חצויה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
חצויה
Hazuya.jpg
לוגו הסדרה
סוגה על טבעי
פנטזיה
דרמה המשכית
אימה
חברת הפקה דורי מדיה דרסט
יוצרים אילן רוזנפלד
שירה אלון
בימוי שי קפון (עונה 1)
סיגל אבין (עונה 1)
ציון רובין (עונה 2)
עודד לוטן (עונה 3)
ארץ מקור Flag of Israel.svg ישראל
מספר עונות 3
מספר פרקים 135
שידור
רשת שידור HOT
ערוץ הילדים
תקופת שידור מקורית 28 במאי 200931 בינואר 2012

חצויה היא סדרת טלוויזיה יומית ישראלית לנוער שעלתה לשידור ב-28 במאי 2009 בערוץ HOT. הסדרה שודרה גם בערוץ הילדים ומשודרת כעת גם בערוץ זום. לסדרה הופקו שלוש עונות.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה מספרת את סיפורה של אלה רוזן בת החמש עשרה, המתחילה את שנת הלימודים ביחד עם ידידה הטוב, עומר טנא, ואחיה, גיא רוזן בבית ספר התיכון גרין. בית הספר מנוהל על ידי אמנון גרין, שעומד בראש מסדר "בני הדם" - מסדר חשאי בן 1,000 שנים (שאותו הקים אבו הקדום של אמנון) שמטרתו "לנקות" את העולם מערפדים.

במהלך הסדרה שלושה קווי עלילה חשובים:

 • קו העלילה הראשון - מספר את סיפורה של אלה, נערה חצויה - אנושית למחצה, ערפד למחצה, ליאו - ערפד בן 600 שנה אך בעל חזות של תלמיד תיכון, שנשלח להגן עליה ולספר לה את זהותה האמיתית; הוא נאלץ לעשות זאת בסובלנות, דבר שאינו רגיל אליו. משולש אהבה מתפתח בין אלה, ליאו ועומר, ובסופה של העונה בוחרת אלה בעומר.
 • קו העלילה השני - מספר את סיפורם של זוהר, גיא וסושי (משה), חברי נבחרת הסיף של בית הספר. גיא חושב שכדאי להיות זכר אלפא של התיכון הוא צריך ללכת עם הנקבה השולטת שבמקרה הזה, היא זוהר, בתו של מנהל בית הספר. בסופו של דבר היא נענית לחיזוריו, ויחד הם מנסים לסייע לסושי להתגבר על פחד הבמה שלו ולזכות בתחרות הסיף, בכך שמשקרים לו שנפרדו ושעכשיו הוא יכול לנסות את מזלו אצל זוהר, מה שיעלה את ביטחונו. כיוון שזוהר משתפת פעולה עם גיא, היא יוצאת עם סושי לדייט, שממלא אותו ביטחון. לאחר שסושי מנצח בתחרות הסיף, הם מספרים לו את האמת.
 • קו העלילה השלישי מספר את סיפורם של הערפדים. נביא הערפדים (הידוע גם בתור "נבחר הדם"), חצוי ששמו ארדק, מבין שחייו מתקצרים, ושעליו להכתיר יורש. פאתון, אחיו, הוא היורש המשוער, אולם הכתרתו נקטעת בעקבות חיזיון של ארדק, שמגלה לו על קיומה של חצויה נוספת (אלה). ארדק שולח את שומר הסף שלו, ליאו, כדי למצוא אותה ולספר לה על מהותה ליאו מוצא אותה אבל מספר לה בלי טיפת רגישות שבני האדם הם לא "היצורים" היחידים בעולם לבסוף היא מתעלפת וארדק מעניק לה הכרה (לנביאים יש כוחות מיוחדים הם יכולים להעניק חיים). פאתון, שזועם על כך שלא מונה כנבחר הדם, חותר תחת אחיו ונוקט פעולות להסתת המועצה נגד ארדק, הוא מוצא את כל מראות המקדש בהם ארדק כלא את הערפדים שעוברים על חוקי הדם לבסבבות 200 עד 800 שנים האסירים מגיעים למצב של שנאה של ארדק בגלל ששם את נשמותם במראות. פאתון משחרר את האסירים לתועלתו האישית ורצח את ראש המועצה אלפרד (מועצה-גוף השולט על הערפדים אשר כפוף לנבחר הדם, בעלי סמכות לשפוט ולחוקק חוקים).

