נארוטו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
נארוטו
ナルト
נארוטו
גיבורי הסדרה, מימין לשמאל: סאסקה, נארוטו וסאקורה

גיבורי הסדרה, מימין לשמאל: סאסקה, נארוטו וסאקורה
Naruto
נארוטו
סוגה פעולה, הרפתקאות, קומדיה, דרמה, פנטזיה, מותחן, שונן
מאנגה
יוצר מסאשי קישימוטו
מאייר מסאשי קישימוטו
הוצאה

יפןיפן Shueisha, Jump Comics

ארצות הבריתארצות הברית VIZ Media
התפרסם לראשונה במגזין Weekly Shounen Jump
תקופת הפרסום המקורית נובמבר 1999 – נובמבר 2014
מספר הכרכים שהתפרסמו 72 כרכים ו-700 פרקים
אנימה: נארוטו
אורך פרק 23 דקות
במאי האייאטו דאטה
סטודיו סטודיו פיירו
רשת שידור

יפןיפן TV Tokyo
ארצות הבריתארצות הברית Cartoon Network
קנדהקנדה YTV
בריטניהבריטניה דיסני

ישראלישראל ערוץ הילדים
מדבבים בשפה העברית ראה פירוט
תקופת שידור מקורית

יפןיפן 3 באוקטובר 20028 בפברואר 2007
ארצות הבריתארצות הברית 10 בספטמבר 20056 בדצמבר 2009 קנדהקנדה 16 בספטמבר 2005 – עדיין משודר
בריטניהבריטניה 22 ביולי 2006 – עדיין משודר

ישראלישראל 16 באוקטובר 200620 באוקטובר 2009
מספר העונות 9
מספר הפרקים 220
אנימה: נארוטו: שיפודן
אורך פרק 23 דקות
במאי האייאטו דאטה
סטודיו סטודיו פיירו
רשת שידור יפןיפן TV Tokyo
תקופת שידור מקורית יפןיפן 15 בפברואר 200723 במרץ 2017
מספר העונות 24
מספר הפרקים 500
אנימה: בורוטו
אורך פרק 23 דקות
במאי האייאטו דאטה
סטודיו סטודיו פיירו
רשת שידור יפןיפן TV Tokyo
תקופת שידור מקורית יפןיפן 5 באפריל 2017 – בשידור
מספר העונות 2
מספר הפרקים 152
OVA – Original Video Animation
ראו חלק מורחב
סרטים
 1. נארוטו הסרט: עימות נינג'ה בארץ השלג (2004)
 2. נארוטו הסרט: השני (2005)
 3. נארוטו הסרט: השלישי (2006)
 4. נארוטו שיפודן: הסרט הראשון (2007)
 5. נארוטו שיפודן: קשרים (2008)
 6. נארוטו שיפודן: יורשי רצון האש (2009)
 7. נארוטו שיפודן: המגדל האבוד (2010)
 8. נארוטו שיפודן: כלא הדמים (2011)
 9. נארוטו שיפודן: הדרך אל הנינג'ה (2012)
 10. נארוטו שיפודן: האחרון (2014)
 11. נארוטו שיפודן: בורוטו (2015)

נארוטויפנית: ナルト; ברומאג'י: Naruto) היא סדרת מאנגה שנוצרה על ידי מסאשי קישימוטו ופורסמה לראשונה ביפן בנובמבר 1999. עלילת הסדרה מתרחשת בעולם בדיוני ומתמקדת בהרפתקאותיו של אוזומאקי נארוטו, נינג'ה מתבגר אשר מעוניין לזכות בהכרה ושואף בבוא היום להפוך למנהיג הכפר שלו (ההוקאגה).

סדרת המאנגה של נארוטו יצאה לראשונה לשווקים ביפן בשנת 1999 על ידי המוציא לאור היפני Shueisha במגזין היפני "Weekly Shōnen Jump". סדרת המאנגה הסתיימה בנובמבר 2014, לאחר 72 כרכים.

בעקבות הצלחת סדרת המאנגה הפיק אולפן האנימציה סטודיו פיירו שתי סדרות אנימה המבוססות על עלילת סדרת המאנגה. הסדרה הראשונה שודרה לראשונה ב-3 באוקטובר 2002 ברשת הטלוויזיה היפנית TV Tokyo והכילה 220 פרקים, בעוד שסדרת ההמשך "נארוטו: שיפודן" (מסעות ההוריקן), שהתבססה על חלקה השני של סדרת המאנגה, משודרת ביפן החל מה-15 בפברואר 2007 ושודרה עד 24/3/2017.

מלבד סדרות האנימה, סטודיו פיירו הפיק גם עשרה סרטי קולנוע באורך מלא בסדרה ותשעה סרטי OVA (סרטים קצרים אשר יצאו ישירות ל-DVD). מוצרים נלווים נוספים בסדרה כוללים משחקי וידאו ומשחקי קלפים שפותחו על ידי מספר חברות שונות.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נארוטו[עריכת קוד מקור | עריכה]

12 שנים לפני עלילת הסדרה המקורית – תקף את "הכפר הנסתר בין העלים" (מיפנית: קונוהא. לעיתים גם "כפר העלה הנסתר") מפלצת שועל מסתורי בעלת תשעת זנבות והחל בהחרבתו המקיפה והרגה את הוריו של נארוטו. המפלצת גרמה להרס ומיתות רבות, וכל זאת נמשך עד שמנהיג הכפר באותה התקופה, ההוקאגה הרביעי (מינאטו נמיקאזה), עצר את התפרעות מפלצת השועל (קיובי) וחתם אותו בתוך גופו של נארוטו, תוך שימוש בג'וטסו אסור המשתמש בהקרבת חייו שלו לצורך החתימה.

עלילת הסדרה מתמקדת בנארוטו, ילד שובב בן 12 מקונוהא. נארוטו נושא בתוכו את מפלצת השועל (הקיובי) בעל תשעת הזנבות, אשר תקף לפני תריסר שנים את קונוהא וכמעט החריב את כולו. נארוטו סובל מאפליה מצד בני הכפר, אשר רואים בו את המפלצת האפל שהרס את כפרם. עם זאת, דור הילדים שצמח מהטרגדיה הכולל בתוכו את נארוטו לא מודע על התקרית ועל כך ששוכנת בנארוטו מפלצת. הם נמנעים ממנו כי הוריהם מחנכים אותם לעשות זאת. הסתרת התקרית מהילדים היא חלק ממסע השתקה של מנהיג הכפר השב, ההוקאגה השלישי לצורך מיתון הדלפת המידע על אותו המקרה. נארוטו הבודד מבצע מעשי שובבות, ואף גובל בונדליזם מדי פעם, כגון: השחתת ארבע מצבות ראשי הכפר על ידי הפיכת מראה פרצופם לליצני. הסיבה לכך טמונה בחוסר הכבוד והיחס הירוד אשר הוא מקבל, וזו הסיבה שבגללה נארוטו שואף להיות ראש הכפר הבא, ובכך לזכות בתשומת הלב והכבוד של אנשי הכפר.

