Bully

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוח לא אנציקלופדי, חוסר קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Bully
שם בעברית בריון
תאריך הוצאה

צפון אמריקה - 17 באוקטובר 2006 אירופה - 25 באוקטובר 2006 אוסטרליה - 27 באוקטובר 2006

יפן - 24 ביולי 2008
סוגה פעולה, הרפתקאות
פיתוח Rockstar Vancouver
הפצה Rockstar games
מצבי משחק שחקן יחיד
פלטפורמות פלייסטיישן 2, אקס בוקס 360, מחשב אישי

Bully הוא משחק שנוצר על ידי Rockstar Games ויצא לאור ב-17 באוקטובר 2006. ב-4 במרץ 2008 המשחק שוחרר מחדש עם גרפיקה משופרת, תכונות חדשות ודמויות חדשות בשם "Bully: Scholarship edition" (בעברית - בריון: גרסת המלגות), ל-Wii ול-Xbox 360, ולמחשב ב-24 באוקטובר 2008.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Bully הוא משחק פעולה והרפתקאות ועולם פתוח שמתרחש בבית ספר. השחקן לוקח שליטה על מתבגר בן 15 בשם ג'יימס "ג'ימי" האופקינס, תלמיד קשה עם רקע סוער. המשחק מתחיל כשג'ימי מגיע לאקדמיית בולוורת', פנימייה דמיונית בניו אינגלנד. השחקן חופשי להסתובב בבת הספר ובמהלך חלק 3 גם בעיר, או להשלים משימות. במשחק השחקן יכול לשחק במשחקים שמבוססים על משחקים אמיתיים. חלקם כדי להרוויח כסף, וחלקם כדי להשיג שיפורים ביכולותיו של ג'ימי.

כיתות הבי"ס, נעשות גם הן בצורה של משחקים עם 5 רמות. לדוגמה, בשיעור אנגלית צריך להרכיב כמה שיותר מילים מקבוצת אותיות, והקושי הולך וגובר כשעולים ברמה. וכשג'ימי משלים רמה הוא לומד להתנצל בפני בריונים, להשתמש בקללות טובות יותר, להתנצר בפני מורים ובפני המשטרה.

במשחק, ג'ימי יכול להשתמש במספר סוגים של כלי נשק כמו: רוגטקה, שקית גולות, נפצים, פצצת סירחון, ומאוחר יותר במשחק במשגר רקטות בקבוק ותותח תפוחי אדמה. הוא גם יכול להשתמש בהמשך המשחק בכלי-רכב, כמו: אופניים, קטנוע, סקייטבורד ומכסחת דשא, אבל בבית הספר אסור לגלוש בסקייטבורד ובקטנוע. בכללי אסור להיות בקטנוע ללא קסדה; המשטרה\המורים ירדפו אחרי ג'ימי.

בהמשך המשחק, כשהעיר נפתחת, ג'ימי יכול להתחיל לעשות קעקועים באזור הקרוואנים בעיר. סמל חנות הקעקועים הוא קרוואן סגול. ג'ימי יכול גם לקנות בגדים חדשים וללכת למספרה, אבל צריך לזכור שבבית הספר צריך ללבוש את תלבושת בית הספר, ולא בגדים מהעיר.

כשג'ימי נהייה יותר ויותר פופולארי, הוא יכול להיות בן זוג של בנות יותר פופולאריות, ואף בן זוג של מספר בנים, בן אחד מכל חבורה.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מתרחש במקום בשם בולוורת', פנימייה בדיונית עצמאית שנקראת על שם העיר שבה נמצאת, בולוורת', באזור ניו אינגלנד של ארצות הברית. ג'ימי נרשם לבי"ס כשאמו ואביו החורג נוסעים לירח דבש ויחזרו בעוד שנה. הבי"ס ממוקם בעיר דמיונית בשם בולוורת'. הבי"ס מעוצב בעיצוב נאו-גותי קלאסי והוא דומה להרבה בי"ס ציבוריים ומכללות בממלכה המאוחדת ובניו אינגלנד, ולמכללת "Fettes" באדינבורו בפרט.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חלק 1: ג'ימי מגיע לאקדמיית בולוורת' ומיד מסתכסך עם הבריונים.

