דומה מאוד לדמותו של מומיג'י מהסדרה פרוטס באסקט, וקולן של שתי הדמויות זהה - הן מדובבות על ידי אותה אישה.

טאקאשי מורינזוקה 'מורי', "החזק והשתקן"[עריכת קוד מקור | עריכה]

מורי הוא בן דודו של האני וחבר טוב שלו. האני חשוב לו מאוד והוא מוכן לעשות למענו הכל. כמו גם הוא לומד בכיתה י"ב, יחד עם האני. מורי שתקן מאוד, ממעט בדיבור ובחיוכים וכשיש צורך בעזרה מבחור גברי וחזק סביר להניח שהוא יבצע את המשימה בסופו של דבר. הוא גבוה ושרירי, ואלוף יפן בקנדו. משפחת מורינזוקה שירתה את משפחת האנינזוקה במשך דורות רבים, ולפני שני דורות אוחדו המשפחות בקשרי נישואים, אבל מורי עדיין מתנהג כלפי האני בנאמנות וסבלנות רבה. הוא מגן עליו ועוזר לו בכל מה שיבקש. נאמר בסדרה שהאני יקר לליבו ונרמז על רגשות רומנטיים אליו.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין הדמויות המשניות ישנן כאלה שנראות הרבה וכאלה שנראות רק פרקים בודדים.

אינוקוג'י הימה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מופיעה רק בפרק הראשון של האנימה. היא מקנאת ביחס של טאמאקי להארוהי, וזורקת תיקה של הארוהי למזרקת בית הספר, וגם מאשימה את הארוהי, מבלי שידעה שהיא בת, שהיא ניסתה להטריד אותה מינית. אף על פי שהארוהי לא מספרת על כך לטאמאקי, הוא מכריז שהארוהי לא היה עושה דבר כזה, ומסלק את אינוקוג'י מהמועדון.

קאנקו קאסוגאזאקי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מופיעה רק פרק אחד באנימה, והיא מתוארת כנערה הפכפכה שמשנה את המועדף עליה כל פעם. לאחר שהארוהי שמה לב לקשר בין קאנקו למייבא כלי התה, סוזושימה טורו, מתגלה שקנאקו מאורסת לו מילדות. טאמאקי זומם להחזיר אותם להיות זוג מאוהב, ובזמן הריקוד של סוזושימה וקאנקו, סוזושימה מציע לה שוב נישואים. הנשיקה המובטחת מטאמאקי הופכת לנשיקה בלחי מהארוהי, וכשטאמאקי מנסה למנוע אותה, הוא מחליק ובטעות דוחף את הארוהי לנשק את קאנקו על שפתיה.

רנגה אושיקוג'י[עריכת קוד מקור | עריכה]

רנגה הגיעה למועדון האירוח לאחר שראתה תמונה של קיויה, שדומה לדמות בשם "איצ'יג'ו מיאבי" מתוך המשחק "זיכרון בם בום", שהיא אובססיבית לגביה. היא מעמידה פנים שהיא ארוסתו, ומחליטה על דעת עצמה להפוך למנהלת מועדון האירוח. בתור המנהלת החדשה, היא מכריזה שהמועדון זול ושטחי, והוסיפה לכל אחד מן המארחים, מלבד קיויה 'צד אפל', אך לאחר שהעניינים מרחיקים לכת, קיויה דוחה את רנגה והיא, מצידה, מתאהבת בהארוהי. רגנה מופיעה ברוב הפרקים, כל כניסה שלה בדרך כלל מלווה ברעש חזק של מנוע, כשהיא עומדת על במה שיוצאת מהרצפה. רנגה מרבה ללבוש קוספלייס, והתאומים מכנים אותה "אוטאקו", כינוי שמשמעותו אדם המכור לאנימה ומנגה.

מועדונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון האירוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

המועדון הוקם על ידי טאמאקי. הוא חשב על הרעיון כאשר היה בכיתה ט', והקים אותו בשנתו הראשונה בתיכון אוראן. מועדון האירוח של אקדמיית אוראן כולל שבעה חברים ומטרתו הוא להנעים את זמנן של הנערות בבית הספר אשר מוצאות זמן כדי להגיע לביקור. כל נערה אשר מגיעה למועדון נחשבת ללקוחה. היא יכולה לבחור מי תרצה שיהיה המארח שלה. במועדון היא יכולה לדבר עם המארח, לשתף אותו בבעיות אישיות ולהתייעץ איתו, או לשבת ולפטפט על כוס תה ועוגה.