העלילה העיקרית של הסדרה עוקבת אחר ההתפתחות והצמיחה האישית של נארוטו וחבריו, כאשר בסיום לימודיו באקדמיית הנינג'ות מפוצלים כל תלמידי כיתתו לצוותים שונים כחלק מאמנת הנינג'ות בכפר העלה הטוענת כי כל יחידה מונה שלושה חברי צוות ומורה דרך אחד. נארוטו מצורף לצוות 7, לצד סאסקה אוצ'יהא, אחד מבין הניצולים הבודדים משבט האוצ'יהא, וסאקורה הארונו, אהבתו של נארוטו, אשר למרבה צערו מאוהבת בסאסקה. מורה הדרך שלהם נבחר להיות קאקאשי האטקה, בנו של אחד מגיבורי קונוהא, הניב הלבן ואחד מבין הנינג'ות החזקים ומהירי-המחשבה ביותר בכפר ובנוסף לזה הוא גם אחד מהסניסיים (מאסטרים) של נארוטו כמו ג'ראיה שנארוטו מכנה אותו אירו סנין (מאסטר סוטה)

ישנן דמויות אויב בסדרה. המרכזיות שבהן הן אורוצ'ימארו, תלמיד לשעבר של ראש הכפר הנוכחי, ואחד מבין שלושת הסאנינים של כפר העלה, אשר מנסה להרוס את הכפר, ושואף להישאר צעיר לנצח, וזאת על ידי העברת נשמתו מגוף לגוף, ארגון האקטסוקי, אשר מונים כעשרה נינג'ות חזקים במיוחד, ומטרתם ללכוד את כל הביג'ויים החיות המזונבות. מטרת הארגון "אקטסוקי" (בעברית "זריחה") ראו בנארוטו שיפודן.


נארוטו שיפודן[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו החלק השני של הסדרה, בו כל הדמויות מבוגרות בשנתיים וחצי. נארוטו חוזר לכפר לאחר מסעות אימונים מפרכים עם ג'יראייה, וחוזר לצוות המקורי שלו יחד עם קאקאשי וסאקורה, ללא סאסקה שערק מהכפר. לחלק השני (נארוטו שיפודן) יצאו 500 פרקים.

בקו העלילה הזה נארוטו וחבריו נלחמים בארגון האקאטסוקי שמאיים על עולם השינובי. הם יוצאים לכפר החול הנסתר על מנת להציל את גאארה הג'ינצ'וריקי שנהפך לקאזהקאגה החמישי, במהלך מבצע ההצלה הם נלחמים בחברי הארגון דאיידרה, נינג'ה עריק שמתמחה בחומרי נפץ, ובסאסורי, עריק מכפר החול ששולט בובות עץ. סאסורי מת בקרב. ואילו דאיידארה בורח למסתור הארגון. בהמשך מתגלה מידע חדש אודות מיקומו של אורוצ'ימארו. נארוטו וסאקורה יוצאים יחד עם יאמטו – אנבו סודי שמחליף את קאקאשי הפצוע, יאמטו קיבל את הכוח של הוקאגה הראשון מה שנותן לו את היכולת לשלוט באלמנט העץ, וסאי – נינג'ה שמרגל מטעם דאנזו, סאי יכול להקים את הציורים שלו לחיים, ראש יחידת האנבו שנחשד על ידי שאר מנהיגי הכפר. במהלך המשימה הם פוגשים לראשונה מזה שנים בסאסקה שמטרתו היא להרוג את אחיו איטאצ'י.

עקב המאורעות הקודמים, שני חברי האקאטסוקי הידאן וקאקוזו, יוצאים להתקיף את הכפר. במהלך ההתקפה נופל בקרב אסומה – המורה של שיקאמארו, צ'וג'י ואינו. כנקמה יוצאים השלושה יחד עם צוות שבע (שמרוכב מסאי, קאקאשי, נארוטו, סאקורה ויאמטו) ומצליחים להרוג את הידאן וקאקוזו שנחשבו כבני אלמוות. בו בזמן סאסקה עורק מכוחותיו של אורוצ'ימארו ויוצא להרוג את איטאצ'י בעצמו, לאחר שזה ניסה להשתלט על גופו ונכשל. במהלך המסע שלו נתקל סאסקה בדאיידרה וטובי, ולאחר שכמעט מפסיד דאיידרה לסאסקה בקרב הוא מחליט להתאבד ומנסה להרוג את סאסקה איתו, ללא הצלחה. סאסקה פוגש באיטאצ'י והשניים נלחמים כאשר שאר חברי האקאטסוקי צופים בהם מהצד. בו בזמן מגיע מידע חדש על המנהיג של האקאטסוקי, עריק מכפר הגשם הנסתר המכונה "פיין". ג'יראייה נשלח מטעם טסונאדה לרגל אחריו. בבואו לכפר הגשם הנסתר, מגלה ג'יראייה כי פיין, יחד עם שותפתו קונאן, הם למעשה תלמידי עבר של ג'יראייה. ג'יראייה מובס בקרב על ידי היכולת ההרסנית של פיין – הריננגאן. טכניקת עיניים עוצמתית שהייתה שייכת לנינג'ה הראשון. כתוצאה מכך, נארוטו מתאבל על מות המורה שלו ויוצא ללמוד מהצפרדעים את טכניקת הסייג' מוד. פיין וקונאן מתקיפים את הכפר, בזמן הקרב קאקאשי ועוד המון אזרחים מתים, אבל לאחר שנארוטו הולך לדבר עם מי ששולט בכל הגופות של פיין (נאגטו אוזומאקי) נאגטו מחליט להחזיר לכלום את החיים.