בסוף העונה, הערפדים נחשפים בפני תלמידי וצוות תיכון גרין, ואלה, שנפתחת ומשתנה במהלך העונה, מוצגת כנביאה החדשה בפני הערפדים ובני האנוש כאחד, בהופעה בתיכון גרין. אמנון, שברצונו להרוג את אלה ולהשמיד את תחליף הדם, נסוג לאחר שאלה מראה לו כי בתו, זוהר, תמות אם לא יפסיק את המלחמה.

במקביל זוהר, גיא, סושי וניקי מוצאים במסדר בני הדם קלטות שמתעדות ערפדים, ובכוונתם להציגן בפני העולם ובכך לחשוף את הערפדים לטובה. אולם, כאשר הם מנסים לצאת ממטה המסדר, הם נתקלים בתמר, מחסלת ערפדים בכירה שעוצרת אותם, ואף מנסה להרוג את גיא. זוהר מציגה בפני תמר תיק, שבו מפורטת השתלשלות העניינים שהובילה למות הוריה, ובפרט שהם נהרגו מאש כוחותיו של המסדר, וחייה של תמר ניצלו על ידי ערפד. תמר, שהייתה משוכנעת מאז ומעולם שהערפדים הרגו את הוריה, מניחה את נשקה. הקלטות נחשפות בפני העולם, שמתוודע לערפדים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה נפתחת באירוע שהתרחש לפני כ-1,000 שנים ביער גרין. ארדק נפגש עם לילית, מלכת השדים, לקרב אחרון. לילית מפסידה וארדק משמיד את זן השדים, אך חס על חיי משרתה - דימה, שמאוהב בה. כ-1,000 שנים לאחר מכן, מתחילה שנת לימודים חדשה בתיכון גרין. דימה, שנשאר נאמן למלכתו, מוצא אותה בתרדמת במערה מתחת לתיכון גרין, שמשמשת לו גם מקום מגורים. דימה מגלה כי המערה מכילה ביצי שדים. ברעידת אדמה אחת הביצים נשברת וממנה נמלט שד טירון. מטרתם של שדים היא לשאוב נשמות של ערפדים, ואכן, זמן לא רב אחר כך, השד שואב את נשמתו של ערפד שנרשם ללימודים בתיכון גרין ומשתלט על זהותו - מעתה, השד נקרא אדם. אדם לא מודע להיותו שד ואינו שולט בכוחותיו, וכשהוא ליד אלה הוא רגוע ומצליח להתאפק ולא לשלוף ציפורניים. דימה, שמאתר אותו, מסביר לו על מטרתו.

באותו הזמן ליאו מבקש מאלה לעבור למשכן, אך אלה יודעת שזה כרוך במחיקת כל הזכרונות של חבריה ומשפחתה כדי שאף אחד לא יזכור אותה ואת היותה לא אנושית. אלה, שמסרבת לעבור למשכן הנביא עקב רצונה להמשיך בחיים רגילים ככל האפשר, מקבלת חיזיון, שבו היא מצילה את חייו של אדם. החיזיון מתברר כמזימה של דימה, שהבין כי אלה מסוגלת להעיר את המלכה. דימה מזעיק את אלה למערה, שם היא משיבה את אדם לחיים ולוקחת אותו תחת חסותה. דימה מצווה על אדם להתחבב על אלה, כדי שיוכל לבקש ממנה להעיר את המלכה, ואדם מקשיב לו.

ליאו, שליבו נשבר כיוון שאלה בחרה בעומר על פניו, נחלש מאוד והוא גוסס. ג'מון, בכיר במועצת הערפדים ויועצה של אלה לאחר פיזור המועצה, מדיח את ליאו מתפקידו. אלה נותרת ללא שומר לאחר ששני שיוליס נרצח על ידי אדם.

במהלך העונה אלה נפרדת מעומר ועוברת לליאו, שמתחזק בחזרה. הערפדים, ובראשם ליאו, מבינים את הסכנה שבאדם, ויוצאים לצוד אותו למרות התנגדותה של אלה.

בסוף העונה, אלה מעירה את לילית כדי שתעזור לה להציל את אדם. לילית הורגת את ליאו, דוחה את דימה ומתחילה ליצור צאצאים חדשים (שילוב של שדים וערפדים) בבית הספר. בתגובה, דימה מחזיר את ליאו ומנסה לנקום בלילית, אך ללא הצלחה. רק אלה יכולה להילחם מולה.