חלק 2: ג'ימי פופולרי יותר, אבל הוא צריך להתמודד עם העשירים המפונקים.

חלק 3: ג'ימי נהיה מעורב בפרשיות האהבה של ג'וני וינסנט, מנהיג העבריינים, וחברתו, לולה לומברדי.

חלק 4: ג'ימי מחליט להפיל את הספורטאים, אבל קודם הוא צריך עזרה מהחנונים.

חלק 5: אחרי שג'ימי משתמש בכוח שלו בתור "המלך של אקדמיית בולוורת'", הוא מחליט לעשות וונדליזם למגדל העירייה, אחרי זה גרי סמית' מסכסך אותו עם כל מי שהוא הכיר חוץ מפיטר וראסל, ואחרי שהוא קיבל שיחה מהמנהל, הוא מסולק. הוא צריך לטהר את שמו ולהרשם מחדש לאקדמייה, ע"די השתלטות על הקבוצות.

חלק 6: נפתח אחרי שהשחקן משלים את המשימה האחרונה במשחק. בחלק הזה השחקן חופשי להסתובב ולעשות מה שהוא רוצה, אבל הוא חייב לזכור שעדיין יש מורים. בחלק השישי, ניתן להשלים את המשחק עד הסוף, על ידי השלמת משימות שדולגו, ועל ידי אסיפת החפצים במפה, כמו צמידים וקלפים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ימי האופקינס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'יימס "ג'ימי" האופקינס הוא הדמות המרכזית במשחק.

כשג'ימי מגיע לבית הספר הוא מסתכסך עם הבריונים ומתחבר לגרי ופיט, תלמידי פנימייה.

בחלק 1 ג'ימי חוקר את בית הספר ביחד עם גרי ופיט ושניהם מייעצים לו מה לעשות. בשלב מסוים גרי בוגד בג'ימי.

בחלק 2 ג'ימי מסתכסך עם העשירים, ופיט אומר לו שכדי לעצור אותם הוא צריך להראות להם מי הבוס, והוא מביס את מנהיג העשירים.

בחלק 3, המנהיג של העבריינים אומר לג'ימי שהוא מרגיש שהחברה שלו, לולה, בוגדת בו, כשג'ימי מגלה שזה נכון, הוא גם מגלה שהיא ירה מערכת יחסים עם כמה תלמידים, מה שגורם לאותם תלמידים, להלחם עליה, וכשלולה מבקשת ממנו לעצור את זה הוא מביס את מנהיג העבריינים.

בחלק 4 הספורטאים נטפלים לג'ימי, וג'ימי רוצה להפסיק את זה, אבל פיט אומר לו שהוא לא יוכל להביס אותם לבד, והוא מבין שאם יש תלמידים ששונאים את הספורטאים יותר ממנו אלה החנונים. ג'ימי מנסה לחבור אל החנונים אבל הם דוחים אותו, ומתחיל קרב ענק שבסופו ג'ימי מביס את מנהיג החנונים, וינסנט, והם מחליטים לעזור לו להתמודד עם הספורטאים, ומארגנים מבצע גדול במגרש הספורט שבסופו ג'ימי מביס את מנהיג הספורטאים.