בהמשך, ראשי הכפרים מוחיים שוב ומקימים את צבא השינובים המאוחד במלחמתם באקאטסוקי ובניסיונם להחיות את השד בעל עשרת הזנבות, אשר כולל בתוכו את כל כוחן של שאר החיות המזונבות, ואשר נחתם לפני שנים רבות על ידי הנינג'ה האגדי והחזק מכל המכונה ריקודו סאנין. ריקודו סאנין אשר נקרא "the sage of the six path" הוא זה שלכד את החיה בעלת 10 הזנבות "ג'ו-בי" ופיצל אותה ל-9 החיות. ריקודו סאנין הוא בנה של קאגויה – הראשונה בעלת הצ'אקרה.

את הצ'אקרה היא קיבלה משום שאכלה את הפרי האסור מהעץ הקדוש (shinju). בעזרת הצ'אקרה קאגויה שלטה בעולם ונחשבה לאלה. קאגויה הולידה את שני בניה "האגורומו" ו"האמורה" שניצחו את אמם המרושעת. רגע לפני מותה ילדה את זטסו השחור כדי שיחייה אותה בעוד כמה שנים. להאגורומו נולדו שני בנים, אשורה ואינדרה שלימים ייהפכו לראשי שושלות השבטים "סנג'ו" ו"אוצ'יהא" אינדרה שניחן ביכולת טכנית ורמת צ'אקרה גבוהה במיוחד ואשורה שניחן בקלמזיות אומץ לב ורוח קרב.

כשהיו ילדים התאמנו על הנינשו ואינדרה המציא את סימני הידיים, כאשר אשורה לא היה כל כך טוב בזה. לילה אחד זטסו השחור פגש את אינדרה ואמר לו שיש לו כוח גדול יותר ממה שנדמה לו, זטסו השתלט על חזיר בר וניסה להרוג את אשורה ופתאום אינדרה בא להציל אותו ואז אינדרה העיר את השרינגאן שלו.

כל אנשי כפר הנינשו פחדו מהעיניים של אינדרה והאגורומו פחד שאינדרה יהיה היורש שלו, אבל לעומת זאת אשורה היה אהוב כלפי כולם והייתה לו היכולת להתחבר עם כולם והאגורומו בחר באשורה בתור יורש. אינדרה כעס והרג את שני התלמידים האהובים עליו והעיר את המנגקיו שרינגאן שלו והתחיל להרוס את הכפר סוסאנו. הקרב בין אינדרה ואשורה התחיל ובעקבות הקרב אשורה קיבל את כוחות הריקודו וניצח את אחיו הגדול ואינדרה ברח. האגורומו השאיר לוח אבן שמסביר כמה הטסוקיומי הנצחי מסוכן אבל זטסו שינה אותו.

כמה שנים לאחר מכן, האגורומו הקרוב למוות מספר לאשורה שאינדרה ביקר אותו בלילה ואמר לו שהקרב בינו לבין אשורה ימשיך לעוד הרבה שנים וכוח העיניים שלו יעבור לצאצאים שלו ושיהיה לו גלגול נשמות. רגע לפני מותו אשורה אומר להאגורומו שגם לו יהיה גלגול נשמות והקרב בינו לבין אינדרה יקרה שוב.

כמה שנים לאחר מכן לאוצ'יהא נולד תינוק בשם מאדארה ולסנג'ו נולד תינוק בשם האשיראמה. שני הילדים הם הגלגול של אינדרה ואשורה. שני הילדים גדלו והכירו זה את זה בלי לדעת את שם השבט של השני. השניים הפכו לחברים הטובים ביותר ולשניהם היה חלום לבנות כפר שבו ילדים ילמדו במקום להילחם ודרגה ומשימות לכל שינובי. כל זה קרה עד שאבא של האשיראמה מנהיג שבט הסנג'ו אומר לו שהילד שהוא נפגש איתו בסתר הוא אוצ'יהא וצריך להרוג אותו. יום למחרת השניים נפגשים במקום המפגש שלהם ומשליכים אבן לצד השני. כל אחד מהם כתב משהו על האבן, קרא מה שהיה על האבן של השני וכמעט הצליח לברוח עד שאביהם ואחיהם נכנסו למקום ומאדארה אמר להאשיראמה שפעם הבאה שהם יפגשו יהיה בשדה הקרב. מאדארה והאשיראמה נלחמו המון שנים ובאחד הימים אחיו הצעיר של האשיראמה, טוביראמה הרג את אחיו הקטן של מאדארה, מאדארה באחד הימים התחיל להתעוור לכן לקח לאחיו הקטן את עיניו וקיבל את השארינגן הנצחי. מאדארה והאשיראמה נכנסים לקרב שיכריע את גורל השבטים מאדארה הפסיד והאשיראמה אמר לו להיזכר בימים שהיו שהם היו קטנים. מאדארה מציב להאשיראמה תנאים או שהאשיראמה יהרוג את טוביראמה או שהאשיראמה ימות והאשיראמה מחליט שטוביראמה יהרוג אותו, אבל טוביראמה לא מסכים אז האשיראמה מנסה להרו את עצמו אבל מאדארה עוצר אותו והשניים עושים שלום ומקימים כפר ולכפר הזה קוראים קונוהאגקורה נו סטו (כפר העלה הנסתר) יום אחד האשיראמה אומר למאדארה שהשליט הפידוראלי אמר שלמנהיג של הכפר יקרא הוקאגה והאשיראמה רוצה להציע את מאדארה בתור הוקאגה, לעומת זאת האשיראמה נבחר להיות ההוקאגה הראשון ומאדארה מראה לו את לוח האבן ומיד לכך מכן מאדארה עוזב את הכפר.

כמה שנים לאחר מכן הקרב של אינדרה ואשורה חוזר רק הפעם לגלגולים שלהם מאדארה והאשיראמה מתחילים להילחם ומאדארה מזמן את הקיובי ומאחד אותו לסוסאנו שלו והאשיראמה נכנס למצב סנין ועושה ג'וטסו שמזמן עץ ענק שנותן אגרופים והאשיראמה הצליח להביס את מאדארה וכמעט הרג אותו למקום בו נלחמו קוראים עמק הסוף.