באולם הספורט מתקיים שחזור של הקרב האחרון של לילית נגד ארדק, אך הפעם לילית נלחמת נגד אלה. לבסוף, אדם מקריב את עצמו כדי להציל את אלה, הורג את לילית, ומת מכיוון שהוא אינו יכול להתקיים בלעדיה. הצאצאים החדשים שנוצרו בוקעים ונעמדים מול הערפדים ובני האדם. אנשובי, זוהר, וגיא יורים בחץ וקשת אל עבר הצאצאים לאחר שדימה מודיע להם שיש להם ניסיון אחד. הם מצליחים והצאצאים מושמדים, אך שדה ערפדית אחת נשארת בחיים.

חצויה - הדבר האמיתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – חצויה - הדבר האמיתי

סיפור המסגרת של העונה השלישית מציג קבוצת שחקנים צעירים שמככבת בסדרת ערפדים מצליחה ושמה חצויה. לצוות השחקנים של הסדרה הצטרפו, בין היתר, שמואל וילוז'ני, שי אביבי ויעל גרובגלס. בתחילת הסדרה מצטרף לצוות השחקנים רובי, שיחליף את יון בתפקיד ליאו בצילומי העונה השלישית של חצויה. לפני כן הציעו ליון עבודה באמריקה והוא הסכים לעזוב כשעמית , בת זוגו לשעבר התחילה לדבר על הזיות ורוחות שהיא רואה. מני המפיק של הסדרה התקשר לרובי בזמן שהוא נוהג והודיע שהוא התקבל לסדרה. רובי שמח ואז הוא ראה במראה אדם מפחיד, נבהל ומאבד שליטה ומת בתאונת דרכים. כשהאמבולנס הגיע לא היה לו דופק והרופאים קבעו את מותו, אך הוא קם והלך בזמן שהרופאים מיהרו להביא מיטה.

יון התחיל לראות גם הוא רוחות וחוזר לישראל. כשחזר עמית ורובי היו זוג. הוא ניסה לספר לעמית על הזיותיו אך היא שנאה אותו ולא רצתה להקשיב.

עידן ואבי קנו בר שרצו לקרוא לו ברקולה מהמילים בר, דרקולה. עידן ועלמה, אחותו של אבי, התאהבו. אבי בתחילה מתנגד לקשר ביניהם אך בסוף מוותר ואז שמח בשבילם. בבר, עידן עלמה ואבי מצאו אדם בשם שאול, פרופסור לשעבר שהרצה בנושא רוחות רפאים. אשתו מתה והיא מתקשרת אתו בעזרת מכונת כתיבה. עלמה ראתה שאשתו כתבה במכונת הכתיבה "אקו". עלמה מצאה בספר מידע שאקו הוא אגדה עממית על מכשף ששולט במתים, בעזרת אבקה צהובה.

גבי, בת זוגו לשעבר של מני וסוכנת לשעבר של כמעט כל השחקנים בחצויה הרגישה שיש סכנה בחצויה. היא מתה בפתאומיות מסיבה לא ידועה, אך ירדן שבאה לחקור את המוות טוענת שגבי דווחה כמתה שלושה ימים קודם לכן. ירדן בעזרת שאול ועלמה מגלה על אבקה צהובה, שעוזרת לאקו לשלוט במתים. היא גילתה שאקו נמצא בתוך רובי, ושאקו שלט בגבי והרג אותה. אקו השתלט גם על ירדן, ולאחר מכן גם על נוי אחותה.

עמית מגלה דרך להרוג את אקו, להתחתן איתו ושנייה לפני לדקור אותו בלב היא מגלה שאקו זקוק לה כדי להחזיר את הגוף שלו אליו. יון מגיע באמצע החתונה, גופו של רובי מת ואקו נכנס ליון. נשמתו של יון מתה ועולה ולעולם המתים שם הוא נלחם בתת-מודע שלו הוא מגלה שעמית משתפת פעולה עם אקו כשהוא פוגש בעולם המתים את נוי ומוותר. עמית "רוצה" להתחתן עם יון בידיעה שהוא אקו ובאותו הרגע שהוא מציע להתחתן איתו בליל ההשקה של העונה השלישית היא הורגת אותו לתמיד מבקשת מאף אחד לא לגעת בו ועוברת לעולם המתים כדי להציל אותו, מגלה שהוא וויתר עליה והתת מודע מקשה עליה להחזירו לחיים. הוא מזהיר אותה כי יון לא יחזור רגיל. כשיון חוזר ביום הצפייה של הפרק הראשון הוא מרגיש רע ובשירותים כשמאיה באה לראות מה איתו בשירותים היא נפצעת מרסיס מראה שיון שבר יורד לה דם. השחקנים שומעים צרחה ורואים את מאיה מלאה בדם בצוואר. הם מחפשים את יון ומגלים כי הוא ערפד וכי הוא נשך אותה.


דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

חצויים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלה רוזן/דינמור (עמית פרקש): בת לאב ערפד בשם תבל, ואם אנושית ששמה אנה. במהלך העונה הראשונה מגלה אלה כי היא חצויה (שילוב של ערפד ובן אנוש). אלה גם מגלה שהיא הנביאה הבאה של הערפדים אחרי ארדק, אך פאתון אחיה חושב אחרת ובמעלך העונה מנסה למנוע ממנה להיות בהכתרה, ולקבל את דבר הנבואה בעצמו. אחותו הגדולה והמאומצת של גיא ואחותם הביולוגית של ארדק ופאתון.
 • ארדק (יוסף אבו ורדה): נביא הערפדים. אחיהם הגדול של פאתון ואלה.
 • פאתון (שמיל בן ארי): (עונה 1) אחיה הגדול של אלה ואחיו הקטן של ארדק. פאתון יועד להיות הנביא אחרי ארדק, אולם הכתרתו נקטעה פעמיים: פעם אחת בעקבות חיזיונו של ארדק על חצויה נוספת, ופעם שנייה בעקבות גסיסתו של ארדק. מת בזמן שניסה להשתלט על המעיין.

ערפדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ליאופולד 'ליאו' זקס (יון תומרקין): הערפד הכי חזק בעולם. ליאו הוא ערפד בן 627 שנה ובעל חזות של תלמיד תיכון. נשלח על ידי הנביא ארדק להתקרב אל אלה ולגלות לה על היותה חצויה ועל הייעוד שלה. אינו אוהב בני אדם ומזלזל בהם מתאהב באלה, נשבר לו הלב שאלה בחרה בעומר,
 • כרמל (אגם רודברג): (עונה 2) האקסית המיתולוגית של ליאו, אך משום שעברה על "חוק הדם" (צדה בן אנוש), היא נכלאה בתוך מראה במשך 200 שנה. בעונה הראשונה משוחררת מכלאה על ידי פאתון ומשתלטת על גופה של ניקי, כיוון שפאתון מעוניין להסיח את דעתו של ליאו ממשימתו. לאחר שגיא הופך לערפד הוא וכרמל מתאהבים.
 • גיא רוזן (אבי קורניק): אחיה הקטן של אלה. זכר אלפא של תיכון גרין לפי מה שהוא אומר. במהלך העונה הראשונה מחזר אחרי זוהר גרין ביתו של המנהל "נקבת אלפא של תיכון גרין, באמצע העונה הראשונה הופך להיות בן זוגה. במהלך העונה הראשונה ננשך על ידי כרמל, שנושכת אותו בשליחות פאתון. בסוף העונה הראשונה הופך לערפד ומגלה שלהיות ערפד זה דבר קשה ביותר. במהלך העונה השנייה נפרד מזוהר בגלל שניסה לנשוך אותה, עובר למשכן של הערפדים והופך להיות בן זוגה של כרמל.
 • מורי (גור פיפשקוביץ): (עונה 2) ערפד שמתנגד להסכמי שלום בין בני האנוש לבין הערפדים. הוא מת לאחר שנשמתו נשאבת על ידי אדם.
 • אתוס (תומר שרון): חבר במועצת הערפדים. נשלח על ידי פאתון לעקוב אחר ליאו, אך נשמתו נשאבת לתוך מראה על ידי עומר ואז פאתון שבר אותה, בעונה השנייה שב ללחיים על ידי אלה ונהפך בהתחלה לשומר הסף אחריי שליאו פרש ולאחר שעזב התחיל לעבוד בהרבה עבודות (בערך 40 בחודש), בעבודה האחרונה שלו פוגש ציידת ערפדים בשם לוסי שעבדה אצל צייד הערפדים בשם אנדרה אבל התפתרה ולאחר שגילתה שאתוס ערפד הם נהפכו לזוג, היה בעל שדרת בת קצרה של סרטונים מצחיקים שבאחד מהם הוא נמצא מאחורי הקלעים .
 • ג'מון (שרון אלכסנדר): חבר במועצת הערפדים. מסייע לגיא לאחר שהפך לערפד. בעונה השנייה מנהל את מועדון הערפדים.
 • לנה (טל טלמון): (עונה 1) חברה במועצת הערפדים. נשלחה לחסל את ליאו, אולם הרגה בטעות את ארדק .
 • יוליס (טל ירימי): (עונה 1) חבר מועצה בעברו. בעונה הראשונה הקטור נכנס בגופו, עד אשר ליאו חיסל אותו, תהליך שפגע גם ביוליס עצמו וכיבה אותו. בעונה השנייה שב לחיים לאחר שאלה אולצה להעיר את כל הערפדים הכבויים. נבחר להיות שומר הסף של אלה ומתמנה למורה להיסטוריה בבית הספר, אך נשמתו נשאבת על ידי אדם והוא מת בשנית.
 • הקטור: ערפד מסוכן שמשוחרר מכלאו על ידי פאתון, אך מחוסל בידי ליאו.