בחלק 5 ג'ימי הופך לתלמיד הפופולרי ביותר בבית הספר, אבל אחרי כמה זמן קורים דברים מוזרים והתלמידים מאשימים את ג'ימי בהכל, והוא מסולק מבית הספר. ג'ימי גם פוגש את העירוניים שחלקם נותנים לו משימות, וחלקם תוקפים אותו. אז הוא מגלה שגרי אמר להם לעשות את כל הדברים המוזרים שקרו, וג'ימי מביס את מנהיג העירוניים על מנת שהעירוניים כולם יעזרו לו. בשתי המשימות האחרונות של המשחק, קורה בלגן ענקי שנגרם מזה שגרי השתלט על הבי"ס ותלמידים הולכים מכות, ושורפים את כל מה שיש בבית הספר. וג'ימי בעזרתם של ראסל, פיט, והעירוניים מביס עוד פעם את מנהיגי החבורות בבית הספר ואז מגיע לעימות סופי עם גרי שבסופו ג'ימי מביס את גרי, והוא מתקבל בחזרה לבית הספר.

גרי סמית'[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרי סמית' הוא האויב המרכזי במשחק.

גרי וג'ימי הפכו לחברים במשימה הראשונה, והוא מציג לג'ימי את ארבע החבורות העיקריות בבית הספר; ספורטאים, חנונים, ילדים קטנים, ומקובלים. גרי משתף את ג'ימי בתוכנית שלו להשתלט על בית הספר. גרי מפסיק לקחת את התרופות שלו ונהיה פרנואיד ומתחיל לחשוב שג'ימי זומם משהו נגדו. בסוף החלק הראשון, גרי מוביל את ג'ימי למלכודת, שמאלצת את ג'ימי להלחם בראסל. אחר כך גרי נעלם והוא יוצר בעיות לג'ימי במהלך המשחק.

בחלק 2 גרי מפנה את העשירים נגד ג'ימי, ובחלק 3 הוא מפנה נגדו את העירוניים. אחר כך גרי מפנה נגד ג'ימי את החנונים, ואחרי שג'ימי מביס את המנהיג שלהם, גרי משכנע את העירוניים לפתוח במלחמה נגד אוכלוסיית בולוורת'. לאחר מכן, ג'ימי מאבד את השליטה בארבע החבורות ומסולק על ידי ד"ר קראבלסניץ', מנהל בית הספר, כשגרי אמר לו שג'ימי ריסס בצבע את בניין העירייה. בזמן שג'ימי נלחם בעירוניים גרי הופך למנהיג הראשי בבולוורת', ומתחיל מהוהמות בבית הספר וארבע החבורות נלחמות אחת בשנייה.

לאחר מכן, ג'ימי ופיט חושבים מי לא שונא את ג'ימי; הם נזכרים בראסל. ג'ימי, ראסל, פיט והעירוניים מצליחים להשתלט על בית הספר ולהביס את מנהיגי החבורות, ואז ג'ימי פוגש את גרי והם מתחילים לריב מכות על הגג של בניין ההנהלה באקדמיית בולוורת'. ג'ימי מביס את גרי והם נופלים לתוך המשרד של ד"ר קראבלסניץ', שמסלק את גרי לאחר שג'ימי שחרר אותו מהכיסא שאליו גרי קשר אותו, והוא מבין שגרי הוא זה שגרם לכל הבעיות.

פיט קובלסקי[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיטר "פיט" קובלסקי הוא חברו הטוב ביותר של ג'ימי. הוא לבוש בחולצה לבנה ועליה ווסט כחול עם הסמל של בית הספר.

פיט הוא התלמיד השני שמציג את עצמו לג'ימי לאחר גרי. בתחילת המשחק הוא מלווה את ג'ימי וגרי במשימות. כשקרבות מתחילים הוא צופה מהצד ולא משתתף בהם. בליל כל הקדושים, גרי מציע לפיט להתחפש לארנב ורוד מהסרט "A Christmas Story".

אחרי שגרי בגד בו ובג'ימי, פיט נהיה מצוברח - למרות העובדה שגרי וג'ימי הציקו לו, הוא היה חלק מקבוצה, ומשום שהוא חושב שאף אף אחד לא ירצה להיות חבר שלו, אבל הוא ממשיך להיות חבר של ג'ימי. כשג'ימי מסתכסך עם העשירים, פיט מציע לו "להראות להם מי הבוס" ולהביס את ביף (התלמיד הכי חזק של העשירים) בקרב איגרוף, וכשג'ימי מנצח אותו ואת דרבי (המנהיג של העשירים), הוא משתלט על חבורת העשירים.