כמה שנים לאחר מכן נולדו סאסקה ונארוטו סאסקה הוא גלגולו של אינדרה ונארוטו הוא הגלגול של אשורה. שבעה עשרה שנים אחרי התקפת הקיובי בכפר מלחמת השינובים הרביעית נגמרה ואחר כך שניהם ניצבו לקרב האחרון שלהם בעמק הסוף. לקראת הסוף סאסקה ונארוטו היו מותשים ושניהם משתמשים במהלכים החזקים שלהם צ'ידורי של סאסקה וראסנגאן של נארוטו. השניים שכבו זה לצד זה לא יכולים לזוז וסאסקה שואל את נארוטו למה הוא ניסה להחזיר אותו לכפר ונארוטו אומר לו שהוא חבר שלו וסאסקה שאל למה הוא מתכוון שהוא חבר שלו ונארוטו אומר לו כשסאסקה מתבלבל או נכנס לצרות זה כואב לו ואז סאסקה הלך לישון ואומר לעצמו שגם הוא מרגיש אותו דבר כמו נארוטו וכשהוא ראה אותו הוא הרגיש שהוא שוב עם המשפחה שלו אבל הוא גם ראה בזה חולשה כי באותם זמנים הוא רצה לנקום באחיו והוא ראה איך נארוטו מתקדם והוא נשאר מאחור ובגלל זה הוא עזב את הכפר והלך לאורוצ'ימארו ואז סאסקה ראה את כל מה שקרה לנארוטו בחיים כל רגע שהוא אף פעם לא ויתר ואז הוא רואה שכל מי שנארוטו מכיר התחיל להאמין בו ולבסוף גם הוא מכיר בנארוטו. השניים קמים בבוקר וסאסקה נכנע ומראים את שניהם מדממים ואיבדו את הידיים שלהם. סאסקה ונארוטו מבטלים את הטסוקיומי הנצחי וכמה חודשים לאחר מכן סאסקה עוזב את הכפר כדי להבין רגשותיו ונארוטו מביא לו בסוף את מגן המצח שלו שזרק בקרב הראשון שלהם.

בורוטו[עריכת קוד מקור | עריכה]

זה החלק השלישי של הסדרה. יש מנגה לחלק זה, וגם סדרה. ניתן להשיג את המנגה והסדרה בשפה האנגלית באינטרנט. יצא סרט ב-2015.

עלילת "בורוטו" מתחילה בקפיצת זמן של בערך 15 שנה לאחר תום אירועי הסדרה המקורית. נארוטו, שהגשים את חלומו להיות הוקאגה, נשוי להינאטה והוא אב לשני ילדים כאשר הבכור מביניהם הוא בורוטו, והקטנה היא הימאווארי. אמנם נארוטו כבר אינו הדמות הראשית של המותג, אבל העלילה מתמקדת ביחסים שבינו לבין בורוטו והיחסים ביניהם, במילה אחת, עכורים: נארוטו, בתור יתום, שלא זכה לדמות אב, לא ממש יודע איך לתפקד כאבא ומעדיף במקום זאת להשקיע את עצמו בעבודת ניהול הכפר. כתוצאה מכך, בורוטו לא אוהב את זה שאביו הוא ההוקאגה במקום להיות בבית, מה גם שהם שונים מאוד כי בורוטו רוצה להיות כמו יריבו הנצחי של אביו, סאסקה. הוא מבקש ממנו שיהיה המורה שלו כדי שיוכל לנצח את אביו. לסאסקה וסאקורה יש בת בשם סאראדה שרוצה להיות ההוקאגה.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

צוות 7

 • אוזומאקי נארוטו – הדמות הראשית בסדרה. כשנולד נחתם בגופו על ידי אביו, שד השועל בעל תשעת הזנבות הנקרא קיובי (ביפנית קיו-תשע, בי-זנב/ות), ועל-כן הופלה לרעה מצד אנשי הכפר, הראו בו רק את השד ולא את הנער עצמו. הבן של ההוקאגה הרביעי מתאמן תחת ג'ראיה (המאסטר שלו, והמורה של אביו). כפי שקאקשי סנסיי מכנה אותו הוא "הנינג'ה ההיפראקטיבי והאידיוט מס' 1". שובב קונוהא. שמו שאול משם המאכל היפני "נארוטומאקי" (ביפנית: 鳴門巻き).
 • אוצ'יהא סאסקה – אחד מבין שני הניצולים היחידים מהטבח בשבט האוצ'יהא. מתברר כי מאחורי הטבח עומד אחיו הבכור איטאצ'י, דבר אשר גורם לסאסקה לרצות למצוא אותו ולהרגו. הבן של פוגאקו אוצ'יהא מפקד המשטרה. הוא בעל הציון הגבוה ביותר באקדמיית הנינג'ות. מרוכז בנקמתו עד ששקע בזה יותר מדי. יש לו שארינגאן. מופנם ציני ובוגר לגילו.
 • הארונו סאקורה – נערה חמת מזג אשר נארוטו מאוהב בה, ומנגד היא מאוהבת בסאסקה. טובה בריכוז הצ'אקרה למקומות שונים בגוף. תלמידתה של טסונאדה - ההוקאגה החמישית.
 • האטקה קאקאשי – הסנסיי של נארוטו, סאקורה וסאסקה. עינו השמאלית לרוב מוסתרת בגלל שארינגאן שיש לו. התלמיד של ההוקאגה הרביעי. ההוקאגה השישי.

צוות 8

 • היוגה הינאטה – מאוהבת בנארוטו כבר מתקופת האקדמיה, נערה ביישנית בעלת עיני ביאקוגאן. היא משמשת כעזרה רבה עבור נארוטו מתי שהוא מיואש והיא מעודדת אותו להמשיך מתי שקשה לו. מתגלה באפילוג שהיא אשתו ואם ילדיו.
 • אינוזוקה קיבה – חבר בצוות 8 יחד עם הינאטה ושינו. כמישהו משבט האינוזוקה יש לו יכולת לבצע מתקפות משותפות עם השותף בעל החיים שלו. השותף שלו זה אקמארו (כלב).
 • אבורמה שינו – חבר בצוות 8 יחד עם הינאטה וקיבה. הוא משתמש חרקים.
 • קורנאי יואי- הסנסיי של צוות 8. במהלך תקופת הזמן מתחתנת עם אסומה סארוטובי. ובשיפודן יולדת את ילדתו של אסומה וקוראת לה מיראי.