המועדון שוכן בחדר בשם 'חדר המוזיקה השלישי'. מדובר באולם גדול ומפואר אשר מלא ברהיטים ובקישוטים יקרים. חברי המועדון נוהגים לעצב את החדר בקונספטים שונים מפעם לפעם על מנת ליצור גיוון ולא להימאס על הלקוחות. מלבד המטרה העיקרית, האירוח, המועדון נחלץ מפעם לפעם לעזרתם של תלמידי בית הספר הזקוקים לעזרתו בפטירת בעיות שונות המקשות על חיי היום-יום שלהם.

מועדון הזוקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מועדון הזוקה

מועדון ה'זוקה' הוא מועדון הפעיל בבית הספר 'סנט לובליאה', אקדמיה יוקרתית לבנות בלבד. המועדון מעלה הצגות ומופעים מרשימים בפני בנות בית הספר הכוללים שירה, משחק וריקודים. שמו הרשמי של המועדון הוא 'חברת השושן הלבן'. שם זה הוא כפל משמעות מפני ששושנה ביפנית נקראת יורי וזהו גם כינוי ללסביות. המועדון כולל שלוש חברות: אמאקוסה בניאו (בניברה) ומאיהארה צ'יזורו (סוזורן) מכיתה י"א, וטסוובוקי הינאקו (הינאגיקו) מכיתה י'. במופעים משתתפות בנות רבות נוספות. הופעות המועדון כוללות אלמנטים קלאסיים- בלט, אופרה, איפור רב ותלבושות מיושנות ומפוארות.

בנות מועדון זוקה פופולריות מאוד בלובליאה, ותלמידות רבות מעריצות אותן באובססיה ובייחוד את יושבת הראש, בניברה. המועדון מסוכסך עם מועדון האירוח עקב הגישות השונות שלהם לגבי חיזור ויחס לנשים. בנוסף, בנות הזוקה מבינות מיד שהארוהי נערה ושואפות לצרף אותה למועדון שלהן. הן מכנות אותה "אוטומה", שפירושו בתולה טהורה.

מועדון הכישוף השחור[עריכת קוד מקור | עריכה]

החבר היחיד במועדון זה המוצג בסדרה הוא תלמיד בעל שיער בלונדיני עטוי ברדס בשם אומיהיטו נקוזוואה. המועדון מתעסק בסוגים שונים של אביזרים וחפצים אשר מתקשרים לכישוף שחור. לדוגמה, נקוזוואה מסתובב תמיד עם בובת כפפה בצורת חתול בשם בלזנף. ישנה גם בובת עץ בצורת בלזנף, והאגדה אומרת שתוטל קללה על מי ששמו נכתב על גב בובה כזו. היחיד שמאמין באגדה זאת הוא טאמאקי, אשר מפחד פחד מוות מנקוזוואה ומהמועדון בכלל. נקוזוואה מפחד מאור והוא נוהג להסתובב בחושך. פרט זה מקשה עליו להיות עם אחותו הקטנה, המפחדת מהחושך. באחד הפרקים חברי מועדון האירוח מנסים לעזור לנקוזוואה להתיידד עם אחותו הקטנה.

מועדון העיתון[עריכת קוד מקור | עריכה]

במועדון חברים שלושה תלמידים, כאשר הדומיננטי מביניהם הוא היושב ראש, אקירה קומטוזואה. שני החברים האחרים, טומוצ'יקה סקיו וצ'יקגו אקיו, אינם מפעילים יוזמה וממלאים את בקשותיו של היושב ראש. מטרת צוות העיתון היא להיות פופולריים יותר מאשר מועדון האירוח, אבל העיתון שלהם מכיל רק תוכן רכילותי זול ולעיתים אפילו מומצא, ואף אחד לא מתעניין בו. קומטוזואה אינו מהסס להשתמש בתחבולות כדי שהעיתון שלו לא ייסגר, במטרה להגשים את החלום הפרטי שלו: להיות עיתונאי מקצועי.

מועדון הקראטה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרה לא מופיע מידע על המועדון הזה מלבד העובדה שהאני היה הקפטן שלו לפני שהצטרף למועדון האירוח, ואחיו הקטן, יסוצ'יקה, הוא הקפטן הנוכחי שלו.

דיבוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף לדיבוב, סאקמוטו היא גם זמרת.

הוא המדבב היחיד שמדבב גם בסדרת האנימה וגם בDrama CD,שם דיבב את קאורו.

  • קיויה אוטורי: מאסיה מטצ'וקזה (Masaya Matsukaze) (גם Blues.exe בגרסה היפנית של מגה מן)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Ouran High School Host Club בוויקישיתוף