בני אדם[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עומר טנא (ידידיה ויטל): החבר הכי טוב של אלה. הוא הראשון שמגלה כי ליאו הוא ערפד ומנסה למנוע ממנו לעשות דבר רע לאלה, אך לבסוף עוזר לליאו במשימתו לספר לאלה את האמת. הופך לבן זוגה של אלה בסוף העונה הראשונה ובמהלך העונה השנייה הם נפרדים ובסוף העונה השנייה נהייה בן זוגה של ניקי.
 • זוהר גרין (מאיה שואף): בתו של מנהל התיכון אמנון גרין ובת זוגו של גיא. במהלך הסדרה נחטפת על ידי ליאו אך מוחזרת בריאה ושלמה כשזיכרונה מחוק. לאחר שאביה מאבד את הזיכרון יורשת את מקומו כמנהיגת מסדר בני הדם.
 • נורית 'ניקי' שילון (אנה זאיקין): דמות הנעה בין שלושת קווי העלילה. בקו העלילה הראשון, ניקי היא חברתה הטובה של אלה, אשר, לא במודע, עוזרת לה להבין מי היא. בקו העלילה השני, מסבירה ניקי לזוהר שמסדר בני הדם אינו הפתרון לתקיפות הערפדים (תוצאה של מחסור בתחליף הדם בעקבות מותו של ארדק), ושיש להגיע לשלום עם הערפדים. בקו העלילה השלישי, נכנסת כרמל (אגם רודברג-ערפדית מעברו של ליאו), ששוחררה על ידי פאתון, בגופה של ניקי כדי לנטרל את ליאו, והיא אף נושכת את גיא.
 • משה 'סושי' אריאלי (עידן אשכנזי): (עונה 1) חבר ילדות של זוהר וניקי, וחברו של גיא. אביו הוא שופט חשוב, המצפה ממנו לגדולות, ועל כן סושי רואה בו דמות מעוררת יראה.
 • שבתאי 'אנשובי' (גל לב): (עונה 2) תלמיד חדש פרוע המנסה לגרום לניקי להתאהב בו ובסוף מתאהב בזוהר והופך להיות בן זוגה.
 • שחר פוקס (דני לשמן): (אורח בעונה-1 ועונה 2) בנו של אנדרה. תלמיד בתיכון "גרין", נחטף וננשך על ידי ערפד ומת, אך חוזר לחיים בעזרתו של ארדק.
 • אמנון גרין (אלכס אנסקי): מנהל בית הספר "גרין" וראש מסדר הדם, אך לאחר שנמחק זיכרונו, מחליפה אותו בתו, זוהר.
 • תמר בירן (אליענה בקייר): עובדת כמדבירת ערפדים ב"מסדר בני הדם". בסוף הסדרה מגלה תמר כי בעת חילופי אש בין מסדר בני הדם וערפדים נהרגו הוריה מידי המסדר, בעוד שהיא עצמה ניצלה בידי ערפד. לאחר שנחתם הסכם השלום בין הערפדים לבין בני האנוש פורשת תמר מתפקידה, אך חוזרת לבקשתו של אמנון במטרה לחקור את מזימותיו של אנדרה פוקס.
 • דמטריוס 'דימה' גולטון השלישי (סשה דמידוב): המורה לספורט בתיכון גרין. בעל היכולת ליצור שלושה כפילים מעצמו. בסוף העונה הראשונה, מתגלה כאביר בשם דמטריוס גולטון השלישי השומר על מעיין ה"דול בר". משרת נאמן של מלכת השדים, לילית. בעונה השנייה הוא מסייע לאדם ומשתף עמו פעולה, כיוון שהוא מעוניין בתחייתה של לילית.
 • רפאל טור (מאיר סוויסה): הבעלים של חנות הפנטזיה שבה מועסק עומר. אדם מוזר ומומחה במדע בדיוני. הבטוח כי חטפו אותו בעבר חייזרים. עומר רואה בו חבר נאמן ולכן מספר לו על המתרחש בחייו ונעזר בו בכל הקשור לערפדים. בפרק האחרון של העונה הראשונה, הוא נפגש עם חברתו לשעבר, ונלקח בשנית על ידי חייזרים. במהלך העונה השנייה דימה הורג אותו.
 • שרה רוזן (רונה ליפז-מיכאל): אמם של אלה וגיא. אחות בבית ספר גרין.
 • מיכאל רוזן (יואב הייט): אביהם של אלה וגיא. מורה לכימיה בבית ספר גרין.
 • אנדרה פוקס (גיל פרנק): (עונה 2) צייד ערפדים. אביו של שחר פוקס והיה יד ימינו של אמנון גרין. בעל חדר סודי בביתו, ומחזיק בתיבה שמכילה את כוחותיו העצומים של ערפד קדום שננעלה בדמם של עשרה ערפדים וחצוי, בסוף העונה השנייה נהפך לערפד.
 • לוסי ואן דה-קריק (נועה וולמן): (עונה 2) העוזרת של אנדרה שלאחר מכן עוזבת אותו, כיוון שהתאהבה באתוס.
 • מילכה שילון (אודיה קורן): אמה של ניקי, עובדת סוציאלית.
 • ישראל קול (אמיר פיי גוטמן): (עונה 2) עיתונאי ושדרן חדשות. עורך ריאיון עם מורי, אשר חושף בפניו את קיומם של הערפדים.