צוות 10

 • נארה שיקאמרו – חבר בצוות 10 יחד עם אינו וצוג'י. הוא חכם מאוד וטוב בתכנון אסטרטגיות. נוטה להתלונן הרבה ולהגיד שדברים הם 'מטרד'. שולט בג'וטסו השליטה של שבט הנארה אשר המשתמש בו יכול להשתלט על אדם בעזרת צללים ועוד.
 • ימאנאקה אינו – חברה בצוות 10 יחד עם שיקאמרו וצוג'י. היא מאוהבת בסאסקה. בעבר הייתה חברה טובה של סאקורה, אך הן נהיו יריבות בעקבות אהבתן המשותפת לסאסקה. אינו שולטת בטכניקות שליטת התודעה של שבט הימאנאקה בהן המשתמש יכול להשתלט על גוף אחר, להעביר מחשבות בין אדם לאדם ועוד. הייתה תלמידה של טסונאדה כמו סאקורה.
 • אקימיצ'י צוג'י – חבר בצוות 10 יחד עם אינו ושיקאמרו. הוא שולט בטכניקת הגדלת הגוף של שבט אקימיצ'י בהן המשתמש יכול להגדיל את גופו לממדים עצומים ולקבל כוח חזק בנוסף להגדלה. בעל התנהגות טיפשית וחביבה אך גם יכול להיות חכם מאוד ברגעים רציניים. אוהב לאכול.
 • סארוטובי אסומה – הסנסיי של צוות 10 והבן של ההוקאגה השלישי, דודו של קונוהאמרו. במהלך תקופת הזמן בין נארוטו לנארוטו שיפודן הוא מתחתן עם יוהי קוראי הסנסיי של קבוצה 8 (ספוילרים לשיפודן) ובשיפודן מתגלה כי יש לו ילדה ממנה. מת בשיפודן (לפני שביתו נולדה) וחוזר לחיים באדו טנסיי אך נחתם וחוזר לשינה הנצחית שלו באופן סופי.

צוות גאי

רוק לי – רוק לי הוא חבר בצוות גאי יחד עם נג'י וטנטן. רוק לי הוא נינג'ה מיוחדת היות שהוא לא יכול להשתמש בנינג'טסו בניגוד לנינג'ות רגילות. למרות חוסר יכולתו להשתמש בנינג'וטסו רוק לי הופך לנינג'ה בעקבות יכולותיו המדהימות בטאיג'וטסו שאותן הוא רחש בעבודה קשה רבה. רוק לי מאוהב באהרונו סאקורה. מטרתו היא להוכיח שהוא מסוגל להפוך לנינג'ה חזקה גם בלי יכולת להשתמש בנינג'וטסו.

היוגה נג'י – נגי היוגה הוא חבר בצוות גאי יחד עם רוק לי וטנטן. נג'י הוא בן דודה של הינאטה. בעבר נג'י האמין (בעקבות חוויות הקשורות בעברו ) כי הגורל בלתי ניתן לשינוי אך לאחר קרב עם נארוטו דעתו השתנתה. נג'י מוכר בתור "הגאון של שבט ההיוגה " בעקבות יכולותיו המדהימות בביאקוגאן ובסגנון הג'וקאן. (ספוילרים לשיפודן) בשיפודן נג'י מת כאשר ניסה לגונן על נארוטו והינאטה.

טנטן – טנטן היא חברה בצוות גאי יחד עם נג'י ולי. טנטן היא מומחית לנשקי נינג'ה, וחלומה הוא להיות נינג'ה חזקה כמו הסנינית האגדית טסונדה.

מייט גאי – הג'ונין האחראי של צוות גאי ויריבו הנצחי של קאקאשי מצוות 7. בניגוד לקאקאשי, גאי מאוד אנרגטי ומדבר הרבה על כך שברשותו "כוח הנעורים" למרות היותו מבוגר. גאי מומחה לטאיג'וטסו ומשתמש בעיקר בסגנון זה אף על פי שהוא מסוגל להשתמש בנינג'וטסו וגנג'וטסו.

בורוטו

תופעות על-טבעיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'וטסו (Jutsu|術) – שם כולל המתייחס להתקפות העל-טבעיות בהם הנינג'ות מסוגלים להשתמש בקרבות על ידי שימוש בצ'אקרה (השם נוצר על ידי אינדורה).
 • החיות המזונבות (ביג'ו|Biju|尾獣) – חיות אלה הן חיות אשר להן אחד עד תשעה זנבות והן מדורגות בצ'אקרה שלהן לפי מספר הזנבות, ככל שמספר הזנבות גבוה יותר, כמות הצ'אקרה גדולה יותר.
 • ג'ינצ'וריקי (Jinchuuriki|人柱力) – בני אנוש אשר חתמו בהם את החיות בעלי הזנבות (הביג'ויים). אחרי הג'ינצ'וריקים רודף ארגון בשם אקאטסוקי.
 • אקאטסוקי (Akatsuki|暁 ) – ארגון המורכב מ-10 נינג'ות עריקים בעלי כוחות יוצאים מן הכלל. 2 חברי האקאטסוקי הראשונים להופיע בסדרה הם קיסאמה הושיגאקי, נינג'ה עריק מכפר הערפל הנסתר ואיטאצ'י אוצ'יהא, נינג'ה שערק מקונוהא לאחר שהכחיד את שבט אוצ'יהא, חוץ מאחיו הקטן, סאסקה אוצ'יהא.
 • צ'אקרה (Chakra|チャクラ) – כוח רוחני ופיזי שיש בכל אדם ששליטה בו מאפשרת שימוש בג'וטסו.
 • דוג'וטסו (Dojutsu|瞳術) – טכניקות עיניים שבאות באופן של קקאי גנקאי. לדוגמה: הרינאגאן, השארינגאן, הביאקוגאן והטנסייגאן.
 • קקאי גנקאי (Kekkai Genkai|血継限界) – יכולות מולדת על טבעית הנמצאת אצל אדם המסוגל לשלוט בשני אלמנטים, ולשלב אותם לאלמנט מיוחד שייצר או לקבל בתורשה טכניקה מיוחדת כמו ג'וטסו תפיסת הצל של שבט נארה או השיקוטסומיאקו של שבט קאגויה.
 • קקאי טוטה (Kekkai Tōta|血継淘汰) – גרסה מפותחת יותר של הקקאי גנקאי, בה ניתן להשתמש ב-3 אלמנטים ולשלב אותם, כמו שחרור האבק של הטסוצ'יקאגה.
 • קקאי מורה (Kekkai Mōra|血継網羅) – הגרסה המפותחת ביותר של הקקאי גנקאי. לא ידוע כרגע מה ההגדרה של קקאי מורה, אך ידוע שהביאקוגאן של קאגויה והרינאגאן של האגורומו נחשבים לקקאי מורה, והשאר קקאי גנקאי.
 • אדו טנסיי (Edo Tensei) – טכניקה מיוחדת להחייאת אדם שמת. הממציא של האדו טנסיי הוא ההוקאגה השני טוביראמה. מלבדו השתמשו בג'וטסו גם קאבוטו ואורוצ'ימרו (נינג'ה עריק).
 • אלמנט הצ'אקרה – צ'אקרה שבעזרתה אפשר לבצע ג'וטסו של יסוד. כדי לבצע יש להגיד סגנון שם היסוד ואז נוצר ג'וטסו שתואם ליסוד של אלמנט הצ'אקרה. האלמנטים של הצא'קרה הם: מים, אדמה, אש, רוח וברק, יש נינג'ות המסוגלים להשתמש במספר אלמנטים.
 • חייזרים אימו של ריקודו סנין, קאגויה אוטסוטסוקי, הגיעה מהחלל החיצון. דבר זה מעיד כי בעולם של נארוטו ישנה סבירות גבוהה לקיומם של חייזרים או שבטי בני אדם למחצה כמו שבט האוטסוטסוקי. כ-15 שנה לאחר אירועי מלחמת השינובים הגדולה הרביעית, הגיעו שני חייזרים נוספים משבט האוטסוטסוקי בשם מומושיקי וקינשיקי.