בתחילת חלק 3, פיט מציע לג'ימי להתחבר לג'וני (המנהיג של העבריינים) כדי להתקרב לגרי. בסוף החלק, לפיט יש חלק משמעותי בעזרה לג'ימי לנצח את ג'וני, כשלג'ימי קשה להילחם בג'וני משום שהוא רוכב על אופניים ומחזיק צינור עופרת, פיט מפעיל מגנט ענק שמושך אליו את האופניים והצינור, וזה מאלץ את ג'וני ללכת מכות עם ג'ימי.

בחלק 4, המלחמה של ג'ימי מתחילה לאחר שטד (המנהיג של הספורטאים) ודיימון (התלמיד הכי חזק של הספורטאים) תוקפים את פיט וג'ימי מגן עליו. במהלך החלק, ג'ימי מבין שהוא איבד את השליטה בחנונים, ופיט מייעץ לו כיצד להשתלט עליהם שוב. בסוף החלק, ג'ימי נלחם בקבוצת הפוטבול, ופיט אומר לו להביס את טד לאחר שכל שחקני ההגנה מובסים.

במהלך חלק 5, כשג'ימי נהיה פופולארי, פיט מנסה להזהיר אותו לגבי גרי, אבל ג'ימי לא מקשיב. לאחר שג'ימי מסולק, פיט משכנע את ג'ימי להמשיך להילחם.

בסוף המשימה האחרונה, ד"ר קראבלסניץ' הופך את פיט למנהיג הראשי של אקדמיית בולוורת' בהמלצתו של ג'ימי.

ראסל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראסל הוא נער גדול וג'ינג'י עם בעיות; הוא אוהב להרוס ולשרוף דברים, הוא אוהב ללכת מכות, והוא בריון גדול מאוד, שבמהלך המשחק סולק מבית הספר. במהלך החלק השלישי, ג'ימי וראסל הולכים מכות בביוב בית הספר, בגלל המלכודת שגרי הציב לג'ימי. בהמשך, כשג'ימי מגלה שגרי עשה את כל הדברים המוזרים שקרו, הוא מגיע לראסל לבקש עזרה, ראסל מגיע מוכן עם שני אופנועים; אופנוע גדול בשבילו וקטנוע בשביל ג'ימי. בהמשך הנסיעה, ראסל נכנס באזור משטרתי, וג'ימי מחלץ אותו לבדו, לאחר שנתקע במפעל. לאחר מכן ראסל עוזר לו להביס את מנהיגי ארבע החבורות המרכזיות בבית הספר, בפעם האחרונה. בסוף המשחק, כשג'ימי מתקבל בחזרה לבית הספר, גם ראסל חוזר.

זואי[עריכת קוד מקור | עריכה]

זואי היא נערה ג'ינג'ית עירונית, שגרה באזור הקרוואנים, בתוך קרוואן. היא עוזרת לג'ימי להשלים משימות בעיר, כיוון שהיא מכירה כל צעד בעיר הגדולה בעל-פה. במהלך העזרה של זואי לג'ימי, הם מתחילים לאט לאט להתאהב. בסוף המשחק כשג'ימי חזר לשלוט בבית הספר, כשעמד על המדרגות בכניסה וכולם מחאו לו כפיים, גם זואי הייתה שם, והיא רצה לתת לג'ימי נשיקה, והם התנשקו. לאחר הסצנה הזו, זואי הפכה להיות תלמידה בבית הספר בחלק השישי, וגם בת זוגו של ג'ימי. היא לבושה כבריונית, חולצה לבנה עם סמל בית הספר וג'ינסים רחבים ארוכים, והיא הבריונית הנקבה היחידה בבית הספר.