שדים-עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אדם (לי בירן): שד שלא מודע להיותו כזה, ששוחרר כתוצאה מרעידת אדמה. מטרתו היא לגרום לאלה לחבב אותו, כדי שזו תעיר את מלכת השדים. מבחינתו, המטרה מקדשת את האמצעים: הוא משקר לאלה, שואב נשמות של ערפדים ואף רוצח. במהלך העונה הוא מתאהב באלה, ואף מקריב עצמו כדי להצילה.
 • לילית (יאנה גור): מלכת השדים. השדים הם צאצאיה, והם נשלחים לשאוב עבורה נשמות של ערפדים על מנת שתוכל ליצור עוד שדים. בשנת 1010 הוכנעה על ידי ארדק ונכנסה לתרדמת בת 1000 שנים ואז אלה העירה אותה ומלכת שדים תעתעה את כולם היא רצתה להיות הזן היחדי שקיים בעולם. נהרגת על ידי אדם.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במקור היה אמור יריב הורוביץ לביים את הסדרה, אך בעקבות חילוקי דעות עם ההפקה‏‏‏[1] ולאחר החלטתו של הורוביץ לפרוש מבימוי הסדרה הוחלט בהפקה שאת מקומו ימלא במאי הבית של החברה, שי קפון, שביים בעבר גם את הטלנובלות "האלופה" ו"בובות". בהמשך גם הוחלט לצרף לקפון את סיגל אבין, שביימה כמה פרקים בסדרה‏‏‏[2]. המוזיקה המקורית מאת דני רייכנטל. את שיר הנושא "על גג העולם" ואת הבלדה "השיר של אלה" הלחינו כפיר אפשטיין וטל פורר. מוזיקת הרקע הלועזית מאת אפרת דרכי ולהקת בראוניז. הסדרה מצולמת באולפני ג. ג גלובוס גרופ נווה אילן.

הסדרה זכתה להישג בתעשיית הטלוויזיה הישראלית, כאשר דורי מדיה גרופ מכרה את הסדרה ליותר מ-60 מדינות שונות, ובהן איטליה, צרפת, ספרד, גרמניה, שווייץ, הונגריה, אוסטריה ומדינות נוספות.‏[3]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]