המדיות השונות בזיכיון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנגה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה פורסמה לראשונה בשנת 1999. 238 הפרקים הראשונים בסדרה משתייכים לחלק הראשון של הסדרה. הפרקים 239 עד 244 מהווים את חלק הגיידן של הסדרה אשר מתמקדת ברקע של הדמות האטקה טאקאשי. כל הפרקים הבאים לאחר מכן משתייכים לחלק השני של הסדרה, אשר ממשיך את קו העלילה של החלק הראשון ומתרחשים שנתיים וחצי לאחר מכן. הגרסה האנגלית של המאנגה מופקת על ידי חברת "Viz Media".

סדרות אנימה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נארוטו[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה בוימה על ידי האייאטו דאטה והופק על ידי סטודיו פיירו ורשת הטלוויזיה "TV Tokyo", סדרת האנימה שודרה לראשונה ביפן בערוץ "TV Tokyo" ב-3 באוקטובר 2002, ושודרה במשך 220 פרקים עד 8 בפברואר 2007. 135 הפרקים הראשונים בסדרה הם למעשה עיבוד של עשרים ושבעה הכרכים הראשונים של סדרת המאנגה, ואילו שמונים הפרקים הנותרים הם "פרקי פילר" אשר אינם כלולים בעלילת המאנגה המקורית והופקו משום שסדרת האנימה החלה להדביק את הקצב עם עלילת סדרת המאנגה.

בהמשך, חברת ההפצה "Viz Media" רכשה את זכויות השידור וההפצה של סדרות האנימה של נארוטו בשווקים של צפון אמריקה. הגרסה האנגלית של סדרת האנימה שודרה לראשונה בארצות הברית ב-10 בספטמבר 2005. ב-28 במרץ 2006, יצאו לראשונה תקליטורי ה-DVD של הסדרה בגרסה האנגלית לשווקים בצפון אמריקה. בגרסה האמריקנית אשר שודרה ברשתות הטלוויזיה בארצות הברית צונזרו אזכורים לצריכת אלכוהול, אזכורים מהתרבות היפנית דם ומוות צומצמו באופן משמעותי. אף על פי כן, הקטעים הללו לא צונזרו ממהדורת ה-DVD של הגרסה האנגלית שיצאה לשווקים בהמשך. רשתות טלוויזיה אחרות ביצעו אף עריכות נוספות מלבד העריכות אשר בוצעו על ידי רשת Cartoon Network, כגון הצנזור המחמיר יותר של רשת Jetix אשר צנזרה את כל הקטעים בסדרה המכילים דם, שפה קלוקלת ועישון.

הגרסה היפנית של הסדרה משודרת באופן מקוון באתרי האינטרנט Hulu ו-Joost עם כתוביות באנגלית.

נארוטו שיפודן[עריכת קוד מקור | עריכה]

נארוטו שיפודן היא סדרת ההמשך של סדרת האנימה "נארוטו" והיא מכסה את עלילת הסדרה מהכרך העשרים ושמונה והלאה. העיבוד הטלוויזיוני של נארוטו שיפודן שודר לראשונה ביפן ב-15 בפברואר 2007 ב-TV Tokyo. החל מ-8 בינואר 2009, רשת הטלוויזיה TV Tokyo החלה לשדר את הפרקים החדשים בסדרה גם באינטרנט.

כל הפרקים החדשים בסדרה זמינים לצפייה באופן מקוון עם כתוביות באנגלית כשעה לאחר שהם משודרים ביפן. Viz החלה גם כן לשדר את הפרקים החדשים בסדרה עם כתוביות באנגלית החל מ-2 בינואר 2009 באתר הרשמי של הסדרה.

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לאקרנים אחד עשר סרטי קולנוע במקביל לשידור סדרות האנימה "נארוטו" ו"נארוטו: שיפודן" אשר הרחיבו את עלילת סדרות האנימה ואשר עלילתם התמקדה בגיבורים הראשיים בסדרות האנימה. שלושת הסרטים הראשונים מתרחשים במהלך עלילת החלק הראשון של סדרת האנימה, השישה הנותרים מתרחשים במהלך עלילת סדרת ההמשך "נארוטו: שיפודן", והשניים הנותרים הם המשך לסדרה "נארוטו שיפודן"[דרוש מקור].

# שם הסרט בעברית שם הסרט באנגלית תיאור תאריך היציאה המקורי לאקרנים ביפן
1 נארוטו הסרט: עימות נינג'ה בארץ השלג Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow נארוטו, סאסקה, סאקורה וקאקאשי יוצאים להגן על שחקנית מפורסמת בדרכה לצילומים בארץ השלג. בהמשך החבורה מגלה כי היא לא אחרת מאשר הנסיכה האמיתית של ארץ השלג וכי אחיו הרשע של המלך הקודם מנסה כעת לחטוף אותה. 21 באוגוסט 2004
2 נארוטו הסרט השני Naruto the Movie 2: Legend of the Stone of Gelel נארוטו, סאקורה ושיקאמרו יוצאים למשימה אשר מטרתה לאתר חיית מחמד שאבדה. במהלך המשימה הם מעורבים במלחמה בין סאנגאקורה למספר גדול של לוחמים. 6 באוגוסט 2005
3 נארוטו הסרט השלישי Naruto the Movie 3: Guardians of the Crescent Moon Kingdom נארוטו, סאקורה, קאקאשי ורוק לי יוצאים למשימה להגן על הנסיך הצעיר והמפונק של ארץ הירח, מיצ'ירו. בהמשך הם מגלים כי שאבאדאבה, אחד האצילים בארץ הירח, הצליח להשתלט על ארמון המלוכה באמצעות חבורת נינג'ות שכירות חרב אשר נפטרו מהמלך וכעת מנסים להרוג את יורש הכתר מיצ'ירו. 5 באוגוסט 2006
4 נארוטו שיפודן הסרט הראשון Naruto: Shippūden the Movie שד רב עוצמה בשם מוריו קם לתחיה ומעוניין כעת להשתלט על העולם. כעת רוק לי, היוגה נג'י, הארונו סאקורה ואוזומקי נארוטו חייבים להגן על האדם היחיד בעולם שמסוגל לחתום את השד בשנית – הכוהנת הגדולה של מדינת השדים. 4 באוגוסט 2007
5 נארוטו שיפודן הסרט השני Naruto Shippūden 2: Bonds קבוצה מסתורית של נינג'ות מתקיפה במפתיע את הכפר קונוהא וגורמת להרס רב. בשל הפחד מפני התפתחות של מלחמת עולם נוספת, סאסקה מחליט לאחד כוחות עם נארוטו על מנת למנוע מלחמה עתידית. 2 באוגוסט 2008
6 נארוטו שיפודן הסרט השלישי Naruto Shippūden 3: Inheritors of the Will of Fire מבין חמש מדינות השינובי הגדולות, קומו, איווא, קירי, וסונא, שינובי בעלי קקיי גנקאי (יכולת תורשתית) נעלמים בזה אחר זה. המדינה היחידה שנותרה ללא פגע היא מדינת האש, והאחרות מתחילות לחשוד שזהו לא צירוף מקרים. בנוסף על כך, במקביל להחרפה במצב והחשש הכבד מפני מלחמת שינובי עולמית נוספת אשר עלולה להיפתח, קאקאשי נעלם מן הכפר באופן מסתורי. 1 באוגוסט 2009
7 נארוטו שיפודן הסרט הרביעי Naruto Shippūden 4: The Lost Tower נארוטו מקבל משימה ללכוד את מוקאדי-, קבוצת נינג 'ה נוכלת, נארוטו יוצא על חורבות ההיסטורית המפוארת של פעם איורן כדי לחקור. לאחר מרדף, המטרה של מוקדי מתגלה להיות הלילין הרדום בהריסות כאשר נארוטו מתעורר, משהו בלתי צפוי קורה נארוטו מותקף על ידי לוחמים מסתורים ואז, ההוקאגה הרביעי, מינאטו מיתגלה לפניו. הפעם, נארוטו מצרף כוחות עם ההוקאגה הרביעי המנוח נגד הלילין. 31 ביולי 2010
8 נארוטו שיפודן: כלא הדמים Naruto Shippūden: Blood Prison נארוטו מואשם על הריגת שתי נינגות והתקפת פתע על ראיקגאה ונשלח לכלא בו יקחו ממנו את כוחות הנינגה שלו 30 ביולי 2011
9 נארוטו שיפודן: הדרך לנינג'ה Naruto Shippūden: Road to Ninja נארוטו וסאקורה נישלחים לציר זמן חלופי ביקום שבו נארוטו מעולם לא אבד את הוריו ולעומת זאת סאקורה איבדה את הוריה ולדמויות רבות יש אישיות שונה. 28 ביולי 2012
10 האחרון: נארוטו הסרט The Last: Naruto the Movie כעבור שנתיים לאחר מלחמת השינובים הגדולה הרביעית, נארוטו נעשה הגיבור של העולם וזוכה לכבוד רב. בינתיים, איש בשם טונרי אוטסוטסקי (מהשבט של ריקודו סנין), גורם לירח לנוע לכיוון כדור הארץ. נארוטו מגלה רגישות יתר כלפי חבריו, והם מנסים לעצור את טונרי ואת הירח לפני שיהיה מאוחר מדי. 8 בדצמבר 2014
11 בורוטו:נארוטו הסרט Boruto: Naruto the Movie בורוטו, בנו של נארוטו לומד טכניקות מנארוטו ומסאסקה בנוסף לכך מתקיימים מבחני צ'ונין ובהם בורוטו נלחם נגד שיקאדאי בנו של שיקאמארו. ביחד קבוצת 7 החדשה (בורטו, סאראדה (הבת של סאסקה), ואוטסוסקי מיטסוקי (הבן של אורוצ'ימרו)) מנסה לעבור את מבחני הצ'ונין. אך בדרכם עומדים יצורים הדומים לקאגויה עם שארינגאן ריננגאן וביקוגאן בידיים ומנסים לעצור אותם. כל חמשת הקאגה נלחמים ומה עולה בגורלם של נארוטו וסאסקה? אוגוסט 2015

סרטי OVA[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לשווקים ארבעה סרטי OVA (סרטי המשך קצרים אשר יצאו רק ב-DVD) של נארוטו. שני הסרטים הראשונים אשר נקראים "Find the Crimson Four-Leaf Clover!" ו-"Mission: Protect the Waterfall Village!" הוקרנו לראשונה בשנת 2003 ובשנת 2004 ובהמשך יצאו לשווקים בתקליטור DVD. גרסת מדובבת לאנגלית של סרט ה-OVA השני יצא לשווקים בתקליטור DVD ב-22 במאי 2007. סרט ה-OVA השלישי "Finally a clash! Jonin VS Genin!! Indiscriminate grand melee tournament meeting!!" יצא לשווקים על גבי תקליטור בונוס עם הגרסה היפנית של משחק הווידאו " Naruto: Ultimate Ninja 3" אשר יצא לקונסולת המשחקים PlayStation 2, ול-PlayStation 3. סרט ה-OVA הרביעי "Konoha Annual Sports Festival" הוא סרטון קצר אשר יצא לשווקים יחד עם הסרט הראשון של נארוטו.

משחקי וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים יצאו לשווקים מספר רב של משחקי וידאו המבוססים על הסדרה אשר הופקו על ידי Nintendo, Sony, Microsoft, ו-Bandai. רוב משחקי הווידאו של נארוטו אשר נוצרו עד היום הם משחקי לחימה בהם השחקן משחק באחת הדמויות הראשיות בסדרה. המטרה במשחקים היא להפחית את מד הבריאות של היריב לאפס, באמצעות התקפות מיוחדות וטכניקות שונות אשר ייחודיות לכל דמות אשר מבוססות על הטכניקות בהם הדמויות משתמשות בסדרת המאנגה וסדרות האנימה. משחק הווידאו הראשון היה המשחק "Naruto: Konoha Ninpouchou" אשר יצא במקור לשווקים ביפן ב-27 במרץ 2003. רוב משחקי הווידאו של נארוטו יצאו לשווקים רק ביפן. משחקי הווידאו הראשונים שיצא לשווקים מחוץ ליפן היו "Naruto: Clash of Ninja" ו-"Naruto: Ninja Council Naruto". בהמשך יצאו עוד המון משחקים המשחקים שהצליחו ביותר היו "Naruto storm" כגון ארבעה משחקים עד היום אשר מבוססים על "נארוטו שיפודן". בסוף 2014 חברת Bandai וחברת Cyberconnect2 הכריזו על משחק חדש של נארוטו סטורם, שיצא ל-PS4, XBOX ONE, ולמחשב.

משחקים שיצאו עד כה:(באמצע עריכה)

2003-Naruto: Clash of Ninja, Naruto: Clash of Ninja 2'

2004-Naruto: Gekitō Ninja Taisen! 3

2005-Naruto: Gekitō Ninja Taisen! 4

2007-Naruto Shippūden: Gekitō Ninja Taisen! EX,Naruto Shippūden: Gekitō Ninja Taisen! EX 2

2008-Naruto Shippūden: Gekitō Ninja Taisen! EX 3

קלפי המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

קלפי המשחק הם קלפי אספנות המבוססים על הסדרה. משחק הקלפים יצא לראשונה לשווקים ביפן בשנת 2003, ובהמשך בארצות הברית בשנת 2006. המשחק מיועד לשני שחקנים בלבד. כל חבילת משחק מורכבת מ-50 קלפי משחק, מפת משחק, ומטבע אשר משמש כדי להחליט איזה שחקן מתחיל ראשון. כל משתתף בוחר בתורו משתתף אחר ושואל אותו האם יש בידו קלף מסדרה מסוימת. אם התשובה חיובית, המשתתף שואל האם זה קלף מסוים מאותה סדרה. אם הוא ניחש נכונה, הוא מקבל את הקלף ויכול לשאול שוב. מטרת המשחק היא לאסוף רביעיות רבות ככל האפשר.

שירי פתיחה בסדרה נארוטו (אמצע עריכה)

תקליטורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פסקול הסדרה הולחן ועובד על ידי טושיו מאסודה. הפסקול הראשון, אשר נקרא "Naruto Original Soundtrack", יצא לשווקים לראשונה ב-3 באפריל 2003 ומכיל עשרים ושתיים רצועות אשר השומעו במקור בעונה הראשונה של סדרת האנימה. הפסקול השני של הסדרה, אשר נקרא "Naruto Original Soundtrack II" יצא לשווקים לראשונה ב-18 במרץ 2004 ומכיל תשע עשרה רצועות. הפסקול השלישי של הסדרה, שנקרא "Naruto Original Soundtrack III" יצא לשווקים ב-27 באפריל 2005 ומכיל עשרים ושלוש רצועות.

שתי תקליטורי פסקולים נוספים בשם "Naruto: Best Hit Collection" ו-"Naruto: Best Hit Collection II" אשר מכילים את כל שירי הפתיחה ושירי הסיום של הסדרה יצאו לשווקים ב-17 בנובמבר 2004 וב-2 באוגוסט 2006. תקליטור אוסף של שמונה שירים מהסדרה יצא לשווקים בשם "Naruto in Rock – The Very Best Hit Collection Instrumental Version" ב-19 בדצמבר 2007. כמו כן, לאורך השנים יצאו לשווקים תקליטורי פסקולים לכל אחד משלושת הסרטים של נארוטו. כמו כן יצאו גם תקליטורים המכילים את קטעים בהם המדובבים המקוריים מקריאים פרקים שלמים מן הסדרה.

פסקול הסדרה "נארוטו: שיפודן" הופק על ידי יאסוהארו טאקאנאשי – התקליטור הפסקול לסדרה אשר נקרא "Naruto Shippūden Original Soundtrack" יצא לשווקים ב-9 בדצמבר 2007. כמו כן, יצאו לשווקים גם תקליטורי פסקול לשני הסרטים שיצאו לאקרנים במקביל לסדרת ההמשך – הראשון יצא לשווקים ב-1 באוגוסט 2007 והשני ב-30 ביולי 2008.

ב-23 ביולי 2008 יצא לשווקים התקליטור "Naruto All Stars" אשר מכיל עשרה רימיקסים לשירים מקוריים מהסדרה אותם שרים דמויות הסדרה.

נארוטו בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה צברה פופולריות רבה וקהל מעריצים אדוק בישראל זמן רב לפני שנרכשה על ידי רשתות הטלוויזיה המקומיות בשל רשתות שיתוף קבצים שונות באינטרנט אשר הפיצו את פרקי הסדרה המקוריים בדיבוב היפני והודות לקבוצות מתרגמים חובבים אשר הפיצו כתוביות בעברית לסדרה כמעט מיד לאחר מועד שידורם המקורי ביפן.

ב-16 באוקטובר 2006 עלתה הסדרה לשידור בערוץ הילדים בדיבוב לעברית.

ב-2007 עלתה לשידור בערוץ הילדים הגרסה היפנית הלא מצונזרת של הסדרה בשעות הלילה. הסדרה הוגבלה לגיל 14 ומעלה.[1]

בנוסף, יש אתר ישראלי שתרגם את כל הפרקים של נארוטו, נארוטו שיפודן ועכשיו גם את של בורוטו בשם שיפודן ישראל.

הפקת הדיבוב העברי[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שהסדרה נרכשה על ידי ערוץ הילדים, נערכה בערוץ תחרות לבחירת המדבב לעברית של נארוטו. לבסוף נבחר תובל שפיר המוכר מסדרות הטלוויזיה "גאליס" ו"החולמים". הדיבוב המקורי לעברית הופק במהלך אמצע העשור הראשון של המאה ה-21 באולפני דאבי דאב אותו ביימה אפי בן ישראל, אשר גם השתתפה בדיבוב בעצמה. הסדרה הוגבלה לגילאי 8 ומעלה לאחר צנזורה של חלקים ממנה.

הפקת הדיבוב הופסקה בערך בפרק 106 מסיבות לא ידועות.

צוות המדבבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגרסה העברית השתתפו בדיבוב הדמויות:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]